Pojkar Röd Division 2 (2010) (2023/24)

Gruppspel
Pojkar Röd Division 2 (2009)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-08 12:15 055003004 Alfta IBK P09-10 - Sandvikens AIK P2010 5 - 4 Per-Olov Nilsson, Johnas Hallin Alfta Sporthall
2023-10-08 16:30 055003002 Gävle GIK P09/10 Blå - Valbo AIF P09 9 - 11 Gustav Lundberg, Emil Sanderfors Hemlingborg idrottshall
2023-10-08 16:30 055003003 IBK Runsten P09 - Strömsbro IF P09 Orange 4 - 4 Gabriel Hermansson, Mattias Dahlqvist Nynäshallen
2023-10-14 11:00 055003006 Strömsbro IF P09 Orange - FBC Bollnäs P08 4 - 6 Robin Klas, Joel Johansson Alfahallen - Gavlehov
2023-10-15 12:30 055003007 Sandvikens AIK P2010 - Gävle GIK P09/10 Blå 7 - 8 Jonathan Ahlbom, Noel Hildensjö Bessemerhallen
2023-10-15 16:30 055003008 Alfta IBK P09-10 - IBK Runsten P09 4 - 2 Mikael Wiberg, Kristin Jonsson Alfta Sporthall
2023-10-21 09:30 055003012 Gävle GIK P09/10 Blå - IBK Runsten P09 7 - 5 Daniel Ahlin, Ida Markusson Nynäshallen
2023-10-21 12:00 055003009 IK Ljusdal P0809 - Valbo AIF P09 7 - 3 Mikael Wiberg, Mats Sjöqvist Giganten
2023-10-21 14:30 055003010 IBK Runsten P0809 - Strömsbro IF P09 Orange 4 - 5 Anton Hanstorp, Mattias Dahlqvist Alfahallen - Gavlehov
2023-10-22 10:45 055003011 FBC Bollnäs P08 - Alfta IBK P09-10 9 - 5 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Bollnäs Sporthall A
2023-10-28 12:00 055003016 Gävle GIK P09/10 Blå - FBC Bollnäs P08 8 - 7 Ahmad Taha, Oscar Lundberg Nynäshallen
2023-10-28 15:30 055003014 Sandvikens AIK P2010 - Valbo AIF P09 13 - 11 Vilma Boman, Ida Markusson Bessemerhallen
2023-10-29 12:00 055003015 Alfta IBK P09-10 - IBK Runsten P0809 4 - 8 Adam Hoek, Michael Hoek Alfta Sporthall
2023-11-04 12:30 055003001 FBC Bollnäs P08 - IBK Runsten P0809 4 - 6 Johnny Sundberg, Michael Hoek Bollnäs Sporthall A
2024-01-27 17:30 055003013 Strömsbro IF P09 Orange - IK Ljusdal P0809 12 - 8 Jonathan Blank, Ida Markusson Hemlingborg idrottshall
2023-11-10 19:00 055003020 IBK Runsten P0809 - Gävle GIK P09/10 Blå 6 - 4 Ahmad Taha, Mattias Dahlqvist Nynäshallen
2023-11-12 12:00 055003017 IK Ljusdal P0809 - Sandvikens AIK P2010 4 - 8 Kristin Jonsson, Mikael Wiberg Giganten
2023-11-12 12:00 055003018 Strömsbro IF P09 Orange - Alfta IBK P09-10 3 - 6 Ida Markusson, Torbjörn Ström Novahallen - Gavlehov
2023-11-12 17:00 055003019 Valbo AIF P09 - IBK Runsten P09 6 - 6 Oscar Lundberg, Mattias Dahlqvist Valbo Sportcentrum
2023-11-18 09:30 055003023 Gävle GIK P09/10 Blå - Strömsbro IF P09 Orange 6 - 5 Oscar Lundberg, Anders Löfgren Nynäshallen
2023-11-18 15:30 055003022 IBK Runsten P09 - Sandvikens AIK P2010 4 - 6 Anton Hanstorp, Gustav Lundberg Nynäshallen
2023-11-18 16:00 055003021 Alfta IBK P09-10 - IK Ljusdal P0809 6 - 3 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Alfta Sporthall
2023-11-19 10:45 055003024 FBC Bollnäs P08 - Valbo AIF P09 8 - 7 Tomas Eriksson, Mats Sjöqvist Bollnäs Sporthall A
2023-11-25 10:00 055003028 Valbo AIF P09 - IBK Runsten P0809 3 - 6 Ida Markusson, Karim Boudiaf Valbo Sportcentrum
2023-11-25 10:30 055003027 Sandvikens AIK P2010 - FBC Bollnäs P08 9 - 4 Johan Näslund, Magnus Nordahl Bessemerhallen
2023-11-26 15:00 055003025 IK Ljusdal P0809 - IBK Runsten P09 2 - 7 Per-Olov Nilsson, Mats Sjöqvist Giganten
2024-04-06 16:00 055003026 Alfta IBK P09-10 - Gävle GIK P09/10 Blå 11 - 1 Adam Hoek, Michael Hoek Alfta Sporthall
2023-12-09 12:00 055003029 Gävle GIK P09/10 Blå - IK Ljusdal P0809 10 - 3 Melvin Persson, Roger Morin Nynäshallen
2023-12-09 16:00 055003032 Valbo AIF P09 - Strömsbro IF P09 Orange 5 - 5 Mats Fernlund, Daniel Ahlin Valbo Sportcentrum
2023-12-10 10:30 055003030 FBC Bollnäs P08 - IBK Runsten P09 6 - 8 Mikael Wiberg, Adam Hoek Bollnäs Sporthall A
2023-12-17 15:30 055003031 IBK Runsten P0809 - Sandvikens AIK P2010 2 - 6 Gustav Lundberg, Mattias Dahlqvist Hemlingborg idrottshall
2023-12-16 11:00 055003036 Sandvikens AIK P2010 - Strömsbro IF P09 Orange 9 - 6 Andreas Sjöberg, Magnus Nordahl Bessemerhallen
2023-12-16 13:00 055003034 IBK Runsten P09 - IBK Runsten P0809 WO (5 - 0) Träffen Arena
2023-12-17 10:30 055003033 IK Ljusdal P0809 - FBC Bollnäs P08 4 - 8 Robin Klas, Mikael Wiberg Giganten
2024-03-02 16:00 055003035 Alfta IBK P09-10 - Valbo AIF P09 7 - 3 Dexter Bergkvist, Theodor Sundström Alfta Sporthall
2024-01-07 11:00 055003040 Sandvikens AIK P2010 - Alfta IBK P09-10 5 - 5 Andreas Sjöberg, Daniel Ahlin Bessemerhallen
2024-01-13 09:45 055003037 IBK Runsten P0809 - FBC Bollnäs P08 4 - 5 Karim Boudiaf, Mattias Dahlqvist Vallbackskolan
2024-01-13 10:45 055003038 Valbo AIF P09 - Gävle GIK P09/10 Blå 4 - 8 Jaad Abou Chaaya, Reine Schröder Valbo Sportcentrum
2024-01-13 14:45 055003039 Strömsbro IF P09 Orange - IBK Runsten P09 7 - 1 Karim Boudiaf, Mattias Dahlqvist Vallbackskolan
2024-01-20 11:30 055003044 IBK Runsten P09 - Alfta IBK P09-10 2 - 5 Jaad Abou Chaaya, Mats Fernlund Hemlingborg idrottshall
2024-01-21 11:00 055003042 FBC Bollnäs P08 - Strömsbro IF P09 Orange 5 - 9 Michael Hoek, Robert Mårtensson Bollnäs Sporthall B
2024-01-21 12:45 055003041 IK Ljusdal P0809 - IBK Runsten P0809 4 - 5 Mikael Wiberg, Robin Klas Giganten
2024-03-03 13:30 055003043 Gävle GIK P09/10 Blå - Sandvikens AIK P2010 12 - 4 Mattias Dahlqvist, Anders Löfgren Nynäshallen
2024-01-27 11:00 055003045 Valbo AIF P09 - IK Ljusdal P0809 5 - 17 Klara Hultgren, Alfons Eriksson Valbo Sportcentrum
2024-01-27 16:30 055003047 Alfta IBK P09-10 - FBC Bollnäs P08 4 - 5 Tomas Eriksson, Mats Sjöqvist Alfta Sporthall
2024-01-27 16:30 055003048 IBK Runsten P09 - Gävle GIK P09/10 Blå 4 - 10 Mattias Dahlqvist, Omar Alaydi Nynäshallen
2024-01-28 09:30 055003046 Strömsbro IF P09 Orange - IBK Runsten P0809 4 - 6 Alfons Eriksson, Anders Löfgren Alfahallen - Gavlehov
2024-02-04 16:00 Boka: 15.30 - 17.30 055003005 IBK Runsten P0809 - IK Ljusdal P0809 3 - 4 Alfons Eriksson, Johan Näslund Träffen Arena
2024-02-10 12:00 055003051 IBK Runsten P0809 - Alfta IBK P09-10 4 - 4 Lina Croner, Mats Fernlund Vallbackskolan
2024-02-10 13:00 055003050 Valbo AIF P09 - Sandvikens AIK P2010 9 - 4 Nicke Andersson, Miraj Umer Valbo Sportcentrum
2024-02-11 13:00 055003049 IK Ljusdal P0809 - Strömsbro IF P09 Orange 3 - 2 Patric Jonsson, Mats Sjöqvist Giganten
2024-02-11 15:30 055003052 FBC Bollnäs P08 - Gävle GIK P09/10 Blå 11 - 5 Dexter Bergkvist, Theodor Sundström Bollnäs Sporthall A
2024-02-17 09:30 055003055 IBK Runsten P09 - Valbo AIF P09 6 - 7 Daniel Ahlin, Anders Löfgren Hemlingborg idrottshall
2024-02-18 11:00 055003053 Sandvikens AIK P2010 - IK Ljusdal P0809 3 - 6 Daniel Ahlin, Pär Hedlund Bessemerhallen
2024-03-03 12:15 055003054 Alfta IBK P09-10 - Strömsbro IF P09 Orange 5 - 1 Theodor Sundström, Dexter Bergkvist Alfta Sporthall
2024-03-21 17:30 055003056 Gävle GIK P09/10 Blå - IBK Runsten P0809 8 - 7 Daniel Ahlin, Mats Fernlund Novahallen - Gavlehov
2024-02-24 09:30 055003059 Strömsbro IF P09 Orange - Gävle GIK P09/10 Blå 3 - 14 Daniel Ahlin, Anders Löfgren Testebo Arena
2024-02-24 11:00 055003057 IK Ljusdal P0809 - Alfta IBK P09-10 7 - 6 Tomas Eriksson, Mats Sjöqvist Giganten
2024-02-24 14:00 055003060 Valbo AIF P09 - FBC Bollnäs P08 5 - 7 Martin Brolin, Mats Fernlund Valbo Sportcentrum
2024-02-25 14:30 055003058 Sandvikens AIK P2010 - IBK Runsten P09 6 - 7 Martin Brolin, Mattias Dahlqvist Arena Jernvallen
2024-03-09 14:00 055003061 IBK Runsten P09 - IK Ljusdal P0809 4 - 3 Ahmad Taha, Jaad Abou Chaaya Hemlingborg idrottshall
2024-03-10 09:30 055003064 IBK Runsten P0809 - Valbo AIF P09 9 - 3 Jaad Abou Chaaya, Alfons Eriksson Alfahallen - Gavlehov
2024-03-10 10:30 055003063 FBC Bollnäs P08 - Sandvikens AIK P2010 2 - 1 Theodor Sundström, Dexter Bergkvist Bollnäs Sporthall A
2024-03-23 17:00 055003062 Gävle GIK P09/10 Blå - Alfta IBK P09-10 9 - 5 Johannes Ehn, Mats Fernlund Vallbackskolan
2024-03-16 12:00 055003068 Strömsbro IF P09 Orange - Valbo AIF P09 5 - 7 Johan Näslund, Roger Morin Testebo Arena
2024-03-16 14:00 055003066 IBK Runsten P09 - FBC Bollnäs P08 5 - 6 Mats Fernlund, Torbjörn Ström Nynäshallen
2024-03-17 15:00 055003067 Sandvikens AIK P2010 - IBK Runsten P0809 5 - 10 Omar Alaydi, Martin Brolin Bessemerhallen
2024-04-04 19:20 055003065 IK Ljusdal P0809 - Gävle GIK P09/10 Blå 4 - 6 Dexter Bergkvist, Theodor Sundström Giganten
2024-03-23 055003070 IBK Runsten P0809 - IBK Runsten P09 WO (5 - 0)
2024-03-23 09:30 055003072 Strömsbro IF P09 Orange - Sandvikens AIK P2010 5 - 4 Mattias Dahlqvist, Roger Morin Vallbackskolan
2024-03-23 13:00 055003071 Valbo AIF P09 - Alfta IBK P09-10 1 - 4 Alfons Eriksson, Ida Markusson Valbo Sportcentrum
2024-03-24 14:00 055003069 FBC Bollnäs P08 - IK Ljusdal P0809 8 - 5 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gävle GIK P09/ 10 Blå 16 12 0 4 125-97 28 36
2. FBC Bollnäs P08 16 11 0 5 101-89 12 33
3. Alfta IBK P09-10 16 9 2 5 86-67 19 29
4. IBK Runsten P0809 16 9 1 6 85-68 17 28
5. Sandvikens AIK P2010 16 6 1 9 94-100 -6 19
6. IK Ljusdal P0809 16 6 0 10 84-96 -12 18
7. Strömsbro IF P09 Orange 16 5 2 9 80-93 -13 17
8. IBK Runsten P09 16 5 2 9 70-84 -14 17
9. Valbo AIF P09 16 4 2 10 90-121 -31 14
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis