Flickor 96 (2009/10)

Gruppspel
Flickor 96
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-10-03 11:20 0906640004 Lindome IBK - Öckerö IBK 9 - 0 Christer Carlberg, Adam Jällfält Almåshallen B
2009-10-03 18:20 0906640005 Pixbo Wallenstam IBF - Stenungsunds IBK 7 - 1 Adem Can, Milan Siljegovic Mölnlycke Idrottshall
2009-10-04 14:00 0906640001 FBC Lerum - Surte IS IBK 1 - 6 Hillevi Söderberg, Christoffer Esteban Hernandez Hjällsnäshallen
2009-10-10 10:10 0906640010 Ale IBF - Lindome IBK 1 - 5 Tobias Martinsson, Fredrik Lahtela Ale Kulturrum
2009-10-10 15:00 0906640009 Stenungsunds IBK - Floda IBK 4 - 2 Stenungsund Arena
2009-11-27 18:45 0906640011 Surte IS IBK - Pixbo Wallenstam IBF 0 - 4 Fredrik Lahtela, Tobias Martinsson Nödinge Sporthall
2009-10-18 08:10 0906640017 Pixbo Wallenstam IBF - Ale IBF 16 - 0 Arne Olsson, Ingemar Hansson Wallenstam Arena
2009-10-18 09:00 0906640015 Floda IBK - Öckerö IBK 3 - 1 Kari Kyyrä, Magnus Rutqvist Alléhallen
2009-10-18 17:10 0906640013 FBC Lerum - IBF Älvstranden 1 - 5 Johan Wikström, Christian Åhman Rydsbergshallen
2009-10-24 17:20 0906640021 Surte IS IBK - Floda IBK 4 - 5 Milan Siljegovic, Adem Can Nödinge Sporthall
2009-10-24 17:30 0906640019 Stenungsunds IBK - FBC Lerum 2 - 3 Stenungsund Arena
2009-10-25 13:30 0906640022 IBF Älvstranden - Lindome IBK 1 - 2 Narcis Hadziselimovic, Amir Huseinovic Tuve Sporthall
2009-11-07 16:00 0906640027 Floda IBK - IBF Älvstranden 4 - 6 Henrik Haglund, Magnus Persson Alléhallen
2009-11-07 16:10 0906640029 Pixbo Wallenstam IBF - Öckerö IBK 13 - 1 Narcis Hadziselimovic, Vjekoslav Pandjic Mölnlycke Idrottshall
2009-11-08 11:40 0906640025 FBC Lerum - Ale IBF 2 - 3 Johan Wikström, Christian Åhman Rydsbergshallen
2009-11-08 14:10 0906640028 Lindome IBK - Surte IS IBK 3 - 0 Christian Jensen, Fredrik Sävestrand Skånhällaskolan
2009-11-14 11:00 0906640033 Öckerö IBK - FBC Lerum 1 - 3 Bjarne Wesenlund, Tarek El Abtah Hedenskolans Idrottshall
2009-11-14 13:15 0906640032 Ale IBF - Floda IBK 1 - 2 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Ale Kulturrum
2009-11-14 16:10 0906640035 Pixbo Wallenstam IBF - IBF Älvstranden 3 - 0 Henrik Johansson, Hampe Gustavsson Wallenstam Arena
2009-11-14 19:30 0906640034 Stenungsunds IBK - Lindome IBK 1 - 4 Stora Höga Arena
2009-11-18 19:55 0906640042 Öckerö IBK - Ale IBF 1 - 2 Eleonore Green, Narcis Hadziselimovic Hedenskolans Idrottshall
2009-11-22 10:00 0906640037 FBC Lerum - Floda IBK 2 - 0 Christian Åhman, Johan Wikström Rydsbergshallen
2009-11-22 13:30 0906640041 IBF Älvstranden - Stenungsunds IBK 9 - 2 Fredrik Bergstrand, Torbjörn Zahner Tuve Sporthall
2009-11-28 13:00 0906640046 Stenungsunds IBK - Surte IS IBK 3 - 3 Stenungsund Arena
2009-11-29 13:30 0906640047 IBF Älvstranden - Öckerö IBK 10 - 0 Tomas Levin, Adem Can Tuve Sporthall
2009-11-29 14:20 0906640044 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Lerum 8 - 0 Ingemar Hansson, Arne Olsson Wallenstam Arena
2009-12-05 10:30 0906640054 Ale IBF - IBF Älvstranden 2 - 12 Adam Jällfält, Joakim Amri Nilsson Ale Kulturrum
2009-12-05 12:50 0906640052 Surte IS IBK - Öckerö IBK 3 - 0 Adam Jällfält, Joakim Amri Nilsson Ale Kulturrum
2009-12-05 13:40 0906640050 FBC Lerum - Lindome IBK 1 - 1 Johan Wikström, Christian Åhman Rydsbergshallen
2009-12-06 12:30 0906640049 Floda IBK - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 1 Erik Gaberud, Adnan Tongur Alléhallen
2009-12-12 10:20 0906640060 Ale IBF - Stenungsunds IBK 4 - 6 Fredrik Lahtela, Tobias Martinsson Ale Kulturrum
2009-12-12 12:10 0906640056 Lindome IBK - Floda IBK 3 - 1 Fredrik Wallhede, Jesper Axelsson Almåshallen B
2009-12-13 13:30 0906640058 IBF Älvstranden - Surte IS IBK 1 - 3 Per Pettersson, Torbjörn Zahner Tuve Sporthall
2009-12-19 10:20 0906640066 Stenungsunds IBK - Öckerö IBK 7 - 0 Stenungsund Arena
2009-12-19 14:20 0906640063 Pixbo Wallenstam IBF - Lindome IBK 4 - 3 Oscar Carestam, Kim Nielsen Mölnlycke Idrottshall
2009-12-19 19:10 0906640064 Surte IS IBK - Ale IBF 2 - 2 Vjekoslav Pandjic, Narcis Hadziselimovic Ale Kulturrum
2010-01-16 17:30 0906640071 Stenungsunds IBK - Pixbo Wallenstam IBF 0 - 6 Stenungsund Arena
2010-01-16 18:10 0906640067 Surte IS IBK - FBC Lerum 4 - 1 Daniel Bedö, Mathias Damgaard Ale Kulturrum
2010-02-01 18:30 0906640070 Öckerö IBK - Lindome IBK 0 - 9 Eleonore Green, Joakim Amri Nilsson Hedenskolans Idrottshall
2010-01-22 18:30 0906640076 Lindome IBK - Ale IBF 6 - 0 Vjekoslav Pandjic, Jonas Jansson Ekenhallen
2010-01-23 15:40 0906640075 Floda IBK - Stenungsunds IBK 7 - 0 Tobias Lindqvist, Ulf Lindqvist Alléhallen
2010-01-24 09:10 0906640077 Pixbo Wallenstam IBF - Surte IS IBK OW (0 - 5) Philip Fredriksson, Erik Sjöstedt Wallenstam Arena
2010-01-26 18:45 0906640081 Öckerö IBK - Floda IBK 2 - 6 Nenad Gusevac, Maria Granaas Hedenskolans Idrottshall
2010-01-30 09:00 0906640083 Ale IBF - Pixbo Wallenstam IBF 7 - 6 Hillevi Söderberg, Henrik Blomqvist Ale Kulturrum
2010-01-31 13:30 0906640079 IBF Älvstranden - FBC Lerum 1 - 0 Erik Carlsson, Joel Gustafsson Tuve Sporthall
2010-02-06 15:00 0906640087 Floda IBK - Surte IS IBK 1 - 4 Lazo Cesto, Henry Tames Alléhallen
2010-02-07 10:50 0906640085 FBC Lerum - Stenungsunds IBK 4 - 2 Christian Jensen, Fredrik Sävestrand Rydsbergshallen
2010-03-20 14:30 0906640088 Lindome IBK - IBF Älvstranden 6 - 2 Petter Lundbladh, Mikael Gadd Almåshallen B
2010-02-13 11:00 0906640095 Öckerö IBK - Pixbo Wallenstam IBF 0 - 3 Jesper Axelsson, Håkan Engquist Hedenskolans Idrottshall
2010-02-13 12:50 0906640091 Ale IBF - FBC Lerum 1 - 0 Linus Andersson-Rask, Mats Sällberg Ale Kulturrum
2010-02-13 18:40 0906640094 Surte IS IBK - Lindome IBK 1 - 3 Fredrik Sävestrand, Christian Jensen Ale Kulturrum
2010-02-14 13:30 0906640093 IBF Älvstranden - Floda IBK 4 - 6 Amir Huseinovic, Adem Can Tuve Sporthall
2010-03-01 17:40 0906640101 IBF Älvstranden - Pixbo Wallenstam IBF 0 - 0 Vjekoslav Pandjic, Tomas Levin Tuve Sporthall
2010-03-14 13:20 0906640100 Lindome IBK - Stenungsunds IBK 2 - 2 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Almåshallen B
2010-03-14 17:45 0906640098 Floda IBK - Ale IBF 4 - 1 Mårdman Jimmy Olsson, Ingemar Hansson Alléhallen
2010-03-20 18:30 0906640099 FBC Lerum - Öckerö IBK 10 - 1 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Rydsbergshallen
2010-02-27 15:10 0906640107 Stenungsunds IBK - IBF Älvstranden 5 - 3 Stenungsund Arena
2010-02-28 10:20 0906640103 Floda IBK - FBC Lerum 3 - 0 Ingemar Hansson, Ulf Lindqvist Alléhallen
2010-03-21 15:10 0906640108 Ale IBF - Öckerö IBK 3 - 1 Magnus Rutqvist, Kari Kyyrä Ale Kulturrum
2010-03-06 19:40 0906640112 Surte IS IBK - Stenungsunds IBK 4 - 2 Vjekoslav Pandjic, Amir Huseinovic Ale Kulturrum
2010-03-08 18:30 0906640113 Öckerö IBK - IBF Älvstranden 0 - 9 Torbjörn Zahner, Amir Huseinovic Hedenskolans Idrottshall
2010-03-14 15:15 0906640110 FBC Lerum - Pixbo Wallenstam IBF 0 - 3 Hampe Gustavsson, Daniel Fathi-Najafi Rydsbergshallen
2010-03-12 18:00 0906640118 Öckerö IBK - Surte IS IBK 3 - 5 Kent Österström, Bjarne Wesenlund Hedenskolans Idrottshall
2010-03-13 10:00 0906640115 Pixbo Wallenstam IBF - Floda IBK 2 - 1 Emil Strand, Amir Huseinovic Wallenstam Arena
2010-03-13 10:10 0906640116 Lindome IBK - FBC Lerum 4 - 2 Joachim Bech, Kim Alexandersson Almåshallen B
2010-03-14 13:30 0906640120 IBF Älvstranden - Ale IBF 2 - 0 Milan Siljegovic, Narcis Hadziselimovic Tuve Sporthall
2010-03-20 15:15 0906640126 Stenungsunds IBK - Ale IBF 1 - 4 Stenungsund Arena
2010-03-21 13:30 0906640122 Floda IBK - Lindome IBK 0 - 3 Ulf Jonasson, Adem Can Alléhallen
2010-03-21 16:20 0906640124 Surte IS IBK - IBF Älvstranden 1 - 6 Kari Kyyrä, Magnus Rutqvist Ale Kulturrum
2010-03-22 18:30 0906640132 Öckerö IBK - Stenungsunds IBK 2 - 4 Vjekoslav Pandjic, Adem Can Hedenskolans Idrottshall
2010-03-27 11:50 0906640130 Ale IBF - Surte IS IBK 5 - 3 Christer Carlberg, Adam Jällfält Ale Kulturrum
2010-03-27 17:30 0906640129 Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 5 Tomas Levin, Joachim Bech Almåshallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF 15 12 2 1 81-17 64 38
2. Lindome IBK 16 12 2 2 66-21 45 38
3. IBF Älvstranden 16 9 1 6 71-35 36 28
4. Floda IBK 16 8 1 7 46-38 8 25
5. Surte IS IBK 15 7 2 6 43-40 3 23
6. Ale IBF 16 7 1 8 36-69 -33 22
7. Stenungsunds IBK 16 5 2 9 42-64 -22 17
8. FBC Lerum 16 5 1 10 30-45 -15 16
9. Öckerö IBK 16 0 0 16 13-99 -86 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis