Herrar Division 4 Dalarna/Gävleborg (2023/24)

Gruppspel
Herrar Division 4 Dalarna/Gävleborg
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-13 19:00 034005002 Furuviks FF - IBF Ludvika 2 13 - 1 Anders Löfgren, Daniel Ahlin Nynäshallen
2023-10-13 19:00 034005003 Gävle GIK 3 - Långshyttans IBK 15 - 4 Magnus Nordahl, Martin Brolin Novahallen - Gavlehov
2023-10-13 19:00 034005004 Hofors IBK - Krylbo AIS 10 - 7 Pär Hedlund, Mikael Svenske Hoforshallen
2023-10-14 11:00 034005005 IBF Hedemora 2 - Sundborns GOIF 6 - 7 Mikael Svenske, Per Nordström Vasahallen
2023-10-14 16:30 034005001 Digers BK - Valbo AIF 10 - 8 Terje Severinsson, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2023-10-20 19:00 034005008 Krylbo AIS - Furuviks FF 3 - 10 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Markushallen
2023-10-21 12:30 034005009 Sundborns GOIF - Gävle GIK 3 7 - 9 Simon Halldén, Sebastian Wattberg Lugnet D
2023-10-21 13:00 034005010 IBF Hedemora 2 - Hofors IBK 6 - 8 Anders Sundvall, Peter Andersson Vikmanshyttans sporthall
2023-10-21 16:00 034005006 IBF Ludvika 2 - Digers BK 6 - 13 Peter Atternäs, Phichet Phaetaya Ludvika Sporthall
2023-10-21 16:00 034005007 Långshyttans IBK - Valbo AIF 4 - 14 Anders Sundvall, Peter Andersson Långshyttans Sporthall
2023-10-27 19:00 034005014 Furuviks FF - IBF Hedemora 2 7 - 5 Pär Hedlund, Karim Boudiaf Nynäshallen
2023-10-28 12:00 034005011 Digers BK - Långshyttans IBK 11 - 9 Terje Severinsson, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2023-10-28 13:00 034005012 IBF Ludvika 2 - Krylbo AIS 2 - 9 Jonathan Ahlbom, Noel Hildensjö Bergahallen
2023-10-28 17:00 034005015 Gävle GIK 3 - Hofors IBK 3 - 8 Magnus Undén, Pontus Grönberg Nynäshallen
2023-10-29 16:00 034005013 Valbo AIF - Sundborns GOIF 8 - 10 Erik Lindberg, Alfons Eriksson Valbo Sportcentrum
2023-11-03 19:00 034005019 Hofors IBK - Valbo AIF 8 - 10 Erik Lindberg, Pontus Grönberg Hoforshallen
2023-11-03 19:00 034005020 Gävle GIK 3 - Furuviks FF 9 - 6 Anders Löfgren, Magnus Undén Alfahallen - Gavlehov
2023-11-04 10:30 034005017 Sundborns GOIF - Långshyttans IBK 7 - 6 Andreas Spång, Emil Karlsson Haraldsbo Sporthall
2023-11-04 13:00 034005018 IBF Hedemora 2 - IBF Ludvika 2 6 - 4 Per Nordström, Mikael Svenske Vasahallen
2023-11-05 17:00 034005016 Krylbo AIS - Digers BK 10 - 7 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Markushallen
2023-11-10 19:30 034005021 Digers BK - Sundborns GOIF 5 - 7 Conny Törehed, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2023-11-11 16:00 034005023 Långshyttans IBK - Hofors IBK 5 - 9 Anders Sundvall, Peter Andersson Långshyttans Sporthall
2023-11-11 16:00 034005025 Valbo AIF - Furuviks FF 5 - 4 e.förl. Anders Löfgren, Magnus Undén Valbo Sportcentrum
2023-11-12 17:00 034005022 Krylbo AIS - IBF Hedemora 2 7 - 5 Jussi Nissinen, Mattias Hedberg Markushallen
2023-11-18 13:45 034005024 IBF Ludvika 2 - Gävle GIK 3 6 - 14 Tonni Boström, Simon Jansson Bergahallen
2023-11-24 19:00 034005027 Hofors IBK - Sundborns GOIF 15 - 2 Reine Schröder, Mattias Dahlqvist Hoforshallen
2023-11-24 19:00 034005029 Furuviks FF - Långshyttans IBK 6 - 7 Roger Morin, Karim Boudiaf Nynäshallen
2023-11-25 13:00 034005026 IBF Hedemora 2 - Digers BK 8 - 18 Andreas Spång, Emil Karlsson Vasahallen
2023-11-25 17:00 034005028 Gävle GIK 3 - Krylbo AIS 29 - 5 Michael Hoek, Hugo Jonsson Novahallen - Gavlehov
2023-12-20 19:30 034005030 Valbo AIF - IBF Ludvika 2 10 - 8 Mattias Dahlqvist, Karim Boudiaf Valbo Sportcentrum
2023-12-01 19:30 034005031 Digers BK - Hofors IBK 7 - 10 Simon Jansson, Tonni Boström Idre Fjäll Arena
2023-12-02 13:00 034005032 IBF Hedemora 2 - Gävle GIK 3 4 - 11 Pär Hedlund, Per Nordström Vasahallen
2023-12-02 13:00 034005035 Långshyttans IBK - IBF Ludvika 2 8 - 4 Jonathan Ahlbom, Noel Hildensjö Långshyttans Sporthall
2023-12-03 10:30 034005033 Sundborns GOIF - Furuviks FF 4 - 9 Per Nordström, Mikael Svenske Haraldsbo Sporthall
2023-12-03 17:00 034005034 Krylbo AIS - Valbo AIF 5 - 8 Jonathan Ahlbom, Noel Hildensjö Markushallen
2023-12-08 19:00 034005037 Furuviks FF - Hofors IBK 11 - 8 Andreas Sjöberg, Alfons Eriksson Nynäshallen
2023-12-09 16:00 034005040 Långshyttans IBK - Krylbo AIS 10 - 6 Johan Forsström, Linus Isberg Långshyttans Sporthall
2023-12-10 13:00 034005039 IBF Ludvika 2 - Sundborns GOIF 2 - 5 Jörgen Andersson, Mattias Papmehl-Dufay Ludvika Sporthall
2023-12-10 16:00 034005038 Valbo AIF - IBF Hedemora 2 18 - 0 Anders Löfgren, Daniel Ahlin Valbo Sportcentrum
2024-03-13 19:30 034005036 Gävle GIK 3 - Digers BK 19 - 7 Håkan Thunman Alfahallen - Gavlehov
2023-12-15 19:00 034005043 Hofors IBK - IBF Ludvika 2 12 - 6 Magnus Nordahl, Jonas Tidsjö Hoforshallen
2023-12-16 10:30 034005045 Sundborns GOIF - Krylbo AIS 5 - 7 Jonathan Ahlbom, Noel Hildensjö Lugnet C
2023-12-16 11:00 034005044 IBF Hedemora 2 - Långshyttans IBK 5 - 7 Anders Sundvall, Peter Andersson Vasahallen
2023-12-17 16:30 034005041 Digers BK - Furuviks FF 7 - 6 Tonni Boström, Simon Jansson Idre Fjäll Arena
2023-12-17 17:00 034005042 Gävle GIK 3 - Valbo AIF 7 - 4 Andreas Sjöberg, Anders Löfgren Nynäshallen
2024-01-12 19:00 034005049 Krylbo AIS - Hofors IBK 6 - 7 e.förl. Anders Sundvall, Peter Andersson Markushallen
2024-01-13 10:30 034005050 Sundborns GOIF - IBF Hedemora 2 13 - 2 Pär Hedlund, Mikael Svenske Lugnet C
2024-01-13 13:00 034005046 Valbo AIF - Digers BK 10 - 8 Jonathan Blank, Andreas Sjöberg Valbo Sportcentrum
2024-01-13 16:00 034005048 Långshyttans IBK - Gävle GIK 3 4 - 5 e.förl. Andreas Spång, Emil Karlsson Långshyttans Sporthall
2024-01-13 17:00 034005047 IBF Ludvika 2 - Furuviks FF 2 - 6 Noel Hildensjö, Mattias Papmehl-Dufay Ludvika Sporthall
2024-01-19 19:00 034005053 Furuviks FF - Krylbo AIS 8 - 3 Reine Schröder, Andreas Sjöberg Hemlingborg idrottshall
2024-01-19 19:00 034005055 Hofors IBK - IBF Hedemora 2 18 - 2 Pär Hedlund, Sebastian Wattberg Hoforshallen
2024-01-20 14:15 034005054 Gävle GIK 3 - Sundborns GOIF 14 - 7 Anders Löfgren, Jonathan Blank Nynäshallen
2024-01-20 17:00 034005051 Digers BK - IBF Ludvika 2 21 - 5 Johan Forsström, Phichet Phaetaya Idre Fjäll Arena
2024-01-21 16:00 034005052 Valbo AIF - Långshyttans IBK 10 - 6 Erik Lindberg, Magnus Undén Valbo Sportcentrum
2024-01-26 19:00 034005057 Krylbo AIS - IBF Ludvika 2 7 - 6 Phichet Phaetaya, Sebastian Wattberg Markushallen
2024-01-26 19:00 034005060 Hofors IBK - Gävle GIK 3 10 - 9 e.förl. Mats Fernlund, Karim Boudiaf Hoforshallen
2024-01-27 10:00 034005059 IBF Hedemora 2 - Furuviks FF 5 - 19 Peter Atternäs, Phichet Phaetaya Vasahallen
2024-01-27 12:30 034005058 Sundborns GOIF - Valbo AIF 7 - 11 Peter Andersson, Olle Gahnshag Haraldsbo Sporthall
2024-01-27 13:00 034005056 Långshyttans IBK - Digers BK 9 - 10 e.förl. Per Nordström, Alvin Erikhans Långshyttans Sporthall
2024-02-02 19:00 034005063 IBF Ludvika 2 - IBF Hedemora 2 10 - 4 Phichet Phaetaya, Pär Hedlund Ludvika Sporthall
2024-02-02 19:00 034005065 Furuviks FF - Gävle GIK 3 11 - 7 Karim Boudiaf, Andreas Sjöberg Nynäshallen
2024-02-02 19:30 034005061 Digers BK - Krylbo AIS 10 - 7 Terje Severinsson, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2024-02-03 16:00 034005064 Valbo AIF - Hofors IBK 6 - 5 Anders Löfgren, Daniel Ahlin Valbo Sportcentrum
2024-02-04 14:00 034005062 Långshyttans IBK - Sundborns GOIF 8 - 3 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Långshyttans Sporthall
2024-02-09 19:00 034005068 Hofors IBK - Långshyttans IBK 10 - 6 Reine Schröder, Hugo Jonsson Hoforshallen
2024-02-09 19:00 034005070 Furuviks FF - Valbo AIF 7 - 11 Alfons Eriksson, Jonathan Blank Nynäshallen
2024-02-10 13:30 034005066 Sundborns GOIF - Digers BK 10 - 5 Andreas Spång, Emil Karlsson Lugnet D
2024-02-11 09:00 034005067 IBF Hedemora 2 - Krylbo AIS 5 - 9 Phichet Phaetaya, Per Nordström Vasahallen
2024-02-11 14:30 034005069 Gävle GIK 3 - IBF Ludvika 2 19 - 7 Karim Boudiaf, Mattias Dahlqvist Nynäshallen
2024-02-16 19:00 034005073 Krylbo AIS - Gävle GIK 3 4 - 9 Fredrick Lundin, William Lundström Markushallen
2024-02-18 14:00 034005074 Långshyttans IBK - Furuviks FF 7 - 8 Fredrick Lundin, William Lundström Långshyttans Sporthall
2024-02-18 17:00 034005075 IBF Ludvika 2 - Valbo AIF 5 - 19 Handrin Thunqvist, Fredrik Andersson Ludvika Sporthall
2024-02-18 18:00 034005072 Sundborns GOIF - Hofors IBK 6 - 5 e.förl. Fredrick Lundin, William Lundström Lugnet C
2024-02-18 18:30 034005071 Digers BK - IBF Hedemora 2 9 - 8 e.förl. Terje Severinsson, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2024-02-23 19:00 034005076 Hofors IBK - Digers BK 10 - 4 Reine Schröder, Phichet Phaetaya Hoforshallen
2024-02-23 19:00 034005078 Furuviks FF - Sundborns GOIF 9 - 4 Jaad Abou Chaaya, Anders Sundvall Nynäshallen
2024-02-23 19:30 034005079 Valbo AIF - Krylbo AIS 12 - 5 Michael Hoek, Ronnie Eriksson Valbo Sportcentrum
2024-02-24 16:00 034005080 IBF Ludvika 2 - Långshyttans IBK 6 - 10 Johan Hällström, Camilla Eriksson Ludvika Sporthall
2024-02-25 12:30 034005077 Gävle GIK 3 - IBF Hedemora 2 4 - 7 Jonathan Blank, Robin Klas Novahallen - Gavlehov
2024-03-08 19:00 034005082 Hofors IBK - Furuviks FF 6 - 5 Tonni Boström, Simon Jansson Hoforshallen
2024-03-08 19:00 034005084 Sundborns GOIF - IBF Ludvika 2 6 - 4 Pär Hedlund, Sebastian Wattberg Lugnet C
2024-03-09 13:00 034005083 IBF Hedemora 2 - Valbo AIF 1 - 42 Johan Forsström, Anton Mårtensson Vasahallen
2024-03-09 13:30 034005081 Digers BK - Gävle GIK 3 12 - 13 Andreas Spång, Emil Karlsson Idre Fjäll Arena
2024-03-10 17:00 034005085 Krylbo AIS - Långshyttans IBK 7 - 11 Johan Forsström, Phichet Phaetaya Markushallen
2024-03-01 19:30 034005086 Furuviks FF - Digers BK WO (5 - 0) Nynäshallen
2024-03-16 13:30 034005088 IBF Ludvika 2 - Hofors IBK 4 - 16 Anders Sundvall, Peter Andersson Ludvika Sporthall
2024-03-16 16:00 034005089 Långshyttans IBK - IBF Hedemora 2 12 - 4 Mattias Hedberg, Per Nordström Långshyttans Sporthall
2024-03-17 16:00 034005087 Valbo AIF - Gävle GIK 3 4 - 5 Igor Ivanchenko, Artem Zolotar Valbo Sportcentrum
2024-03-17 17:00 034005090 Krylbo AIS - Sundborns GOIF 5 - 6 Olle Gahnshag, Alvin Erikhans Markushallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Gävle GIK 3 18 13 2 (1) 3 201-117 84 42
2. Valbo AIF 18 13 1 (1) 4 210-105 105 41
3. Hofors IBK 18 12 3 (2) 3 175-105 70 41
4. Furuviks FF 18 12 1 (0) 5 150-94 56 37
5. Sundborns GOIF 18 9 1 (1) 8 116-130 -14 29
6. Långshyttans IBK 18 8 2 (0) 8 133-140 -7 26
7. Digers BK 18 7 2 (2) 9 164-160 4 25
8. Krylbo AIS 18 6 1 (0) 11 112-160 -48 19
9. IBF Hedemora 2 18 2 1 (0) 15 83-223 -140 7
10. IBF Ludvika 2 18 1 0 (0) 17 88-198 -110 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis