Damer Division 1 Mittsverige (2019/20)

Gruppspel
Damer Division 1 Mittsverige
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-05 14:00 242201004 Klockarbergets BK - Jemtland Innebandy 5 - 3 Thomas Eriksson, Jan Öberg Njurundahallen
2019-10-12 14:00 242201005 Söderhamns IBF - Timrå IBC 5 - 4 Michael Hoek, Jimmy Löfgren Idrottshallen, Söderhamn
2019-10-13 14:00 242201002 Vattjoms IK - Fränsta IK 10 - 6 Teodor Lundgren, Fredrik Strese Matfors Sporthall
2019-10-13 15:00 242201003 Sundsvalls IBF 2 - IBK Härnösand 7 - 2 Anders Johansson, Patrick Cederblad Sundsvalls Sporthall-A
2019-10-19 13:00 242201006 Fränsta IK - Hudik/Björkberg IBK 2 - 6 Thomas Berglund, Patrick Cederblad Fränsta Sporthall
2019-10-19 14:00 242201010 Söderhamns IBF - Klockarbergets BK 4 - 5 e.förl. Joel Johansson, Mats Sjöqvist Idrottshallen, Söderhamn
2019-10-20 11:30 242201008 Jemtland Innebandy - Vattjoms IK 7 - 4 Urban Larsson, Mats Finke Östersunds sporthall
2019-10-20 12:00 242201009 Timrå IBC - Sundsvalls IBF 2 4 - 7 Kenny Windahl, Patrik Sjöberg Timrå Sporthall
2019-10-26 13:00 242201011 Hudik/Björkberg IBK - IBK Härnösand 12 - 1 Jimmy Löfgren, Michael Hoek OilQuick Arena
2019-10-27 14:00 242201014 Vattjoms IK - Söderhamns IBF 2 - 7 Anders Johansson, Patrick Cederblad Matfors Sporthall
2019-10-27 16:00 242201015 Sundsvalls IBF 2 - Klockarbergets BK 0 - 7 Jan Öberg, Thomas Eriksson Hagahallen
2019-11-02 14:00 242201012 Fränsta IK - Jemtland Innebandy 1 - 15 Markus Helsing, Teodor Lundgren Fränsta Sporthall
2019-11-09 13:30 242201016 Hudik/Björkberg IBK - Jemtland Innebandy 6 - 5 Johnny Sundberg, Michael Hoek OilQuick Arena
2019-11-09 14:00 242201018 Söderhamns IBF - Fränsta IK 10 - 1 Pär Hedlund, Erik Lindberg Idrottshallen, Söderhamn
2019-11-09 16:00 242201020 Sundsvalls IBF 2 - Vattjoms IK 9 - 2 Per Pålsson, Arvid Larsson Skönsbergshallen
2019-11-10 14:30 242201017 Timrå IBC - IBK Härnösand 7 - 9 Josephine Eriksson, Andreas Bjurman Sundsvalls Sporthall-A
2019-11-16 12:30 242201021 Hudik/Björkberg IBK - Timrå IBC 8 - 1 Robert Mårtensson, Michael Hoek OilQuick Arena
2019-11-16 13:00 242201024 Fränsta IK - Sundsvalls IBF 2 1 - 15 Markus Helsing, Josephine Eriksson Fränsta Sporthall
2019-11-16 16:00 242201022 Jemtland Innebandy - Söderhamns IBF 5 - 4 Mats Finke, Urban Larsson Torvallaskolans sporthall
2019-11-17 13:00 242201023 IBK Härnösand - Klockarbergets BK 2 - 17 Mikael Berglund, Maria Dahlin Öbacka SC
2019-11-23 14:00 242201026 Söderhamns IBF - Hudik/Björkberg IBK 2 - 4 Johnny Sundberg, Jimmy Löfgren Idrottshallen, Söderhamn
2019-11-24 12:30 242201028 Sundsvalls IBF 2 - Jemtland Innebandy 2 - 4 Jesper Doherty, Alexander Bergman Sundsvalls Sporthall-A
2019-11-24 14:00 242201029 Vattjoms IK - IBK Härnösand 2 - 6 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Matfors Sporthall
2019-11-24 15:30 242201027 Klockarbergets BK - Timrå IBC 5 - 4 Arvid Larsson, Alexander Bergman Njurundahallen (plan A)
2019-11-29 20:00 242201031 Hudik/Björkberg IBK - Klockarbergets BK 3 - 2 Leif Sundberg, Jimmy Löfgren OilQuick Arena
2019-11-30 10:00 242201033 Timrå IBC - Vattjoms IK 2 - 5 Josephine Eriksson, Teodor Lundgren Timrå Sporthall
2019-11-30 14:00 242201032 Söderhamns IBF - Sundsvalls IBF 2 8 - 6 Leif Sundberg, Michael Hoek Idrottshallen, Söderhamn
2019-12-01 13:00 242201035 IBK Härnösand - Fränsta IK 4 - 3 Maria Dahlin, Tindra Edlund Öbacka SC
2019-12-03 19:45 242201036 Sundsvalls IBF 2 - Hudik/Björkberg IBK 6 - 2 Alexander Bergman, Jesper Doherty Sundsvalls Sporthall-A
2019-12-07 13:00 242201040 IBK Härnösand - Jemtland Innebandy 2 - 9 Simon Hedkvist, Göran Norberg Öbacka SC
2019-12-07 16:00 242201039 Fränsta IK - Timrå IBC 7 - 7 e.förl. Thomas Eriksson, Jan Öberg Fränsta Sporthall
2019-12-08 14:00 242201037 Vattjoms IK - Klockarbergets BK 1 - 4 Sofie Öman, Fredrik Strese Matfors Sporthall
2019-12-14 16:00 242201041 Hudik/Björkberg IBK - Vattjoms IK 9 - 2 Michael Hoek, Robert Mårtensson OilQuick Arena
2019-12-15 11:00 242201044 Söderhamns IBF - IBK Härnösand 4 - 6 Christoffer Johansson, Mikael Wiberg Idrottshallen, Söderhamn
2019-12-15 12:00 242201045 Timrå IBC - Jemtland Innebandy 5 - 6 Peter Palander, Patrik Sjöberg Timrå Sporthall
2019-12-15 14:30 242201043 Klockarbergets BK - Fränsta IK 11 - 7 Pierre Björklund, Patrik Sjöberg Njurundahallen
2020-01-11 13:00 242201047 Fränsta IK - Vattjoms IK 1 - 4 Peter Palander, Anders Johansson Fränsta Sporthall
2020-01-11 13:00 242201048 IBK Härnösand - Sundsvalls IBF 2 5 - 2 Fredrik Söderholm, Ivica Matanovic Öbacka SC
2020-01-12 12:00 242201050 Timrå IBC - Söderhamns IBF 6 - 1 Mattias Karlsson, Pierre Björklund Timrå Sporthall
2020-01-16 19:30 242201049 Jemtland Innebandy - Klockarbergets BK 2 - 5 Urban Larsson, Mats Finke Torvallaskolans sporthall
2020-01-18 14:00 242201051 Hudik/Björkberg IBK - Fränsta IK 8 - 2 Leif Sundberg, Michael Hoek OilQuick Arena
2020-01-18 17:00 242201054 Sundsvalls IBF 2 - Timrå IBC 6 - 7 Peter Palander, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A
2020-01-19 14:00 242201053 Vattjoms IK - Jemtland Innebandy 5 - 4 Thomas Eriksson, Jan Öberg Matfors Sporthall
2020-01-19 14:00 242201055 Klockarbergets BK - Söderhamns IBF 2 - 6 Markus Helsing, Arvid Larsson Njurundahallen
2020-01-25 13:00 242201056 IBK Härnösand - Hudik/Björkberg IBK 1 - 11 Göran Norberg, Mikael Berglund Öbacka SC
2020-01-25 14:00 242201059 Söderhamns IBF - Vattjoms IK 13 - 0 Michael Hoek, Robert Mårtensson Idrottshallen, Söderhamn
2020-01-26 15:00 242201057 Jemtland Innebandy - Fränsta IK 8 - 2 Mats Finke, Urban Larsson Torvallaskolans sporthall
2020-01-30 19:30 242201060 Klockarbergets BK - Sundsvalls IBF 2 4 - 6 Patrick Cederblad, Fredrik Strese Njurundahallen
2020-01-31 19:30 242201062 IBK Härnösand - Timrå IBC 9 - 2 Mikael Körning, Peder Lövdahl Öbacka SC
2020-02-01 13:00 242201063 Fränsta IK - Söderhamns IBF 3 - 12 Patrik Sjöberg, Josephine Eriksson Fränsta Sporthall
2020-02-02 14:00 242201061 Jemtland Innebandy - Hudik/Björkberg IBK 2 - 5 Robert Olofsson, Öjvind Bäckman Torvallaskolans sporthall
2020-02-02 14:00 242201065 Vattjoms IK - Sundsvalls IBF 2 6 - 11 Patrick Cederblad, Sofie Öman Matfors Sporthall
2020-02-08 13:00 242201068 Klockarbergets BK - IBK Härnösand 6 - 1 Markus Helsing, Patrik Sjöberg Njurundahallen
2020-02-08 16:30 242201067 Söderhamns IBF - Jemtland Innebandy 10 - 4 Patric Jonsson, Jimmy Löfgren Idrottshallen, Söderhamn
2020-02-09 10:00 242201066 Timrå IBC - Hudik/Björkberg IBK 0 - 11 Anders Johansson, Fredrik Strese Timrå Sporthall
2020-02-09 12:30 242201069 Sundsvalls IBF 2 - Fränsta IK 11 - 3 Thomas Berglund, Kenny Windahl Sundsvalls Sporthall-A
2020-02-14 20:00 242201071 Hudik/Björkberg IBK - Söderhamns IBF 4 - 3 Patric Jonsson, Jimmy Löfgren OilQuick Arena
2020-02-15 16:00 242201073 Jemtland Innebandy - Sundsvalls IBF 2 5 - 2 Robert Olofsson, Öjvind Bäckman Östersunds sporthall
2020-02-16 12:00 242201072 Timrå IBC - Klockarbergets BK 6 - 4 Thomas Eriksson, Fredrik Strese Timrå Sporthall
2020-02-16 13:00 242201074 IBK Härnösand - Vattjoms IK 3 - 4 Peder Lövdahl, Mikael Körning Öbacka SC
2020-02-22 13:00 242201080 Fränsta IK - IBK Härnösand 1 - 5 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Fränsta Sporthall
2020-02-23 12:30 242201077 Sundsvalls IBF 2 - Söderhamns IBF 5 - 4 e.förl. Anders Johansson, Patrick Cederblad Sundsvalls Sporthall-A
2020-02-25 20:00 242201076 Klockarbergets BK - Hudik/Björkberg IBK 1 - 6 Markus Helsing, Patrik Sjöberg OilQuick Arena
2020-02-26 20:00 242201078 Vattjoms IK - Timrå IBC 6 - 4 Peter Palander, Patrik Sjöberg Matfors Sporthall
2020-02-29 13:00 242201081 Hudik/Björkberg IBK - Sundsvalls IBF 2 7 - 2 Patric Jonsson, Jimmy Löfgren OilQuick Arena
2020-03-01 12:00 242201084 Timrå IBC - Fränsta IK 10 - 2 Robin Palander, Peter Palander Timrå Sporthall
2020-03-01 14:00 242201082 Klockarbergets BK - Vattjoms IK 7 - 5 Robin Palander, Teodor Lundgren Njurundahallen
2020-03-01 16:00 242201085 Jemtland Innebandy - IBK Härnösand 11 - 1 Mats Finke, Urban Larsson Torvallaskolans sporthall
2020-03-08 13:00 242201088 Fränsta IK - Klockarbergets BK 3 - 14 Thomas Eriksson, Jan Öberg Fränsta Sporthall
2020-03-08 14:00 242201086 Vattjoms IK - Hudik/Björkberg IBK 1 - 5 Markus Helsing, Josephine Eriksson Matfors Sporthall
2020-03-08 14:00 242201089 IBK Härnösand - Söderhamns IBF 2 - 5 Mikael Körning, Göran Norberg Öbacka SC
2020-03-08 15:00 242201090 Jemtland Innebandy - Timrå IBC 5 - 2 Jonas Melin, Adrian Näslund Melin Torvallaskolans sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Hudik/ Björkberg IBK 16 15 0 (0) 1 107-33 74 45
2. Klockarbergets BK 16 10 1 (1) 5 99-59 40 32
3. Jemtland Innebandy 16 10 0 (0) 6 95-61 34 30
4. Söderhamns IBF 16 9 2 (0) 5 98-59 39 29
5. Sundsvalls IBF 2 16 8 1 (1) 7 97-71 26 26
6. IBK Härnösand 16 7 0 (0) 9 59-103 -44 21
7. Vattjoms IK 16 6 0 (0) 10 59-98 -39 18
8. Timrå IBC 16 4 1 (0) 11 71-96 -25 13
9. Fränsta IK 16 0 1 (0) 15 45-150 -105 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis