Pantamera Flickor Division 2 (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Flickor Division 2A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 11:30 247011006 Sundvall FBC U F04/05 Väst - Vattjoms IK F04/05 3 - 3 Andreas Bjurman, Johan Löthman Höglunda
2018-10-14 11:00 247011003 Jäbo IK F04 - Örnsköldsvik IBK F04 9 - 1 Mikael Körning, Anders Öbergh Örnsköldsviks Sporthall
2018-10-14 12:30 247011001 Moälvens IBK F04 - Sundsvalls IBF F03-04 Orange 3 - 5 Mikael Körning, Anders Öbergh Örnsköldsviks Sporthall
2018-10-18 19:15 247011002 Vattjoms IK F04/05 - Sundsvall FBC U F03 5 - 2 Nelly Backlund, Josephine Eriksson Matfors Sporthall
2018-10-21 12:30 247011027 Vattjoms IK F04/05 - Jäbo IK F04 1 - 8 Alexander Bergman, Anders Johansson Matfors Sporthall
2018-10-21 16:00 247011039 Sundvall FBC U F04/05 Väst - Jäbo IK F04 0 - 9 Mattias Karlsson, Robert Lundqvist Höglunda
2018-10-25 20:00 247011005 Örnsköldsvik IBK F04 - Moälvens IBK F04 4 - 1 Tindra Edlund, Maria Dahlin Nolaskolan
2018-11-18 10:00 247011010 Moälvens IBK F04 - Sundsvall FBC U F03 4 - 0 Jonas Hägglund, Anders Öbergh Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-11-18 11:30 247011009 Vattjoms IK F04/05 - Sundsvalls IBF F03-04 Orange 2 - 4 Josephine Eriksson, Anders Johansson Matfors Sporthall
2018-11-18 11:30 247011011 Jäbo IK F04 - Sundvall FBC U F04/05 Väst 2 - 1 Jonas Hägglund, Anders Öbergh Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-11-18 14:30 247011014 Moälvens IBK F04 - Sundvall FBC U F04/05 Väst 7 - 1 Micael Ljung, Kalle Dorell Nolaskolan
2018-11-18 14:30 247011016 Jäbo IK F04 - Sundsvall FBC U F03 7 - 0 Andreas Nyman, Göran Edlund Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-11-25 11:30 247011024 Sundvall FBC U F04/05 Väst - Örnsköldsvik IBK F04 1 - 1 Kent Jansson, Andreas Bjurman Höglunda
2018-11-25 15:00 247011013 Vattjoms IK F04/05 - Örnsköldsvik IBK F04 0 - 3 Josephine Eriksson, Sofie Öman Matfors Sporthall
2018-12-02 10:00 247011019 Moälvens IBK F04 - Jäbo IK F04 1 - 4 Isac Rönkä, Patrik Nilsson Örnsköldsviks Sporthall
2018-12-02 13:00 247011018 Sundvall FBC U F04/05 Väst - Sundsvall FBC U F03 3 - 3 Robert Lundqvist, Pierre Björklund Höglunda
2018-12-09 13:00 247011021 Sundsvalls IBF F03-04 Orange - Sundsvall FBC U F03 4 - 1 Sofie Öman, Pierre Björklund Hagahallen
2018-12-09 15:00 247011023 Moälvens IBK F04 - Vattjoms IK F04/05 2 - 1 Tindra Edlund, Mikaela Edlund Örnsköldsviks Sporthall
2018-12-22 16:00 247011025 Sundsvalls IBF F03-04 Orange - Sundvall FBC U F04/05 Väst 1 - 1 Robert Lundqvist, Santiago Bedoya Sundsvalls Sporthall-A
2019-01-27 12:00 247011017 Sundsvalls IBF F03-04 Orange - Örnsköldsvik IBK F04 2 - 2 Josephine Eriksson, Sofie Öman Hagahallen
2019-01-27 15:00 247011026 Sundsvall FBC U F03 - Örnsköldsvik IBK F04 3 - 1 Mattias Karlsson, Javier Castro Hagahallen
2019-01-13 11:30 247011029 Sundsvalls IBF F03-04 Orange - Moälvens IBK F04 0 - 2 Robert Lundqvist, Andreas Bjurman Höglunda
2019-01-13 11:30 247011030 Sundsvall FBC U F03 - Vattjoms IK F04/05 3 - 3 Isak Solnevik, Mattias Karlsson Hagahallen
2019-01-13 15:30 247011038 Sundsvall FBC U F03 - Moälvens IBK F04 2 - 2 Andreas Bjurman, Casper Sjödin Höglunda
2019-01-14 18:00 247011031 Örnsköldsvik IBK F04 - Jäbo IK F04 1 - 8 Peder Lövdahl, Göran Norberg Höglandshallen Örnsköldsvik
2019-01-26 17:00 247011034 Vattjoms IK F04/05 - Sundvall FBC U F04/05 Väst 1 - 2 Yngwe Lindström, Josephine Eriksson Matfors Sporthall
2019-02-28 20:00 247011033 Moälvens IBK F04 - Örnsköldsvik IBK F04 0 - 5 Isac Rönkä, Kalle Dorell Nolaskolan
2019-02-02 16:30 247011037 Sundsvalls IBF F03-04 Orange - Vattjoms IK F04/05 3 - 3 Javier Castro, Pierre Björklund Hagahallen
2019-02-10 12:00 247011007 Sundsvalls IBF F03-04 Orange - Jäbo IK F04 0 - 4 Isak Solnevik, Per Pålsson Höglunda
2019-03-31 09:40 247011044 Sundsvall FBC U F03 - Jäbo IK F04 0 - 7 Patrik Nilsson, Kalle Dorell Skyttis Arena
2019-02-22 19:00 247011046 Sundsvall FBC U F03 - Sundvall FBC U F04/05 Väst 0 - 6 Josephine Eriksson, Sofie Öman Höglunda
2019-02-23 11:30 247011035 Jäbo IK F04 - Sundsvalls IBF F03-04 Orange 8 - 3 Jonas Hägglund, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2019-02-23 13:30 247011045 Örnsköldsvik IBK F04 - Sundsvalls IBF F03-04 Orange 1 - 2 Henrik Leek, Fredrik Söderholm Örnsköldsviks Sporthall
2019-02-23 15:00 247011047 Jäbo IK F04 - Moälvens IBK F04 7 - 2 Jonas Hägglund, Tindra Edlund Örnsköldsviks Sporthall
2019-03-16 11:30 247011051 Vattjoms IK F04/05 - Moälvens IBK F04 6 - 4 Josephine Eriksson, Nelly Backlund Matfors Sporthall
2019-03-16 14:30 247011049 Sundsvall FBC U F03 - Sundsvalls IBF F03-04 Orange 0 - 5 Johanna Backlund, Sofie Öman Höglunda
2019-03-16 16:00 247011042 Sundvall FBC U F04/05 Väst - Moälvens IBK F04 4 - 2 Hans Söderblom, Jesper Doherty Höglunda
2019-03-31 11:15 247011052 Örnsköldsvik IBK F04 - Sundvall FBC U F04/05 Väst 2 - 3 Göran Norberg, Maria Dahlin Örnsköldsviks Sporthall
2019-03-24 09:30 247011055 Jäbo IK F04 - Vattjoms IK F04/05 3 - 0 Fredrik Söderholm, Henrik Leek Skyttis Arena
2019-03-24 13:30 247011041 Örnsköldsvik IBK F04 - Vattjoms IK F04/05 2 - 2 Jonas Wimar, Göran Norberg Köpmanholmens Sporthall
2019-03-30 16:30 247011053 Sundvall FBC U F04/05 Väst - Sundsvalls IBF F03-04 Orange 1 - 3 Mattias Karlsson, Javier Castro Höglunda
2019-03-31 14:30 247011054 Örnsköldsvik IBK F04 - Sundsvall FBC U F03 4 - 2 Simon Hedkvist, Henrik Leek Örnsköldsviks Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jäbo IK F04 12 12 0 0 76-10 66 36
2. Sundsvalls IBF F03-04 Orange 12 6 3 3 32-28 4 21
3. Sundvall FBC U F04/ 05 Väst 12 4 4 4 26-34 -8 16
4. Örnsköldsvik IBK F04 12 4 3 5 27-33 -6 15
5. Moälvens IBK F04 12 4 1 7 30-39 -9 13
6. Vattjoms IK F04/ 05 12 2 4 6 27-39 -12 10
7. Sundsvall FBC U F03 12 1 3 8 16-51 -35 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Division 2B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 00:00 247012006 Sundvall FBC U F04/05 Väst - Vattjoms IK F04/05 3 - 3 Sundsvalls Sporthall-A
2018-10-13 16:30 247012003 Örnsköldsvik IBK F04 - Nätra IBK F03-04 10 - 1 Peder Lövdahl, Göran Norberg Skyttis Arena
2018-10-13 18:00 247012004 Sundvall FBC U F04/05 Väst - Sundsvall FBC U F04/05 Öst 3 - 0 Fredrik Strese, Maja Strese Höglunda
2018-10-20 00:00 247012005 Örnsköldsvik IBK F04 - Moälvens IBK F04 4 - 1
2018-10-21 00:00 247012008 Gullänget-Kroksta IBS F03/04 - Sundsvall FBC U F04/05 Öst 7 - 0 Skyttis Arena
2018-10-21 00:00 247012050 Nätra IBK F03-04 - Sundsvall FBC U F04/05 Öst 0 - 6 Köpmanholmens Sporthall
2018-11-11 09:30 247012010 Gullänget-Kroksta IBS F03/04 - Moälvens IBK F04 3 - 5 Anders Öbergh, Tony Strindlund Nolaskolan
2018-11-11 11:00 247012011 Örnsköldsvik IBK F04 - Sundsvall FBC U F04/05 Öst 4 - 3 Patrik Nilsson, Tony Strindlund Nolaskolan
2018-11-11 14:00 247012056 Moälvens IBK F04 - Sundsvall FBC U F04/05 Öst 8 - 1 Ivica Matanovic, Kalle Dorell Nolaskolan
2018-11-11 18:00 247012009 Sundsvalls IBF F03-04 Svart - Vattjoms IK F04/05 1 - 1 Robert Lundqvist, Per Pålsson Hagahallen
2018-11-18 00:00 247012014 Moälvens IBK F04 - Sundvall FBC U F04/05 Väst 7 - 1
2018-11-24 00:00 247012015 Sundsvall FBC U F04/05 Öst - Sundsvalls IBF F03-04 Svart 5 - 4
2018-11-24 00:00 247012016 Nätra IBK F03-04 - Gullänget-Kroksta IBS F03/04 1 - 5 Köpmanholmens Sporthall
2018-11-25 00:00 247012013 Vattjoms IK F04/05 - Örnsköldsvik IBK F04 0 - 3 Matfors Sporthall
2018-11-25 00:00 247012024 Sundvall FBC U F04/05 Väst - Örnsköldsvik IBK F04 1 - 1 Sundsvalls Sporthall-A
2018-12-01 10:00 247012018 Gullänget-Kroksta IBS F03/04 - Sundvall FBC U F04/05 Väst 2 - 3 Fredrik Söderholm, Stefan Nyberg Nolaskolan
2018-12-01 11:00 247012019 Nätra IBK F03-04 - Moälvens IBK F04 0 - 6 Patrik Nilsson, Tony Strindlund Köpmanholmens Sporthall
2018-12-01 11:30 247012017 Örnsköldsvik IBK F04 - Sundsvalls IBF F03-04 Svart 4 - 3 Jonas Hägglund, Göran Edlund Nolaskolan
2018-12-01 14:00 247012040 Nätra IBK F03-04 - Sundvall FBC U F04/05 Väst 2 - 7 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Köpmanholmens Sporthall
2018-12-01 14:30 247012029 Moälvens IBK F04 - Sundsvalls IBF F03-04 Svart 2 - 2 Jonas Hägglund, Göran Edlund Nolaskolan
2018-12-15 11:00 247012020 Vattjoms IK F04/05 - Sundsvall FBC U F04/05 Öst 3 - 0 Nelly Backlund, Josephine Eriksson Matfors Sporthall
2018-12-08 00:00 247012007 Sundsvalls IBF F03-04 Svart - Nätra IBK F03-04 4 - 1 Sundsvalls Sporthall-A
2018-12-08 00:00 247012021 Sundsvalls IBF F03-04 Svart - Gullänget-Kroksta IBS F03/04 10 - 1 Sundsvalls Sporthall-A
2018-12-08 00:00 247012036 Sundsvall FBC U F04/05 Öst - Gullänget-Kroksta IBS F03/04 2 - 4
2018-12-09 00:00 247012022 Sundsvall FBC U F04/05 Öst - Nätra IBK F03-04 6 - 1
2018-12-09 00:00 247012023 Moälvens IBK F04 - Vattjoms IK F04/05 2 - 1
2018-12-16 11:00 247012002 Gullänget-Kroksta IBS F03/04 - Vattjoms IK F04/05 2 - 6 Tony Strindlund, Fredrik Söderholm Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-12-16 11:30 247012028 Sundsvall FBC U F04/05 Öst - Moälvens IBK F04 0 - 3 Santiago Bedoya, Josephine Eriksson Skönsbergshallen
2018-12-16 14:00 247012026 Örnsköldsvik IBK F04 - Gullänget-Kroksta IBS F03/04 2 - 3 Andreas Nyman, Maria Dahlin Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-12-16 15:00 247012027 Nätra IBK F03-04 - Vattjoms IK F04/05 0 - 7 Isac Rönkä, Patrik Nilsson Köpmanholmens Sporthall
2018-12-16 15:30 247012001 Sundsvalls IBF F03-04 Svart - Moälvens IBK F04 2 - 4 Mattias Karlsson, Javier Castro Hagahallen
2018-12-20 18:00 247012025 Sundvall FBC U F04/05 Väst - Sundsvalls IBF F03-04 Svart 4 - 0 Markus Helsing, Josephine Eriksson Höglunda
2019-01-19 10:30 247012031 Nätra IBK F03-04 - Örnsköldsvik IBK F04 0 - 4 Fredrik Söderholm, Simon Hedkvist Köpmanholmens Sporthall
2019-01-19 15:30 247012032 Sundsvall FBC U F04/05 Öst - Sundvall FBC U F04/05 Väst 1 - 6 Jan Öberg, Thomas Eriksson Hagahallen
2019-01-26 00:00 247012034 Vattjoms IK F04/05 - Sundvall FBC U F04/05 Väst 1 - 2 Matfors Sporthall
2019-02-28 00:00 247012033 Moälvens IBK F04 - Örnsköldsvik IBK F04 0 - 5
2019-02-03 10:00 247012038 Moälvens IBK F04 - Gullänget-Kroksta IBS F03/04 6 - 2 Göran Norberg, Peder Lövdahl Örnsköldsviks Sporthall
2019-02-03 11:30 247012037 Vattjoms IK F04/05 - Sundsvalls IBF F03-04 Svart 3 - 1 Andreas Bjurman, Peterson Lugero Matfors Sporthall
2019-02-10 00:00 247012043 Sundsvalls IBF F03-04 Svart - Sundsvall FBC U F04/05 Öst 3 - 4 Sundsvalls Sporthall-A
2019-02-10 00:00 247012044 Gullänget-Kroksta IBS F03/04 - Nätra IBK F03-04 3 - 2 Skyttis Arena
2019-02-17 10:00 247012047 Moälvens IBK F04 - Nätra IBK F03-04 8 - 0 Jonas Wimar, Ronja Edlund Örnsköldsviks Sporthall
2019-02-17 11:30 247012030 Vattjoms IK F04/05 - Gullänget-Kroksta IBS F03/04 0 - 8 Roger Lundbäck, Thomas Berglund Matfors Sporthall
2019-02-17 11:30 247012039 Sundsvall FBC U F04/05 Öst - Örnsköldsvik IBK F04 2 - 1 Mattias Karlsson, Javier Castro Sundsvalls Sporthall-A
2019-02-17 15:30 247012046 Sundvall FBC U F04/05 Väst - Gullänget-Kroksta IBS F03/04 3 - 1 Fredrik Strese, Isak Solnevik Hagahallen
2019-02-17 16:00 247012045 Sundsvalls IBF F03-04 Svart - Örnsköldsvik IBK F04 1 - 3 Mattias Karlsson, Sofie Öman Sundsvalls Sporthall-A
2019-02-17 18:00 247012048 Sundsvall FBC U F04/05 Öst - Vattjoms IK F04/05 0 - 2 Sofie Öman, Mattias Karlsson Sundsvalls Sporthall-A
2019-03-16 00:00 247012042 Sundvall FBC U F04/05 Väst - Moälvens IBK F04 4 - 2 Sundsvalls Sporthall-A
2019-03-16 00:00 247012051 Vattjoms IK F04/05 - Moälvens IBK F04 6 - 4 Matfors Sporthall
2019-03-17 00:00 247012035 Nätra IBK F03-04 - Sundsvalls IBF F03-04 Svart 0 - 4 Köpmanholmens Sporthall
2019-03-17 00:00 247012049 Gullänget-Kroksta IBS F03/04 - Sundsvalls IBF F03-04 Svart 1 - 6 Skyttis Arena
2019-03-17 00:00 247012052 Örnsköldsvik IBK F04 - Sundvall FBC U F04/05 Väst 2 - 3
2019-03-23 11:00 247012053 Sundsvalls IBF F03-04 Svart - Sundvall FBC U F04/05 Väst 3 - 4 Nelly Backlund, Josephine Eriksson Höglunda
2019-03-23 11:00 247012055 Vattjoms IK F04/05 - Nätra IBK F03-04 2 - 0 Javier Castro, Mattias Karlsson Matfors Sporthall
2019-03-23 11:30 247012054 Gullänget-Kroksta IBS F03/04 - Örnsköldsvik IBK F04 8 - 3 Tony Strindlund, Isac Rönkä Örnsköldsviks Sporthall
2019-03-23 14:30 247012012 Sundvall FBC U F04/05 Väst - Nätra IBK F03-04 8 - 0 Mattias Karlsson, Javier Castro Höglunda
2019-03-30 00:00 247012041 Örnsköldsvik IBK F04 - Vattjoms IK F04/05 2 - 2
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sundvall FBC U F04/ 05 Väst 14 11 2 1 52-25 27 35
2. Moälvens IBK F04 14 9 1 4 58-31 27 28
3. Örnsköldsvik IBK F04 14 8 2 4 48-28 20 26
4. Vattjoms IK F04/ 05 14 7 3 4 37-28 9 24
5. Gullänget-Kroksta IBS F03/ 04 14 7 0 7 50-49 1 21
6. Sundsvall FBC U F04/ 05 Öst 14 5 0 9 30-49 -19 15
7. Sundsvalls IBF F03-04 Svart 14 4 2 8 44-37 7 14
8. Nätra IBK F03-04 14 0 0 14 8-80 -72 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis