Flickor Klass A-B (2016/17)

Gruppspel
Pantamera FKA
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-14 19:20 126100001 Hovsta IF (FKA) - WSK Lindesberg (FKA) 2 - 5 Hovstaskolan
2016-10-15 12:00 126100003 Ekeby IF (FKA) - SMÅ IF (FKA) 2 - 1 Skogstorpskolan
2016-10-16 16:30 126100004 Örebro SK Ung (FKA) - Nora IBK (FKA) 11 - 0 Adolfsbergsskolan
2016-10-29 11:00 126100005 WSK Lindesberg (FKA) - Nora IBK (FKA) 5 - 0 Stadsskogsskolan
2016-10-29 16:00 126100008 Hovsta IF (FKA) - IBF Örebro Ung (FKA) 4 - 6 Hovstaskolan
2016-10-30 14:30 126100006 SMÅ IF (FKA) - Örebro SK Ung (FKA) 7 - 1 Odenskolans Sporthall
2016-11-12 14:15 126100012 Nora IBK (FKA) - SMÅ IF (FKA) 6 - 5 Idrottshuset, Nora
2016-11-13 12:30 126100010 Ekeby IF (FKA) - Hovsta IF (FKA) 4 - 6 Skogstorpskolan
2016-11-13 14:30 126100009 IBF Örebro Ung (FKA) - WSK Lindesberg (FKA) 5 - 0 Birgittaskolan
2016-11-18 19:20 126100015 Hovsta IF (FKA) - Örebro SK Ung (FKA) 5 - 1 Hovstaskolan
2016-11-19 11:00 126100013 WSK Lindesberg (FKA) - SMÅ IF (FKA) 8 - 2 Stadsskogsskolan
2016-11-20 17:45 126100016 IBF Örebro Ung (FKA) - Ekeby IF (FKA) 3 - 3 Birgittaskolan
2016-11-26 16:30 126100018 Örebro SK Ung (FKA) - IBF Örebro Ung (FKA) 11 - 2 Adolfsbergsskolan
2016-11-27 10:00 126100019 Nora IBK (FKA) - Hovsta IF (FKA) 2 - 1 Idrottshuset, Nora
2016-11-27 12:30 126100017 Ekeby IF (FKA) - WSK Lindesberg (FKA) 2 - 2 Skogstorpskolan
2016-12-02 19:20 126100022 Hovsta IF (FKA) - SMÅ IF (FKA) 2 - 0 Hovstaskolan
2016-12-03 10:30 126100023 IBF Örebro Ung (FKA) - Nora IBK (FKA) 1 - 1 Birgittaskolan
2016-12-04 12:30 126100024 Ekeby IF (FKA) - Örebro SK Ung (FKA) 3 - 0 Skogstorpskolan
2016-12-10 18:30 126100025 Örebro SK Ung (FKA) - WSK Lindesberg (FKA) 2 - 4 Adolfsbergsskolan
2016-12-11 10:00 126100026 Nora IBK (FKA) - Ekeby IF (FKA) 2 - 6 Idrottshuset, Nora
2016-12-11 13:00 126100027 SMÅ IF (FKA) - IBF Örebro Ung (FKA) 2 - 3 Odenskolans Sporthall
2017-01-15 12:00 126100029 WSK Lindesberg (FKA) - Hovsta IF (FKA) 3 - 2 Stadsskogsskolan
2017-01-15 13:00 126100031 SMÅ IF (FKA) - Ekeby IF (FKA) 6 - 2 Odenskolans Sporthall
2017-01-22 10:00 126100032 Nora IBK (FKA) - Örebro SK Ung (FKA) 2 - 9 Idrottshuset, Nora
2017-01-21 16:30 126100034 Örebro SK Ung (FKA) - SMÅ IF (FKA) 0 - 1 Birgittaskolan
2017-01-21 17:00 126100033 Nora IBK (FKA) - WSK Lindesberg (FKA) 2 - 3 Idrottshuset, Nora
2017-01-22 10:30 126100036 IBF Örebro Ung (FKA) - Hovsta IF (FKA) 2 - 0 Birgittaskolan
2017-01-27 19:20 126100038 Hovsta IF (FKA) - Ekeby IF (FKA) 2 - 5 Hovstaskolan
2017-01-28 14:00 126100037 WSK Lindesberg (FKA) - IBF Örebro Ung (FKA) 3 - 4 Stadsskogsskolan
2017-02-05 13:45 126100040 SMÅ IF (FKA) - Nora IBK (FKA) 4 - 3 Odenskolans Sporthall
2017-02-11 10:30 126100044 Ekeby IF (FKA) - IBF Örebro Ung (FKA) 4 - 3 Skogstorpskolan
2017-02-12 13:00 126100041 SMÅ IF (FKA) - WSK Lindesberg (FKA) 3 - 1 Odenskolans Sporthall
2017-02-12 18:00 126100043 Örebro SK Ung (FKA) - Hovsta IF (FKA) 9 - 6 Birgittaskolan
2017-02-17 19:20 126100047 Hovsta IF (FKA) - Nora IBK (FKA) 6 - 8 Hovstaskolan
2017-02-18 12:30 126100045 WSK Lindesberg (FKA) - Ekeby IF (FKA) 1 - 0 Stadsskogsskolan
2017-02-19 10:30 126100046 IBF Örebro Ung (FKA) - Örebro SK Ung (FKA) 7 - 0 Birgittaskolan
2017-03-11 12:30 126100051 Nora IBK (FKA) - IBF Örebro Ung (FKA) 1 - 13 Idrottshuset, Nora
2017-03-12 13:00 126100050 SMÅ IF (FKA) - Hovsta IF (FKA) 4 - 2 Odenskolans Sporthall
2017-03-12 18:00 126100052 Örebro SK Ung (FKA) - Ekeby IF (FKA) 2 - 4 Birgittaskolan
2017-03-19 12:00 126100053 WSK Lindesberg (FKA) - Örebro SK Ung (FKA) 3 - 0 Stadsskogsskolan
2017-03-19 13:45 126100054 Ekeby IF (FKA) - Nora IBK (FKA) 2 - 2 Skogstorpskolan
2017-03-19 16:00 126100055 IBF Örebro Ung (FKA) - SMÅ IF (FKA) 5 - 5 Birgittaskolan
Pantamera FKB
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-16 15:00 126101002 Askersunds IBK (FKB) - Lillån IBK (FKB) Närlundahallen
2016-10-23 11:00 126101004 Askersunds IBK (FKB) - KFUM Örebro (FKB) Närlundahallen
2016-11-13 14:00 126101005 Ekeby IF (FKB) - Lillån IBK (FKB) Skogstorpskolan
2016-11-20 11:00 126101007 Askersunds IBK (FKB) - Ekeby IF (FKB) Närlundahallen
2016-11-20 13:00 126101008 KFUM Örebro (FKB) - Lillån IBK (FKB) Tegelbruket
2016-11-27 14:00 126101009 Ekeby IF (FKB) - KFUM Örebro (FKB) Skogstorpskolan
2016-12-03 12:30 126101012 Lillån IBK (FKB) - Askersunds IBK (FKB) Lillåns skola
2016-12-11 18:00 126101014 KFUM Örebro (FKB) - Askersunds IBK (FKB) Tegelbrukat 2 (Poolspel)
2017-01-14 12:30 126101015 Lillån IBK (FKB) - Ekeby IF (FKB) Lillåns skola
2017-01-21 12:30 126101018 Lillån IBK (FKB) - KFUM Örebro (FKB) Lillåns skola
2017-01-21 13:30 126101017 Ekeby IF (FKB) - Askersunds IBK (FKB) Skogstorpskolan
2017-01-29 13:30 126101019 KFUM Örebro (FKB) - Ekeby IF (FKB) Tegelbruket
2017-02-12 13:30 126101022 Askersunds IBK (FKB) - Lillån IBK (FKB) Närlundahallen
2017-02-05 17:00 126101024 Askersunds IBK (FKB) - KFUM Örebro (FKB) Närlundahallen
2017-03-12 12:30 126101025 Ekeby IF (FKB) - Lillån IBK (FKB) Skogstorpskolan
2017-03-19 15:00 126101027 Askersunds IBK (FKB) - Ekeby IF (FKB) Närlundahallen
2017-03-19 17:00 126101028 KFUM Örebro (FKB) - Lillån IBK (FKB) Tegelbruket
2017-03-26 14:00 126101029 Ekeby IF (FKB) - KFUM Örebro (FKB) Skogstorpskolan

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis