Pantamera Flickor Division 2 (2022/23)

Gruppspel
Pantamera Flickor Division 2A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-22 10:45 247011001 Örnsköldsvik IBK F08 - Vattjom F07-09 8 - 3 Boo Hydling, Isac Rönkä Skyttis Arena
2022-10-22 11:15 247011002 Sundsvalls IBF F07-08 - Jäbo IK F09 5 - 4 Kent Jansson, Ingela Hedlund Baldershallen 4
2022-10-22 14:45 247011045 G/K IBS F08 - Vattjom F07-09 10 - 1 Ella Indevall, Matilda Öhlén Örnsköldsviks Sporthall
2022-10-28 19:15 247011005 G/K IBS F08 - Örnsköldsvik IBK F08 5 - 3 Zimon Bajen Bjuhr, Göran Norberg Höglandshallen Örnsköldsvik
2022-10-30 11:15 247011023 Örnsköldsvik IBK F08 - Sundsvalls IBF F07-08 3 - 5 Johan Nyberg, Peter Näslund Örnsköldsviks Sporthall
2022-10-30 14:15 247011007 Vattjom F07-09 - Sundsvall FBC U F08/09 2 - 5 William Bergman, Ingela Hedlund Matfors Sporthall
2022-10-30 14:45 247011006 Nätra IBK/ÖIBF F07/09 - Sundsvalls IBF F07-08 1 - 5 Johan Nyberg, Elin Lindgren Köpmanholmens Sporthall
2022-11-12 11:45 247011009 Sundsvalls IBF F07-08 - Vattjom F07-09 4 - 0 William Bergman, Victor Ceder Hagahallen
2022-11-12 12:15 247011010 Örnsköldsvik IBK F08 - Jäbo IK F09 1 - 4 Johan Nyberg, Boo Hydling Skyttis Arena
2022-11-12 13:15 247011011 Sundsvall FBC U F08/09 - Nätra IBK/ÖIBF F07/09 4 - 3 William Bergman, Victor Ceder Hagahallen
2022-11-20 10:15 247011003 Sundsvall FBC U F08/09 - G/K IBS F08 2 - 6 Simon Lejdstrand, Morgan Karlström Baldershallen 4
2022-11-20 10:45 247011014 Örnsköldsvik IBK F08 - Nätra IBK/ÖIBF F07/09 5 - 3 Alexander Engström, Sebastian Forslund Skyttis Arena
2022-11-20 14:15 247011013 Sundsvalls IBF F07-08 - G/K IBS F08 6 - 4 Kent Jansson, Ingela Hedlund Baldershallen 4
2022-11-27 10:45 247011031 G/K IBS F08 - Sundsvall FBC U F08/09 8 - 2 Kathrine-Louise Näslund, Alexander Engström Nolaskolan
2022-11-27 12:15 247011018 Nätra IBK/ÖIBF F07/09 - Jäbo IK F09 7 - 5 Ella Indevall, Alissa Indevall Köpmanholmens Sporthall
2022-11-27 15:15 247011019 Örnsköldsvik IBK F08 - Sundsvall FBC U F08/09 3 - 1 Zimon Bajen Bjuhr, Håkan Berglund Nolaskolan
2022-12-11 10:15 247011021 Vattjom F07-09 - Jäbo IK F09 6 - 5 Mattias Karlsson, Tony Lööf Matfors Sporthall
2022-12-11 12:15 247011024 Nätra IBK/ÖIBF F07/09 - G/K IBS F08 4 - 8 My Sahlen, Maria Dahlin Köpmanholmens Sporthall
2022-12-11 14:15 247011016 Sundsvall FBC U F08/09 - Jäbo IK F09 0 - 6 Kian Keinia, Ingela Hedlund Baldershallen 4
2022-12-18 10:45 247011027 Sundsvalls IBF F07-08 - Sundsvall FBC U F08/09 4 - 2 Lucas Rolandsen, Victor Ceder Sundsvalls Sporthall-A
2022-12-18 11:45 247011026 Jäbo IK F09 - G/K IBS F08 1 - 4 Boo Hydling, Johan Nyberg Nolaskolan
2023-01-15 09:45 247011017 Vattjom F07-09 - G/K IBS F08 0 - 19 Ingela Hedlund, Kent Jansson Matfors Sporthall
2023-01-22 09:45 247011029 Vattjom F07-09 - Örnsköldsvik IBK F08 2 - 7 Victor Ceder, Ingela Hedlund Matfors Sporthall
2023-01-21 16:30 247011040 G/K IBS F08 - Nätra IBK/ÖIBF F07/09 3 - 6 Mikael Körning, Christer Nensén Örnsköldsviks Sporthall
2023-01-28 10:15 247011034 Sundsvalls IBF F07-08 - Nätra IBK/ÖIBF F07/09 4 - 3 Simon Lejdstrand, Ingela Hedlund Hagahallen
2023-01-28 11:45 247011033 Örnsköldsvik IBK F08 - G/K IBS F08 7 - 3 Wille Berglund, Johan Nyberg Nolaskolan
2023-01-28 14:15 247011025 Vattjom F07-09 - Nätra IBK/ÖIBF F07/09 0 - 4 William Bergman, Victor Ceder Matfors Sporthall
2023-01-28 17:45 247011035 Sundsvall FBC U F08/09 - Vattjom F07-09 2 - 1 Mattias Karlsson, Magnus Näslund Hagahallen
2023-02-05 10:45 247011038 Jäbo IK F09 - Örnsköldsvik IBK F08 6 - 4 Christer Nensén, Mikael Körning Skyttis Arena
2023-02-25 13:15 247011037 Vattjom F07-09 - Sundsvalls IBF F07-08 2 - 10 Ingela Hedlund, Victor Ceder Matfors Sporthall
2023-02-17 19:30 247011042 Nätra IBK/ÖIBF F07/09 - Örnsköldsvik IBK F08 5 - 3 Håkan Berglund, Wille Berglund Köpmanholmens Sporthall
2023-02-18 13:45 247011041 G/K IBS F08 - Sundsvalls IBF F07-08 8 - 3 Håkan Berglund, Wille Berglund Nolaskolan
2023-02-19 12:15 247011044 Jäbo IK F09 - Sundsvall FBC U F08/09 3 - 3 Håkan Berglund, Emilia Schedin Nolaskolan
2023-02-19 15:15 247011039 Nätra IBK/ÖIBF F07/09 - Sundsvall FBC U F08/09 7 - 4 Ella Indevall, Alissa Indevall Köpmanholmens Sporthall
2023-02-19 15:30 247011030 Jäbo IK F09 - Sundsvalls IBF F07-08 2 - 7 Håkan Berglund, Wille Berglund Örnsköldsviks Sporthall
2023-02-25 11:45 247011046 Jäbo IK F09 - Nätra IBK/ÖIBF F07/09 6 - 5 Maria Dahlin, Johan Nyberg Nolaskolan
2023-03-19 11:45 247011051 Sundsvalls IBF F07-08 - Örnsköldsvik IBK F08 7 - 3 Morgan Karlström, Lucas Rolandsen Skönsbergshallen
2023-03-19 13:45 247011052 G/K IBS F08 - Nätra IBK/ÖIBF F07/09 3 - 6 Håkan Berglund, Christer Nensén Örnsköldsviks Sporthall
2023-03-19 15:15 247011047 Sundsvall FBC U F08/09 - Örnsköldsvik IBK F08 2 - 3 Victor Ceder, Lucas Rolandsen Skönsbergshallen
2023-03-24 20:00 247011054 G/K IBS F08 - Jäbo IK F09 5 - 4 Alexander Engström, Sebastian Forslund Skyttis Arena
2023-03-26 12:15 247011049 Jäbo IK F09 - Vattjom F07-09 9 - 1 Alissa Indevall, Christer Nensén Örnsköldsviks Sporthall
2023-03-26 12:45 247011055 Sundsvall FBC U F08/09 - Sundsvalls IBF F07-08 4 - 4 Kent Jansson, Victor Ceder Baldershallen 4
2023-03-26 15:15 247011053 Nätra IBK/ÖIBF F07/09 - Vattjom F07-09 10 - 2 Kathrine-Louise Näslund, Filip Dahlberg-Sjölund Köpmanholmens Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sundsvalls IBF F07-08 12 10 1 1 64-36 28 31
2. G/ K IBS F08 13 9 0 4 86-45 41 27
3. Nätra IBK/ ÖIBF F07/ 09 13 7 0 6 64-52 12 21
4. Örnsköldsvik IBK F08 12 6 0 6 50-46 4 18
5. Jäbo IK F09 12 5 1 6 55-48 7 16
6. Sundsvall FBC U F08/ 09 12 3 2 7 31-50 -19 11
7. Vattjom F07-09 12 1 0 11 20-93 -73 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Division 2B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-16 247012023 G/K IBS F09 - Brunflo FK F08-10 2 - 0 Skyttis Arena
2022-10-16 10:45 247012047 G/K IBS F09 - Sundsvall FBC U F08/09 2 - 2 Alexander Engström, Håkan Berglund Skyttis Arena
2022-10-16 11:45 247012002 Jäbo IK F09 - Brunflo FK F08-10 11 - 0 Ella Indevall, My Sahlen Örnsköldsviks Sporthall
2022-10-16 15:15 247012003 Örnsköldsvik IBK F09 - Sundsvall FBC U F08/09 7 - 1 Boo Hydling, Peter Näslund Skyttis Arena
2022-10-29 247012005 Örnsköldsvik IBK F09 - G/K IBS F09 10 - 2 Skyttis Arena
2022-10-30 247012007 Vattjom F07-09 - Sundsvall FBC U F08/09 2 - 5 Matfors Sporthall
2022-10-30 16:00 247012006 IBK Härnösand F08-10 - Brunflo FK F08-10 3 - 0 Öbacka SC
2022-11-12 247012014 G/K IBS F09 - IBK Härnösand F08-10 1 - 3 Skyttis Arena
2022-11-13 11:15 247012027 Sundsvall FBC U F08/09 - Brunflo FK F08-10 3 - 2 Morgan Karlström, Lucas Rolandsen Sundsvalls Sporthall-A
2022-11-13 11:45 247012010 Jäbo IK F09 - G/K IBS F09 9 - 3 Alexander Engström, Sebastian Forslund Höglandshallen Örnsköldsvik
2022-11-13 15:15 247012009 Vattjom F07-09 - Brunflo FK F08-10 7 - 1 William Bergman, Simon Lejdstrand Matfors Sporthall
2022-11-19 247012013 Brunflo FK F08-10 - Örnsköldsvik IBK F09 2 - 13 Torvallaskolans sporthall
2022-11-19 247012016 Sundsvall FBC U F08/09 - Jäbo IK F09 0 - 6
2022-12-03 12:15 247012029 G/K IBS F09 - Vattjom F07-09 3 - 4 Peter Näslund, Alexander Engström Örnsköldsviks Sporthall
2022-12-03 15:15 247012017 Örnsköldsvik IBK F09 - Vattjom F07-09 13 - 0 Johan Nyberg, Ivan Wahlström Örnsköldsviks Sporthall
2023-01-15 15:00 247012012 IBK Härnösand F08-10 - Sundsvall FBC U F08/09 1 - 2 Peter Näslund, Christer Nensén Öbacka SC
2022-12-10 10:00 247012024 IBK Härnösand F08-10 - Örnsköldsvik IBK F09 0 - 8 Öbacka SC
2022-12-11 247012021 Vattjom F07-09 - Jäbo IK F09 6 - 5 Matfors Sporthall
2022-12-17 12:30 247012025 IBK Härnösand F08-10 - Vattjom F07-09 7 - 3 Matilda Öhlén, Ella Indevall Öbacka SC
2022-12-17 14:45 247012026 Örnsköldsvik IBK F09 - Jäbo IK F09 5 - 3 Wille Berglund, Kathrine-Louise Näslund Nolaskolan
2023-01-14 11:15 247012001 Vattjom F07-09 - G/K IBS F09 4 - 6 Simon Lejdstrand, William Bergman Matfors Sporthall
2023-01-14 14:30 247012030 Brunflo FK F08-10 - Jäbo IK F09 0 - 10 Niclas Engström, Fredrik Essvall Kastalskolans sporthall
2023-01-14 17:15 247012019 Sundsvall FBC U F08/09 - G/K IBS F09 1 - 0 Ingela Hedlund, Kent Jansson Hagahallen
2023-01-28 247012035 Sundsvall FBC U F08/09 - Vattjom F07-09 2 - 1
2023-01-29 247012033 G/K IBS F09 - Örnsköldsvik IBK F09 2 - 8 Skyttis Arena
2023-01-29 15:30 247012034 Brunflo FK F08-10 - IBK Härnösand F08-10 0 - 10 Robert Olofsson, Isak Wallin Kastalskolans sporthall
2023-02-12 12:30 247012037 Brunflo FK F08-10 - Vattjom F07-09 6 - 4 Robert Olofsson, Lilly Wallin Kastalskolans sporthall
2023-02-12 13:45 247012038 G/K IBS F09 - Jäbo IK F09 1 - 7 Ella Indevall, My Sahlen Örnsköldsviks Sporthall
2023-02-12 14:45 247012040 Sundsvall FBC U F08/09 - IBK Härnösand F08-10 1 - 3 Ingela Hedlund, Morgan Karlström Hagahallen
2023-02-18 247012044 Jäbo IK F09 - Sundsvall FBC U F08/09 3 - 3 Skyttis Arena
2023-02-18 10:30 247012042 IBK Härnösand F08-10 - G/K IBS F09 4 - 1 Öbacka SC
2023-03-26 247012041 Örnsköldsvik IBK F09 - Brunflo FK F08-10 18 - 2 Skyttis Arena
2023-03-19 14:00 247012046 IBK Härnösand F08-10 - Jäbo IK F09 3 - 7 Ella Indevall, My Sahlen Öbacka SC
2023-04-16 12:45 247012045 Vattjom F07-09 - Örnsköldsvik IBK F09 1 - 12 Lucas Rolandsen, Morgan Karlström Matfors Sporthall
2023-04-16 16:00 247012031 Sundsvall FBC U F08/09 - Örnsköldsvik IBK F09 1 - 7 Joel Bergqvist, Bruno Ventura Hagahallen
2023-03-18 247012052 Örnsköldsvik IBK F09 - IBK Härnösand F08-10 4 - 1 Skyttis Arena
2023-03-18 10:45 247012018 Jäbo IK F09 - IBK Härnösand F08-10 5 - 3 Mikael Körning, Christer Nensén Skyttis Arena
2023-03-18 12:30 247012051 Brunflo FK F08-10 - G/K IBS F09 2 - 8 Öjvind Bäckman, Urban Henrixon Kastalskolans sporthall
2023-03-26 247012049 Jäbo IK F09 - Vattjom F07-09 9 - 1 Skyttis Arena
2023-03-25 12:30 247012055 Brunflo FK F08-10 - Sundsvall FBC U F08/09 1 - 5 Lilly Wallin, Robert Olofsson Kastalskolans sporthall
2023-03-25 13:15 247012053 Vattjom F07-09 - IBK Härnösand F08-10 1 - 6 Kent Jansson, Magnus Näslund Baldershallen 4
2023-03-25 13:45 247012054 Jäbo IK F09 - Örnsköldsvik IBK F09 1 - 2 Elin Lindgren, Kathrine-Louise Näslund Örnsköldsviks Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örnsköldsvik IBK F09 12 12 0 0 107-16 91 36
2. Jäbo IK F09 12 8 1 3 76-27 49 25
3. IBK Härnösand F08-10 12 7 0 5 44-33 11 21
4. Sundsvall FBC U F08/ 09 12 6 2 4 26-35 -9 20
5. G/ K IBS F09 12 3 1 8 31-54 -23 10
6. Vattjom F07-09 12 3 0 9 34-75 -41 9
7. Brunflo FK F08-10 12 1 0 11 16-94 -78 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis