Damer Utvecklingsserie (2022/23)

Gruppspel
Damer Utveckling A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-15 12:30 242301001 G/K IBS F07 Blå - Fränsta IK Dam 12 - 2 Johan Nyberg, My Sahlen Höglandshallen Örnsköldsvik
2022-10-15 12:30 242301002 Sundsvall FBC Ungdom - Krokoms IBK Utv 2 - 4 Thomas Eriksson, Jan Öberg Sundsvalls Sporthall-A
2022-10-15 15:00 242301005 Örnsköldsvik IBF/Ö-viks IBK F07 Röd - Brunflo FK F06-07/Jemtland IB 3 - 6 Peter Näslund, Christer Nensén Köpmanholmens Sporthall
2023-01-22 13:00 242301008 FBC Lo Dam - Sundsvall FBC Ungdom 6 - 5 Isac Rönkä, Ivan Wahlström Bollstahallen
2023-02-26 12:00 242301006 Krokoms IBK Utv - G/K IBS F07 Blå 3 - 8 Jonas Melin, Adrian Melin Krokomshallen
2023-03-05 13:00 242301009 Brunflo FK F06-07/Jemtland IB - Timrå IBC Damutveckling 2 - 10 Öjvind Bäckman, Robert Olofsson Kastalskolans sporthall
2022-10-29 10:30 242301012 Krokoms IBK Utv - FBC Lo Dam 5 - 4 Niklas Eberstein, Urban Henrixon Krokomshallen
2022-10-30 12:30 242301014 Sundsvall FBC Ungdom - Örnsköldsvik IBF/Ö-viks IBK F07 Röd 4 - 3 Mattias Karlsson, Tony Lööf Hagahallen
2023-03-11 13:00 242301013 Fränsta IK Dam - Brunflo FK F06-07/Jemtland IB 4 - 6 Roger Lundbäck, Thomas Eriksson Fränsta Sporthall
2022-11-13 10:00 242301020 Timrå IBC Damutveckling - Sundsvall FBC Ungdom 7 - 2 Kent Jansson, Ingela Hedlund Timrå Sporthall
2022-12-14 19:30 242301016 FBC Lo Dam - G/K IBS F07 Blå 12 - 12 Göran Norberg, Ivan Wahlström Bollstahallen
2022-12-17 13:00 242301018 Örnsköldsvik IBF/Ö-viks IBK F07 Röd - Krokoms IBK Utv 4 - 4 My Sahlen, Maria Dahlin Höglandshallen Örnsköldsvik
2022-10-30 12:00 242301024 Krokoms IBK Utv - Timrå IBC Damutveckling 4 - 9 Öjvind Bäckman, Fredrik Essvall Krokomshallen
2022-11-20 13:00 242301021 G/K IBS F07 Blå - Brunflo FK F06-07/Jemtland IB 6 - 2 Elin Lindgren, Zimon Bajen Bjuhr Örnsköldsviks Sporthall
2022-11-20 13:00 242301022 FBC Lo Dam - Örnsköldsvik IBF/Ö-viks IBK F07 Röd 4 - 4 Peder Lövdahl, Mikael Körning Bollstahallen
2023-03-23 20:00 242301025 Fränsta IK Dam - Sundsvall FBC Ungdom 4 - 6 Thomas Eriksson, Kent Jansson Fränsta Sporthall
2022-11-26 16:00 242301030 Fränsta IK Dam - Krokoms IBK Utv 6 - 4 Jan Öberg, Thomas Eriksson Fränsta Sporthall
2022-11-26 18:15 242301026 Örnsköldsvik IBF/Ö-viks IBK F07 Röd - G/K IBS F07 Blå 1 - 4 Maria Dahlin, Elin Lindgren Skyttis Arena
2023-03-04 11:00 242301028 Timrå IBC Damutveckling - FBC Lo Dam 11 - 4 Pierre Björklund, Robin Palander Timrå Sporthall
2022-12-04 11:00 242301032 Örnsköldsvik IBF/Ö-viks IBK F07 Röd - Timrå IBC Damutveckling 1 - 7 Ella Indevall, Matilda Öhlén Skyttis Arena
2022-12-04 11:00 242301034 FBC Lo Dam - Fränsta IK Dam 5 - 10 Mikael Körning, Peder Lövdahl Bollstahallen
2022-12-04 13:00 242301033 Brunflo FK F06-07/Jemtland IB - Sundsvall FBC Ungdom 9 - 5 Öjvind Bäckman, Fredrik Essvall Kastalskolans sporthall
2022-12-10 16:00 242301039 Krokoms IBK Utv - Brunflo FK F06-07/Jemtland IB 5 - 5 Adrian Melin, Jonas Melin Krokomshallen
2022-12-11 12:30 242301036 Timrå IBC Damutveckling - G/K IBS F07 Blå 4 - 7 Per Backlin, Thomas Berglund Timrå Sporthall
2023-01-15 14:00 242301038 Fränsta IK Dam - Örnsköldsvik IBF/Ö-viks IBK F07 Röd 6 - 5 Mattias Karlsson, Tony Lööf Fränsta Sporthall
2022-11-19 17:45 242301041 G/K IBS F07 Blå - Sundsvall FBC Ungdom 9 - 3 Peder Lövdahl, Mikael Körning Skyttis Arena
2022-12-17 09:30 242301042 Timrå IBC Damutveckling - Fränsta IK Dam 5 - 8 Tony Lööf, Mattias Karlsson Timrå Sporthall
2023-01-14 17:00 242301045 Brunflo FK F06-07/Jemtland IB - FBC Lo Dam 3 - 3 Fredrik Essvall, Niclas Engström Kastalskolans sporthall
2023-01-14 15:00 242301047 Krokoms IBK Utv - Sundsvall FBC Ungdom 6 - 2 Urban Henrixon, Öjvind Bäckman Krokomshallen
2023-02-04 16:30 242301050 Brunflo FK F06-07/Jemtland IB - Örnsköldsvik IBF/Ö-viks IBK F07 Röd 9 - 5 Robert Olofsson, Lilly Wallin Kastalskolans sporthall
2023-03-04 14:00 242301046 Fränsta IK Dam - G/K IBS F07 Blå 3 - 11 Mattias Karlsson, Tony Lööf Fränsta Sporthall
2022-10-22 13:30 242301051 G/K IBS F07 Blå - Krokoms IBK Utv 9 - 4 Christer Nensén, Johan Nyberg Skyttis Arena
2023-01-21 12:30 242301053 Sundsvall FBC Ungdom - FBC Lo Dam 14 - 4 Per Pålsson, Pierre Björklund Hagahallen
2023-01-21 18:00 242301054 Timrå IBC Damutveckling - Brunflo FK F06-07/Jemtland IB 9 - 5 Mattias Karlsson, Tony Lööf Timrå Sporthall
2023-01-28 13:00 242301057 FBC Lo Dam - Krokoms IBK Utv 5 - 4 Peder Lövdahl, Mikael Körning Bollstahallen
2023-01-28 13:00 242301058 Brunflo FK F06-07/Jemtland IB - Fränsta IK Dam 2 - 6 Robert Olofsson, Fredrik Essvall Kastalskolans sporthall
2023-01-28 15:00 242301059 Örnsköldsvik IBF/Ö-viks IBK F07 Röd - Sundsvall FBC Ungdom 8 - 1 Maria Dahlin, Ella Indevall Örnsköldsviks Sporthall
2023-02-04 13:00 242301063 Krokoms IBK Utv - Örnsköldsvik IBF/Ö-viks IBK F07 Röd 2 - 4 Öjvind Bäckman, Fredrik Essvall Krokomshallen
2023-02-04 14:30 242301065 Sundsvall FBC Ungdom - Timrå IBC Damutveckling 3 - 4 Thomas Eriksson, Per Pålsson Hagahallen
2023-02-08 20:00 242301061 G/K IBS F07 Blå - FBC Lo Dam 14 - 4 Peder Lövdahl, Mikael Körning Örnsköldsviks Sporthall
2023-02-11 12:30 242301070 Sundsvall FBC Ungdom - Fränsta IK Dam 7 - 7 Pierre Björklund, Roger Lundbäck Baldershallen 4
2023-02-11 13:30 242301069 Timrå IBC Damutveckling - Krokoms IBK Utv 1 - 2 Kian Keinia, Teodor Lundgren Timrå Sporthall
2023-02-11 14:00 242301067 Örnsköldsvik IBF/Ö-viks IBK F07 Röd - FBC Lo Dam 10 - 7 Peder Lövdahl, Mikael Körning Örnsköldsviks Sporthall
2023-02-26 17:30 242301066 Brunflo FK F06-07/Jemtland IB - G/K IBS F07 Blå 0 - 11 Fredrik Essvall, Öjvind Bäckman Kastalskolans sporthall
2023-02-05 13:00 242301075 Krokoms IBK Utv - Fränsta IK Dam 6 - 4 Öjvind Bäckman, Fredrik Essvall Krokomshallen
2023-02-18 13:00 242301073 FBC Lo Dam - Timrå IBC Damutveckling 7 - 9 Mikael Körning, Christer Nensén Bollstahallen
2023-03-31 19:00 242301071 G/K IBS F07 Blå - Örnsköldsvik IBF/Ö-viks IBK F07 Röd 3 - 3 Boo Hydling, Alexander Engström Skyttis Arena
2023-02-25 12:30 242301078 Sundsvall FBC Ungdom - Brunflo FK F06-07/Jemtland IB 11 - 2 Alexander Bergman, Jakob Lindqvist Skönsbergshallen
2023-02-25 14:00 242301079 Fränsta IK Dam - FBC Lo Dam 9 - 5 Mattias Karlsson, Tony Lööf Fränsta Sporthall
2023-02-26 10:30 242301077 Timrå IBC Damutveckling - Örnsköldsvik IBF/Ö-viks IBK F07 Röd 6 - 4 Peter Palander, Lucas Rolandsen Timrå Sporthall
2023-03-19 13:00 242301084 Brunflo FK F06-07/Jemtland IB - Krokoms IBK Utv 9 - 4 Mattias Karlsson, Tony Lööf Kastalskolans sporthall
2023-03-19 15:00 242301083 Örnsköldsvik IBF/Ö-viks IBK F07 Röd - Fränsta IK Dam 4 - 4 Ivan Wahlström, Isac Rönkä Skyttis Arena
2023-03-19 17:15 242301081 G/K IBS F07 Blå - Timrå IBC Damutveckling 5 - 5 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2023-03-25 14:00 242301087 Fränsta IK Dam - Timrå IBC Damutveckling 6 - 5 Per Pålsson, Pierre Björklund Fränsta Sporthall
2023-03-25 16:00 242301090 FBC Lo Dam - Brunflo FK F06-07/Jemtland IB 3 - 14 Mikael Körning, Peder Lövdahl Bollstahallen
2023-03-26 12:30 242301086 Sundsvall FBC Ungdom - G/K IBS F07 Blå 4 - 11 Pierre Björklund, Tony Lööf Sundsvalls Sporthall-A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. G/ K IBS F07 Blå 14 11 3 0 122-50 72 36
2. Timrå IBC Damutveckling 16 10 1 5 97-65 32 31
3. Fränsta IK Dam 14 7 2 5 79-83 -4 23
4. Brunflo FK F06-07/ Jemtland IB 14 6 2 6 74-85 -11 20
5. Krokoms IBK Utv 14 5 2 7 57-72 -15 17
6. Örnsköldsvik IBF/ Ö-viks IBK F07 Röd 14 3 4 7 59-67 -8 13
7. Sundsvall FBC Ungdom 14 4 1 9 69-84 -15 13
8. FBC Lo Dam 14 2 3 9 73-124 -51 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Utveckling B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-15 242302008 Örnsköldsvik IBF/Ö-viks IBK F07 Röd - Brunflo FK F06-07/Jemtland IB 3 - 6
2022-10-16 12:30 242302003 Klockarbergets BK F06/07 - Timrå IBC Damutveckling 2 - 7 Kent Jansson, Teodor Lundgren Njurundahallen
2022-10-16 15:30 242302001 Sundsvall FBC Ungdom - G/K IBS F07 Vit 8 - 6 Markus Helsing, Edvin Lindelöf Sundsvalls Sporthall-A
2022-12-11 242302005 Klockarbergets BK F06/07 - G/K IBS F07 Vit 1 - 9
2023-03-05 242302022 Brunflo FK F06-07/Jemtland IB - Timrå IBC Damutveckling 2 - 10 Kastalskolans sporthall
2022-10-30 242302021 Sundsvall FBC Ungdom - Örnsköldsvik IBF/Ö-viks IBK F07 Röd 4 - 3 Sundsvalls Sporthall-A
2022-11-11 19:30 242302010 Örnsköldsvik IBF/Ö-viks IBK F07 Röd - G/K IBS F07 Vit 6 - 4 Ella Indevall, My Sahlen Örnsköldsviks Sporthall
2022-11-12 12:30 242302011 Klockarbergets BK F06/07 - Brunflo FK F06-07/Jemtland IB 6 - 9 Tony Lööf, Mattias Karlsson Njurundahallen
2022-11-13 242302035 Timrå IBC Damutveckling - Sundsvall FBC Ungdom 7 - 2 Timrå Sporthall
2022-12-03 242302019 Timrå IBC Damutveckling - G/K IBS F07 Vit 0 - 0 Timrå Sporthall
2022-12-03 12:30 242302017 Klockarbergets BK F06/07 - Sundsvall FBC Ungdom 5 - 12 Daniel Lindberg, Per Backlin Njurundahallen
2022-12-04 242302015 Brunflo FK F06-07/Jemtland IB - Sundsvall FBC Ungdom 9 - 5 Kastalskolans sporthall
2022-12-04 242302044 Örnsköldsvik IBF/Ö-viks IBK F07 Röd - Timrå IBC Damutveckling 1 - 7
2022-12-17 12:00 242302028 Brunflo FK F06-07/Jemtland IB - G/K IBS F07 Vit 0 - 0 Kastalskolans sporthall
2022-12-17 16:00 242302026 Klockarbergets BK F06/07 - Örnsköldsvik IBF/Ö-viks IBK F07 Röd 4 - 3 Kent Jansson, Teodor Lundgren Njurundahallen
2023-01-14 11:00 242302031 Timrå IBC Damutveckling - Klockarbergets BK F06/07 13 - 1 Mattias Karlsson, Tony Lööf Timrå Sporthall
2023-01-29 17:15 242302029 G/K IBS F07 Vit - Sundsvall FBC Ungdom 14 - 2 Peder Lövdahl, Mikael Körning Skyttis Arena
2023-01-29 242302033 G/K IBS F07 Vit - Klockarbergets BK F06/07 16 - 3 Skyttis Arena
2023-02-04 12:00 242302036 Brunflo FK F06-07/Jemtland IB - Örnsköldsvik IBF/Ö-viks IBK F07 Röd 9 - 5 Kastalskolans sporthall
2023-02-12 10:00 242302038 G/K IBS F07 Vit - Örnsköldsvik IBF/Ö-viks IBK F07 Röd 6 - 3 Maria Dahlin, Tindra Edlund Skyttis Arena
2023-03-12 12:00 242302039 Brunflo FK F06-07/Jemtland IB - Klockarbergets BK F06/07 12 - 2 Lilly Wallin, Robert Olofsson Kastalskolans sporthall
2023-01-21 242302050 Timrå IBC Damutveckling - Brunflo FK F06-07/Jemtland IB 9 - 5 Timrå Sporthall
2023-01-28 242302049 Örnsköldsvik IBF/Ö-viks IBK F07 Röd - Sundsvall FBC Ungdom 8 - 1
2023-03-04 14:00 242302047 G/K IBS F07 Vit - Timrå IBC Damutveckling 0 - 0 Alexander Engström, Ivan Wahlström Örnsköldsviks Sporthall
2023-03-04 14:30 242302045 Sundsvall FBC Ungdom - Klockarbergets BK F06/07 7 - 5 Fredrik Pålsson, Thomas Eriksson Baldershallen 4
2023-02-04 242302007 Sundsvall FBC Ungdom - Timrå IBC Damutveckling 3 - 4 Sundsvalls Sporthall-A
2023-02-25 242302043 Sundsvall FBC Ungdom - Brunflo FK F06-07/Jemtland IB 11 - 2 Sundsvalls Sporthall-A
2023-02-26 242302016 Timrå IBC Damutveckling - Örnsköldsvik IBF/Ö-viks IBK F07 Röd 6 - 4 Timrå Sporthall
2023-03-25 12:30 242302054 Örnsköldsvik IBF/Ö-viks IBK F07 Röd - Klockarbergets BK F06/07 9 - 1 Wille Berglund, Ivan Wahlström Skyttis Arena
2023-03-25 15:00 242302056 G/K IBS F07 Vit - Brunflo FK F06-07/Jemtland IB 0 - 0 Boo Hydling, Christer Nensén Skyttis Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Timrå IBC Damutveckling 11 9 2 0 68-20 48 29
2. Brunflo FK F06-07/ Jemtland IB 10 5 2 3 54-51 3 17
3. G/ K IBS F07 Vit 10 4 4 2 55-23 32 16
4. Sundsvall FBC Ungdom 10 5 0 5 55-63 -8 15
5. Örnsköldsvik IBF/ Ö-viks IBK F07 Röd 10 3 0 7 45-48 -3 9
6. Klockarbergets BK F06/ 07 10 1 0 9 30-97 -67 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis