Bäst i Stan Herrar (2020/21)

Gruppspel
DM Herr Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-08-29 11:00 150064001 Huvudstadens IBK (Div 3) - Skogås/Trångsunds IBK (Div 3) 7 - 2 Linus Löfstedt, Kim Svedberg Hässelbyhallen
2020-08-29 12:00 150064002 IK Frej Täby IBK (Div 4) - Järfälla IBK (B) (Div 5) 4 - 0 Sabina Åström, Bjarne Hekkelstrand Hässelbyhallen
2020-08-29 19:00 150064003 Huvudstadens IBK (Div 3) - IK Frej Täby IBK (Div 4) 7 - 3 Jonatan Svahn, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2020-08-29 20:00 150064004 Järfälla IBK (B) (Div 5) - Skogås/Trångsunds IBK (Div 3) 1 - 10 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Hässelbyhallen
2020-08-30 15:00 150064005 Järfälla IBK (B) (Div 5) - Huvudstadens IBK (Div 3) 3 - 7 Kevin Neemé, Christian Neemé Hässelbyhallen
2020-08-30 16:00 150064006 Skogås/Trångsunds IBK (Div 3) - IK Frej Täby IBK (Div 4) OW (0 - 5) Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huvudstadens IBK (Div 3) 3 3 0 0 21-8 13 9
2. IK Frej Täby IBK (Div 4) 3 2 0 1 12-7 5 6
3. Skogås/ Trångsunds IBK (Div 3) 3 1 0 2 12-13 -1 3
4. Järfälla IBK (B) (Div 5) 3 0 0 3 4-21 -17 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herr Grupp 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-05 14:00 150073001 Ekerö IK (Div 2) - Andino United IF (Div 5) 7 - 2 Sebastian Öhman, Johan Larsson Hässelbyhallen
2020-09-05 15:00 150073002 IS Bar Central Nytorget (Div 2) - Vallentuna IBK (Div 1) 3 - 5 Fredrik Hallenberg, Niklas Forsman Hässelbyhallen
2020-09-06 11:00 150073003 Ekerö IK (Div 2) - IS Bar Central Nytorget (Div 2) 2 - 2 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2020-09-06 12:00 150073004 Vallentuna IBK (Div 1) - Andino United IF (Div 5) 4 - 2 Julius Olesen, Magnus Johansson Hässelbyhallen
2020-09-06 17:00 150073005 Vallentuna IBK (Div 1) - Ekerö IK (Div 2) 3 - 1 Niklas Forsman, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
2020-09-06 18:00 150073006 Andino United IF (Div 5) - IS Bar Central Nytorget (Div 2) 6 - 10 Fredrik Hallenberg, Niklas Forsman Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vallentuna IBK (Div 1) 3 3 0 0 12-6 6 9
2. Ekerö IK (Div 2) 3 1 1 1 10-7 3 4
3. IS Bar Central Nytorget (Div 2) 3 1 1 1 15-13 2 4
4. Andino United IF (Div 5) 3 0 0 3 10-21 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herr Grupp 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-05 13:00 150074001 Fullersta IBK (Div 2) - FBI Tullinge (B) (Div 3) 6 - 3 Christoffer Markovski, William Albrecht Värmdö sporthall
2020-09-05 14:00 150074002 IBF Offensiv Lidingö (A) (Div 2) - Värmdö IF (A) (Div 1) 2 - 6 Christoffer Markovski, William Albrecht Värmdö sporthall
2020-09-06 09:00 150074003 Fullersta IBK (Div 2) - IBF Offensiv Lidingö (A) (Div 2) 1 - 4 Jonas Edström, Alexander Sommensjö Värmdö sporthall
2020-09-06 10:00 150074004 Värmdö IF (A) (Div 1) - FBI Tullinge (B) (Div 3) 5 - 4 Alexander Sommensjö, Jonas Edström Värmdö sporthall
2020-09-06 17:00 150074005 Värmdö IF (A) (Div 1) - Fullersta IBK (Div 2) 7 - 3 Björn Söderström, Bjarne Hekkelstrand Värmdö sporthall
2020-09-06 18:00 150074006 FBI Tullinge (B) (Div 3) - IBF Offensiv Lidingö (A) (Div 2) 4 - 9 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värmdö IF (A) (Div 1) 3 3 0 0 18-9 9 9
2. IBF Offensiv Lidingö (A) (Div 2) 3 2 0 1 15-11 4 6
3. Fullersta IBK (Div 2) 3 1 0 2 10-14 -4 3
4. FBI Tullinge (B) (Div 3) 3 0 0 3 11-20 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herr Grupp 12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-05 15:00 150075001 Jakobsbergs IBF (Div 2) - IBF Offensiv Lidingö (B) (Div 3) 6 - 3 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Värmdö sporthall
2020-09-05 16:00 150075002 Järfälla IBK (Div 1) - Nacka Wallenstam IBK (A) (Div 2) 4 - 6 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Värmdö sporthall
2020-09-06 11:00 150075003 Jakobsbergs IBF (Div 2) - Järfälla IBK (Div 1) 3 - 4 Alexander Sommensjö, Jonas Edström Värmdö sporthall
2020-09-06 12:00 150075004 Nacka Wallenstam IBK (A) (Div 2) - IBF Offensiv Lidingö (B) (Div 3) 6 - 1 Anders Asp, Håkan Taxén Värmdö sporthall
2020-09-06 19:00 150075005 Nacka Wallenstam IBK (A) (Div 2) - Jakobsbergs IBF (Div 2) 2 - 2 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Värmdö sporthall
2020-09-06 20:00 150075006 IBF Offensiv Lidingö (B) (Div 3) - Järfälla IBK (Div 1) 1 - 14 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nacka Wallenstam IBK (A) (Div 2) 3 2 1 0 14-7 7 7
2. Järfälla IBK (Div 1) 3 2 0 1 22-10 12 6
3. Jakobsbergs IBF (Div 2) 3 1 1 1 11-9 2 4
4. IBF Offensiv Lidingö (B) (Div 3) 3 0 0 3 5-26 -21 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herr Grupp 13
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-05 09:00 150086001 Rotebro IS IBK (Div 1) - Hammarby IF IBF (B) (Div 5) 5 - 1 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Rotebrohallen (Nya)
2020-09-05 10:00 150086002 Åkersberga IBF (A) (Div 2) - Huvudstadens IBK (Div 3) 9 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Rotebrohallen (Nya)
2020-09-05 15:00 150086003 Rotebro IS IBK (Div 1) - Åkersberga IBF (A) (Div 2) 6 - 4 Stefano Bianque, Linus Warrenstein Rotebrohallen (Nya)
2020-09-05 16:00 150086004 Huvudstadens IBK (Div 3) - Hammarby IF IBF (B) (Div 5) 5 - 5 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Rotebrohallen (Nya)
2020-09-06 13:00 150086005 Huvudstadens IBK (Div 3) - Rotebro IS IBK (Div 1) 5 - 5 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Rotebrohallen (Nya)
2020-09-06 14:00 150086006 Hammarby IF IBF (B) (Div 5) - Åkersberga IBF (A) (Div 2) 3 - 4 Daniel Mårtensson, William Hilmersson Rotebrohallen (Nya)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rotebro IS IBK (Div 1) 3 2 1 0 16-10 6 7
2. Åkersberga IBF (A) (Div 2) 3 2 0 1 17-12 5 6
3. Huvudstadens IBK (Div 3) 3 0 2 1 13-19 -6 2
4. Hammarby IF IBF (B) (Div 5) 3 0 1 2 9-14 -5 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herr Grupp 14
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-05 13:00 150087001 Farsta IBK (A) (Div 1) - Vaxholms IBF (A) (Div 3) 9 - 3 Julius Olesen, Magnus Johansson Rotebrohallen (Nya)
2020-09-05 14:00 150087002 Högalids IF (A) (Div 2) - Danderyds SK IBF (Div 3) 3 - 4 Julius Olesen, Magnus Johansson Rotebrohallen (Nya)
2020-09-06 11:00 150087003 Farsta IBK (A) (Div 1) - Högalids IF (A) (Div 2) 6 - 1 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Rotebrohallen (Nya)
2020-09-06 12:00 150087004 Danderyds SK IBF (Div 3) - Vaxholms IBF (A) (Div 3) 7 - 3 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Rotebrohallen (Nya)
2020-09-06 17:00 150087005 Danderyds SK IBF (Div 3) - Farsta IBK (A) (Div 1) 2 - 5 Johannes Ekenberg, Martin Eriksson Rotebrohallen (Nya)
2020-09-06 18:00 150087006 Vaxholms IBF (A) (Div 3) - Högalids IF (A) (Div 2) 8 - 6 Johannes Ekenberg, Martin Eriksson Rotebrohallen (Nya)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Farsta IBK (A) (Div 1) 3 3 0 0 20-6 14 9
2. Danderyds SK IBF (Div 3) 3 2 0 1 13-11 2 6
3. Vaxholms IBF (A) (Div 3) 3 1 0 2 14-22 -8 3
4. Högalids IF (A) (Div 2) 3 0 0 3 10-18 -8 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herr Grupp 15
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-05 11:00 150088001 Hammarby IF IBF (A) (Div 1) - Farsta IBK (B) (Div 5) 5 - 2 Thomas Andersson, William Hilmersson Sjöstadshallen
2020-09-05 12:00 150088002 Sörskogens IF (Div 2) - Segeltorps IF (Div 5) 6 - 1 Elis Erbing, Arash Sohrevardi Sjöstadshallen
2020-09-05 17:00 150088003 Hammarby IF IBF (A) (Div 1) - Sörskogens IF (Div 2) 8 - 2 Daniel Mårtensson, Christoffer Markovski Sjöstadshallen
2020-09-05 18:00 150088004 Segeltorps IF (Div 5) - Farsta IBK (B) (Div 5) 6 - 6 Christoffer Markovski, Anton Fritshammar Sjöstadshallen
2020-09-06 13:00 150088005 Segeltorps IF (Div 5) - Hammarby IF IBF (A) (Div 1) 1 - 10 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Sjöstadshallen
2020-09-06 14:00 150088006 Farsta IBK (B) (Div 5) - Sörskogens IF (Div 2) 3 - 4 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Sjöstadshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hammarby IF IBF (A) (Div 1) 3 3 0 0 23-5 18 9
2. Sörskogens IF (Div 2) 3 2 0 1 12-12 0 6
3. Farsta IBK (B) (Div 5) 3 0 1 2 11-15 -4 1
4. Segeltorps IF (Div 5) 3 0 1 2 8-22 -14 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herr Grupp 16
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-05 14:00 150089001 Tungelsta IF (A) (Div 2) - Högdalens AIS (Div 4) 6 - 6 Daniel Mårtensson, Arash Sohrevardi Sjöstadshallen
2020-09-05 15:00 150089002 Tyresö Trollbäcken IBK (Div 1) - Sköndals IK (A) (Div 3) 5 - 3 Daniel Mårtensson, William Hilmersson Sjöstadshallen
2020-09-06 09:00 150089003 Tungelsta IF (A) (Div 2) - Tyresö Trollbäcken IBK (Div 1) 3 - 6 Martin Eriksson, Aldin Imamovic Sjöstadshallen
2020-09-06 10:00 150089004 Sköndals IK (A) (Div 3) - Högdalens AIS (Div 4) 0 - 3 Martin Eriksson, Aldin Imamovic Sjöstadshallen
2020-09-06 16:00 150089005 Sköndals IK (A) (Div 3) - Tungelsta IF (A) (Div 2) 0 - 3 Julius Olesen, Magnus Johansson Sjöstadshallen
2020-09-06 17:00 150089006 Högdalens AIS (Div 4) - Tyresö Trollbäcken IBK (Div 1) 4 - 5 Kim Svedberg, Linus Löfstedt Sjöstadshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tyresö Trollbäcken IBK (Div 1) 3 3 0 0 16-10 6 9
2. Högdalens AIS (Div 4) 3 1 1 1 13-11 2 4
3. Tungelsta IF (A) (Div 2) 3 1 1 1 12-12 0 4
4. Sköndals IK (A) (Div 3) 3 0 0 3 3-11 -8 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herr Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-08-29 09:00 150065001 Danderyds SK IBF (Div 3) - Värmdö IF (B) (Div 3) 8 - 3 Stefano Bianque, Linus Warrenstein Riddersvik
2020-08-29 10:00 150065002 Hammarby IF IBF (B) (Div 5) - Vaxholms IBF (Div 4) 3 - 2 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Riddersvik
2020-08-29 15:00 150065003 Danderyds SK IBF (Div 3) - Hammarby IF IBF (B) (Div 5) 4 - 1 Andreas Mattsson, Alexander Mattsson Riddersvik
2020-08-29 16:00 150065004 Vaxholms IBF (Div 4) - Värmdö IF (B) (Div 3) 6 - 3 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Riddersvik
2020-08-30 13:00 150065005 Vaxholms IBF (Div 4) - Danderyds SK IBF (Div 3) 0 - 5 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Riddersvik
2020-08-30 14:00 150065006 Värmdö IF (B) (Div 3) - Hammarby IF IBF (B) (Div 5) 0 - 5 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Riddersvik
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Danderyds SK IBF (Div 3) 3 3 0 0 17-4 13 9
2. Hammarby IF IBF (B) (Div 5) 3 2 0 1 9-6 3 6
3. Vaxholms IBF (Div 4) 3 1 0 2 8-11 -3 3
4. Värmdö IF (B) (Div 3) 3 0 0 3 6-19 -13 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herr Grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-08-29 11:00 150066001 Duvbo IK (Div 4) - Vaxholms IBF (A) (Div 3) 4 - 8 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Riddersvik
2020-08-29 12:00 150066002 Segeltorps IF (Div 5) - Sundbybergs IK (Div 3) 3 - 5 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Riddersvik
2020-08-30 09:00 150066003 Duvbo IK (Div 4) - Segeltorps IF (Div 5) 4 - 8 Daniel Bäckner, Anders Haag Riddersvik
2020-08-30 10:00 150066004 Sundbybergs IK (Div 3) - Vaxholms IBF (A) (Div 3) 2 - 5 Daniel Bäckner, Anders Haag Riddersvik
2020-08-30 15:00 150066005 Sundbybergs IK (Div 3) - Duvbo IK (Div 4) 6 - 3 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Riddersvik
2020-08-30 16:00 150066006 Vaxholms IBF (A) (Div 3) - Segeltorps IF (Div 5) 2 - 6 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Riddersvik
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Segeltorps IF (Div 5) 3 2 0 1 17-11 6 6
2. Vaxholms IBF (A) (Div 3) 3 2 0 1 15-12 3 6
3. Sundbybergs IK (Div 3) 3 2 0 1 13-11 2 6
4. Duvbo IK (Div 4) 3 0 0 3 11-22 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herr Grupp 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-08-29 10:00 150067001 Farsta IBK (B) (Div 5) - Älvsjö AIK IBF (B) (Div 3) 4 - 3 Martin Eriksson, Aldin Imamovic Kämpetorpshallen 1
2020-08-29 11:00 150067002 Sköndals IK (A) (Div 3) - Töjnan IBK (Div 4) 8 - 1 Aldin Imamovic, Martin Eriksson Kämpetorpshallen 1
2020-08-29 16:00 150067003 Farsta IBK (B) (Div 5) - Sköndals IK (A) (Div 3) 2 - 7 Kevin Neemé, Christian Neemé Kämpetorpshallen 1
2020-08-29 17:00 150067004 Töjnan IBK (Div 4) - Älvsjö AIK IBF (B) (Div 3) 5 - 6 Christian Neemé, Kevin Neemé Kämpetorpshallen 1
2020-08-30 13:00 150067005 Töjnan IBK (Div 4) - Farsta IBK (B) (Div 5) 2 - 7 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Kämpetorpshallen 1
2020-08-30 14:00 150067006 Älvsjö AIK IBF (B) (Div 3) - Sköndals IK (A) (Div 3) 1 - 3 Didrik Axen, Kari Malmros Kämpetorpshallen 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sköndals IK (A) (Div 3) 3 3 0 0 18-4 14 9
2. Farsta IBK (B) (Div 5) 3 2 0 1 13-12 1 6
3. Älvsjö AIK IBF (B) (Div 3) 3 1 0 2 10-12 -2 3
4. Töjnan IBK (Div 4) 3 0 0 3 8-21 -13 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herr Grupp 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-08-29 12:00 150068001 Hammarbyhöjden IBK (Div 3) - Älta IF (Div 5) 7 - 4 Martin Eriksson, Aldin Imamovic Kämpetorpshallen 1
2020-08-29 13:00 150068002 Ingarö IF (Div 3) - Nynäshamns IBK (Div 4) 3 - 0 Jonas Edström, William Albrecht Kämpetorpshallen 1
2020-08-30 09:00 150068003 Hammarbyhöjden IBK (Div 3) - Ingarö IF (Div 3) 8 - 12 Martin Eriksson, Johannes Ekenberg Kämpetorpshallen 1
2020-08-30 10:00 150068004 Nynäshamns IBK (Div 4) - Älta IF (Div 5) 3 - 5 Johannes Ekenberg, Martin Eriksson Kämpetorpshallen 1
2020-08-30 15:00 150068005 Nynäshamns IBK (Div 4) - Hammarbyhöjden IBK (Div 3) 4 - 4 Didrik Axen, Kari Malmros Kämpetorpshallen 1
2020-08-30 16:00 150068006 Älta IF (Div 5) - Ingarö IF (Div 3) 1 - 9 William Albrecht, Jonas Edström Kämpetorpshallen 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingarö IF (Div 3) 3 3 0 0 24-9 15 9
2. Hammarbyhöjden IBK (Div 3) 3 1 1 1 19-20 -1 4
3. Älta IF (Div 5) 3 1 0 2 10-19 -9 3
4. Nynäshamns IBK (Div 4) 3 0 1 2 7-12 -5 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herr Grupp 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-08-29 15:00 150069001 Andino United IF (Div 5) - Vendelsö IK (A) (Div 3) 5 - 4 Johan Larsson, Sebastian Öhman Kämpetorpshallen 2
2020-08-29 16:00 150069002 IK Tomtberga (Div 4) - Salems IF (B) (Div 4) 8 - 3 Johan Larsson, Sebastian Öhman Kämpetorpshallen 2
2020-08-30 11:00 150069003 Andino United IF (Div 5) - IK Tomtberga (Div 4) 4 - 2 Johan Hessing, Alexander Potapeiko Kämpetorpshallen 2
2020-08-30 12:00 150069004 Salems IF (B) (Div 4) - Vendelsö IK (A) (Div 3) 2 - 3 Magnus Berg, Alexander Potapeiko Kämpetorpshallen 2
2020-08-30 19:00 150069005 Salems IF (B) (Div 4) - Andino United IF (Div 5) 1 - 9 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Kämpetorpshallen 2
2020-08-30 20:00 150069006 Vendelsö IK (A) (Div 3) - IK Tomtberga (Div 4) 3 - 3 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Kämpetorpshallen 2
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Andino United IF (Div 5) 3 3 0 0 18-7 11 9
2. IK Tomtberga (Div 4) 3 1 1 1 13-10 3 4
3. Vendelsö IK (A) (Div 3) 3 1 1 1 10-10 0 4
4. Salems IF (B) (Div 4) 3 0 0 3 6-20 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herr Grupp 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-08-29 11:00 150070001 FBI Tullinge (B) (Div 3) - Värmdö IF (C) (Div 4) 5 - 0 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Vintervikshallen
2020-08-29 12:00 150070002 Högdalens AIS (Div 4) - Nacka Wallenstam IBK (B) (Div 4) 8 - 5 Håkan Taxén, Magnus Eriksson Vintervikshallen
2020-08-29 19:00 150070003 FBI Tullinge (B) (Div 3) - Högdalens AIS (Div 4) 3 - 2 Zana Guzel, Osama Abaied Vintervikshallen
2020-08-29 20:00 150070004 Nacka Wallenstam IBK (B) (Div 4) - Värmdö IF (C) (Div 4) 4 - 6 Osama Abaied, Zana Guzel Vintervikshallen
2020-08-30 15:00 150070005 Nacka Wallenstam IBK (B) (Div 4) - FBI Tullinge (B) (Div 3) 2 - 3 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Vintervikshallen
2020-08-30 16:00 150070006 Värmdö IF (C) (Div 4) - Högdalens AIS (Div 4) 3 - 7 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Vintervikshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBI Tullinge (B) (Div 3) 3 3 0 0 11-4 7 9
2. Högdalens AIS (Div 4) 3 2 0 1 17-11 6 6
3. Värmdö IF (C) (Div 4) 3 1 0 2 9-16 -7 3
4. Nacka Wallenstam IBK (B) (Div 4) 3 0 0 3 11-17 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herr Grupp 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-08-29 13:00 150071001 Bergfoten IBK (Div 4 ) - Sigtuna IF IBK (Div 5) 6 - 1 Håkan Taxén, Magnus Eriksson Vintervikshallen
2020-08-29 14:00 150071002 Högalids IF (B) (Div 5) - IBF Offensiv Lidingö (B) (Div 3) 1 - 8 Håkan Taxén, Magnus Eriksson Vintervikshallen
2020-08-30 09:00 150071003 Bergfoten IBK (Div 4 ) - Högalids IF (B) (Div 5) 8 - 6 Håkan Taxén, Aldin Imamovic Vintervikshallen
2020-08-30 10:00 150071004 IBF Offensiv Lidingö (B) (Div 3) - Sigtuna IF IBK (Div 5) 2 - 6 Aldin Imamovic, Håkan Taxén Vintervikshallen
2020-08-30 17:00 150071005 IBF Offensiv Lidingö (B) (Div 3) - Bergfoten IBK (Div 4 ) 10 - 0 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Vintervikshallen
2020-08-30 18:00 150071006 Sigtuna IF IBK (Div 5) - Högalids IF (B) (Div 5) 3 - 8 Bjarne Hekkelstrand, Daniel Kölborn Vintervikshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Offensiv Lidingö (B) (Div 3) 3 2 0 1 20-7 13 6
2. Bergfoten IBK (Div 4 ) 3 2 0 1 14-17 -3 6
3. Högalids IF (B) (Div 5) 3 1 0 2 15-19 -4 3
4. Sigtuna IF IBK (Div 5) 3 1 0 2 10-16 -6 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herr Grupp 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-05 12:00 150072001 Hässelby SK IBK (Div 2) - Ingarö IF (Div 3) 7 - 8 Johan Larsson, Sebastian Öhman Hässelbyhallen
2020-09-05 13:00 150072002 Väsby AIK (Div 2) - Älvsjö AIK IBF (A) (Div 1) 1 - 4 Sebastian Öhman, Johan Larsson Hässelbyhallen
2020-09-06 09:00 150072003 Hässelby SK IBK (Div 2) - Väsby AIK (Div 2) 2 - 2 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2020-09-06 10:00 150072004 Älvsjö AIK IBF (A) (Div 1) - Ingarö IF (Div 3) 7 - 6 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2020-09-06 15:00 150072005 Älvsjö AIK IBF (A) (Div 1) - Hässelby SK IBK (Div 2) 4 - 1 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2020-09-06 16:00 150072006 Ingarö IF (Div 3) - Väsby AIK (Div 2) 7 - 6 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Älvsjö AIK IBF (A) (Div 1) 3 3 0 0 15-8 7 9
2. Ingarö IF (Div 3) 3 2 0 1 21-20 1 6
3. Hässelby SK IBK (Div 2) 3 0 1 2 10-14 -4 1
4. Väsby AIK (Div 2) 3 0 1 2 9-13 -4 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis