Herrar Division 3 (2021/22)

Gruppspel
H3:A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-01-30 16:00 161202001 IK Standard - FBC Nyköping U-lag 5 - 5 e.förl. Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Stiga Sports Arena A2
2022-01-30 17:00 161202003 Katrineholms IBF U-lag - Telge SIBK U-lag 8 - 14 Admir Brkic, Magnus Appelkvist Duveholmshallen A
2022-03-26 11:00 161202002 Eskilstuna Nyfors IK - Torshälla IBK U-lag SVART WO (5 - 0) Stiga Sports Arena A2
2022-02-04 19:30 161202004 FBC Nyköping U-lag - Järna SK 6 - 3 Camilla Örnebro, Mathias Lindvall Nyköpings Sporthall
2022-03-06 10:30 161202006 Telge SIBK U-lag - Eskilstuna Nyfors IK 7 - 3 Admir Brkic, Magnus Appelkvist Västergård Arena A
2022-03-20 18:00 161202005 Torshälla IBK U-lag SVART - IK Standard 3 - 12 Peter Palmelius, Stefan Öberg Skjulstahallen A
2022-02-08 19:30 161202008 Järna SK - Katrineholms IBF U-lag 5 - 6 Magnus Appelkvist, Admir Brkic Hölö Allaktivitetshall
2022-02-12 11:00 161202009 IK Standard - Telge SIBK U-lag 5 - 4 Göran Karlsson, Christian Engfors Stiga Sports Arena A2
2022-02-13 16:30 161202007 Torshälla IBK U-lag SVART - FBC Nyköping U-lag 3 - 6 Göran Karlsson, Göran Engfors Skjulstahallen A
2022-02-18 19:00 161202012 Eskilstuna Nyfors IK - Järna SK 9 - 5 Martin Morén, Stefan Öberg Stiga Sports Arena A2
2022-02-18 19:30 161202010 FBC Nyköping U-lag - Katrineholms IBF U-lag 5 - 1 Aarre Hietanen, Magnus Nordahl Nyköpings Sporthall
2022-02-20 16:30 161202011 Torshälla IBK U-lag SVART - Telge SIBK U-lag 2 - 11 Stefan Öberg, Martin Morén Skjulstahallen A
2022-02-22 20:30 161202015 Järna SK - IK Standard 10 - 7 Jesper Asplund, Stefan Öberg Hölö Allaktivitetshall
2022-02-23 19:30 161202014 Katrineholms IBF U-lag - Eskilstuna Nyfors IK 2 - 13 Göran Karlsson, Martin Morén Duveholmshallen A
2022-02-27 11:00 161202013 Telge SIBK U-lag - FBC Nyköping U-lag 5 - 4 e.förl. Aarre Hietanen, Henrik Ibjer Västergård Arena A
2022-03-01 20:30 161202018 Järna SK - Torshälla IBK U-lag SVART 5 - 3 Admir Brkic, Magnus Appelkvist Hölö Allaktivitetshall
2022-03-03 19:30 161202016 FBC Nyköping U-lag - Eskilstuna Nyfors IK 6 - 2 Jesper Asplund, Dennis Wagermark Nyköpings Sporthall
2022-03-06 13:30 161202017 IK Standard - Katrineholms IBF U-lag 4 - 6 Mathias Lindvall, Stefan Öberg Skjulstahallen A
2022-03-12 11:30 161202019 Eskilstuna Nyfors IK - IK Standard 3 - 8 Fredrik Wernqvist, Christian Engfors Stiga Sports Arena A2
2022-03-13 11:00 161202020 Telge SIBK U-lag - Järna SK 8 - 2 Magnus Appelkvist, Admir Brkic Västergård Arena A
2022-03-13 13:00 161202021 Katrineholms IBF U-lag - Torshälla IBK U-lag SVART 11 - 7 Håkan Rask, Timo Granetin Duveholmshallen A
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Telge SIBK U-lag 6 4 1 (1) 1 49-24 25 14
2. FBC Nyköping U-lag 6 4 2 (0) 0 32-19 13 14
3. IK Standard 6 3 1 (0) 2 41-31 10 10
4. Eskilstuna Nyfors IK 6 3 0 (0) 3 35-28 7 9
5. Katrineholms IBF U-lag 6 3 0 (0) 3 34-48 -14 9
6. Järna SK 6 2 0 (0) 4 30-39 -9 6
7. Torshälla IBK U-lag SVART 6 0 0 (0) 6 18-50 -32 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
H3:B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-02-05 11:45 161203002 Malmköpings IBF - Nykvarns IF U-lag 11 - 7 Daniel Jävergren, Håkan Rask Hammarvallen
2022-02-05 16:30 161203003 Torshälla IBK U-lag - Trosa Edanö IBK U-lag 7 - 8 e.förl. Stefan Öberg, Aarre Hietanen Skjulstahallen A
2022-03-20 14:00 161203001 IFK Mariefred - Onyx IBS U-lag 8 - 5 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Hammarens IP
2022-02-12 16:45 161203005 Onyx IBS U-lag - Torshälla IBK U-lag 2 - 7 Jesper Asplund, Dennis Wagermark Ramdalens Sportcenter
2022-02-12 18:15 161203004 Nykvarns IF U-lag - IFK Mariefred 3 - 4 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Furuborghallen
2022-02-13 12:45 161203006 Trosa Edanö IBK U-lag - Malmköpings IBF 3 - 4 Rasmus Widén, Emil Moberg Hedebyhallen
2022-02-18 19:00 161203009 IFK Mariefred - Malmköpings IBF 5 - 7 Anton Carlsson, Göran Karlsson Hammarens IP
2022-02-19 11:00 161203007 Torshälla IBK U-lag - Nykvarns IF U-lag 3 - 4 Peter Sigurbjörnsson, Karl-Gustav Bergström Stiga Sports Arena A
2022-03-27 18:30 161203008 Onyx IBS U-lag - Trosa Edanö IBK U-lag 9 - 6 Camilla Örnebro, Admir Brkic Rosvalla Arena A
2022-03-05 11:45 161203011 Malmköpings IBF - Torshälla IBK U-lag 9 - 10 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Hammarvallen
2022-03-06 12:45 161203010 Trosa Edanö IBK U-lag - IFK Mariefred 7 - 10 Göran Karlsson, Håkan Rask Hedebyhallen
2022-03-06 14:15 161203012 Nykvarns IF U-lag - Onyx IBS U-lag 9 - 4 Magnus Appelkvist, Admir Brkic Furuborghallen
2022-03-11 19:30 161203013 IFK Mariefred - Torshälla IBK U-lag 5 - 6 Göran Karlsson, Aarre Hietanen Hammarens IP
2022-03-12 16:30 161203015 Onyx IBS U-lag - Malmköpings IBF 5 - 9 Admir Brkic, Magnus Appelkvist Rosvalla Arena A
2022-03-26 11:00 161203014 Nykvarns IF U-lag - Trosa Edanö IBK U-lag 9 - 8 e.förl. Rasmus Widén, Bemir Brkic, Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Furuborghallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Malmköpings IBF 5 4 0 (0) 1 40-30 10 12
2. Torshälla IBK U-lag 5 3 1 (0) 1 33-28 5 10
3. IFK Mariefred 5 3 0 (0) 2 32-28 4 9
4. Nykvarns IF U-lag 5 2 1 (1) 2 32-30 2 8
5. Trosa Edanö IBK U-lag 5 0 2 (1) 3 32-39 -7 3
6. Onyx IBS U-lag 5 1 0 (0) 4 25-39 -14 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 3 Väst
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-19 16:30 161200002 IK Standard - Torshälla IBK U-lag SVART 5 - 4 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Stiga Sports Arena A2
2021-11-02 19:30 161200001 FBC Nyköping U-lag - Onyx IBS U-lag 8 - 6 Stefan Öberg, Sigge Maurer Nyköpings Sporthall
2021-09-25 11:15 161200004 Onyx IBS U-lag - Katrineholms IBF U-lag 4 - 11 Jesper Asplund, Robin Hynninen Rosvalla Arena A
2021-10-16 13:30 161200006 Malmköpings IBF / Flens IBF - IK Standard 9 - 12 Sigge Maurer, Håkan Rask Hammarvallen
2021-10-02 13:00 161200007 Torshälla IBK U-lag SVART - Katrineholms IBF U-lag 4 - 5 e.förl. Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Stiga Sports Arena A2
2021-10-03 18:00 161200009 FBC Nyköping U-lag - IK Standard 6 - 3 Camilla Örnebro, Magnus Appelkvist Nyköpings Sporthall
2021-10-09 13:00 161200011 Malmköpings IBF / Flens IBF - Torshälla IBK U-lag SVART 8 - 7 Peter Sigurbjörnsson, Timo Granetin Hammarvallen
2021-10-10 16:30 161200012 IK Standard - Onyx IBS U-lag 13 - 7 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Stiga Sports Arena A2
2021-10-16 16:30 161200015 Torshälla IBK U-lag SVART - FBC Nyköping U-lag 8 - 3 Stefan Öberg, Peter Palmelius Stiga Sports Arena A2
2021-10-31 18:30 161200013 Katrineholms IBF U-lag - Malmköpings IBF / Flens IBF 18 - 3 Håkan Rask, Timo Granetin Duveholmshallen A
2021-10-24 11:45 161200018 Onyx IBS U-lag - Torshälla IBK U-lag SVART 7 - 10 Aarre Hietanen, Sigge Maurer Ramdalens Sportcenter
2021-10-24 17:00 161200016 IK Standard - Katrineholms IBF U-lag 3 - 4 Christian Engfors, Göran Karlsson Stiga Sports Arena A2
2021-10-24 18:00 161200017 FBC Nyköping U-lag - Malmköpings IBF / Flens IBF 8 - 4 Magnus Appelkvist, Camilla Örnebro Nyköpings Sporthall
2021-10-26 19:30 161200019 Katrineholms IBF U-lag - FBC Nyköping U-lag 4 - 5 e.förl. Håkan Rask, Aarre Hietanen Duveholmshallen A
2021-12-09 19:00 161200020 Malmköpings IBF / Flens IBF - Onyx IBS U-lag 12 - 9 Mats-Ola Svensson, Magnus Appelkvist Hammarvallen
2021-11-06 13:00 161200022 Onyx IBS U-lag - FBC Nyköping U-lag 11 - 5 Sigge Maurer, Camilla Örnebro Ramdalens Sportcenter
2021-11-07 16:30 161200023 Torshälla IBK U-lag SVART - IK Standard 5 - 6 Håkan Rask, Timo Granetin Stiga Sports Arena A2
2021-11-14 10:45 161200027 IK Standard - Malmköpings IBF / Flens IBF 14 - 2 Aarre Hietanen, Christian Engfors Vilsta Sporthall
2021-11-14 15:30 161200025 Katrineholms IBF U-lag - Onyx IBS U-lag 16 - 3 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Duveholmshallen A
2021-11-21 10:45 161200030 IK Standard - FBC Nyköping U-lag 4 - 5 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Stiga Sports Arena A2
2021-11-21 14:00 161200028 Katrineholms IBF U-lag - Torshälla IBK U-lag SVART 8 - 7 Sigge Maurer, Magnus Appelkvist Duveholmshallen A
2021-11-27 16:30 161200032 Torshälla IBK U-lag SVART - Malmköpings IBF / Flens IBF 7 - 4 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Stiga Sports Arena A2
2021-11-28 12:30 161200033 Onyx IBS U-lag - IK Standard 4 - 7 Stefan Öberg, Sigge Maurer Rosvalla B-hall
2021-12-04 14:00 161200034 Malmköpings IBF / Flens IBF - Katrineholms IBF U-lag 9 - 7 Admir Brkic, Camilla Örnebro Hammarvallen
2021-12-05 18:00 161200036 FBC Nyköping U-lag - Torshälla IBK U-lag SVART 6 - 3 Sigge Maurer, Magnus Appelkvist Nyköpings Sporthall
2021-12-06 20:00 161200037 Katrineholms IBF U-lag - IK Standard 7 - 3 Håkan Rask, Timo Granetin Duveholmshallen A
2021-12-11 12:00 161200038 Malmköpings IBF / Flens IBF - FBC Nyköping U-lag 9 - 7 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Hammarvallen
2021-12-11 14:00 161200039 Torshälla IBK U-lag SVART - Onyx IBS U-lag 8 - 7 Christian Engfors, Martin Morén Skjulstahallen A
2021-12-18 13:15 161200041 Onyx IBS U-lag - Malmköpings IBF / Flens IBF 21 - 9 Sigge Maurer, Camilla Örnebro Ramdalens Sportcenter
2021-12-19 18:00 161200040 FBC Nyköping U-lag - Katrineholms IBF U-lag 7 - 4 Admir Brkic, Magnus Appelkvist Nyköpings Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Katrineholms IBF U-lag 10 6 2 (1) 2 84-48 36 21
2. FBC Nyköping U-lag 10 6 1 (1) 3 60-56 4 20
3. IK Standard 10 6 0 (0) 4 70-53 17 18
4. Torshälla IBK U-lag SVART 10 4 1 (0) 5 63-59 4 13
5. Malmköpings IBF / Flens IBF 10 4 0 (0) 6 69-110 -41 12
6. Onyx IBS U-lag 10 2 0 (0) 8 79-99 -20 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 3 Öst
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-17 19:00 161201003 IFK Mariefred - Nykvarns IF U-lag 2 - 10 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Hammarens IP
2021-09-18 16:30 161201001 Telge SIBK U-lag - Järna SK 6 - 8 Jesper Asplund, Dennis Wagermark Västergård Arena A
2021-09-19 11:30 161201002 Eskilstuna Nyfors IK - Torshälla IBK U-lag 11 - 3 Stefan Öberg, Christian Johnsson Stiga Sports Arena A2
2021-09-24 19:00 161201006 IFK Mariefred - Eskilstuna Nyfors IK 6 - 11 Anton Carlsson, Göran Karlsson Hammarens IP
2021-09-25 11:00 161201005 Nykvarns IF U-lag - Telge SIBK U-lag 2 - 5 Mathias Lindvall, Sigge Maurer Björkestahallen
2021-09-25 15:00 161201004 Järna SK - Trosa Edanö IBK U-lag 2 - 5 Göran Karlsson, Sigge Maurer Hölö Allaktivitetshall
2021-10-02 15:00 161201008 Järna SK - Nykvarns IF U-lag 6 - 4 Camilla Örnebro, Dennis Wagermark Hölö Allaktivitetshall
2021-10-03 09:30 161201009 Telge SIBK U-lag - Eskilstuna Nyfors IK 7 - 10 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Västergård Arena A
2021-10-03 16:00 161201007 Trosa Edanö IBK U-lag - Torshälla IBK U-lag 4 - 3 Jesper Asplund, Robin Hynninen Hedebyhallen
2021-10-08 19:30 161201011 IFK Mariefred - Torshälla IBK U-lag 5 - 6 e.förl. Göran Karlsson, Anton Carlsson Hammarens IP
2021-10-09 11:30 161201012 Eskilstuna Nyfors IK - Järna SK 8 - 7 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Stiga Sports Arena A2
2021-10-10 14:15 161201010 Nykvarns IF U-lag - Trosa Edanö IBK U-lag 10 - 4 Jesper Asplund, Robin Hynninen Björkestahallen
2021-10-17 12:00 161201014 Nykvarns IF U-lag - Eskilstuna Nyfors IK 1 - 7 Magnus Appelkvist, Mats-Ola Svensson Björkestahallen
2021-10-17 13:00 161201013 Trosa Edanö IBK U-lag - IFK Mariefred 11 - 6 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Hedebyhallen
2021-10-17 18:00 161201015 Torshälla IBK U-lag - Telge SIBK U-lag 4 - 9 Mikko Mäkelä, Peter Palmelius Stiga Sports Arena A2
2021-10-23 14:00 161201017 Telge SIBK U-lag - IFK Mariefred 10 - 5 Jouni Kekkonen, Aarre Hietanen Västergård Arena A
2021-10-23 15:15 161201018 Järna SK - Torshälla IBK U-lag 5 - 5 e.förl. Göran Karlsson, Ivan Wahlström Hölö Allaktivitetshall
2021-10-24 11:30 161201016 Eskilstuna Nyfors IK - Trosa Edanö IBK U-lag 15 - 7 Christian Johnsson, Martin Morén Stiga Sports Arena A2
2021-10-26 20:00 161201019 Trosa Edanö IBK U-lag - Telge SIBK U-lag 4 - 9 Sigge Maurer, Emil Moberg Hedebyhallen
2021-10-27 19:30 161201020 IFK Mariefred - Järna SK 4 - 5 Mats-Ola Svensson, Magnus Appelkvist Hammarens IP
2021-10-28 19:30 161201021 Nykvarns IF U-lag - Torshälla IBK U-lag 6 - 4 Christian Engfors, Martin Morén Björkestahallen
2021-11-02 20:00 161201022 Järna SK - Telge SIBK U-lag 2 - 1 Magnus Appelkvist, Mats-Ola Svensson Hölö Allaktivitetshall
2021-11-07 10:30 161201024 Nykvarns IF U-lag - IFK Mariefred 9 - 2 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Björkestahallen
2021-11-07 19:00 161201023 Torshälla IBK U-lag - Eskilstuna Nyfors IK 8 - 10 Håkan Rask, Timo Granetin Stiga Sports Arena A2
2021-11-08 19:00 161201027 Eskilstuna Nyfors IK - IFK Mariefred 15 - 2 Fredrik Wernqvist, Christian Engfors Stiga Sports Arena A2
2021-11-13 13:30 161201026 Telge SIBK U-lag - Nykvarns IF U-lag 7 - 5 Aarre Hietanen, Ivan Wahlström Västergård Arena A
2021-11-14 15:00 161201025 Trosa Edanö IBK U-lag - Järna SK 3 - 11 Jesper Asplund, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2021-11-20 11:30 161201030 Eskilstuna Nyfors IK - Telge SIBK U-lag 5 - 2 Aarre Hietanen, Timo Granetin Stiga Sports Arena A2
2021-11-21 14:15 161201029 Nykvarns IF U-lag - Järna SK 8 - 10 Christer Avasjö, Aarre Hietanen Björkestahallen
2021-11-21 18:00 161201028 Torshälla IBK U-lag - Trosa Edanö IBK U-lag 7 - 10 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Stiga Sports Arena A2
2021-11-27 13:45 161201033 Järna SK - Eskilstuna Nyfors IK 6 - 4 Magnus Appelkvist, Ivan Wahlström Hölö Allaktivitetshall
2021-11-27 16:30 161201031 Trosa Edanö IBK U-lag - Nykvarns IF U-lag 3 - 4 Stefan Öberg, Peter Palmelius Hedebyhallen
2021-11-28 18:00 161201032 Torshälla IBK U-lag - IFK Mariefred 11 - 3 Stefan Öberg, Anton Carlsson Stiga Sports Arena A2
2021-12-03 19:30 161201034 IFK Mariefred - Trosa Edanö IBK U-lag 5 - 8 Fredrik Wernqvist, Christian Johnsson Hammarens IP
2021-12-04 11:30 161201035 Eskilstuna Nyfors IK - Nykvarns IF U-lag 10 - 5 Peter Palmelius, Stefan Öberg Stiga Sports Arena A2
2021-12-04 13:30 161201036 Telge SIBK U-lag - Torshälla IBK U-lag 8 - 6 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Västergård Arena A
2021-12-10 19:00 161201038 IFK Mariefred - Telge SIBK U-lag 5 - 12 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Hammarens IP
2021-12-12 14:00 161201037 Trosa Edanö IBK U-lag - Eskilstuna Nyfors IK 4 - 11 Jesper Asplund, Robin Hynninen Hedebyhallen
2021-12-12 19:00 161201039 Torshälla IBK U-lag - Järna SK 4 - 11 Christian Engfors, Martin Morén Stiga Sports Arena A2
2021-12-18 11:30 161201042 Torshälla IBK U-lag - Nykvarns IF U-lag 3 - 7 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Stiga Sports Arena A2
2021-12-18 13:45 161201041 Järna SK - IFK Mariefred 15 - 7 Fredrik Wernqvist, Johan Engvall Hölö Allaktivitetshall
2021-12-18 15:00 161201040 Telge SIBK U-lag - Trosa Edanö IBK U-lag 10 - 14 Jouni Kekkonen, Aarre Hietanen Västergård Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Eskilstuna Nyfors IK 12 11 0 (0) 1 117-58 59 33
2. Järna SK 12 9 1 (0) 2 88-59 29 28
3. Telge SIBK U-lag 12 7 0 (0) 5 86-70 16 21
4. Nykvarns IF U-lag 12 6 0 (0) 6 71-63 8 18
5. Trosa Edanö IBK U-lag 12 6 0 (0) 6 77-93 -16 18
6. Torshälla IBK U-lag 12 1 2 (1) 9 64-89 -25 6
7. IFK Mariefred 12 0 1 (0) 11 52-123 -71 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis