Damer Division 1 (2022/23)

Gruppspel
Damer Division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-21 19:15 110210004 Haparanda AIK - Team Kalix IBK 4 - 14 Petter Lindkvist, Lars-Johan Rylander Idrottshuset Haparanda
2022-09-23 19:00 110210001 Öjebyns IBF - IBK Luleå B/Luleå SK 2 - 2 e.förl. Per-Anders Blind, Lars-Johan Rylander Norrmalmia Sph
2022-09-25 13:00 110210003 IBK Boden - Pajala IF 2 - 4 Robin Aidanpää, Sean Limnerius Boden Arena
2022-09-26 20:00 110210006 IBK Boden - IBK Luleå B/Luleå SK 3 - 2 Anton Backelind, Robin Aidanpää Boden Arena
2022-10-01 14:00 110210005 K4 IF - Öjebyns IBF 3 - 4 Victor Hansson, Oscar Sundbaum Camp Gielas
2022-10-01 14:00 110210008 Haparanda AIK - Pajala IF 3 - 9 Tobias Skogsberg, Conny Björnfot Idrottshuset Haparanda
2022-10-04 20:15 110210009 Öjebyns IBF - IBK Boden 9 - 5 Gustaf Vallgren, Conny Björnfot Norrmalmia Sph
2022-10-08 13:00 110210010 K4 IF - Team Kalix IBK 5 - 11 Christoffer Flemström, Johan Nyström Camp Gielas
2022-10-08 13:00 110210011 IBK Luleå B/Luleå SK - Haparanda AIK OW (0 - 5) Petter Lindkvist, Sean Limnerius Kronanhallen
2022-10-15 13:00 110210014 IBK Boden - Haparanda AIK 6 - 10 Lars-Johan Rylander, Per-Anders Blind Boden Arena
2022-11-24 20:00 110210013 Team Kalix IBK - Öjebyns IBF 5 - 4 e.förl. Axel Wernqvist, Johan Nyström Sportcity Kalix
2022-12-03 15:00 110210015 Pajala IF - K4 IF 2 - 3 Victor Hansson, Oscar Sundbaum Pajala Sp
2022-10-22 16:00 110210020 IBK Luleå B/Luleå SK - K4 IF 7 - 0 Anton Backelind, Lars-Johan Rylander Kronanhallen
2022-10-22 18:30 110210018 Team Kalix IBK - Pajala IF 3 - 1 Robin Aidanpää, Johan Nyström Sportcity Kalix
2022-11-06 15:00 110210017 Öjebyns IBF - Haparanda AIK 12 - 9 Tobias Skogsberg, Jörgen Eriksson Norrmalmia Sph
2022-10-08 11:00 110210021 Pajala IF - Öjebyns IBF 4 - 2 Gustaf Vallgren, Per-Anders Blind Pajala Sp
2022-10-28 19:30 110210023 IBK Luleå B/Luleå SK - Team Kalix IBK 4 - 3 Robin Aidanpää, Anton Backelind Kronanhallen
2022-10-29 15:00 110210024 K4 IF - IBK Boden 3 - 5 Oscar Sundbaum, Victor Hansson Camp Gielas
2022-10-27 20:00 110210028 Team Kalix IBK - IBK Boden 6 - 1 Christoffer Flemström, Johan Nyström Sportcity Kalix
2022-10-30 12:00 110210027 Haparanda AIK - K4 IF 8 - 12 Tobias Skogsberg, Conny Björnfot Idrottshuset Haparanda
2022-10-30 18:00 110210026 Pajala IF - IBK Luleå B/Luleå SK 6 - 1 Gustaf Vallgren, Per-Anders Blind Pajala Sp
2022-11-17 20:00 110210032 Team Kalix IBK - Haparanda AIK 24 - 3 Anton Backelind, Johan Nyström Sportcity Kalix
2022-11-18 18:00 110210029 IBK Luleå B/Luleå SK - Öjebyns IBF 7 - 4 Axel Wernqvist, Jörgen Eriksson Kronanhallen
2022-11-19 17:00 110210031 IBK Boden - Pajala IF 2 - 3 Lars-Johan Rylander, Per-Anders Blind Boden Arena
2022-11-22 20:15 110210033 Öjebyns IBF - K4 IF 5 - 1 Christoffer Flemström, Robin Aidanpää Norrmalmia Sph
2022-11-25 18:00 110210034 IBK Luleå B/Luleå SK - IBK Boden 10 - 0 Gustaf Vallgren, Jörgen Eriksson Kronanhallen
2022-11-26 11:00 110210036 Pajala IF - Haparanda AIK 15 - 1 Lars-Johan Rylander, Sean Limnerius Pajala Sp
2022-11-27 13:00 110210037 IBK Boden - Öjebyns IBF 0 - 6 Petter Lindkvist, Lars-Johan Rylander Boden Arena
2022-11-27 14:00 110210039 Haparanda AIK - IBK Luleå B/Luleå SK 1 - 12 Gustaf Vallgren, Conny Björnfot Idrottshuset Haparanda
2022-11-27 15:00 110210038 Team Kalix IBK - K4 IF 6 - 1 Oscar Sundbaum, Victor Hansson Sportcity Kalix
2022-12-02 19:30 110210042 IBK Boden - Haparanda AIK 9 - 2 Tobias Skogsberg, Jörgen Eriksson Boden Arena
2023-01-22 16:45 110210043 K4 IF - Pajala IF 3 - 4 Victor Hansson, Oscar Sundbaum Camp Gielas
2023-02-02 20:15 110210041 Öjebyns IBF - Team Kalix IBK 2 - 4 Gustaf Vallgren, Conny Björnfot Norrmalmia Sph
2022-12-11 16:15 110210048 IBK Luleå B/Luleå SK - K4 IF 9 - 4 Oscar Sundbaum, Victor Hansson Kronanhallen
2023-01-08 14:00 110210045 Haparanda AIK - Öjebyns IBF 6 - 8 Kristian Rossi, Johan Nyström Idrottshuset Haparanda
2023-01-29 18:45 110210046 Pajala IF - Team Kalix IBK 1 - 7 Tobias Skogsberg, Gustaf Vallgren Pajala Sp
2022-12-16 20:00 110210051 Team Kalix IBK - IBK Luleå B/Luleå SK 5 - 7 Petter Lindkvist, Axel Wernqvist Sportcity Kalix
2022-12-17 14:00 110210052 IBK Boden - K4 IF 5 - 4 e.förl. Lars-Johan Rylander, Robin Aidanpää Boden Arena
2022-12-18 10:15 110210049 Öjebyns IBF - Pajala IF 3 - 2 Per-Anders Blind, Gustaf Vallgren Norrmalmia Sph
2022-11-13 13:00 110210054 IBK Luleå B/Luleå SK - Pajala IF 6 - 3 Axel Wernqvist, Sean Limnerius Kronanhallen
2023-01-13 19:30 110210056 IBK Boden - Team Kalix IBK 2 - 7 Tobias Skogsberg, Conny Björnfot Boden Arena
2023-01-14 13:00 110210055 K4 IF - Haparanda AIK 9 - 3 Per-Anders Blind, Lars-Johan Rylander Camp Gielas
2023-01-11 19:15 110210060 Haparanda AIK - Team Kalix IBK 1 - 14 Axel Wernqvist, Sean Limnerius Idrottshuset Haparanda
2023-01-15 12:30 110210057 Öjebyns IBF - IBK Luleå B/Luleå SK 1 - 4 Lars-Johan Rylander, Johan Nyström Norrmalmia Sph
2023-01-15 13:00 110210059 Pajala IF - IBK Boden 6 - 3 Per-Anders Blind, Tobias Skogsberg Pajala Sp
2023-01-20 19:30 110210062 IBK Boden - IBK Luleå B/Luleå SK 7 - 6 Per-Anders Blind, Johan Nyström Boden Arena
2023-01-21 15:00 110210061 K4 IF - Öjebyns IBF 1 - 8 Petter Lindkvist, Axel Wernqvist Camp Gielas
2023-01-21 16:00 110210064 Haparanda AIK - Pajala IF 1 - 8 Kristian Rossi, Jari Korpi Idrottshuset Haparanda
2023-01-24 20:15 110210065 Öjebyns IBF - IBK Boden 8 - 3 Per-Anders Blind, Conny Björnfot Norrmalmia Sph
2023-01-28 12:00 110210066 K4 IF - Team Kalix IBK 2 - 6 Jari Korpi, Kristian Rossi Camp Gielas
2023-02-19 19:45 110210067 IBK Luleå B/Luleå SK - Haparanda AIK 11 - 4 Jörgen Eriksson, Gustaf Vallgren Kronanhallen
2022-12-04 11:00 110210071 Pajala IF - K4 IF 4 - 3 e.förl. Victor Hansson, Oscar Sundbaum Pajala Sp
2023-02-10 20:00 110210069 Team Kalix IBK - Öjebyns IBF 4 - 3 Gustaf Vallgren, Conny Björnfot Sportcity Kalix
2023-02-11 14:00 110210070 Haparanda AIK - IBK Boden 1 - 14 Victor Hansson, Oscar Sundbaum Idrottshuset Haparanda
2023-02-12 15:00 110210073 Öjebyns IBF - Haparanda AIK 9 - 1 Anton Backelind, Johan Nyström Norrmalmia Sph
2023-02-12 16:00 110210074 Team Kalix IBK - Pajala IF 7 - 3 Victor Hansson, Oscar Sundbaum Sportcity Kalix
2023-02-21 20:00 110210076 K4 IF - IBK Luleå B/Luleå SK 1 - 7 Tobias Skogsberg, Conny Björnfot Camp Gielas
2023-02-17 20:30 110210079 IBK Luleå B/Luleå SK - Team Kalix IBK 1 - 8 Jörgen Eriksson, Gustaf Vallgren Kronanhallen
2023-02-18 12:00 110210080 K4 IF - IBK Boden 7 - 0 Petter Lindkvist, Axel Wernqvist Camp Gielas
2023-02-18 18:15 110210077 Pajala IF - Öjebyns IBF 7 - 4 Gustaf Vallgren, Tobias Skogsberg Pajala Sp
2023-02-25 16:00 110210083 Haparanda AIK - K4 IF 5 - 7 Gustaf Vallgren, Tobias Skogsberg Idrottshuset Haparanda
2023-02-25 16:00 110210084 Team Kalix IBK - IBK Boden 4 - 3 e.förl. Jari Korpi, Kristian Rossi Sportcity Kalix
2023-02-25 17:30 110210082 Pajala IF - IBK Luleå B/Luleå SK 4 - 2 Axel Wernqvist, Conny Björnfot Pajala Sp
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Team Kalix IBK 18 14 2 (2) 2 138-48 90 46
2. Pajala IF 18 11 1 (1) 6 86-56 30 35
3. IBK Luleå B/ Luleå SK 18 11 1 (0) 6 98-61 37 34
4. Öjebyns IBF 18 10 2 (0) 6 94-68 26 32
5. IBK Boden 18 5 2 (1) 11 70-98 -28 18
6. K4 IF 18 5 2 (0) 11 69-99 -30 17
7. Haparanda AIK 18 2 0 (0) 16 68-193 -125 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis