Herrar Division 5 Gävleborg 22/23 (2022/23)

Gruppspel
Herrar Division 5 Gävleborg Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-05 19:30 052001002 IBK Runsten 2 - Strömsbro IF 2 7 - 16 Reine Schröder, Martin Stenberg Nynäshallen
2022-10-07 19:00 052001001 Hofors IBK 2 - Valbo AIF 2 - 17 Pär Hedlund, Johan Andersson Hoforshallen
2022-10-08 12:00 052001003 IK Ljusdal - Norrsundets IF 6 - 10 Joakim Lindgren, Mats Sjöqvist Giganten
2022-10-15 16:00 052001004 Valbo AIF - FBC Bollnäs 2 10 - 2 Erik Lindberg, Roger Morin Valbo Sportcentrum
2022-10-16 14:30 052001006 IK Ljusdal - IBK Runsten 2 10 - 5 Tomas Eriksson, Mats Sjöqvist Giganten
2022-10-16 15:15 052001005 Norrsundets IF - Hofors IBK 2 26 - 1 Reine Schröder, Martin Stenberg Bergby Sporthall
2022-10-22 12:00 052001009 Hofors IBK 2 - IBK Runsten 2 6 - 5 William Lundström, Anders Löfgren Hoforshallen
2022-10-23 16:00 052001008 Valbo AIF - Norrsundets IF 5 - 7 Reine Schröder, Martin Stenberg Valbo Sportcentrum
2022-10-23 16:30 052001007 FBC Bollnäs 2 - Strömsbro IF 2 1 - 14 Leif Sundberg, Mats Sjöqvist Bollnäs Sporthall A
2022-10-29 14:30 052001011 IK Ljusdal - Strömsbro IF 2 9 - 8 Mats Sjöqvist, Michael Hoek Giganten
2022-10-30 11:00 052001012 IBK Runsten 2 - Valbo AIF 5 - 11 Daniel Ahlin, Anders Löfgren Alfahallen - Gavlehov
2022-10-30 15:15 052001010 Norrsundets IF - FBC Bollnäs 2 28 - 4 Michael Hoek, Robert Mårtensson Bergby Sporthall
2022-11-04 19:30 052001015 Strömsbro IF 2 - Hofors IBK 2 14 - 2 Pär Hedlund, Johan Andersson Testebo Arena
2022-11-06 12:00 052001013 FBC Bollnäs 2 - IK Ljusdal 7 - 13 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Bollnäs Sporthall A
2022-11-13 19:00 052001014 Norrsundets IF - IBK Runsten 2 24 - 5 Andreas Sjöberg, Daniel Ahlin Bergby Sporthall
2022-11-11 19:30 052001018 Valbo AIF - Strömsbro IF 2 9 - 4 Imre Mattsson-Åkerlund, Anton Rapp Valbo Sportcentrum
2022-11-12 17:00 052001016 IBK Runsten 2 - FBC Bollnäs 2 7 - 5 Imre Mattsson-Åkerlund, Daniel Ahlin Alfahallen - Gavlehov
2022-11-13 14:00 052001017 Hofors IBK 2 - IK Ljusdal 5 - 11 Reine Schröder, Martin Stenberg Hoforshallen
2022-11-19 12:00 052001019 FBC Bollnäs 2 - Hofors IBK 2 5 - 6 Andreas Sjöberg, Mats Fernlund Bollnäs Sporthall A
2022-11-19 15:00 052001021 Norrsundets IF - Strömsbro IF 2 19 - 5 Petter Lundgren, Roger Morin Bergby Sporthall
2022-11-19 16:45 052001020 IK Ljusdal - Valbo AIF 9 - 13 Patric Jonsson, Michael Hoek Giganten
2022-11-26 15:15 052001024 Norrsundets IF - IK Ljusdal 19 - 9 Reine Schröder, Roger Morin Bergby Sporthall
2022-11-27 11:45 052001023 Strömsbro IF 2 - IBK Runsten 2 23 - 4 Pär Hedlund, Johan Andersson Testebo Arena
2022-11-27 16:30 052001022 Valbo AIF - Hofors IBK 2 14 - 5 Petter Lundgren, Martin Stenberg Valbo Sportcentrum
2022-12-04 13:00 052001025 FBC Bollnäs 2 - Valbo AIF 2 - 9 Michael Hoek, Robert Mårtensson Bollnäs Sporthall A
2022-12-10 16:30 052001027 IBK Runsten 2 - IK Ljusdal 5 - 9 Erik Lindberg, Magnus Undén Nynäshallen
2023-01-25 19:30 052001026 Hofors IBK 2 - Norrsundets IF 5 - 26 Reine Schröder, Martin Stenberg Hoforshallen
2022-12-11 052001028 Strömsbro IF 2 - FBC Bollnäs 2 10 - 6 Karim Boudiaf, Roger Morin Testebo Arena
2022-12-11 15:15 052001029 Norrsundets IF - Valbo AIF 9 - 6 Patric Jonsson, Michael Hoek Bergby Sporthall
2022-12-11 17:00 052001030 IBK Runsten 2 - Hofors IBK 2 8 - 3 Alfons Eriksson, Magnus Undén Alfahallen - Gavlehov
2022-12-17 16:00 052001032 Strömsbro IF 2 - IK Ljusdal 9 - 6 Alfons Eriksson, Roger Morin Testebo Arena
2022-12-18 11:00 052001031 FBC Bollnäs 2 - Norrsundets IF 6 - 22 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Bollnäs Sporthall A
2022-12-18 14:00 052001033 Valbo AIF - IBK Runsten 2 9 - 6 Reine Schröder, Martin Stenberg Valbo Sportcentrum
2023-01-13 19:00 052001036 Hofors IBK 2 - Strömsbro IF 2 6 - 17 Reine Schröder, Martin Stenberg Hoforshallen
2023-01-14 15:00 052001034 IK Ljusdal - FBC Bollnäs 2 22 - 2 Karim Boudiaf, Roger Morin Giganten
2023-01-14 16:15 052001035 IBK Runsten 2 - Norrsundets IF 8 - 10 Reine Schröder, Martin Stenberg Alfahallen - Gavlehov
2023-01-21 11:00 052001039 Strömsbro IF 2 - Valbo AIF 8 - 5 Karim Boudiaf, Roger Morin Testebo Arena
2023-01-21 15:00 052001037 FBC Bollnäs 2 - IBK Runsten 2 8 - 10 Tomas Eriksson, Mats Sjöqvist Bollnäs Sporthall A
2023-01-22 14:45 052001038 IK Ljusdal - Hofors IBK 2 10 - 3 Christoffer Johansson, Patric Jonsson Giganten
2023-01-27 19:00 052001040 Hofors IBK 2 - FBC Bollnäs 2 9 - 6 Simon Halldén, Sebastian Wattberg Hoforshallen
2023-01-28 12:30 052001041 Valbo AIF - IK Ljusdal 12 - 6 Reine Schröder, Martin Stenberg Valbo Sportcentrum
2023-01-29 16:00 052001042 Strömsbro IF 2 - Norrsundets IF 10 - 13 Mats Fernlund, Roger Morin Testebo Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Norrsundets IF 12 12 0 (0) 0 213-70 143 36
2. Valbo AIF 12 9 0 (0) 3 120-65 55 27
3. Strömsbro IF 2 12 8 0 (0) 4 138-87 51 24
4. IK Ljusdal 12 7 0 (0) 5 120-98 22 21
5. IBK Runsten 2 12 3 0 (0) 9 75-134 -59 9
6. Hofors IBK 2 12 3 0 (0) 9 53-159 -106 9
7. FBC Bollnäs 2 12 0 0 (0) 12 54-160 -106 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 5 Gävleborg Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-08 12:30 052002002 Skutskärs IBK 2 - Wallviks IK 10 - 14 Pär Hedlund, Roger Morin Rotskärsskolans Sporthall
2022-10-08 15:00 052002003 Storviks IF 2 - Söderhamns IBF 6 - 13 Reine Schröder, Erik Lindberg Parkhallen
2022-10-10 19:30 052002001 Gävle GIK 3 - Åmots IF 16 - 8 Reine Schröder, Martin Stenberg Novahallen - Gavlehov
2022-10-14 19:30 052002004 Åmots IF - Furuviks FF 6 - 8 Reine Schröder, Martin Stenberg Centrumhuset
2022-10-15 19:00 052002005 Söderhamns IBF - Gävle GIK 3 5 - 6 e.förl. Tomas Eriksson, Mats Sjöqvist Idrottshallen, Söderhamn
2022-10-16 17:00 052002006 Storviks IF 2 - Skutskärs IBK 2 13 - 12 Pontus Grönberg, Anton Rapp Parkhallen
2022-10-21 19:30 052002007 Furuviks FF - Wallviks IK 8 - 7 Roger Morin, Mats Fernlund Hedviglundshallen
2022-10-21 20:30 052002008 Åmots IF - Söderhamns IBF 7 - 6 Jaad Abou Chaaya, Anders Löfgren Centrumhuset
2022-10-22 17:15 052002009 Gävle GIK 3 - Skutskärs IBK 2 9 - 8 Reine Schröder, Martin Stenberg Novahallen - Gavlehov
2022-10-28 19:30 052002010 Furuviks FF - Söderhamns IBF 17 - 4 Andreas Sjöberg, Emil Sanderfors Hedviglundshallen
2022-10-29 052002011 Storviks IF 2 - Wallviks IK Parkhallen
2022-10-29 12:30 052002012 Skutskärs IBK 2 - Åmots IF 10 - 13 Anton Rapp, Martin Stenberg Rotskärsskolans Sporthall
2022-11-04 19:15 052002013 Furuviks FF - Storviks IF 2 11 - 2 Pontus Grönberg, Erik Lindberg Novahallen - Gavlehov
2022-11-04 19:30 052002015 Wallviks IK - Gävle GIK 3 5 - 3 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Ljusne Idrottshall
2022-11-05 18:00 052002014 Söderhamns IBF - Skutskärs IBK 2 11 - 5 Mats Sjöqvist, Michael Hoek Idrottshallen, Söderhamn
2022-11-11 19:30 052002017 Gävle GIK 3 - Storviks IF 2 19 - 2 Martin Brolin, Magnus Nordahl Novahallen - Gavlehov
2022-11-11 20:30 052002018 Åmots IF - Wallviks IK 4 - 8 Daniel Ahlin, Anders Löfgren Centrumhuset
2022-11-12 12:30 052002016 Skutskärs IBK 2 - Furuviks FF 3 - 8 Imre Mattsson-Åkerlund, Dan Vikström Rotskärsskolans Sporthall
2022-11-19 17:00 052002021 Söderhamns IBF - Wallviks IK 4 - 12 Leif Sundberg, Mats Sjöqvist Idrottshallen, Söderhamn
2022-11-20 10:00 052002019 Furuviks FF - Gävle GIK 3 8 - 7 e.förl. Alfons Eriksson, Andreas Sjöberg Hedviglundshallen
2022-11-20 15:30 052002020 Storviks IF 2 - Åmots IF 6 - 8 Pär Hedlund, Alfons Eriksson Parkhallen
2022-11-13 14:00 052002024 Söderhamns IBF - Storviks IF 2 12 - 9 Daniel Ahlin, Magnus Undén Idrottshallen, Söderhamn
2022-11-25 19:30 052002023 Wallviks IK - Skutskärs IBK 2 6 - 5 Reine Schröder, Martin Stenberg Ljusne Idrottshall
2022-11-25 20:30 052002022 Åmots IF - Gävle GIK 3 16 - 19 Daniel Ahlin, Anders Löfgren Centrumhuset
2022-12-04 15:00 052002026 Gävle GIK 3 - Söderhamns IBF 25 - 3 Pär Hedlund, Petter Lundgren Nynäshallen
2023-01-06 14:00 052002027 Skutskärs IBK 2 - Storviks IF 2 15 - 4 Reine Schröder, Martin Stenberg Rotskärsskolans Sporthall
2023-01-06 19:30 052002025 Furuviks FF - Åmots IF 17 - 5 Mats Fernlund, Roger Morin Hedviglundshallen
2022-12-09 19:30 052002028 Wallviks IK - Furuviks FF 8 - 5 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Ljusne Idrottshall
2022-12-10 11:00 052002030 Skutskärs IBK 2 - Gävle GIK 3 7 - 10 Karim Boudiaf, Roger Morin Rotskärsskolans Sporthall
2022-12-10 18:00 052002029 Söderhamns IBF - Åmots IF 12 - 6 Karim Boudiaf, Roger Morin Idrottshallen, Söderhamn
2022-12-16 19:30   Uppskj. 052002032 Wallviks IK - Storviks IF 2 Uppskj. Ljusne Idrottshall
2022-12-16 20:30 052002033 Åmots IF - Skutskärs IBK 2 10 - 8 Patric Jonsson, Michael Hoek Centrumhuset
2022-12-17 11:00 052002031 Söderhamns IBF - Furuviks FF 4 - 10 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Idrottshallen, Söderhamn
2023-01-13 19:30 052002036 Gävle GIK 3 - Wallviks IK 12 - 9 , Magnus Nordahl Novahallen - Gavlehov
2023-01-14 10:30 052002035 Skutskärs IBK 2 - Söderhamns IBF 6 - 9 Imre Mattsson-Åkerlund, Anders Löfgren Rotskärsskolans Sporthall
2023-01-14 15:00 052002034 Storviks IF 2 - Furuviks FF 3 - 16 Felix Carlsson, Simon Jansson Parkhallen
2023-01-20 19:30 052002037 Furuviks FF - Skutskärs IBK 2 8 - 4 Martin Brolin, Magnus Undén Hedviglundshallen
2023-01-21 15:00 052002038 Storviks IF 2 - Gävle GIK 3 4 - 21 Reine Schröder, Martin Stenberg Parkhallen
2023-01-21 17:00 052002039 Wallviks IK - Åmots IF 16 - 3 Daniel Ahlin, Anders Löfgren Ljusne Idrottshall
2023-01-27 19:30 052002042 Wallviks IK - Söderhamns IBF 9 - 2 Leif Sundberg, Michael Hoek Ljusne Idrottshall
2023-01-27 20:30 052002041 Åmots IF - Storviks IF 2 8 - 4 Anders Löfgren, Magnus Undén Centrumhuset
2023-01-30 20:30 052002040 Gävle GIK 3 - Furuviks FF 15 - 4 Reine Schröder, Martin Stenberg Novahallen - Gavlehov
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Gävle GIK 3 12 9 2 (1) 1 162-79 83 30
2. Furuviks FF 12 9 1 (1) 2 120-68 53 29
3. Wallviks IK 10 8 0 (0) 2 94-56 38 24
4. Söderhamns IBF 12 5 1 (0) 6 85-118 -34 16
5. Åmots IF 12 5 0 (0) 7 94-130 -36 15
6. Skutskärs IBK 2 12 1 0 (0) 11 93-115 -22 3
7. Storviks IF 2 10 1 0 (0) 9 53-135 -82 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 5 Gävleborg nedre halvan
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-02-10 20:30 052020003 Åmots IF - FBC Bollnäs 2 13 - 6 Johan Andersson, Pär Hedlund Centrumhuset
2023-02-11 16:00 052020002 Söderhamns IBF - Hofors IBK 2 15 - 3 Tomas Eriksson, Mats Sjöqvist Idrottshallen, Söderhamn
2023-02-12 15:30 052020001 Storviks IF 2 - IBK Runsten 2 10 - 7 Imre Mattsson-Åkerlund, Alfons Eriksson Parkhallen
2023-02-17 19:00 052020004 IBK Runsten 2 - Skutskärs IBK 2 4 - 9 Jussi Nissinen, Emil Sanderfors Träffen Arena
2023-02-17 20:30 052020006 Åmots IF - Söderhamns IBF 19 - 4 Pär Hedlund, Johan Andersson Centrumhuset
2023-02-18 16:00 052020005 FBC Bollnäs 2 - Storviks IF 2 9 - 11 Michael Hoek, Mats Sjöqvist Bollnäs Sporthall B
2023-02-26 16:00 052020009 Storviks IF 2 - Söderhamns IBF 10 - 12 Pär Hedlund, Johan Andersson Parkhallen
2023-02-26 19:00 052020008 IBK Runsten 2 - FBC Bollnäs 2 6 - 5 Mats Fernlund, Reine Schröder Träffen Arena
2023-03-20 19:30 052020007 Skutskärs IBK 2 - Hofors IBK 2 7 - 3 Reine Schröder, Martin Stenberg Rotskärsskolans Sporthall
2023-03-04 12:00 052020012 Söderhamns IBF - IBK Runsten 2 6 - 10 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Idrottshallen, Söderhamn
2023-03-05 16:00 052020010 FBC Bollnäs 2 - Skutskärs IBK 2 4 - 9 Robert Mårtensson, Michael Hoek Bollnäs Sporthall B
2023-03-17 19:00 052020011 Hofors IBK 2 - Åmots IF 10 - 8 Andreas Sjöberg, Emil Sanderfors Hoforshallen
2023-03-11 14:15 052020015 Hofors IBK 2 - Storviks IF 2 6 - 5 e.förl. Felix Carlsson, Emil Karlsson Hoforshallen
2023-03-11 16:00 052020014 FBC Bollnäs 2 - Söderhamns IBF 8 - 6 Tomas Eriksson, Mats Sjöqvist Bollnäs Sporthall B
2023-03-12 11:30 052020013 Skutskärs IBK 2 - Åmots IF 11 - 8 Pontus Grönberg, Karim Boudiaf Rotskärsskolans Sporthall
2023-03-17 19:30 052020016 Söderhamns IBF - Skutskärs IBK 2 7 - 8 e.förl. Robert Mårtensson, Michael Hoek Idrottshallen, Söderhamn
2023-03-19 16:00 052020017 Storviks IF 2 - Åmots IF 6 - 10 Pär Hedlund, Johan Andersson Parkhallen
2023-03-31 19:00 052020018 IBK Runsten 2 - Hofors IBK 2 11 - 2 Reine Schröder, Martin Stenberg Nynäshallen
2023-03-24 20:30 052020020 Åmots IF - IBK Runsten 2 13 - 14 e.förl. Johan Andersson, Pär Hedlund Centrumhuset
2023-03-26 11:30 052020019 Skutskärs IBK 2 - Storviks IF 2 13 - 12 Dan Vikström, Pontus Grönberg Rotskärsskolans Sporthall
2023-03-26 14:45 052020021 Hofors IBK 2 - FBC Bollnäs 2 10 - 8 Dan Vikström, Erik Lindberg Hoforshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Skutskärs IBK 2 6 5 1 (1) 0 57-38 19 17
2. IBK Runsten 2 6 3 1 (1) 2 52-45 7 11
3. Åmots IF 6 3 1 (0) 2 71-51 20 10
4. Hofors IBK 2 6 2 1 (1) 3 34-54 -20 8
5. Storviks IF 2 6 2 1 (0) 3 54-57 -3 7
6. Söderhamns IBF 6 2 1 (0) 3 50-58 -8 7
7. FBC Bollnäs 2 6 1 0 (0) 5 40-55 -15 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 5 Gävleborg övre halvan
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-02-11 13:30 052007001 Norrsundets IF - Wallviks IK 10 - 6 Reine Schröder, Martin Stenberg Bergby Sporthall
2023-02-12 14:30 052007002 Strömsbro IF 2 - Gävle GIK 3 7 - 5 Jaad Abou Chaaya, Roger Morin Testebo Arena
2023-02-12 16:00 052007003 Valbo AIF - Furuviks FF 6 - 10 Reine Schröder, Martin Stenberg Valbo Sportcentrum
2023-02-17 19:30 052007005 Furuviks FF - Norrsundets IF 11 - 6 Reine Schröder, Martin Stenberg Hedviglundshallen
2023-02-17 19:30 052007022 Wallviks IK - IK Ljusdal 8 - 3 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Ljusne Idrottshall
2023-02-19 16:00 052007006 Valbo AIF - Strömsbro IF 2 5 - 4 Pontus Grönberg, Magnus Undén Valbo Sportcentrum
2023-02-24 19:30 052007009 Norrsundets IF - Strömsbro IF 2 15 - 10 Reine Schröder, Martin Stenberg Bergby Sporthall
2023-02-26 15:00 052007007 IK Ljusdal - Gävle GIK 3 12 - 16 Tomas Eriksson, Mats Sjöqvist Giganten
2023-03-19 18:30 052007008 Wallviks IK - Furuviks FF 2 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Ljusne Idrottshall
2023-03-03 19:30 052007010 Furuviks FF - IK Ljusdal 6 - 6 e.förl. Daniel Ahlin, Erik Lindberg Hedviglundshallen
2023-03-04 17:00 052007012 Strömsbro IF 2 - Wallviks IK 9 - 10 Erik Lindberg, Magnus Undén Testebo Arena
2023-03-05 17:00 052007011 Gävle GIK 3 - Valbo AIF 9 - 5 Reine Schröder, Martin Stenberg Nynäshallen
2023-03-10 19:30 052007014 Furuviks FF - Strömsbro IF 2 7 - 5 Jaad Abou Chaaya, Magnus Undén Hedviglundshallen
2023-03-11 12:00 052007013 IK Ljusdal - Valbo AIF 3 - 5 Tomas Eriksson, Mats Sjöqvist Giganten
2023-03-12 17:30 052007015 Gävle GIK 3 - Norrsundets IF 11 - 10 Erik Lindberg, Magnus Undén Alfahallen - Gavlehov
2023-03-12 11:15 052007016 Strömsbro IF 2 - IK Ljusdal 18 - 1 Pär Hedlund, Mats Sjöqvist Testebo Arena
2023-03-17 19:30 052007018 Wallviks IK - Gävle GIK 3 5 - 10 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Ljusne Idrottshall
2023-03-18 16:15 052007017 Norrsundets IF - Valbo AIF 6 - 12 Roger Morin, Anders Löfgren Bergby Sporthall
2023-03-25 15:30 052007019 IK Ljusdal - Norrsundets IF 14 - 11 Michael Hoek, Mats Sjöqvist Giganten
2023-03-26 16:00 052007020 Valbo AIF - Wallviks IK 8 - 7 Andreas Sjöberg, Anders Löfgren Valbo Sportcentrum
2023-03-27 20:15 052007021 Gävle GIK 3 - Furuviks FF 11 - 9 Erik Lindberg, Anders Löfgren Novahallen - Gavlehov
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Gävle GIK 3 6 5 0 (0) 1 62-48 14 15
2. Furuviks FF 6 4 1 (0) 1 50-36 14 13
3. Valbo AIF 6 4 0 (0) 2 41-39 2 12
4. Strömsbro IF 2 6 2 0 (0) 4 53-43 10 6
5. Norrsundets IF 6 2 0 (0) 4 58-64 -6 6
6. Wallviks IK 6 2 0 (0) 4 38-47 -9 6
7. IK Ljusdal 6 1 1 (0) 4 39-64 -25 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis