Damer Division 3 (2023/24)

Gruppspel
Damer Division 3 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-13 19:30 182300001 Lekvattnets BK - BKI Sunnanå U 5 - 6 Morgan Wallberg, Jan-Olov Johansson Stjernehallen
2023-10-14 16:30 182300004 BK Vålberg - Munkfors IBK U 14 - 3 Hannes Bergenfur, Mohamad Al-Hassan ASP Byggmaskiner Arena
2023-10-15 15:30 182300002 Säffle SK - Skattkärrs IK 3 - 6 Kristoffer Andersson, Björn Svensson Tegnérhallen
2023-10-15 17:45 182300003 Skoghalls IBK Utveckling U - Grums IBK U 2 - 3 Erik Jansson, Albin Lämmel Hammarö Arena
2023-10-20 19:45 182300007 Skattkärrs IK - Skoghalls IBK Utveckling U 9 - 3 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi ASP Byggmaskiner Arena
2023-10-22 15:30 182300008 BKI Sunnanå U - BK Vålberg 4 - 3 Mats Andersson, Isabelle Lassfolk ECG Arena
2023-11-12 19:00 182300006 Grums IBK U - Säffle SK 6 - 4 Jonas Snäll, Anders Leander Grums Sporthall
2023-12-16 12:00 182300005 Munkfors IBK U - Lekvattnets BK 5 - 3 Jan Gudmunds, Lars Larsson, Ej offentliggjord Munkfors Arena
2023-11-03 19:30 182300011 Säffle SK - Lekvattnets BK 6 - 0 Rebecca Bräck, Josefine Holmqvist-Göthberg Tegnérhallen
2023-11-05 11:00 182300009 Skattkärrs IK - BKI Sunnanå U 13 - 4 Erik Ejerfeldt, Johan Kronberg AllOffice Arena
2023-11-05 15:00 182300010 Munkfors IBK U - Grums IBK U 3 - 5 Jonathan Elfström, Ahmad Alzain Munkfors Arena
2023-11-05 16:30 182300012 BK Vålberg - Skoghalls IBK Utveckling U 3 - 13 Björn Svensson, Erik Jansson AllOffice Arena
2023-11-12 16:00 182300016 Skoghalls IBK Utveckling U - Munkfors IBK U 10 - 4 Erik Jansson, Isabelle Lassfolk Hammarö Arena
2023-11-12 18:00 182300014 Lekvattnets BK - Skattkärrs IK 2 - 5 Peter Berntsson, Lars Room Stjernehallen
2023-12-17 18:45 182300015 BK Vålberg - Grums IBK U 0 - 6 Erik Jansson, Mats Andersson Klubbhuset Arena
2024-01-05 19:30 182300013 Säffle SK - BKI Sunnanå U 9 - 2 Magnus Fransson, Leif Pettersson Tegnérhallen
2023-11-14 19:45 182300020 Skattkärrs IK - BK Vålberg 12 - 0 Isabelle Lassfolk, Erik Jansson Klubbhuset Arena
2023-11-19 15:30 182300017 Grums IBK U - Lekvattnets BK 17 - 4 Ragnar Clarström, Björn Svensson Grums Sporthall
2023-11-19 16:00 182300018 Munkfors IBK U - Säffle SK 6 - 5 e.förl. Imran Husseini, Ahmad Alzain Munkfors Arena
2023-11-19 16:00 182300019 BKI Sunnanå U - Skoghalls IBK Utveckling U 7 - 6 Erik Jansson, Isabelle Lassfolk ECG Arena
2023-12-01 19:45 182300024 BK Vålberg - Säffle SK 5 - 5 e.förl. Kim Persson, Andrea Mizser Klubbhuset Arena
2023-12-02 15:00 182300022 Munkfors IBK U - Skattkärrs IK 0 - 24 Jim Hilmersson, Mohamad Al-Hassan Munkfors Arena
2023-12-03 12:00 182300021 Grums IBK U - BKI Sunnanå U 6 - 1 Leif Pettersson, Magnus Fransson Grums Sporthall
2023-12-03 17:30 182300023 Skoghalls IBK Utveckling U - Lekvattnets BK 5 - 2 Johan Kronberg, Andrea Mizser Hammarö Arena
2023-11-26 17:00 182300026 Skattkärrs IK - Grums IBK U 6 - 4 Erik Jansson, Isabelle Lassfolk Klubbhuset Arena
2023-12-09 16:30 182300025 BKI Sunnanå U - Munkfors IBK U 16 - 6 Mats Andersson, Robert Andersson ECG Arena
2023-12-10 18:00 182300027 Lekvattnets BK - BK Vålberg 5 - 12 Jonathan Elfström, Imran Husseini Stjernehallen
2024-01-26 19:30 182300028 Säffle SK - Skoghalls IBK Utveckling U 5 - 6 Leif Pettersson, Olof Olsson Tegnérhallen
2024-01-13 15:15 182300031 Grums IBK U - Skoghalls IBK Utveckling U 5 - 3 Andrea Mizser, Isabelle Lassfolk Grums Sporthall
2024-01-13 15:30 182300029 BKI Sunnanå U - Lekvattnets BK 14 - 4 Leif Lillberg, Lars Room ECG Arena
2024-01-13 16:45 182300030 Skattkärrs IK - Säffle SK 5 - 5 e.förl. Tim Weghammar, Björn Svensson ASP Byggmaskiner Arena
2024-01-14 15:00 182300032 Munkfors IBK U - BK Vålberg 5 - 4 Niklas Stridsberg, Imran Husseini Munkfors Arena
2024-01-20 11:30 182300036 BK Vålberg - BKI Sunnanå U 4 - 6 Ebba Knutsson, Björn Svensson AllOffice Arena
2024-01-20 16:30 182300034 Säffle SK - Grums IBK U 0 - 3 Mujib Rahman, Mohamad Al-Hassan Tegnérhallen
2024-01-20 18:30 182300033 Lekvattnets BK - Munkfors IBK U 3 - 3 e.förl. Christoffer Frykestam, Jan-Olov Johansson Stjernehallen
2024-01-21 16:30 182300035 Skoghalls IBK Utveckling U - Skattkärrs IK 4 - 4 e.förl. Andrea Mizser, Mats Andersson Hammarö Arena
2024-02-02 19:30 182300040 Skoghalls IBK Utveckling U - BK Vålberg 9 - 6 Erik Jansson, Björn Svensson Hammarö Arena
2024-02-03 13:30 182300038 Grums IBK U - Munkfors IBK U 15 - 2 Leif Pettersson, Olof Olsson Grums Sporthall
2024-02-04 16:00 182300037 BKI Sunnanå U - Skattkärrs IK 6 - 4 Christian Fröding, Morgan Wallberg ECG Arena
2024-02-04 18:00 182300039 Lekvattnets BK - Säffle SK 4 - 8 Niklas Stridsberg, Imran Husseini Stjernehallen
2024-02-09 19:00 182300041 BKI Sunnanå U - Säffle SK 7 - 8 Lars Room, Morgan Wallberg ECG Arena
2024-02-09 19:30 182300043 Grums IBK U - BK Vålberg 13 - 2 Magnus Fransson, Olof Olsson Grums Sporthall
2024-02-11 15:00 182300044 Munkfors IBK U - Skoghalls IBK Utveckling U 4 - 7 Ragnar Clarström, Niklas Stridsberg Munkfors Arena
2024-02-11 18:00 182300042 Skattkärrs IK - Lekvattnets BK 22 - 1 Johan Kronberg, Mats Andersson ASP Byggmaskiner Arena
2024-02-16 19:30 182300047 Skoghalls IBK Utveckling U - BKI Sunnanå U 0 - 9 Kim Persson, Eric Karlsson Hammarö Arena B
2024-02-16 19:45 182300048 BK Vålberg - Skattkärrs IK 3 - 13 Jörgen Grändefors, Nicklas Mattsson AllOffice Arena
2024-02-17 16:30 182300046 Säffle SK - Munkfors IBK U 8 - 1 Leif Pettersson, Olof Olsson Tegnérhallen
2024-02-18 15:00 182300045 Lekvattnets BK - Grums IBK U 3 - 5 Lars Room, Peter Berntsson Stjernehallen
2024-02-22 19:15 182300052 Säffle SK - BK Vålberg 11 - 1 Leif Pettersson, Olof Olsson Tegnérhallen
2024-02-23 19:00 182300049 BKI Sunnanå U - Grums IBK U 3 - 6 Stefan Elmersson, Leif Lillberg ECG Arena
2024-02-23 19:45 182300050 Skattkärrs IK - Munkfors IBK U 14 - 2 Andrea Mizser, Alfred Särnehed ASP Byggmaskiner Arena
2024-02-23 20:00 182300051 Lekvattnets BK - Skoghalls IBK Utveckling U 3 - 17 Niklas Stridsberg, Imran Husseini Stjernehallen
2024-03-01 19:45 182300053 Munkfors IBK U - BKI Sunnanå U 10 - 11 e.förl. Ahmad Alzain, Jonathan Elfström Munkfors Arena
2024-03-01 19:45 182300054 Grums IBK U - Skattkärrs IK 5 - 6 e.förl. Leif Pettersson, Björn Svensson Grums Sporthall
2024-03-01 19:45 182300055 BK Vålberg - Lekvattnets BK 8 - 2 Klara Eldh, Edwin Sundström AllOffice Arena
2024-03-01 19:45 182300056 Skoghalls IBK Utveckling U - Säffle SK 3 - 7 Peter Oredsson, Jan Gudmunds Hammarö Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Grums IBK U 14 12 1 (0) 1 99-39 60 37
2. Skattkärrs IK 14 10 3 (1) 1 143-42 101 34
3. BKI Sunnanå U 14 8 1 (1) 5 96-84 12 26
4. Säffle SK 14 7 3 (0) 4 84-55 29 24
5. Skoghalls IBK Utveckling U 14 7 1 (0) 6 88-71 17 22
6. BK Vålberg 14 3 1 (0) 10 65-107 -42 10
7. Munkfors IBK U 14 2 3 (1) 9 54-139 -85 10
8. Lekvattnets BK 14 0 1 (0) 13 41-133 -92 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 3 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-08 11:45 182301003 BK Vålberg U - SK Örnen 1 - 14 Björn Svensson, Tim Weghammar AllOffice Arena
2023-10-08 20:00 182301002 Kristinehamns IBF U - Edebäck IBF 3 - 3 e.förl. Isabelle Lassfolk, Andrea Mizser Brogårdshallen
2023-10-13 19:45 182301005 SK Örnen - Kristinehamns IBF U 3 - 7 Andrea Mizser, Erik Jansson Molkoms Sporthall
2023-10-14 16:00 182301006 Edebäck IBF - Degerfors IBK/Karlskoga IBF 2 - 7 Leif Andersson, Jan-Olov Johansson Ekshärads Sporthall
2023-10-21 17:00 182301008 Degerfors IBK/Karlskoga IBF - SK Örnen 7 - 6 Johan Brunzell, Lars Larsson Karlbergshallen A Karlskoga
2023-10-21 18:00 182301009 Kristinehamns IBF U - BK Vålberg U 11 - 2 Mats Andersson, Roger Schmidt Brogårdshallen
2023-10-28 15:45 182301011 BK Vålberg U - Degerfors IBK/Karlskoga IBF 0 - 9 Björn Svensson, Ebba Knutsson Klubbhuset Arena
2023-11-03 19:45 182301012 SK Örnen - Edebäck IBF 8 - 4 Ahmad Alzain, Jonathan Elfström Molkoms Sporthall
2023-11-11 14:00 182301014 Edebäck IBF - BK Vålberg U 8 - 3 Ahmad Alzain, Imran Husseini Ekshärads Sporthall
2023-12-19 19:30 182301015 Degerfors IBK/Karlskoga IBF - Kristinehamns IBF U 2 - 6 David Granström, Lars Larsson Stora Vallahallen
2023-11-17 19:30 182301018 SK Örnen - BK Vålberg U 18 - 2 Patrik Gottfridsson, Jan Gudmunds Molkoms Sporthall
2023-11-17 20:00 182301017 Edebäck IBF - Kristinehamns IBF U 5 - 3 Jan-Olov Johansson, Jim Hilmersson Ekshärads Sporthall
2023-11-26 15:30 182301020 Kristinehamns IBF U - SK Örnen 3 - 1 Johan Brunzell, Johan Kronberg Brogårdshallen
2023-12-02 12:00 182301021 Degerfors IBK/Karlskoga IBF - Edebäck IBF 7 - 1 Johan Brunzell, Andrea Mizser Stora Vallahallen
2023-12-03 16:30 182301024 BK Vålberg U - Kristinehamns IBF U 1 - 19 Mats Andersson, Jan Gudmunds Klubbhuset Arena
2023-12-08 19:30 182301023 SK Örnen - Degerfors IBK/Karlskoga IBF 4 - 3 Eric Karlsson, Johan Kronberg Molkoms Sporthall
2023-12-16 15:00 182301026 Degerfors IBK/Karlskoga IBF - BK Vålberg U 20 - 1 Vilmer Jonsson, William Grefve Stora Vallahallen
2024-02-03 16:00 182301027 Edebäck IBF - SK Örnen 3 - 6 Jim Hilmersson, Ahmad Alzain Ekshärads Sporthall
2024-01-07 18:45 182301029 BK Vålberg U - Edebäck IBF 1 - 7 Hannes Bergenfur, Victor Haglund ASP Byggmaskiner Arena
2024-01-14 15:30 182301030 Kristinehamns IBF U - Degerfors IBK/Karlskoga IBF 5 - 3 Isabelle Lassfolk, Andrea Mizser Brogårdshallen
2024-01-19 19:30 182301032 Kristinehamns IBF U - Edebäck IBF 6 - 1 Johan Brunzell, Andrea Mizser Brogårdshallen
2024-01-21 19:00 182301033 BK Vålberg U - SK Örnen 0 - 22 Andrea Mizser, Mats Andersson Klubbhuset Arena
2024-01-27 14:30 182301036 Edebäck IBF - Degerfors IBK/Karlskoga IBF 11 - 4 Jim Hilmersson, Jan-Olov Johansson Ekshärads Sporthall
2024-02-24 13:00 182301035 SK Örnen - Kristinehamns IBF U 6 - 4 Niklas Stridsberg, Imran Husseini Molkoms Sporthall
2024-02-10 16:00 182301038 Degerfors IBK/Karlskoga IBF - SK Örnen 5 - 6 e.förl. Morgan Wallberg, Francisco Contreras Karlbergshallen A Karlskoga
2024-02-11 17:30 182301039 Kristinehamns IBF U - BK Vålberg U 17 - 0 Mohamad Al-Hassan, Jan Gudmunds Brogårdshallen
2024-02-23 19:45 182301041 BK Vålberg U - Degerfors IBK/Karlskoga IBF 1 - 4 Erik Jansson, Ebba Knutsson Klubbhuset Arena
2024-03-02 16:30 182301042 SK Örnen - Edebäck IBF 7 - 5 Mujib Rahman, Jan Gudmunds Molkoms Sporthall
2024-03-03 16:00 182301044 Edebäck IBF - BK Vålberg U 15 - 1 Anders Leander, Jim Hilmersson Ekshärads Sporthall
2024-03-03 16:00 182301045 Degerfors IBK/Karlskoga IBF - Kristinehamns IBF U 7 - 4 Andrea Mizser, Lars Larsson Karlbergshallen A Karlskoga
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. SK Örnen 12 8 1 (1) 3 101-44 57 26
2. Kristinehamns IBF U 12 8 1 (0) 3 88-34 54 25
3. Degerfors IBK/ Karlskoga IBF 12 7 1 (0) 4 78-47 31 22
4. Edebäck IBF 12 5 1 (0) 6 65-56 9 16
5. BK Vålberg U 12 0 0 (0) 12 13-164 -151 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis