Träningsmatcher SmIBF Dam (2021/22)

Övriga matcher
Träningsmatcher SmIBF Dam
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-08-09 19:00 143000001 FBC Kalmarsund (DA) - Craftstadens IBK Oskarshamn (DA) 0 - 0 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson KIFAB Arena
2021-08-13 18:30 143000011 Växjö IBK Utveckling (D2) - Gransholms IF (D1) 6 - 7 Kristian Constantinescu, Johan Oxenmyr Fortnox Arena A-hall
2021-08-14 13:00 143000008 Växjö IBK (DA) - Craftstadens IBK Oskarshamn (DA) 2 - 2 Stefan Karlsson, Linus Sandberg Fortnox Arena A-hall
2021-08-14 14:00 143000012 Hovslätts IK (DA) - Onsala IBK (D1) 6 - 3 Oskar Lööke, Emil Lindén Norrahammars Sporthall
2021-08-21 13:00 143000009 Växjö IBK (DA) - Linköping IBK (DA) 2 - 4 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Fortnox Arena A-hall
2021-08-25 20:00 143000017 Fagerhult Habo IBK (DA) - Fröjereds IF (DA) 2 - 3 Anders Everstrand, Emil Lindén Habo Sporthall A-hall
2021-08-28 15:00 143000015 Craftstadens IBK Oskarshamn B (D2) - Endre IF (DJAS) 0 - 0 Nicklas Hult, Ulrika Harrysson Oskarshamns Sporthall A-hall
2021-08-29 13:00 143000010 Växjö IBK (DA) - IBF Linköping (DA) 3 - 1 Annie Nordmark, Roger Gardell Fortnox Arena A-hall
2021-08-29 15:00 143000023 Endre IF (DJAS) - Vimmerby IBK (D1) 2 - 7 Ulrika Harrysson, Johan Palm Oskarshamns Sporthall A-hall
2021-08-29 17:00 143000013 Hovslätts IK (DA) - Linköping IBK (DA) 6 - 3 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Jönköpings Idrottshus D-hall
2021-09-02 19:30 143000005 Gransholms IF (D1) - Hovshaga AIF (D2) 5 - 4 Annie Nordmark, Therese Spjut Gemla Sporthall
2021-09-04 13:00 143000014 Hovslätts IK (DA) - Partille IBS (D1) 3 - 6 Jan Blohm, Jonas Säleby Norrahammars Sporthall
2021-09-07 19:00 143000026 Skillingaryds IK (D2) - Hovslätts IK F03-06 1 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Skillingaryds Arena
2021-09-07 20:00 143000019 Fagerhult Habo IBK (DA) - Landvetter IBK (D1) 2 - 3 Gustav Jarnegren, Jonny Nilsson Habo Sporthall A-hall
2021-09-10 18:30 143000002 FBC Kalmarsund (DA) - Warberg IC (SSLD) 9 - 2 Anders Stenberg, Henrik Carlsson KIFAB Arena
2021-09-10 19:00 143000020 Mörbylånga GOIF (D2) - Nässjö IBF (D2) 3 - 6 Pelle Hallström, Oskar Kedmalm Torslundahallen
2021-09-11 11:00 143000003 Warberg IC (SSLD) - IBF Falun (SSLD) 0 - 0 Henrik Carlsson, Marcus Karlström KIFAB Arena
2021-09-11 13:00 143000024 Westerviks IBK (D2) - Linköpings Universitets AIF IBK (D1) 2 - 7 Adrian Eklöv, Lars-Ove Ohlsson Bökensved Sporthall
2021-09-11 13:00 143000007 Jönköpings IK (SSLD) - Malmö FBC (SSLD) Inst. Innebandyhallen
2021-09-11 14:00 143000022 Mullsjö AIS (D1) - Skillingaryds IK (D2) 0 - 0 Carl Larsson, David Karlsson Nyhemshallen - Mullsjö
2021-09-12 10:00 143000021 Nässjö IBF (D2) - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (D2) 3 - 16 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Färjestadens Sporthall
2021-09-12 12:00 143000004 FBC Kalmarsund (DA) - IBF Falun (SSLD) 3 - 6 Henrik Carlsson, Edo Sabanovic KIFAB Arena
2021-09-15 20:00 143000029 Ryds SK (D1) - Ingelstad IBK (D2) 3 - 5 Pelle Hallström, Malou Hallström Ryds Sporthall
2021-09-17 19:30 143000018 Westerviks IBK (D2) - Nässjö IBF (D2) 7 - 3 Muhidin Bahtanovic, Torbjörn Klasson Bökensved Sporthall
2021-09-18 14:00 143000016 FBC Karlskrona (D1) - Röke IBK (D1) 6 - 2 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Vedeby Sporthall A
2021-09-18 15:00 143000038 CL98IC JAS DJ18 - IK Stanstad DJ 2 - 4 Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2021-09-19 13:00 143000031 Värnamo IK (D1) - Olofströms IBK (D1) 1 - 4 Annie Nordmark, Filip Karlsson Tinas Ö
2021-09-19 17:00 143000032 Gnosjö IBK (D2) - Hovslätts IK JAS 2 - 4 Anders Everstrand, Andreas Karlsson Töllstorpshallen
2021-09-20 19:30 143000034 Mullsjö AIS (D1) - Husqvarna IK (D1) 0 - 0 Alexander Blom, Carl Larsson Nyhemshallen / SmIBF
2021-09-21 19:30 143000035 Gransholms IF (D1) - Hovshaga AIF (D2) 7 - 1 Annie Nordmark, Therese Spjut Gemla Sporthall
2021-09-24 19:30 143000006 Nässjö IBF (D2) - Westerviks IBK (D2) 4 - 10 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Nässjö Sporthall
2021-09-24 19:45 143000028 Hovshaga AIF (DJ20) - Alvesta IBK (DJ20) 8 - 4 Anton Zaitsev, Filip Karlsson Hovshaga Sporthall
2021-09-24 20:00 143000037 Husqvarna IK B (D2) - Mullsjö AIS (D2) 3 - 4 Anders Everstrand, Adam Rydholm Huskvarna Sporthall B
2021-09-25 15:00 143000030 Olofströms IBK (D1) - Värnamo IK (D1) 5 - 4 Mikael Lundin, Dragan Zaharijev Olofströms Sporthall
2021-09-26 14:00 143000036 Skillingaryds IK (D2) - Värnamo IK DJ20 1 - 9 Filip Karlsson, Jonas Kvant Skillingaryds Arena
2021-09-26 14:30 143000027 CL98IC (D1) - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (D2) 6 - 6 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Falkenbergshallen
2021-09-28 19:45 143000039 Carlshamns IBK (D2) - Hovshaga AIF (D2) 12 - 5 Dragan Zaharijev, Per Bratt Sparbanken Arena
2021-09-29 20:00 143000040 Jönköpings IK Utveckling (D2) - Mullsjö AIS (D1) 2 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus B-hall
2021-10-02 14:00 143000025 Westerviks IBK (D2) - IBK Åtvidaberg (D2) Inst. Bökensved Sporthall
2021-10-03 16:00 143000033 Gnosjö IBK (D2) - Mullsjö AIS (D2) Inst. Töllstorpshallen
2021-12-28 18:50 143000041 Skillingaryds IK (D2) - Värnamo IK DJ20 2 - 5 Josef Bard, Nicklas Bard Skillingaryds Arena
2022-01-03 20:00 143000042 Gnosjö IBK (D2) - Värnamo IK DJ20 Inst. Töllstorpshallen
2022-01-09 15:20 143000043 Hovslätts IK DJ20 - Värnamo IK DJ20 Kim Bjurek, Oscar Persson Jönköpings Idrottshus B-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis