USM Pojkar 16 Region (2023/24)

Gruppspel
USM P16 Region Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-02-03 14:30 580407001 Thorengruppen IBK - IBF Dalen 3 - 1 Tindra Edlund, Sanna Åslin Thoren Arena
2024-02-03 16:15 580407002 IBF Falun Utveckling - Sundsvall FBC Ungdom 9 - 4 Sanna Åslin, Tindra Edlund Thoren Arena
2024-02-04 10:30 580407003 IBF Dalen - Sundsvall FBC Ungdom 3 - 3 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Thoren Arena
2024-02-04 12:15 580407004 Thorengruppen IBK - IBF Falun Utveckling 2 - 2 Mats Erelund, Sanna Åslin Thoren Arena
2024-02-04 15:00 580407005 IBF Falun Utveckling - IBF Dalen 7 - 5 Sanna Åslin, Mats Erelund Thoren Arena
2024-02-04 16:45 580407006 Sundsvall FBC Ungdom - Thorengruppen IBK 1 - 4 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Thoren Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Falun Utveckling 3 2 1 0 18-11 7 7
2. Thorengruppen IBK 3 2 1 0 9-4 5 7
3. IBF Dalen 3 0 1 2 9-13 -4 1
4. Sundsvall FBC Ungdom 3 0 1 2 8-16 -8 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM P16 Region Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-02-04 10:00 580408001 Hagfors IBS - Karlstad IBF Ungdom 4 - 2 Edwin Sundström, Albin Lämmel Uddeholm Arena
2024-02-04 11:30 580408002 Örebro SK Ungdomsklubb - IBF Borlänge 3 - 6 Albin Lämmel, Edwin Sundström Uddeholm Arena
2024-02-04 13:45 580408003 Karlstad IBF Ungdom - IBF Borlänge 5 - 5 Albin Lämmel, Edwin Sundström Uddeholm Arena
2024-02-04 15:15 580408004 Hagfors IBS - Örebro SK Ungdomsklubb 5 - 2 Markus Åberg, Emil Åkervik Uddeholm Arena
2024-02-04 17:30 580408005 Örebro SK Ungdomsklubb - Karlstad IBF Ungdom 3 - 6 Markus Åberg, Emil Åkervik Uddeholm Arena
2024-02-04 19:00 580408006 IBF Borlänge - Hagfors IBS 5 - 2 Emil Åkervik, Markus Åberg Uddeholm Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Borlänge 3 2 1 0 16-10 6 7
2. Hagfors IBS 3 2 0 1 11-9 2 6
3. Karlstad IBF Ungdom 3 1 1 1 13-12 1 4
4. Örebro SK Ungdomsklubb 3 0 0 3 8-17 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM P16 Region Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-02-02 19:00 580409001 Storvreta Ungdom IBK - Hagunda IF 4 - 2 Pontus Orebrand, Bo Pettersson Loklint Storvreta IBK Sporthall
2024-02-02 20:30 580409002 Järfälla Bele IBK - Väsby AIK 3 - 4 Bo Pettersson Loklint, Pontus Orebrand Storvreta IBK Sporthall
2024-02-03 12:00 580409003 Hagunda IF - Väsby AIK 2 - 2 Johan Hällström, Gabriel Wall Storvreta IBK Sporthall
2024-02-03 13:30 580409004 Storvreta Ungdom IBK - Järfälla Bele IBK 8 - 1 Gabriel Wall, Johan Hällström Storvreta IBK Sporthall
2024-02-03 16:00 580409005 Järfälla Bele IBK - Hagunda IF 3 - 7 Johan Hällström, Simon Hillerius Öberg Storvreta IBK Sporthall
2024-02-03 17:30 580409006 Väsby AIK - Storvreta Ungdom IBK 3 - 3 Simon Hillerius Öberg, Johan Hällström Storvreta IBK Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Storvreta Ungdom IBK 3 2 1 0 15-6 9 7
2. Väsby AIK 3 1 2 0 9-8 1 5
3. Hagunda IF 3 1 1 1 11-9 2 4
4. Järfälla Bele IBK 3 0 0 3 7-19 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM P16 Region Grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-02-03 11:15 580410001 FBI Tullinge - AIK IBF 2 - 7 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Skogsängshallen
2024-02-03 12:45 580410002 Hässelby SK IBK - Värmdö IF 6 - 6 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Skogsängshallen
2024-02-04 11:30 580410003 AIK IBF - Värmdö IF 3 - 3 Johnny Mikael Claesson, Tobias Jansson Skogsängshallen
2024-02-04 13:00 580410004 FBI Tullinge - Hässelby SK IBK 4 - 3 Johnny Mikael Claesson, Tobias Jansson Skogsängshallen
2024-02-04 15:30 580410005 Hässelby SK IBK - AIK IBF 3 - 6 Daniel Bäckner, Peter Saliba Gustafsson Skogsängshallen
2024-02-04 17:30 580410006 Värmdö IF - FBI Tullinge 7 - 3 Peter Saliba Gustafsson, Daniel Bäckner Skogsängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. AIK IBF 3 2 1 0 16-8 8 7
2. Värmdö IF 3 1 2 0 16-12 4 5
3. FBI Tullinge 3 1 0 2 9-17 -8 3
4. Hässelby SK IBK 3 0 1 2 12-16 -4 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM P16 Region Grupp E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-02-02 17:30 580411001 FBC Kalmarsund Ungdom - CL98IC 2 - 4 Linus Sjöö, Oscar Johansson Ölands Bank Center A
2024-02-02 20:00 580411002 Nykvarns IF Utveckling - Linköping IBK Ungdom 4 - 6 Linus Sjöö, Oscar Johansson Ölands Bank Center A
2024-02-03 10:00 580411003 CL98IC - Linköping IBK Ungdom 5 - 4 Andreas Nilsson, Robert Risberg Ölands Bank Center A
2024-02-03 11:30 580411004 FBC Kalmarsund Ungdom - Nykvarns IF Utveckling 3 - 1 Andreas Nilsson, Robert Risberg Ölands Bank Center A
2024-02-03 14:30 580411005 Nykvarns IF Utveckling - CL98IC 5 - 4 Robert Risberg, Andreas Nilsson Ölands Bank Center A
2024-02-03 16:00 580411006 Linköping IBK Ungdom - FBC Kalmarsund Ungdom 5 - 0 Andreas Nilsson, Robert Risberg Ölands Bank Center A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL98IC 3 2 0 1 13-11 2 6
2. Linköping IBK Ungdom 3 2 0 1 15-9 6 6
3. FBC Kalmarsund Ungdom 3 1 0 2 5-10 -5 3
4. Nykvarns IF Utveckling 3 1 0 2 10-13 -3 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM P16 Region Grupp F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-02-03 12:00 580412001 Pixbo IBF - Kärra IBK 4 - 2 Tommy Runhammar, Sandra Lindskog Wallenstam Arena A
2024-02-03 12:00 580412002 Växjö IBK Utveckling - Jönköpings IK Utveckling 2 - 3 Torbjörn Zahner, Hajrudin Begic Wallenstam Arena B
2024-02-03 18:00 580412003 Kärra IBK - Jönköpings IK Utveckling 4 - 2 Sebastian Kiejs Huhmarniemi, Felix Bark Peterson Wallenstam Arena B
2024-02-03 18:00 580412004 Pixbo IBF - Växjö IBK Utveckling 1 - 2 Jesper Björklund Greter, Magnus Fredriksson Wallenstam Arena A
2024-02-04 12:00 580412005 Växjö IBK Utveckling - Kärra IBK 9 - 0 Christian Jensen, Joakim Jögi Wallenstam Arena B
2024-02-04 12:00 580412006 Jönköpings IK Utveckling - Pixbo IBF 0 - 2 Adnan Tongur, Hajrudin Begic Wallenstam Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Växjö IBK Utveckling 3 2 0 1 13-4 9 6
2. Pixbo IBF 3 2 0 1 7-4 3 6
3. Kärra IBK 3 1 0 2 6-15 -9 3
4. Jönköpings IK Utveckling 3 1 0 2 5-8 -3 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM P16 Region Grupp G
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-02-02 19:00 580413002 Stenungsunds IBK - Frölunda IBK 3 - 4 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Qvisthallen
2024-02-03 14:00 580413001 FBC Partille - Grums IBK 4 - 2 Adnan Tongur, Sebastian Kiejs Huhmarniemi Partillebohallen
2024-02-03 17:00 580413003 Grums IBK - Frölunda IBK 6 - 3 Tommy Runhammar, Sandra Lindskog Partillebohallen
2024-02-03 18:30 580413004 FBC Partille - Stenungsunds IBK 7 - 0 Sandra Lindskog, Tommy Runhammar Partillebohallen
2024-02-04 17:00 580413005 Stenungsunds IBK - Grums IBK 2 - 5 Jesper Björklund Greter, Oscar Skogsberg Partillebohallen
2024-02-04 18:30 580413006 Frölunda IBK - FBC Partille 2 - 8 Oscar Skogsberg, Jesper Björklund Greter Partillebohallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Partille 3 3 0 0 19-4 15 9
2. Grums IBK 3 2 0 1 13-9 4 6
3. Frölunda IBK 3 1 0 2 9-17 -8 3
4. Stenungsunds IBK 3 0 0 3 5-16 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM P16 Region Grupp H
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-02-04 09:00 580414001 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Genarp 2 - 5 Måns Gilén, Ali Tourabi Arena Åstorp
2024-02-04 10:30 580414002 Warberg IBF - Höllvikens IBF 8 - 4 Måns Gilén, Ali Tourabi Arena Åstorp
2024-02-04 12:30 580414003 IBK Genarp - Höllvikens IBF 7 - 4 Ali Tourabi, Måns Gilén Arena Åstorp
2024-02-04 14:00 580414004 Åstorp/Kvidinge IBS - Warberg IBF 4 - 5 Niclas Eriksson, Ahmad Homsi Arena Åstorp
2024-02-04 16:00 580414005 Warberg IBF - IBK Genarp 6 - 5 Ahmad Homsi, Niclas Eriksson Arena Åstorp
2024-02-04 17:30 580414006 Höllvikens IBF - Åstorp/Kvidinge IBS 1 - 5 Niclas Eriksson, Ahmad Homsi Arena Åstorp
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Warberg IBF 3 3 0 0 19-13 6 9
2. IBK Genarp 3 2 0 1 17-12 5 6
3. Åstorp/ Kvidinge IBS 3 1 0 2 11-11 0 3
4. Höllvikens IBF 3 0 0 3 9-20 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis