Pojkar Jämna serier Ljusröd nivå (2015/16)

Gruppspel
Pantamera P Div. 10 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-31 10:00 194360002 Rönnskär Railcare IF/Clemensnäs IF P05-06 (Grön) - Skellefteå IBS P05 (Blå) David Morén, Isak Morén Örjanshallen
2015-10-31 10:00 194360003 Bureå Idrottsförening P05 (Blå) - Kågedalens AIF P 06 (Grön) , Lasse Ekesryd Eddahallen
2015-11-01 18:00 194360001 Gamla Stan IBK P05 (Blå) - Skellefteå IBK P05/Vit Isak Morén Lejonströmshallen
2015-11-14 00:00 194360004 Gamla Stan IBK P05 (Blå) - Skellefteå IBS P05 (Blå) Lejonströmshallen
2015-11-21 00:00 194360005 Rönnskär Railcare IF/Clemensnäs IF P05-06 (Grön) - Kågedalens AIF P 06 (Grön) Örjanshallen
2015-11-28 10:00 194360006 Gamla Stan IBK P05 (Blå) - Kågedalens AIF P 06 (Grön) Larry Johansson Lejonströmshallen
2015-11-28 11:00 194360007 Rönnskär Railcare IF/Clemensnäs IF P05-06 (Grön) - Bureå Idrottsförening P05 (Blå) Andreas Åström Örjanshallen
2015-11-29 10:00 194360008 Skellefteå IBS P05 (Blå) - Skellefteå IBK P05/Vit , Daniel Degerman Anderstorpshallen
2015-12-05 00:00 194360009 Bureå Idrottsförening P05 (Blå) - Gamla Stan IBK P05 (Blå) Örjanshallen
2015-12-05 12:00 194360010 Skellefteå IBK P05/Vit - Rönnskär Railcare IF/Clemensnäs IF P05-06 (Grön) Joakim Broman, Hampus Brandt Korpenhallen
2015-12-12 11:00 194360011 Skellefteå IBK P05/Vit - Bureå Idrottsförening P05 (Blå) , Felix Malmström Anderstorpshallen
2015-12-13 12:00 194360012 Gamla Stan IBK P05 (Blå) - Rönnskär Railcare IF/Clemensnäs IF P05-06 (Grön) Daniel Degerman, Felix Malmström Lejonströmshallen
2015-12-13 17:00 194360013 Skellefteå IBS P05 (Blå) - Kågedalens AIF P 06 (Grön) , Markus Wikström Eddahallen
2015-12-19 00:00 194360014 Bureå Idrottsförening P05 (Blå) - Skellefteå IBS P05 (Blå) Anderstorpshallen
2015-12-19 13:00 194360015 Kågedalens AIF P 06 (Grön) - Skellefteå IBK P05/Vit Daniel Degerman Korpenhallen
2016-01-16 10:00 194360017 Skellefteå IBS P05 (Blå) - Rönnskär Railcare IF/Clemensnäs IF P05-06 (Grön) , Melker Westerberg Anderstorpshallen
2016-01-16 11:00 194360018 Kågedalens AIF P 06 (Grön) - Bureå Idrottsförening P05 (Blå) Anton Åkerlund, Felix Malmström Korpenhallen
2016-01-17 11:00 194360016 Skellefteå IBK P05/Vit - Gamla Stan IBK P05 (Blå) , Bobby Hjelte Lejonströmshallen
2016-01-23 00:00 194360019 Skellefteå IBS P05 (Blå) - Gamla Stan IBK P05 (Blå) Korpenhallen
2016-02-14 00:00 194360020 Kågedalens AIF P 06 (Grön) - Rönnskär Railcare IF/Clemensnäs IF P05-06 (Grön) Campushallen
2016-02-13 11:00 194360021 Kågedalens AIF P 06 (Grön) - Gamla Stan IBK P05 (Blå) Isak Morén, David Morén Eddahallen
2016-02-13 11:00 194360022 Bureå Idrottsförening P05 (Blå) - Rönnskär Railcare IF/Clemensnäs IF P05-06 (Grön) Joakim Broman Örjanshallen
2016-02-13 11:00 194360023 Skellefteå IBK P05/Vit - Skellefteå IBS P05 (Blå) Hampus Brandt, Larry Johansson Korpenhallen
2016-02-20 00:00 194360024 Gamla Stan IBK P05 (Blå) - Bureå Idrottsförening P05 (Blå) Eddahallen
2016-02-21 17:00 194360025 Rönnskär Railcare IF/Clemensnäs IF P05-06 (Grön) - Skellefteå IBK P05/Vit , Johan Rönnberg Örjanshallen
2016-03-12 00:00 194360026 Skellefteå IBS P05 (Blå) - Bureå Idrottsförening P05 (Blå) Anderstorpshallen
2016-03-23 17:00 194360027 Skellefteå IBK P05/Vit - Kågedalens AIF P 06 (Grön) Isak Morén Korpenhallen
2016-03-20 12:00 194360028 Bureå Idrottsförening P05 (Blå) - Skellefteå IBK P05/Vit , Joakim Broman Anderstorpshallen
2016-03-20 12:00 194360029 Rönnskär Railcare IF/Clemensnäs IF P05-06 (Grön) - Gamla Stan IBK P05 (Blå) , David Morén Örjanshallen
2016-03-20 13:00 194360030 Kågedalens AIF P 06 (Grön) - Skellefteå IBS P05 (Blå) Joakim Broman Anderstorpshallen
Pantamera P Div. 14
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-24 11:00 194314001 Hörnefors IF - Team Thorengruppen SK Johanna Junes, Wilma Parkle Bråvallahallen
2015-10-24 13:30 194314002 IBF Dalen - Umeå City IBF/P04 Jimmy Halldin, Sofia Deijer Musköten 1
2015-10-24 13:30 194314003 Holmsund City IBC - Sandåkerns SK/P04 Robert Segerstedt, Pontus Gabriel Storsjöhallen
2015-11-14 00:00 194314004 Hörnefors IF - Umeå City IBF/P04 Bråvallahallen
2015-11-14 00:00 194314005 IBF Dalen - Sandåkerns SK/P04 Umeå Energi Arena Väst
2015-11-28 13:00 194314006 Hörnefors IF - Sandåkerns SK/P04 Rasmus Dahlgren, Emilia Hansson Bråvallahallen
2015-11-28 13:00 194314007 IBF Dalen - Holmsund City IBC Julia Fältén, Lisa Vestman Vildmannahallen
2015-11-28 16:00 194314008 Umeå City IBF/P04 - Team Thorengruppen SK Simon Andersson, David Hansson Vildmannahallen
2015-12-05 00:00 194314010 Team Thorengruppen SK - IBF Dalen Sporthushallen
2015-12-06 00:00 194314009 Holmsund City IBC - Hörnefors IF Storsjöhallen
2015-12-12 10:00 194314013 Umeå City IBF/P04 - Sandåkerns SK/P04 Emma Jönsson, Johanna Junes Umeå Energi Arena Väst
2015-12-12 11:00 194314011 Team Thorengruppen SK - Holmsund City IBC Emma Jönsson, Johanna Junes Umeå Energi Arena Väst
2015-12-12 13:00 194314012 Hörnefors IF - IBF Dalen Rasmus Dahlgren, Robert Segerstedt Bråvallahallen
2015-12-19 00:00 194314014 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/P04 Storsjöhallen
2015-12-20 00:00 194314015 Sandåkerns SK/P04 - Team Thorengruppen SK Vildmannahallen
2016-01-23 12:30 194314017 Umeå City IBF/P04 - IBF Dalen Lisa Vestman, Julia Fältén Umeå Energi Arena Öst
2016-01-23 13:30 194314016 Team Thorengruppen SK - Hörnefors IF Julia Fältén, Lisa Vestman Umeå Energi Arena Öst
2016-01-23 14:30 194314018 Sandåkerns SK/P04 - Holmsund City IBC Julia Fältén, Lisa Vestman Umeå Energi Arena Öst
2016-01-30 00:00 194314020 Sandåkerns SK/P04 - IBF Dalen Vildmannahallen
2016-01-31 00:00 194314019 Umeå City IBF/P04 - Hörnefors IF Umeå Energi Arena Väst
2016-02-20 12:00 194314021 Sandåkerns SK/P04 - Hörnefors IF Lisa Vestman, Julia Fältén Vildmannahallen
2016-02-20 13:30 194314022 Holmsund City IBC - IBF Dalen Pontus Gabriel, Anton Broman Olasjöhallen
2016-02-20 13:30 194314023 Team Thorengruppen SK - Umeå City IBF/P04 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Umeå Energi Arena Väst
2016-02-27 00:00 194314024 Hörnefors IF - Holmsund City IBC Bråvallahallen
2016-02-28 00:00 194314025 IBF Dalen - Team Thorengruppen SK Umeå Energi Arena Väst
2016-03-16 00:00 194314026 Umeå City IBF/P04 - Holmsund City IBC Umeå Energi Arena Väst
2016-03-20 00:00 194314027 Team Thorengruppen SK - Sandåkerns SK/P04 Elofssonhallen
2016-02-06 12:30 194314029 IBF Dalen - Hörnefors IF Julia Fältén, Lisa Vestman Umeå Energi Arena Väst
2016-02-07 15:00 194314028 Holmsund City IBC - Team Thorengruppen SK Rasmus Säfvenberg, Theo Hägglund Storsjöhallen
2016-03-21 18:05 194314030 Sandåkerns SK/P04 - Umeå City IBF/P04 Albin Berglund, Linus Berglund Vildmannahallen
Pantamera P Div. 16
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-18 12:00 194316003 Sävar IBF - Umeå City IBF Wilma Parkle, Johanna Junes Sävaråhallen
2015-10-25 10:30 194316002 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF/P04 Julia Fältén, Lisa Vestman Hammarhallen Vännäs
2015-11-14 00:00 194316004 Gimonäs Umeå IF - Gimonäs Umeå IF/P04 Sjöfruhallen
2015-11-15 00:00 194316005 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF Hammarhallen Vännäs
2015-11-29 12:30 194316006 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF Lisa Vestman, Julia Fältén Ålidhemshallen
2015-11-29 12:30 194316007 Spöland Vännäs IF - Sävar IBF Alvina Mukkala, Emil Mukkala Hammarhallen Vännäs
2015-12-05 00:00 194316009 Sävar IBF - Gimonäs Umeå IF Sävaråhallen
2015-12-12 13:00 194316013 Gimonäs Umeå IF/P04 - Umeå City IBF Julia Fältén, Lisa Vestman Ålidhemshallen
2015-12-12 14:00 194316012 Gimonäs Umeå IF - Spöland Vännäs IF Lisa Vestman, Julia Fältén Ålidhemshallen
2015-12-20 00:00 194316014 Sävar IBF - Gimonäs Umeå IF/P04 Sävaråhallen
2016-01-23 15:30 194316018 Umeå City IBF - Sävar IBF Jennifer Nygren, Johanna Junes Sporthushallen
2016-01-24 16:00 194316017 Gimonäs Umeå IF/P04 - Spöland Vännäs IF Louise Ramebäck, Alvina Mukkala Sjöfruhallen
2016-01-29 00:00 194316019 Gimonäs Umeå IF/P04 - Gimonäs Umeå IF Sjöfruhallen
2016-01-31 00:00 194316020 Umeå City IBF - Spöland Vännäs IF Vildmannahallen
2016-02-20 10:30 194316021 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF Tilde Wikström, Sanna Åslin Ersängshallen
2016-02-20 10:30 194316022 Sävar IBF - Spöland Vännäs IF Jennifer Nygren, Johanna Junes Sävaråhallen
2016-02-28 00:00 194316024 Gimonäs Umeå IF - Sävar IBF Ålidhemshallen
2016-03-20 00:00 194316026 Gimonäs Umeå IF/P04 - Sävar IBF Sjöfruhallen
2016-02-07 14:30 194316029 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF Alvina Mukkala, Jacob Laggar Hammarhallen Vännäs
2016-03-14 18:05 194316030 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF/P04 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Vildmannahallen
Pantamera P Div. 18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-24 10:00 194318003 Hörnefors IF - Håknäs Idrottsförening Johanna Junes, Wilma Parkle Bråvallahallen
2015-10-24 11:30 194318001 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF/Vit Christoffer Lind, Daniel Johannesson Ålidhemshallen
2015-10-24 15:30 194318002 Holmsund City IBC - Täfteå IK David Hansson, Simon Andersson Storsjöhallen
2015-11-14 00:00 194318005 Holmsund City IBC - Håknäs Idrottsförening Olasjöhallen
2015-11-15 00:00 194318004 Gimonäs Umeå IF - Täfteå IK Ålidhemshallen
2015-11-28 14:00 194318008 Täfteå IK - Umeå City IBF/Vit Tilde Åberg, Sofia Deijer Täftehallen
2015-11-28 16:00 194318006 Gimonäs Umeå IF - Håknäs Idrottsförening Rasmus Säfvenberg, Jacob Laggar Sjöfruhallen
2015-11-29 13:00 194318007 Holmsund City IBC - Hörnefors IF Robert Segerstedt, Pontus Gabriel Storsjöhallen
2015-12-06 00:00 194318009 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF Bråvallahallen
2015-12-06 00:00 194318010 Umeå City IBF/Vit - Holmsund City IBC Sporthushallen
2015-12-12 12:30 194318013 Täfteå IK - Håknäs Idrottsförening Rasmus Säfvenberg, Theo Hägglund Täftehallen
2015-12-12 13:00 194318011 Umeå City IBF/Vit - Hörnefors IF Pontus Gabriel, Andreas Eriksson Umeå Energi Arena Väst
2015-12-12 16:00 194318012 Gimonäs Umeå IF - Holmsund City IBC Ludvig Andersson, Marcus Eliasson Sjöfruhallen
2015-12-18 00:00 194318015 Håknäs Idrottsförening - Umeå City IBF/Vit Norrskenshallen
2015-12-19 00:00 194318014 Hörnefors IF - Täfteå IK Bråvallahallen
2016-01-23 11:00 194318016 Umeå City IBF/Vit - Gimonäs Umeå IF , Pontus Gabriel Umeå Energi Arena Väst
2016-01-23 11:00 194318018 Håknäs Idrottsförening - Hörnefors IF , Rasmus Dahlgren Norrskenshallen
2016-01-23 12:00 194318017 Täfteå IK - Holmsund City IBC Ludvig Andersson, Tor Bergström Täftehallen
2016-01-30 00:00 194318020 Håknäs Idrottsförening - Holmsund City IBC Norrskenshallen
2016-01-31 00:00 194318019 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF Täftehallen
2016-02-20 11:00 194318022 Hörnefors IF - Holmsund City IBC Rasmus Dahlgren Bråvallahallen
2016-02-20 13:00 194318021 Håknäs Idrottsförening - Gimonäs Umeå IF , Rasmus Dahlgren Norrskenshallen
2016-02-20 14:30 194318023 Umeå City IBF/Vit - Täfteå IK Hanna Wendén, Alexandra Nimrodsson Umeå Energi Arena Väst
2016-02-27 00:00 194318024 Gimonäs Umeå IF - Hörnefors IF Ålidhemshallen
2016-02-28 00:00 194318025 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/Vit Storsjöhallen
2016-03-19 00:00 194318026 Täfteå IK - Hörnefors IF Täftehallen
2016-03-19 00:00 194318027 Umeå City IBF/Vit - Håknäs Idrottsförening Vildmannahallen
2016-02-06 10:00 194318028 Hörnefors IF - Umeå City IBF/Vit Björn Glad Bråvallahallen
2016-02-06 13:00 194318030 Håknäs Idrottsförening - Täfteå IK Ulf Stödberg Norrskenshallen
2016-04-06 17:30 194318029 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF Robert Segerstedt Storsjöhallen
Pantamera P Div. 20
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-25 12:30 194320001 Täfteå IK - Vindelns IF Rasmus Säfvenberg, Theo Hägglund Täftehallen
2015-10-25 12:30 194320002 Hissjö SK - Gimonäs Umeå IF Wilma Parkle, Johanna Junes Vildmannahallen
2015-10-25 16:00 194320003 Röbäcks IF - Sävar IBF Daniel Johannesson, Christoffer Lind Elofssonhallen
2015-11-14 00:00 194320004 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF Täftehallen
2015-11-15 00:00 194320005 Hissjö SK - Sävar IBF Vildmannahallen
2015-11-29 10:00 194320006 Täfteå IK - Sävar IBF Julia Fältén, Lisa Vestman Täftehallen
2015-11-29 13:30 194320008 Gimonäs Umeå IF - Vindelns IF Julia Fältén, Lisa Vestman Ålidhemshallen
2015-11-29 15:30 194320007 Hissjö SK - Röbäcks IF Rasmus Säfvenberg, Theo Hägglund Vildmannahallen
2015-12-05 00:00 194320009 Röbäcks IF - Täfteå IK Elofssonhallen
2015-12-06 00:00 194320010 Vindelns IF - Hissjö SK FC Vindeln
2015-12-13 10:00 194320012 Täfteå IK - Hissjö SK Marcus Glad, Björn Glad Täftehallen
2015-12-13 11:00 194320011 Vindelns IF - Röbäcks IF Magnus Sigvardsson FC Vindeln
2015-12-13 15:00 194320013 Gimonäs Umeå IF - Sävar IBF , Andreas Eriksson Sjöfruhallen
2015-12-19 00:00 194320015 Sävar IBF - Vindelns IF Sävaråhallen
2015-12-20 00:00 194320014 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF Sporthushallen
2016-01-23 14:30 194320018 Sävar IBF - Röbäcks IF Tor Bergström, Ludvig Andersson Sävaråhallen
2016-01-24 11:00 194320016 Vindelns IF - Täfteå IK Magnus Sigvardsson FC Vindeln
2016-01-24 17:00 194320017 Gimonäs Umeå IF - Hissjö SK Alvina Mukkala, Louise Ramebäck Sjöfruhallen
2016-01-27 00:00 194320019 Gimonäs Umeå IF - Täfteå IK Ålidhemshallen
2016-01-31 00:00 194320020 Sävar IBF - Hissjö SK Täftehallen
2016-02-20 11:30 194320021 Sävar IBF - Täfteå IK Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2016-02-21 10:30 194320022 Röbäcks IF - Hissjö SK Björn Glad, Marcus Glad Elofssonhallen
2016-02-21 12:00 194320023 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF Lisa Vestman, Julia Fältén FC Vindeln
2016-02-27 00:00 194320025 Hissjö SK - Vindelns IF Musköten 1
2016-02-28 00:00 194320024 Täfteå IK - Röbäcks IF Täftehallen
2016-03-19 00:00 194320027 Vindelns IF - Sävar IBF FC Vindeln
2016-03-20 00:00 194320026 Gimonäs Umeå IF - Röbäcks IF Sjöfruhallen
2016-02-05 19:00 194320030 Sävar IBF - Gimonäs Umeå IF Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2016-02-06 12:00 194320028 Röbäcks IF - Vindelns IF Jacob Laggar, Anton Broman Elofssonhallen
2016-02-07 14:30 194320029 Hissjö SK - Täfteå IK Lisa Vestman, Julia Fältén Umeå Energi Arena Väst
Pantamera P Div. 22
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-24 12:30 194322003 Umeå City IBF/Vit2 - IBF Dalen/Södra Lisa Vestman, Julia Fältén Vildmannahallen
2015-10-24 13:30 194322002 Obbola IK - Gimonäs Umeå IF Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Olasjöhallen
2015-10-24 14:30 194322001 IBF Dalen/P06 - IBF Dalen Alvina Mukkala, Sofia Deijer Musköten 1
2015-11-14 00:00 194322005 Obbola IK - IBF Dalen/Södra Olasjöhallen
2015-11-15 00:00 194322004 IBF Dalen/P06 - Gimonäs Umeå IF Vildmannahallen
2015-11-28 15:00 194322006 IBF Dalen/P06 - IBF Dalen/Södra Julia Fältén, Lisa Vestman Musköten 1
2015-11-28 15:00 194322008 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen Rasmus Säfvenberg, Jacob Laggar Sjöfruhallen
2015-11-28 15:30 194322007 Obbola IK - Umeå City IBF/Vit2 Robert Segerstedt, Pontus Gabriel Olasjöhallen
2015-12-06 00:00 194322009 Umeå City IBF/Vit2 - IBF Dalen/P06 Vildmannahallen
2016-01-24 00:00 194322010 IBF Dalen - Obbola IK Vildmannahallen
2015-12-12 15:00 194322011 IBF Dalen - Umeå City IBF/Vit2 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Musköten 1
2015-12-12 16:00 194322012 IBF Dalen/P06 - Obbola IK Hanna Wendén, Alexandra Nimrodsson Musköten 1
2015-12-12 17:00 194322013 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/Södra Marcus Eliasson, Ludvig Andersson Sjöfruhallen
2015-12-19 00:00 194322014 Umeå City IBF/Vit2 - Gimonäs Umeå IF Umeå Energi Arena Väst
2015-12-20 00:00 194322015 IBF Dalen/Södra - IBF Dalen Musköten 1
2016-01-23 14:30 194322017 Gimonäs Umeå IF - Obbola IK Jimmy Halldin Sjöfruhallen
2016-01-23 16:00 194322018 IBF Dalen/Södra - Umeå City IBF/Vit2 Louice Carlson, Lydia Elstig Musköten 1
2016-01-23 17:00 194322016 IBF Dalen - IBF Dalen/P06 Louice Carlson, Lydia Elstig Musköten 1
2016-01-30 00:00 194322020 IBF Dalen/Södra - Obbola IK Musköten 1
2016-01-31 00:00 194322019 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/P06 Sjöfruhallen
2016-02-20 13:00 194322021 IBF Dalen/Södra - IBF Dalen/P06 Lisa Vestman, Julia Fältén Vildmannahallen
2016-02-20 15:30 194322022 Umeå City IBF/Vit2 - Obbola IK Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Umeå Energi Arena Väst
2016-02-21 09:30 194322023 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF Lydia Elstig, Louice Carlson Vildmannahallen
2016-02-27 00:00 194322024 IBF Dalen/P06 - Umeå City IBF/Vit2 Musköten 1
2016-02-28 00:00 194322025 Obbola IK - IBF Dalen Olasjöhallen
2016-03-19 00:00 194322026 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF/Vit2 Sjöfruhallen
2016-03-20 00:00 194322027 IBF Dalen - IBF Dalen/Södra Musköten 1
2016-02-05 18:00 194322029 Obbola IK - IBF Dalen/P06 Christoffer Lind, Emil Mukkala Olasjöhallen
2016-02-06 17:00 194322028 Umeå City IBF/Vit2 - IBF Dalen Louice Carlson, Lydia Elstig Umeå Energi Arena Väst
2016-02-07 15:30 194322030 IBF Dalen/Södra - Gimonäs Umeå IF Julia Fältén, Lisa Vestman Umeå Energi Arena Väst
Pantamera P Div. 24
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-25 11:30 194324002 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF/Blå Julia Fältén, Lisa Vestman Hammarhallen Vännäs
2015-10-25 12:00 194324001 Holmsund City IBC - Ersboda SK Jimmy Halldin, Erik Hörnros Storsjöhallen
2015-11-14 00:00 194324004 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/Blå Olasjöhallen
2015-11-29 13:30 194324007 Spöland Vännäs IF - Sandåkerns SK Alvina Mukkala, Emil Mukkala Hammarhallen Vännäs
2015-11-29 16:30 194324008 Umeå City IBF/Blå - Ersboda SK Rasmus Säfvenberg, Theo Hägglund Vildmannahallen
2015-12-05 00:00 194324009 Sandåkerns SK - Holmsund City IBC Vildmannahallen
2015-12-06 00:00 194324010 Ersboda SK - Spöland Vännäs IF Sporthushallen
2015-12-12 12:00 194324012 Holmsund City IBC - Spöland Vännäs IF Simon Andersson, David Hansson Storsjöhallen
2015-12-13 12:30 194324011 Ersboda SK - Sandåkerns SK Johanna Junes, Louice Carlson Ersängshallen
2015-12-20 00:00 194324014 Sandåkerns SK - Umeå City IBF/Blå Vildmannahallen
2016-01-23 12:30 194324017 Umeå City IBF/Blå - Spöland Vännäs IF , Rasmus Säfvenberg Sporthushallen
2016-01-24 14:30 194324016 Ersboda SK - Holmsund City IBC Marcus Eliasson, Abdul Rubeya Ersängshallen
2016-01-31 00:00 194324019 Umeå City IBF/Blå - Holmsund City IBC Umeå Energi Arena Vatten
2016-02-21 10:30 194324022 Sandåkerns SK - Spöland Vännäs IF Louice Carlson, Lydia Elstig Vildmannahallen
2016-02-21 13:30 194324023 Ersboda SK - Umeå City IBF/Blå Tilde Wikström, Sanna Åslin Ersängshallen
2016-02-27 00:00 194324025 Spöland Vännäs IF - Ersboda SK Hammarhallen Vännäs
2016-02-28 00:00 194324024 Holmsund City IBC - Sandåkerns SK Storsjöhallen
2016-03-19 00:00 194324026 Umeå City IBF/Blå - Sandåkerns SK Vildmannahallen
2016-02-06 10:30 194324028 Sandåkerns SK - Ersboda SK Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Vildmannahallen
2016-02-07 15:30 194324029 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC Alvina Mukkala, Jacob Laggar Hammarhallen Vännäs
Pantamera P Div. 6 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-31 11:00 194356002 Skellefteå IBK P05/Svart (Blå) - Skellefteå IBK P04/Svart (Blå) Lasse Ekesryd Eddahallen
2015-10-31 13:00 194356001 Boliden FFI P03-04 (Röd) - Gamla Stan IBK P04 (Blå) Christoffer Edlund, Felix Malmström Lejonströmshallen
2015-11-03 17:35 194356003 Skellefteå IBS P03 (Röd) - Skellefteå IBK P05/Röd (Blå) Markus Wikström, Lasse Ekesryd Anderstorpshallen
2015-11-14 00:00 194356004 Boliden FFI P03-04 (Röd) - Skellefteå IBK P04/Svart (Blå) Korpenhallen
2015-11-15 00:00 194356005 Skellefteå IBK P05/Svart (Blå) - Skellefteå IBK P05/Röd (Blå) Eddahallen
2015-11-28 09:30 194356008 Skellefteå IBK P04/Svart (Blå) - Gamla Stan IBK P04 (Blå) Joakim Broman Eddahallen
2015-11-28 11:30 194356007 Skellefteå IBK P05/Svart (Blå) - Skellefteå IBS P03 (Röd) , Bobby Hjelte Eddahallen
2015-11-29 16:00 194356006 Boliden FFI P03-04 (Röd) - Skellefteå IBK P05/Röd (Blå) David Morén, Isak Morén Lejonströmshallen
2015-12-05 00:00 194356009 Skellefteå IBS P03 (Röd) - Boliden FFI P03-04 (Röd) Anderstorpshallen
2015-12-06 00:00 194356010 Gamla Stan IBK P04 (Blå) - Skellefteå IBK P05/Svart (Blå) Lejonströmshallen
2015-12-12 10:00 194356011 Gamla Stan IBK P04 (Blå) - Skellefteå IBS P03 (Röd) , David Morén Lejonströmshallen
2015-12-12 11:00 194356013 Skellefteå IBK P04/Svart (Blå) - Skellefteå IBK P05/Röd (Blå) Andreas Åström, Daniel Degerman Eddahallen
2016-02-25 18:00 194356012 Boliden FFI P03-04 (Röd) - Skellefteå IBK P05/Svart (Blå) Isak Morén Korpenhallen
2015-12-20 00:00 194356014 Skellefteå IBS P03 (Röd) - Skellefteå IBK P04/Svart (Blå) Anderstorpshallen
2015-12-20 00:00 194356015 Skellefteå IBK P05/Röd (Blå) - Gamla Stan IBK P04 (Blå) Eddahallen
2016-01-16 10:00 194356017 Skellefteå IBK P04/Svart (Blå) - Skellefteå IBK P05/Svart (Blå) Johan Rönnberg, Isak Morén Eddahallen
2016-01-16 11:00 194356018 Skellefteå IBK P05/Röd (Blå) - Skellefteå IBS P03 (Röd) Melker Westerberg Anderstorpshallen
2016-01-19 18:00 194356016 Gamla Stan IBK P04 (Blå) - Boliden FFI P03-04 (Röd) Felix Malmström, Isak Morén Lejonströmshallen
2016-01-24 00:00 194356019 Skellefteå IBK P04/Svart (Blå) - Boliden FFI P03-04 (Röd) Eddahallen
2016-01-30 00:00 194356020 Skellefteå IBK P05/Röd (Blå) - Skellefteå IBK P05/Svart (Blå) Eddahallen
2016-02-13 13:00 194356022 Skellefteå IBS P03 (Röd) - Skellefteå IBK P05/Svart (Blå) Daniel Degerman, Andreas Åström Anderstorpshallen
2016-02-14 12:00 194356023 Gamla Stan IBK P04 (Blå) - Skellefteå IBK P04/Svart (Blå) Anton Åkerlund, Joakim Broman Lejonströmshallen
2016-04-04 19:00 194356021 Skellefteå IBK P05/Röd (Blå) - Boliden FFI P03-04 (Röd) , David Morén Korpenhallen
2016-02-21 00:00 194356024 Boliden FFI P03-04 (Röd) - Skellefteå IBS P03 (Röd) Lejonströmshallen
2016-02-21 00:00 194356025 Skellefteå IBK P05/Svart (Blå) - Gamla Stan IBK P04 (Blå) Eddahallen
2016-03-13 00:00 194356026 Skellefteå IBK P04/Svart (Blå) - Skellefteå IBS P03 (Röd) Eddahallen
2016-03-13 00:00 194356027 Gamla Stan IBK P04 (Blå) - Skellefteå IBK P05/Röd (Blå) Lejonströmshallen
2016-03-17 18:00 194356030 Skellefteå IBK P05/Röd (Blå) - Skellefteå IBK P04/Svart (Blå) Christoffer Edlund Korpenhallen
2016-03-19 10:30 194356029 Skellefteå IBK P05/Svart (Blå) - Boliden FFI P03-04 (Röd) Felix Malmström, Isak Morén Eddahallen
2016-04-05 18:00 194356028 Skellefteå IBS P03 (Röd) - Gamla Stan IBK P04 (Blå) Andreas Åström Lejonströmshallen
Pantamera P Div. 8 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-11-01 11:00 194358001 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 (Blå) - Skellefteå IBS P04 (Blå) David Morén Lövånger Sporthall
2015-11-01 13:00 194358003 Kågedalens AIF P04 (Blå) - Skellefteå IBK P04/Röd Markus Wikström, Felix Malmström Lejonströmshallen
2015-11-01 14:00 194358002 Rönnskär Railcare IF P03-04 (Blå) - Clemensnäs IF P04-05 (Blå) Andreas Åström, Joakim Broman Örjanshallen
2015-11-14 00:00 194358004 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 (Blå) - Clemensnäs IF P04-05 (Blå) Lövånger Sporthall
2015-11-15 00:00 194358005 Rönnskär Railcare IF P03-04 (Blå) - Skellefteå IBK P04/Röd Örjanshallen
2015-11-29 11:00 194358006 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 (Blå) - Skellefteå IBK P04/Röd Isak Morén Lövånger Sporthall
2015-11-29 11:00 194358008 Clemensnäs IF P04-05 (Blå) - Skellefteå IBS P04 (Blå) , Andreas Åström Örjanshallen
2015-11-29 12:15 194358007 Rönnskär Railcare IF P03-04 (Blå) - Kågedalens AIF P04 (Blå) , Andreas Åström Örjanshallen
2015-12-05 00:00 194358010 Skellefteå IBS P04 (Blå) - Rönnskär Railcare IF P03-04 (Blå) Anderstorpshallen
2015-12-06 00:00 194358009 Kågedalens AIF P04 (Blå) - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 (Blå) Lejonströmshallen
2015-12-13 11:00 194358012 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 (Blå) - Rönnskär Railcare IF P03-04 (Blå) , David Morén Lövånger Sporthall
2015-12-13 12:00 194358011 Skellefteå IBS P04 (Blå) - Kågedalens AIF P04 (Blå) , Melker Westerberg Anderstorpshallen
2015-12-13 16:30 194358013 Clemensnäs IF P04-05 (Blå) - Skellefteå IBK P04/Röd Anton Nystedt Örjanshallen
2015-12-19 00:00 194358015 Skellefteå IBK P04/Röd - Skellefteå IBS P04 (Blå) Eddahallen
2015-12-20 00:00 194358014 Kågedalens AIF P04 (Blå) - Clemensnäs IF P04-05 (Blå) Lejonströmshallen
2016-01-17 12:00 194358016 Skellefteå IBS P04 (Blå) - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 (Blå) Isak Morén, David Morén Anderstorpshallen
2016-01-17 12:00 194358017 Clemensnäs IF P04-05 (Blå) - Rönnskär Railcare IF P03-04 (Blå) Joakim Broman, Andreas Åström Örjanshallen
2016-01-17 17:00 194358018 Skellefteå IBK P04/Röd - Kågedalens AIF P04 (Blå) Isak Morén, Hampus Brandt Lejonströmshallen
2016-01-23 00:00 194358020 Skellefteå IBK P04/Röd - Rönnskär Railcare IF P03-04 (Blå) Eddahallen
2016-01-31 00:00 194358019 Clemensnäs IF P04-05 (Blå) - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 (Blå) Örjanshallen
2016-02-13 13:00 194358021 Skellefteå IBK P04/Röd - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 (Blå) David Morén, Isak Morén Eddahallen
2016-02-14 11:00 194358022 Kågedalens AIF P04 (Blå) - Rönnskär Railcare IF P03-04 (Blå) Felix Malmström, Ville Hedsberg Lejonströmshallen
2016-02-14 11:00 194358023 Skellefteå IBS P04 (Blå) - Clemensnäs IF P04-05 (Blå) Andreas Åström Anderstorpshallen
2016-02-20 00:00 194358025 Rönnskär Railcare IF P03-04 (Blå) - Skellefteå IBS P04 (Blå) Örjanshallen
2016-02-21 00:00 194358024 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 (Blå) - Kågedalens AIF P04 (Blå) Lövånger Sporthall
2016-03-12 00:00 194358027 Skellefteå IBS P04 (Blå) - Skellefteå IBK P04/Röd Anderstorpshallen
2016-03-13 00:00 194358026 Clemensnäs IF P04-05 (Blå) - Kågedalens AIF P04 (Blå) Örjanshallen
2016-03-20 10:30 194358030 Skellefteå IBK P04/Röd - Clemensnäs IF P04-05 (Blå) , Bobby Hjelte Eddahallen
2016-03-20 12:00 194358028 Kågedalens AIF P04 (Blå) - Skellefteå IBS P04 (Blå) Ville Hedsberg, Felix Malmström Lejonströmshallen
2016-03-20 13:00 194358029 Rönnskär Railcare IF P03-04 (Blå) - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 (Blå) David Morén Örjanshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis