Damer Div 1 Region (2022/23)

Gruppspel
Damer Div 1 Region 2022-2023
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-23 19:30 211019004 Surahammars IBF D1 - Rönnby Västerås IBK Ung D1 2 - 1 David Hildingstam, Camilla Eriksson Mälarenergi Arena Surahammar
2022-09-24 13:30 211019005 Lillån IBK A-lag Dam - BKI Sunnanå D1 6 - 1 Christofer Broberg, Wilhelm Hansson Tönning Idrottshuset, Örebro Plan 2
2022-09-24 14:00 211019003 Kristinehamns IBF Dam - Kumla IBK 2 - 6 Nicklas Mattsson, Robert Andersson Brogårdshallen
2022-09-24 15:00 211019006 IBK Sala D1 - GS 86 AIF D1 1 - 20 Burak Unsal, Moltas Gunnarsson Sporthallen Lärkan
2022-09-25 12:00 211019001 Karlstad IBF Ungdom D1 - Munkfors IBK Dam A 10 - 3 David Granström, Gabriel Gunnarsson Colorama Arena
2022-09-30 19:30 211019009 BKI Sunnanå D1 - Kristinehamns IBF Dam 6 - 1 Robert Andersson, Nicklas Mattsson ECG Arena
2022-10-01 13:00 211019008 Rönnby Västerås IBK Ung D1 - Dotteviks IF 7 - 4 August Ericsson, Mohamed Abdirisak Mälarenergi Arena A
2022-10-01 14:00 211019011 Munkfors IBK Dam A - Lillån IBK A-lag Dam 1 - 10 Anders Leander, Nicklas Mattsson Munkfors Arena
2022-12-17 16:00 211019010 GS 86 AIF D1 - Surahammars IBF D1 9 - 4 Mikael Kolleryd, Christian Fröding Forshaga Sporthall
2023-01-07 13:00 211019007 Kumla IBK - Karlstad IBF Ungdom D1 4 - 6 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-10-08 14:00 211019015 Kristinehamns IBF Dam - Rönnby Västerås IBK Ung D1 3 - 6 Anders Lidström, Gabriel Gunnarsson Brogårdshallen
2022-10-08 14:15 211019014 Dotteviks IF - Munkfors IBK Dam A 4 - 2 Mikael Johansson, Sören Johansson Strandhallen Arvika
2022-10-08 15:00 211019016 Surahammars IBF D1 - Kumla IBK 3 - 6 David Hildingstam, Camilla Eriksson Mälarenergi Arena Surahammar
2022-10-08 15:00 211019018 IBK Sala D1 - BKI Sunnanå D1 2 - 11 Mohamed Abdirisak, Yotsaphong Chaiphring Sporthallen Lärkan
2022-10-09 13:30 211019017 Lillån IBK A-lag Dam - GS 86 AIF D1 5 - 4 Micael Svensson, Lars Fridell Idrottshuset, Örebro Plan 2
2022-10-11 19:00 211019021 Munkfors IBK Dam A - Kristinehamns IBF Dam 4 - 5 Gabriel Nääs, Anders Leander Munkfors Arena
2022-10-11 19:30 211019019 BKI Sunnanå D1 - Karlstad IBF Ungdom D1 3 - 4 Fredrik Sjöberg, Filip Eriksson ECG Arena
2022-10-11 20:00 211019020 GS 86 AIF D1 - Dotteviks IF 2 - 0 Robert Andersson, Nicklas Mattsson Forshaga Sporthall
2022-10-12 19:00 211019023 Kumla IBK - Lillån IBK A-lag Dam 3 - 2 Tomas Persson, Berndt Swärd Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-11-30 19:30 211019024 Rönnby Västerås IBK Ung D1 - IBK Sala D1 14 - 3 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Mälarenergi Arena A
2022-10-14 19:45 211019025 Karlstad IBF Ungdom D1 - GS 86 AIF D1 0 - 3 Alfred Särnehed, Erik Ejerfeldt Colorama Arena
2022-10-15 14:15 211019026 Dotteviks IF - BKI Sunnanå D1 6 - 0 Jonas Snäll, Henrik Jansson Strandhallen Arvika
2022-10-15 15:00 211019030 IBK Sala D1 - Kumla IBK 2 - 6 Mårten Hanold, Andreas Jäderholm Sporthallen Lärkan
2022-10-16 15:00 211019028 Surahammars IBF D1 - Munkfors IBK Dam A 5 - 4 Mårten Hanold, Andreas Jäderholm Mälarenergi Arena Surahammar
2022-10-16 16:30 211019029 Lillån IBK A-lag Dam - Rönnby Västerås IBK Ung D1 3 - 3 e.förl. Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2022-10-21 19:30 211019032 GS 86 AIF D1 - Kristinehamns IBF Dam 12 - 1 Filip Eriksson, Fredrik Sjöberg Forshaga Sporthall
2022-10-22 13:00 211019033 Rönnby Västerås IBK Ung D1 - Karlstad IBF Ungdom D1 8 - 2 William Ringkvist, Marcus Karppinen Mälarenergi Arena A
2022-10-22 15:00 211019034 BKI Sunnanå D1 - Surahammars IBF D1 2 - 8 David Granström, Gabriel Gunnarsson ECG Arena
2022-10-22 16:00 211019031 Kumla IBK - Dotteviks IF 8 - 5 Christofer Broberg, Wilhelm Hansson Tönning Kumlahallen Viahallen (Stora)
2023-01-07 15:00 211019036 Munkfors IBK Dam A - IBK Sala D1 10 - 6 Fredrik Sjöberg, Alfred Särnehed Munkfors Arena
2022-10-29 13:00 211019042 Rönnby Västerås IBK Ung D1 - GS 86 AIF D1 4 - 6 Dan Barthlen, Daniel Östling Mälarenergi Arena A
2022-10-29 14:15 211019038 Dotteviks IF - Lillån IBK A-lag Dam 3 - 9 Henrik Jansson, Jonas Snäll Strandhallen Arvika
2022-10-30 11:30 211019037 Karlstad IBF Ungdom D1 - Kristinehamns IBF Dam 8 - 4 Filip Eriksson, Fredrik Sjöberg Colorama Arena
2022-10-30 14:00 211019040 Munkfors IBK Dam A - Kumla IBK 3 - 5 Gabriel Gunnarsson, Jörgen Grändefors Munkfors Arena
2022-11-09 19:45 211019039 IBK Sala D1 - Surahammars IBF D1 1 - 12 Moltas Gunnarsson, Camilla Eriksson Sporthallen Lärkan
2022-11-04 19:30 211019046 BKI Sunnanå D1 - Munkfors IBK Dam A 5 - 4 Albin Jakobsson, Roger Nilsson ECG Arena
2022-11-05 14:00 211019044 Lillån IBK A-lag Dam - Karlstad IBF Ungdom D1 9 - 1 Wilhelm Hansson Tönning, Fredrik Knutsson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2022-11-05 14:00 211019045 Kristinehamns IBF Dam - IBK Sala D1 10 - 3 David Granström, Gabriel Gunnarsson Brogårdshallen
2022-11-12 14:00 211019048 Kumla IBK - GS 86 AIF D1 0 - 5 Wilhelm Hansson Tönning, Berndt Swärd Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-12-04 15:30 211019043 Surahammars IBF D1 - Dotteviks IF 5 - 2 Burak Unsal, Moltas Gunnarsson Mälarenergi Arena Surahammar
2022-11-19 11:30 211019050 Karlstad IBF Ungdom D1 - Surahammars IBF D1 2 - 9 Anders Lidström, Patrik Gottfridsson Colorama Arena
2022-11-19 13:00 211019053 Kumla IBK - BKI Sunnanå D1 6 - 3 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-11-19 14:00 211019049 Kristinehamns IBF Dam - Lillån IBK A-lag Dam 1 - 3 Christian Fröding, Christoffer Risberg Brogårdshallen
2022-11-19 17:15 211019051 Dotteviks IF - IBK Sala D1 16 - 1 Filip Eriksson, Fredrik Sjöberg Strandhallen Arvika
2022-11-20 14:00 211019052 Munkfors IBK Dam A - Rönnby Västerås IBK Ung D1 7 - 8 e.förl. Gabriel Nääs, Alfred Särnehed Munkfors Arena
2022-11-26 14:15 211019055 Dotteviks IF - Karlstad IBF Ungdom D1 4 - 6 Sören Johansson, Jonas Snäll Strandhallen Arvika
2022-11-26 15:00 211019056 Surahammars IBF D1 - Kristinehamns IBF Dam 3 - 2 Daniel Östling, Fernando Rocabado Mälarenergi Arena Surahammar
2022-11-26 16:00 211019059 Rönnby Västerås IBK Ung D1 - Kumla IBK 2 - 6 Marcus Karppinen, William Ringkvist Mälarenergi Arena A
2022-11-27 15:00 211019057 IBK Sala D1 - Lillån IBK A-lag Dam 1 - 10 Moltas Gunnarsson, Philip Groop Sporthallen Lärkan
2022-12-08 19:45 211019060 GS 86 AIF D1 - BKI Sunnanå D1 6 - 3 Fredrik Sjöberg, Filip Eriksson Forshaga Sporthall
2022-12-02 20:00 211019062 Kristinehamns IBF Dam - Dotteviks IF 5 - 7 Gabriel Nääs, Alfred Särnehed Brogårdshallen
2022-12-03 15:00 211019064 Munkfors IBK Dam A - GS 86 AIF D1 4 - 6 Christian Fröding, Christoffer Risberg Munkfors Arena
2022-12-03 15:45 211019061 Karlstad IBF Ungdom D1 - IBK Sala D1 17 - 3 Alfred Särnehed, Jonas Snäll Colorama Arena
2022-12-03 17:00 211019063 Lillån IBK A-lag Dam - Surahammars IBF D1 6 - 0 Tomas Persson, Berndt Swärd Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2022-12-04 14:00 211019066 BKI Sunnanå D1 - Rönnby Västerås IBK Ung D1 6 - 5 e.förl. Jonas Snäll, Sören Johansson ECG Arena
2022-12-09 19:00 211019067 Munkfors IBK Dam A - Karlstad IBF Ungdom D1 1 - 4 Gabriel Gunnarsson, Christoffer Risberg Munkfors Arena
2022-12-10 13:00 211019070 Rönnby Västerås IBK Ung D1 - Surahammars IBF D1 8 - 3 David Hildingstam, Camilla Eriksson Mälarenergi Arena A
2022-12-10 13:00 211019072 GS 86 AIF D1 - IBK Sala D1 11 - 1 Gabriel Nääs, Nicklas Mattsson Forshaga Sporthall
2022-12-10 16:00 211019069 Kumla IBK - Kristinehamns IBF Dam 5 - 4 Micael Svensson, Fredrik Knutsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-12-11 15:00 211019071 BKI Sunnanå D1 - Lillån IBK A-lag Dam 3 - 5 Erik Ejerfeldt, Nicklas Mattsson ECG Arena
2022-10-01 15:00 211019076 Surahammars IBF D1 - GS 86 AIF D1 4 - 5 William Ringkvist, Marcus Karppinen Mälarenergi Arena Surahammar
2022-12-17 14:00 211019075 Kristinehamns IBF Dam - BKI Sunnanå D1 5 - 3 Sebastian Asplund-Larsson, Ragnar Clarström Brogårdshallen
2022-12-17 14:00 211019077 Lillån IBK A-lag Dam - Munkfors IBK Dam A 10 - 1 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2022-12-17 14:15 211019074 Dotteviks IF - Rönnby Västerås IBK Ung D1 4 - 6 Sören Johansson, Mikael Johansson Strandhallen Arvika
2022-12-18 13:00 211019073 Karlstad IBF Ungdom D1 - Kumla IBK 2 - 9 Erik Ejerfeldt, Jonas Snäll Klubbhuset Arena
2023-01-14 13:00 211019082 Kumla IBK - Surahammars IBF D1 4 - 2 Lars Fridell, Micael Svensson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2023-01-14 14:00 211019080 Munkfors IBK Dam A - Dotteviks IF 4 - 3 Gabriel Gunnarsson, Patrik Gottfridsson Munkfors Arena
2023-01-14 17:00 211019083 GS 86 AIF D1 - Lillån IBK A-lag Dam 1 - 5 Filip Eriksson, Sebastian Asplund-Larsson Forshaga Sporthall
2023-01-14 19:00 211019081 Rönnby Västerås IBK Ung D1 - Kristinehamns IBF Dam 10 - 1 Moltas Gunnarsson, Francisco Contreras Mälarenergi Arena A
2023-01-15 15:00 211019084 BKI Sunnanå D1 - IBK Sala D1 15 - 2 Fredrik Sjöberg, Filip Eriksson ECG Arena
2023-01-16 19:45 211019085 Karlstad IBF Ungdom D1 - BKI Sunnanå D1 4 - 5 Jonas Snäll, Gabriel Nääs Colorama Arena
2023-01-17 19:15 211019086 Dotteviks IF - GS 86 AIF D1 1 - 4 Henrik Jansson, Jonas Snäll Strandhallen Arvika
2023-01-18 19:00 211019089 Lillån IBK A-lag Dam - Kumla IBK 2 - 0 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Idrottshuset, Örebro Gamla hallen
2023-01-18 20:00 211019087 Kristinehamns IBF Dam - Munkfors IBK Dam A 1 - 6 Lars Larsson, Albin Jakobsson Brogårdshallen
2023-01-18 20:00 211019090 IBK Sala D1 - Rönnby Västerås IBK Ung D1 1 - 15 David Hildingstam, Camilla Eriksson Sporthallen Lärkan
2023-01-20 19:30 211019091 GS 86 AIF D1 - Karlstad IBF Ungdom D1 4 - 2 Fredrik Sjöberg, Filip Eriksson Forshaga Sporthall
2023-01-20 19:30 211019092 BKI Sunnanå D1 - Dotteviks IF 7 - 8 Jörgen Grändefors, Alfred Särnehed ECG Arena
2023-01-21 14:00 211019096 Kumla IBK - IBK Sala D1 15 - 0 Oscar Tjärnström, Wilhelm Hansson Tönning Kumlahallen Viahallen (Stora)
2023-01-21 15:00 211019094 Munkfors IBK Dam A - Surahammars IBF D1 9 - 5 Gabriel Gunnarsson, Christoffer Risberg Munkfors Arena
2023-01-21 16:00 211019095 Rönnby Västerås IBK Ung D1 - Lillån IBK A-lag Dam 6 - 6 e.förl. Lars Flink, Tobias Söderberg Mälarenergi Arena A
2023-01-28 14:15 211019097 Dotteviks IF - Kumla IBK 8 - 6 Anders Leander, Henrik Jansson Strandhallen Arvika
2023-01-28 15:00 211019098 Kristinehamns IBF Dam - GS 86 AIF D1 3 - 12 Daniel Monander, Erik Elenstrand Brogårdshallen
2023-01-28 15:00 211019100 Surahammars IBF D1 - BKI Sunnanå D1 7 - 2 Marcus Karppinen, William Ringkvist Mälarenergi Arena Surahammar
2023-01-28 15:00 211019102 IBK Sala D1 - Munkfors IBK Dam A 3 - 7 Burak Unsal, Gerry Törnqvist Sporthallen Lärkan
2023-01-28 16:15 211019099 Karlstad IBF Ungdom D1 - Rönnby Västerås IBK Ung D1 3 - 7 Fredrik Sjöberg, Filip Eriksson Colorama Arena
2023-02-11 14:00 211019103 Kristinehamns IBF Dam - Karlstad IBF Ungdom D1 7 - 8 Sebastian Asplund-Larsson, Erik Ejerfeldt Brogårdshallen
2023-02-11 14:00 211019106 Kumla IBK - Munkfors IBK Dam A 6 - 1 Tomas Persson, Berndt Swärd Kumlahallen Viahallen (Stora)
2023-02-11 15:00 211019105 Surahammars IBF D1 - IBK Sala D1 16 - 1 Moltas Gunnarsson, Francisco Contreras Mälarenergi Arena Surahammar
2023-02-11 15:30 211019108 GS 86 AIF D1 - Rönnby Västerås IBK Ung D1 5 - 6 e.förl. Erik Elenstrand, Daniel Monander Forshaga Sporthall
2023-02-12 14:00 211019104 Lillån IBK A-lag Dam - Dotteviks IF 8 - 1 Samuel Nissinen-Eriksson, Fredrik Knutsson Rostahallen Örebro
2023-02-18 11:30 211019110 Karlstad IBF Ungdom D1 - Lillån IBK A-lag Dam 3 - 13 Patrik Gottfridsson, Anders Lidström Colorama Arena
2023-02-18 13:45 211019109 Dotteviks IF - Surahammars IBF D1 3 - 4 e.förl. Anders Leander, Henrik Jansson Strandhallen Arvika
2023-02-18 14:00 211019114 GS 86 AIF D1 - Kumla IBK 3 - 4 Gabriel Gunnarsson, David Granström Forshaga Sporthall
2023-02-18 15:00 211019111 IBK Sala D1 - Kristinehamns IBF Dam 4 - 7 David Hildingstam, Camilla Eriksson Sporthallen Lärkan
2023-02-18 15:00 211019112 Munkfors IBK Dam A - BKI Sunnanå D1 8 - 3 Fredrik Sjöberg, Filip Eriksson Munkfors Arena
2023-02-25 15:00 211019115 Lillån IBK A-lag Dam - Kristinehamns IBF Dam 5 - 6 Tomas Persson, Berndt Swärd Norrbyhallen
2023-02-25 15:00 211019116 Surahammars IBF D1 - Karlstad IBF Ungdom D1 4 - 3 David Hildingstam, Burak Unsal Mälarenergi Arena Surahammar
2023-02-25 15:00 211019117 IBK Sala D1 - Dotteviks IF 2 - 7 Edvin Vare, Francisco Contreras Sporthallen Lärkan
2023-02-25 18:45 211019118 Rönnby Västerås IBK Ung D1 - Munkfors IBK Dam A 8 - 2 Philip Groop, Moltas Gunnarsson Mälarenergi Arena A
2023-02-26 15:00 211019119 BKI Sunnanå D1 - Kumla IBK 3 - 5 Jonas Snäll, Anders Leander ECG Arena
2023-03-04 12:00 211019121 Karlstad IBF Ungdom D1 - Dotteviks IF 0 - 6 Anders Leander, Anders Lidström Colorama Arena
2023-03-04 13:00 211019125 Kumla IBK - Rönnby Västerås IBK Ung D1 3 - 7 Tomas Persson, Berndt Swärd Kumlahallen Viahallen (Stora)
2023-03-04 14:00 211019122 Kristinehamns IBF Dam - Surahammars IBF D1 4 - 7 Jörgen Grändefors, Sebastian Asplund-Larsson Brogårdshallen
2023-03-04 14:00 211019126 BKI Sunnanå D1 - GS 86 AIF D1 3 - 7 Filip Eriksson, Alfred Särnehed ECG Arena
2023-03-05 17:00 211019123 Lillån IBK A-lag Dam - IBK Sala D1 8 - 2 David Persson, Mats Eriksson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2023-03-11 15:00 211019127 IBK Sala D1 - Karlstad IBF Ungdom D1 3 - 15 Burak Unsal, Jonathan Morén Sporthallen Lärkan
2023-03-11 15:00 211019128 Dotteviks IF - Kristinehamns IBF Dam 8 - 0 Sören Johansson, Anders Leander Strandhallen Arvika
2023-03-11 15:00 211019129 Surahammars IBF D1 - Lillån IBK A-lag Dam 1 - 5 David Hildingstam, Camilla Eriksson Mälarenergi Arena Surahammar
2023-03-11 15:00 211019130 GS 86 AIF D1 - Munkfors IBK Dam A 1 - 3 Jonas Snäll, Patrik Gottfridsson Forshaga Sporthall
2023-03-11 15:00 211019132 Rönnby Västerås IBK Ung D1 - BKI Sunnanå D1 4 - 3 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Mälarenergi Arena B
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Lillån IBK A-lag Dam 20 16 2 (0) 2 130-42 88 50
2. GS 86 AIF D1 20 15 1 (0) 4 126-54 72 46
3. Kumla IBK 20 15 0 (0) 5 107-65 42 45
4. Rönnby Västerås IBK Ung D1 20 12 5 (2) 3 135-73 62 43
5. Surahammars IBF D1 20 11 1 (1) 8 104-79 25 35
6. Dotteviks IF 20 9 1 (0) 10 100-86 14 28
7. Karlstad IBF Ungdom D1 20 9 0 (0) 11 100-109 -9 27
8. Munkfors IBK Dam A 20 7 1 (0) 12 84-108 -24 22
9. BKI Sunnanå D1 20 5 1 (1) 14 87-103 -16 17
10. Kristinehamns IBF Dam 20 5 0 (0) 15 72-126 -54 15
11. IBK Sala D1 20 0 0 (0) 20 42-242 -200 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Kval till Damer Div 1 2022-2023
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-03-18 17:00 211030001 BKI Sunnanå D1 - Lillån IBK Ung D2 8 - 6 Mikael Johansson, Sören Johansson ECG Arena
2023-03-19 17:00 211030002 Kristinehamns IBF Dam - Skoghalls IBK Utveckling 1 - 5 Gabriel Gunnarsson, David Granström Brogårdshallen
2023-03-25 11:00 211030004 Lillån IBK Ung D2 - Skoghalls IBK Utveckling 7 - 6 e.förl. Tomas Persson, Berndt Swärd Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2023-03-26 16:00 211030003 BKI Sunnanå D1 - Kristinehamns IBF Dam 9 - 5 Jonas Snäll, Patrik Gottfridsson ECG Arena
2023-04-01 14:00 211030005 Skoghalls IBK Utveckling - BKI Sunnanå D1 1 - 10 Anders Leander, Anders Lidström Hammarö Arena
2023-04-01 14:00 211030006 Kristinehamns IBF Dam - Lillån IBK Ung D2 5 - 6 Mikael Johansson, Sören Johansson Brogårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. BKI Sunnanå D1 3 3 0 (0) 0 27-12 15 9
2. Lillån IBK Ung D2 3 1 1 (1) 1 19-19 0 5
3. Skoghalls IBK Utveckling 3 1 1 (0) 1 12-18 -6 4
4. Kristinehamns IBF Dam 3 0 0 (0) 3 11-20 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis