Pantamera Pojkar Röd Division 3 Gävleborg (08-09) 21/22 (2021/22)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Röd Division 3 Gävleborg (08-09)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-08 19:00 051005005 Håsta IBK P08-09 - IK Ljusdal P08 5 - 11 Michael Hoek, Adam Hoek OilQuick Arena
2021-10-09 09:30 051005003 Hudik/Björkberg IBK P08/09 Blå - Strömsbro IF P08 3 - 6 Joakim Lindgren, Anna Lindgren OilQuick Arena
2021-10-09 12:00 051005004 Hudik/Björkberg IBK P08/09 Vit - Sandvikens AIK P08 5 - 9 Joakim Lindgren, Anna Lindgren OilQuick Arena
2021-10-10 11:00 051005001 FBC Bollnäs P09/10 - Valbo AIF P08 8 - 11 Per-Olov Nilsson, Mats Sjöqvist Höghammarhallen, Bollnäs
2021-10-10 11:15 051005002 Gävle GIK P08 - Söderhamns IBF Pojkar 2007/2008 8 - 7 Dan Vikström, Elias Parment Nynäshallen
2021-10-10 16:30 051005006 IBK Runsten P08 - IBK Njutånger Innebandy/Hudik Björkberg 7 - 3 Elias Parment, Mattias Dahlqvist Nynäshallen
2021-10-16 18:00 051005012 IBK Njutånger Innebandy/Hudik Björkberg - Håsta IBK P08-09 18 - 2 Per-Olov Nilsson, Adam Hoek Movallen Iggesund
2021-10-17 10:00 051005007 Valbo AIF P08 - Andersbergs IBK P08 4 - 3 Ida Markusson, Imre Mattsson-Åkerlund Nynäshallen
2021-10-17 12:00 051005009 Sandvikens AIK P08 - Gävle GIK P08 4 - 15 Elias Parment, Daniel Ahlin Arena Jernvallen
2021-10-17 12:30 051005008 Strömsbro IF P08 - FBC Bollnäs P09/10 3 - 8 Mats Fernlund, Roger Morin Testebo Arena
2021-10-17 14:00 051005011 IBK Runsten P08 - Hudik/Björkberg IBK P08/09 Vit 8 - 7 Alfons Eriksson, Jonas Tidsjö Novahallen - Gavlehov
2021-10-17 14:45 051005010 IK Ljusdal P08 - Hudik/Björkberg IBK P08/09 Blå 9 - 3 Tomas Eriksson, Per-Olov Nilsson Giganten
2021-10-24 10:30 051005014 Valbo AIF P08 - Strömsbro IF P08 12 - 1 Mats Fernlund, Roger Morin Valbo Sportcentrum
2021-10-24 10:30 051005018 Hudik/Björkberg IBK P08/09 Vit - Håsta IBK P08-09 12 - 5 Christoffer Johansson, Adam Hoek OilQuick Arena
2021-10-24 11:00 051005015 FBC Bollnäs P09/10 - IK Ljusdal P08 8 - 2 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Bollnäs Sporthall A
2021-10-24 11:30 051005016 Gävle GIK P08 - IBK Runsten P08 9 - 11 Torbjörn Ström, Rikard Karlsson Alfahallen - Gavlehov
2021-10-24 13:00 051005017 Hudik/Björkberg IBK P08/09 Blå - IBK Njutånger Innebandy/Hudik Björkberg 1 - 9 Christoffer Johansson, Adam Hoek OilQuick Arena
2021-10-24 16:30 051005013 Andersbergs IBK P08 - Söderhamns IBF Pojkar 2007/2008 6 - 3 Jaad Abou Chaaya, Faraz Arabshoorabi Nynäshallen
2021-10-30 13:30 051005021 IK Ljusdal P08 - Valbo AIF P08 1 - 12 Michael Hoek, Adam Hoek Giganten
2021-10-31 11:00 051005023 Håsta IBK P08-09 - Gävle GIK P08 2 - 23 Adam Hoek, Mats Sjöqvist OilQuick Arena
2021-10-31 11:45 051005019 Strömsbro IF P08 - Andersbergs IBK P08 1 - 5 Imre Mattsson-Åkerlund, Roger Morin Testebo Arena
2021-10-31 16:00 051005022 IBK Njutånger Innebandy/Hudik Björkberg - FBC Bollnäs P09/10 8 - 3 Adam Hoek, Robert Mårtensson Movallen Iggesund
2022-01-14 19:00 051005020 Sandvikens AIK P08 - Söderhamns IBF Pojkar 2007/2008 10 - 4 Johan Andersson, Magnus Nordahl Bessemerhallen
2021-11-05 17:30 051005029 FBC Bollnäs P09/10 - Hudik/Björkberg IBK P08/09 Vit 10 - 8 Per-Olov Nilsson, Mats Sjöqvist Bollnäs Sporthall A
2021-11-07 11:45 051005026 Strömsbro IF P08 - IK Ljusdal P08 2 - 5 Anders Löfgren, Mattias Dahlqvist Testebo Arena
2021-11-07 11:45 051005030 Gävle GIK P08 - Hudik/Björkberg IBK P08/09 Blå 7 - 7 Faraz Arabshoorabi, Jaad Abou Chaaya Nynäshallen
2021-11-07 13:00 051005028 Valbo AIF P08 - IBK Njutånger Innebandy/Hudik Björkberg 1 - 5 Ida Markusson, Dan Vikström Valbo Sportcentrum
2021-11-07 13:30 051005027 Söderhamns IBF Pojkar 2007/2008 - IBK Runsten P08 7 - 10 Christoffer Johansson, Adam Hoek Idrottshallen, Söderhamn
2021-11-20 17:15 051005025 Andersbergs IBK P08 - Sandvikens AIK P08 7 - 6 Ellioth Stade, Elias Parment Nynäshallen
2021-11-12 19:30 051005032 IBK Runsten P08 - Sandvikens AIK P08 16 - 3 Torbjörn Ström, Mattias Dahlqvist Alfahallen - Gavlehov
2021-11-14 09:30 051005034 Håsta IBK P08-09 - Söderhamns IBF Pojkar 2007/2008 3 - 13 Mats Sjöqvist, Adam Hoek OilQuick Arena
2021-11-14 10:45 051005031 IK Ljusdal P08 - Andersbergs IBK P08 5 - 6 Tomas Eriksson, Per-Olov Nilsson Giganten
2021-11-14 12:00 051005035 Hudik/Björkberg IBK P08/09 Vit - Valbo AIF P08 1 - 8 Adam Hoek, Mats Sjöqvist OilQuick Arena
2021-11-14 14:00 051005033 IBK Njutånger Innebandy/Hudik Björkberg - Strömsbro IF P08 9 - 3 Robert Mårtensson, Mats Sjöqvist Movallen Iggesund
2021-11-14 17:15 051005036 Gävle GIK P08 - FBC Bollnäs P09/10 7 - 7 Joakim Lindgren, Anna Lindgren Novahallen - Gavlehov
2021-11-20 16:30 051005041 Söderhamns IBF Pojkar 2007/2008 - Hudik/Björkberg IBK P08/09 Blå 7 - 12 Joakim Lindgren, Anna Lindgren Idrottshallen, Söderhamn
2021-11-21 10:00 051005038 IK Ljusdal P08 - IBK Njutånger Innebandy/Hudik Björkberg 3 - 14 Per-Olov Nilsson, Mats Sjöqvist Giganten
2021-11-21 14:30 051005039 Sandvikens AIK P08 - Håsta IBK P08-09 13 - 6 Daniel Ahlin, Anton Rapp Arena Jernvallen
2021-11-21 14:30 051005040 Strömsbro IF P08 - Hudik/Björkberg IBK P08/09 Vit 1 - 8 Torbjörn Ström, Imre Mattsson-Åkerlund Testebo Arena
2021-11-21 14:45 051005042 Valbo AIF P08 - Gävle GIK P08 7 - 7 Elias Parment, Mattias Dahlqvist Valbo Sportcentrum
2021-11-28 12:00 051005037 Andersbergs IBK P08 - IBK Runsten P08 2 - 3 Ellioth Stade, Torbjörn Ström Hedviglundshallen
2021-11-27 10:30 051005044 Håsta IBK P08-09 - IBK Runsten P08 6 - 10 Adam Hoek, Mats Sjöqvist OilQuick Arena
2021-12-04 10:00 051005045 Hudik/Björkberg IBK P08/09 Vit - IK Ljusdal P08 5 - 2 Michael Hoek, Robert Mårtensson OilQuick Arena
2021-12-04 10:00 051005048 FBC Bollnäs P09/10 - Söderhamns IBF Pojkar 2007/2008 5 - 4 Per-Olov Nilsson, Mats Sjöqvist Bollnäs Sporthall B
2021-12-04 12:30 051005046 Hudik/Björkberg IBK P08/09 Blå - Sandvikens AIK P08 3 - 6 Michael Hoek, Robert Mårtensson OilQuick Arena
2021-12-05 11:45 051005047 Strömsbro IF P08 - Gävle GIK P08 2 - 14 Ida Markusson, Sean Norouz Testebo Arena
2021-12-05 17:00 051005043 IBK Njutånger Innebandy/Hudik Björkberg - Andersbergs IBK P08 4 - 3 Joakim Lindgren, Anna Lindgren Movallen Iggesund
2021-12-19 10:30 051005054 Söderhamns IBF Pojkar 2007/2008 - Valbo AIF P08 2 - 10 Robert Mårtensson, Anna Lindgren Ljusne Idrottshall
2021-12-19 11:00 051005049 Andersbergs IBK P08 - Håsta IBK P08-09 9 - 3 Jaad Abou Chaaya, Roger Morin Hedviglundshallen
2021-12-19 11:30 051005053 Sandvikens AIK P08 - FBC Bollnäs P09/10 15 - 12 Astrid Haglund, Mattias Dahlqvist Arena Jernvallen
2021-12-19 11:45 051005051 IBK Runsten P08 - Hudik/Björkberg IBK P08/09 Blå 6 - 5 Imre Mattsson-Åkerlund, Torbjörn Ström Nynäshallen
2021-12-19 15:00 051005052 IK Ljusdal P08 - Gävle GIK P08 3 - 11 Niclas Olsson, Adam Hoek Giganten
2022-04-03 14:00 051005050 IBK Njutånger Innebandy/Hudik Björkberg - Hudik/Björkberg IBK P08/09 Vit 9 - 4 Mats Sjöqvist, Per-Olov Nilsson Movallen Iggesund
2022-01-15 15:30 051005058 FBC Bollnäs P09/10 - IBK Runsten P08 5 - 5 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Bollnäs Sporthall B
2022-01-16 09:30 051005056 Hudik/Björkberg IBK P08/09 Blå - Håsta IBK P08-09 7 - 6 Adam Hoek, Michael Hoek OilQuick Arena
2022-01-16 09:45 051005060 Söderhamns IBF Pojkar 2007/2008 - Strömsbro IF P08 8 - 4 Joakim Lindgren, Anna Lindgren Ljusne Idrottshall
2022-01-16 11:30 051005057 Gävle GIK P08 - IBK Njutånger Innebandy/Hudik Björkberg 12 - 7 Jaad Abou Chaaya, Roger Morin Alfahallen - Gavlehov
2022-01-16 12:00 051005055 Hudik/Björkberg IBK P08/09 Vit - Andersbergs IBK P08 4 - 4 Patric Jonsson, Adam Hoek OilQuick Arena
2022-01-16 13:35 051005059 Valbo AIF P08 - Sandvikens AIK P08 10 - 2 Ida Markusson, Anton Rapp Valbo Sportcentrum
2022-01-22 09:30 051005062 Hudik/Björkberg IBK P08/09 Vit - Gävle GIK P08 10 - 18 Adam Hoek, Per-Olov Nilsson OilQuick Arena
2022-01-22 12:15 051005064 IBK Runsten P08 - Valbo AIF P08 11 - 4 Benny Grönblad, Ida Markusson Nynäshallen
2022-01-23 12:00 051005063 Håsta IBK P08-09 - FBC Bollnäs P09/10 3 - 16 Per-Olov Nilsson, Mats Sjöqvist OilQuick Arena
2022-01-23 14:00 051005066 Sandvikens AIK P08 - Strömsbro IF P08 9 - 2 Martin Brolin, Reine Schröder Arena Jernvallen
2022-02-20 14:00 051005061 Andersbergs IBK P08 - Hudik/Björkberg IBK P08/09 Blå 3 - 5 Elias Parment, Ellioth Stade Nynäshallen
2022-03-19 10:30 051005065 IK Ljusdal P08 - Söderhamns IBF Pojkar 2007/2008 6 - 8 Per-Olov Nilsson, Mats Sjöqvist Giganten
2022-01-30 12:15 051005071 Strömsbro IF P08 - IBK Runsten P08 2 - 6 Anton Rapp, Anders Löfgren Testebo Arena
2022-01-30 13:30 051005069 Valbo AIF P08 - Håsta IBK P08-09 12 - 0 Benny Grönblad, Jaad Abou Chaaya Valbo Sportcentrum
2022-01-30 14:00 051005070 Söderhamns IBF Pojkar 2007/2008 - IBK Njutånger Innebandy/Hudik Björkberg 5 - 8 Mats Sjöqvist, Mattias Dahlqvist Idrottshallen, Söderhamn
2022-01-30 14:30 051005067 Gävle GIK P08 - Andersbergs IBK P08 5 - 4 Elias Parment, Faraz Arabshoorabi Nynäshallen
2022-02-19 11:00 051005072 Sandvikens AIK P08 - IK Ljusdal P08 10 - 3 Daniel Ahlin, Daniel Blomkvist Arena Jernvallen
2022-03-29 19:35 051005068 FBC Bollnäs P09/10 - Hudik/Björkberg IBK P08/09 Blå 7 - 5 Leif Sundberg, Anna Lindgren Bollnäs Sporthall B
2022-02-05 11:00 051005076 Håsta IBK P08-09 - Strömsbro IF P08 2 - 0 Tomas Eriksson, Adam Hoek OilQuick Arena
2022-02-05 13:30 051005074 Hudik/Björkberg IBK P08/09 Blå - Valbo AIF P08 4 - 13 Tomas Eriksson, Adam Hoek OilQuick Arena
2022-02-05 14:00 051005078 IBK Runsten P08 - IK Ljusdal P08 17 - 4 Mattias Dahlqvist, Anders Löfgren Novahallen - Gavlehov
2022-02-06 12:00 051005073 Andersbergs IBK P08 - FBC Bollnäs P09/10 3 - 7 Pär Hedlund, Mattias Dahlqvist Hedviglundshallen
2022-02-06 12:00 051005075 Söderhamns IBF Pojkar 2007/2008 - Hudik/Björkberg IBK P08/09 Vit 2 - 8 Anders Fernlund, Niclas Olsson Idrottshallen, Söderhamn
2022-02-06 14:00 051005077 IBK Njutånger Innebandy/Hudik Björkberg - Sandvikens AIK P08 13 - 3 Tomas Eriksson, Christoffer Johansson Movallen Iggesund
2022-02-11 18:30 051005081 FBC Bollnäs P09/10 - IBK Njutånger Innebandy/Hudik Björkberg 3 - 2 Per-Olov Nilsson, Mattias Dahlqvist Bollnäs Sporthall A
2022-02-12 15:30 051005079 Hudik/Björkberg IBK P08/09 Blå - Söderhamns IBF Pojkar 2007/2008 4 - 13 Anders Fernlund, Patric Jonsson OilQuick Arena
2022-02-13 11:30 051005082 Gävle GIK P08 - Sandvikens AIK P08 8 - 3 Mats Fernlund, Roger Morin Alfahallen - Gavlehov
2022-02-13 12:15 051005083 Strömsbro IF P08 - Valbo AIF P08 0 - 9 Alfons Eriksson, Anton Rapp Testebo Arena
2022-02-13 12:30 051005080 IK Ljusdal P08 - Hudik/Björkberg IBK P08/09 Vit 3 - 13 Joakim Lindgren, Mattias Dahlqvist Giganten
2022-02-13 16:30 051005084 IBK Runsten P08 - Andersbergs IBK P08 3 - 5 Mats Fernlund, Roger Morin Alfahallen - Gavlehov
2022-02-20 09:15 051005089 Gävle GIK P08 - Valbo AIF P08 5 - 7 Daniel Ahlin, Anton Rapp Novahallen - Gavlehov
2022-02-26 09:00 051005086 Hudik/Björkberg IBK P08/09 Blå - IK Ljusdal P08 8 - 6 Adam Hoek, Tomas Eriksson OilQuick Arena
2022-02-27 09:00 051005087 Hudik/Björkberg IBK P08/09 Vit - FBC Bollnäs P09/10 4 - 2 Per-Olov Nilsson, Mats Sjöqvist OilQuick Arena
2022-02-27 11:30 051005088 Sandvikens AIK P08 - IBK Runsten P08 6 - 4 Andreas Sjöberg, Jaad Abou Chaaya Arena Jernvallen
2022-02-27 12:00 051005090 Andersbergs IBK P08 - Strömsbro IF P08 6 - 2 Rikard Karlsson, Roger Morin Hedviglundshallen
2022-02-27 15:00 051005085 Söderhamns IBF Pojkar 2007/2008 - Håsta IBK P08-09 12 - 4 Joakim Lindgren, Anna Lindgren Idrottshallen, Söderhamn
2022-03-04 19:00 051005092 Hudik/Björkberg IBK P08/09 Vit - Söderhamns IBF Pojkar 2007/2008 2 - 12 Mats Sjöqvist, Michael Hoek OilQuick Arena
2022-03-05 14:00 051005091 IBK Njutånger Innebandy/Hudik Björkberg - Hudik/Björkberg IBK P08/09 Blå 7 - 5 Michael Hoek, Adam Hoek Iggesundshallen
2022-03-06 10:00 051005093 IK Ljusdal P08 - Håsta IBK P08-09 7 - 7 Adam Hoek, Michael Hoek Giganten
2022-03-06 11:00 051005096 Valbo AIF P08 - IBK Runsten P08 7 - 11 Rikard Karlsson, Ida Markusson Valbo Sportcentrum
2022-03-06 12:00 051005094 Andersbergs IBK P08 - Gävle GIK P08 1 - 4 Elias Parment, Roger Morin Hedviglundshallen
2022-03-06 14:00 051005095 Strömsbro IF P08 - Sandvikens AIK P08 6 - 7 Jaad Abou Chaaya, Pär Hedlund Testebo Arena
2022-03-12 14:00 051005099 IBK Njutånger Innebandy/Hudik Björkberg - IK Ljusdal P08 5 - 1 Adam Hoek, Michael Hoek Movallen Iggesund
2022-03-13 10:00 051005098 Söderhamns IBF Pojkar 2007/2008 - FBC Bollnäs P09/10 10 - 7 Anna Lindgren, Mattias Dahlqvist Ljusne Idrottshall
2022-03-13 11:45 051005100 IBK Runsten P08 - Gävle GIK P08 7 - 7 Gustav Lundberg, Martin Stenberg Nynäshallen
2022-03-13 12:00 051005102 Sandvikens AIK P08 - Andersbergs IBK P08 7 - 5 Martin Brolin, Anders Löfgren Arena Jernvallen
2022-03-13 13:00 051005097 Håsta IBK P08-09 - Hudik/Björkberg IBK P08/09 Blå 6 - 7 Tomas Eriksson, Michael Hoek OilQuick Arena
2022-03-13 13:30 051005101 Valbo AIF P08 - Strömsbro IF P08 6 - 0 Mats Fernlund, Daniel Blomkvist Valbo Sportcentrum
2022-03-13 09:30 051005103 Håsta IBK P08-09 - Hudik/Björkberg IBK P08/09 Vit 3 - 13 Adam Hoek, Michael Hoek OilQuick Arena
2022-03-27 12:00 051005104 FBC Bollnäs P09/10 - IBK Njutånger Innebandy/Hudik Björkberg 5 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Njutånger Innebandy/ Hudik Björkberg 16 13 0 3 128-61 67 39
2. IBK Runsten P08 16 12 2 2 135-82 53 38
3. Valbo AIF P08 16 12 1 3 133-61 72 37
4. Gävle GIK P08 16 10 4 2 160-89 71 34
5. Sandvikens AIK P08 16 10 0 6 113-119 -6 30
6. FBC Bollnäs P09/ 10 16 8 2 6 113-97 16 26
7. Hudik/ Björkberg IBK P08/ 09 Vit 15 7 1 7 104-96 8 22
8. Andersbergs IBK P08 16 7 1 8 72-66 6 22
9. Söderhamns IBF Pojkar 2007/ 2008 16 7 0 9 117-107 10 21
10. Hudik/ Björkberg IBK P08/ 09 Blå 15 5 1 9 79-111 -32 16
11. IK Ljusdal P08 16 3 1 12 71-134 -63 10
12. Håsta IBK P08-09 16 1 1 14 63-183 -120 4
13. Strömsbro IF P08 16 1 0 15 35-117 -82 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis