Bäst i Stan Herrar (2021/22)

Gruppspel
B.I.S. Herr Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-04 11:00 150064001 Bele Barkarby IF IBF (B) (Div 4) - Skogås/Trångsunds IBK (B) (Div 5) 7 - 3 William Hilmersson, Stefano Bianque Farstahallen 1
2021-09-04 16:00 150064003 Bele Barkarby IF IBF (B) (Div 4) - Danderyds SK IBF (Div 3) 0 - 5 William Hilmersson, Stefano Bianque Farstahallen 1
2021-09-05 11:00 150064006 Skogås/Trångsunds IBK (B) (Div 5) - Danderyds SK IBF (Div 3) 2 - 3 Linus Warrenstein, Håkan Augustsson Farstahallen 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Danderyds SK IBF (Div 3) 2 2 0 0 8-2 6 6
2. Bele Barkarby IF IBF (B) (Div 4) 2 1 0 1 7-8 -1 3
3. Skogås/ Trångsunds IBK (B) (Div 5) 2 0 0 2 5-10 -5 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. Herr Grupp 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-11 10:00 150073001 Vendelsö IK (A) (Div 3) - Rotebro IS IBK (A) (Div 1) 2 - 6 Niklas Tollefors, Patrik Cullander Rotebrohallen (Nya)
2021-09-11 11:00 150073002 Högalids IF (A) (Div 2) - IBF Offensiv Lidingö (A) (Div 2) 2 - 3 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Rotebrohallen (Nya)
2021-09-12 14:00 150073003 Vendelsö IK (A) (Div 3) - Högalids IF (A) (Div 2) 5 - 5 Christian Högberg, Tobias Ekmark Rotebrohallen (Nya)
2021-09-12 15:00 150073004 IBF Offensiv Lidingö (A) (Div 2) - Rotebro IS IBK (A) (Div 1) 2 - 5 Christian Högberg, Tobias Ekmark Rotebrohallen (Nya)
2021-09-11 16:00 150073005 IBF Offensiv Lidingö (A) (Div 2) - Vendelsö IK (A) (Div 3) 6 - 3 Amanda Törner, Kerin Maclean Mitchell Rotebrohallen (Nya)
2021-09-12 18:00 150073006 Rotebro IS IBK (A) (Div 1) - Högalids IF (A) (Div 2) 8 - 3 Kim Svedberg, Linus Löfstedt Rotebrohallen (Nya)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rotebro IS IBK (A) (Div 1) 3 3 0 0 19-7 12 9
2. IBF Offensiv Lidingö (A) (Div 2) 3 2 0 1 11-10 1 6
3. Högalids IF (A) (Div 2) 3 0 1 2 10-16 -6 1
4. Vendelsö IK (A) (Div 3) 3 0 1 2 10-17 -7 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. Herr Grupp 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-11 12:00 150074001 Erikslunds KF (Div 3) - Värmdö IF (A) (Div 1) 1 - 16 Julius Olesen, Magnus Johansson Värmdö sporthall
2021-09-11 13:00 150074002 IS Bar Central Nytorget (Div 2) - Tungelsta IF (A) (Div 2) 3 - 4 Julius Olesen, Magnus Johansson Värmdö sporthall
2021-09-12 12:00 150074003 Erikslunds KF (Div 3) - IS Bar Central Nytorget (Div 2) 2 - 10 Alexander Mattsson, Stefano Bianque Värmdö sporthall
2021-09-12 13:00 150074004 Tungelsta IF (A) (Div 2) - Värmdö IF (A) (Div 1) 2 - 3 William Hilmersson, Stefano Bianque Värmdö sporthall
2021-09-11 16:00 150074005 Tungelsta IF (A) (Div 2) - Erikslunds KF (Div 3) 8 - 0 Julius Olesen, Magnus Johansson Värmdö sporthall
2021-09-12 16:00 150074006 Värmdö IF (A) (Div 1) - IS Bar Central Nytorget (Div 2) 4 - 2 Bjarne Hekkelstrand, William Hilmersson Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värmdö IF (A) (Div 1) 3 3 0 0 23-5 18 9
2. Tungelsta IF (A) (Div 2) 3 2 0 1 14-6 8 6
3. IS Bar Central Nytorget (Div 2) 3 1 0 2 15-10 5 3
4. Erikslunds KF (Div 3) 3 0 0 3 3-34 -31 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. Herr Grupp 12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-11 12:00 150075001 Salems IF (B) (Div 3) - Väsby AIK (Div 2) 2 - 9 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Farstahallen 1
2021-09-11 13:00 150075002 Fullersta IBK (A) (Div 2) - Vallentuna IBK (Div 1) 1 - 5 Sebastian Öhman, Johan Larsson Farstahallen 1
2021-09-12 12:00 150075003 Salems IF (B) (Div 3) - Fullersta IBK (A) (Div 2) 5 - 4 Aldin Imamovic, Martin Eriksson Farstahallen 1
2021-09-12 13:00 150075004 Vallentuna IBK (Div 1) - Väsby AIK (Div 2) 3 - 5 Martin Eriksson, Aldin Imamovic Farstahallen 1
2021-09-11 17:00 150075005 Vallentuna IBK (Div 1) - Salems IF (B) (Div 3) 3 - 2 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Farstahallen 1
2021-09-12 17:00 150075006 Väsby AIK (Div 2) - Fullersta IBK (A) (Div 2) 9 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Farstahallen 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Väsby AIK (Div 2) 3 3 0 0 23-9 14 9
2. Vallentuna IBK (Div 1) 3 2 0 1 11-8 3 6
3. Salems IF (B) (Div 3) 3 1 0 2 9-16 -7 3
4. Fullersta IBK (A) (Div 2) 3 0 0 3 9-19 -10 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. Herr Grupp 13
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-11 10:00 150086001 Vaxholms IBF (A) (Div 3) - Älvsjö AIK IBF (A) (Div 1) 5 - 5 Martin Eriksson, Aldin Imamovic Hässelbyhallen
2021-09-11 11:00 150086002 Hässelby SK IBK (A) (Div 2) - Åkersberga IBF (A) (Div 2) 3 - 2 Aldin Imamovic, Martin Eriksson Hässelbyhallen
2021-09-12 14:00 150086003 Vaxholms IBF (A) (Div 3) - Hässelby SK IBK (A) (Div 2) 4 - 4 Johan Larsson, Sebastian Öhman Hässelbyhallen
2021-09-12 15:00 150086004 Åkersberga IBF (A) (Div 2) - Älvsjö AIK IBF (A) (Div 1) 2 - 2 Johan Larsson, Sebastian Öhman Hässelbyhallen
2021-09-11 16:00 150086005 Åkersberga IBF (A) (Div 2) - Vaxholms IBF (A) (Div 3) 3 - 4 Aldin Imamovic, Martin Eriksson Hässelbyhallen
2021-09-12 18:00 150086006 Älvsjö AIK IBF (A) (Div 1) - Hässelby SK IBK (A) (Div 2) 2 - 2 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vaxholms IBF (A) (Div 3) 3 1 2 0 13-12 1 5
2. Hässelby SK IBK (A) (Div 2) 3 1 2 0 9-8 1 5
3. Älvsjö AIK IBF (A) (Div 1) 3 0 3 0 9-9 0 3
4. Åkersberga IBF (A) (Div 2) 3 0 1 2 7-9 -2 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. Herr Grupp 14
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-11 12:00 150087001 Nacka Wallenstam IBK (B) (Div 4) - Sörskogens IF (Div 2) 0 - 4 Martin Eriksson, Aldin Imamovic Hässelbyhallen
2021-09-11 13:00 150087002 Tungelsta IF (B) (Div 4) - Järfälla IBK (A) (Div 1) 1 - 5 Aldin Imamovic, Bjarne Hekkelstrand Hässelbyhallen
2021-09-12 10:00 150087003 Nacka Wallenstam IBK (B) (Div 4) - Tungelsta IF (B) (Div 4) 5 - 3 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Hässelbyhallen
2021-09-12 11:00 150087004 Järfälla IBK (A) (Div 1) - Sörskogens IF (Div 2) 2 - 2 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Hässelbyhallen
2021-09-11 18:00 150087005 Järfälla IBK (A) (Div 1) - Nacka Wallenstam IBK (B) (Div 4) 7 - 7 Aldin Imamovic, Martin Eriksson Hässelbyhallen
2021-09-12 16:00 150087006 Sörskogens IF (Div 2) - Tungelsta IF (B) (Div 4) 3 - 2 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sörskogens IF (Div 2) 3 2 1 0 9-4 5 7
2. Järfälla IBK (A) (Div 1) 3 1 2 0 14-10 4 5
3. Nacka Wallenstam IBK (B) (Div 4) 3 1 1 1 12-14 -2 4
4. Tungelsta IF (B) (Div 4) 3 0 0 3 6-13 -7 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. Herr Grupp 15
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-11 12:00 150088001 Huddinge IBS (Div 3) - Jakobsbergs IBF (A) (Div 2) 2 - 2 Håkan Augustsson, Linus Warrenstein Sjöstadshallen
2021-09-11 13:00 150088002 Sköndals IK A (Div 3) - Hammarby IF IBF (A) (Div 1) 2 - 6 Kim Svedberg, Linus Löfstedt Sjöstadshallen
2021-09-12 12:00 150088004 Hammarby IF IBF (A) (Div 1) - Jakobsbergs IBF (A) (Div 2) 2 - 1 Kerin Maclean Mitchell, Thomas Andersson Sjöstadshallen
2021-09-12 13:00 150088003 Huddinge IBS (Div 3) - Sköndals IK A (Div 3) 5 - 1 Kerin Maclean Mitchell, Amanda Törner Sjöstadshallen
2021-09-11 16:00 150088005 Hammarby IF IBF (A) (Div 1) - Huddinge IBS (Div 3) 3 - 4 Jonas Holm, Elin Holm Sjöstadshallen
2021-09-12 16:00 150088006 Jakobsbergs IBF (A) (Div 2) - Sköndals IK A (Div 3) 2 - 5 Jonas Edström, Arash Sohrevardi Sjöstadshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS (Div 3) 3 2 1 0 11-6 5 7
2. Hammarby IF IBF (A) (Div 1) 3 2 0 1 11-7 4 6
3. Sköndals IK A (Div 3) 3 1 0 2 8-13 -5 3
4. Jakobsbergs IBF (A) (Div 2) 3 0 1 2 5-9 -4 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. Herr Grupp 16
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-11 10:00 150089001 Älvsjö AIK IBF (B) (Div 3) - Nacka Wallenstam IBK (A) (Div 2) 1 - 2 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Farstahallen 1
2021-09-11 11:00 150089002 Högdalens AIS (Div 4) - Farsta IBK (A) (Div 1) 2 - 8 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Farstahallen 1
2021-09-12 14:00 150089003 Älvsjö AIK IBF (B) (Div 3) - Högdalens AIS (Div 4) 2 - 2 Aldin Imamovic, Martin Eriksson Farstahallen 1
2021-09-12 15:00 150089004 Farsta IBK (A) (Div 1) - Nacka Wallenstam IBK (A) (Div 2) 5 - 2 Emilia Tuomela, Elin Holm Farstahallen 1
2021-09-11 16:00 150089005 Farsta IBK (A) (Div 1) - Älvsjö AIK IBF (B) (Div 3) 6 - 5 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Farstahallen 1
2021-09-12 18:00 150089006 Nacka Wallenstam IBK (A) (Div 2) - Högdalens AIS (Div 4) 11 - 1 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Farstahallen 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Farsta IBK (A) (Div 1) 3 3 0 0 19-9 10 9
2. Nacka Wallenstam IBK (A) (Div 2) 3 2 0 1 15-7 8 6
3. Älvsjö AIK IBF (B) (Div 3) 3 0 1 2 8-10 -2 1
4. Högdalens AIS (Div 4) 3 0 1 2 5-21 -16 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. Herr Grupp 17
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-11 14:00 150091001 Ingarö IF (A) (Div 3) - Tyresö Trollbäcken IBK (Div 1) 4 - 5 Johan Larsson, Sebastian Öhman Farstahallen 1
2021-09-11 15:00 150091002 Bele Barkarby IF IBF (B) (Div 4) - Ekerö IK (Div 2) 3 - 9 Sebastian Öhman, Johan Larsson Farstahallen 1
2021-09-12 10:00 150091003 Ingarö IF (A) (Div 3) - Bele Barkarby IF IBF (B) (Div 4) 3 - 6 Aldin Imamovic, Martin Eriksson Farstahallen 1
2021-09-12 11:00 150091004 Ekerö IK (Div 2) - Tyresö Trollbäcken IBK (Div 1) 6 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Farstahallen 1
2021-09-11 18:00 150091005 Ekerö IK (Div 2) - Ingarö IF (A) (Div 3) 2 - 4 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Farstahallen 1
2021-09-12 16:00 150091006 Tyresö Trollbäcken IBK (Div 1) - Bele Barkarby IF IBF (B) (Div 4) 7 - 4 Emilia Tuomela, Elin Holm Farstahallen 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ekerö IK (Div 2) 3 2 0 1 17-10 7 6
2. Tyresö Trollbäcken IBK (Div 1) 3 2 0 1 15-14 1 6
3. Ingarö IF (A) (Div 3) 3 1 0 2 11-13 -2 3
4. Bele Barkarby IF IBF (B) (Div 4) 3 1 0 2 13-19 -6 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. Herr Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-04 10:00 150065001 Djurgårdens IF IBS (B) (Div 5) - Älvsjö AIK IBF (B) (Div 3) 1 - 9 Julius Olesen, Magnus Johansson Vintervikshallen
2021-09-04 11:00 150065002 Huddinge IBS (Div 3) - Vaxholms IBF (B) (Div 4) 4 - 0 Julius Olesen, Magnus Johansson Vintervikshallen
2021-09-04 16:00 150065005 Vaxholms IBF (B) (Div 4) - Djurgårdens IF IBS (B) (Div 5) 6 - 3 Julius Olesen, Magnus Johansson Vintervikshallen
2021-09-05 14:00 150065004 Vaxholms IBF (B) (Div 4) - Älvsjö AIK IBF (B) (Div 3) 3 - 4 Niklas Lundberg, Ida Nedin Vintervikshallen
2021-09-05 15:00 150065003 Djurgårdens IF IBS (B) (Div 5) - Huddinge IBS (Div 3) 2 - 8 Niklas Lundberg, Ida Nedin Vintervikshallen
2021-09-05 18:00 150065006 Älvsjö AIK IBF (B) (Div 3) - Huddinge IBS (Div 3) 1 - 4 Alexander Rosén, Anthon Rosén Vintervikshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS (Div 3) 3 3 0 0 16-3 13 9
2. Älvsjö AIK IBF (B) (Div 3) 3 2 0 1 14-8 6 6
3. Vaxholms IBF (B) (Div 4) 3 1 0 2 9-11 -2 3
4. Djurgårdens IF IBS (B) (Div 5) 3 0 0 3 6-23 -17 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. Herr Grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-04 14:00 150066001 Andino United IF (Div 5) - Högdalens AIS (Div 4) 4 - 5 Arne Brovig, Niklas Forsman Vintervikshallen
2021-09-04 15:00 150066002 Erikslunds KF (Div 3) - FBI Tullinge (B) (Div 3) 4 - 1 Niklas Forsman, Arne Brovig Vintervikshallen
2021-09-04 18:00 150066005 FBI Tullinge (B) (Div 3) - Andino United IF (Div 5) 1 - 5 Julius Olesen, Magnus Johansson Vintervikshallen
2021-09-05 10:00 150066004 FBI Tullinge (B) (Div 3) - Högdalens AIS (Div 4) 1 - 4 Alexander Rosén, Anthon Rosén Vintervikshallen
2021-09-05 11:00 150066003 Andino United IF (Div 5) - Erikslunds KF (Div 3) 2 - 5 Alexander Rosén, Anthon Rosén Vintervikshallen
2021-09-05 16:00 150066006 Högdalens AIS (Div 4) - Erikslunds KF (Div 3) 7 - 3 Alexander Rosén, Anthon Rosén Vintervikshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Högdalens AIS (Div 4) 3 3 0 0 16-8 8 9
2. Erikslunds KF (Div 3) 3 2 0 1 12-10 2 6
3. Andino United IF (Div 5) 3 1 0 2 11-11 0 3
4. FBI Tullinge (B) (Div 3) 3 0 0 3 3-13 -10 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. Herr Grupp 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-04 11:00 150067001 Högalids IF (B) (Div 5) - Värmdö IF (C) (Div 4) 3 - 5 Ola Bigestans, Johan Nima Värmdö sporthall
2021-09-04 12:00 150067002 Nacka Wallenstam IBK (B) (Div 4) - Vendelsö IK (A) (Div 3) 6 - 4 Shabbir Ahmed, Alexander Hellström Värmdö sporthall
2021-09-04 18:00 150067005 Vendelsö IK (A) (Div 3) - Högalids IF (B) (Div 5) 7 - 4 Osama Abaied, Arne Brovig Värmdö sporthall
2021-09-05 13:00 150067004 Vendelsö IK (A) (Div 3) - Värmdö IF (C) (Div 4) 3 - 1 Shabbir Ahmed, Magnus Berg Värmdö sporthall
2021-09-05 14:00 150067003 Högalids IF (B) (Div 5) - Nacka Wallenstam IBK (B) (Div 4) OW (0 - 5) Värmdö sporthall
2021-09-05 19:00 150067006 Värmdö IF (C) (Div 4) - Nacka Wallenstam IBK (B) (Div 4) 3 - 4 Björn Söderström, Bjarne Hekkelstrand Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nacka Wallenstam IBK (B) (Div 4) 3 3 0 0 15-7 8 9
2. Vendelsö IK (A) (Div 3) 3 2 0 1 14-11 3 6
3. Värmdö IF (C) (Div 4) 3 1 0 2 9-10 -1 3
4. Högalids IF (B) (Div 5) 3 0 0 3 7-17 -10 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. Herr Grupp 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-04 12:00 150068002 Sköndals IK A (Div 3) - Töjnan IBK (Div 4) 8 - 2 Alexander Rosén, Anthon Rosén Kvarnängshallen
2021-09-04 18:00 150068005 Töjnan IBK (Div 4) - Atletic Blåsut FC 4 - 5 Magnus Berg, Johan Larsson Kvarnängshallen
2021-09-05 14:00 150068003 Atletic Blåsut FC - Sköndals IK A (Div 3) 2 - 16 William Hilmersson, Stefano Bianque Kvarnängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sköndals IK A (Div 3) 2 2 0 0 24-4 20 6
2. Atletic Blåsut FC 2 1 0 1 7-20 -13 3
3. Töjnan IBK (Div 4) 2 0 0 2 6-13 -7 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. Herr Grupp 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-04 13:00 150069001 Nynäshamns IBK (A) (Div 4) - Älta IF (Div 4) 7 - 2 Anthon Rosén, Alexander Rosén Kvarnängshallen
2021-09-04 14:00 150069002 Segeltorps IF (Div 5) - Vaxholms IBF (A) (Div 3) 3 - 5 Alexander Rosén, Anthon Rosén Kvarnängshallen
2021-09-04 19:00 150069005 Vaxholms IBF (A) (Div 3) - Nynäshamns IBK (A) (Div 4) WO (5 - 0) , Johan Larsson Kvarnängshallen
2021-09-05 11:00 150069004 Vaxholms IBF (A) (Div 3) - Älta IF (Div 4) 10 - 3 Lars Sundlöf, Johan Larsson Kvarnängshallen
2021-09-05 12:00 150069003 Nynäshamns IBK (A) (Div 4) - Segeltorps IF (Div 5) 5 - 5 William Hilmersson, Stefano Bianque Kvarnängshallen
2021-09-05 18:00 150069006 Älta IF (Div 4) - Segeltorps IF (Div 5) 3 - 7 William Hilmersson, Stefano Bianque Kvarnängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vaxholms IBF (A) (Div 3) 3 3 0 0 20-6 14 9
2. Segeltorps IF (Div 5) 3 1 1 1 15-13 2 4
3. Nynäshamns IBK (A) (Div 4) 3 1 1 1 12-12 0 4
4. Älta IF (Div 4) 3 0 0 3 8-24 -16 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. Herr Grupp 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-04 11:00 150070001 Huvudstadens IBK (Div 3) - Tungelsta IF (B) (Div 4) 3 - 6 Håkan Augustsson, Linus Warrenstein Hässelbyhallen
2021-09-04 12:00 150070002 Hässelby SK IBK (B) (Div 5) - IK Tomtberga (A) (Div 4) 2 - 0 Linus Warrenstein, Håkan Augustsson Hässelbyhallen
2021-09-04 17:00 150070005 IK Tomtberga (A) (Div 4) - Huvudstadens IBK (Div 3) 0 - 10 Totte Hallgren, William Albrecht Hässelbyhallen
2021-09-05 11:00 150070004 IK Tomtberga (A) (Div 4) - Tungelsta IF (B) (Div 4) OW (0 - 5) Hässelbyhallen
2021-09-05 12:00 150070003 Huvudstadens IBK (Div 3) - Hässelby SK IBK (B) (Div 5) 9 - 8 Sabina Åström, Ida Sandberg Hässelbyhallen
2021-09-05 17:00 150070006 Tungelsta IF (B) (Div 4) - Hässelby SK IBK (B) (Div 5) 6 - 4 Totte Hallgren, Jonatan Svahn Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tungelsta IF (B) (Div 4) 3 3 0 0 17-7 10 9
2. Huvudstadens IBK (Div 3) 3 2 0 1 22-14 8 6
3. Hässelby SK IBK (B) (Div 5) 3 1 0 2 14-15 -1 3
4. IK Tomtberga (A) (Div 4) 3 0 0 3 0-17 -17 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. Herr Grupp 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-04 14:00 150071002 Salems IF (B) (Div 4) - Ingarö IF (A) (Div 3) 10 - 10 Shabbir Ahmed, Alexander Hellström Värmdö sporthall
2021-09-04 19:00 150071005 Ingarö IF (A) (Div 3) - Järfälla IBK (B) (Div 5) 10 - 4 Arne Brovig, Osama Abaied Värmdö sporthall
2021-09-05 12:00 150071003 Järfälla IBK (B) (Div 5) - Salems IF (B) (Div 4) 2 - 6 Magnus Berg, Shabbir Ahmed Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingarö IF (A) (Div 3) 2 1 1 0 20-14 6 4
2. Salems IF (B) (Div 4) 2 1 1 0 16-12 4 4
3. Järfälla IBK (B) (Div 5) 2 0 0 2 6-16 -10 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. Herr Grupp 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-04 10:00 150072002 Hammarby IF IBF (B) (Div 4) - Hammarbyhöjden IBK (Div 3) 5 - 8 William Hilmersson, Stefano Bianque Farstahallen 1
2021-09-04 15:00 150072004 Hammarby IF IBF (B) (Div 4) - Farsta IBK (B) (Div 5) 7 - 6 Niklas Lundberg, Tobias Jansson Farstahallen 1
2021-09-04 18:00 150072005 Bergfoten IBK (Div 4) - Hammarbyhöjden IBK (Div 3) 3 - 9 William Hilmersson, Stefano Bianque Farstahallen 1
2021-09-05 15:00 150072008 Farsta IBK (B) (Div 5) - Hammarbyhöjden IBK (Div 3) 3 - 4 William Albrecht, Tobias Jansson Farstahallen 1
2021-09-05 16:00 150072007 Hammarby IF IBF (B) (Div 4) - Bergfoten IBK (Div 4) 3 - 5 Jakub Horyna, Martin Eriksson Farstahallen 1
2021-09-05 10:00 150072009 Bergfoten IBK (Div 4) - Farsta IBK (B) (Div 5) 6 - 5 Håkan Augustsson, Linus Warrenstein Farstahallen 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hammarbyhöjden IBK (Div 3) 3 3 0 0 21-11 10 9
2. Bergfoten IBK (Div 4) 3 2 0 1 14-17 -3 6
3. Hammarby IF IBF (B) (Div 4) 3 1 0 2 15-19 -4 3
4. Farsta IBK (B) (Div 5) 3 0 0 3 14-17 -3 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis