Pantamera Flickor Division 1 (2022/23)

Gruppspel
Pantamera Flickor Division 1A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-21 18:45 247001003 Sundsvalls IBF F08 - Klockarbergets BK F06/07 7 - 7 Kent Jansson, Ingela Hedlund Sundsvalls Sporthall-A
2022-10-23 12:15 247001002 Örnsköldsvik IBF /Ö-viks IBK F07 Svart - Moälvens IBK F07-08 4 - 4 Peder Lövdahl, Mikael Körning Skyttis Arena
2022-11-20 11:00 247001044 Moälvens IBK F07-08 - Sundsvalls IBF F08 3 - 4 Ingela Hedlund, Kent Jansson Höglunda
2023-02-18 18:30 247001014 G/K IBS F07 Vit - Sundsvalls IBF F07 7 - 2 Håkan Berglund, Wille Berglund Skyttis Arena
2023-02-19 13:15 247001019 G/K IBS F07 Vit - Sundsvalls IBF F08 6 - 0 Peder Lövdahl, Mikael Körning Höglandshallen Örnsköldsvik
2022-10-30 16:30 247001006 Sundsvalls IBF F07 - Örnsköldsvik IBF /Ö-viks IBK F07 Svart 1 - 8 Kent Jansson, Ingela Hedlund Hagahallen
2022-12-11 16:00 247001005 Klockarbergets BK F06/07 - G/K IBS F07 Vit 1 - 9 Lucas Rolandsen, Teodor Lundgren Njurundahallen
2022-11-12 12:30 247001009 Gullänget-Kroksta IBS F08 - Örnsköldsvik IBF /Ö-viks IBK F07 Svart 2 - 1 Matilda Öhlén, Ella Indevall Örnsköldsviks Sporthall
2022-11-26 11:30 247001011 Sundsvalls IBF F08 - Sundsvalls IBF F07 3 - 1 Ingela Hedlund, Josephine Eriksson Hagahallen
2023-03-22 20:00 247001010 G/K IBS F07 Vit - Moälvens IBK F07-08 5 - 2 Wille Berglund, Alexander Engström Örnsköldsviks Sporthall
2022-11-19 10:45 247001018 Sundsvalls IBF F07 - Moälvens IBK F07-08 2 - 6 Kent Jansson, Ingela Hedlund Hagahallen
2022-11-19 11:45 247001013 Örnsköldsvik IBF /Ö-viks IBK F07 Svart - Klockarbergets BK F06/07 9 - 4 Maria Dahlin, Elin Lindgren Höglandshallen Örnsköldsvik
2022-11-19 14:15 247001016 Sundsvalls IBF F08 - Moälvens IBK F07-08 7 - 3 Kent Jansson, Ingela Hedlund Hagahallen
2022-12-09 17:15 247001023 G/K IBS F07 Vit - Örnsköldsvik IBF /Ö-viks IBK F07 Svart 4 - 4 Matilda Öhlén, Boo Hydling Skyttis Arena
2022-12-10 10:15 247001024 Sundsvalls IBF F07 - Klockarbergets BK F06/07 7 - 2 Kent Jansson, Ingela Hedlund Baldershallen 4
2023-01-21 15:15 247001031 Klockarbergets BK F06/07 - Sundsvalls IBF F08 3 - 6 Fredrik Pålsson, Pierre Björklund Njurundahallen
2023-01-22 13:00 247001030 Moälvens IBK F07-08 - Örnsköldsvik IBF /Ö-viks IBK F07 Svart 1 - 4 Ella Indevall, Christer Nensén Örnsköldsviks Sporthall
2023-01-29 12:30 247001033 G/K IBS F07 Vit - Klockarbergets BK F06/07 16 - 3 Ella Indevall, Lucas Rolandsen Skyttis Arena
2023-01-29 16:15 247001026 Moälvens IBK F07-08 - Klockarbergets BK F06/07 11 - 1 Ella Indevall, Lucas Rolandsen Örnsköldsviks Sporthall
2023-01-21 17:15 247001038 Moälvens IBK F07-08 - G/K IBS F07 Vit 0 - 4 Ella Indevall, Elin Lindgren Skyttis Arena
2023-02-04 15:15 247001039 Sundsvalls IBF F07 - Sundsvalls IBF F08 2 - 3 Kent Jansson, Mattias Karlsson Höglunda
2022-10-23 09:45 247001042 Sundsvalls IBF F07 - G/K IBS F07 Vit 1 - 3 Ingela Hedlund, Fredrik Pålsson Hagahallen (Plan A)
2022-10-23 12:45 247001047 Sundsvalls IBF F08 - G/K IBS F07 Vit 6 - 5 Ingela Hedlund, Fredrik Pålsson Hagahallen
2023-02-25 17:15 247001057 Örnsköldsvik IBF /Ö-viks IBK F07 Svart - Gullänget-Kroksta IBS F08 4 - 4 Alexander Engström, Sebastian Forslund Skyttis Arena
2023-02-26 14:45 247001034 Örnsköldsvik IBF /Ö-viks IBK F07 Svart - Sundsvalls IBF F07 WO (5 - 0) Ella Indevall, Alissa Indevall Köpmanholmens Sporthall
2023-03-05 10:15 247001027 Örnsköldsvik IBF /Ö-viks IBK F07 Svart - Sundsvalls IBF F08 10 - 7 Alexander Engström, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2023-03-26 18:00 247001046 Moälvens IBK F07-08 - Sundsvalls IBF F07 3 - 4 Lucas Rolandsen, Kent Jansson Baldershallen 4
2023-03-18 12:15 247001051 Örnsköldsvik IBF /Ö-viks IBK F07 Svart - G/K IBS F07 Vit 5 - 4 Christer Nensén, Mikael Körning Skyttis Arena
2023-03-18 12:15 247001052 Klockarbergets BK F06/07 - Sundsvalls IBF F07 2 - 1 Lucas Sjödin, Lucas Rolandsen Njurundahallen
2023-03-26 10:30 247001041 Klockarbergets BK F06/07 - Örnsköldsvik IBF /Ö-viks IBK F07 Svart 5 - 5 Jakob Lindqvist, Tony Lööf Njurundahallen
2023-03-26 15:15 247001054 Klockarbergets BK F06/07 - Moälvens IBK F07-08 5 - 1 Kent Jansson, Lucas Rolandsen Njurundahallen
2023-03-26 15:15 247001055 Sundsvalls IBF F08 - Örnsköldsvik IBF /Ö-viks IBK F07 Svart 6 - 2 Tony Lööf, Fredrik Pålsson Hagahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. G/ K IBS F07 Vit 10 7 1 2 63-24 39 22
2. Örnsköldsvik IBF / Ö-viks IBK F07 Svart 12 6 4 2 61-42 19 22
3. Sundsvalls IBF F08 10 7 1 2 49-42 7 22
4. Klockarbergets BK F06/ 07 10 2 2 6 33-72 -39 8
5. Moälvens IBK F07-08 10 2 1 7 34-40 -6 7
6. Sundsvalls IBF F07 10 2 0 8 21-42 -21 6
7. Gullänget-Kroksta IBS F08 2 1 1 0 6-5 1 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Division 1B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-15 10:15 247002012 Nätra IBK/ÖIB F07/09 - Sundsvalls IBF F08 1 - 4 Johan Nyberg, Ivica Matanovic Köpmanholmens Sporthall
2022-10-15 13:15 247002003 G/K IBS F08 - Sundsvalls IBF F08 6 - 2 Matilda Öhlén, Ella Indevall Nolaskolan
2022-10-16 13:45 247002002 Moälvens IBK F07-08 - Sundsvalls IBF F07-08 4 - 2 Ella Indevall, Matilda Öhlén Nolaskolan
2022-10-28 247002005 G/K IBS F08 - Örnsköldsvik IBK F08 5 - 3 Skyttis Arena
2022-10-30 247002006 Nätra IBK/ÖIB F07/09 - Sundsvalls IBF F07-08 1 - 5 Köpmanholmens Sporthall
2022-10-30 247002023 Örnsköldsvik IBK F08 - Sundsvalls IBF F07-08 3 - 5
2022-12-03 14:00 247002008 Moälvens IBK F07-08 - Sundsvalls IBF F07 2 - 6 Ella Indevall, Matilda Öhlén Nolaskolan
2022-11-12 16:45 247002040 Sundsvalls IBF F08 - Nätra IBK/ÖIB F07/09 2 - 2 Ingela Hedlund, Fredrik Pålsson Hagahallen
2022-11-13 10:45 247002010 Moälvens IBK F07-08 - Örnsköldsvik IBK F08 2 - 2 Mikael Körning, Christer Nensén Skyttis Arena
2022-12-03 10:45 247002011 G/K IBS F08 - Sundsvalls IBF F07 3 - 5 Mikael Körning, Boo Hydling Skyttis Arena
2022-11-19 247002016 Sundsvalls IBF F08 - Moälvens IBK F07-08 7 - 3 Höglunda
2022-11-20 247002013 Sundsvalls IBF F07-08 - G/K IBS F08 6 - 4
2022-11-20 247002014 Örnsköldsvik IBK F08 - Nätra IBK/ÖIB F07/09 5 - 3
2022-11-12 09:45 247002020 Sundsvalls IBF F07-08 - Sundsvalls IBF F07 1 - 5 Kent Jansson, Morgan Karlström Hagahallen
2022-12-04 15:45 247002018 Moälvens IBK F07-08 - Nätra IBK/ÖIB F07/09 6 - 5 Matilda Öhlén, Ella Indevall Skyttis Arena
2022-12-11 247002024 Nätra IBK/ÖIB F07/09 - G/K IBS F08 4 - 8 Köpmanholmens Sporthall
2022-12-11 11:30 247002027 Sundsvalls IBF F08 - Sundsvalls IBF F07-08 3 - 3 Josephine Eriksson, Ingela Hedlund Baldershallen 4
2022-12-16 19:30 247002026 G/K IBS F08 - Moälvens IBK F07-08 6 - 2 Ella Indevall, Matilda Öhlén Örnsköldsviks Sporthall
2022-12-17 11:30 247002028 Sundsvalls IBF F07 - Örnsköldsvik IBK F08 6 - 3 Ingela Hedlund, Kent Jansson Hagahallen
2023-01-14 11:30 247002009 Sundsvalls IBF F07 - Sundsvalls IBF F07-08 2 - 5 Lucas Rolandsen, Victor Ceder Sundsvalls Sporthall-A
2023-01-15 13:15 247002031 Sundsvalls IBF F08 - G/K IBS F08 8 - 5 Jakob Lindqvist, Pierre Björklund Baldershallen 4
2023-01-22 14:15 247002019 Sundsvalls IBF F08 - Örnsköldsvik IBK F08 6 - 4 Morgan Karlström, Kian Keinia Hagahallen
2023-01-28 247002033 Örnsköldsvik IBK F08 - G/K IBS F08 7 - 3
2023-01-28 247002034 Sundsvalls IBF F07-08 - Nätra IBK/ÖIB F07/09 4 - 3
2023-02-11 10:45 247002038 Örnsköldsvik IBK F08 - Moälvens IBK F07-08 4 - 4 Peder Lövdahl, Mikael Körning Skyttis Arena
2023-02-11 10:45 247002039 Sundsvalls IBF F08 - G/K IBS F08 2 - 1 Ingela Hedlund, Kent Jansson Sundsvalls Sporthall-A
2023-02-11 14:00 247002045 Sundsvalls IBF F07 - G/K IBS F08 5 - 10 Thomas Eriksson, Kent Jansson Hagahallen
2022-11-20 247002044 Moälvens IBK F07-08 - Sundsvalls IBF F08 3 - 4
2023-02-17 247002042 Nätra IBK/ÖIB F07/09 - Örnsköldsvik IBK F08 5 - 3 Köpmanholmens Sporthall
2023-02-19 247002041 G/K IBS F08 - Sundsvalls IBF F07-08 8 - 3 Skyttis Arena
2022-10-16 10:45 247002047 Örnsköldsvik IBK F08 - Sundsvalls IBF F08 4 - 2 Peter Näslund, Mikael Körning Höglandshallen Örnsköldsvik
2023-03-05 12:15 247002046 Nätra IBK/ÖIB F07/09 - Moälvens IBK F07-08 1 - 7 Ella Indevall, My Sahlen Köpmanholmens Sporthall
2023-03-19 247002051 Sundsvalls IBF F07-08 - Örnsköldsvik IBK F08 7 - 3
2023-03-19 247002052 G/K IBS F08 - Nätra IBK/ÖIB F07/09 3 - 6 Skyttis Arena
2023-03-25 10:45 247002054 Moälvens IBK F07-08 - G/K IBS F08 4 - 5 Ivan Wahlström, Christer Nensén Skyttis Arena
2023-03-25 16:30 247002055 Sundsvalls IBF F07-08 - Sundsvalls IBF F08 2 - 3 Kent Jansson, Magnus Näslund Hagahallen
2023-03-26 10:45 247002030 Sundsvalls IBF F07-08 - Moälvens IBK F07-08 6 - 3 Kent Jansson, Victor Ceder Baldershallen 4
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sundsvalls IBF F08 11 7 2 2 43-34 9 23
2. G/ K IBS F08 14 7 1 6 67-57 10 22
3. Sundsvalls IBF F07-08 12 7 1 4 49-42 7 22
4. Sundsvalls IBF F07 6 4 0 2 29-24 5 12
5. Örnsköldsvik IBK F08 11 3 2 6 41-48 -7 11
6. Moälvens IBK F07-08 11 3 2 6 40-48 -8 11
7. Nätra IBK/ ÖIB F07/ 09 10 2 1 7 31-47 -16 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis