Pantamera Pojkar Röd Division 1 Gävleborg (06-07) 21/22 (2021/22)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Röd Division 1 Gävleborg (06-07)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-08 19:30 051003003 Gävle GIK P06 - Strömsbro IF P06 4 - 7 Alfons Eriksson, Rikard Karlsson Alfahallen - Gavlehov
2021-10-10 11:00 051003002 Gluggens IF P06-07 - Valbo AIF P06 1 - 3 Niclas Olsson, Patric Jonsson Idrottshallen, Söderhamn
2022-01-09 13:00 051003004 Hudik/Björkberg IBK P05-06 - Sandvikens AIK P06/IK Bruket P07 5 - 8 Patric Jonsson, Mats Sjöqvist OilQuick Arena
2022-04-01 19:00 051003005 IBK Runsten P07 - IK Ljusdal P06/07 9 - 7 Anton Rapp, Magnus Undén Nynäshallen
2021-10-15 19:30 051003006 Valbo AIF P06 - FBC Bollnäs P05-06 2 - 7 Rikard Karlsson, Mattias Dahlqvist Alfahallen - Gavlehov
2021-10-17 14:30 051003010 IBK Runsten P07 - Hudik/Björkberg IBK P05-06 12 - 9 Benny Grönblad, Anders Löfgren Nynäshallen
2021-10-17 17:00 051003009 IK Ljusdal P06/07 - Gävle GIK P06 10 - 3 Tomas Eriksson, Per-Olov Nilsson Giganten
2022-01-07 18:30 051003008 Sandvikens AIK P06/IK Bruket P07 - Gluggens IF P06-07 6 - 1 Erik Lindberg, Magnus Nordahl Arena Jernvallen
2021-10-22 19:00 051003012 Valbo AIF P06 - Sandvikens AIK P06/IK Bruket P07 4 - 5 Jaad Abou Chaaya, Imre Mattsson-Åkerlund Valbo Sportcenter
2021-10-22 19:00 051003014 Gluggens IF P06-07 - IBK Runsten P07 3 - 6 Adam Hoek, Robert Mårtensson Idrottshallen, Söderhamn
2021-10-24 11:45 051003015 Gävle GIK P06 - Hudik/Björkberg IBK P05-06 9 - 3 Faraz Arabshoorabi, Jaad Abou Chaaya Novahallen - Gavlehov
2021-10-24 15:45 051003011 FBC Bollnäs P05-06 - Strömsbro IF P06 8 - 9 e.förl. Mats Sjöqvist, Per-Olov Nilsson Bollnäs Sporthall A
2021-10-31 14:30 051003018 IBK Runsten P07 - Valbo AIF P06 8 - 5 Torbjörn Ström, Erik Lindberg Nynäshallen
2021-10-31 17:00 051003016 Sandvikens AIK P06/IK Bruket P07 - FBC Bollnäs P05-06 5 - 8 Faraz Arabshoorabi, Jaad Abou Chaaya Bessemerhallen
2021-11-27 11:45 051003020 Gävle GIK P06 - Gluggens IF P06-07 8 - 3 Rikard Karlsson, Martin Stenberg Nynäshallen
2022-03-19 13:00 051003017 IK Ljusdal P06/07 - Strömsbro IF P06 8 - 6 Per-Olov Nilsson, Mats Sjöqvist Giganten
2021-11-07 15:10 051003021 FBC Bollnäs P05-06 - IK Ljusdal P06/07 5 - 7 Per-Olov Nilsson, Mats Sjöqvist Bollnäs Sporthall A
2021-11-11 19:00 051003022 Sandvikens AIK P06/IK Bruket P07 - IBK Runsten P07 8 - 7 Pär Hedlund, Mattias Dahlqvist Bessemerhallen
2021-11-12 19:30 051003024 Valbo AIF P06 - Gävle GIK P06 3 - 5 Mats Fernlund, Roger Morin Novahallen - Gavlehov
2021-11-19 19:30 051003023 Strömsbro IF P06 - Hudik/Björkberg IBK P05-06 6 - 4 Imre Mattsson-Åkerlund, Mattias Dahlqvist Testebo Arena
2021-11-12 19:00 051003027 Hudik/Björkberg IBK P05-06 - IK Ljusdal P06/07 2 - 9 Adam Hoek, Robert Mårtensson OilQuick Arena
2021-11-13 12:00 051003029 Gluggens IF P06-07 - Strömsbro IF P06 2 - 7 Robert Mårtensson, Michael Hoek Ljusne Idrottshall
2021-11-14 14:15 051003028 Gävle GIK P06 - Sandvikens AIK P06/IK Bruket P07 12 - 3 Anton Rapp, Mattias Dahlqvist Alfahallen - Gavlehov
2021-11-14 15:00 051003026 IBK Runsten P07 - FBC Bollnäs P05-06 12 - 4 Mats Fernlund, Roger Morin Nynäshallen
2021-11-20 17:15 051003035 Strömsbro IF P06 - Valbo AIF P06 7 - 8 Jaad Abou Chaaya, Magnus Undén Testebo Arena
2021-11-21 11:45 051003032 IBK Runsten P07 - Gävle GIK P06 6 - 7 Anton Rapp, Martin Stenberg Nynäshallen
2021-11-21 14:10 051003031 FBC Bollnäs P05-06 - Hudik/Björkberg IBK P05-06 8 - 8 e.förl. Joakim Lindgren, Hans Bylund Bollnäs Sporthall B
2021-11-21 15:00 051003033 IK Ljusdal P06/07 - Gluggens IF P06-07 10 - 4 Per-Olov Nilsson, Mats Sjöqvist Giganten
2021-11-28 14:30 051003037 Gluggens IF P06-07 - Hudik/Björkberg IBK P05-06 6 - 4 Per-Olov Nilsson, Tomas Eriksson Idrottshallen, Söderhamn
2022-02-11 19:00 051003039 Valbo AIF P06 - IK Ljusdal P06/07 5 - 12 Reine Schröder, Benny Grönblad Valbo Sportcenter
2022-02-19 16:30 051003036 Gävle GIK P06 - FBC Bollnäs P05-06 5 - 6 Reine Schröder, Jaad Abou Chaaya Novahallen - Gavlehov
2022-04-06 18:30 051003040 Strömsbro IF P06 - Sandvikens AIK P06/IK Bruket P07 0 - 8 Anton Rapp, Anders Löfgren Testebo Arena
2021-12-04 15:00 051003041 FBC Bollnäs P05-06 - Gluggens IF P06-07 2 - 5 Per-Olov Nilsson, Mats Sjöqvist Bollnäs Sporthall A
2021-12-04 15:00 051003043 Hudik/Björkberg IBK P05-06 - Valbo AIF P06 6 - 2 Michael Hoek, Robert Mårtensson OilQuick Arena
2021-12-05 13:15 051003044 IBK Runsten P07 - Strömsbro IF P06 8 - 7 Benny Grönblad, Anton Rapp Nynäshallen
2022-04-18 13:00 051003045 IK Ljusdal P06/07 - Sandvikens AIK P06/IK Bruket P07 6 - 9 Per-Olov Nilsson, Mats Sjöqvist Giganten
2021-12-18 17:00 051003048 Strömsbro IF P06 - Gävle GIK P06 10 - 7 Jaad Abou Chaaya, Anton Rapp Testebo Arena
2021-12-19 12:30 051003050 IK Ljusdal P06/07 - IBK Runsten P07 8 - 7 Niclas Olsson, Adam Hoek Giganten
2021-12-19 14:45 051003049 Sandvikens AIK P06/IK Bruket P07 - Hudik/Björkberg IBK P05-06 6 - 5 Daniel Ahlin, Magnus Nordahl Bessemerhallen
2022-01-15 11:00 051003047 Valbo AIF P06 - Gluggens IF P06-07 6 - 5 Benny Grönblad, Dan Vikström Valbo Sportcenter
2022-01-15 16:00 051003055 Hudik/Björkberg IBK P05-06 - IBK Runsten P07 4 - 6 Mats Sjöqvist, Michael Hoek OilQuick Arena
2022-01-16 11:45 051003054 Gävle GIK P06 - IK Ljusdal P06/07 2 - 13 Benny Grönblad, Anders Löfgren Novahallen - Gavlehov
2022-01-16 16:10 051003051 FBC Bollnäs P05-06 - Valbo AIF P06 6 - 5 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Bollnäs Sporthall A
2022-01-19 19:00 051003053 Gluggens IF P06-07 - Sandvikens AIK P06/IK Bruket P07 0 - 3 Niclas Olsson, Mats Sjöqvist Idrottshallen, Söderhamn
2022-01-22 18:00 051003060 Hudik/Björkberg IBK P05-06 - Gävle GIK P06 6 - 5 Per-Olov Nilsson, Mats Sjöqvist OilQuick Arena
2022-02-04 19:30 051003056 Strömsbro IF P06 - FBC Bollnäs P05-06 4 - 3 e.förl. Linus Häggblom, Roger Morin Testebo Arena
2022-02-19 16:00 051003059 IBK Runsten P07 - Gluggens IF P06-07 9 - 2 Daniel Ahlin, Benny Grönblad Nynäshallen
2022-03-17 18:30 051003057 Sandvikens AIK P06/IK Bruket P07 - Valbo AIF P06 13 - 4 Anders Löfgren, Magnus Nordahl Arena Jernvallen
2022-01-28 19:00 051003063 Valbo AIF P06 - IBK Runsten P07 9 - 10 Linus Häggblom, Magnus Undén Valbo Sportcenter
2022-01-29 051003062 Strömsbro IF P06 - IK Ljusdal P06/07 WW (-5 - -5) Testebo Arena
2022-02-05 12:00 051003065 Gluggens IF P06-07 - Gävle GIK P06 4 - 2 Anders Fernlund, Mats Sjöqvist Ljusne Idrottshall
2022-03-20 14:00 051003061 FBC Bollnäs P05-06 - Sandvikens AIK P06/IK Bruket P07 0 - 13 Adam Hoek, Robert Mårtensson Bollnäs Sporthall B
2022-02-06 10:00 051003066 IK Ljusdal P06/07 - FBC Bollnäs P05-06 9 - 1 Per-Olov Nilsson, Mats Sjöqvist Giganten
2022-02-06 11:00 051003069 Gävle GIK P06 - Valbo AIF P06 4 - 8 Daniel Ahlin, Anders Löfgren Alfahallen - Gavlehov
2022-02-06 16:00 051003068 Hudik/Björkberg IBK P05-06 - Strömsbro IF P06 7 - 5 Robert Mårtensson, Michael Hoek OilQuick Arena
2022-02-18 19:00 051003067 IBK Runsten P07 - Sandvikens AIK P06/IK Bruket P07 4 - 5 Benny Grönblad, Daniel Ahlin Nynäshallen
2022-02-12 13:15 051003071 FBC Bollnäs P05-06 - IBK Runsten P07 4 - 6 Per-Olov Nilsson, Mats Sjöqvist Bollnäs Sporthall B
2022-02-12 16:30 051003074 Strömsbro IF P06 - Gluggens IF P06-07 2 - 4 Benny Grönblad, Andreas Sjöberg Alfahallen - Gavlehov
2022-02-13 10:00 051003072 IK Ljusdal P06/07 - Hudik/Björkberg IBK P05-06 9 - 4 Joakim Lindgren, Mattias Dahlqvist Giganten
2022-03-24 19:00 051003073 Sandvikens AIK P06/IK Bruket P07 - Gävle GIK P06 8 - 6 Benny Grönblad, Magnus Nordahl Bessemerhallen
2022-02-25 19:00 051003080 Valbo AIF P06 - Strömsbro IF P06 7 - 5 Mats Fernlund, Andreas Sjöberg Valbo Sportcenter
2022-02-27 09:30 051003078 Gluggens IF P06-07 - IK Ljusdal P06/07 0 - 12 Joakim Lindgren, Niclas Olsson Ljusne Idrottshall
2022-02-27 11:30 051003077 Gävle GIK P06 - IBK Runsten P07 8 - 7 Benny Grönblad, Anders Löfgren Alfahallen - Gavlehov
2022-02-27 17:00 051003076 Hudik/Björkberg IBK P05-06 - FBC Bollnäs P05-06 9 - 2 Robert Mårtensson, Michael Hoek OilQuick Arena
051003084 IK Ljusdal P06/07 - Valbo AIF P06 WO (5 - 0) Giganten
2022-03-06 14:30 051003085 Sandvikens AIK P06/IK Bruket P07 - Strömsbro IF P06 9 - 6 Martin Brolin, Magnus Nordahl Bessemerhallen
2022-03-24 20:00 051003081 FBC Bollnäs P05-06 - Gävle GIK P06 4 - 3 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
2022-03-30 19:00 051003082 Hudik/Björkberg IBK P05-06 - Gluggens IF P06-07 3 - 4 Per-Olov Nilsson, Mats Sjöqvist OilQuick Arena
2022-03-13 11:45 051003089 Strömsbro IF P06 - IBK Runsten P07 4 - 9 Faraz Arabshoorabi, Jaad Abou Chaaya Testebo Arena
2022-03-13 14:30 051003090 Sandvikens AIK P06/IK Bruket P07 - IK Ljusdal P06/07 8 - 6 Benny Grönblad, Daniel Ahlin Bessemerhallen
2022-03-16 19:00 051003086 Gluggens IF P06-07 - FBC Bollnäs P05-06 6 - 1 Joakim Lindgren, Mattias Dahlqvist Idrottshallen, Söderhamn
2022-04-03 11:00 051003088 Valbo AIF P06 - Hudik/Björkberg IBK P05-06 6 - 5 Johan Andersson, Pär Hedlund Valbo Sportcenter
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Sandvikens AIK P06/ IK Bruket P07 16 14 0 (0) 2 117-74 43 42
2. IK Ljusdal P06/ 07 16 12 0 (0) 4 131-70 61 36
3. IBK Runsten P07 16 11 0 (0) 5 126-94 32 33
4. Gävle GIK P06 16 6 0 (0) 10 90-101 -11 18
5. Valbo AIF P06 16 6 0 (0) 10 77-104 -27 18
6. Gluggens IF P06-07 16 6 0 (0) 10 50-84 -34 18
7. FBC Bollnäs P05-06 16 5 3 (0) 8 69-108 -39 18
8. Strömsbro IF P06 16 4 2 (2) 10 85-101 -16 14
9. Hudik/ Björkberg IBK P05-06 16 4 1 (0) 11 84-103 -19 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis