Herrar Division 4 (2008/09)

Gruppspel
Herrar Division 4 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2008-10-04 09:00 0819141007 Citykamraterna BK - Alhem FF 6 - 3 Lejonströmshallen
2008-10-04 11:00 0819141003 Byske IF - Sjungande Dalens IBK 3 - 6 Lejonströmshallen
2008-10-04 13:00 0819141004 Clemensnäs IF - Skellefteå IBS 1 - 14 Örjanshallen
2008-10-04 13:00 0819141005 Gamla Stan IBK /2 - Skellefteå IBK /2 6 - 7 Lejonströmshallen
2008-10-05 11:00 0819141001 Boliden FFI - Rönnskär Railcare IF 3 - 11 Lejonströmshallen
2008-10-05 12:30 0819141008 Kågedalens AIF - Backe Boll IBK 8 - 11 Campushallen
2008-10-05 14:00 0819141002 Fromhedens IF - Rönnskär Railcare IF /2 12 - 8 Norsjö Sporthall
2008-10-11 11:00 0819141011 Backe Boll IBK - Byske IF 8 - 3 Lejonströmshallen
2008-10-11 11:00 0819141016 Rönnskär Railcare IF - Citykamraterna BK 6 - 7 Örjanshallen
2008-10-11 13:00 0819141009 Rönnskär Railcare IF /2 - Boliden FFI 4 - 7 Örjanshallen
2008-10-11 13:00 0819141010 Sjungande Dalens IBK - Fromhedens IF 11 - 5 Lejonströmshallen
2008-10-11 15:00 0819141012 Skellefteå IBS - Kågedalens AIF 5 - 2 Lejonströmshallen
2008-10-12 11:00 0819141015 Alhem FF - IK Rutin 2 - 6 Lejonströmshallen
2008-10-12 13:00 0819141013 Skellefteå IBK /2 - Clemensnäs IF 27 - 4 Lejonströmshallen
2008-10-17 18:30 0819141022 IK Rutin - Citykamraterna BK 10 - 9 Lejonströmshallen
2008-10-17 20:30 0819141021 Gamla Stan IBK /2 - Alhem FF 4 - 8 Lejonströmshallen
2008-10-18 12:30 0819141024 Kågedalens AIF - Skellefteå IBK /2 3 - 13 Eddahallen
2008-10-18 14:00 0819141019 Byske IF - Skellefteå IBS 2 - 5 Lejonströmshallen
2008-10-18 16:00 0819141017 Boliden FFI - Sjungande Dalens IBK 5 - 6 Lejonströmshallen
2008-10-19 13:00 0819141023 Rönnskär Railcare IF /2 - Rönnskär Railcare IF 3 - 14 Örjanshallen
2008-10-19 18:00 0819141018 Fromhedens IF - Backe Boll IBK 12 - 15 Norsjö Sporthall
2008-10-25 11:30 0819141027 Skellefteå IBK /2 - Byske IF 7 - 8 Lejonströmshallen
2008-10-25 13:00 0819141031 Rönnskär Railcare IF - IK Rutin 5 - 8 Örjanshallen
2008-10-25 15:30 0819141025 Backe Boll IBK - Boliden FFI 9 - 7 Lejonströmshallen
2008-10-26 09:00 0819141029 Alhem FF - Clemensnäs IF 9 - 4 Lejonströmshallen
2008-10-26 11:00 0819141030 Citykamraterna BK - Gamla Stan IBK /2 7 - 4 Lejonströmshallen
2008-10-26 13:00 0819141026 Skellefteå IBS - Fromhedens IF 10 - 3 Lejonströmshallen
2008-10-26 15:00 0819141032 Sjungande Dalens IBK - Rönnskär Railcare IF /2 7 - 7 Lejonströmshallen
2008-11-08 11:00 0819141033 Boliden FFI - Skellefteå IBS 2 - 6 Lejonströmshallen
2008-11-08 12:00 0819141040 Rönnskär Railcare IF /2 - Backe Boll IBK 7 - 8 Örjanshallen
2008-11-08 14:00 0819141037 Clemensnäs IF - Citykamraterna BK 2 - 17 Örjanshallen
2008-11-08 18:00 0819141034 Fromhedens IF - Skellefteå IBK /2 11 - 13 Norsjö Sporthall
2008-11-09 11:00 0819141038 Gamla Stan IBK /2 - IK Rutin 3 - 10 Lejonströmshallen
2008-11-09 13:00 0819141039 Sjungande Dalens IBK - Rönnskär Railcare IF 7 - 5 Lejonströmshallen
2008-11-09 15:00 0819141036 Kågedalens AIF - Alhem FF 0 - 3 Lejonströmshallen
2008-11-15 11:00 0819141041 Skellefteå IBK /2 - Boliden FFI 14 - 7 Lejonströmshallen
2008-11-15 13:00 0819141043 Alhem FF - Byske IF 2 - 2 Lejonströmshallen
2008-11-15 13:00 0819141045 IK Rutin - Clemensnäs IF 15 - 5 Campushallen
2008-11-15 15:00 0819141044 Citykamraterna BK - Kågedalens AIF 4 - 3 Lejonströmshallen
2008-11-16 11:00 0819141048 Backe Boll IBK - Sjungande Dalens IBK 13 - 6 Lejonströmshallen
2008-11-16 13:00 0819141046 Rönnskär Railcare IF - Gamla Stan IBK /2 8 - 5 Örjanshallen
2008-11-16 13:00 0819141047 Skellefteå IBS - Rönnskär Railcare IF /2 9 - 7 Lejonströmshallen
2008-11-22 09:00 0819141051 Byske IF - Citykamraterna BK 4 - 11 Lejonströmshallen
2008-11-22 13:00 0819141054 Rönnskär Railcare IF /2 - Skellefteå IBK /2 0 - 18 Örjanshallen
2008-11-22 15:00 0819141056 Kågedalens AIF - IK Rutin 6 - 3 Lejonströmshallen
2008-11-23 11:00 0819141053 Backe Boll IBK - Rönnskär Railcare IF 5 - 9 Lejonströmshallen
2008-11-23 12:00 0819141052 Clemensnäs IF - Gamla Stan IBK /2 2 - 8 Örjanshallen
2008-11-23 13:00 0819141055 Sjungande Dalens IBK - Skellefteå IBS 3 - 9 Lejonströmshallen
2008-11-23 14:00 0819141050 Fromhedens IF - Alhem FF 4 - 10 Norsjö Sporthall
2008-12-06 11:00 0819141057 Alhem FF - Boliden FFI 9 - 1 Lejonströmshallen
2008-12-06 13:00 0819141058 Citykamraterna BK - Fromhedens IF 20 - 6 Lejonströmshallen
2008-12-06 17:00 0819141064 Skellefteå IBS - Backe Boll IBK 6 - 5 Lejonströmshallen
2008-12-07 11:00 0819141060 Gamla Stan IBK /2 - Kågedalens AIF 1 - 8 Lejonströmshallen
2008-12-07 12:00 0819141061 Rönnskär Railcare IF - Clemensnäs IF 3 - 2 Örjanshallen
2008-12-07 14:00 0819141063 Skellefteå IBK /2 - Sjungande Dalens IBK 17 - 12 Örjanshallen
2008-12-07 16:00 0819141059 IK Rutin - Byske IF 6 - 4 Lejonströmshallen
2008-12-13 12:30 0819141066 Byske IF - Gamla Stan IBK /2 4 - 7 Eddahallen
2008-12-13 15:00 0819141065 Fromhedens IF - IK Rutin 6 - 21 Norsjö Sporthall
2008-12-14 10:00 0819141067 Skellefteå IBS - Rönnskär Railcare IF 5 - 5 Campushallen
2008-12-14 12:00 0819141068 Rönnskär Railcare IF /2 - Alhem FF 3 - 7 Örjanshallen
2008-12-14 12:00 0819141070 Backe Boll IBK - Skellefteå IBK /2 9 - 26 Lejonströmshallen
2008-12-14 12:00 0819141072 Kågedalens AIF - Clemensnäs IF 11 - 1 Campushallen
2008-12-14 14:00 0819141071 Boliden FFI - Citykamraterna BK 6 - 16 Lejonströmshallen
2009-01-10 10:00 0819141073 IK Rutin - Boliden FFI 13 - 5 Lejonströmshallen
2009-01-10 12:00 0819141074 Gamla Stan IBK /2 - Fromhedens IF 9 - 7 Lejonströmshallen
2009-01-10 12:00 0819141076 Rönnskär Railcare IF - Kågedalens AIF 7 - 6 Örjanshallen
2009-01-10 14:00 0819141075 Clemensnäs IF - Byske IF 3 - 14 Örjanshallen
2009-01-10 14:00 0819141077 Citykamraterna BK - Rönnskär Railcare IF /2 14 - 6 Lejonströmshallen
2009-01-10 16:00 0819141078 Alhem FF - Sjungande Dalens IBK 9 - 7 Lejonströmshallen
2009-01-11 13:00 0819141080 Skellefteå IBK /2 - Skellefteå IBS 4 - 7 Lejonströmshallen
2009-01-16 18:30 0819141087 Backe Boll IBK - Alhem FF 9 - 14 Lejonströmshallen
2009-01-16 20:30 0819141081 Boliden FFI - Gamla Stan IBK /2 9 - 7 Lejonströmshallen
2009-01-17 12:00 0819141085 Rönnskär Railcare IF /2 - IK Rutin 4 - 4 Örjanshallen
2009-01-17 13:30 0819141082 Fromhedens IF - Clemensnäs IF 7 - 5 Norsjö Sporthall
2009-01-18 10:00 0819141086 Sjungande Dalens IBK - Citykamraterna BK 7 - 9 Lejonströmshallen
2009-01-18 12:00 0819141084 Skellefteå IBK /2 - Rönnskär Railcare IF 11 - 5 Lejonströmshallen
2009-01-18 16:00 0819141083 Byske IF - Kågedalens AIF 6 - 5 Lejonströmshallen
2009-01-24 11:00 0819141091 Rönnskär Railcare IF - Byske IF 8 - 3 Örjanshallen
2009-01-24 12:00 0819141090 Kågedalens AIF - Fromhedens IF 5 - 6 Lejonströmshallen
2009-01-24 13:00 0819141089 Clemensnäs IF - Boliden FFI 6 - 5 Örjanshallen
2009-01-24 14:00 0819141093 IK Rutin - Sjungande Dalens IBK 8 - 8 Lejonströmshallen
2009-01-24 16:00 0819141092 Gamla Stan IBK /2 - Rönnskär Railcare IF /2 5 - 5 Lejonströmshallen
2009-01-25 13:00 0819141095 Alhem FF - Skellefteå IBS 5 - 5 Lejonströmshallen
2009-01-25 15:30 0819141094 Citykamraterna BK - Backe Boll IBK 18 - 9 Campushallen
2009-01-31 14:30 0819141097 Boliden FFI - Kågedalens AIF 10 - 7 Lejonströmshallen
2009-01-31 16:30 0819141104 Skellefteå IBK /2 - Alhem FF 7 - 2 Lejonströmshallen
2009-02-01 13:00 0819141100 Rönnskär Railcare IF /2 - Clemensnäs IF 10 - 7 Örjanshallen
2009-02-01 13:00 0819141102 Backe Boll IBK - IK Rutin 7 - 12 Lejonströmshallen
2009-02-01 14:30 0819141098 Fromhedens IF - Byske IF 7 - 11 Norsjö Sporthall
2009-02-01 15:00 0819141103 Skellefteå IBS - Citykamraterna BK 4 - 8 Lejonströmshallen
2009-02-01 17:00 0819141101 Sjungande Dalens IBK - Gamla Stan IBK /2 3 - 6 Lejonströmshallen
2009-02-04 20:00 0819141107 Clemensnäs IF - Sjungande Dalens IBK 6 - 12 Örjanshallen
2009-02-07 13:00 0819141112 Kågedalens AIF - Rönnskär Railcare IF /2 10 - 5 Lejonströmshallen
2009-02-07 15:00 0819141105 Byske IF - Boliden FFI 3 - 6 Lejonströmshallen
2009-02-08 09:30 0819141108 Gamla Stan IBK /2 - Backe Boll IBK 7 - 13 Eddahallen
2009-02-08 11:30 0819141109 IK Rutin - Skellefteå IBS 7 - 5 Eddahallen
2009-02-08 11:30 0819141110 Citykamraterna BK - Skellefteå IBK /2 6 - 10 Lejonströmshallen
2009-02-08 12:00 0819141106 Rönnskär Railcare IF - Fromhedens IF 8 - 5 Örjanshallen
2009-02-14 13:00 0819141113 Boliden FFI - Fromhedens IF 11 - 7 Lejonströmshallen
2009-02-14 15:00 0819141114 Alhem FF - Rönnskär Railcare IF 12 - 1 Lejonströmshallen
2009-02-15 10:00 0819141118 Skellefteå IBS - Gamla Stan IBK /2 4 - 3 Lejonströmshallen
2009-02-15 12:00 0819141117 Backe Boll IBK - Clemensnäs IF 24 - 10 Lejonströmshallen
2009-02-15 13:00 0819141115 Rönnskär Railcare IF /2 - Byske IF 3 - 7 Örjanshallen
2009-02-15 14:00 0819141119 Skellefteå IBK /2 - IK Rutin 9 - 10 Lejonströmshallen
2009-02-15 16:00 0819141116 Sjungande Dalens IBK - Kågedalens AIF 5 - 7 Lejonströmshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Citykamraterna BK 14 12 0 2 152-80 72 36
2. IK Rutin 14 11 2 1 133-78 55 35
3. Skellefteå IBK / 2 14 11 0 3 183-90 93 33
4. Skellefteå IBS 14 10 2 2 94-57 37 32
5. Alhem FF 14 9 2 3 95-59 36 29
6. Rönnskär Railcare IF 14 8 1 5 95-82 13 25
7. Backe Boll IBK 14 8 0 6 145-145 0 24
8. Sjungande Dalens IBK 14 5 2 7 100-109 -9 17
9. Byske IF 14 5 1 8 74-84 -10 16
10. Kågedalens AIF 14 5 0 9 81-80 1 15
11. Boliden FFI 14 5 0 9 84-118 -34 15
12. Gamla Stan IBK / 2 14 4 1 9 75-95 -20 13
13. Fromhedens IF 14 3 0 11 98-157 -59 9
14. Rönnskär Railcare IF / 2 14 1 3 10 72-129 -57 6
15. Clemensnäs IF 14 1 0 13 58-176 -118 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2008-10-04 11:00 0819142002 Spöland Vännäs BK - IFK Rundvik 1 - 2 Hammarhallen
2008-10-04 13:00 0819142001 Strands IK - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 2 Hammarhallen
2008-10-04 13:30 0819142004 Röbäcks IF - Holmsund City IBC 2 - 8 Elofssonhallen
2008-10-04 15:00 0819142003 Vindelns IF - Sandåkerns SK /2 3 - 7 FC Vindeln
2008-10-06 20:15 0819142005 Umeå City IBF /2 - Örnsköldsvik IBK /2 5 - 7 Umeå Energi Arena Vatten
2008-10-09 19:30 0819142010 IFK Rundvik - Strands IK 4 - 3 Stefan Eriksson, Viktor Grahn Norrskenshallen
2008-10-12 13:00 0819142006 Örnsköldsvik IBK /2 - Team Thorengruppen SK /2 2 - 7 Alexander Hellström, Tommy Nordin Jubileumshallen Teg
2008-10-12 13:00 0819142011 Gullänget-Kroksta IBS - Umeå City IBF /2 8 - 2 Jörgen Johansson, Jonas Ulander Örnsköldsviks Sporthall
2008-10-12 15:00 0819142007 Dorotea IF - Röbäcks IF 7 - 6 Dorotea Sporthall
2008-10-12 15:00 0819142008 Holmsund City IBC - Vindelns IF 8 - 2 Olasjöhallen
2008-10-12 15:30 0819142009 Sandåkerns SK /2 - Spöland Vännäs BK 12 - 3 Vildmannahallen
2008-10-17 19:00 0819142016 Team Thorengruppen SK /2 - Umeå City IBF /2 7 - 3 Elofssonhallen
2008-10-18 11:00 0819142014 Vindelns IF - Dorotea IF 8 - 2 FC Vindeln
2008-10-18 13:00 0819142013 Spöland Vännäs BK - Holmsund City IBC 1 - 5 Hammarhallen
2008-10-18 13:00 0819142015 Röbäcks IF - Örnsköldsvik IBK /2 5 - 3 Elofssonhallen
2008-10-18 15:00 0819142012 Strands IK - Sandåkerns SK /2 6 - 7 Hammarhallen
2008-10-18 15:30 0819142018 Team Thorengruppen SK /2 - Dorotea IF 9 - 4 Elofssonhallen
2008-10-22 19:30 0819142017 IFK Rundvik - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 3 Norrskenshallen
2008-10-25 13:00 0819142022 Holmsund City IBC - Strands IK 8 - 4 Storsjöhallen
2008-10-25 13:00 0819142024 Gullänget-Kroksta IBS - Team Thorengruppen SK /2 6 - 6 Jon Forsberg, Lars-Åke Norman Örnsköldsviks Sporthall
2008-10-25 15:00 0819142021 Dorotea IF - Spöland Vännäs BK 8 - 4 Joel Göransson, Alexander Hellström Dorotea Sporthall
2008-10-25 16:30 0819142020 Örnsköldsvik IBK /2 - Vindelns IF 8 - 4 Daniel Hälldahl, Kent Eriksson Örnsköldsviks Sporthall
2008-10-25 17:30 0819142023 Sandåkerns SK /2 - IFK Rundvik 4 - 3 Vildmannahallen
2008-10-28 20:30 0819142019 Umeå City IBF /2 - Röbäcks IF 4 - 2 IKSU Sport
2008-11-02 12:00 0819142030 IFK Rundvik - Holmsund City IBC 5 - 2 Viktor Grahn, Stefan Eriksson Norrskenshallen
2008-11-02 13:00 0819142026 Spöland Vännäs BK - Örnsköldsvik IBK /2 6 - 7 Hammarhallen
2008-11-02 13:00 0819142029 Sandåkerns SK /2 - Gullänget-Kroksta IBS 11 - 3 Vildmannahallen
2008-11-02 15:00 0819142025 Dorotea IF - Strands IK 10 - 5 Krister Nordström, Jon Forsberg Dorotea Sporthall
2008-11-02 16:00 0819142027 Vindelns IF - Umeå City IBF /2 5 - 0 FC Vindeln
2008-11-02 16:00 0819142028 Röbäcks IF - Team Thorengruppen SK /2 2 - 16 Elofssonhallen
2008-11-08 11:00 0819142032 Umeå City IBF /2 - Spöland Vännäs BK 11 - 5 Sjöfruhallen
2008-11-08 13:00 0819142031 Team Thorengruppen SK /2 - Vindelns IF 1 - 4 Elofssonhallen
2008-11-08 13:00 0819142033 Örnsköldsvik IBK /2 - Strands IK 3 - 10 Alexander Hellström, Lars-Åke Norman Jubileumshallen Teg
2008-11-08 13:00 0819142034 Dorotea IF - IFK Rundvik 8 - 10 Johnnie Lundmark, Joel Göransson Dorotea Sporthall
2008-11-08 13:30 0819142035 Holmsund City IBC - Sandåkerns SK /2 4 - 9 Storsjöhallen
2008-11-08 15:00 0819142036 Gullänget-Kroksta IBS - Röbäcks IF 5 - 2 Tommy Nordin, Göran Norberg Jubileumshallen Teg
2008-11-14 19:30 0819142040 Holmsund City IBC - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 3 Storsjöhallen
2008-11-16 11:00 0819142041 Sandåkerns SK /2 - Dorotea IF 15 - 3 Vildmannahallen
2008-11-16 12:00 0819142038 Spöland Vännäs BK - Team Thorengruppen SK /2 3 - 10 Hammarhallen
2008-11-16 12:00 0819142042 IFK Rundvik - Örnsköldsvik IBK /2 7 - 1 Joel Göransson, Jon Forsberg Norrskenshallen
2008-11-16 14:00 0819142037 Strands IK - Umeå City IBF /2 9 - 7 Hammarhallen
2008-11-16 16:00 0819142039 Vindelns IF - Röbäcks IF 5 - 1 FC Vindeln
2008-11-16 16:00 0819142043 Holmsund City IBC - Dorotea IF 11 - 2 Storsjöhallen
2008-11-22 11:00 0819142047 Örnsköldsvik IBK /2 - Sandåkerns SK /2 5 - 3 Johnnie Lundmark, Jimmy Fredin Jubileumshallen Teg
2008-11-22 13:00 0819142044 Röbäcks IF - Spöland Vännäs BK 1 - 7 Ålidhemshallen
2008-11-22 15:00 0819142045 Team Thorengruppen SK /2 - Strands IK 7 - 2 Ålidhemshallen
2008-11-22 15:30 0819142048 Gullänget-Kroksta IBS - Vindelns IF 7 - 7 Jon Forsberg, Lars-Åke Norman Jubileumshallen Teg
2008-11-22 16:00 0819142046 Umeå City IBF /2 - IFK Rundvik 6 - 9 Sjöfruhallen
2008-11-28 20:00 0819142050 Spöland Vännäs BK - Vindelns IF 8 - 6 Hammarhallen
2008-11-29 10:00 0819142054 IFK Rundvik - Team Thorengruppen SK /2 3 - 4 Norrskenshallen
2008-11-29 10:30 0819142053 Sandåkerns SK /2 - Umeå City IBF /2 9 - 5 Vildmannahallen
2008-11-29 13:00 0819142049 Strands IK - Röbäcks IF 9 - 3 Liljahallen
2008-11-29 15:00 0819142052 Holmsund City IBC - Örnsköldsvik IBK /2 10 - 4 Storsjöhallen
2008-12-20 15:00 0819142051 Dorotea IF - Gullänget-Kroksta IBS 10 - 9 Dorotea Sporthall
2008-12-07 12:00 0819142060 Gullänget-Kroksta IBS - Spöland Vännäs BK 8 - 2 Kent Eriksson, Alexander Hellström Jubileumshallen Teg
2008-12-07 13:00 0819142057 Team Thorengruppen SK /2 - Sandåkerns SK /2 8 - 4 Elofssonhallen
2008-12-07 14:30 0819142058 Umeå City IBF /2 - Holmsund City IBC 5 - 6 Sjöfruhallen
2008-12-07 15:00 0819142055 Vindelns IF - Strands IK 1 - 6 FC Vindeln
2008-12-07 15:00 0819142056 Röbäcks IF - IFK Rundvik 2 - 9 Elofssonhallen
2008-12-07 15:00 0819142059 Dorotea IF - Örnsköldsvik IBK /2 8 - 10 Lars-Åke Norman, Stefan Eriksson Dorotea Sporthall
2008-12-12 19:30 0819142065 Röbäcks IF - Sandåkerns SK /2 2 - 9 Elofssonhallen
2008-12-13 10:00 0819142062 Örnsköldsvik IBK /2 - Gullänget-Kroksta IBS 11 - 3 Krister Nordström, Jon Forsberg Jubileumshallen Teg
2008-12-13 11:00 0819142067 Röbäcks IF - Dorotea IF 7 - 10 Elofssonhallen
2008-12-13 12:00 0819142066 IFK Rundvik - Vindelns IF 8 - 4 Norrskenshallen
2008-12-13 13:00 0819142064 Team Thorengruppen SK /2 - Holmsund City IBC 5 - 1 Elofssonhallen
2008-12-13 16:00 0819142063 Umeå City IBF /2 - Dorotea IF 7 - 9 Sjöfruhallen
2008-12-17 20:45 0819142061 Strands IK - Spöland Vännäs BK 7 - 5 Hammarhallen
2009-01-11 13:00 0819142071 Sandåkerns SK /2 - Vindelns IF 9 - 3 Vildmannahallen
2009-01-11 14:00 0819142068 Örnsköldsvik IBK /2 - Umeå City IBF /2 5 - 6 Tommy Nordin, Göran Norberg Jubileumshallen Teg
2009-01-11 14:00 0819142072 IFK Rundvik - Spöland Vännäs BK 7 - 2 Norrskenshallen
2009-01-11 15:00 0819142069 Dorotea IF - Team Thorengruppen SK /2 4 - 8 Krister Nordström, Viktor Grahn Dorotea Sporthall
2009-01-11 15:00 0819142070 Holmsund City IBC - Röbäcks IF 4 - 1 Storsjöhallen
2009-01-11 16:00 0819142073 Gullänget-Kroksta IBS - Strands IK 1 - 6 Joel Göransson, Alexander Hellström Örnsköldsviks Sporthall
2009-01-17 13:00 0819142075 Spöland Vännäs BK - Sandåkerns SK /2 3 - 10 Hammarhallen
2009-01-17 13:00 0819142078 Umeå City IBF /2 - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 7 Sjöfruhallen
2009-01-17 15:00 0819142074 Strands IK - IFK Rundvik 5 - 8 Hammarhallen
2009-01-17 16:00 0819142076 Vindelns IF - Holmsund City IBC 3 - 2 FC Vindeln
2009-01-17 17:30 0819142077 Team Thorengruppen SK /2 - Örnsköldsvik IBK /2 14 - 4 Elofssonhallen
2009-01-24 11:00 0819142084 Gullänget-Kroksta IBS - IFK Rundvik 4 - 7 Jörgen Johansson, Jonas Ulander Jubileumshallen Teg
2009-01-24 12:00 0819142083 Sandåkerns SK /2 - Strands IK 13 - 2 Vildmannahallen
2009-01-24 13:00 0819142080 Örnsköldsvik IBK /2 - Röbäcks IF 2 - 2 Tommy Nordin, Kent Eriksson Jubileumshallen Teg
2009-01-24 13:00 0819142082 Holmsund City IBC - Spöland Vännäs BK 4 - 6 Storsjöhallen
2009-01-24 14:30 0819142079 Umeå City IBF /2 - Team Thorengruppen SK /2 5 - 7 Sjöfruhallen
2009-01-24 15:00 0819142081 Dorotea IF - Vindelns IF 12 - 7 Dorotea Sporthall
2009-01-30 19:30 0819142085 Strands IK - Holmsund City IBC 4 - 4 Hammarhallen
2009-02-01 12:00 0819142091 Strands IK - Dorotea IF 11 - 5 Hammarhallen
2009-02-01 13:00 0819142088 Röbäcks IF - Umeå City IBF /2 6 - 8 Elofssonhallen
2009-02-01 13:00 0819142090 IFK Rundvik - Sandåkerns SK /2 6 - 8 Jon Forsberg, Krister Nordström Norrskenshallen
2009-02-01 14:30 0819142087 Vindelns IF - Örnsköldsvik IBK /2 4 - 3 FC Vindeln
2009-02-01 15:00 0819142089 Team Thorengruppen SK /2 - Gullänget-Kroksta IBS 9 - 3 Elofssonhallen
2009-02-01 17:00 0819142086 Spöland Vännäs BK - Dorotea IF 8 - 9 Hammarhallen
2009-02-07 12:00 0819142092 Team Thorengruppen SK /2 - Röbäcks IF 10 - 2 Elofssonhallen
2009-02-07 13:00 0819142096 Gullänget-Kroksta IBS - Sandåkerns SK /2 5 - 11 Tommy Nordin, Kent Eriksson Örnsköldsviks Sporthall
2009-02-07 14:30 0819142093 Umeå City IBF /2 - Vindelns IF 2 - 5 Sjöfruhallen
2009-02-07 15:00 0819142095 Holmsund City IBC - IFK Rundvik 5 - 5 Storsjöhallen
2009-02-07 16:30 0819142094 Örnsköldsvik IBK /2 - Spöland Vännäs BK 2 - 5 Krister Nordström, Jimmy Fredin Jubileumshallen Teg
2009-02-14 11:00 0819142101 Sandåkerns SK /2 - Holmsund City IBC 6 - 6 Vildmannahallen
2009-02-14 12:00 0819142098 Spöland Vännäs BK - Umeå City IBF /2 9 - 5 Hammarhallen Vännäs
2009-02-14 14:00 0819142097 Strands IK - Örnsköldsvik IBK /2 10 - 3 Hammarhallen Vännäs
2009-02-14 14:00 0819142100 Röbäcks IF - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 2 Elofssonhallen
2009-02-14 15:00 0819142099 Vindelns IF - Team Thorengruppen SK /2 0 - 6 FC Vindeln
2009-02-15 14:15 0819142102 IFK Rundvik - Dorotea IF 9 - 6 Norrskenshallen
2009-02-22 11:00 0819142105 Umeå City IBF /2 - Strands IK 6 - 20 Sjöfruhallen
2009-02-22 12:00 0819142104 Team Thorengruppen SK /2 - Spöland Vännäs BK 11 - 3 Elofssonhallen
2009-02-22 13:00 0819142108 Gullänget-Kroksta IBS - Holmsund City IBC 4 - 14 Jonas Ulander, Jörgen Johansson Örnsköldsviks Sporthall
2009-02-22 14:00 0819142103 Röbäcks IF - Vindelns IF 12 - 8 Elofssonhallen
2009-02-22 15:00 0819142106 Örnsköldsvik IBK /2 - IFK Rundvik 7 - 5 Kent Eriksson, Daniel Hälldahl Örnsköldsviks Sporthall
2009-02-22 15:00 0819142107 Dorotea IF - Sandåkerns SK /2 4 - 15 Dorotea Sporthall
2009-02-28 11:00 0819142110 Spöland Vännäs BK - Röbäcks IF 3 - 8 Hammarhallen Vännäs
2009-02-28 13:00 0819142109 Strands IK - Team Thorengruppen SK /2 2 - 4 Hammarhallen Vännäs
2009-02-28 13:15 0819142113 Sandåkerns SK /2 - Örnsköldsvik IBK /2 9 - 5 Vildmannahallen
2009-02-28 15:00 0819142112 Dorotea IF - Holmsund City IBC 10 - 2 Dorotea Sporthall
2009-02-28 16:00 0819142111 Vindelns IF - Gullänget-Kroksta IBS 10 - 4 FC Vindeln
2009-03-18 19:30 0819142114 IFK Rundvik - Umeå City IBF /2 2 - 5 Norrskenshallen
2009-03-06 19:30 0819142119 Örnsköldsvik IBK /2 - Holmsund City IBC 4 - 6 Göran Norberg, Jon Forsberg Jubileumshallen Teg
2009-03-08 11:00 0819142117 Team Thorengruppen SK /2 - IFK Rundvik 12 - 7 Elofssonhallen
2009-03-08 13:00 0819142116 Röbäcks IF - Strands IK 3 - 4 Elofssonhallen
2009-03-08 13:00 0819142121 Örnsköldsvik IBK /2 - Dorotea IF 8 - 12 Jonas Ulander, Jörgen Johansson Jubileumshallen Teg
2009-03-08 15:00 0819142115 Vindelns IF - Spöland Vännäs BK 12 - 4 FC Vindeln
2009-03-08 15:30 0819142118 Umeå City IBF /2 - Sandåkerns SK /2 1 - 21 Sjöfruhallen
2009-03-08 17:00 0819142120 Gullänget-Kroksta IBS - Dorotea IF 5 - 7 Jörgen Johansson, Jonas Ulander Jubileumshallen Teg
2009-03-11 19:30 0819142126 IFK Rundvik - Röbäcks IF 7 - 4 Norrskenshallen
2009-03-14 13:00 0819142122 Strands IK - Vindelns IF 7 - 6 Hammarhallen
2009-03-14 14:30 0819142124 Holmsund City IBC - Umeå City IBF /2 5 - 3 Storsjöhallen
2009-03-14 15:00 0819142123 Spöland Vännäs BK - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 3 Hammarhallen
2009-03-14 15:00 0819142125 Sandåkerns SK /2 - Team Thorengruppen SK /2 4 - 10 Vildmannahallen
2009-03-20 19:30 0819142127 Spöland Vännäs BK - Strands IK 4 - 6 Hammarhallen
2009-03-20 19:30 0819142132 Gullänget-Kroksta IBS - Örnsköldsvik IBK /2 4 - 4 Jimmy Fredin, Johnnie Lundmark Jubileumshallen Teg
2009-03-21 13:00 0819142129 Sandåkerns SK /2 - Röbäcks IF 2 - 3 Vildmannahallen
2009-03-21 15:00 0819142128 Vindelns IF - IFK Rundvik 5 - 4 FC Vindeln
2009-03-21 15:00 0819142130 Holmsund City IBC - Team Thorengruppen SK /2 5 - 6 Storsjöhallen
2009-03-21 15:00 0819142131 Dorotea IF - Umeå City IBF /2 11 - 6 Dorotea Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Team Thorengruppen SK / 2 22 20 1 1 177-73 104 61
2. Sandåkerns SK / 2 22 17 1 4 198-93 105 52
3. IFK Rundvik 22 13 2 7 130-101 29 41
4. Strands IK 22 13 1 8 145-114 31 40
5. Holmsund City IBC 22 11 4 7 123-94 29 37
6. Dorotea IF 22 12 0 10 161-180 -19 36
7. Vindelns IF 22 10 1 11 112-121 -9 31
8. Örnsköldsvik IBK / 2 22 7 2 13 108-145 -37 23
9. Spöland Vännäs BK 22 6 0 16 96-154 -58 18
10. Gullänget-Kroksta IBS 22 4 5 13 99-148 -49 17
11. Röbäcks IF 22 5 1 16 83-142 -59 16
12. Umeå City IBF / 2 22 5 0 17 107-174 -67 15
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis