Pantamera Flickor Division 5 (2017/18)

Gruppspel
Pantamera Flickor Division 5A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-14 10:30 247031018 Sundsvalls IBF F05/06 Haga - Gullänget-Kroksta IBS 05 1 - 4 Andreas Larsson, Emil Hedlund Höglunda
2017-10-14 14:00 247031001 Örnsköldsvik IBK F 05 - Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm 7 - 1 Mikaela Edlund, Manda Bengtsson Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-10-14 14:30 247031002 Timrå IBC F05/06 - Gullänget-Kroksta IBS 05 4 - 6 Peterson Lugero, Jörgen Grundström Skönsbergshallen
2017-10-14 14:30 247031003 Moälvens IBK 05 - Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm 8 - 1 Ida Strömberg, Boo Hydling Nolaskolan
2017-10-15 12:30 247031004 IBK Härnösand 05/06 - Sundsvalls IBF F05/06 Haga 2 - 0 Simon Hedkvist, Fredrik Söderholm Landgrenshallen (Plan A)
2017-10-15 16:30 247031007 Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm - Moälvens IBK 05 3 - 7 Patrick Cederblad, Anders Johansson Hagahallen
2017-10-21 10:30 247031005 Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm - Örnsköldsvik IBK F 05 4 - 9 Emil Hedlund, Isak Solnevik Hagahallen
2017-10-21 13:00 247031029 Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm - Örnsköldsvik IBK F 05 5 - 5 Emil Hedlund, Isak Solnevik Hagahallen
2017-10-22 10:30 247031006 Sundsvalls IBF F05/06 Haga - Timrå IBC F05/06 2 - 5 Fredrik Strese, Jesper Doherty Hagahallen
2017-10-22 12:30 247031008 Gullänget-Kroksta IBS 05 - IBK Härnösand 05/06 5 - 0 Hannah Gidlund, Mikaela Edlund Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-10-22 15:30 247031028 Örnsköldsvik IBK F 05 - IBK Härnösand 05/06 5 - 2 Mikaela Edlund, Hannah Gidlund Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-11-18 09:00 247031009 Timrå IBC F05/06 - Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm 2 - 3 Gustaf Norredahl, Per Pålsson Timrå Sporthall
2017-11-18 11:00 247031010 Örnsköldsvik IBK F 05 - Gullänget-Kroksta IBS 05 3 - 3 Madeleine Johansson, Manda Bengtsson Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-11-18 12:30 247031011 Moälvens IBK 05 - Sundsvalls IBF F05/06 Haga 7 - 1 Patrik Nilsson, Emma Hägglöf Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-11-18 15:30 247031014 Örnsköldsvik IBK F 05 - Sundsvalls IBF F05/06 Haga 2 - 3 Tony Strindlund, Jonas Hägglund Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-11-19 10:00 247031012 IBK Härnösand 05/06 - Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm 4 - 4 Stefan Nyberg, Mikael Berglund Öbacka SC
2017-11-25 10:00 247031015 IBK Härnösand 05/06 - Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm 2 - 5 Sara Haarahiltunen, Elin Lindgren Öbacka SC
2017-11-25 12:00 247031016 Moälvens IBK 05 - Gullänget-Kroksta IBS 05 6 - 5 Mikaela Edlund, Hannah Gidlund Nolaskolan
2017-12-03 09:30 247031013 Timrå IBC F05/06 - Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm 2 - 5 Gustaf Norredahl, Waldemar Sundin Timrå Sporthall
2017-12-01 18:30 247031017 Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm - Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm 1 - 5 Max Gustafsson, Jakob Karlqvist Höglunda
2017-12-03 10:00 247031019 Örnsköldsvik IBK F 05 - Moälvens IBK 05 4 - 5 Mikaela Edlund, Ida Strömberg Örnsköldsviks Sporthall
2017-12-03 15:45 247031020 IBK Härnösand 05/06 - Timrå IBC F05/06 3 - 1 Anders Öbergh, Mikael Körning Öbacka SC
2017-12-09 13:30 247031022 IBK Härnösand 05/06 - Moälvens IBK 05 1 - 10 Tony Strindlund, Simon Hedkvist Öbacka SC
2017-12-09 15:30 247031021 Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm - Gullänget-Kroksta IBS 05 2 - 2 , William Sjöström Höglunda
2017-12-09 18:00 247031024 Sundsvalls IBF F05/06 Haga - Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm 2 - 2 Julia Holmlund, Emil Hedlund Hagahallen
2018-01-14 10:30 247031027 Timrå IBC F05/06 - Moälvens IBK 05 5 - 3 Andreas Bjurman, Johan Löthman Timrå Sporthall
2018-01-14 15:00 247031031 Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm - Moälvens IBK 05 2 - 2 Per Backlin, Tyra-Lisa Svensson Höglunda
2018-01-14 17:30 247031025 Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm - Sundsvalls IBF F05/06 Haga 4 - 1 Per Backlin, Tyra-Lisa Svensson Höglunda
2018-01-21 10:30 247031023 Örnsköldsvik IBK F 05 - Timrå IBC F05/06 3 - 1 Maria Dahlin, Tindra Edlund Nolaskolan
2018-01-21 10:30 247031032 Sundsvalls IBF F05/06 Haga - IBK Härnösand 05/06 2 - 3 Waldemar Sundin, Jakob Karlqvist Sundsvalls Sporthall-A
2018-01-21 13:30 247031030 Gullänget-Kroksta IBS 05 - Timrå IBC F05/06 2 - 2 Hannah Gidlund, Mikaela Edlund Örnsköldsviks Sporthall
2018-02-03 10:30 247031034 Timrå IBC F05/06 - Sundsvalls IBF F05/06 Haga 4 - 4 Peterson Lugero, Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2018-02-03 15:00 247031036 IBK Härnösand 05/06 - Gullänget-Kroksta IBS 05 3 - 7 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Landgrenshallen (Plan A)
2018-02-04 12:00 247031026 Gullänget-Kroksta IBS 05 - Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm 3 - 2 Tindra Edlund, Tony Strindlund Skyttis Arena
2018-02-04 15:00 247031033 Örnsköldsvik IBK F 05 - Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm 9 - 2 Manda Bengtsson, Tindra Edlund Skyttis Arena
2018-02-10 11:00 247031037 Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm - Timrå IBC F05/06 6 - 4 Tyra-Lisa Svensson, Andreas Bjurman Höglunda
2018-02-10 15:00 247031038 Gullänget-Kroksta IBS 05 - Örnsköldsvik IBK F 05 2 - 5 Micael Ljung, Tindra Edlund Nolaskolan
2018-02-10 16:30 247031040 Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm - IBK Härnösand 05/06 4 - 2 Tyra-Lisa Svensson, Andreas Bjurman Höglunda
2018-02-17 00:00 247031044 Gullänget-Kroksta IBS 05 - Moälvens IBK 05 0 - 2 Skyttis Arena
2018-02-17 13:00 247031043 Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm - IBK Härnösand 05/06 3 - 2 Peter Palander, Robin Palander Hagahallen
2018-02-17 17:00 247031041 Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm - Timrå IBC F05/06 6 - 4 Nelly Backlund, Johan Löthman Höglunda
2018-03-02 17:15 247031045 Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm - Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm 5 - 3 Sofie Öman, Oskar Norredahl Höglunda
2018-03-16 18:30 247031048 Timrå IBC F05/06 - IBK Härnösand 05/06 2 - 1 Andreas Bjurman, Sofie Öman Timrå Sporthall
2018-03-17 09:30 247031039 Sundsvalls IBF F05/06 Haga - Moälvens IBK 05 2 - 6 Peterson Lugero, Tove Sjöström Hagahallen
2018-04-12 19:00 247031047 Moälvens IBK 05 - Örnsköldsvik IBK F 05 4 - 3 Marielle Karlsson, Göran Norberg Nolaskolan
2018-03-17 12:30 247031049 Gullänget-Kroksta IBS 05 - Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm 3 - 2 Kalle Dorell, Micael Ljung Skyttis Arena
2018-03-17 15:30 247031035 Moälvens IBK 05 - Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm 6 - 1 Peder Lövdahl, Tony Strindlund Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-03-18 09:00 247031052 Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm - Sundsvalls IBF F05/06 Haga 3 - 2 Tove Sjöström, Tyra-Lisa Svensson Höglunda
2018-03-18 10:30 247031051 Timrå IBC F05/06 - Örnsköldsvik IBK F 05 1 - 5 Tyra-Lisa Svensson, William Sjöström Höglunda
2018-03-18 12:00 247031050 Moälvens IBK 05 - IBK Härnösand 05/06 13 - 0 Isac Rönkä, Patrik Nilsson Örnsköldsviks Sporthall
2018-03-18 13:30 247031042 Sundsvalls IBF F05/06 Haga - Örnsköldsvik IBK F 05 1 - 3 , Arvid Larsson Höglunda
2018-03-24 00:00 247031056 IBK Härnösand 05/06 - Örnsköldsvik IBK F 05 0 - 0 Sundsvalls Sporthall-A
2018-03-24 10:30 247031055 Moälvens IBK 05 - Timrå IBC F05/06 5 - 1 Malin Nordquist, Marielle Karlsson Nolaskolan
2018-03-24 11:30 247031053 Sundsvalls IBF F05/06 Haga - Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm 2 - 7 Jan Lindberg, Per Pålsson Hagahallen
2018-03-24 16:00 247031054 Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm - Gullänget-Kroksta IBS 05 2 - 2 William Wallgren, Arvid Larsson Höglunda
2018-03-25 11:30 247031046 Gullänget-Kroksta IBS 05 - Sundsvalls IBF F05/06 Haga 7 - 1 Micael Ljung, Göran Edlund Örnsköldsviks Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Moälvens IBK 05 14 12 1 1 84-29 55 37
2. Örnsköldsvik IBK F 05 14 8 3 3 63-34 29 27
3. Gullänget-Kroksta IBS 05 14 7 4 3 51-35 16 25
4. Sundsvalls IBF F05/ 06 Granloholm 14 6 4 4 47-53 -6 22
5. Sundsvalls IBF F05/ 06 Södermalm 14 6 2 6 46-53 -7 20
6. Timrå IBC F05/ 06 14 3 2 9 38-54 -16 11
7. IBK Härnösand 05/ 06 14 3 2 9 25-61 -36 11
8. Sundsvalls IBF F05/ 06 Haga 14 1 2 11 24-59 -35 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Division 5B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-15 10:00 247032001 Jäbo IBK F05-06 - Örnsköldsvik IBK F 05 2 - 10 Sara Haarahiltunen, Patrik Nilsson Nolaskolan
2017-10-15 10:30 247032003 Sundsvalls IBF F05-06 Granloholm - Ankarsvik BK 06-07 8 - 4 Peterson Lugero, Sofie Öman Skönsbergshallen
2017-10-15 13:00 247032009 Jäbo IBK F05-06 - Timrå IBC F05-06 4 - 0 Isac Rönkä, Andreas Nyman Nolaskolan
2017-10-15 15:30 247032002 Gullänget-Kroksta IBS F06 Blå - Timrå IBC F05-06 3 - 5 Isac Rönkä, Patrik Nilsson Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-10-21 00:00 247032005 Sundsvalls IBF F05-06 Granloholm - Örnsköldsvik IBK F 05 4 - 9 Hagahallen
2017-10-21 09:30 247032004 Sundsvalls IBF F05-06 Haga - Sundsvalls IBF F05-06 Nord 4 - 5 Julia Holmlund, Sofie Öman Skönsbergshallen
2017-10-22 00:00 247032006 Sundsvalls IBF F05-06 Haga - Timrå IBC F05-06 2 - 5 Sundsvalls Sporthall-A
2017-11-12 10:00 247032011 Sundsvalls IBF F05-06 Granloholm - Sundsvalls IBF F05-06 Nord 13 - 1 Peter Palander, Nelly Backlund Höglunda
2017-11-12 12:30 247032010 Gullänget-Kroksta IBS F06 Blå - Örnsköldsvik IBK F 05 3 - 5 Sara Haarahiltunen, Stefan Nyberg Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-11-12 17:30 247032012 Sundsvalls IBF F05-06 Haga - Ankarsvik BK 06-07 0 - 5 Sofie Öman, Tyra-Lisa Svensson Hagahallen
2017-11-18 11:30 247032020 Timrå IBC F05-06 - Sundsvalls IBF F05-06 Nord 2 - 3 Per Pålsson, Oskar Norredahl Timrå Sporthall
2017-11-18 00:00 247032014 Örnsköldsvik IBK F 05 - Sundsvalls IBF F05-06 Haga 2 - 3
2017-12-03 00:00 247032013 Timrå IBC F05-06 - Sundsvalls IBF F05-06 Granloholm 2 - 5 Timrå Sporthall
2017-12-03 12:00 247032018 Gullänget-Kroksta IBS F06 Blå - Sundsvalls IBF F05-06 Haga 3 - 1 Mikaela Edlund, Ida Strömberg Örnsköldsviks Sporthall
2017-12-16 11:30 247032019 Ankarsvik BK 06-07 - Örnsköldsvik IBK F 05 0 - 7 Sofie Öman, Teodor Lundgren Sundsvalls Sporthall B-hall
2017-12-16 14:00 247032028 Sundsvalls IBF F05-06 Nord - Örnsköldsvik IBK F 05 2 - 14 Teodor Lundgren, Sofie Öman Sundsvalls Sporthall B-hall
2017-12-09 00:00 247032024 Sundsvalls IBF F05-06 Haga - Sundsvalls IBF F05-06 Granloholm 2 - 2 Sundsvalls Sporthall-A
2018-01-21 00:00 247032023 Örnsköldsvik IBK F 05 - Timrå IBC F05-06 3 - 1
2018-01-13 10:30 247032027 Ankarsvik BK 06-07 - Timrå IBC F05-06 2 - 4 Viktor Lindahl, Love Möllerberg Sundsvalls Sporthall-A
2018-01-13 11:00 247032017 Sundsvalls IBF F05-06 Granloholm - Jäbo IBK F05-06 7 - 2 Tomas Lindberg, Peterson Lugero Hagahallen
2018-01-13 12:30 247032046 Sundsvalls IBF F05-06 Haga - Gullänget-Kroksta IBS F06 Blå 0 - 2 Tomas Lindberg, Peterson Lugero Hagahallen
2018-01-13 15:00 247032026 Sundsvalls IBF F05-06 Granloholm - Gullänget-Kroksta IBS F06 Blå 5 - 4 Love Möllerberg, Thomas Eriksson Hagahallen
2018-01-13 16:30 247032025 Sundsvalls IBF F05-06 Haga - Jäbo IBK F05-06 2 - 3 Thomas Eriksson, Love Möllerberg Hagahallen
2018-01-28 10:30 247032029 Örnsköldsvik IBK F 05 - Jäbo IBK F05-06 7 - 1 Mikaela Edlund, Hannah Gidlund Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-01-28 12:00 247032031 Ankarsvik BK 06-07 - Sundsvalls IBF F05-06 Granloholm 4 - 8 Tyra-Lisa Svensson, Jan Lindberg Höglunda
2018-01-28 13:30 247032032 Sundsvalls IBF F05-06 Nord - Sundsvalls IBF F05-06 Haga 5 - 8 Jan Lindberg, Tyra-Lisa Svensson Höglunda
2018-02-03 00:00 247032034 Timrå IBC F05-06 - Sundsvalls IBF F05-06 Haga 4 - 4 Timrå Sporthall
2018-02-04 00:00 247032033 Örnsköldsvik IBK F 05 - Sundsvalls IBF F05-06 Granloholm 9 - 2
2018-02-11 10:30 247032040 Ankarsvik BK 06-07 - Sundsvalls IBF F05-06 Haga 1 - 3 Sofie Öman, Jan Lindberg Skönsbergshallen
2018-02-11 11:00 247032037 Timrå IBC F05-06 - Jäbo IBK F05-06 4 - 0 Tilde Mathiasson, Viktor Lindahl Timrå Sporthall
2018-02-11 15:00 247032038 Örnsköldsvik IBK F 05 - Gullänget-Kroksta IBS F06 Blå 8 - 0 Malin Nordquist, Marielle Karlsson Nolaskolan
2018-02-11 17:00 247032039 Sundsvalls IBF F05-06 Nord - Sundsvalls IBF F05-06 Granloholm 1 - 6 Jakob Karlqvist, Tomas Lindberg Höglunda
2018-02-17 00:00 247032041 Sundsvalls IBF F05-06 Granloholm - Timrå IBC F05-06 6 - 4 Höglunda
2018-03-18 00:00 247032042 Sundsvalls IBF F05-06 Haga - Örnsköldsvik IBK F 05 1 - 3 Sundsvalls Sporthall-A
2018-01-27 13:30 247032030 Timrå IBC F05-06 - Gullänget-Kroksta IBS F06 Blå 2 - 2 Peterson Lugero, Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2018-02-25 12:30 247032048 Sundsvalls IBF F05-06 Nord - Timrå IBC F05-06 0 - 6 Jakob Karlqvist, Andreas Bjurman Höglunda
2018-02-25 14:30 247032047 Örnsköldsvik IBK F 05 - Ankarsvik BK 06-07 3 - 3 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Nolaskolan
2018-03-18 00:00 247032051 Timrå IBC F05-06 - Örnsköldsvik IBK F 05 1 - 5 Timrå Sporthall
2018-03-18 00:00 247032052 Sundsvalls IBF F05-06 Granloholm - Sundsvalls IBF F05-06 Haga 3 - 2 Sundsvalls Sporthall-A
2018-03-25 09:30 247032055 Timrå IBC F05-06 - Ankarsvik BK 06-07 0 - 8 Andreas Bjurman, Tilde Mathiasson Timrå Sporthall
2018-03-25 11:00 247032045 Jäbo IBK F05-06 - Sundsvalls IBF F05-06 Granloholm 4 - 1 Tindra Edlund, Simon Rindeskog Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-03-25 12:30 247032056 Örnsköldsvik IBK F 05 - Sundsvalls IBF F05-06 Nord 14 - 1 Isac Rönkä, Tindra Edlund Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-03-25 13:30 247032054 Gullänget-Kroksta IBS F06 Blå - Sundsvalls IBF F05-06 Granloholm 0 - 3 Fanny Delén, Jennifer Öberg Örnsköldsviks Sporthall
2018-03-25 14:00 247032053 Jäbo IBK F05-06 - Sundsvalls IBF F05-06 Haga 3 - 6 Tindra Edlund, Isac Rönkä Höglandshallen Örnsköldsvik

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis