Damer Division 2 (2021/22)

Gruppspel
Damer Division 2 NordVästra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-09 15:00 141202005 Husqvarna IK B - IBF Tranås 6 - 7 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Huskvarna Sporthall A
2021-10-10 15:00 141202002 Skillingaryds IK - Westbo IBK 3 - 1 Johan Ferm, Magnus Widlund Skillingaryds Arena
2021-10-10 15:30 141202004 Växjö IBK Utveckling - Gnosjö IBK 7 - 4 Henrik Gilliusson, Marcus Ingolf Fortnox Arena B-hall
2021-10-10 17:00 141202003 Nässjö IBF - Jönköpings IK Utveckling 2 - 8 Jonas Kvant, Johan Söderman Nässjö Sporthall
2021-10-14 18:30 141202009 Jönköpings IK Utveckling - Skillingaryds IK 9 - 6 Josef Bard, Viktoria Wallström Arenan - Jönköpings Idrottshus
2021-10-15 20:00 141202007 IBF Tranås - Växjö IBK Utveckling 2 - 5 Hannes Ragnar, Lars Öst Tranås Idrottshall
2021-10-20 19:45 141202006 Hovshaga AIF - Husqvarna IK B 2 - 8 Anton Zaitsev, Robin Töth Hovshaga Sporthall
2022-01-14 19:30 141202008 Gnosjö IBK - Nässjö IBF 10 - 3 Magnus Davidsson, Daniel Persson Töllstorpshallen
2021-10-22 19:15 141202013 Skillingaryds IK - Gnosjö IBK 5 - 7 Anders Everstrand, Nicklas Bard Skillingaryds Arena
2021-10-23 14:00 141202011 Hovshaga AIF - Westbo IBK 9 - 3 Johan Oxenmyr, Anton Zaitsev Hovshaga Sporthall
2021-10-24 16:30 141202015 Husqvarna IK B - Växjö IBK Utveckling 2 - 8 Hannes Ragnar, Magnus Davidsson Huskvarna Sporthall A
2021-10-24 17:00 141202014 Nässjö IBF - IBF Tranås 1 - 1 Jonas Kvant, Viktoria Wallström Nässjö Sporthall
2021-10-31 12:30 141202018 Växjö IBK Utveckling - Westbo IBK 10 - 1 Filip Karlsson, Robin Töth Fortnox Arena A-hall
2021-10-31 15:00 141202016 Skillingaryds IK - Hovshaga AIF 9 - 2 Jens Axelsson, Claes Axelsson Skillingaryds Arena
2021-11-07 14:30 141202020 IBF Tranås - Gnosjö IBK 3 - 5 Lucas Rosén, Diako Ahmadi Tranås Idrottshall
2022-03-16 19:30 141202019 Husqvarna IK B - Jönköpings IK Utveckling 2 - 5 Jonas Kvant, Peter Nykvist Huskvarna Sporthall A
2021-11-13 13:00 141202024 Westbo IBK - Nässjö IBF 6 - 4 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Smålandsstenars Sporthall
2021-11-13 14:00 141202025 Hovshaga AIF - IBF Tranås 3 - 2 Edvin Nordek, Pascal Saalmuller Hovshaga Sporthall
2021-11-13 17:00 141202023 Jönköpings IK Utveckling - Växjö IBK Utveckling 4 - 3 Oscar Persson, Kim Bjurek Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-11-14 16:00 141202022 Gnosjö IBK - Husqvarna IK B 5 - 3 Johnny Edh, Jonas Kvant Töllstorpshallen
2021-11-19 19:30 141202029 IBF Tranås - Westbo IBK 7 - 4 Michael Johansson, Jonas Jägerby Tranås Idrottshall
2021-11-20 15:30 141202026 Nässjö IBF - Hovshaga AIF 5 - 8 Oscar Tjärnström, Lars Öst Nässjö Sporthall
2021-11-20 16:00 141202027 Växjö IBK Utveckling - Skillingaryds IK 11 - 2 Pascal Saalmuller, Johan Oxenmyr Fortnox Arena A-hall
2021-11-21 16:00 141202030 Gnosjö IBK - Jönköpings IK Utveckling 3 - 4 Alexander Gonzalez, Andreas Karlsson Töllstorpshallen
2021-11-28 11:00 141202034 Westbo IBK - Husqvarna IK B 12 - 0 Gustav Jarnegren, Filip Karlsson Gislaveds Sporthall A/B-hall
2021-11-28 13:00 141202035 Hovshaga AIF - Gnosjö IBK 2 - 14 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Hovshaga Sporthall
2021-11-28 15:00 141202032 Skillingaryds IK - Nässjö IBF 2 - 4 Peter Nykvist, Mattias Tokic Skillingaryds Arena
2021-12-04 17:15 141202033 Jönköpings IK Utveckling - IBF Tranås 3 - 1 Senad Hamula, Claes Axelsson Huskvarna Sporthall A
2021-12-11 14:00 141202040 Jönköpings IK Utveckling - Westbo IBK 4 - 4 Kim Bjurek, Ricky Karlquist Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-12-12 14:00 141202038 IBF Tranås - Skillingaryds IK 8 - 6 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Tranås Idrottshall
2021-12-12 15:00 141202037 Husqvarna IK B - Nässjö IBF 3 - 3 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Huskvarna Sporthall A
2021-12-12 18:45 141202036 Växjö IBK Utveckling - Hovshaga AIF 8 - 0 Frans Bladh, Gabriel Adolfsson Fortnox Arena A-hall
2021-12-19 11:30 141202043 Nässjö IBF - Växjö IBK Utveckling 5 - 12 Johan Söderman, Lars Öst Nässjö Sporthall
2021-12-19 13:00 141202045 Hovshaga AIF - Jönköpings IK Utveckling 3 - 10 Robin Töth, Anton Zaitsev Hovshaga Sporthall
2021-12-19 14:00 141202044 Westbo IBK - Gnosjö IBK 3 - 5 Suvad Kaltak, Sakib Batic Gislaveds Sporthall A/B-hall
2021-12-19 15:00 141202042 Skillingaryds IK - Husqvarna IK B 8 - 2 Lucas Rosén, Diako Ahmadi Skillingaryds Arena
2022-01-08 14:00 141202049 Westbo IBK - Skillingaryds IK 4 - 6 Johnny Edh, Daniel Pettersson Gislaveds Sporthall A/B-hall
2022-01-09 11:00 141202048 Jönköpings IK Utveckling - Nässjö IBF 10 - 2 Jens Axelsson, Claes Axelsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-01-09 14:00 141202046 IBF Tranås - Husqvarna IK B 5 - 5 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Tranås Idrottshall
2022-01-09 16:00 141202047 Gnosjö IBK - Växjö IBK Utveckling 5 - 5 Sakib Batic, Suvad Kaltak Töllstorpshallen
2022-01-15 17:00 141202055 Husqvarna IK B - Hovshaga AIF 10 - 1 Suvad Kaltak, Oskar Lööke Huskvarna Sporthall A
2022-01-16 15:00 141202052 Skillingaryds IK - Jönköpings IK Utveckling 2 - 8 Anders Everstrand, Thomas Atting Skillingaryds Arena
2022-01-16 16:30 141202053 Nässjö IBF - Gnosjö IBK 5 - 6 Peter Nykvist, Jonas Kvant Nässjö Sporthall
2022-03-05 18:00 141202054 Växjö IBK Utveckling - IBF Tranås 5 - 2 Johan Oxenmyr, Kristian Constantinescu Fortnox Arena A-hall
2022-01-21 19:30 141202057 IBF Tranås - Nässjö IBF 7 - 2 Jonas Jägerby, Josef Albertsson Tranås Idrottshall
2022-01-23 11:00 141202060 Westbo IBK - Hovshaga AIF 10 - 12 Daniel Pettersson, Johnny Edh Gislaveds Sporthall A/B-hall
2022-02-20 10:30 141202056 Växjö IBK Utveckling - Husqvarna IK B 12 - 4 Anton Zaitsev, Kristian Constantinescu Fortnox Arena A-hall
2022-02-24 19:00 141202058 Gnosjö IBK - Skillingaryds IK 2 - 0 Suvad Kaltak, Sakib Batic Töllstorpshallen
2022-01-26 20:00 141202063 Jönköpings IK Utveckling - Husqvarna IK B 10 - 4 Oscar Tjärnström, Lars Öst Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-01-30 13:00 141202065 Hovshaga AIF - Skillingaryds IK 6 - 6 Johan Oxenmyr, Anton Zaitsev Hovshaga Sporthall
2022-02-23 19:00 141202064 Westbo IBK - Växjö IBK Utveckling 5 - 7 Suvad Kaltak, Sakib Batic Gislaveds Sporthall A/B-hall
2022-03-10 19:30 141202062 Gnosjö IBK - IBF Tranås 5 - 3 Gustav Perman, Örjan Stenberg Töllstorpshallen
2022-02-05 16:10 141202068 Växjö IBK Utveckling - Jönköpings IK Utveckling 2 - 2 Johan Oxenmyr, Pascal Saalmuller Fortnox Arena B-hall
2022-02-05 17:00 141202070 IBF Tranås - Hovshaga AIF 7 - 4 Oscar Tjärnström, Adam Rydholm Tranås Idrottshall
2022-02-06 12:00 141202069 Husqvarna IK B - Gnosjö IBK 4 - 10 Johan Ferm, Jan Blohm Huskvarna Sporthall A
2022-02-25 19:30 141202067 Nässjö IBF - Westbo IBK 4 - 13 Tina Sandberg, Gustav Jarnegren Nässjö Sporthall
2022-02-19 12:00 141202073 Jönköpings IK Utveckling - Gnosjö IBK 3 - 3 Josef Albertsson, Christian Österström Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-02-19 13:00 141202074 Westbo IBK - IBF Tranås 3 - 3 Alexander Gonzalez, Jan Blohm Smålandsstenars Sporthall
2022-02-20 13:00 141202075 Hovshaga AIF - Nässjö IBF 5 - 8 Anders A Nilsson, Johan Oxenmyr Hovshaga Sporthall
2022-03-19 14:00 141202072 Skillingaryds IK - Växjö IBK Utveckling 3 - 8 Claes Axelsson, Jens Axelsson Skillingaryds Arena
2022-02-26 16:00 141202079 IBF Tranås - Jönköpings IK Utveckling 2 - 6 Josef Bard, Kim Bjurek Tranås Idrottshall
2022-02-27 16:30 141202076 Nässjö IBF - Skillingaryds IK 6 - 5 Jonas Kvant, Peter Nykvist Nässjö Sporthall
2022-03-05 14:30 141202078 Husqvarna IK B - Westbo IBK 7 - 11 Mattias Tokic, Ricky Karlquist Huskvarna Sporthall B
2022-03-06 16:00 141202080 Gnosjö IBK - Hovshaga AIF 2 - 3 Jonas Kvant, Peter Nykvist Töllstorpshallen
2022-02-13 16:00 141202085 Hovshaga AIF - Växjö IBK Utveckling 1 - 6 Anton Zaitsev, Pascal Saalmuller Hovshaga Sporthall
2022-03-13 13:00 141202084 Westbo IBK - Jönköpings IK Utveckling 2 - 6 Gustav Perman, Jonas Einarsson Gislaveds Sporthall A/B-hall
2022-03-13 15:00 141202082 Skillingaryds IK - IBF Tranås 5 - 5 Anders Everstrand, Kim Bjurek Skillingaryds Arena
2022-03-13 16:30 141202083 Nässjö IBF - Husqvarna IK B 6 - 2 Lars Öst, Alexander Lagerström Nässjö Sporthall
2022-03-20 10:45 141202087 Husqvarna IK B - Skillingaryds IK 5 - 6 Josef Bard, Kim Bjurek Huskvarna Sporthall A
2022-03-20 14:00 141202086 Växjö IBK Utveckling - Nässjö IBF 6 - 1 Hani Mousaviyan-Utter, Peter Rosholm Fortnox Arena B-hall
2022-03-20 14:00 141202089 Gnosjö IBK - Westbo IBK 10 - 2 Andreas Karlsson, Jan Blohm Töllstorpshallen
2022-03-20 14:00 141202090 Jönköpings IK Utveckling - Hovshaga AIF 9 - 2 Ricky Karlquist, Kim Bjurek Arenan - Jönköpings Idrottshus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jönköpings IK Utveckling 16 13 3 0 101-43 58 42
2. Växjö IBK Utveckling 16 13 2 1 115-43 72 41
3. Gnosjö IBK 16 11 2 3 96-55 41 35
4. IBF Tranås 16 5 4 7 65-68 -3 19
5. Skillingaryds IK 16 5 2 9 74-88 -14 17
6. Hovshaga AIF 16 5 1 10 63-117 -54 16
7. Westbo IBK 16 4 2 10 84-97 -13 14
8. Nässjö IBF 16 4 2 10 61-104 -43 14
9. Husqvarna IK B 16 2 2 12 67-111 -44 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 2 SydÖstra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-07 19:30 141203001 Carlshamns IBK - Väckelsångs IK 6 - 1 Axel Carlsson, Robin Brunell Sparbanken Arena
2021-10-09 16:00 141203002 Färjestadens IBS - Ingelstad IBK 7 - 3 Alexia Rasmussen, Daniel Gyllander Färjehallen
2021-10-10 16:00 141203003 Sandbäckshults IBK - Westerviks IBK 1 - 11 Pelle Hallström, Oskar Kedmalm Krungårdshallen
2021-10-10 16:00 141203004 Mörbylånga GOIF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 - 13 Frans Bladh, Alexia Rasmussen Skansenhallen
2021-10-16 17:00 141203007 Craftstadens IBK O-hamn B - Mörbylånga GOIF 8 - 3 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Oskarshamns Sporthall A-hall
2021-10-17 13:00 141203009 Westerviks IBK - Färjestadens IBS 3 - 5 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Bökensved Sporthall
2021-10-17 13:00 141203010 Ingelstad IBK - Carlshamns IBK 1 - 12 Pascal Saalmuller, Edvin Nordek Ingelstads Sporthall
2021-11-10 20:00 141203008 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Sandbäckshults IBK 22 - 0 Jan Karlsson, Daniel Gyllander Torslundahallen
2021-10-22 19:25 141203011 Väckelsångs IK - Ingelstad IBK 4 - 4 Hani Mousaviyan-Utter, Anton Zaitsev Väckelsångs Idrottshall
2021-10-22 20:00 141203013 Färjestadens IBS - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 7 - 6 Martin Skov Nielsen, Stefan Karlsson Färjehallen
2021-10-23 15:00 141203012 Carlshamns IBK - Westerviks IBK 6 - 2 Roger Gardell, Dragan Zaharijev Sparbanken Arena
2021-10-24 15:00 141203014 Sandbäckshults IBK - Craftstadens IBK O-hamn B 1 - 8 Oskar Kedmalm, Andreas Nilsson Mönsterås Sporthall A-hall
2021-10-30 11:00 141203018 Mörbylånga GOIF - Ingelstad IBK 1 - 16 Andreas Nilsson, Robert Risberg Skansenhallen
2021-10-31 14:00 141203020 Craftstadens IBK O-hamn B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 - 7 Torbjörn Klasson, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall B-hall
2022-02-13 13:00 141203017 Sandbäckshults IBK - Carlshamns IBK 6 - 3 Johan Magnusson, Christopher Skäär Krungårdshallen
2022-03-07 19:30 141203016 Färjestadens IBS - Väckelsångs IK 13 - 0 Alexia Rasmussen, Malte Blomqvist Smaragdhallen
2021-11-13 13:00 141203025 Väckelsångs IK - Craftstadens IBK O-hamn B 5 - 6 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Väckelsångs Idrottshall
2021-11-14 13:00 141203024 Ingelstad IBK - Sandbäckshults IBK 15 - 0 Bengt Helgesson, Lars Hjelm Ingelstads Sporthall
2021-11-14 17:00 141203023 Westerviks IBK - Mörbylånga GOIF 7 - 1 Oskar Kedmalm, Stefan Karlsson Bökensved Sporthall
2021-11-14 18:30 141203021 Carlshamns IBK - Färjestadens IBS 0 - 16 Axel Carlsson, Michael König Sparbanken Arena
2021-11-18 19:00 141203027 Mörbylånga GOIF - Färjestadens IBS 1 - 7 Malou Hallström, Pelle Hallström Skansenhallen
2021-11-20 14:00 141203029 Craftstadens IBK O-hamn B - Ingelstad IBK 2 - 5 Martin Skov Nielsen, Pelle Hallström Oskarshamns Sporthall A-hall
2021-11-21 12:00 141203026 Sandbäckshults IBK - Väckelsångs IK 2 - 4 Torbjörn Klasson, Stefan Karlsson Krungårdshallen
2021-11-21 17:00 141203030 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Westerviks IBK 9 - 3 Andreas Nilsson, Jan Karlsson Torslundahallen
2021-11-26 20:00 141203032 Färjestadens IBS - Sandbäckshults IBK 13 - 1 Ulrika Harrysson, Malte Blomqvist Färjehallen
2021-11-27 13:00 141203035 Väckelsångs IK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 - 8 Annie Nordmark, Filip Karlsson Väckelsångs Idrottshall
2021-11-28 13:15 141203033 Westerviks IBK - Craftstadens IBK O-hamn B 4 - 3 Andreas Nilsson, Torbjörn Klasson Bökensved Sporthall
2021-11-30 19:45 141203031 Carlshamns IBK - Mörbylånga GOIF 9 - 4 Marcus Ingolf, Jonas Nilsson Sparbanken Arena
2021-12-10 20:00 141203039 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Carlshamns IBK 11 - 3 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Torslundahallen
2021-12-12 13:00 141203040 Westerviks IBK - Ingelstad IBK 6 - 7 Johan Magnusson, Torbjörn Klasson Bökensved Sporthall
2021-12-12 16:00 141203036 Mörbylånga GOIF - Väckelsångs IK 4 - 3 Alexia Rasmussen, Ulf Åberg Skansenhallen
2022-02-12 12:00 141203038 Craftstadens IBK O-hamn B - Färjestadens IBS 1 - 6 Christopher Skäär, Oskar Kedmalm Oskarshamns Sporthall A-hall
2021-12-18 12:00 141203041 Carlshamns IBK - Craftstadens IBK O-hamn B 6 - 2 Henrik Gilliusson, Marcus Ingolf Sparbanken Arena
2021-12-18 13:00 141203045 Väckelsångs IK - Westerviks IBK 2 - 8 Bengt Helgesson, Lars Hjelm Väckelsångs Idrottshall
2021-12-18 15:30 141203043 Sandbäckshults IBK - Mörbylånga GOIF 1 - 3 Christer Jonsson, Christopher Skäär Krungårdshallen
2022-03-05 18:00 141203044 Ingelstad IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 6 - 9 Filip Karlsson, Robin Töth Ingelstads Sporthall
2022-01-07 20:00 141203047 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Mörbylånga GOIF 12 - 4 Martin Skov Nielsen, Daniel Gyllander Torslundahallen
2022-01-09 13:00 141203048 Westerviks IBK - Sandbäckshults IBK 8 - 2 Gabriel Adolfsson, Frans Bladh Bökensved Sporthall
2022-01-10 19:00 141203050 Väckelsångs IK - Carlshamns IBK 6 - 14 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Väckelsångs Idrottshall
2022-02-27 13:15 141203049 Ingelstad IBK - Färjestadens IBS 3 - 10 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Ingelstads Sporthall
2022-01-16 16:00 141203054 Mörbylånga GOIF - Craftstadens IBK O-hamn B 6 - 1 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Skansenhallen
2022-02-08 19:45 141203051 Carlshamns IBK - Ingelstad IBK 5 - 3 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Sparbanken Arena
2022-02-19 16:00 141203052 Färjestadens IBS - Westerviks IBK 7 - 4 Frans Bladh, Hannes Berggren Smaragdhallen
2022-03-13 13:30 141203053 Sandbäckshults IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 1 - 12 Oskar Kedmalm, Tomas Akthagen Krungårdshallen
2022-01-23 13:00 141203060 Ingelstad IBK - Väckelsångs IK 7 - 2 Ulf Åberg, Per Elofsson Ingelstads Sporthall
2022-02-20 14:00 141203059 Westerviks IBK - Carlshamns IBK 9 - 2 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Bökensved Sporthall
2022-02-27 11:00 141203057 Craftstadens IBK O-hamn B - Sandbäckshults IBK 6 - 0 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Oskarshamns Sporthall B-hall
2022-03-02 20:00 141203058 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Färjestadens IBS 4 - 3 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Torslundahallen
2021-10-30 13:00 141203065 Väckelsångs IK - Färjestadens IBS 1 - 7 Therese Spjut, Dragan Zaharijev Väckelsångs Idrottshall
2022-01-28 20:00 141203062 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Craftstadens IBK O-hamn B 4 - 3 Ulrika Harrysson, Nicklas Hult Torslundahallen
2022-02-14 20:00 141203064 Ingelstad IBK - Mörbylånga GOIF 8 - 4 Andreas Nilsson, Alexia Rasmussen Ingelstads Sporthall
2022-03-19 12:00 141203061 Carlshamns IBK - Sandbäckshults IBK 11 - 0 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Sparbanken Arena
2022-02-05 15:00 141203067 Sandbäckshults IBK - Ingelstad IBK 3 - 7 Andreas Nilsson, Frans Bladh Mönsterås Sporthall A-hall
2022-02-06 16:00 141203068 Mörbylånga GOIF - Westerviks IBK 4 - 6 Martin Skov Nielsen, Stefan Karlsson Skansenhallen
2022-03-10 19:30 141203066 Färjestadens IBS - Carlshamns IBK 10 - 7 Andreas Nilsson, Robert Risberg Färjehallen
2022-03-18 20:00 141203070 Craftstadens IBK O-hamn B - Väckelsångs IK WO (5 - 0) Stefan Karlsson, Frans Bladh Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-02-12 14:00 141203075 Väckelsångs IK - Sandbäckshults IBK 7 - 1 Linus Sjöberg, Robin Brunell Väckelsångs Idrottshall
2022-02-13 13:00 141203073 Westerviks IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 - 6 Torbjörn Klasson, Muhidin Bahtanovic Bökensved Sporthall
2022-02-18 20:00 141203072 Färjestadens IBS - Mörbylånga GOIF 11 - 1 Stefan Karlsson, Oskar Kedmalm Färjehallen
2022-02-19 16:00 141203074 Ingelstad IBK - Craftstadens IBK O-hamn B 15 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Peter Rosholm Ingelstads Sporthall
2022-03-04 20:00 141203080 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Väckelsångs IK 14 - 1 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Torslundahallen
2022-03-05 14:00 141203079 Craftstadens IBK O-hamn B - Westerviks IBK 12 - 8 Frans Bladh, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-03-06 16:00 141203076 Sandbäckshults IBK - Färjestadens IBS 3 - 18 Frans Bladh, Oskar Kedmalm Krungårdshallen
2022-03-06 16:00 141203077 Mörbylånga GOIF - Carlshamns IBK 1 - 6 Johan Magnusson, Hannes Berggren Skansenhallen
2022-03-12 14:00 141203085 Väckelsångs IK - Mörbylånga GOIF 6 - 7 Alexia Rasmussen, Axel Carlsson Väckelsångs Idrottshall
2022-03-12 15:00 141203081 Carlshamns IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 0 - 6 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Sparbanken Arena
2022-03-12 16:00 141203082 Färjestadens IBS - Craftstadens IBK O-hamn B 10 - 2 Martin Skov Nielsen, Christopher Skäär Smaragdhallen
2022-03-13 13:00 141203084 Ingelstad IBK - Westerviks IBK 4 - 6 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Ingelstads Sporthall
2022-03-20 16:00 141203090 Westerviks IBK - Väckelsångs IK 12 - 7 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Bökensved Sporthall
2022-03-20 17:00 141203088 Craftstadens IBK O-hamn B - Carlshamns IBK 4 - 2 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-03-20 18:00 141203086 Mörbylånga GOIF - Sandbäckshults IBK 7 - 3 Oliver Eriksson, Niklas Karlsson Skansenhallen
2022-03-20 18:00 141203089 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Ingelstad IBK 14 - 3 Alexia Rasmussen, Malte Blomqvist Torslundahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 16 15 0 1 157-44 113 45
2. Färjestadens IBS 16 15 0 1 150-40 110 45
3. Westerviks IBK 16 9 0 7 101-78 23 27
4. Carlshamns IBK 16 9 0 7 92-82 10 27
5. Ingelstad IBK 16 8 1 7 107-88 19 25
6. Craftstadens IBK O-hamn B 16 7 0 9 68-82 -14 21
7. Mörbylånga GOIF 16 5 0 11 53-117 -64 15
8. Väckelsångs IK 16 2 1 13 51-118 -67 7
9. Sandbäckshults IBK 16 1 0 15 25-155 -130 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis