Gävleborgsspelen 21/22 (2021/22)

Gruppspel
GS Flickor Blå Div 1 Hälsingland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-19 10:00 051130001 Hudik/Björkberg IBK F09/11 - Söderhamns IBF Flickor 2009/2010 Joppe Granath, Oskar Pettersson Bollnäs Sporthall A
2022-03-19 11:30 051130002 Söderhamns IBF Flickor 2009/2010 - FBC Bollnäs F09-11 Joppe Granath, Oskar Pettersson Bollnäs Sporthall A
2022-03-19 13:00 051130003 FBC Bollnäs F09-11 - Hudik/Björkberg IBK F09/11 Oskar Pettersson, Joppe Granath Bollnäs Sporthall A
GS Flickor Blå Div 1 Lätt Gästrikland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-19 09:00 051123002 Hofors IBK F11-12 - Sandvikens AIK F2011/12 svart Martin Brolin, Mikael Nilsson Arena Jernvallen
2022-03-19 10:00 051123001 Gävle GIK F12/13 Blå - Strömsbro IF F11/12 Mikael Nilsson, Martin Brolin Arena Jernvallen
2022-03-19 11:00 051123003 IBK Runsten F11-12 - IK Sätra F10-12 Martin Brolin, Mikael Nilsson Arena Jernvallen
2022-03-19 12:00 051123010 IBK Runsten F11-12 - Gävle GIK F12/13 Blå Mikael Nilsson, Martin Brolin Arena Jernvallen
2022-03-19 13:00 051123012 Strömsbro IF F11/12 - Sandvikens AIK F2011/12 svart Martin Brolin, Mikael Nilsson Arena Jernvallen
2022-03-19 14:00 051123011 Hofors IBK F11-12 - IK Sätra F10-12 Tilda Nilsson, Ida Lundin Arena Jernvallen
2022-03-19 15:00 051123014 IBK Runsten F11-12 - Strömsbro IF F11/12 Tilda Nilsson, Ida Lundin Arena Jernvallen
2022-03-19 16:00 051123015 IK Sätra F10-12 - Sandvikens AIK F2011/12 svart Tilda Nilsson, Ida Lundin Arena Jernvallen
2022-03-19 17:00 051123013 Gävle GIK F12/13 Blå - Hofors IBK F11-12 Ida Lundin, Tilda Nilsson Arena Jernvallen
GS Flickor Blå Div 1 Svår Gästrikland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-20 10:00 051122002 IK Huge F10 - Gävle GIK F11 Röd Astrid Haglund, Vilma Boman Alfahallen - Gavlehov
2022-03-20 11:00 051122001 Gävle GIK F11 Blå - Storviks IF F10/11 Astrid Haglund, Vilma Boman Alfahallen - Gavlehov
2022-03-20 09:00 051122003 Storviks IF F10/11 - Andersbergs IBK F09-10 Astrid Haglund, Vilma Boman Alfahallen - Gavlehov
2022-03-20 12:00 051122005 Andersbergs IBK F09-10 - IK Huge F10 Astrid Haglund, Vilma Boman Alfahallen - Gavlehov
2022-03-20 13:00 051122006 Storviks IF F10/11 - Gävle GIK F11 Röd Vilma Boman, Astrid Haglund Alfahallen - Gavlehov
2022-03-20 14:00 051122007 Gävle GIK F11 Blå - IK Huge F10 Vilma Boman, Ida Markusson Alfahallen - Gavlehov
2022-03-20 15:15 051122010 Andersbergs IBK F09-10 - Gävle GIK F11 Blå Pär Hedlund, Anders Löfgren Alfahallen - Gavlehov
GS Flickor Blå Div 2 Hälsingland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-20 11:30 051131002 IK Ljusdal F11/12 - Söderhamns IBF F -011/12 William Flyrén, Nellie Fransen Giganten
GS Grön Flickor
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-20 09:00 051133004 Valbo IBF F12-13 Svart - Gävle GIK F12/13 Röd , Daniel Ahlin Nynäshallen
2022-03-20 10:00 051133005 Valbo IBF F12-13 Vit - Älvkarleby IK F12-13 , Daniel Ahlin Nynäshallen
2022-03-20 11:00 051133006 Strömsbro IF F13 Orange - Sandvikens AIK F2013/2014 , Daniel Ahlin Nynäshallen
2022-03-20 12:00 051133007 Gävle GIK F12/13 Röd - Valbo IBF F12-13 Vit , Daniel Ahlin Nynäshallen
2022-03-20 13:00 051133008 Valbo IBF F12-13 Svart - Strömsbro IF F13 Orange Daniel Ahlin, Leo Norell Nynäshallen
2022-03-20 14:00 051133009 Älvkarleby IK F12-13 - Sandvikens AIK F2013/2014 Leo Norell, Linus Häggblom Nynäshallen
2022-03-20 15:00 051133010 Strömsbro IF F13 Orange - Gävle GIK F12/13 Röd Linus Häggblom, Leo Norell Nynäshallen
2022-03-20 16:00 051133011 Sandvikens AIK F2013/2014 - Valbo IBF F12-13 Vit Leo Norell, Linus Häggblom Nynäshallen
2022-03-20 17:00 051133012 Älvkarleby IK F12-13 - Valbo IBF F12-13 Svart Linus Häggblom, Leo Norell Nynäshallen
GS Grön Pojkar Lätt Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-19 09:30 051135001 Gävle GIK P13 Blå - Valbo AIF 13 Fabian Laurin, Ida Markusson Valbo Sportcenter
2022-03-19 10:30 051135002 Högbo AIK P/F13 Grön - Valbo AIF 13 Grön Ida Markusson, Fabian Laurin Valbo Sportcenter
2022-03-19 11:30 051135003 Norrsundets IF P12-13 - Sandvikens AIK P2012/13 Ida Markusson, Fabian Laurin Valbo Sportcenter
2022-03-19 12:30 051135004 Valbo AIF 13 Grön - Gävle GIK P13 Blå Fabian Laurin, Ida Markusson Valbo Sportcenter
2022-03-19 13:30 051135005 Sandvikens AIK P2012/13 - Valbo AIF 13 Ida Markusson, Fabian Laurin Valbo Sportcenter
2022-03-19 14:30 051135006 Norrsundets IF P12-13 - Högbo AIK P/F13 Grön Fabian Laurin, Ida Markusson Valbo Sportcenter
2022-03-19 15:30 051135013 Gävle GIK P13 Blå - Högbo AIK P/F13 Grön , Mattias Dahlqvist Valbo Sportcenter
2022-03-19 16:30 051135014 Norrsundets IF P12-13 - Valbo AIF 13 , Mattias Dahlqvist Valbo Sportcenter
2022-03-19 17:30 051135015 Sandvikens AIK P2012/13 - Valbo AIF 13 Grön , Mattias Dahlqvist Valbo Sportcenter
GS Grön Pojkar Lätt Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-20 09:30 051136001 IK Huge FP13 Vit - Åmots IF M12-13 Isabella Bambrick, Molly Ek Bessemerhallen
2022-03-20 10:30 051136002 Strömsbro IF P13 Blå - IK Huge FP13 Blå Molly Ek, Astrid Gailleton Tänglander Bessemerhallen
2022-03-20 11:30 051136005 Högbo AIK P/F13 Vit - Strömsbro IF P13 Blå Isabella Bambrick, Astrid Gailleton Tänglander Bessemerhallen
2022-03-20 12:30 051136006 Åmots IF M12-13 - IK Huge FP13 Blå Isabella Bambrick, Molly Ek Bessemerhallen
2022-03-20 14:30 051136008 IK Huge FP13 Blå - Högbo AIK P/F13 Vit Isabella Bambrick, Astrid Gailleton Tänglander Bessemerhallen
2022-03-20 13:30 051136009 Strömsbro IF P13 Blå - Åmots IF M12-13 Molly Ek, Astrid Gailleton Tänglander Bessemerhallen
2022-03-20 16:00 051136010 Högbo AIK P/F13 Vit - IK Huge FP13 Vit Molly Ek, Isabella Bambrick Bessemerhallen
GS Grön Pojkar Svår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-19 10:00 051134001 IK Huge P12 Blå - Strömsbro IF P13 Orange Gustaf Wallinder, Kasper Wallström Nynäshallen
2022-03-19 11:30 051134006 Strömsbro IF P13 Orange - IK Huge P12 Vit Gustaf Wallinder, Kasper Wallström Nynäshallen
2022-03-19 16:30 051134005 Gävle GIK P13 Röd - IK Sätra P12 Kasper Wallström, Gustaf Wallinder Nynäshallen
2022-03-19 12:30 051134007 IK Huge P12 Blå - IK Sätra P12 Kasper Wallström, Gustaf Wallinder Nynäshallen
2022-03-19 13:30 051134008 IK Huge P12 Vit - Gävle GIK P13 Röd Kasper Wallström, Gustaf Wallinder Nynäshallen
2022-03-19 14:30 051134009 IK Sätra P12 - Strömsbro IF P13 Orange Gustaf Wallinder, Kasper Wallström Nynäshallen
2022-03-19 15:30 051134010 Gävle GIK P13 Röd - IK Huge P12 Blå Kasper Wallström, Gustaf Wallinder Nynäshallen
GS Pojkar Blå Div 1 Grupp 1 Hälsingland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-19 11:30 051128001 Söderhamns IBF Pojkar 2010 - IFK Gnarp Blå Adam Hoek, Oskar Bergshem OilQuick Arena
2022-03-19 10:00 051128002 IFK Gnarp Blå - Hudik/Björkberg IBK P10-11 Blå Adam Hoek, Oskar Bergshem OilQuick Arena
2022-03-19 13:00 051128003 Hudik/Björkberg IBK P10-11 Blå - Söderhamns IBF Pojkar 2010 Oskar Bergshem, Adam Hoek OilQuick Arena
GS Pojkar Blå Div 1 Grupp 2 Hälsingland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-20 10:00 051132001 Hudik/Björkberg IBK P10-11 Vit - Wallviks IK P10-11 Blå Johnas Hallin, Vidar Hult OilQuick Arena
2022-03-20 11:00 051132002 IK Ljusdal P10 - Söderhamns IBF Pojkar 2011 Vidar Hult, Johnas Hallin OilQuick Arena
2022-03-20 12:30 051132003 Söderhamns IBF Pojkar 2011 - Hudik/Björkberg IBK P10-11 Vit Johnas Hallin, Vidar Hult OilQuick Arena
2022-03-20 13:30 051132004 Wallviks IK P10-11 Blå - IK Ljusdal P10 William Nordqvist, Vidar Hult OilQuick Arena
2022-03-20 15:00 051132005 Hudik/Björkberg IBK P10-11 Vit - IK Ljusdal P10 William Nordqvist, Vidar Hult OilQuick Arena
2022-03-20 16:00 051132006 Söderhamns IBF Pojkar 2011 - Wallviks IK P10-11 Blå Vidar Hult, William Nordqvist OilQuick Arena
GS Pojkar Blå Div 1 Lätt Grupp 1 Gästrikland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-20 09:30 051124001 Gävle GIK P11 - Strömsbro IF P11 Jaad Abou Chaaya, Faraz Arabshoorabi Novahallen - Gavlehov
2022-03-20 10:20 051124002 Skutskärs IBK Vit 09/10 - Hofors IBK P11-12 Faraz Arabshoorabi, Jaad Abou Chaaya Novahallen - Gavlehov
2022-03-20 11:10 051124003 Strömsbro IF P11 - Sandvikens AIK P2011 Faraz Arabshoorabi, Jaad Abou Chaaya Novahallen - Gavlehov
2022-03-20 12:00 051124004 Hofors IBK P11-12 - Gävle GIK P11 Faraz Arabshoorabi, Jaad Abou Chaaya Novahallen - Gavlehov
2022-03-20 12:50 051124005 Sandvikens AIK P2011 - Skutskärs IBK Vit 09/10 Jaad Abou Chaaya, Faraz Arabshoorabi Novahallen - Gavlehov
2022-03-20 13:40 051124006 Strömsbro IF P11 - Hofors IBK P11-12 Torbjörn Ström, Mattias Dahlqvist Novahallen - Gavlehov
2022-03-20 14:30 051124007 Gävle GIK P11 - Skutskärs IBK Vit 09/10 Mattias Dahlqvist, Torbjörn Ström Novahallen - Gavlehov
2022-03-20 15:20 051124008 Hofors IBK P11-12 - Sandvikens AIK P2011 Torbjörn Ström, Mattias Dahlqvist Novahallen - Gavlehov
2022-03-20 16:10 051124009 Skutskärs IBK Vit 09/10 - Strömsbro IF P11 Torbjörn Ström, Mattias Dahlqvist Novahallen - Gavlehov
2022-03-20 17:00 051124010 Sandvikens AIK P2011 - Gävle GIK P11 , Torbjörn Ström Novahallen - Gavlehov
GS Pojkar Blå Div 1 Lätt Grupp 2 Gästrikland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-20 09:30 051126001 IK Huge P11 - Åmots IF P 10/11 Tilda Nilsson, Ida Lundin Valbo Sportcenter
2022-03-20 10:30 051126002 Storviks IF P10/11 - Valbo AIF P11 Ida Lundin, Tilda Nilsson Valbo Sportcenter
2022-03-20 11:45 051126003 Valbo AIF P11 - IK Huge P11 Tilda Nilsson, Ida Lundin Valbo Sportcenter
2022-03-20 12:45 051126004 Åmots IF P 10/11 - Storviks IF P10/11 Vincent Lind, Melvin Persson Valbo Sportcenter
2022-03-20 14:00 051126005 IK Huge P11 - Storviks IF P10/11 Vincent Lind, Melvin Persson Valbo Sportcenter
2022-03-20 15:00 051126006 Valbo AIF P11 - Åmots IF P 10/11 Vincent Lind, Melvin Persson Valbo Sportcenter
GS Pojkar Blå Div 1 Svår Gästrikland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-19 09:30 051121001 Strömsbro IF P10 - Norrsundets IF P10-11 Leo Norell, Mats Fernlund Alfahallen - Gavlehov
2022-03-19 10:20 051121002 Skutskärs IBK Blå 09/10 - Valbo AIF P10 Leo Norell, Mats Fernlund Alfahallen - Gavlehov
2022-03-19 11:10 051121003 Norrsundets IF P10-11 - Gävle GIK P10 Röd Mats Fernlund, Leo Norell Alfahallen - Gavlehov
2022-03-19 12:00 051121004 Valbo AIF P10 - Strömsbro IF P10 Mats Fernlund, Leo Norell Alfahallen - Gavlehov
2022-03-19 12:50 051121005 Gävle GIK P10 Röd - Skutskärs IBK Blå 09/10 Leo Norell, Melvin Persson Alfahallen - Gavlehov
2022-03-19 13:40 051121006 Norrsundets IF P10-11 - Valbo AIF P10 Daniel Blomkvist, Melvin Persson Alfahallen - Gavlehov
2022-03-19 14:30 051121007 Strömsbro IF P10 - Skutskärs IBK Blå 09/10 Daniel Blomkvist, Melvin Persson Alfahallen - Gavlehov
2022-03-19 15:20 051121008 Valbo AIF P10 - Gävle GIK P10 Röd Melvin Persson, Daniel Blomkvist Alfahallen - Gavlehov
2022-03-19 16:10 051121009 Skutskärs IBK Blå 09/10 - Norrsundets IF P10-11 Melvin Persson, Daniel Blomkvist Alfahallen - Gavlehov
2022-03-19 17:00 051121010 Gävle GIK P10 Röd - Strömsbro IF P10 Daniel Blomkvist, Melvin Persson Alfahallen - Gavlehov
GS Pojkar Blå Div 2 Grupp 1 Gästrikland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-19 09:30 051125001 IK Sätra P10-11 - Hofors IBK P11-12 Mattias Dahlqvist, Oscar Lundberg Testebo Arena
2022-03-19 10:25 051125002 Gävle GIK P11 - Valbo AIF P12 Mattias Dahlqvist, Oscar Lundberg Testebo Arena
2022-03-19 11:20 051125003 Hofors IBK P11-12 - Sandvikens AIK P2011 Oscar Lundberg, Mattias Dahlqvist Testebo Arena
2022-03-19 12:15 051125004 Valbo AIF P12 - IK Sätra P10-11 Oscar Lundberg, Mattias Dahlqvist Testebo Arena
2022-03-19 13:10 051125005 Sandvikens AIK P2011 - Gävle GIK P11 Oscar Lundberg, Mattias Dahlqvist Testebo Arena
2022-03-19 14:05 051125006 Hofors IBK P11-12 - Valbo AIF P12 Gustav Lundberg, Jaad Abou Chaaya Testebo Arena
2022-03-19 15:00 051125007 IK Sätra P10-11 - Gävle GIK P11 Jaad Abou Chaaya, Gustav Lundberg Testebo Arena
2022-03-19 15:55 051125008 Valbo AIF P12 - Sandvikens AIK P2011 Gustav Lundberg, Jaad Abou Chaaya Testebo Arena
2022-03-19 16:50 051125009 Gävle GIK P11 - Hofors IBK P11-12 Gustav Lundberg, Jaad Abou Chaaya Testebo Arena
2022-03-19 17:40 051125010 Sandvikens AIK P2011 - IK Sätra P10-11 Jaad Abou Chaaya, Gustav Lundberg Testebo Arena
GS Pojkar Blå Div 2 Grupp 2 Gästrikland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-19 09:00 051127002 Valbo AIF P12 Grön - IBK Runsten P12 Röd Vincent Lind, Melvin Persson Novahallen - Gavlehov
2022-03-19 10:00 051127003 IBK Runsten P12 Svart - Gävle GIK P12 Vincent Lind, Melvin Persson Novahallen - Gavlehov
2022-03-19 11:00 051127004 IBK Runsten P12 Röd - Strömsbro IF P12 Blå Vincent Lind, Melvin Persson Novahallen - Gavlehov
2022-03-19 12:30 051127007 Strömsbro IF P12 Blå - Valbo AIF P12 Grön , Linus Häggblom Novahallen - Gavlehov
2022-03-19 13:30 051127008 IBK Runsten P12 Röd - Gävle GIK P12 , Linus Häggblom Novahallen - Gavlehov
2022-03-19 14:30 051127009 Valbo AIF P12 Grön - IBK Runsten P12 Svart Leo Norell, Elias Parment Novahallen - Gavlehov
2022-03-19 15:30 051127010 Gävle GIK P12 - Strömsbro IF P12 Blå Elias Parment, Leo Norell Novahallen - Gavlehov
GS Pojkar Blå Div 2 Hälsingland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-20 09:30 051129001 IK Ljusdal P11/12 Lag 1 - FBC Bollnäs P12 (Blå Div2) Valter Brundin, Joppe Granath Bollnäs Sporthall A
2022-03-20 10:30 051129002 IBK Njutånger Innebandy PF 11-12 - Alfta IBK P11-12 Svart Valter Brundin, Joppe Granath Bollnäs Sporthall A
2022-03-20 11:30 051129003 Alfta IBK P11-12 Vit - FBC Bollnäs P11 Valter Brundin, Joppe Granath Bollnäs Sporthall A
2022-03-20 12:30 051129004 Alfta IBK P11-12 Svart - IK Ljusdal P11/12 Lag 1 Valter Brundin, Joppe Granath Bollnäs Sporthall A
2022-03-20 13:30 051129005 FBC Bollnäs P11 - FBC Bollnäs P12 (Blå Div2) Valter Brundin, Joppe Granath Bollnäs Sporthall A
2022-03-20 14:30 051129006 Alfta IBK P11-12 Vit - IBK Njutånger Innebandy PF 11-12 Joppe Granath, Valter Brundin Bollnäs Sporthall A
2022-03-20 15:30 051129012 FBC Bollnäs P12 (Blå Div2) - Alfta IBK P11-12 Svart Joppe Granath, Valter Brundin Bollnäs Sporthall A
2022-03-20 16:30 051129010 IK Ljusdal P11/12 Lag 1 - Alfta IBK P11-12 Vit Joppe Granath, Valter Brundin Bollnäs Sporthall A
2022-03-20 17:30 051129011 IBK Njutånger Innebandy PF 11-12 - FBC Bollnäs P11 Joppe Granath, Valter Brundin Bollnäs Sporthall A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis