Pojkar Jämna serier Ljusröd nivå (2014/15)

Gruppspel
Pojkar Division 14
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-19 10:30 194314002 Spöland Vännäs IF - Team Thorengruppen SK Anton Broman, Emil Mukkala Hammarhallen Vännäs
2014-10-19 11:30 194314001 Ersboda SK - Hörnefors IF Erik Hörnros, Jimmy Halldin Ersängshallen
2014-11-08 00:00 194314004 Ersboda SK - Team Thorengruppen SK Ersängshallen
2014-11-23 11:00 194314008 Team Thorengruppen SK - Hörnefors IF Kristina Åström, Kim Fallbjörk Umeå Energi Arena Väst
2014-11-23 15:30 194314007 Spöland Vännäs IF - Sävar IBF , Anton Broman Hammarhallen Vännäs
2014-11-30 00:00 194314010 Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF Bråvallahallen
2014-12-07 00:00 194314009 Sävar IBF - Ersboda SK Sävaråhallen
2014-12-14 10:00 194314012 Ersboda SK - Spöland Vännäs IF Stefan Eriksson, Pontus Nordin Ersängshallen
2014-12-14 11:00 194314011 Hörnefors IF - Sävar IBF , Rasmus Dahlgren Bråvallahallen
2014-12-20 00:00 194314014 Sävar IBF - Team Thorengruppen SK Sävaråhallen
2015-01-18 10:00 194314017 Team Thorengruppen SK - Spöland Vännäs IF Jimmy Halldin, Erik Hörnros Umeå Energi Arena Öst
2015-01-18 12:30 194314016 Hörnefors IF - Ersboda SK Ulf Stödberg, Bjarne Andersson Bråvallahallen
2015-01-24 00:00 194314019 Team Thorengruppen SK - Ersboda SK Ålidhemshallen
2015-02-14 11:00 194314023 Hörnefors IF - Team Thorengruppen SK Mathias Bergsdorf Bråvallahallen
2015-02-14 13:00 194314022 Sävar IBF - Spöland Vännäs IF David Hansson, Ej offentliggjord Täftehallen
2015-02-22 00:00 194314024 Ersboda SK - Sävar IBF Ersängshallen
2015-02-22 00:00 194314025 Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF Hammarhallen Vännäs
2015-03-15 00:00 194314026 Team Thorengruppen SK - Sävar IBF Umeå Energi Arena Öst
2015-03-22 13:00 194314028 Sävar IBF - Hörnefors IF Johanna Junes, Wilma Parkle Sävaråhallen
2015-03-22 13:00 194314029 Spöland Vännäs IF - Ersboda SK Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Hammarhallen Vännäs
Pojkar Division 16
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-18 12:00 194316003 Vindelns IF - Umeå City IBF , Joni Güzel FC Vindeln
2014-10-18 14:00 194316001 Obbola IK - IBF Dalen Robert Segerstedt Olasjöhallen
2014-10-18 15:30 194316002 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF Nora Fjällström, Hanna Axelsson Elofssonhallen
2014-11-07 00:00 194316005 Röbäcks IF - Umeå City IBF Elofssonhallen
2014-11-09 00:00 194316004 Obbola IK - Gimonäs Umeå IF Olasjöhallen
2014-11-22 13:00 194316008 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen Nora Fjällström, Hanna Axelsson Umeå Energi Arena Öst
2014-11-22 15:30 194316007 Röbäcks IF - Vindelns IF Andreas Eriksson, Mattias Eriksson Elofssonhallen
2014-11-23 13:00 194316006 Obbola IK - Umeå City IBF , Robert Segerstedt Olasjöhallen
2014-11-29 00:00 194316010 IBF Dalen - Röbäcks IF Musköten 1
2014-11-30 00:00 194316009 Vindelns IF - Obbola IK FC Vindeln
2014-12-13 12:00 194316013 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF Anton Nordström, Jim Lundström Ålidhemshallen
2014-12-13 12:30 194316012 Obbola IK - Röbäcks IF Pontus Gabriel, Joakim Norman Olasjöhallen
2014-12-13 15:30 194316011 IBF Dalen - Vindelns IF Anastasia Oberlauf, Kim Fallbjörk Musköten 1
2014-12-20 00:00 194316015 Umeå City IBF - IBF Dalen Umeå Energi Arena Öst
2014-12-21 00:00 194316014 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF FC Vindeln
2015-01-17 12:30 194316018 Umeå City IBF - Vindelns IF Rasmus Säfvenberg, Theo Hägglund Sporthushallen
2015-01-17 15:00 194316017 Gimonäs Umeå IF - Röbäcks IF Mattias Eriksson, Andreas Eriksson Ålidhemshallen
2015-01-17 15:30 194316016 IBF Dalen - Obbola IK Anton Nordström, Jim Lundström Umeå Energi Arena Vatten
2015-01-24 00:00 194316019 Gimonäs Umeå IF - Obbola IK Sjöfruhallen
2015-02-01 00:00 194316020 Umeå City IBF - Röbäcks IF Umeå Energi Arena Väst
2015-02-15 10:30 194316021 Umeå City IBF - Obbola IK Ej offentliggjord Vildmannahallen
2015-02-15 17:00 194316023 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF Erik Hörnros Umeå Energi Arena Väst
2015-02-26 19:10 194316022 Vindelns IF - Röbäcks IF Robert Segerstedt FC Vindeln
2015-02-21 00:00 194316024 Obbola IK - Vindelns IF Olasjöhallen
2015-02-22 00:00 194316025 Röbäcks IF - IBF Dalen Elofssonhallen
2015-03-14 00:00 194316026 Gimonäs Umeå IF - Vindelns IF Ålidhemshallen
2015-03-15 00:00 194316027 IBF Dalen - Umeå City IBF Musköten 1
2015-03-21 11:00 194316030 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF Jim Lundström, Anton Nordström Umeå Energi Arena Öst
2015-03-21 13:30 194316029 Röbäcks IF - Obbola IK , Jacob Laggar Elofssonhallen
2015-03-21 16:00 194316028 Vindelns IF - IBF Dalen , Magnus Sigvardsson FC Vindeln
Pojkar Division 18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-19 10:30 194318001 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF Tilda Boström, Moa Undin Ålidhemshallen
2014-10-19 16:00 194318002 Sandåkerns SK - Team Thorengruppen SK , Linn Saveman Vildmannahallen
2014-11-08 00:00 194318004 Gimonäs Umeå IF - Team Thorengruppen SK Umeå Energi Arena Öst
2014-11-09 00:00 194318005 Sandåkerns SK - Holmsund City IBC Vildmannahallen
2014-11-23 10:00 194318008 Team Thorengruppen SK - Umeå City IBF Kim Fallbjörk, Kristina Åström Umeå Energi Arena Väst
2014-11-23 10:30 194318006 Gimonäs Umeå IF - Holmsund City IBC Ej offentliggjord, Emil Mukkala Sjöfruhallen
2014-11-30 00:00 194318010 Umeå City IBF - Sandåkerns SK Sporthushallen
2014-12-14 13:00 194318013 Team Thorengruppen SK - Holmsund City IBC Nora Fjällström, Hanna Axelsson Umeå Energi Arena Öst
2014-12-14 16:00 194318012 Gimonäs Umeå IF - Sandåkerns SK Johanna Junes, Wilma Parkle Sjöfruhallen
2014-12-21 00:00 194318015 Holmsund City IBC - Umeå City IBF Storsjöhallen
2015-01-18 11:30 194318017 Team Thorengruppen SK - Sandåkerns SK Love Redin, Pontus Gabriel Vildmannahallen
2015-01-18 12:30 194318016 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF Pontus Gabriel, Love Redin Vildmannahallen
2015-01-25 00:00 194318020 Holmsund City IBC - Sandåkerns SK Storsjöhallen
2015-02-01 00:00 194318019 Team Thorengruppen SK - Gimonäs Umeå IF Umeå Energi Arena Väst
2015-02-14 14:30 194318021 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF Robert Segerstedt, Ej offentliggjord Storsjöhallen
2015-02-15 12:30 194318023 Umeå City IBF - Team Thorengruppen SK Ej offentliggjord Vildmannahallen
2015-03-13 00:00 194318025 Sandåkerns SK - Umeå City IBF Vildmannahallen
2015-03-14 00:00 194318027 Umeå City IBF - Holmsund City IBC Umeå Energi Arena Öst
2015-03-22 11:30 194318029 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF Hanna Axelsson, Nora Fjällström Vildmannahallen
2015-03-22 12:30 194318030 Holmsund City IBC - Team Thorengruppen SK Jim Lundström, Anton Nordström Storsjöhallen
Pojkar Division 20
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-18 09:30 194320003 Sandåkerns SK/P04 - Vindelns IF Simon Andersson, David Hansson Umeå Energi Arena Öst
2014-10-18 11:30 194320001 Gimonäs Umeå IF - Hörnefors IF Alva Eriksson, Bengt Wass Sjöfruhallen
2014-10-18 12:30 194320002 Holmsund City IBC - Spöland Vännäs IF , Rasmus Säfvenberg Storsjöhallen
2014-11-08 00:00 194320005 Holmsund City IBC - Vindelns IF Storsjöhallen
2014-11-09 00:00 194320004 Gimonäs Umeå IF - Spöland Vännäs IF Sjöfruhallen
2014-11-22 12:30 194320007 Holmsund City IBC - Sandåkerns SK/P04 Ej offentliggjord, Pontus Gabriel Storsjöhallen
2014-11-22 12:30 194320008 Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF Anton Broman Hammarhallen Vännäs
2014-11-22 14:00 194320006 Gimonäs Umeå IF - Vindelns IF Nora Fjällström, Hanna Axelsson Umeå Energi Arena Öst
2014-11-30 00:00 194320009 Sandåkerns SK/P04 - Gimonäs Umeå IF Vildmannahallen
2014-12-07 00:00 194320010 Hörnefors IF - Holmsund City IBC Bråvallahallen
2014-12-13 11:00 194320011 Hörnefors IF - Sandåkerns SK/P04 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Bråvallahallen
2014-12-13 11:30 194320013 Spöland Vännäs IF - Vindelns IF , Jacob Laggar Hammarhallen Vännäs
2014-12-13 13:00 194320012 Gimonäs Umeå IF - Holmsund City IBC Jim Lundström, Anton Nordström Ålidhemshallen
2014-12-20 00:00 194320015 Vindelns IF - Hörnefors IF FC Vindeln
2014-12-21 00:00 194320014 Sandåkerns SK/P04 - Spöland Vännäs IF Umeå Energi Arena Väst
2015-01-17 12:00 194320018 Vindelns IF - Sandåkerns SK/P04 Magnus Sigvardsson FC Vindeln
2015-01-17 13:00 194320017 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC Anton Broman, Louise Ramebäck Hammarhallen Vännäs
2015-01-17 13:30 194320016 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF Nora Fjällström, Hanna Axelsson Bråvallahallen
2015-01-24 00:00 194320020 Vindelns IF - Holmsund City IBC FC Vindeln
2015-01-25 00:00 194320019 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF Hammarhallen Vännäs
2015-02-15 11:30 194320022 Sandåkerns SK/P04 - Holmsund City IBC Ej offentliggjord Vildmannahallen
2015-02-15 14:30 194320023 Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF Ulf Stödberg Bråvallahallen
2015-02-15 15:00 194320021 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF , Magnus Sigvardsson FC Vindeln
2015-02-21 00:00 194320024 Gimonäs Umeå IF - Sandåkerns SK/P04 Ålidhemshallen
2015-02-22 00:00 194320025 Holmsund City IBC - Hörnefors IF Storsjöhallen
2015-03-14 00:00 194320026 Spöland Vännäs IF - Sandåkerns SK/P04 Hammarhallen Vännäs
2015-03-15 00:00 194320027 Hörnefors IF - Vindelns IF Bråvallahallen
2015-03-21 11:30 194320028 Sandåkerns SK/P04 - Hörnefors IF Sofia Deijer, Tilde Åberg Vildmannahallen
2015-03-21 13:30 194320029 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF , Pontus Gabriel Storsjöhallen
2015-03-25 18:00 194320030 Vindelns IF - Spöland Vännäs IF Magnus Sigvardsson FC Vindeln
Pojkar Division 22
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-18 12:00 194322002 Håknäs Idrottsförening - Umeå City IBF Rolf Eriksson Norrskenshallen
2014-10-19 12:30 194322001 Gimonäs Umeå IF - Täfteå IK Moa Undin, Tilda Boström Ålidhemshallen
2014-11-08 00:00 194322004 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF Umeå Energi Arena Öst
2014-11-22 12:00 194322007 Håknäs Idrottsförening - Sävar IBF , Rasmus Dahlgren Norrskenshallen
2014-11-23 12:00 194322008 Umeå City IBF - Täfteå IK Kristina Åström, Kim Fallbjörk Umeå Energi Arena Väst
2014-12-06 00:00 194322010 Täfteå IK - Håknäs Idrottsförening Täftehallen
2014-12-07 00:00 194322009 Sävar IBF - Gimonäs Umeå IF Sävaråhallen
2014-12-14 13:00 194322011 Täfteå IK - Sävar IBF Gustav Wass, Oscar Wass Täftehallen
2014-12-14 17:00 194322012 Gimonäs Umeå IF - Håknäs Idrottsförening Wilma Parkle, Johanna Junes Sjöfruhallen
2014-12-20 00:00 194322014 Sävar IBF - Umeå City IBF Sävaråhallen
2015-01-18 12:00 194322016 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF Rasmus Säfvenberg Täftehallen
2015-01-18 13:30 194322017 Umeå City IBF - Håknäs Idrottsförening Pontus Gabriel, Louise Ramebäck Vildmannahallen
2015-01-24 00:00 194322019 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF Sporthushallen
2015-02-14 11:00 194322023 Täfteå IK - Umeå City IBF Nora Fjällström, Hanna Axelsson Täftehallen
2015-02-14 12:00 194322022 Sävar IBF - Håknäs Idrottsförening Nora Fjällström, Hanna Axelsson Täftehallen
2015-02-21 00:00 194322025 Håknäs Idrottsförening - Täfteå IK Norrskenshallen
2015-02-22 00:00 194322024 Gimonäs Umeå IF - Sävar IBF Ålidhemshallen
2015-03-15 00:00 194322026 Umeå City IBF - Sävar IBF Umeå Energi Arena Öst
2015-03-22 14:00 194322028 Sävar IBF - Täfteå IK Johanna Junes, Wilma Parkle Sävaråhallen
2015-03-25 18:30 194322029 Håknäs Idrottsförening - Gimonäs Umeå IF , Rolf Eriksson Norrskenshallen
Pojkar Division 6 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-01 13:00 194356002 Boliden FFI P03-04 - Kågedalens AIF P03 Jens Marklund, Patrik Häggström Lejonströmshallen
2014-11-27 18:10 194356003 Skellefteå IBS P03 - Kågedalens AIF P04 Joakim Broman Anderstorpshallen
2014-12-14 12:00 194356001 Skellefteå IBK P03 - Gamla Stan IBK P03 , Jens Marklund Eddahallen
2014-11-15 00:00 194356004 Skellefteå IBK P03 - Kågedalens AIF P03 Eddahallen
2014-11-16 00:00 194356005 Boliden FFI P03-04 - Kågedalens AIF P04 Korpenhallen
2014-11-26 18:00 194356006 Skellefteå IBK P03 - Kågedalens AIF P04 Anton Nystedt, Markus Wikström Lejonströmshallen
2014-11-29 12:00 194356007 Boliden FFI P03-04 - Skellefteå IBS P03 Jesper Zakrisson, Anton Nystedt Anderstorpshallen
2015-02-23 18:00 194356008 Kågedalens AIF P03 - Gamla Stan IBK P03 Markus Wikström, Anton Nystedt Lejonströmshallen
2014-12-06 00:00 194356009 Skellefteå IBS P03 - Skellefteå IBK P03 Anderstorpshallen
2014-12-07 00:00 194356010 Gamla Stan IBK P03 - Boliden FFI P03-04 Lejonströmshallen
2014-12-13 10:00 194356012 Skellefteå IBK P03 - Boliden FFI P03-04 Patrik Häggström Eddahallen
2014-12-13 11:00 194356011 Gamla Stan IBK P03 - Skellefteå IBS P03 David Morén, Joakim Broman Lejonströmshallen
2014-12-13 13:00 194356013 Kågedalens AIF P03 - Kågedalens AIF P04 Joakim Broman, David Morén Lejonströmshallen
2014-12-20 00:00 194356015 Kågedalens AIF P04 - Gamla Stan IBK P03 Lejonströmshallen
2014-12-21 00:00 194356014 Skellefteå IBS P03 - Kågedalens AIF P03 Anderstorpshallen
2015-01-17 11:00 194356018 Kågedalens AIF P04 - Skellefteå IBS P03 Lasse Ekesryd, Isak Morén Lejonströmshallen
2015-01-17 12:00 194356017 Kågedalens AIF P03 - Boliden FFI P03-04 Isak Morén, Lasse Ekesryd Lejonströmshallen
2015-01-17 13:00 194356016 Gamla Stan IBK P03 - Skellefteå IBK P03 Lasse Ekesryd, Isak Morén Lejonströmshallen
2015-01-25 00:00 194356019 Kågedalens AIF P03 - Skellefteå IBK P03 Lejonströmshallen
2015-02-01 00:00 194356020 Kågedalens AIF P04 - Boliden FFI P03-04 Lejonströmshallen
2015-02-07 10:00 194356021 Kågedalens AIF P04 - Skellefteå IBK P03 Simon Enqvist, Joakim Broman Campushallen
2015-02-15 11:30 194356023 Gamla Stan IBK P03 - Kågedalens AIF P03 Larry Johansson, Joakim Broman Lejonströmshallen
2015-03-26 18:00 194356022 Skellefteå IBS P03 - Boliden FFI P03-04 Markus Wikström, Anton Nystedt Anderstorpshallen
2015-02-21 00:00 194356024 Skellefteå IBK P03 - Skellefteå IBS P03 Lejonströmshallen
2015-02-22 00:00 194356025 Boliden FFI P03-04 - Gamla Stan IBK P03 Lejonströmshallen
2015-03-14 00:00 194356026 Kågedalens AIF P03 - Skellefteå IBS P03 Lejonströmshallen
2015-03-15 00:00 194356027 Gamla Stan IBK P03 - Kågedalens AIF P04 Lejonströmshallen
2015-03-22 12:00 194356029 Boliden FFI P03-04 - Skellefteå IBK P03 Anton Åkerlund, Felix Malmström Lejonströmshallen
2015-03-22 13:00 194356028 Skellefteå IBS P03 - Gamla Stan IBK P03 Joakim Broman, Lasse Ekesryd Anderstorpshallen
2015-03-22 13:00 194356030 Kågedalens AIF P04 - Kågedalens AIF P03 David Morén, Isak Morén Lejonströmshallen
Pojkar Division 8 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-02 10:30 194358002 Skellefteå IBK P04 - Clemensnäs IF P04 Bobby Hjelte, Markus Wikström Eddahallen
2014-11-02 16:00 194358001 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 - Skellefteå IBS P04 , David Morén Lövånger Sporthall
2014-11-02 16:00 194358003 Gamla Stan IBK P04 - Rönnskär Railcare IF P03-04 Joakim Broman, Larry Johansson Lejonströmshallen
2014-11-15 00:00 194358005 Skellefteå IBK P04 - Rönnskär Railcare IF P03-04 , Markus Wikström Korpenhallen
2014-11-16 00:00 194358004 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 - Clemensnäs IF P04 , Isak Morén Lövånger Sporthall
2014-11-29 10:30 194358008 Clemensnäs IF P04 - Skellefteå IBS P04 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Örjanshallen
2014-11-29 11:00 194358007 Skellefteå IBK P04 - Gamla Stan IBK P04 Jesper Zakrisson, Anton Nystedt Anderstorpshallen
2014-11-29 12:00 194358006 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 - Rönnskär Railcare IF P03-04 David Morén Lövånger Sporthall
2014-12-06 00:00 194358010 Skellefteå IBS P04 - Skellefteå IBK P04 Anderstorpshallen
2014-12-07 00:00 194358009 Gamla Stan IBK P04 - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 Lejonströmshallen
2014-12-14 10:30 194358011 Skellefteå IBS P04 - Gamla Stan IBK P04 Anders Karinen, Peder Sundbom Anderstorpshallen
2014-12-14 11:00 194358013 Clemensnäs IF P04 - Rönnskär Railcare IF P03-04 Markus Wikström, Simon Enqvist Örjanshallen
2014-12-14 13:00 194358012 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 - Skellefteå IBK P04 , David Morén Lövånger Sporthall
2014-12-20 00:00 194358014 Gamla Stan IBK P04 - Clemensnäs IF P04 Lejonströmshallen
2014-12-21 00:00 194358015 Rönnskär Railcare IF P03-04 - Skellefteå IBS P04 Örjanshallen
2015-01-18 13:00 194358017 Clemensnäs IF P04 - Skellefteå IBK P04 Anton Nystedt, Christoffer Edlund Örjanshallen
2015-01-18 14:00 194358018 Rönnskär Railcare IF P03-04 - Gamla Stan IBK P04 Christoffer Edlund, Anton Nystedt Örjanshallen
2015-01-18 15:00 194358016 Skellefteå IBS P04 - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 David Morén, Peder Sundbom Anderstorpshallen
2015-01-25 00:00 194358020 Rönnskär Railcare IF P03-04 - Skellefteå IBK P04 Örjanshallen
2015-02-01 00:00 194358019 Clemensnäs IF P04 - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 Örjanshallen
2015-02-14 11:00 194358022 Gamla Stan IBK P04 - Skellefteå IBK P04 , Joakim Broman Eddahallen
2015-02-14 14:00 194358021 Rönnskär Railcare IF P03-04 - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 Markus Wikström Örjanshallen
2015-02-14 15:00 194358023 Skellefteå IBS P04 - Clemensnäs IF P04 Felix Malmström, Anton Åkerlund Anderstorpshallen
2015-02-21 00:00 194358025 Skellefteå IBK P04 - Skellefteå IBS P04 Lejonströmshallen
2015-02-22 00:00 194358024 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 - Gamla Stan IBK P04 Lövånger Sporthall
2015-03-14 00:00 194358027 Skellefteå IBS P04 - Rönnskär Railcare IF P03-04 Anderstorpshallen
2015-03-15 00:00 194358026 Clemensnäs IF P04 - Gamla Stan IBK P04 Örjanshallen
2015-03-21 10:00 194358030 Rönnskär Railcare IF P03-04 - Clemensnäs IF P04 Johan Rönnberg Örjanshallen
2015-03-21 11:00 194358028 Gamla Stan IBK P04 - Skellefteå IBS P04 , Bobby Hjelte Eddahallen
2015-03-21 12:00 194358029 Skellefteå IBK P04 - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 , Bobby Hjelte Eddahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis