DM herrar (2013/14)

Gruppspel
DM herrar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-09-17 19:15 1317100005 IS Saga - Alunda IBF 4 - 5 Bo Pettersson Loklint, Mikael Waldenvik Allianshallen B
2013-09-19 20:00 1317100006 IK Nordia - Storvreta AIK 3 - 5 Fabian Fahimi, Erik Rosvall Nordiahallen
2013-10-01 19:20 1317100004 Frötuna IBF - Arlanda IBK 5 - 13 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Allianshallen B
2013-10-11 19:10 1317100003 IBK Enhörningarna - AF Aktivera Innebandy 6 - 7 e.förl. Fabian Fahimi, Thomas Tanskanen Allianshallen C
2013-10-14 19:30 1317100002 Tobo/Örbyhus FF - IFK Dannemora/Ö 2 - 9 Olle Isacsson, Pierre Engström Örbyhus Sporthall
2013-10-16 20:40 1317100010 Lokomotiv Grillby IBK - Brunna IBK 2 - 5 Jonas Backman, Theodor Jonsson S:t Ilianshallen
2013-10-20 16:00 1317100001 Fjärdhundra SK - SK Vide 2 - 10 Johan Öberg, Fabian Fahimi Fjärdhundra Sporthall
2013-10-21 22:00 1317100008 Hagunda Legend IS - Uppsala Teknologer 5 - 10 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Allianshallen A
2013-09-20 20:00 1317100016 Beijer IBK - Fyrislunds BK 2 - 6 Martin Holm, Pierre Engström Allianshallen A
2013-10-26 09:30 1317100023 Uppsala IBK - IFK Dannemora/Ö 6 - 8 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Gamlishallen
2013-10-29 19:00 1317100011 Väddö IF - Storvreta Ungdom IBK 2 - 16 Pontus Orebrand, Thomas Tanskanen Vikingahallen
2013-11-02 12:00 1317100012 Bälinge IF - IBK Östhammar 3 - 2 e.förl. Bo Pettersson Loklint, Pierre Engström Vattholma Sporthall
2013-11-03 14:00 1317100026 Enköping City IF - Midas IBK 2 - 8 Erik Rosvall, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2013-11-05 20:15 1317100021 Arlanda IBK - Livets Ord IF 6 - 5 Fabian Fahimi, Christer Andersson Ekilla Sporthall
2013-11-10 14:00 1317100020 IBK 11 Uppsala - AF Aktivera Innebandy 2 - 7 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Allianshallen A
2013-11-10 15:00 1317100024 Bålsta FBC - Alunda IBF 5 - 10 Mikael Eriksson, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2013-11-10 17:10 1317100014 Tiunda IF - IBS Nabla 4 - 6 Oliver Halvarsson, Lars Halvarsson Allianshallen B
2013-11-13 20:00 1317100013 Västerlöfsta IBF - Björklinge BK 4 - 7 Erik Rosvall, Fabian Fahimi Heby Sporthall
2013-11-14 20:00 1317100018 Rimbo IBK - Loke IBK 4 - 10 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Sparbankshallen
2013-11-20 20:00 1317100022 Stenhagens KK IBF - SK Vide 2 - 18 Carolina Svensson, Sarah Ejderskog Stenhagenskolans Sporthall
2013-11-24 20:10 1317100025 Storvreta AIK - Enköpings IBK 9 - 11 Fabian Fahimi, Vesa Petterson Allianshallen C
2013-11-26 20:15 1317100019 Uppsala Teknologer - Stenhagens KK 2 - 7 Martin Holm, Johan Hällström Stenhagen BoKC
2013-11-26 20:15 1317100032 Brunna IBK - Almunge IK 3 - 5 Rikard Ohlström, Joakim Lönnberg Almunge Sporthall
2013-12-17 20:15 1317100035 Björklinge BK - Storvreta Ungdom IBK 2 - 9 Ramin Navaee, Jonas Nordqvist Allianshallen A
2013-12-17 21:15 1317100043 Fyrislunds BK - Loke IBK 3 - 13 Arvid Englund, Per-Olof Svensson Bolandskolan
2013-12-18 19:20 1317100039 Midas IBK - Alunda IBF 1 - 6 Jörgen Olsson, Roland Carlsson Hallstaviks Sporthall
2013-12-18 21:40 1317100041 IBS Nabla - Bälinge IF 0 - 14 Michaela Pålsson, Sarah Ejderskog Gamlishallen
2013-12-21 11:00 1317100042 Almunge IK - Enköpings IBK 3 - 4 Per-Olof Svensson, Miodrag Djuric Almunge Sporthall
2013-12-22 14:00 1317100040 AF Aktivera Innebandy - SK Vide 3 - 11 Arvid Englund, Rikard Ohlström Aspenhallen
2014-01-04 14:00 1317100038 IFK Dannemora/Ö - Arlanda IBK 2 - 4 Michaela Pålsson, Sarah Ejderskog Österby Sim o Sporthall
2014-01-23 19:30 1317100034 IBK Roslagen - Stenhagens KK 4 - 6 Anders Holm, Roland Carlsson Sportcentrum
2014-01-28 20:15 1317100044 Loke IBK - Storvreta Ungdom IBK 4 - 6 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Allianshallen A
2014-01-30 20:15 1317100045 SK Vide - Alunda IBF 7 - 6 Johan Hällström, Martin Holm Alsike sporthall
2014-02-12 20:00 1317100046 Enköpings IBK - Arlanda IBK 7 - 0 Fabian Fahimi, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2014-03-06 20:15 1317100047 Bälinge IF - Stenhagens KK 6 - 7 Bo Pettersson Loklint, Fabian Fahimi Stenhagen BoKC
2014-03-11 20:15 1317100030 SK Vide - Gottsunda IBF 6 - 7 Andreas Bengtsson, Fabian Fahimi Alsike sporthall
2014-03-12 20:00 1317100031 Enköpings IBK - FBC Uppsala 4 - 5 Fabian Fahimi, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2014-03-18 20:20 1317100029 Stenhagens KK - Rasbo IK 4 - 5 e.förl. Bo Pettersson Loklint, Fabian Fahimi Stenhagen BoKC
2014-03-19 18:15 1317100028 Storvreta Ungdom IBK - Hagunda IF 6 - 4 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Allianshallen B
2014-03-30 11:20 1317100048 Gottsunda IBF - FBC Uppsala 13 - 4 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Allianshallen A
2014-03-30 13:30 1317100049 Storvreta Ungdom IBK - Rasbo IK 4 - 12 Johan Hällström, Martin Holm Allianshallen A
2014-03-31 20:30 1317100050 Gottsunda IBF - Rasbo IK Johan Hällström, Martin Holm Allianshallen A
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. SK Vide 5 4 0 (0) 1 52-20 32 12
2. Storvreta Ungdom IBK 5 4 0 (0) 1 41-24 17 12
3. Stenhagens KK 4 3 1 (0) 0 24-17 7 10
4. Alunda IBF 4 3 0 (0) 1 27-17 10 9
5. Enköpings IBK 4 3 0 (0) 1 26-17 9 9
6. Arlanda IBK 4 3 0 (0) 1 23-19 4 9
7. Loke IBK 3 2 0 (0) 1 27-13 14 6
8. Gottsunda IBF 2 2 0 (0) 0 20-10 10 6
9. IFK Dannemora/ Ö 3 2 0 (0) 1 19-12 7 6
10. Bälinge IF 3 1 1 (1) 1 23-9 14 5
11. Rasbo IK 2 1 1 (1) 0 17-8 9 5
12. AF Aktivera Innebandy 3 1 1 (1) 1 17-19 -2 5
13. Midas IBK 2 1 0 (0) 1 9-8 1 3
14. Brunna IBK 2 1 0 (0) 1 8-7 1 3
15. Almunge IK 2 1 0 (0) 1 8-7 1 3
16. Storvreta AIK 2 1 0 (0) 1 14-14 0 3
17. Uppsala Teknologer 2 1 0 (0) 1 12-12 0 3
18. Björklinge BK 2 1 0 (0) 1 9-13 -4 3
19. Fyrislunds BK 2 1 0 (0) 1 9-15 -6 3
20. FBC Uppsala 2 1 0 (0) 1 9-17 -8 3
21. IBS Nabla 2 1 0 (0) 1 6-18 -12 3
22. IBK Enhörningarna 1 0 1 (0) 0 6-7 -1 1
23. IBK Östhammar 1 0 1 (0) 0 2-3 -1 1
24. Livets Ord IF 1 0 0 (0) 1 5-6 -1 0
25. IS Saga 1 0 0 (0) 1 4-5 -1 0
26. Uppsala IBK 1 0 0 (0) 1 6-8 -2 0
27. Hagunda IF 1 0 0 (0) 1 4-6 -2 0
28. Tiunda IF 1 0 0 (0) 1 4-6 -2 0
29. IBK Roslagen 1 0 0 (0) 1 4-6 -2 0
30. IK Nordia 1 0 0 (0) 1 3-5 -2 0
31. Västerlöfsta IBF 1 0 0 (0) 1 4-7 -3 0
32. Lokomotiv Grillby IBK 1 0 0 (0) 1 2-5 -3 0
33. Beijer IBK 1 0 0 (0) 1 2-6 -4 0
34. Hagunda Legend IS 1 0 0 (0) 1 5-10 -5 0
35. Bålsta FBC 1 0 0 (0) 1 5-10 -5 0
36. IBK 11 Uppsala 1 0 0 (0) 1 2-7 -5 0
37. Rimbo IBK 1 0 0 (0) 1 4-10 -6 0
38. Enköping City IF 1 0 0 (0) 1 2-8 -6 0
39. Tobo/ Örbyhus FF 1 0 0 (0) 1 2-9 -7 0
40. Frötuna IBF 1 0 0 (0) 1 5-13 -8 0
41. Fjärdhundra SK 1 0 0 (0) 1 2-10 -8 0
42. Väddö IF 1 0 0 (0) 1 2-16 -14 0
43. Stenhagens KK IBF 1 0 0 (0) 1 2-18 -16 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis