Spelprogram - Flickor -98 Blå

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Ale IBF Marinblå, Marinblå, Marinblå
IBF Älvstranden Vit, Svart, Svart
IBK Göteborg Svart, Svart, Svart
Lindås IBK Turkosblå, Svart, Turkosblå
Partille IBS Svart, Svart, Svarta
Pixbo Wallenstam IBK Rödvit, Röd, Röd
Sportlife Kungälvs IBK Orange Orange, Svart, Svart
Surte IS IBK Svart, Svart, Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2009-10-03 08:00 1 Pixbo Wallenstam IBK - Surte IS IBK Magnus Svensson, Magnus Svensson Mölnlycke Idrottshall
2009-10-03 08:30 1 Ale IBF - Partille IBS Tobias Martinsson, Fredrik Lahtela Ale Kulturrum
2009-10-04 10:30 1 Sportlife Kungälvs IBK Orange - IBK Göteborg Daniel Fathi-Najafi, Mikael André Kastellegårdshallen
2009-10-04 16:00 1 Lindås IBK - IBF Älvstranden Narcis Hadziselimovic, Narcis Hadziselimovic Sjöbackens SH
Omgång 2
2009-10-10 15:20 2 Surte IS IBK - IBK Göteborg Tobias Martinsson, Fredrik Lahtela Nödinge Sporthall
2009-10-11 08:00 2 Partille IBS - Sportlife Kungälvs IBK Orange Amir Huseinovic, Amir Huseinovic Lexby Idrottshall
2009-10-11 09:00 2 IBF Älvstranden - Ale IBF Christian Jensen, Christian Jensen
2009-10-11 15:00 2 Lindås IBK - Pixbo Wallenstam IBK Christoffer Esteban Hernandez, Tomas Levin Askims Sporthall
Omgång 3
2009-10-17 10:15 3 Ale IBF - Pixbo Wallenstam IBK Fredrik Lahtela, Albin Andersson Ale Kulturrum
2009-10-18 09:00 3 Lindås IBK - Surte IS IBK Christer Carlberg, Adam Jällfält Salming Arena
2009-10-18 10:40 3 Sportlife Kungälvs IBK Orange - IBF Älvstranden Janne Ranelöv, Janne Ranelöv Kastellegårdshallen
2009-10-18 11:00 3 IBK Göteborg - Partille IBS Emil Strand, Emil Strand Svingelns Sporthall
Omgång 4
2009-10-24 16:20 4 Surte IS IBK - Partille IBS Milan Siljegovic, Adem Can Nödinge Sporthall
2009-10-25 08:20 4 Pixbo Wallenstam IBK - Sportlife Kungälvs IBK Orange Christoffer Esteban Hernandez, Tomas Levin Wallenstam Arena
2009-10-25 13:00 4 IBF Älvstranden - IBK Göteborg Magnus Svensson, Magnus Svensson
2009-10-25 13:00 4 Lindås IBK - Ale IBF Jonas Jansson, Nicholas Winberg Salming Arena
Omgång 5
2009-11-07 10:00 5 Partille IBS - IBF Älvstranden Janne Ranelöv, Janne Ranelöv Lexby Idrottshall
2009-11-07 15:40 5 Ale IBF - Surte IS IBK Johanna Fri, Albin Andersson Ale Kulturrum
2009-11-08 09:00 5 IBK Göteborg - Pixbo Wallenstam IBK Christer Carlberg, Adam Jällfält Svingelns Sporthall
2009-11-08 12:10 5 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Lindås IBK Erik Sjöstedt, Erik Sjöstedt Kastellegårdshallen
Omgång 6
2009-11-14 10:30 6 Ale IBF - Sportlife Kungälvs IBK Orange Johanna Fri, Albin Andersson Ale Kulturrum
2009-11-14 11:00 6 Pixbo Wallenstam IBK - Partille IBS Linda Capretti, Alicia Fylke Mölnlycke Idrottshall
2009-11-14 18:30 6 Surte IS IBK - IBF Älvstranden Tobias Martinsson, Fredrik Lahtela Ale Kulturrum
2009-11-15 16:00 6 Lindås IBK - IBK Göteborg Jonatan Persson, Siavosh Mabadi Askims Sporthall
Omgång 7
2009-11-22 08:00 7 Partille IBS - Lindås IBK Martin Johansson, Martin Johansson Lexby Idrottshall
2009-11-22 09:30 7 IBK Göteborg - Ale IBF Jessica Allansson, Madeleine Boström Svingelns Sporthall
2009-11-22 12:10 7 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Surte IS IBK Viktor Insgård, Viktor Insgård Kastellegårdshallen
2009-11-22 17:25 7 IBF Älvstranden - Pixbo Wallenstam IBK Erik Gaberud, Erik Gaberud
Omgång 8
2009-11-28 10:40 8 Ale IBF - IBK Göteborg Johanna Fri, Milan Siljegovic Ale Kulturrum
2009-11-28 11:00 8 Pixbo Wallenstam IBK - IBF Älvstranden Philip Fredriksson, Erik Sjöstedt Mölnlycke Idrottshall
2009-11-28 18:10 8 Surte IS IBK - Sportlife Kungälvs IBK Orange Tomas Levin, Tomas Levin Ale Kulturrum
2009-11-29 16:00 8 Lindås IBK - Partille IBS Tomas Levin, Tomas Levin Askims Sporthall
Omgång 9
2009-12-05 11:00 9 Partille IBS - Pixbo Wallenstam IBK Erik Gaberud, Erik Gaberud Lexby Idrottshall
2009-12-06 13:00 9 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Ale IBF Hillevi Söderberg, Hillevi Söderberg Kastellegårdshallen
2009-12-06 14:10 9 IBK Göteborg - Lindås IBK Vjekoslav Pandjic, Amir Huseinovic Svingelns Sporthall
2009-12-06 18:15 9 IBF Älvstranden - Surte IS IBK Linus Andersson-Rask, Linus Andersson-Rask
Omgång 10
2009-12-12 18:20 10 Surte IS IBK - Ale IBF Tobias Martinsson, Fredrik Lahtela Nödinge Sporthall
2009-12-13 09:00 10 IBF Älvstranden - Partille IBS Henrik Nilson, Martin Erenstedt Lundbystrand
2009-12-13 10:00 10 Lindås IBK - Sportlife Kungälvs IBK Orange Tobias Almroth, Daniel Nygren Salming Arena
2009-12-13 13:00 10 Pixbo Wallenstam IBK - IBK Göteborg Magnus Svensson, Magnus Svensson Wallenstam Arena
Omgång 11
2009-12-19 09:00 11 Partille IBS - Surte IS IBK Ingvar Kilander, Ingvar Kilander Lexby Idrottshall
2009-12-19 09:40 11 Ale IBF - Lindås IBK Johanna Fri, Albin Andersson Ale Kulturrum
2009-12-20 09:00 11 IBK Göteborg - IBF Älvstranden Helena Lager, Jessica Allansson Torpahallen
2009-12-20 14:00 11 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Pixbo Wallenstam IBK Janne Ranelöv, Janne Ranelöv Kastellegårdshallen
Omgång 12
2010-01-16 10:30 12 Pixbo Wallenstam IBK - Ale IBF Jonas Jansson, Fredrik Wallhede Mölnlycke Idrottshall
2010-01-17 09:00 12 Partille IBS - IBK Göteborg Victor Fundberg, Billy Svedlund Snygg Lexby Idrottshall
2010-01-17 10:20 12 IBF Älvstranden - Sportlife Kungälvs IBK Orange Pontus Ekengränd, Jessica Allansson
2010-01-17 17:10 12 Surte IS IBK - Lindås IBK Hampe Gustavsson, Mika Pulkkinen Ale Kulturrum
Omgång 13
2010-01-23 11:40 13 Ale IBF - IBF Älvstranden Albin Andersson, Milan Siljegovic Ale Kulturrum
2010-01-24 09:00 13 Pixbo Wallenstam IBK - Lindås IBK Janne Ranelöv, Janne Ranelöv Mölnlycke Idrottshall
2010-01-24 09:00 13 IBK Göteborg - Surte IS IBK Apilou Dragin, Apilou Dragin Svingelns Sporthall
2010-01-24 12:50 13 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Partille IBS Håkan Engquist, Håkan Engquist Kastellegårdshallen
Omgång 14
2010-01-30 18:10 14 Surte IS IBK - Pixbo Wallenstam IBK Johanna Fri, Albin Andersson Ale Kulturrum
2010-01-31 09:00 14 IBK Göteborg - Sportlife Kungälvs IBK Orange Erik Carlsson, Joel Gustafsson Svingelns Sporthall
2010-01-31 09:00 14 IBF Älvstranden - Lindås IBK Jonas Jansson, Nicholas Winberg
2010-01-31 11:00 14 Partille IBS - Ale IBF Oscar Carestam, Oscar Carestam Lexby Idrottshall
Omgång 15
2010-01-30 10:45 15 Lindås IBK - IBF Älvstranden Tomas Levin, Tomas Levin Salming Arena
2010-02-06 10:30 15 Ale IBF - Partille IBS Tobias Martinsson, Fredrik Lahtela Ale Kulturrum
2010-02-07 13:10 15 Sportlife Kungälvs IBK Orange - IBK Göteborg Mikael Gadd, Petter Lundbladh Kastellegårdshallen
2010-02-27 08:00 15 Pixbo Wallenstam IBK - Surte IS IBK Sebastian Hallberg, Christian Jensen Mölnlycke Idrottshall
Omgång 16
2009-09-26 14:10 16 Surte IS IBK - IBK Göteborg Tobias Martinsson, Fredrik Lahtela Ale Kulturrum
2010-02-21 10:00 16 IBF Älvstranden - Ale IBF Janne Ranelöv, Janne Ranelöv
2010-03-07 17:15 16 Partille IBS - Sportlife Kungälvs IBK Orange Håkan Engquist, Håkan Engquist Jonsereds Idrottshall
2010-03-13 17:10 16 Pixbo Wallenstam IBK - Lindås IBK Janne Ranelöv, Janne Ranelöv Mölnlycke Idrottshall
Omgång 17
2010-02-28 10:00 17 IBK Göteborg - Partille IBS Vjekoslav Pandjic, Vjekoslav Pandjic Svingelns Sporthall
2010-02-28 10:30 17 Lindås IBK - Surte IS IBK Mike Johansson, Daniel Nygren Salming Arena
2010-02-28 11:00 17 Sportlife Kungälvs IBK Orange - IBF Älvstranden Adem Can, Adem Can Kastellegårdshallen
2010-03-27 14:10 17 Ale IBF - Pixbo Wallenstam IBK Ulf Jonasson, Tarek El Abtah Mölnlycke Idrottshall
Omgång 18
2010-03-06 13:00 18 Lindås IBK - Ale IBF Mike Johansson, Daniel Nygren Salming Arena
2010-03-06 14:30 18 Surte IS IBK - Partille IBS Fredrik Lahtela, Tobias Martinsson Ale Kulturrum
2010-03-06 16:40 18 Pixbo Wallenstam IBK - Sportlife Kungälvs IBK Orange Renée Kronlund, Erik Sjöstedt Mölnlycke Idrottshall
2010-03-07 10:00 18 IBF Älvstranden - IBK Göteborg Martin Erenstedt, Henrik Nilson
Omgång 19
2010-03-13 11:20 19 Partille IBS - IBF Älvstranden Fredrik Wallhede, Tobias Lindqvist Lexby Idrottshall
2010-03-13 17:40 19 Ale IBF - Surte IS IBK Tobias Martinsson, Johanna Fri Ale Kulturrum
2010-03-14 11:15 19 IBK Göteborg - Pixbo Wallenstam IBK Nicholas Winberg, Franco Baststiancich Torpahallen
2010-03-14 14:00 19 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Lindås IBK Christer Carlberg, Adam Jällfält Kastellegårdshallen
Omgång 20
2010-03-19 18:40 20 Surte IS IBK - IBF Älvstranden Tomas Levin, Tomas Levin Nödinge Sporthall
2010-03-20 14:20 20 Ale IBF - Sportlife Kungälvs IBK Orange Johanna Fri, Tobias Martinsson Nödinge Sporthall
2010-03-20 15:00 20 Pixbo Wallenstam IBK - Partille IBS Magnus Svensson, Magnus Svensson Mölnlycke Idrottshall
2010-03-21 12:40 20 Lindås IBK - IBK Göteborg Emil Strand, Tobias Almroth Salming Arena
Omgång 21
2010-03-22 18:00 21 Sportlife Kungälvs IBK Orange - Surte IS IBK Milan Siljegovic, Milan Siljegovic Kastellegårdshallen
2010-03-27 13:30 21 Partille IBS - Lindås IBK Kim Nielsen, Nenad Gusevac Lexby Idrottshall
2010-03-28 14:15 21 IBK Göteborg - Ale IBF Mikael Gadd, Petter Lundbladh Torpahallen
2010-03-29 17:30 21 IBF Älvstranden - Pixbo Wallenstam IBK Narcis Hadziselimovic, Narcis Hadziselimovic

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis