Damer Division 2 (2013/14)

Gruppspel
Damer Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-09-21 12:00 1319220006 Skellefteå IBS - Sandåkerns SK 6 - 5 Eddahallen
2013-09-21 12:30 1319220001 Sävar IBF - Gimonäs Umeå IF 8 - 3 Mikael Lund, Niklas Lindmark Sävaråhallen
2013-09-21 12:30 1319220003 Västerslätts FBC - Nätra IBK 15 - 6 Mathias Damgaard, Jimmy Fredin Ersängshallen
2013-09-21 15:00 1319220002 Hammarängen Innebandy IF - Strands IK 1 - 0 Eddahallen
2013-09-21 15:00 1319220004 Holmsund City IBC - Röbäcks IF 1 - 10 Peter Poopuu, Mikael Lodesjö Storsjöhallen
2013-09-22 15:00 1319220005 Team Thorengruppen SK - Gullänget-Kroksta IBS 11 - 1 Jimmy Fredin, Mathias Damgaard Ersängshallen
2013-09-29 11:00 1319220010 Sandåkerns SK - Holmsund City IBC 7 - 6 Mats Erelund, Viktor Grahn Vildmannahallen
2013-09-29 13:30 1319220007 Nätra IBK - Sävar IBF 0 - 12 Mikael Körning, Peder Lövdahl Örnsköldsviks Sporthall
2013-09-29 13:30 1319220011 Gimonäs Umeå IF - Team Thorengruppen SK 1 - 12 Mathias Damgaard, Jimmy Fredin Sjöfruhallen
2013-09-29 14:00 1319220008 Röbäcks IF - Hammarängen Innebandy IF 9 - 3 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Elofssonhallen
2013-09-29 14:00 1319220012 Strands IK - Skellefteå IBS 1 - 9 Adam Grundström, Jonas Jonsson Hammarhallen Vännäs
2013-09-29 17:00 1319220009 Gullänget-Kroksta IBS - Västerslätts FBC 5 - 3 Mikael Körning, Peder Lövdahl Örnsköldsviks Sporthall
2013-10-04 19:30 1319220013 Sävar IBF - Strands IK 10 - 1 Karl Andersson, Anton Forsgren Sävaråhallen
2013-10-05 11:00 1319220015 Västerslätts FBC - Röbäcks IF 6 - 9 Frank W Olovsson, Roger Karlsson Ersängshallen
2013-10-05 12:00 1319220014 Hammarängen Innebandy IF - Gimonäs Umeå IF 5 - 7 Anderstorpshallen
2013-10-05 13:30 1319220017 Team Thorengruppen SK - Sandåkerns SK 8 - 2 Mathias Damgaard, Jimmy Fredin Ersängshallen
2013-10-05 14:00 1319220016 Holmsund City IBC - Nätra IBK 4 - 1 Peter Poopuu, Mikael Lodesjö Storsjöhallen
2013-10-20 11:30 1319220018 Skellefteå IBS - Gullänget-Kroksta IBS 8 - 3 Eddahallen
2013-10-13 11:00 1319220021 Gimonäs Umeå IF - Västerslätts FBC 10 - 6 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Sjöfruhallen
2013-10-13 12:00 1319220024 Röbäcks IF - Skellefteå IBS 2 - 6 Anton Forsgren, Karl Andersson Elofssonhallen
2013-10-13 12:30 1319220019 Gullänget-Kroksta IBS - Sävar IBF 1 - 5 Mikael Körning, Peter Kallin Örnsköldsviks Sporthall
2013-10-13 14:00 1319220020 Sandåkerns SK - Hammarängen Innebandy IF 8 - 0 Jimmy Fredin, Mathias Damgaard Vildmannahallen
2013-10-13 15:00 1319220023 Nätra IBK - Team Thorengruppen SK 3 - 26 Peter Kallin, Mikael Körning Örnsköldsviks Sporthall
2014-01-17 19:30 1319220022 Strands IK - Holmsund City IBC 5 - 3 Jimmy Fredin, Mathias Damgaard Hammarhallen Vännäs
2013-10-19 11:00 1319220025 Sävar IBF - Sandåkerns SK 5 - 3 Viktor Grahn, Mikael Lodesjö Sävaråhallen
2013-10-19 11:00 1319220029 Team Thorengruppen SK - Röbäcks IF 10 - 2 Karl Andersson, Anton Forsgren Ersängshallen
2013-10-19 13:00 1319220030 Skellefteå IBS - Nätra IBK 30 - 2 Eddahallen
2013-10-19 13:30 1319220027 Västerslätts FBC - Strands IK 7 - 0 Anton Forsgren, Karl Andersson Ersängshallen
2013-10-19 14:00 1319220028 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF 4 - 4 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Storsjöhallen
2013-10-19 15:30 1319220026 Hammarängen Innebandy IF - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 5 Eddahallen
2013-10-24 19:45 1319220033 Röbäcks IF - Sävar IBF 5 - 6 Niklas Lindmark, Mikael Lund Elofssonhallen
2013-10-27 10:00 1319220032 Sandåkerns SK - Västerslätts FBC 9 - 6 Thomas Jonsson, Olle Eliasson Vildmannahallen
2013-10-27 12:30 1319220034 Gullänget-Kroksta IBS - Holmsund City IBC 6 - 0 Per Söderlind, Ivica Matanovic Örnsköldsviks Sporthall
2013-10-27 12:30 1319220036 Gimonäs Umeå IF - Skellefteå IBS 1 - 8 Magnus Rutqvist Vildmannahallen
2013-10-27 14:00 1319220035 Team Thorengruppen SK - Strands IK 18 - 1 Anton Forsgren, Karl Andersson Ersängshallen
2014-01-26 11:00 1319220031 Nätra IBK - Hammarängen Innebandy IF 4 - 10 Mikael Körning, Peder Lövdahl Thoren Arena
2013-11-01 19:30 1319220038 Hammarängen Innebandy IF - Team Thorengruppen SK 2 - 7 Eddahallen
2013-11-03 10:30 1319220037 Sävar IBF - Västerslätts FBC 6 - 6 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Sävaråhallen
2013-11-03 13:30 1319220040 Gimonäs Umeå IF - Nätra IBK 4 - 4 Thomas Jonsson, Olle Eliasson Sjöfruhallen
2013-11-03 13:30 1319220041 Strands IK - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 4 Jimmy Fredin, Mathias Damgaard Hammarhallen Vännäs
2013-11-05 19:00 1319220042 Röbäcks IF - Sandåkerns SK 3 - 3 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Elofssonhallen
2013-11-26 19:45 1319220039 Skellefteå IBS - Holmsund City IBC 14 - 2 Eddahallen
2013-11-08 19:30 1319220047 Strands IK - Röbäcks IF 3 - 3 Jimmy Fredin, Mathias Damgaard Hammarhallen Vännäs
2013-11-09 11:00 1319220046 Gullänget-Kroksta IBS - Gimonäs Umeå IF 6 - 3 Mikael Körning, Peter Kallin Örnsköldsviks Sporthall
2013-11-09 13:00 1319220045 Västerslätts FBC - Skellefteå IBS 1 - 10 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Ersängshallen
2013-11-09 13:30 1319220048 Nätra IBK - Sandåkerns SK 2 - 14 Peder Lövdahl, Mikael Körning Örnsköldsviks Sporthall
2013-11-09 14:30 1319220043 Holmsund City IBC - Hammarängen Innebandy IF 4 - 5 Magnus Rutqvist, Peter Poopuu Storsjöhallen
2013-11-09 15:30 1319220044 Team Thorengruppen SK - Sävar IBF 5 - 1 Mathias Damgaard, Jimmy Fredin Ersängshallen
2013-11-14 19:30 1319220050 Sävar IBF - Holmsund City IBC 8 - 0 Robert Nordin, Ludwig Broadhall Sävaråhallen
2013-11-15 19:00 1319220049 Västerslätts FBC - Team Thorengruppen SK 4 - 12 Viktor Grahn, Mats Erelund Ersängshallen
2013-11-15 19:00 1319220053 Nätra IBK - Gullänget-Kroksta IBS 1 - 7 Peder Lövdahl, Mikael Körning Köpmanholmens Sporthall
2013-11-15 19:30 1319220052 Gimonäs Umeå IF - Röbäcks IF 7 - 7 Roger Karlsson, Frank W Olovsson Sjöfruhallen
2013-11-15 19:30 1319220054 Sandåkerns SK - Strands IK 2 - 1 Mikael Lodesjö, Magnus Rutqvist Vildmannahallen
2013-12-03 19:00 1319220051 Hammarängen Innebandy IF - Skellefteå IBS 4 - 6 Eddahallen
2013-11-17 11:30 1319220060 Sandåkerns SK - Gullänget-Kroksta IBS 8 - 2 Mathias Damgaard, Jimmy Fredin Vildmannahallen
2013-11-17 12:00 1319220058 Strands IK - Gimonäs Umeå IF 5 - 7 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Hammarhallen Vännäs
2013-11-17 14:30 1319220056 Holmsund City IBC - Västerslätts FBC 1 - 7 Peter Poopuu, Roger Karlsson Storsjöhallen
2013-11-17 15:00 1319220055 Hammarängen Innebandy IF - Sävar IBF 5 - 6 Eddahallen
2013-11-19 20:00 1319220057 Skellefteå IBS - Team Thorengruppen SK 5 - 5 Eddahallen
2013-11-22 19:30 1319220059 Röbäcks IF - Nätra IBK 14 - 3 Mikael Lund, Niklas Lindmark Elofssonhallen
2013-12-01 11:00 1319220064 Gimonäs Umeå IF - Sandåkerns SK 5 - 8 Niklas Lindmark, Mikael Lund Sjöfruhallen
2013-12-01 11:00 1319220066 Gullänget-Kroksta IBS - Röbäcks IF 4 - 4 Mikael Körning, Peder Lövdahl Örnsköldsviks Sporthall
2013-12-01 11:30 1319220063 Team Thorengruppen SK - Holmsund City IBC 15 - 1 Jimmy Fredin, Mathias Damgaard Ersängshallen
2013-12-01 13:30 1319220065 Nätra IBK - Strands IK 6 - 5 Ivica Matanovic, Martin Palm Örnsköldsviks Sporthall
2013-12-01 14:00 1319220062 Västerslätts FBC - Hammarängen Innebandy IF 5 - 12 Jimmy Fredin, Mathias Damgaard Ersängshallen
2013-12-01 14:30 1319220061 Sävar IBF - Skellefteå IBS 5 - 5 Karl Andersson, Anton Forsgren Sävaråhallen
2013-12-06 20:15 1319220070 Röbäcks IF - Holmsund City IBC 7 - 2 Karl Andersson, Anton Forsgren Elofssonhallen
2013-12-07 11:00 1319220069 Nätra IBK - Västerslätts FBC 5 - 7 Mikael Körning, Peder Lövdahl Örnsköldsviks Sporthall
2013-12-07 13:30 1319220071 Gullänget-Kroksta IBS - Team Thorengruppen SK 2 - 16 Jon Forsberg, Ivica Matanovic Örnsköldsviks Sporthall
2013-12-07 14:00 1319220068 Strands IK - Hammarängen Innebandy IF 3 - 7 Jonas Jonsson, Adam Grundström Hammarhallen Vännäs
2013-12-07 14:00 1319220072 Sandåkerns SK - Skellefteå IBS 2 - 9 Anton Forsgren, Karl Andersson Vildmannahallen
2013-12-10 20:30 1319220067 Gimonäs Umeå IF - Sävar IBF 6 - 4 Mathias Damgaard, Jimmy Fredin Sjöfruhallen
2013-12-13 19:30 1319220073 Sävar IBF - Nätra IBK 12 - 1 Roger Karlsson, Frank W Olovsson Sävaråhallen
2013-12-15 11:00 1319220075 Västerslätts FBC - Gullänget-Kroksta IBS 6 - 7 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Ersängshallen
2013-12-15 13:00 1319220074 Hammarängen Innebandy IF - Röbäcks IF 7 - 5 Eddahallen
2013-12-15 14:00 1319220076 Holmsund City IBC - Sandåkerns SK 1 - 10 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Storsjöhallen
2013-12-15 16:00 1319220078 Skellefteå IBS - Strands IK 8 - 3 Eddahallen
2014-02-05 18:45 1319220077 Team Thorengruppen SK - Gimonäs Umeå IF 10 - 3 Adam Grundström, Ludwig Broadhall Ersängshallen
2014-01-12 11:00 1319220079 Strands IK - Sävar IBF 4 - 10 Niklas Lindmark, Mikael Lund Hammarhallen Vännäs
2014-01-12 11:00 1319220082 Nätra IBK - Holmsund City IBC 4 - 5 Henrik Leek, Joakim Nydahl Örnsköldsviks Sporthall
2014-01-12 13:00 1319220080 Gimonäs Umeå IF - Hammarängen Innebandy IF 9 - 5 Adam Grundström, Jonas Jonsson Sjöfruhallen
2014-01-12 14:30 1319220083 Sandåkerns SK - Team Thorengruppen SK 3 - 10 Roger Karlsson, Karl Andersson Vildmannahallen
2014-01-16 19:45 1319220081 Röbäcks IF - Västerslätts FBC 7 - 5 Roger Karlsson, Jimmy Fredin Elofssonhallen
2014-01-26 11:00 1319220084 Gullänget-Kroksta IBS - Skellefteå IBS 1 - 6 Anna Sundberg, Fredrik Söderholm Örnsköldsviks Sporthall
2013-10-12 14:00 1319220088 Holmsund City IBC - Strands IK 9 - 5 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Storsjöhallen
2014-01-17 19:30 1319220085 Sävar IBF - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 4 Sandra Andersson, Therese Jensen Sävaråhallen
2014-01-18 11:00 1319220087 Västerslätts FBC - Gimonäs Umeå IF 5 - 6 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Ersängshallen
2014-01-18 12:00 1319220090 Skellefteå IBS - Röbäcks IF 4 - 3 Eddahallen
2014-01-18 13:30 1319220089 Team Thorengruppen SK - Nätra IBK 25 - 0 Adam Grundström, Jonas Jonsson Ersängshallen
2014-01-18 14:30 1319220086 Hammarängen Innebandy IF - Sandåkerns SK 2 - 2 Eddahallen
2014-01-22 19:30 1319220093 Strands IK - Västerslätts FBC 7 - 5 Mathias Damgaard, Jimmy Fredin Hammarhallen Vännäs
2014-01-25 10:30 1319220091 Sandåkerns SK - Sävar IBF 3 - 1 Mats Erelund, Viktor Grahn Vildmannahallen
2014-01-25 12:30 1319220092 Gullänget-Kroksta IBS - Hammarängen Innebandy IF 8 - 7 Kent Eriksson, Jon Forsberg Örnsköldsviks Sporthall
2014-01-25 12:30 1319220096 Nätra IBK - Skellefteå IBS 1 - 20 Martin Palm, Ivica Matanovic Köpmanholmens Sporthall
2014-01-25 13:00 1319220094 Gimonäs Umeå IF - Holmsund City IBC 2 - 2 Karl Andersson, Anton Forsgren Sjöfruhallen
2014-01-25 13:00 1319220095 Röbäcks IF - Team Thorengruppen SK 5 - 12 Mikael Lund, Niklas Lindmark Elofssonhallen
2013-10-20 14:00 1319220097 Hammarängen Innebandy IF - Nätra IBK 9 - 5 Eddahallen
2014-01-31 19:30 1319220101 Strands IK - Team Thorengruppen SK 2 - 11 Adam Grundström, Jonas Jonsson Hammarhallen Vännäs
2014-02-02 10:30 1319220099 Sävar IBF - Röbäcks IF 7 - 2 Mikael Lund, Niklas Lindmark Sävaråhallen
2014-02-02 11:00 1319220098 Västerslätts FBC - Sandåkerns SK 1 - 3 Viktor Grahn, Mats Erelund Ersängshallen
2014-02-02 13:00 1319220100 Holmsund City IBC - Gullänget-Kroksta IBS 1 - 3 Mathias Damgaard, Jimmy Fredin Storsjöhallen
2014-02-02 15:00 1319220102 Skellefteå IBS - Gimonäs Umeå IF 12 - 2 Eddahallen
2014-02-09 11:00 1319220108 Sandåkerns SK - Röbäcks IF 3 - 2 Jimmy Fredin, Mathias Damgaard Vildmannahallen
2014-02-09 13:30 1319220105 Holmsund City IBC - Skellefteå IBS 2 - 10 Jimmy Fredin, Mathias Damgaard Storsjöhallen
2014-02-09 13:30 1319220106 Nätra IBK - Gimonäs Umeå IF 3 - 8 Andreas Nyman, Per Söderlind Örnsköldsviks Sporthall
2014-02-09 14:30 1319220104 Team Thorengruppen SK - Hammarängen Innebandy IF 10 - 2 Peter Poopuu, Magnus Rutqvist Ersängshallen
2014-02-09 15:30 1319220107 Gullänget-Kroksta IBS - Strands IK 9 - 0 Mikael Körning, Jon Forsberg Örnsköldsviks Sporthall
2014-02-09 17:00 1319220103 Västerslätts FBC - Sävar IBF 1 - 3 Peter Poopuu, Magnus Rutqvist Ersängshallen
2014-02-15 12:30 1319220111 Skellefteå IBS - Västerslätts FBC 11 - 5 Eddahallen
2014-02-15 13:00 1319220112 Gimonäs Umeå IF - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 9 Jimmy Fredin, Mathias Damgaard Sjöfruhallen
2014-02-15 13:30 1319220110 Sävar IBF - Team Thorengruppen SK 3 - 3 Mats Erelund, Viktor Grahn Sävaråhallen
2014-02-15 13:30 1319220113 Röbäcks IF - Strands IK 9 - 4 Niklas Lindmark, Mikael Lund Elofssonhallen
2014-02-15 15:00 1319220109 Hammarängen Innebandy IF - Holmsund City IBC 8 - 4 Eddahallen
2014-02-26 21:10 1319220114 Sandåkerns SK - Nätra IBK 18 - 1 Anton Forsgren, Karl Andersson Vildmannahallen
2014-02-18 19:00 1319220117 Skellefteå IBS - Hammarängen Innebandy IF 3 - 1 Eddahallen
2014-02-19 19:00 1319220119 Gullänget-Kroksta IBS - Nätra IBK 12 - 4 Göran Norberg, Andreas Nyman Örnsköldsviks Sporthall
2014-02-19 20:00 1319220115 Team Thorengruppen SK - Västerslätts FBC 12 - 0 Ludwig Broadhall, Adam Grundström Ersängshallen
2014-02-21 19:30 1319220116 Holmsund City IBC - Sävar IBF 3 - 7 Niklas Lindmark, Mikael Lund Storsjöhallen
2014-02-21 19:30 1319220118 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF 8 - 4 Karl Andersson, Anton Forsgren Elofssonhallen
2014-02-21 19:30 1319220120 Strands IK - Sandåkerns SK 2 - 8 Roger Karlsson, Frank W Olovsson Hammarhallen Vännäs
2014-02-23 11:00 1319220126 Gullänget-Kroksta IBS - Sandåkerns SK 3 - 4 Ivica Matanovic, Göran Norberg Örnsköldsviks Sporthall
2014-02-23 11:30 1319220122 Västerslätts FBC - Holmsund City IBC 8 - 0 Tobias Levin, Frans Dahlstedt Ersängshallen
2014-02-23 13:30 1319220125 Nätra IBK - Röbäcks IF 4 - 15 Mikael Körning, Peter Kallin Örnsköldsviks Sporthall
2014-02-23 14:00 1319220121 Sävar IBF - Hammarängen Innebandy IF 5 - 2 Viktor Grahn, Mats Erelund Sävaråhallen
2014-02-23 14:00 1319220123 Team Thorengruppen SK - Skellefteå IBS 11 - 4 Anton Forsgren, Karl Andersson Ersängshallen
2014-02-23 14:30 1319220124 Gimonäs Umeå IF - Strands IK 3 - 2 Mikael Lund, Niklas Lindmark Umeå Energi Arena Öst
2014-03-09 11:00 1319220127 Skellefteå IBS - Sävar IBF 2 - 1 Eddahallen
2014-03-09 11:00 1319220128 Hammarängen Innebandy IF - Västerslätts FBC 9 - 5 Anderstorpshallen
2014-03-09 11:00 1319220129 Holmsund City IBC - Team Thorengruppen SK 0 - 14 Peter Poopuu, Magnus Rutqvist Storsjöhallen
2014-03-09 11:00 1319220130 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF 5 - 4 Mathias Damgaard, Viktor Grahn Vildmannahallen
2014-03-09 11:00 1319220131 Strands IK - Nätra IBK 8 - 2 Jonas Jonsson, Adam Grundström Hammarhallen Vännäs
2014-03-09 17:30 1319220132 Röbäcks IF - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 1 Pontus Neander, Wilmer Prentius Elofssonhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Team Thorengruppen SK 22 20 2 0 263-47 216 62
2. Skellefteå IBS 22 19 2 1 196-63 133 59
3. Sävar IBF 22 15 3 4 130-65 65 48
4. Sandåkerns SK 22 15 2 5 130-80 50 47
5. Gullänget-Kroksta IBS 22 12 1 9 103-107 -4 37
6. Röbäcks IF 22 10 4 8 134-105 29 34
7. Hammarängen Innebandy IF 22 9 1 12 110-120 -10 28
8. Gimonäs Umeå IF 22 8 4 10 104-138 -34 28
9. Västerslätts FBC 22 5 1 16 114-150 -36 16
10. Holmsund City IBC 22 3 2 17 55-160 -105 11
11. Strands IK 22 3 1 18 65-151 -86 10
12. Nätra IBK 22 1 1 20 62-280 -218 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis