Damer Division 1 (2023/24)

Gruppspel
Damer Division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-22 19:00 110210003 Team Kalix IBK - IBK Boden 12 - 1 Petter Lindkvist, Jörgen Eriksson Sportcity Kalix
2023-09-24 12:00 110210001 Öjebyns IBF - K4 IF 3 - 4 Jörgen Eriksson, Gustaf Vallgren Norrmalmia Sph
2023-09-24 16:00 110210091 Haparanda AIK - Notvikens IK 4 - 18 Petter Lindkvist, Robin Aidanpää Idrottshuset Haparanda
2023-09-29 18:45 110210008 Notvikens IK - Öjebyns IBF 3 - 2 Tobias Skogsberg, Gustaf Vallgren Hälsans hus
2023-09-30 13:00 110210092 K4 IF - IBK Boden 3 - 5 Per-Anders Blind, Daniel Juntti Camp Gielas
2023-10-06 19:30 110210093 IBK Boden - Notvikens IK 0 - 8 Anton Backelind, Johan Nyström Boden Arena
2023-10-07 16:00 110210013 Öjebyns IBF - Haparanda AIK 10 - 6 Gustaf Vallgren, Jörgen Eriksson Norrmalmia Sph
2023-10-14 13:00 110210018 IBK Boden - Haparanda AIK 10 - 1 Sean Limnerius, Anton Backelind Boden Arena
2023-10-14 16:00 110210020 Öjebyns IBF - Team Kalix IBK 3 - 10 Per-Anders Blind, Christoffer Flemström Norrmalmia Sph
2023-10-15 11:45 110210017 Notvikens IK - K4 IF 16 - 0 Axel Wernqvist, Jörgen Eriksson Hälsans hus
2023-10-17 20:15 110210095 Öjebyns IBF - IBK Boden 2 - 4 Daniel Juntti, Per-Anders Blind Norrmalmia Sph
2023-10-20 19:30 110210022 Team Kalix IBK - Notvikens IK 5 - 7 Jari Korpi, Kristian Rossi Sportcity Kalix
2023-10-21 13:00 110210023 K4 IF - Haparanda AIK 6 - 3 Per-Anders Blind, Axel Wernqvist Camp Gielas
2023-10-27 19:30 110210096 Team Kalix IBK - Haparanda AIK 25 - 2 Kristian Rossi, Isac Lundqvist Sportcity Kalix
2023-10-29 15:00 110210027 IBK Boden - Öjebyns IBF 3 - 4 e.förl. Kristian Rossi, Isac Lundqvist Boden Arena
2023-11-11 13:45 110210032 Notvikens IK - Haparanda AIK 32 - 1 Mattis Stanzé, Isac Lundqvist Örnäsets Sp
2023-11-11 16:00 110210035 K4 IF - Team Kalix IBK 1 - 14 Jörgen Eriksson, Gustaf Vallgren Camp Gielas
2023-11-12 12:00 110210097 K4 IF - Team Kalix IBK 0 - 18 Gustaf Vallgren, Jörgen Eriksson Camp Gielas
2023-11-18 16:30 110210098 Haparanda AIK - Öjebyns IBF 2 - 15 Jörgen Eriksson, Jari Korpi Idrottshuset Haparanda
2023-11-19 15:00 110210038 IBK Boden - K4 IF 1 - 5 Petter Lindkvist, Sean Limnerius Boden Arena
2023-11-23 19:30 110210045 Haparanda AIK - Team Kalix IBK 2 - 23 Isac Lundqvist, Kristian Rossi Idrottshuset Haparanda
2023-11-24 19:30 110210042 IBK Boden - Notvikens IK 3 - 6 Anton Backelind, Robin Aidanpää Boden Arena
2023-11-24 20:15 110210099 Öjebyns IBF - K4 IF 1 - 2 e.förl. Per-Anders Blind, Johan Nyström Norrmalmia Sph
2023-12-01 20:00 110210048 IBK Boden - Team Kalix IBK 0 - 8 Jörgen Eriksson, Gustaf Vallgren Boden Arena
2023-12-02 13:00 110210046 K4 IF - Öjebyns IBF 1 - 5 Axel Wernqvist, Jari Korpi Camp Gielas
2023-12-15 19:30 110210053 Öjebyns IBF - Notvikens IK 1 - 14 Robin Aidanpää, Petter Lindkvist Norrmalmia Sph
2023-12-16 15:00 110210100 Haparanda AIK - IBK Boden 3 - 10 Conny Björnfot, Tobias Skogsberg Idrottshuset Haparanda
2024-01-12 20:00 110210102 IBK Boden - Team Kalix IBK 2 - 7 Petter Lindkvist, Sean Limnerius Boden Arena
2024-01-13 13:45 110210101 Notvikens IK - K4 IF 7 - 0 Gustaf Vallgren, Jörgen Eriksson Hälsans hus
2024-01-13 14:00 110210058 Haparanda AIK - Öjebyns IBF 9 - 8 e.förl. Conny Björnfot, Tobias Skogsberg Idrottshuset Haparanda
2024-01-19 20:00 110210065 Team Kalix IBK - Öjebyns IBF 10 - 3 Isac Lundqvist, Kristian Rossi Sportcity Kalix
2024-01-20 14:00 110210063 Haparanda AIK - IBK Boden 5 - 10 Jörgen Eriksson, Gustaf Vallgren Idrottshuset Haparanda
2024-01-20 16:00 110210062 K4 IF - Notvikens IK 1 - 7 Jari Korpi, Johan Nyström Camp Gielas
2024-01-26 18:45 110210067 Notvikens IK - Team Kalix IBK 2 - 6 Robin Aidanpää, Anton Backelind Hälsans hus
2024-01-27 14:00 110210068 Haparanda AIK - K4 IF 2 - 7 Per-Anders Blind, Petter Lindkvist Idrottshuset Haparanda
2024-02-09 20:00 110210103 Team Kalix IBK - Notvikens IK 3 - 2 e.förl. Conny Björnfot, Tobias Skogsberg Sportcity Kalix
2024-02-10 15:00 110210094 K4 IF - Haparanda AIK 8 - 3 Miroslav Hochel, Robin Aidanpää Camp Gielas
2024-02-11 12:00 110210072 Öjebyns IBF - IBK Boden 7 - 5 Robin Aidanpää, Johan Nyström Norrmalmia Sph
2024-02-16 18:45 110210104 Notvikens IK - Öjebyns IBF 4 - 0 Gustaf Vallgren, Jörgen Eriksson Hälsans hus
2024-02-17 14:00 110210078 Haparanda AIK - Notvikens IK 4 - 21 Gustaf Vallgren, Jörgen Eriksson Idrottshuset Haparanda
2024-02-17 15:00 110210077 Team Kalix IBK - K4 IF 11 - 1 Victor Hansson, Oscar Sundbaum Sportcity Kalix
2024-02-22 20:15 110210105 Team Kalix IBK - Öjebyns IBF 8 - 2 Charlie Vedin, Kristian Rossi Sportcity Kalix
2024-02-24 16:00 110210082 K4 IF - IBK Boden 7 - 5 Tobias Skogsberg, Conny Björnfot Camp Gielas
2024-03-02 14:00 110210087 Notvikens IK - IBK Boden 10 - 1 Tobias Skogsberg, Conny Björnfot Örnäsets Sp
2024-03-02 14:00 110210090 Team Kalix IBK - Haparanda AIK 34 - 2 Gustaf Vallgren, Jörgen Eriksson Sportcity Kalix
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Team Kalix IBK 15 13 1 (1) 1 194-30 164 41
2. Notvikens IK 15 13 1 (0) 1 157-31 126 40
3. K4 IF 15 6 1 (1) 8 46-101 -55 20
4. Öjebyns IBF 15 4 3 (1) 8 66-85 -19 16
5. IBK Boden 15 5 1 (0) 9 60-88 -28 16
6. Haparanda AIK 15 0 1 (1) 14 49-237 -188 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis