Herrar Division 5 Gävleborg (2023/24)

Gruppspel
Herrar Division 5 Gävleborg Fortsättningsserie
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-02-10 15:00 034094001 IBK Runsten 2 - Wallviks IK 2/Gluggens IF 7 - 6 Karim Boudiaf, Mattias Dahlqvist Träffen Arena
2024-02-10 15:00 034094002 Storviks IF 2 - IK Sätra 7 - 5 Alfred Pettersson, Johan Forsström Parkhallen
2024-02-11 13:00 034094003 Hofors IBK 2 - IBK Hudik 3 12 - 6 Peter Andersson, Jussi Nissinen Hoforshallen
2024-02-16 19:00 034094006 Hofors IBK 2 - Storviks IF 2 7 - 5 Simon Halldén, Sebastian Wattberg Hoforshallen
2024-02-16 19:30 034094005 IBK Hudik 3 - IBK Runsten 2 6 - 18 Mikael Wiberg, Tomas Eriksson OilQuick Arena
2024-02-18 10:45 034094004 Wallviks IK 2/Gluggens IF - FBC Bollnäs 2 2 - 2 Kjell Gustavsson, Mattias Dahlqvist Idrottshallen, Söderhamn
2024-02-23 19:00 034094009 IBK Runsten 2 - Storviks IF 2 9 - 3 Johan Näslund, Martin Brolin Träffen Arena
2024-02-24 16:00 034094008 Wallviks IK 2/Gluggens IF - IBK Hudik 3 10 - 3 Kjell Gustavsson, Niclas Olsson Idrottshallen, Söderhamn
2024-03-30 13:15 034094007 FBC Bollnäs 2 - IK Sätra 8 - 12 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
2024-03-01 19:30 034094010 IBK Hudik 3 - FBC Bollnäs 2 12 - 5 Kjell Gustavsson, Robert Mårtensson OilQuick Arena
2024-03-02 15:00 034094012 Storviks IF 2 - Wallviks IK 2/Gluggens IF 6 - 9 Alfons Eriksson, Martin Brolin Parkhallen
2024-03-03 16:00 034094011 IK Sätra - Hofors IBK 2 7 - 11 Daniel Ahlin, Anders Löfgren Träffen Arena
2024-03-08 19:30 034094014 IBK Hudik 3 - Storviks IF 2 5 - 5 Mikael Wiberg, Mats Sjöqvist OilQuick Arena
2024-03-08 19:30 034094015 IK Sätra - IBK Runsten 2 5 - 11 Mattias Dahlqvist, Roger Morin Träffen Arena
2024-03-10 12:15 034094013 FBC Bollnäs 2 - Hofors IBK 2 3 - 3 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
2024-03-16 16:00 034094016 Storviks IF 2 - FBC Bollnäs 2 5 - 6 Fredrick Lundin, William Lundström Parkhallen
2024-03-16 16:00 034094018 Wallviks IK 2/Gluggens IF - IK Sätra 17 - 4 Robert Mårtensson, Michael Hoek Idrottshallen, Söderhamn
2024-03-17 17:00 034094017 IBK Runsten 2 - Hofors IBK 2 12 - 1 Mattias Dahlqvist, Roger Morin Nynäshallen
2024-03-23 14:00 034094020 Hofors IBK 2 - Wallviks IK 2/Gluggens IF 13 - 5 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Hoforshallen
2024-03-24 15:45 034094019 FBC Bollnäs 2 - IBK Runsten 2 7 - 14 Kjell Gustavsson, Robin Klas Bollnäs Sporthall A
2024-03-24 18:30 034094021 IK Sätra - IBK Hudik 3 9 - 12 Alfons Eriksson, Mattias Dahlqvist Träffen Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Runsten 2 6 6 0 0 71-28 43 18
2. Hofors IBK 2 6 4 1 1 47-38 9 13
3. Wallviks IK 2/ Gluggens IF 6 3 1 2 49-35 14 10
4. IBK Hudik 3 6 2 1 3 44-59 -15 7
5. FBC Bollnäs 2 6 1 2 3 31-48 -17 5
6. Storviks IF 2 6 1 1 4 31-41 -10 4
7. IK Sätra 6 1 0 5 42-66 -24 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 5 Gävleborg Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-30 16:30 034091002 IBK Runsten 2 - Wallviks IK 6 - 13 Pontus Grönberg, Mattias Dahlqvist Nynäshallen
2023-10-01 14:00 034091004 Storviks IF 2 - Strömsbro IF 2 4 - 13 Phichet Phaetaya, Rasmus Widelund Parkhallen 1
2023-10-01 14:30 034091001 FBC Bollnäs 2 - Åmots IF 8 - 6 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
2023-10-06 19:45 034091008 Storviks IF 2 - Sandvikens AIK 2 3 - 9 William Lundström, Martin Brolin Parkhallen 1
2023-10-08 12:00 034091007 Strömsbro IF 2 - IBK Runsten 2 11 - 4 Elias Parment, Oliver Parment Testebo Arena
2023-10-08 15:00 034091005 Wallviks IK - FBC Bollnäs 2 9 - 3 Niclas Olsson, Mikael Wiberg Ljusne Idrottshall
2023-10-13 19:30 034091010 Wallviks IK - Strömsbro IF 2 13 - 2 Robin Klas, Mats Sjöqvist Ljusne Idrottshall
2023-10-13 20:15 034091011 Åmots IF - Storviks IF 2 14 - 5 Mattias Dahlqvist, Magnus Undén Centrumhuset
2023-10-14 11:30 034091012 IBK Runsten 2 - Sandvikens AIK 2 8 - 9 Johan Näslund, Jaad Abou Chaaya Nynäshallen
2023-10-21 17:00 034091013 Strömsbro IF 2 - FBC Bollnäs 2 4 - 1 Karim Boudiaf, Daniel Blomkvist Testebo Arena
2023-10-21 17:00 034091016 IBK Runsten 2 - Åmots IF 6 - 6 Martin Brolin, Mattias Dahlqvist Nynäshallen
2023-10-22 16:30 034091015 Sandvikens AIK 2 - Wallviks IK 4 - 4 Pär Hedlund, Martin Brolin Bessemerhallen
2023-10-28 15:00 034091020 Wallviks IK - Åmots IF 8 - 5 Mikael Wiberg, Daniel Holm Ljusne Idrottshall
2023-10-29 11:45 034091018 Strömsbro IF 2 - Sandvikens AIK 2 7 - 3 Daniel Blomkvist, Mattias Dahlqvist Nynäshallen
2023-10-29 14:30 034091017 FBC Bollnäs 2 - Storviks IF 2 10 - 3 Leif Sundberg, Michael Hoek Bollnäs Sporthall A
2023-11-03 20:15 034091023 Åmots IF - Strömsbro IF 2 14 - 9 Alfons Eriksson, Mattias Dahlqvist Centrumhuset
2023-11-04 14:00 034091022 IBK Runsten 2 - Storviks IF 2 15 - 3 Mattias Dahlqvist, Anders Löfgren Nynäshallen
2023-11-05 15:00 034091021 Sandvikens AIK 2 - FBC Bollnäs 2 13 - 3 Daniel Blomkvist, Mattias Dahlqvist Bessemerhallen
2023-11-10 19:30 034091026 Sandvikens AIK 2 - Åmots IF 3 - 7 Anders Löfgren, Magnus Nordahl Arena Jernvallen
2023-11-11 14:00 034091027 Storviks IF 2 - Wallviks IK 4 - 17 Karim Boudiaf, Roger Morin Parkhallen 1
2023-11-12 16:00 034091025 FBC Bollnäs 2 - IBK Runsten 2 5 - 13 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Bollnäs Sporthall A
2023-11-17 19:00 034091032 Strömsbro IF 2 - Storviks IF 2 16 - 5 Pär Hedlund, Jonathan Blank Nynäshallen
2023-11-17 20:15 034091029 Åmots IF - FBC Bollnäs 2 17 - 4 Martin Brolin, Magnus Nordahl Centrumhuset
2023-11-18 15:00 034091030 Wallviks IK - IBK Runsten 2 8 - 6 Karim Boudiaf, Mattias Dahlqvist Ljusne Idrottshall
2023-11-26 14:00 034091035 IBK Runsten 2 - Strömsbro IF 2 4 - 5 Karim Boudiaf, Mattias Dahlqvist Alfahallen - Gavlehov
2023-11-26 14:00 034091036 Sandvikens AIK 2 - Storviks IF 2 19 - 8 Martin Brolin, Erik Lindberg Bessemerhallen
2023-11-26 15:30 034091033 FBC Bollnäs 2 - Wallviks IK 4 - 8 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
2023-12-02 17:00 034091038 Strömsbro IF 2 - Wallviks IK 8 - 3 Karim Boudiaf, Mattias Dahlqvist Nynäshallen
2023-12-09 14:00 034091039 Storviks IF 2 - Åmots IF 5 - 17 Andreas Sjöberg, Daniel Blomkvist Parkhallen 1
2023-12-09 17:30 034091040 Sandvikens AIK 2 - IBK Runsten 2 9 - 8 Michael Hoek, Robert Mårtensson Arena Jernvallen
2023-12-15 19:30 034091043 Wallviks IK - Sandvikens AIK 2 7 - 4 Niclas Olsson, Mattias Dahlqvist Ljusne Idrottshall
2023-12-15 20:15 034091044 Åmots IF - IBK Runsten 2 12 - 10 Martin Brolin, Magnus Undén Centrumhuset
2023-12-17 15:00 034091041 FBC Bollnäs 2 - Strömsbro IF 2 1 - 15 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Bollnäs Sporthall A
2024-01-12 18:30 034091045 Storviks IF 2 - FBC Bollnäs 2 3 - 4 Oliver Parment, Magnus Undén Parkhallen 1
2024-01-12 20:15 034091048 Åmots IF - Wallviks IK 7 - 8 Martin Brolin, Magnus Nordahl Centrumhuset
2024-01-14 14:30 034091046 Sandvikens AIK 2 - Strömsbro IF 2 13 - 5 Reine Schröder, Oliver Parment Arena Jernvallen
2024-01-19 18:30 034091049 FBC Bollnäs 2 - Sandvikens AIK 2 2 - 7 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Bollnäs Sporthall A
2024-01-19 18:30 034091050 Storviks IF 2 - IBK Runsten 2 2 - 8 Anders Sundvall, Peter Andersson Parkhallen 1
2024-01-19 19:00 034091051 Strömsbro IF 2 - Åmots IF 5 - 9 Magnus Undén, Mattias Dahlqvist Nynäshallen
2024-01-26 19:30 034091055 Wallviks IK - Storviks IF 2 18 - 5 Anders Löfgren, Mats Sjöqvist Ljusne Idrottshall
2024-01-26 20:15 034091054 Åmots IF - Sandvikens AIK 2 11 - 7 Reine Schröder, Pär Hedlund Centrumhuset
2024-01-28 14:00 034091053 IBK Runsten 2 - FBC Bollnäs 2 12 - 2 Jonathan Blank, Anders Löfgren Nynäshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Wallviks IK 12 10 1 1 116-58 58 31
2. Åmots IF 12 8 1 3 125-78 47 25
3. Strömsbro IF 2 12 8 0 4 100-74 26 24
4. Sandvikens AIK 2 12 7 1 4 100-73 27 22
5. IBK Runsten 2 12 4 1 7 100-85 15 13
6. FBC Bollnäs 2 12 3 0 9 47-110 -63 9
7. Storviks IF 2 12 0 0 12 50-160 -110 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 5 Gävleborg Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-30 13:00 034092003 IK Ljusdal - Valbo AIF 2 10 - 7 Mikael Wiberg, Mats Sjöqvist Giganten
2023-10-11 19:00 034092001 Hofors IBK 2 - Norrsundets IF 9 - 18 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Hoforshallen
2023-10-25 20:00 034092004 IK Sätra - Skutskärs IBK 2 9 - 9 Karim Boudiaf, Mattias Dahlqvist Träffen Arena
2023-11-24 20:00 034092002 IBK Hudik 3 - Wallviks IK 2/Gluggens IF 5 - 9 Mikael Wiberg, Mats Sjöqvist OilQuick Arena
2023-10-07 13:30 034092007 Skutskärs IBK 2 - IBK Hudik 3 12 - 4 Robin Klas, Roger Morin Rotskärsskolans Sporthall
2023-10-08 14:00 034092008 IK Sätra - IK Ljusdal 7 - 15 Alfons Eriksson, Magnus Undén Träffen Arena
2023-10-08 16:00 034092006 Valbo AIF 2 - Hofors IBK 2 8 - 6 Daniel Ahlin, Anders Löfgren Valbo Sportcentrum
2023-10-14 12:00 034092010 Norrsundets IF - Valbo AIF 2 7 - 11 Daniel Ahlin, Anders Löfgren Bergby Sporthall
2023-10-14 15:30 034092012 IBK Hudik 3 - IK Ljusdal 2 - 21 Mikael Wiberg, Mats Sjöqvist OilQuick Arena
2023-10-15 15:00 034092011 Hofors IBK 2 - IK Sätra 8 - 8 Jonathan Ahlbom, Noel Hildensjö Hoforshallen
2023-10-22 14:00 034092015 IK Sätra - Norrsundets IF 9 - 22 Jonathan Blank, Magnus Undén Träffen Arena
2023-11-19 15:30 034092016 IBK Hudik 3 - Hofors IBK 2 10 - 7 Mikael Wiberg, Joel Johansson OilQuick Arena
2024-01-07 13:15 034092014 Skutskärs IBK 2 - Wallviks IK 2/Gluggens IF 9 - 6 Mats Fernlund, Mattias Dahlqvist Rotskärsskolans Sporthall
2023-10-27 19:30 034092019 Wallviks IK 2/Gluggens IF - IK Ljusdal 3 - 12 Niclas Olsson, Mattias Dahlqvist Idrottshallen, Söderhamn
2023-10-28 12:30 034092020 Norrsundets IF - IBK Hudik 3 20 - 4 Johan Näslund, Martin Brolin Bergby Sporthall
2023-10-28 16:00 034092018 Valbo AIF 2 - IK Sätra 20 - 6 Alfons Eriksson, Mattias Dahlqvist Valbo Sportcentrum
2023-10-28 15:15 034092022 IK Ljusdal - Skutskärs IBK 2 10 - 4 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Giganten
2023-10-29 15:00 034092024 Hofors IBK 2 - Wallviks IK 2/Gluggens IF 3 - 9 Jonathan Ahlbom, Noel Hildensjö Hoforshallen
2023-11-17 19:30 034092023 IBK Hudik 3 - Valbo AIF 2 4 - 5 Michael Hoek, Robert Mårtensson OilQuick Arena
2023-11-03 19:30 034092028 Wallviks IK 2/Gluggens IF - Norrsundets IF 3 - 7 Robin Klas, Mats Sjöqvist Idrottshallen, Söderhamn
2023-11-05 13:15 034092027 Skutskärs IBK 2 - Hofors IBK 2 10 - 5 Pontus Grönberg, Ronnie Eriksson Rotskärsskolans Sporthall
2023-11-05 14:00 034092026 IK Sätra - IBK Hudik 3 15 - 10 Jonathan Blank, Anders Löfgren Träffen Arena
2023-11-10 19:30 034092032 Wallviks IK 2/Gluggens IF - Valbo AIF 2 6 - 8 Mikael Wiberg, Tomas Eriksson Idrottshallen, Söderhamn
2023-11-11 12:45 034092031 Norrsundets IF - Skutskärs IBK 2 8 - 4 Anders Löfgren, Mats Sjöqvist Bergby Sporthall
2023-11-12 14:00 034092030 Hofors IBK 2 - IK Ljusdal 5 - 12 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Hoforshallen
2023-11-18 15:00 034092034 IK Ljusdal - Norrsundets IF 18 - 9 Mikael Wiberg, Mats Sjöqvist Giganten
2023-11-19 13:15 034092036 Skutskärs IBK 2 - Valbo AIF 2 5 - 14 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Rotskärsskolans Sporthall
2023-11-19 14:00 034092035 IK Sätra - Wallviks IK 2/Gluggens IF 8 - 13 Martin Brolin, Mattias Dahlqvist Träffen Arena
2023-11-15 20:00 034092038 Wallviks IK 2/Gluggens IF - IBK Hudik 3 8 - 4 Niclas Olsson, Anders Löfgren Idrottshallen, Söderhamn
2023-11-25 13:00 034092039 Valbo AIF 2 - IK Ljusdal 7 - 10 Karim Boudiaf, Hugo Jonsson Valbo Sportcentrum
2023-11-26 13:15 034092040 Skutskärs IBK 2 - IK Sätra 19 - 6 Oliver Parment, Magnus Undén Rotskärsskolans Sporthall
2023-12-22 18:00 034092037 Norrsundets IF - Hofors IBK 2 27 - 10 Daniel Ahlin, Anders Löfgren Bergby Sporthall
2023-12-02 12:00 034092043 IBK Hudik 3 - Skutskärs IBK 2 6 - 9 Robert Mårtensson, Michael Hoek OilQuick Arena
2023-12-02 14:00 034092042 Hofors IBK 2 - Valbo AIF 2 6 - 11 Håkan Aspman, Jonatan Åcerclinth Hoforshallen
2024-01-14 15:00 034092044 IK Ljusdal - IK Sätra 31 - 3 Robin Klas, Mikael Wiberg Giganten
2023-12-08 19:30 034092046 Valbo AIF 2 - Norrsundets IF 21 - 6 Martin Brolin, Magnus Nordahl Valbo Sportcentrum
2023-12-08 20:00 034092047 IK Sätra - Hofors IBK 2 13 - 10 Alexander Mattsson, Karim Boudiaf Träffen Arena
2024-01-19 19:15 034092048 IK Ljusdal - IBK Hudik 3 19 - 6 Mikael Wiberg, Mats Sjöqvist Giganten
2023-12-10 12:45 034092051 Norrsundets IF - IK Sätra 34 - 13 Karim Boudiaf, Pontus Grönberg Bergby Sporthall
2023-12-10 15:00 034092052 Hofors IBK 2 - IBK Hudik 3 7 - 6 Martin Brolin, Magnus Nordahl Hoforshallen
2024-01-17 19:30 034092050 Wallviks IK 2/Gluggens IF - Skutskärs IBK 2 1 - 12 Adam Hoek, Michael Hoek Idrottshallen, Söderhamn
2023-12-15 20:00 034092054 IK Sätra - Valbo AIF 2 3 - 19 Jonathan Blank, Anders Löfgren Träffen Arena
2023-12-16 14:00 034092056 IBK Hudik 3 - Norrsundets IF 15 - 13 Mikael Wiberg, Mats Sjöqvist OilQuick Arena
2023-12-17 14:30 034092055 IK Ljusdal - Wallviks IK 2/Gluggens IF 13 - 5 Mikael Wiberg, Robin Klas Giganten
2024-01-06 12:30 034092058 Skutskärs IBK 2 - IK Ljusdal 7 - 10 Daniel Ahlin, Anders Löfgren Rotskärsskolans Sporthall
2024-01-07 16:00 034092059 Valbo AIF 2 - IBK Hudik 3 11 - 4 Jonathan Blank, Daniel Ahlin Valbo Sportcentrum
2024-01-14 17:00 034092060 Wallviks IK 2/Gluggens IF - Hofors IBK 2 10 - 1 Niclas Olsson, Mats Sjöqvist Ljusne Idrottshall
2024-01-12 19:00 034092063 Hofors IBK 2 - Skutskärs IBK 2 3 - 12 Sebastian Wattberg, Simon Halldén Hoforshallen
2024-01-13 18:00 034092062 IBK Hudik 3 - IK Sätra 10 - 8 Mikael Wiberg, Robin Klas OilQuick Arena
2024-01-26 18:45 034092064 Norrsundets IF - Wallviks IK 2/Gluggens IF 8 - 5 Alfons Eriksson, Mattias Dahlqvist Bergby Sporthall
2024-01-20 16:00 034092068 Valbo AIF 2 - Wallviks IK 2/Gluggens IF 3 - 9 Jaad Abou Chaaya, Martin Brolin Valbo Sportcentrum
2024-01-21 13:15 034092067 Skutskärs IBK 2 - Norrsundets IF 13 - 14 Ronnie Eriksson, Mattias Dahlqvist Rotskärsskolans Sporthall
2024-01-21 14:45 034092066 IK Ljusdal - Hofors IBK 2 14 - 3 Mikael Wiberg, Robin Klas Giganten
2024-01-27 15:00 034092071 Wallviks IK 2/Gluggens IF - IK Sätra 11 - 5 Niclas Olsson, Kjell Gustavsson Ljusne Idrottshall
2024-01-28 16:00 034092072 Valbo AIF 2 - Skutskärs IBK 2 12 - 9 Reine Schröder, Andreas Sjöberg Valbo Sportcentrum
2024-01-28 17:30 034092070 Norrsundets IF - IK Ljusdal 8 - 9 Anders Löfgren, Mats Sjöqvist Bergby Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Ljusdal 14 14 0 0 204-76 128 42
2. Valbo AIF 2 14 11 0 3 157-91 66 33
3. Norrsundets IF 14 9 0 5 201-144 57 27
4. Skutskärs IBK 2 14 7 1 6 134-108 26 22
5. Wallviks IK 2/ Gluggens IF 14 7 0 7 98-98 0 21
6. IBK Hudik 3 14 3 0 11 90-164 -74 9
7. IK Sätra 14 2 2 10 113-231 -118 8
8. Hofors IBK 2 14 1 1 12 83-168 -85 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 5 Gävleborg Uppflyttningsserie
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-02-09 20:15 034093004 Åmots IF - Norrsundets IF 4 - 6 Erik Lindberg, Mattias Dahlqvist Centrumhuset
2024-02-11 15:00 034093001 IK Ljusdal - Skutskärs IBK 2 23 - 4 Patric Jonsson, Mats Sjöqvist Giganten
2024-02-11 15:00 034093002 Wallviks IK - Sandvikens AIK 2 7 - 4 Michael Hoek, Robert Mårtensson Ljusne Idrottshall
2024-02-21 20:00 034093003 Valbo AIF 2 - Strömsbro IF 2 10 - 16 Johan Näslund, Anders Löfgren Valbo Sportcentrum
2024-02-16 20:15 034093008 Åmots IF - Valbo AIF 2 14 - 11 Erik Lindberg, Mattias Dahlqvist Centrumhuset
2024-02-17 18:00 034093005 Sandvikens AIK 2 - IK Ljusdal 7 - 10 William Lundström, Martin Brolin Bessemerhallen
2024-02-18 11:30 034093006 Strömsbro IF 2 - Skutskärs IBK 2 18 - 3 Johan Näslund, Roger Morin Testebo Arena
2024-02-18 15:00 034093007 Norrsundets IF - Wallviks IK 8 - 17 Magnus Undén, Anders Löfgren Bergby Sporthall
2024-02-23 19:30 034093012 Wallviks IK - Valbo AIF 2 6 - 5 Kjell Gustavsson, Mats Sjöqvist Ljusne Idrottshall
2024-02-24 14:30 034093011 Skutskärs IBK 2 - Åmots IF 12 - 12 Karim Boudiaf, Mattias Dahlqvist Rotskärsskolans Sporthall
2024-02-24 15:00 034093010 Sandvikens AIK 2 - Norrsundets IF 10 - 10 Andreas Sjöberg, Anders Löfgren Bessemerhallen
2024-03-15 034093009 IK Ljusdal - Strömsbro IF 2 WO (5 - 0)
2024-03-01 19:00 034093014 Åmots IF - Strömsbro IF 2 8 - 6 Martin Brolin, Mattias Dahlqvist Centrumhuset
2024-03-02 13:00 034093013 Norrsundets IF - IK Ljusdal 3 - 14 Mattias Dahlqvist, Anders Löfgren Bergby Sporthall
2024-03-02 16:00 034093015 Valbo AIF 2 - Sandvikens AIK 2 7 - 9 Daniel Ahlin, Anders Löfgren Valbo Sportcentrum
2024-03-03 15:00 034093016 Wallviks IK - Skutskärs IBK 2 10 - 4 Michael Hoek, Robert Mårtensson Ljusne Idrottshall
2024-03-09 13:00 034093017 IK Ljusdal - Åmots IF 10 - 9 Kjell Gustavsson, Mikael Wiberg Giganten
2024-03-09 13:00 034093020 Skutskärs IBK 2 - Sandvikens AIK 2 4 - 6 Martin Brolin, Mattias Dahlqvist Rotskärsskolans Sporthall
2024-03-10 17:00 034093019 Strömsbro IF 2 - Wallviks IK 7 - 5 Jaad Abou Chaaya, Martin Brolin Nynäshallen
2024-03-23 18:30 034093018 Norrsundets IF - Valbo AIF 2 10 - 9 Andreas Sjöberg, Mattias Dahlqvist Bergby Sporthall
2024-03-15 18:30 034093024 Sandvikens AIK 2 - Strömsbro IF 2 9 - 6 Pär Hedlund, Anders Löfgren Parkhallen
2024-03-15 19:30 034093022 Wallviks IK - Åmots IF 7 - 3 Michael Hoek, Robert Mårtensson Ljusne Idrottshall
2024-03-15 20:00 034093021 Valbo AIF 2 - IK Ljusdal 7 - 7 Mattias Dahlqvist, Karim Boudiaf Nynäshallen
2024-03-16 11:00 034093023 Skutskärs IBK 2 - Norrsundets IF 9 - 14 Erik Lindberg, Martin Brolin Rotskärsskolans Sporthall
2024-03-22 19:30 034093028 Strömsbro IF 2 - Norrsundets IF 23 - 9 Pontus Grönberg, Hugo Jonsson Novahallen - Gavlehov
2024-03-22 20:15 034093027 Åmots IF - Sandvikens AIK 2 10 - 4 Alfons Eriksson, Anders Löfgren Centrumhuset
2024-03-23 15:00 034093025 IK Ljusdal - Wallviks IK 14 - 9 Kjell Gustavsson, Mats Sjöqvist Giganten
2024-03-24 11:00 034093026 Valbo AIF 2 - Skutskärs IBK 2 6 - 6 Mattias Dahlqvist, Jonathan Blank Valbo Sportcentrum
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Ljusdal 7 6 1 0 83-39 44 19
2. Wallviks IK 7 5 0 2 61-45 16 15
3. Strömsbro IF 2 7 4 0 3 76-49 27 12
4. Åmots IF 7 3 1 3 60-56 4 10
5. Sandvikens AIK 2 7 3 1 3 49-54 -5 10
6. Norrsundets IF 7 3 1 3 60-86 -26 10
7. Valbo AIF 2 7 0 2 5 55-68 -13 2
8. Skutskärs IBK 2 7 0 2 5 42-89 -47 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis