Herrar Division 3 (2016/17)

Gruppspel
Herrar Division 3 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-07 19:00 142301004 KFUM Jönköping - Månsarps IBK 2 - 3 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand KFUM Sporthall, Jönköping
2016-10-07 20:00 142301005 Ljungby IB - Moheda IBK 5 - 4 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Innebandyhallen
2016-10-08 14:00 142301001 Alvesta IBK - Värnamo IK 10 - 8 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Alvesta Sporthall
2016-10-09 17:00 142301002 Gnosjö IBK - Tenhults IF 5 - 5 Viktor Bringstam, Jesper Rygert Töllstorpshallen
2016-10-14 19:45 142301006 Värnamo IK - Ljungby IB 5 - 5 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Värnamo Sporthall
2016-10-14 19:45 142301007 Moheda IBK - KFUM Jönköping 4 - 5 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Alvesta Sporthall
2016-10-14 19:45 142301009 Sävsjö IBK B - Gnosjö IBK 8 - 8 Magnus Widlund, Johan Ferm Sävsjö Sporthall
2016-10-15 13:00 142301010 Tenhults IF - Alvesta IBK 5 - 6 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Tenhults Sporthall
2016-10-19 19:30 142301013 Gnosjö IBK - Månsarps IBK 8 - 2 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Töllstorpshallen
2016-10-21 19:45 142301011 Värnamo IK - Tenhults IF 3 - 4 Magnus Widlund, Johan Ferm Värnamo Sporthall
2016-10-22 17:00 142301015 Ljungby IB - KFUM Jönköping 7 - 4 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Innebandyhallen
2016-10-23 17:30 142301012 Alvesta IBK - Sävsjö IBK B 10 - 3 Roger Gardell, Michell Rohde Alvesta Sporthall
2016-10-26 19:30 142301016 Gnosjö IBK - Värnamo IK 7 - 4 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Töllstorpshallen
2016-10-28 19:00 142301018 KFUM Jönköping - Tenhults IF 5 - 3 Fredrik Billemark, Magnus Andersson KFUM Sporthall, Jönköping
2016-10-28 19:45 142301020 Moheda IBK - Månsarps IBK 3 - 10 Johan Palm, Jonas Widenstedt Alvesta Sporthall
2016-10-29 18:00 142301019 Ljungby IB - Sävsjö IBK B 10 - 4 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Innebandyhallen
2016-11-04 19:45 142301025 Värnamo IK - Moheda IBK 6 - 11 Magnus Widlund, Johan Ferm Värnamo Sporthall
2016-11-06 13:30 142301021 Alvesta IBK - Gnosjö IBK 4 - 10 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Alvesta Sporthall
2016-11-06 16:00 142301023 Sävsjö IBK B - KFUM Jönköping 5 - 7 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Sävsjö Sporthall
2016-11-06 16:45 142301022 Månsarps IBK - Ljungby IB 9 - 4 Magnus Widlund, Johan Ferm Norrahammars Sporthall
2016-11-11 19:00 142301027 KFUM Jönköping - Gnosjö IBK 8 - 3 Magnus Widlund, Johan Ferm KFUM Sporthall, Jönköping
2016-11-11 19:45 142301029 Moheda IBK - Tenhults IF 10 - 6 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Alvesta Sporthall
2016-11-11 20:00 142301028 Ljungby IB - Alvesta IBK 6 - 6 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Innebandyhallen
2016-11-13 16:45 142301030 Månsarps IBK - Sävsjö IBK B 7 - 4 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Norrahammars Sporthall
2016-11-18 19:45 142301033 Sävsjö IBK B - Moheda IBK 6 - 5 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Sävsjö Sporthall
2016-11-18 19:45 142301035 Värnamo IK - Månsarps IBK 7 - 8 Magnus Widlund, Jesper Rygert Värnamo Sporthall
2016-11-19 13:30 142301034 Tenhults IF - Ljungby IB 3 - 3 Daniel Pettersson, Johnny Edh Tenhults Sporthall
2016-11-20 15:30 142301031 Alvesta IBK - KFUM Jönköping 5 - 6 Edo Sabanovic, Eddy Olsson Alvesta Sporthall
2016-11-25 19:00 142301036 KFUM Jönköping - Värnamo IK 4 - 6 Fredrik Billemark, Johan Nero Wikstrand KFUM Sporthall, Jönköping
2016-11-25 19:45 142301038 Moheda IBK - Gnosjö IBK 8 - 6 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Alvesta Sporthall
2016-11-25 19:45 142301040 Sävsjö IBK B - Tenhults IF 10 - 9 Magnus Widlund, Johan Ferm Sävsjö Sporthall
2016-11-27 16:45 142301039 Månsarps IBK - Alvesta IBK 10 - 7 Dawan Mofak, Jesper Rygert Norrahammars Sporthall
2016-12-02 19:30 142301042 Gnosjö IBK - Ljungby IB 2 - 5 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Töllstorpshallen
2016-12-02 19:45 142301045 Värnamo IK - Sävsjö IBK B 13 - 10 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Värnamo Sporthall
2016-12-03 13:30 142301044 Tenhults IF - Månsarps IBK 4 - 8 Fredrik Billemark, Daniel Pettersson Tenhults Sporthall
2016-12-03 15:00 142301041 Alvesta IBK - Moheda IBK 6 - 7 Johan Magnusson, Oskar Johnsson Alvesta Sporthall
2016-12-09 19:45 142301046 Moheda IBK - Ljungby IB 3 - 7 Johan Palm, Jonas Widenstedt Alvesta Sporthall
2016-12-09 19:45 142301050 Värnamo IK - Alvesta IBK 12 - 7 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Värnamo Sporthall
2016-12-10 13:30 142301049 Tenhults IF - Gnosjö IBK 4 - 3 Magnus Widlund, Johan Ferm Tenhults Sporthall
2016-12-11 16:45 142301047 Månsarps IBK - KFUM Jönköping 6 - 2 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Norrahammars Sporthall
2017-01-07 14:00 142301052 Gnosjö IBK - Sävsjö IBK B 9 - 2 Daniel Pettersson, Johnny Edh Töllstorpshallen
2017-01-08 16:00 142301051 Alvesta IBK - Tenhults IF 9 - 3 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Alvesta Sporthall
2017-01-11 18:15 142301055 Ljungby IB - Värnamo IK 8 - 4 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Innebandyhallen
2017-01-25 20:30 142301054 KFUM Jönköping - Moheda IBK 4 - 4 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam KFUM Sporthall, Jönköping
2017-01-10 20:00 142301060 Tenhults IF - Värnamo IK 8 - 8 Dawan Mofak, Jesper Rygert Tenhults Sporthall
2017-01-13 19:00 142301056 KFUM Jönköping - Ljungby IB 6 - 5 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg KFUM Sporthall, Jönköping
2017-01-13 19:45 142301059 Sävsjö IBK B - Alvesta IBK 5 - 7 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Sävsjö Sporthall
2017-01-15 16:45 142301058 Månsarps IBK - Gnosjö IBK 6 - 7 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Norrahammars Sporthall
2017-01-20 19:45 142301065 Värnamo IK - Gnosjö IBK 5 - 9 Michael Holmberg, Patrik Andersson Värnamo Sporthall
2017-01-21 13:20 142301064 Tenhults IF - KFUM Jönköping 3 - 3 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Tenhults Sporthall
2017-01-22 16:00 142301063 Sävsjö IBK B - Ljungby IB 6 - 6 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Sävsjö Sporthall
2017-01-22 16:45 142301062 Månsarps IBK - Moheda IBK 11 - 10 Magnus Widlund, Johan Ferm Norrahammars Sporthall
2017-02-03 19:00 142301068 KFUM Jönköping - Sävsjö IBK B 5 - 7 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand KFUM Sporthall, Jönköping
2017-02-03 19:30 142301069 Ljungby IB - Månsarps IBK 6 - 2 Michael Holmberg, Patrik Andersson Innebandyhallen
2017-02-03 19:45 142301070 Moheda IBK - Värnamo IK 11 - 6 Magnus Widlund, Johan Ferm Alvesta Sporthall
2017-02-05 16:00 142301066 Gnosjö IBK - Alvesta IBK 10 - 8 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Töllstorpshallen
2017-02-08 19:30 142301072 Gnosjö IBK - KFUM Jönköping 7 - 1 Magnus Widlund, Anders Everstrand Töllstorpshallen
2017-02-11 13:00 142301074 Tenhults IF - Moheda IBK 3 - 4 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Tenhults Sporthall
2017-02-12 16:00 142301073 Sävsjö IBK B - Månsarps IBK 4 - 4 Fredrik Billemark, Johnny Edh Sävsjö Sporthall
2017-02-12 17:30 142301071 Alvesta IBK - Ljungby IB 2 - 6 Michael Holmberg, Patrik Andersson Alvesta Sporthall
2017-02-17 19:00 142301077 KFUM Jönköping - Alvesta IBK 9 - 4 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand KFUM Sporthall, Jönköping
2017-02-17 19:45 142301079 Moheda IBK - Sävsjö IBK B 5 - 3 Fredrik Billemark, Leif Johansson Alvesta Sporthall
2017-02-18 13:00 142301078 Ljungby IB - Tenhults IF 4 - 1 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Innebandyhallen
2017-02-19 16:45 142301080 Månsarps IBK - Värnamo IK 9 - 7 Magnus Widlund, Johan Ferm Norrahammars Sporthall
2017-02-24 19:30 142301082 Gnosjö IBK - Moheda IBK 8 - 7 Daniel Pettersson, Johnny Edh Töllstorpshallen
2017-02-24 19:45 142301085 Värnamo IK - KFUM Jönköping 8 - 6 Roger Gardell, Michell Rohde Värnamo Sporthall
2017-02-25 13:20 142301084 Tenhults IF - Sävsjö IBK B 1 - 1 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Tenhults Sporthall
2017-02-26 15:30 142301081 Alvesta IBK - Månsarps IBK 6 - 6 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Alvesta Sporthall
2017-03-05 14:00 142301087 Ljungby IB - Gnosjö IBK 5 - 8 Johan Palm, Jonas Widenstedt Innebandyhallen
2017-03-05 14:00 142301088 Moheda IBK - Alvesta IBK 6 - 3 Roger Gardell, Michell Rohde Alvesta Sporthall
2017-03-05 14:00 142301089 Månsarps IBK - Tenhults IF 7 - 7 Fredrik Billemark, Dawan Mofak Norrahammars Sporthall
2017-03-05 14:00 142301090 Sävsjö IBK B - Värnamo IK 6 - 5 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Sävsjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Månsarps IBK 16 10 3 3 108-88 20 33
2. Gnosjö IBK 16 10 2 4 110-82 28 32
3. Ljungby IB 16 9 4 3 92-69 23 31
4. Moheda IBK 16 8 1 7 102-95 7 25
5. KFUM Jönköping 16 7 2 7 77-80 -3 23
6. Alvesta IBK 16 5 2 9 100-112 -12 17
7. Sävsjö IBK B 16 4 4 8 84-111 -27 16
8. Värnamo IK 16 4 2 10 107-123 -16 14
9. Tenhults IF 16 2 6 8 69-89 -20 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 3 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-07 19:00 142302003 Gantesbo IBK - Sandbäckshults IBK 5 - 4 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Emmaboda Sporthall
2016-10-07 19:30 142302001 IF Ariel - Westerviks IBK 8 - 11 Ulf Åberg, Per Elofsson Kristdala Sporthall
2016-10-07 19:30 142302004 Hovmantorps GOIF - Rottne IF 5 - 1 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Allhallen, Hovmantorp
2016-10-09 12:00 142302002 CL98IC A - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 3 - 7 Marcus Ingolf, Martin Carlsson Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2016-10-09 13:00 142302005 Carlscrona IBF - Ingelstad IBK 2 - 3 Roger Gardell, Eddy Olsson Brinova Arena B-hall
2016-10-14 19:30 142302009 Sandbäckshults IBK - CL98IC A 5 - 5 Johan Palm, Jonas Widenstedt Krungårdshallen
2016-10-14 20:00 142302007 Ingelstad IBK - Hovmantorps GOIF 5 - 3 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Ingelstads Sporthall
2016-10-14 20:00 142302010 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - IF Ariel 4 - 7 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Torslundahallen
2016-10-15 15:00 142302008 Rottne IF - Gantesbo IBK 5 - 1 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Rottne Sporthall
2016-10-16 14:00 142302006 Westerviks IBK - Carlscrona IBF 5 - 5 Muhidin Bahtanovic, Dawan Mofak Bökensved Sporthall
2016-10-21 19:00 142302015 Carlscrona IBF - Hovmantorps GOIF 6 - 7 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Vedeby Sporthall A
2016-10-21 19:30 142302012 IF Ariel - Sandbäckshults IBK 6 - 5 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Kristdala Sporthall
2016-10-21 20:00 142302014 Gantesbo IBK - Ingelstad IBK 1 - 12 Johan Palm, Jonas Widenstedt Emmaboda Sporthall
2016-10-23 11:30 142302013 CL98IC A - Rottne IF 5 - 5 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2016-10-23 13:00 142302011 Westerviks IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 - 10 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Bökensved Sporthall
2016-10-28 19:00 142302017 Gantesbo IBK - IF Ariel 2 - 7 Roger Gardell, Michell Rohde Emmaboda Sporthall
2016-10-28 19:30 142302018 Hovmantorps GOIF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 6 - 3 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Allhallen, Hovmantorp
2016-10-28 19:45 142302019 Carlscrona IBF - Sandbäckshults IBK 8 - 2 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Brinova Arena B-hall
2016-10-29 19:00 142302020 Ingelstad IBK - Rottne IF 12 - 2 Eddy Olsson, Roger Gardell Ingelstads Sporthall
2016-10-30 11:00 142302016 CL98IC A - Westerviks IBK 7 - 4 Marcus Ingolf, Martin Carlsson Falkenbergshallen
2016-11-04 20:00 142302021 IF Ariel - CL98IC A 8 - 6 Dawan Mofak, Jesper Rygert Kristdala Sporthall
2016-11-04 20:00 142302023 Sandbäckshults IBK - Hovmantorps GOIF 1 - 8 Johan Palm, Jonas Widenstedt Krungårdshallen
2016-11-04 20:00 142302024 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Gantesbo IBK 4 - 4 Roger Gardell, Michell Rohde Torslundahallen
2016-11-05 15:00 142302022 Rottne IF - Carlscrona IBF 2 - 12 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Rottne Sporthall
2016-11-06 14:00 142302025 Westerviks IBK - Ingelstad IBK 6 - 8 Dawan Mofak, Jesper Rygert Bökensved Sporthall
2016-11-11 19:30 142302027 Hovmantorps GOIF - CL98IC A 10 - 5 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Allhallen, Hovmantorp
2016-11-12 13:00 142302029 Ingelstad IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 6 - 5 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Ingelstads Sporthall
2016-11-12 15:00 142302030 Rottne IF - Sandbäckshults IBK 4 - 8 Roger Gardell, Michell Rohde Rottne Sporthall
2016-11-13 13:00 142302028 Carlscrona IBF - IF Ariel 4 - 3 Marcus Ingolf, Martin Carlsson Brinova Arena B-hall
2016-11-13 14:00 142302026 Westerviks IBK - Gantesbo IBK 10 - 3 Henrik Carlsson, Johan Palm Bökensved Sporthall
2016-11-18 20:00 142302031 IF Ariel - Hovmantorps GOIF 5 - 5 Michael Holmberg, Patrik Andersson Kristdala Sporthall
2016-11-18 20:00 142302034 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Carlscrona IBF 3 - 5 Roger Gardell, Michell Rohde Torslundahallen
2016-11-19 15:00 142302035 Rottne IF - Westerviks IBK 4 - 3 Roger Gardell, Eddy Olsson Rottne Sporthall
2016-11-19 16:00 142302033 Sandbäckshults IBK - Ingelstad IBK 2 - 5 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Krungårdshallen
2016-11-20 11:00 142302032 CL98IC A - Gantesbo IBK 6 - 3 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2016-11-25 19:30 142302036 Hovmantorps GOIF - Westerviks IBK 6 - 6 Marcus Ingolf, Martin Carlsson Allhallen, Hovmantorp
2016-11-25 20:00 142302038 Ingelstad IBK - CL98IC A 8 - 3 Johan Palm, Jonas Widenstedt Ingelstads Sporthall
2016-11-26 15:00 142302039 Rottne IF - IF Ariel 7 - 5 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Rottne Sporthall
2016-11-26 16:00 142302037 Carlscrona IBF - Gantesbo IBK 11 - 4 Henrik Gilliusson, Linus Sjöberg Brinova Arena B-hall
2016-11-26 16:00 142302040 Sandbäckshults IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 3 - 6 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Krungårdshallen
2016-12-02 19:00 142302043 Gantesbo IBK - Hovmantorps GOIF 3 - 6 Mikael Lundin, Eddy Olsson Emmaboda Sporthall
2016-12-04 14:00 142302042 CL98IC A - Carlscrona IBF 6 - 8 Roger Gardell, Michell Rohde Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2016-12-04 15:00 142302041 IF Ariel - Ingelstad IBK 6 - 7 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Kristdala Sporthall
2016-12-04 15:30 142302045 Westerviks IBK - Sandbäckshults IBK 10 - 3 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Bökensved Sporthall
2016-12-04 16:00 142302044 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Rottne IF 11 - 3 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Torslundahallen
2016-12-09 19:30 142302050 Westerviks IBK - IF Ariel 4 - 8 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Bökensved Sporthall
2016-12-09 20:00 142302048 Sandbäckshults IBK - Gantesbo IBK 9 - 2 Roger Gardell, Michell Rohde Krungårdshallen
2016-12-09 20:00 142302049 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - CL98IC A 7 - 6 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Torslundahallen
2016-12-10 14:00 142302046 Ingelstad IBK - Carlscrona IBF 5 - 6 Johan Palm, Jonas Widenstedt Ingelstads Sporthall
2016-12-10 15:00 142302047 Rottne IF - Hovmantorps GOIF 4 - 7 Roger Gardell, Michell Rohde Rottne Sporthall
2017-01-06 19:30 142302054 Hovmantorps GOIF - Ingelstad IBK 8 - 15 Johan Palm, Jonas Widenstedt Allhallen, Hovmantorp
2017-01-06 20:00 142302051 IF Ariel - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 5 - 10 Daniel Pettersson, Johnny Edh Kristdala Sporthall
2017-01-07 13:00 142302055 Carlscrona IBF - Westerviks IBK 13 - 9 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Brinova Arena B-hall
2017-01-08 12:00 142302052 CL98IC A - Sandbäckshults IBK 3 - 6 Roger Gardell, Bengt Andersson Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2017-01-08 15:00 142302053 Gantesbo IBK - Rottne IF 7 - 6 Marcus Ingolf, Marcus Karlström Emmaboda Sporthall
2017-01-13 19:30 142302056 Hovmantorps GOIF - Carlscrona IBF 4 - 6 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Allhallen, Hovmantorp
2017-01-13 19:30 142302059 Sandbäckshults IBK - IF Ariel 0 - 6 Johan Palm, Jonas Widenstedt Krungårdshallen
2017-01-13 20:00 142302057 Ingelstad IBK - Gantesbo IBK 11 - 4 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Ingelstads Sporthall
2017-01-13 20:00 142302060 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Westerviks IBK 14 - 6 Roger Gardell, Michell Rohde Torslundahallen
2017-01-14 15:00 142302058 Rottne IF - CL98IC A 7 - 10 Magnus Widlund, Johan Ferm Rottne Sporthall
2017-01-20 20:00 142302061 IF Ariel - Gantesbo IBK 10 - 7 Muhidin Bahtanovic, Dawan Mofak Kristdala Sporthall
2017-01-20 20:00 142302063 Sandbäckshults IBK - Carlscrona IBF 5 - 7 Mathias Linde, Jonas Widenstedt Krungårdshallen
2017-01-20 20:00 142302064 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Hovmantorps GOIF 8 - 1 Mikael Lundin, Eddy Olsson Torslundahallen
2017-01-21 15:00 142302062 Rottne IF - Ingelstad IBK 3 - 7 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Rottne Sporthall
2017-01-22 14:00 142302065 Westerviks IBK - CL98IC A 7 - 8 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Bökensved Sporthall
2017-01-31 19:30 142302068 Hovmantorps GOIF - Sandbäckshults IBK 7 - 2 Roger Gardell, Michell Rohde Allhallen, Hovmantorp
2017-02-03 19:00 142302067 Gantesbo IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 - 4 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Emmaboda Sporthall
2017-02-04 14:00 142302070 Ingelstad IBK - Westerviks IBK 6 - 2 Edo Sabanovic, Linus Sandberg Ingelstads Sporthall
2017-02-04 16:00 142302069 Carlscrona IBF - Rottne IF 12 - 1 Roger Gardell, Michell Rohde Brinova Arena B-hall
2017-02-05 14:00 142302066 CL98IC A - IF Ariel 2 - 4 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2017-02-10 19:00 142302075 Gantesbo IBK - Westerviks IBK 6 - 7 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Emmaboda Sporthall
2017-02-10 20:00 142302071 IF Ariel - Carlscrona IBF 6 - 7 Tomas Akthagen, Jonas Widenstedt Kristdala Sporthall
2017-02-11 15:00 142302073 Sandbäckshults IBK - Rottne IF 4 - 4 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Krungårdshallen
2017-02-12 11:30 142302072 CL98IC A - Hovmantorps GOIF 1 - 2 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2017-02-12 16:00 142302074 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Ingelstad IBK 3 - 5 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Torslundahallen
2017-02-17 19:00 142302076 Gantesbo IBK - CL98IC A 3 - 10 Roger Gardell, Michell Rohde Emmaboda Sporthall
2017-02-17 19:30 142302077 Hovmantorps GOIF - IF Ariel 5 - 6 Marcus Ingolf, Martin Carlsson Allhallen, Hovmantorp
2017-02-19 13:00 142302079 Ingelstad IBK - Sandbäckshults IBK 2 - 2 Dragan Zaharijev, Roger Gardell Ingelstads Sporthall
2017-02-19 15:00 142302078 Carlscrona IBF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 6 - 1 Anders Lundell, Mathias Linde Vedeby Sporthall A
2017-02-19 15:30 142302080 Westerviks IBK - Rottne IF 8 - 4 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Bökensved Sporthall
2017-02-24 19:00 142302083 Gantesbo IBK - Carlscrona IBF 8 - 12 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Emmaboda Sporthall
2017-02-24 20:00 142302084 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Sandbäckshults IBK 6 - 3 Johan Palm, Jonas Widenstedt Torslundahallen
2017-02-25 14:00 142302082 CL98IC A - Ingelstad IBK 3 - 6 Henrik Gilliusson, Anders Stenberg Falkenbergshallen
2017-02-25 15:00 142302081 IF Ariel - Rottne IF 6 - 2 Safet Hasanbegovic, Leif Johansson Kristdala Sporthall
2017-02-26 14:00 142302085 Westerviks IBK - Hovmantorps GOIF 3 - 13 Marcus Ingolf, Martin Carlsson Bökensved Sporthall
2017-03-05 14:00 142302086 Hovmantorps GOIF - Gantesbo IBK 10 - 5 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Allhallen, Hovmantorp
2017-03-05 14:00 142302087 Carlscrona IBF - CL98IC A 10 - 3 Per Bratt, Henrik Gilliusson Vedeby Sporthall A
2017-03-05 14:00 142302088 Ingelstad IBK - IF Ariel 12 - 2 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Ingelstads Sporthall
2017-03-05 14:00 142302089 Rottne IF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 7 - 7 Senad Hamula, Linus Sandberg Rottne Sporthall
2017-03-05 14:00 142302090 Sandbäckshults IBK - Westerviks IBK 7 - 7 Anders Stenberg, Per Elofsson Krungårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingelstad IBK 18 16 1 1 135-63 72 49
2. Carlscrona IBF 18 15 1 2 140-77 63 46
3. Hovmantorps GOIF 18 11 2 5 113-85 28 35
4. IF Ariel 18 10 1 7 108-100 8 31
5. Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 18 9 3 6 113-84 29 30
6. Westerviks IBK 18 5 3 10 112-133 -21 18
7. CL98IC A 18 5 2 11 92-110 -18 17
8. Sandbäckshults IBK 18 3 4 11 71-101 -30 13
9. Rottne IF 18 3 3 12 71-130 -59 12
10. Gantesbo IBK 18 2 2 14 72-144 -72 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis