Pantamera Flickor Division 1 (2023/24)

Gruppspel
Pantamera Flickor Division 1A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-21 10:30 247001010 Sundsvalls IBF F08-09 - G/K IBS F08/Nätra F07-09 1 7 - 3 Santiago Bedoya, Fredrik Pålsson Höglunda
2023-10-21 10:30 247001048 Sundsvall FBC U F08/09 - Örnsköldsvik IBK F08/Örnsköldsviks IBF 2 - 2 Morgan Karlström, Mattias Karlsson Hagahallen
2023-10-21 11:00 247001003 Moälvens IBK F07-08 - Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF 1 - 4 Matilda Öhlén, Lucas Rolandsen Skyttis Arena
2023-10-21 14:00 247001028 Sundsvall FBC U F08/09 - G/K IBS F08/Nätra F07-09 1 1 - 12 Pierre Björklund, Markus Sjöholm Hagahallen
2023-10-21 15:30 247001002 Sundsvalls IBF F08-09 - Örnsköldsvik IBK F08/Örnsköldsviks IBF 3 - 3 Teodor Lundgren, Kian Keinia Höglunda
2023-10-29 10:30 247001005 Moälvens IBK F07-08 - G/K IBS F08/Nätra F07-09 1 1 - 2 Jonas Melin, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2023-10-29 12:00 247001008 Sundsvalls IBF F08-09 - Sundsvall FBC U F08/09 9 - 2 Tony Lööf, Santiago Bedoya Höglunda
2023-11-19 247001016 Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF - Sundsvalls IBF F08-09 1 - 5 Skyttis Arena
2023-11-19 13:45 247001026 Moälvens IBK F07-08 - Sundsvalls IBF F08-09 2 - 6 Matilda Öhlén, Wille Berglund Örnsköldsviks Sporthall
2023-11-25 12:30 247001013 Örnsköldsvik IBK F08/Örnsköldsviks IBF - Moälvens IBK F07-08 4 - 1 Wille Berglund, Matilda Öhlén Nolaskolan
2023-11-26 10:30 247001020 Örnsköldsvik IBK F08/Örnsköldsviks IBF - Sundsvall FBC U F08/09 7 - 4 Matilda Öhlén, Jonas Melin Örnsköldsviks Sporthall
2023-11-26 12:30 247001019 Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF - G/K IBS F08/Nätra F07-09 1 3 - 1 Ivan Wahlström, Ivica Matanovic Örnsköldsviks Sporthall
2023-11-26 14:30 247001011 Moälvens IBK F07-08 - Sundsvall FBC U F08/09 6 - 0 Jonas Melin, Maria Dahlin Örnsköldsviks Sporthall
2023-12-10 10:00 247001023 G/K IBS F08/Nätra F07-09 1 - Örnsköldsvik IBK F08/Örnsköldsviks IBF 6 - 5 Matilda Öhlén, Wille Berglund Skyttis Arena
2024-01-28 11:30 247001044 Sundsvalls IBF F08-09 - Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF 6 - 9 Victor Ceder, Filip Magnusson Höglunda
2024-01-28 15:00 247001022 Sundsvall FBC U F08/09 - Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF 2 - 2 Jan Öberg, Thomas Eriksson Baldershallen 5
2023-12-17 10:30 247001027 Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF - Örnsköldsvik IBK F08/Örnsköldsviks IBF 4 - 2 Ivan Wahlström, Jonas Melin Skyttis Arena
2024-01-21 11:00 247001030 Örnsköldsvik IBK F08/Örnsköldsviks IBF - Sundsvalls IBF F08-09 3 - 3 Adrian Melin, Mikael Körning Skyttis Arena
2024-01-21 11:00 247001031 Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF - Moälvens IBK F07-08 4 - 2 Alexander Engström, Victor Ceder Örnsköldsviks Sporthall
2024-01-21 14:30 247001038 G/K IBS F08/Nätra F07-09 1 - Sundsvalls IBF F08-09 2 - 4 My Sahlen, Andreas Nyman Örnsköldsviks Sporthall
2024-01-27 14:30 247001036 Sundsvall FBC U F08/09 - Sundsvalls IBF F08-09 1 - 4 Mattias Karlsson, Tony Lööf Hagahallen
2024-01-27 15:00 247001033 G/K IBS F08/Nätra F07-09 1 - Moälvens IBK F07-08 1 - 4 Alexander Engström, Wille Berglund Örnsköldsviks Sporthall
2024-02-04 10:30 247001039 Sundsvall FBC U F08/09 - Moälvens IBK F07-08 2 - 9 Fredrik Pålsson, Simon Lejdstrand Hagahallen
2024-02-04 11:30 247001051 Örnsköldsvik IBK F08/Örnsköldsviks IBF - G/K IBS F08/Nätra F07-09 1 4 - 4 Mikael Körning, Adrian Melin Skyttis Arena
2024-02-04 15:30 247001054 Sundsvalls IBF F08-09 - Moälvens IBK F07-08 5 - 2 Pierre Björklund, Lucas Rolandsen Höglunda
2024-02-18 10:30 247001041 Moälvens IBK F07-08 - Örnsköldsvik IBK F08/Örnsköldsviks IBF 1 - 1 Alexander Engström, Wille Berglund Skyttis Arena
2024-02-24 13:00 247001047 G/K IBS F08/Nätra F07-09 1 - Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF 0 - 4 Wille Berglund, Alexander Engström Skyttis Arena
2024-03-17 10:30 247001050 Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF - Sundsvall FBC U F08/09 9 - 2 Ivica Matanovic, Alexander Engström Skyttis Arena
2024-03-17 14:30 247001056 G/K IBS F08/Nätra F07-09 1 - Sundsvall FBC U F08/09 14 - 0 Kathrine-Louise Näslund, Alexander Engström Skyttis Arena
2024-03-24 10:30 247001055 Örnsköldsvik IBK F08/Örnsköldsviks IBF - Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF 2 - 5 Mikael Körning, Ivica Matanovic Skyttis Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örnsköldsvik IBK F09/ Örnsköldsviks IBF 10 8 1 1 45-23 22 25
2. Sundsvalls IBF F08-09 10 7 2 1 52-28 24 23
3. G/ K IBS F08/ Nätra F07-09 1 10 4 1 5 45-33 12 13
4. Örnsköldsvik IBK F08/ Örnsköldsviks IBF 10 2 5 3 33-33 0 11
5. Moälvens IBK F07-08 10 3 1 6 29-29 0 10
6. Sundsvall FBC U F08/ 09 10 0 2 8 16-74 -58 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Division 1B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-15 10:30 247002001 Sundsvalls IBF F09-10 Haga - G/K IBS F08/Nätra F07-09 2 5 - 4 Kian Keinia, Fredrik Pålsson Hagahallen
2023-10-15 11:30 247002004 Sundsvall FBC U F08/09 - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm 5 - 2 Lucas Rolandsen, William Bergman Baldershallen 4
2023-10-15 13:30 247002002 Moälvens IBK F09 - Sundsvalls IBF F08-09 0 - 3 Adrian Melin, Kathrine-Louise Näslund Skyttis Arena
2023-10-15 15:30 247002053 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm - G/K IBS F08/Nätra F07-09 2 4 - 6 Lucas Rolandsen, Fredrik Pålsson Höglunda
2023-10-21 247002015 Sundsvall FBC U F08/09 - G/K IBS F08/Nätra F07-09 2 1 - 12 Vibacke Alnö Sundsvall
2023-10-21 247002049 Sundsvalls IBF F08-09 - G/K IBS F08/Nätra F07-09 2 7 - 3 Höglunda
2023-10-28 247002006 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm - Moälvens IBK F09 6 - 1
2023-10-29 247002008 Sundsvalls IBF F08-09 - Sundsvall FBC U F08/09 9 - 2 Höglunda
2023-11-10 18:00 247002010 Sundsvalls IBF F09-10 Haga - Sundsvalls IBF F08-09 3 - 3 Mattias Karlsson, Kent Jansson Sundsvalls Sporthall-A
2023-11-11 13:30 247002009 Moälvens IBK F09 - G/K IBS F08/Nätra F07-09 2 0 - 5 Håkan Berglund, Wille Berglund Nolaskolan
2023-11-18 247002014 Sundsvalls IBF F09-10 Haga - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm 1 - 4
2023-11-19 10:30 247002016 Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF - Sundsvalls IBF F08-09 1 - 5 Kathrine-Louise Näslund, Peder Lövdahl Örnsköldsviks Sporthall
2023-11-26 247002035 Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF - G/K IBS F08/Nätra F07-09 2 3 - 1 Skyttis Arena
2023-12-02 10:30 247002019 Sundsvalls IBF F09-10 Haga - Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF 2 - 2 Fredrik Pålsson, Nils Börlin Hagahallen
2023-12-02 15:30 247002039 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm - Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF 3 - 7 Lucas Rolandsen, Victor Ceder Höglunda
2023-12-03 10:15 247002018 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm - Sundsvalls IBF F08-09 0 - 13 Tony Lööf, Peterson Lugero Sundsvalls Sporthall-A
2023-12-09 247002023 Sundsvalls IBF F09-10 Haga - Moälvens IBK F09 0 - 1
2023-12-09 15:30 247002020 Sundsvall FBC U F08/09 - Moälvens IBK F09 1 - 2 Victor Ceder, Lucas Rolandsen Baldershallen 4
2023-12-10 247002022 Sundsvall FBC U F08/09 - Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF 2 - 2 Vibacke Alnö Sundsvall
2023-12-16 10:30 247002025 G/K IBS F08/Nätra F07-09 2 - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm 3 - 1 Jonas Melin, Adrian Melin Höglandshallen Örnsköldsvik
2023-12-16 12:30 247002027 Moälvens IBK F09 - Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF 5 - 3 My Sahlen, Peter Näslund Höglandshallen Örnsköldsvik
2023-12-16 16:30 247002011 Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm 11 - 1 Alexander Engström, Matilda Öhlén Höglandshallen Örnsköldsvik
2023-12-16 17:00 247002028 Sundsvalls IBF F09-10 Haga - Sundsvall FBC U F08/09 3 - 2 Kent Jansson, Mattias Karlsson Hagahallen
2023-12-17 247002051 Moälvens IBK F09 - Sundsvalls IBF F09-10 Haga 4 - 6
2024-01-13 13:30 247002032 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm - Sundsvall FBC U F08/09 3 - 1 Kent Jansson, Thomas Eriksson Höglunda
2024-01-21 247002021 G/K IBS F08/Nätra F07-09 2 - Sundsvalls IBF F08-09 2 - 4 Skyttis Arena
2024-02-17 13:15 247002030 Sundsvalls IBF F08-09 - Moälvens IBK F09 5 - 3 Pierre Björklund, Kent Jansson Baldershallen 4
2024-01-27 247002036 Sundsvall FBC U F08/09 - Sundsvalls IBF F08-09 1 - 4 Vibacke Alnö Sundsvall
2024-01-28 247002034 Moälvens IBK F09 - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm 3 - 0
2024-01-19 18:15 247002038 Sundsvalls IBF F08-09 - Sundsvalls IBF F09-10 Haga 7 - 1 Lucas Rolandsen, Kent Jansson Sundsvalls Sporthall-A
2024-02-11 15:00 247002037 G/K IBS F08/Nätra F07-09 2 - Moälvens IBK F09 1 - 2 Ivica Matanovic, Filip Dahlberg-Sjölund Skyttis Arena
2024-02-17 247002042 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm - Sundsvalls IBF F09-10 Haga 1 - 3
2024-02-18 247002044 Sundsvalls IBF F08-09 - Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF 6 - 9 Höglunda
2024-02-09 18:30 247002046 Sundsvalls IBF F08-09 - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm 7 - 7 Kent Jansson, Victor Ceder Baldershallen 4
2024-02-24 247002007 G/K IBS F08/Nätra F07-09 2 - Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF 0 - 4 Skyttis Arena
2024-03-02 11:00 247002047 Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF - Sundsvalls IBF F09-10 Haga 5 - 2 My Sahlen, Matilda Öhlén Skyttis Arena
2024-03-02 15:00 247002029 G/K IBS F08/Nätra F07-09 2 - Sundsvalls IBF F09-10 Haga 5 - 3 My Sahlen, Matilda Öhlén Örnsköldsviks Sporthall
2024-04-02 19:00 247002048 Moälvens IBK F09 - Sundsvall FBC U F08/09 2 - 2 Wille Berglund, Andreas Nyman Örnsköldsviks Sporthall
2024-03-17 247002043 G/K IBS F08/Nätra F07-09 2 - Sundsvall FBC U F08/09 14 - 0 Skyttis Arena
2024-03-17 247002050 Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF - Sundsvall FBC U F08/09 9 - 2 Skyttis Arena
2024-03-22 19:30 247002055 Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF - Moälvens IBK F09 3 - 5 My Sahlen, Peter Näslund Skyttis Arena
2024-03-23 12:30 247002056 Sundsvall FBC U F08/09 - Sundsvalls IBF F09-10 Haga 1 - 3 Nils Börlin, William Bergman Baldershallen 4
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sundsvalls IBF F08-09 12 9 2 1 73-32 41 29
2. Örnsköldsvik IBK F09/ Örnsköldsviks IBF 12 7 2 3 59-34 25 23
3. Moälvens IBK F09 12 6 1 5 28-35 -7 19
4. G/ K IBS F08/ Nätra F07-09 2 12 6 0 6 56-34 22 18
5. Sundsvalls IBF F09-10 Haga 12 5 2 5 32-39 -7 17
6. Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm 12 3 1 8 32-61 -29 10
7. Sundsvall FBC U F08/ 09 12 1 2 9 20-65 -45 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis