Spelprogram - Herrar division 5 Norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF (B) Mikael Qvarnström meqbildelar@gmail.com 070-606 99 34 Svart, Svart, Svartgul
Duvbo IK (B) Linus Warrenstein linus_85an@hotmail.com 073-9773516 Röd, Röd, Svart
Ekerö IK (C) Andreas Eibladh andreas.eibladh@gmail.com 070-9118897 Blå, Blå, Blå
FBC Sollentuna (C) Fredrik Svensson svensson.fredrik1997@gmail.com 070-963 96 73 LjusBlå, MörkBlå, Mörkblå
IK Stym Fredrik Aguilera fredrik.aguilera@gmail.com 0732709862 Svart / Svart / Svart
Järfälla Bele IBK (B) Daniel Norman daniel.norman@jbinnebandy.se 0709767651 Svart, Svart, Svart
Karlbergs BK Elias Johnsson eliasjohnsson00@gmail.com 0706192495 Röd, Röd, Röd
Kungsängens IF (B) Patrik Lilliestierna patrik.lilliestierna@waade.se Vit, Mörkblå, blå i vissa lag, Vit, blå i vissa lag
Mariebergs SK (B) Joel Forssell joel.forssell@mariebergssk.se 0765915034 röd, blå, röda
Roslags-Kulla IF (B) Thomas Hasselström hasselstromt@hotmail.com Svart/Röd, Röd, Röd
Åkersberga IBF (B) Tobias Hagelin tobias.hagelin21@gmail.com 072-3101006 Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2023-09-23 11:45 1 Duvbo IK (B) - IK Stym 8 - 2 Brotorpshallen
2023-09-23 12:30 1 Åkersberga IBF (B) - Järfälla Bele IBK (B) 1 - 10 Österåkers Multiarena 1
2023-09-23 13:15 1 Mariebergs SK (B) - Roslags-Kulla IF (B) 5 - 4 Stora Mossen 1
2023-09-23 16:00 1 Ekerö IK (C) - AIK IBF (B) 0 - 15 Mälaröhallen Plan 1 67
2023-09-24 13:00 1 Kungsängens IF (B) - FBC Sollentuna (C) 1 - 10 Kungshallen Sporthallen
Omgång 2
2023-09-30 13:30 2 Karlbergs BK - Kungsängens IF (B) 6 - 6 Rödabergshallen
2023-09-30 17:15 2 FBC Sollentuna (C) - Åkersberga IBF (B) 6 - 2 Rotebrohallen (Nya)
2023-10-01 11:45 2 AIK IBF (B) - Duvbo IK (B) 4 - 3 Råstaparkhallen 30
2023-10-01 16:15 2 Roslags-Kulla IF (B) - Ekerö IK (C) 4 - 3 Österåkers Multiarena 1
2023-10-01 18:30 2 Järfälla Bele IBK (B) - Mariebergs SK (B) 3 - 6 Viksjö Sporthall
Omgång 3
2023-10-07 14:45 3 Duvbo IK (B) - Roslags-Kulla IF (B) 9 - 7 Hallonbergshallen
2023-10-07 16:00 3 Ekerö IK (C) - Mariebergs SK (B) 6 - 6 Mälaröhallen Plan 1
2023-10-08 11:45 3 Kungsängens IF (B) - IK Stym 2 - 12 Kungshallen Sporthallen 50
2023-10-08 15:00 3 FBC Sollentuna (C) - Järfälla Bele IBK (B) 3 - 4 Rotebrohallen (Nya)
2024-03-17 17:45 3 Åkersberga IBF (B) - Karlbergs BK Österåkers Multiarena 1
Omgång 4
2023-10-14 11:30 4 Karlbergs BK - FBC Sollentuna (C) 2 - 15 Rödabergshallen 23
2023-10-14 12:45 4 Mariebergs SK (B) - Duvbo IK (B) 4 - 4 Stora Mossen 1
2023-10-14 16:30 4 Järfälla Bele IBK (B) - Ekerö IK (C) 5 - 2 Björkebyhallen
2023-10-15 11:45 4 AIK IBF (B) - Kungsängens IF (B) 28 - 0 Råstaparkhallen
2023-10-15 13:15 4 IK Stym - Åkersberga IBF (B) 8 - 4 Råstaparkhallen
Omgång 5
2023-10-21 13:00 5 Karlbergs BK - Järfälla Bele IBK (B) 3 - 11 Hjorthagshallen 20
2023-10-21 15:45 5 FBC Sollentuna (C) - IK Stym 5 - 2 Rotebrohallen (Nya)
2023-10-22 10:45 5 Duvbo IK (B) - Ekerö IK (C) 6 - 4 Löthallen
2023-10-22 15:00 5 Kungsängens IF (B) - Roslags-Kulla IF (B) 1 - 7 Kungshallen Sporthallen
2023-10-22 18:45 5 Åkersberga IBF (B) - AIK IBF (B) 1 - 22 Österåkers Multiarena 1
Omgång 6
2023-10-28 16:15 6 Järfälla Bele IBK (B) - Duvbo IK (B) 8 - 7 Björkebyhallen
2023-10-29 11:15 6 AIK IBF (B) - FBC Sollentuna (C) 4 - 3 Råstaparkhallen 49
2023-10-29 12:45 6 IK Stym - Karlbergs BK 5 - 7 Råstaparkhallen
2023-10-29 17:15 6 Mariebergs SK (B) - Kungsängens IF (B) 8 - 3 Stora Mossen 1
2023-10-29 18:15 6 Roslags-Kulla IF (B) - Åkersberga IBF (B) 6 - 2 Österåkers Multiarena 1
Omgång 7
2023-11-04 13:00 7 Karlbergs BK - AIK IBF (B) 1 - 17 Rödabergshallen 25
2023-11-05 12:45 7 IK Stym - Järfälla Bele IBK (B) 4 - 5 Råstaparkhallen
2023-11-05 13:00 7 FBC Sollentuna (C) - Roslags-Kulla IF (B) 2 - 4 Rotebrohallen (Nya)
2023-11-05 13:15 7 Kungsängens IF (B) - Ekerö IK (C) 6 - 9 Kungshallen Sporthallen
2023-11-05 14:30 7 Åkersberga IBF (B) - Mariebergs SK (B) 1 - 4 Österåkers Multiarena 1
Omgång 8
2023-11-11 14:15 8 Duvbo IK (B) - Kungsängens IF (B) 9 - 1 Brotorpshallen
2023-11-11 15:00 8 Ekerö IK (C) - Åkersberga IBF (B) 7 - 4 Mälaröhallen Plan 1
2023-11-11 16:15 8 Mariebergs SK (B) - FBC Sollentuna (C) 4 - 5 Stora Mossen 1
2023-11-11 18:15 8 Roslags-Kulla IF (B) - Karlbergs BK 18 - 1 Österåkers Multiarena 1 37
2023-11-12 11:45 8 AIK IBF (B) - IK Stym 15 - 3 Råstaparkhallen 20
Omgång 9
2023-11-18 13:15 9 Karlbergs BK - Mariebergs SK (B) 3 - 11 Rödabergshallen 16
2023-11-18 14:00 9 Åkersberga IBF (B) - Duvbo IK (B) 1 - 15 Österåkers Multiarena 1
2023-11-18 14:30 9 FBC Sollentuna (C) - Ekerö IK (C) 12 - 5 Rotebrohallen (Nya)
2023-11-26 11:45 9 IK Stym - Roslags-Kulla IF (B) 7 - 6 Råstaparkhallen
2023-11-26 13:15 9 AIK IBF (B) - Järfälla Bele IBK (B) 12 - 6 Råstaparkhallen
Omgång 10
2023-12-02 15:00 10 Roslags-Kulla IF (B) - AIK IBF (B) 5 - 8 Österåkers Multiarena 1
2023-12-02 16:30 10 Mariebergs SK (B) - IK Stym 8 - 4 Stora Mossen 1 46
2023-12-02 18:30 10 Ekerö IK (C) - Karlbergs BK 4 - 5 Mälaröhallen Plan 1 31
2023-12-03 13:30 10 Järfälla Bele IBK (B) - Kungsängens IF (B) 13 - 5 Viksjö Sporthall
2024-01-07 13:45 10 Duvbo IK (B) - FBC Sollentuna (C) 5 - 8 Löthallen
Omgång 11
2023-11-25 17:30 11 Karlbergs BK - Duvbo IK (B) 5 - 10 Hjorthagshallen 45
2023-12-09 13:00 11 IK Stym - Ekerö IK (C) 10 - 4 Råstaparkhallen
2023-12-09 16:30 11 Roslags-Kulla IF (B) - Järfälla Bele IBK (B) 6 - 2 Österåkers Multiarena 1
2023-12-09 18:00 11 Åkersberga IBF (B) - Kungsängens IF (B) 12 - 5 Österåkers Multiarena 1
2023-12-10 13:15 11 AIK IBF (B) - Mariebergs SK (B) 15 - 5 Råstaparkhallen 20
Omgång 12
2023-12-16 15:15 12 FBC Sollentuna (C) - Kungsängens IF (B) 15 - 5 Rotebrohallen (Nya)
2023-12-16 15:30 12 Roslags-Kulla IF (B) - Mariebergs SK (B) 8 - 5 Österåkers Multiarena 1
2023-12-17 10:15 12 AIK IBF (B) - Ekerö IK (C) 19 - 3 Råstaparkhallen
2023-12-17 11:45 12 IK Stym - Duvbo IK (B) 9 - 6 Råstaparkhallen
2023-12-17 11:45 12 Järfälla Bele IBK (B) - Åkersberga IBF (B) 5 - 4 Viksjö Sporthall
Omgång 13
2023-12-15 19:15 13 Duvbo IK (B) - AIK IBF (B) 4 - 4 Löthallen
2024-01-06 16:30 13 Åkersberga IBF (B) - FBC Sollentuna (C) 6 - 6 Österåkers Multiarena 1
2024-01-06 18:00 13 Mariebergs SK (B) - Järfälla Bele IBK (B) 6 - 5 Stora Mossen 1
2024-01-07 12:30 13 Kungsängens IF (B) - Karlbergs BK 5 - 3 Kungshallen Sporthallen
2024-02-03 18:20 13 Ekerö IK (C) - Roslags-Kulla IF (B) 8 - 8 Tappströms Bollhall 32
Omgång 14
2024-01-13 13:00 14 Karlbergs BK - Åkersberga IBF (B) 0 - 10 Rödabergshallen 8
2024-01-13 17:45 14 Mariebergs SK (B) - Ekerö IK (C) 6 - 5 Stora Mossen 1 28
2024-01-14 10:15 14 IK Stym - Kungsängens IF (B) 8 - 1 Råstaparkhallen
2024-01-14 17:15 14 Järfälla Bele IBK (B) - FBC Sollentuna (C) 5 - 6 Viksjö Sporthall
2024-01-14 18:30 14 Roslags-Kulla IF (B) - Duvbo IK (B) 3 - 3 Österåkers Multiarena 1
Omgång 15
2024-01-20 13:45 15 Åkersberga IBF (B) - IK Stym 6 - 4 Österåkers Multiarena 1
2024-01-20 15:15 15 FBC Sollentuna (C) - Karlbergs BK 15 - 6 Rotebrohallen (Nya)
2024-01-20 16:30 15 Duvbo IK (B) - Mariebergs SK (B) 4 - 3 Brotorpshallen
2024-01-20 19:00 15 Ekerö IK (C) - Järfälla Bele IBK (B) 4 - 9 Mälaröhallen Plan 1 25
2024-01-21 11:30 15 Kungsängens IF (B) - AIK IBF (B) 6 - 11 Kungshallen Sporthallen
Omgång 16
2024-01-27 18:00 16 Ekerö IK (C) - Duvbo IK (B) 3 - 7 Mälaröhallen Plan 1
2024-01-27 18:30 16 Roslags-Kulla IF (B) - Kungsängens IF (B) 6 - 1 Österåkers Multiarena 1
2024-01-28 11:45 16 AIK IBF (B) - Åkersberga IBF (B) 7 - 5 Råstaparkhallen 15
2024-01-28 13:15 16 IK Stym - FBC Sollentuna (C) 3 - 5 Råstaparkhallen
2024-01-28 18:00 16 Järfälla Bele IBK (B) - Karlbergs BK 11 - 3 Viksjö Sporthall
Omgång 17
2024-02-10 09:30 17 Duvbo IK (B) - Järfälla Bele IBK (B) 9 - 3 Brotorpshallen
2024-02-10 11:45 17 Karlbergs BK - IK Stym 7 - 8 Telefonplanshallen 30
2024-02-10 16:45 17 Åkersberga IBF (B) - Roslags-Kulla IF (B) 4 - 10 Österåkers Multiarena 1
2024-02-11 14:30 17 FBC Sollentuna (C) - AIK IBF (B) 5 - 7 Rotebrohallen (Nya)
2024-02-11 16:30 17 Kungsängens IF (B) - Mariebergs SK (B) 1 - 6 Kungshallen Sporthallen
Omgång 18
2024-02-17 16:00 18 Ekerö IK (C) - Kungsängens IF (B) Mälaröhallen Plan 1
2024-02-17 17:15 18 Mariebergs SK (B) - Åkersberga IBF (B) 6 - 6 Stora Mossen 1
2024-02-18 11:45 18 AIK IBF (B) - Karlbergs BK 9 - 4 Råstaparkhallen
2024-02-18 15:15 18 Roslags-Kulla IF (B) - FBC Sollentuna (C) 7 - 10 Österåkers Multiarena 1 43
2024-02-18 15:30 18 Järfälla Bele IBK (B) - IK Stym 6 - 6 Viksjö Sporthall
Omgång 19
2024-02-24 16:30 19 Karlbergs BK - Roslags-Kulla IF (B) Hjorthagshallen
2024-02-25 10:15   Uppskj. 19 IK Stym - AIK IBF (B) Uppskj. Råstaparkhallen
2024-02-25 11:15 19 Kungsängens IF (B) - Duvbo IK (B) Kungshallen Sporthallen
2024-02-25 16:15 19 Åkersberga IBF (B) - Ekerö IK (C) Österåkers Multiarena 1
2024-02-25 16:45 19 FBC Sollentuna (C) - Mariebergs SK (B) Rotebrohallen (Nya)
Omgång 20
2024-03-02 11:30 20 Duvbo IK (B) - Åkersberga IBF (B) Brotorpshallen
2024-03-02 11:45 20 Ekerö IK (C) - FBC Sollentuna (C) Mälaröhallen Plan 1
2024-03-02 16:30 20 Roslags-Kulla IF (B) - IK Stym Österåkers Multiarena 1
2024-03-02 17:00 20 Mariebergs SK (B) - Karlbergs BK Stora Mossen 1
2024-03-03 17:30 20 Järfälla Bele IBK (B) - AIK IBF (B) Viksjö Sporthall
Omgång 21
2024-03-09 11:45 21 Karlbergs BK - Ekerö IK (C) Rödabergshallen
2024-03-09 13:15 21 FBC Sollentuna (C) - Duvbo IK (B) Rotebrohallen (Nya)
2024-03-10 10:15 21 AIK IBF (B) - Roslags-Kulla IF (B) Råstaparkhallen
2024-03-10 11:45 21 IK Stym - Mariebergs SK (B) Råstaparkhallen
2024-03-10 14:30 21 Kungsängens IF (B) - Järfälla Bele IBK (B) Kungshallen Sporthallen
Omgång 22
2024-03-23 13:15 22 Duvbo IK (B) - Karlbergs BK Brotorpshallen
2024-03-23 16:30 22 Mariebergs SK (B) - AIK IBF (B) Stora Mossen 1
2024-03-23 17:30 22 Ekerö IK (C) - IK Stym Mälaröhallen Plan 1
2024-03-24 12:45 22 Kungsängens IF (B) - Åkersberga IBF (B) Kungshallen Sporthallen
2024-03-24 19:15 22 Järfälla Bele IBK (B) - Roslags-Kulla IF (B) Viksjö Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis