Flickor Röd 12-16 år (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Div 1 Gävleborg (-04-05)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-13 11:30 054509003 Norrsundets IF F05-07 - Valbo IBF F05 3 - 4 Torbjörn Ström, Jaad Abou Chaaya Norrsundets Sporthall
2019-10-13 19:00 054509001 Hudik/Björkberg IBK F05-06 - Strömsbro IF F05 1 - 2 Tomas Eriksson, Michael Hoek OilQuick Arena
2019-10-19 14:00 054509008 Sandvikens AIK 06/07 - Norrsundets IF F05-07 1 - 4 Pär Hedlund, Johan Andersson Arena Jernvallen
2019-10-19 16:15 054509005 Strömsbro IF F05 - FBC Bollnäs F04-05 6 - 2 Alfons Eriksson, Reine Schröder Alfahallen - Gavlehov
2019-10-27 11:00 054509006 Valbo IBF F05 - Hudik/Björkberg IBK F05-06 3 - 4 Hampus Andersson, Mattias Dahlqvist Ludvigbergsskolan
2019-10-26 09:30 054509012 IK Sätra F04-05 - Norrsundets IF F05-07 0 - 5 Karim Boudiaf, Benny Grönblad Träffen Arena
2019-10-26 11:00 054509011 Hudik/Björkberg IBK F05-06 - Sandvikens AIK 06/07 7 - 4 Tomas Eriksson, Moa Thorsén OilQuick Arena
2019-11-08 19:00 054509010 Strömsbro IF F05 - Valbo IBF F05 1 - 3 Torbjörn Ström, Anton Rapp Testebo Arena
2019-11-02 10:00 054509015 Sandvikens AIK 06/07 - Strömsbro IF F05 6 - 5 Imre Mattsson-Åkerlund, Johan Andersson Arena Jernvallen
2019-11-02 10:30 054509016 IK Sätra F04-05 - Hudik/Björkberg IBK F05-06 2 - 4 Torbjörn Ström, Anton Rapp Träffen Arena
2019-11-02 11:00 054509013 Valbo IBF F05 - FBC Bollnäs F04-05 4 - 3 Hampus Andersson, Anders Löfgren Ludvigbergsskolan
2019-11-10 11:00 054509018 Valbo IBF F05 - Sandvikens AIK 06/07 5 - 1 Torbjörn Ström, Kjell Mogren Ludvigbergsskolan
2019-11-10 15:30 054509020 Strömsbro IF F05 - IK Sätra F04-05 2 - 0 Oliver Parment, Gustav Johansson Testebo Arena
2019-11-16 11:00 054509023 IK Sätra F04-05 - Valbo IBF F05 2 - 5 Thomas Sterner, Anders Löfgren Alfahallen - Gavlehov
2019-11-16 14:00 054509021 Sandvikens AIK 06/07 - FBC Bollnäs F04-05 12 - 1 Benny Grönblad, Rikard Karlsson Bessemerhallen
2019-11-23 11:15 054509026 Sandvikens AIK 06/07 - IK Sätra F04-05 3 - 4 e.förl. Imre Mattsson-Åkerlund, Kjell Mogren Arena Jernvallen
2019-11-24 12:40 054509025 FBC Bollnäs F04-05 - Norrsundets IF F05-07 1 - 4 Johnny Sundberg, Moa Thorsén Bollnäs Sporthall A
2020-03-15 12:01 054509099 Valbo IBF F05 - FBC Bollnäs F04-05 Valbo Sportcentrum
2019-11-30 11:00 054509029 IK Sätra F04-05 - FBC Bollnäs F04-05 2 - 1 Karim Boudiaf, Roger Morin Träffen Arena
2019-12-01 10:30 054509030 Hudik/Björkberg IBK F05-06 - Norrsundets IF F05-07 3 - 5 Anders Östlund, Kristin Jonsson OilQuick Arena
2020-02-02 14:15 054509097 FBC Bollnäs F04-05 - IK Sätra F04-05 4 - 7 Leif Sundberg, Michael Hoek Bollnäs Sporthall B
2019-12-14 12:40 054509033 FBC Bollnäs F04-05 - Hudik/Björkberg IBK F05-06 0 - 4 Anders Fernlund, Jimmy Löfgren Bollnäs Sporthall B
2019-12-14 17:00 054509034 Norrsundets IF F05-07 - Strömsbro IF F05 4 - 3 Roger Morin, Anders Löfgren Norrsundets Sporthall
2020-01-10 19:15 054509093 Valbo IBF F05 - IK Sätra F04-05 1 - 1 e.förl. Oliver Parment, Gustav Johansson Valbo Sportcentrum
2019-12-21 11:00 054509039 Valbo IBF F05 - Norrsundets IF F05-07 3 - 2 Rikard Karlsson, Robin Andersson Ludvigbergsskolan
2020-02-07 19:00 054509037 Strömsbro IF F05 - Hudik/Björkberg IBK F05-06 1 - 5 Karim Boudiaf, Roger Morin Testebo Arena
2020-01-11 11:00 054509044 Norrsundets IF F05-07 - Sandvikens AIK 06/07 4 - 3 Mattias Dahlqvist, Roger Morin Norrsundets Sporthall
2020-01-11 12:10 054509041 FBC Bollnäs F04-05 - Strömsbro IF F05 4 - 0 Patric Jonsson, Per-Olov Nilsson Bollnäs Sporthall A
2020-01-12 12:30 054509042 Hudik/Björkberg IBK F05-06 - Valbo IBF F05 3 - 3 e.förl. Michael Hoek, Robert Mårtensson OilQuick Arena
2020-01-18 11:30 054509048 Norrsundets IF F05-07 - IK Sätra F04-05 2 - 0 Hampus Andersson, Thomas Sterner Norrsundets Sporthall
2020-01-18 12:45 054509046 Valbo IBF F05 - Strömsbro IF F05 7 - 1 Ida Markusson, Tuva Andersson Valbo Sportcentrum
2020-03-26 18:30 054509047 Sandvikens AIK 06/07 - Hudik/Björkberg IBK F05-06 Arena Jernvallen
2020-01-19 14:45 054509049 FBC Bollnäs F04-05 - Valbo IBF F05 3 - 2 Jimmy Löfgren, Anna Lindgren Bollnäs Sporthall B
2020-01-26 15:30 054509052 Hudik/Björkberg IBK F05-06 - IK Sätra F04-05 3 - 6 Michael Hoek, Robert Mårtensson OilQuick Arena
2020-02-21 19:15 054509051 Strömsbro IF F05 - Sandvikens AIK 06/07 1 - 4 Hampus Andersson, Anders Löfgren Alfahallen - Gavlehov
2020-02-02 09:30 054509054 Sandvikens AIK 06/07 - Valbo IBF F05 0 - 5 Daniel Ahlin, Martin Stenberg Arena Jernvallen
2020-02-04 17:45 054509056 IK Sätra F04-05 - Strömsbro IF F05 4 - 5 Faraz Arabshoorabi, Jaad Abou Chaaya Träffen Arena
2019-11-15 19:45 054509098 Strömsbro IF F05 - Norrsundets IF F05-07 2 - 3 Reine Schröder, Martin Stenberg Nynäshallen
2020-02-08 11:00 054509059 Valbo IBF F05 - IK Sätra F04-05 2 - 2 e.förl. Imre Mattsson-Åkerlund, Martin Stenberg Valbo Sportcentrum
2020-02-09 11:10 054509057 FBC Bollnäs F04-05 - Sandvikens AIK 06/07 6 - 5 Patric Jonsson, Jimmy Löfgren Bollnäs Sporthall A
2020-02-09 18:30 054509094 Hudik/Björkberg IBK F05-06 - Strömsbro IF F05 1 - 4 Mikael Wiberg, Mats Sjöqvist OilQuick Arena
2020-02-01 16:00 054509101 Norrsundets IF F05-07 - Sandvikens AIK 06/07 4 - 2 Mattias Dahlqvist, Anders Löfgren Norrsundets Sporthall
2020-02-15 10:15 054509062 IK Sätra F04-05 - Sandvikens AIK 06/07 3 - 4 Ludvig Hermansson, Gabriel Hermansson Träffen Arena
2020-02-15 12:00 054509061 Norrsundets IF F05-07 - FBC Bollnäs F04-05 3 - 2 Hampus Andersson, Mattias Dahlqvist Norrsundets Sporthall
2020-02-16 11:00 054509095 Hudik/Björkberg IBK F05-06 - Sandvikens AIK 06/07 3 - 12 Tomas Eriksson, Mikael Wiberg Aktivitetshallen
2020-03-22 14:15 054509100 FBC Bollnäs F04-05 - Sandvikens AIK 06/07 Bollnäs Sporthall B
2020-02-23 12:30 054509066 Norrsundets IF F05-07 - Hudik/Björkberg IBK F05-06 2 - 1 Torbjörn Ström, Roger Morin Norrsundets Sporthall
2020-02-23 12:40 054509065 FBC Bollnäs F04-05 - IK Sätra F04-05 2 - 3 Anders Fernlund, Jimmy Löfgren Bollnäs Sporthall A
2020-02-29 14:30 054509096 IK Sätra F04-05 - Hudik/Björkberg IBK F05-06 3 - 6 Oliver Parment, Pär Hedlund Träffen Arena
2020-03-08 10:30 054509069 Hudik/Björkberg IBK F05-06 - FBC Bollnäs F04-05 5 - 2 Per-Olov Nilsson, Mats Sjöqvist OilQuick Arena
2020-03-08 15:00 054509070 Strömsbro IF F05 - Norrsundets IF F05-07 0 - 2 Daniel Ahlin, Anton Rapp Testebo Arena
2020-03-07 11:00 054509076 Valbo IBF F05 - Hudik/Björkberg IBK F05-06 4 - 3 Reine Schröder, Roger Morin Valbo Sportcentrum
2020-03-07 12:30 054509075 Norrsundets IF F05-07 - FBC Bollnäs F04-05 5 - 3 Hugo Jonsson, Alfons Eriksson Norrsundets Sporthall
2020-03-07 14:30 054509073 IK Sätra F04-05 - Strömsbro IF F05 5 - 4 e.förl. Celine Pettersson, Faraz Arabshoorabi Träffen Arena
2020-03-14 10:15 054509078 Strömsbro IF F05 - Valbo IBF F05 Testebo Arena
2020-03-14 12:40 054509077 FBC Bollnäs F04-05 - Hudik/Björkberg IBK F05-06 Bollnäs Sporthall B
2020-03-15 17:15 054509091 Sandvikens AIK 06/07 - Strömsbro IF F05 Arena Jernvallen
2020-03-14 16:00 054509092 IK Sätra F04-05 - Norrsundets IF F05-07 Träffen Arena
2020-03-21 16:30 054509082 Hudik/Björkberg IBK F05-06 - Norrsundets IF F05-07 Aktivitetshallen
2020-03-29 10:00 054509089 Sandvikens AIK 06/07 - Valbo IBF F05 Arena Jernvallen
2020-03-08 12:30 054509087 Sandvikens AIK 06/07 - IK Sätra F04-05 12 - 6 Pär Hedlund, Johan Andersson Arena Jernvallen
2020-03-28 14:00 054509085 Strömsbro IF F05 - FBC Bollnäs F04-05 Testebo Arena
2020-03-31 18:30 054509086 Norrsundets IF F05-07 - Valbo IBF F05 Norrsundets Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Norrsundets IF F05-07 15 13 0 (0) 2 52-28 24 39
2. Valbo IBF F05 14 9 3 (0) 2 51-29 22 30
3. Hudik/ Björkberg IBK F05-06 15 7 1 (0) 7 53-53 0 22
4. Sandvikens AIK 06/ 07 14 6 1 (0) 7 69-58 11 19
5. IK Sätra F04-05 17 4 4 (2) 9 50-65 -15 18
6. Strömsbro IF F05 15 5 1 (0) 9 37-51 -14 16
7. FBC Bollnäs F04-05 14 3 0 (0) 11 34-62 -28 9
8. Vakant 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Div 2 Gävleborg (-05-06)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-12 18:00 054510004 Sandvikens AIK F06/07 - Storviks IF 11 - 1 Reine Schröder, Magnus Nordahl Arena Jernvallen
2019-10-13 13:45 054510001 Gävle GIK F06 - Valbo IBF F06 4 - 6 Benny Grönblad, Robin Andersson Alfahallen - Gavlehov
2020-03-14 00:00 054510003 IK Ljusdal F04-06 - Strömsbro IF F06 Giganten
2019-10-19 09:00 054510006 Strömsbro IF F06 - Valbo IBF F06 3 - 4 Gabriel Hermansson, Mattias Dahlqvist Alfahallen - Gavlehov
2019-10-19 10:00 054510005 Söderhamns IBF F05/06 - Gävle GIK F06 4 - 3 Anna Lindgren, Joakim Lindgren Idrottshallen, Söderhamn
2019-10-19 10:30 054510008 Sandvikens AIK F06/07 - IK Ljusdal F04-06 2 - 5 Pär Hedlund, Johan Andersson Arena Jernvallen
2019-10-26 11:30 054510009 Gävle GIK F06 - Strömsbro IF F06 4 - 10 Karim Boudiaf, Benny Grönblad Träffen Arena
2019-10-26 14:30 054510010 Söderhamns IBF F05/06 - Storviks IF 4 - 2 Moa Thorsén, Anders Östlund Idrottshallen, Söderhamn
2019-10-27 13:15 054510011 Valbo IBF F06 - Sandvikens AIK F06/07 5 - 8 Hampus Andersson, Mattias Dahlqvist Ludvigbergsskolan
2019-11-02 11:45 054510013 Storviks IF - Gävle GIK F06 4 - 1 Reine Schröder, Martin Stenberg Parkhallen
2019-12-01 18:00 054510014 Sandvikens AIK F06/07 - Strömsbro IF F06 3 - 3 e.förl. Tuva Andersson, Ida Markusson Arena Jernvallen
2020-01-06 13:00 054510015 IK Ljusdal F04-06 - Söderhamns IBF F05/06 2 - 1 Michael Hoek, Robert Mårtensson Giganten
2019-10-19 14:30 054510018 Storviks IF - IK Ljusdal F04-06 7 - 6 e.förl. Anders Löfgren, Thomas Sterner Parkhallen
2019-11-09 14:30 054510020 Söderhamns IBF F05/06 - Valbo IBF F06 9 - 2 Mats Sjöqvist, Mikael Wiberg Ljusne Idrottshall
2019-11-10 12:45 054510017 Gävle GIK F06 - Sandvikens AIK F06/07 4 - 10 Celine Pettersson, Jaad Abou Chaaya Träffen Arena
2019-11-16 11:00 054510024 Söderhamns IBF F05/06 - Strömsbro IF F06 4 - 3 Jimmy Löfgren, Anna Lindgren Idrottshallen, Söderhamn
2019-11-16 15:00 054510023 Valbo IBF F06 - Storviks IF 6 - 8 Ida Markusson, Tuva Andersson Ludvigbergsskolan
2020-01-26 13:00 054510021 IK Ljusdal F04-06 - Gävle GIK F06 6 - 2 Mats Sjöqvist, Per-Olov Nilsson Giganten
2019-11-23 09:30 054510027 Sandvikens AIK F06/07 - Söderhamns IBF F05/06 6 - 1 Imre Mattsson-Åkerlund, Kjell Mogren Arena Jernvallen
2019-11-23 14:30 054510026 IK Ljusdal F04-06 - Valbo IBF F06 9 - 4 Mikael Wiberg, Per-Olov Nilsson Giganten
2019-11-24 14:00 054510028 Storviks IF - Strömsbro IF F06 4 - 5 e.förl. Anton Hanstorp, Daniel Ahlin Parkhallen
2019-11-30 10:30 054510029 Valbo IBF F06 - Gävle GIK F06 3 - 2 e.förl. Faraz Arabshoorabi, Rikard Karlsson Ludvigbergsskolan
2019-11-30 11:15 054510031 Strömsbro IF F06 - IK Ljusdal F04-06 4 - 3 Imre Mattsson-Åkerlund, Jaad Abou Chaaya Testebo Arena
2019-12-22 10:00 054510032 Storviks IF - Sandvikens AIK F06/07 1 - 9 Anders Löfgren, Magnus Nordahl Parkhallen
2019-12-15 11:45 054510033 Gävle GIK F06 - Söderhamns IBF F05/06 3 - 3 e.förl. Oliver Parment, Gustav Johansson Novahallen - Gavlehov
2019-12-15 14:30 054510036 IK Ljusdal F04-06 - Sandvikens AIK F06/07 6 - 7 Patric Jonsson, Per-Olov Nilsson Giganten
2019-12-15 15:00 054510034 Valbo IBF F06 - Strömsbro IF F06 6 - 4 Anton Hanstorp, Celine Pettersson Ludvigbergsskolan
2019-12-21 09:00 054510037 Strömsbro IF F06 - Gävle GIK F06 11 - 2 Roger Morin, Anders Löfgren Alfahallen - Gavlehov
2019-12-21 10:00 054510039 Sandvikens AIK F06/07 - Valbo IBF F06 8 - 4 Ida Markusson, Tuva Andersson Arena Jernvallen
2019-12-21 14:00 054510038 Storviks IF - Söderhamns IBF F05/06 1 - 4 Pär Hedlund, Johan Andersson Parkhallen
2020-01-10 19:00 054510042 Strömsbro IF F06 - Sandvikens AIK F06/07 2 - 10 Mats Fernlund, Albin Ljung Testebo Arena
2020-01-11 12:15 054510041 Gävle GIK F06 - Storviks IF 2 - 9 Oliver Parment, Gustav Johansson Testebo Arena
2020-01-11 15:00 054510043 Söderhamns IBF F05/06 - IK Ljusdal F04-06 3 - 4 Mats Fernlund, Jimmy Löfgren Idrottshallen, Söderhamn
2020-01-18 14:30 054510046 IK Ljusdal F04-06 - Storviks IF 6 - 4 Anders Fernlund, Anna Lindgren Giganten
2020-01-18 15:00 054510048 Valbo IBF F06 - Söderhamns IBF F05/06 5 - 6 e.förl. Ida Markusson, Mattias Dahlqvist Ludvigbergsskolan
2020-01-18 16:00 054510045 Sandvikens AIK F06/07 - Gävle GIK F06 16 - 1 Roger Morin, Martin Stenberg Arena Jernvallen
2020-01-26 14:30 054510052 Strömsbro IF F06 - Söderhamns IBF F05/06 2 - 4 Karim Boudiaf, Imre Mattsson-Åkerlund Testebo Arena
2020-02-01 14:30 054510049 Gävle GIK F06 - IK Ljusdal F04-06 2 - 5 Mats Fernlund, Roger Morin Alfahallen - Gavlehov
2020-03-29 15:30 054510051 Storviks IF - Valbo IBF F06 Parkhallen
2020-02-01 11:00 054510054 Valbo IBF F06 - IK Ljusdal F04-06 2 - 4 Ida Markusson, Jaad Abou Chaaya Valbo Sportcentrum
2020-02-01 11:00 054510055 Söderhamns IBF F05/06 - Sandvikens AIK F06/07 3 - 2 Leif Sundberg, Jimmy Löfgren Idrottshallen, Söderhamn
2020-02-02 14:30 054510056 Strömsbro IF F06 - Storviks IF 6 - 5 e.förl. Petter Lundgren, Pär Hedlund Testebo Arena
2020-02-08 11:00 054510059 IK Ljusdal F04-06 - Strömsbro IF F06 2 - 4 Christoffer Johansson, Mats Sjöqvist Giganten
2020-02-08 13:00 054510060 Sandvikens AIK F06/07 - Storviks IF 14 - 1 Nicoline David-Engbrink, Martin Stenberg Arena Jernvallen
2020-02-08 14:00 054510057 Gävle GIK F06 - Valbo IBF F06 2 - 1 e.förl. Kevin Wijk, Celine Pettersson Novahallen - Gavlehov
2020-02-15 09:00 054510062 Strömsbro IF F06 - Valbo IBF F06 9 - 1 Anders Löfgren, Thomas Sterner Novahallen - Gavlehov
2020-02-15 09:30 054510061 Söderhamns IBF F05/06 - Gävle GIK F06 9 - 0 Joakim Lindgren, Anna Lindgren Idrottshallen, Söderhamn
2020-02-15 15:15 054510064 Sandvikens AIK F06/07 - IK Ljusdal F04-06 6 - 4 Benny Grönblad, Magnus Nordahl Arena Jernvallen
2020-02-23 10:30 054510067 Valbo IBF F06 - Sandvikens AIK F06/07 4 - 8 Reine Schröder, Martin Stenberg Ludvigbergsskolan
2020-02-23 14:00 054510066 Söderhamns IBF F05/06 - Storviks IF 4 - 4 e.förl. Robert Mårtensson, Michael Hoek Idrottshallen, Söderhamn
2020-03-04 19:30 054510065 Gävle GIK F06 - Strömsbro IF F06 0 - 1 Celine Pettersson, Mattias Dahlqvist Kunskapsskolans Sporthall
2020-02-29 10:00 054510070 Sandvikens AIK F06/07 - Strömsbro IF F06 7 - 2 Hampus Andersson, Thomas Sterner Arena Jernvallen
2020-03-01 12:30 054510071 IK Ljusdal F04-06 - Söderhamns IBF F05/06 2 - 1 Anders Östlund, Per-Olov Nilsson Giganten
2020-03-08 09:30 054510069 Storviks IF - Gävle GIK F06 6 - 4 Andreas Sjöberg, Martin Stenberg Parkhallen
2020-02-15 11:30 054510074 Storviks IF - IK Ljusdal F04-06 4 - 5 Sebastian Söderström, Magnus Nordahl Parkhallen
2020-03-07 13:45 054510073 Gävle GIK F06 - Sandvikens AIK F06/07 1 - 20 Imre Mattsson-Åkerlund, Martin Stenberg Novahallen - Gavlehov
2020-03-15 14:45 054510076 Söderhamns IBF F05/06 - Valbo IBF F06 Idrottshallen, Söderhamn
2020-03-14 00:00 054510077 IK Ljusdal F04-06 - Gävle GIK F06 Giganten
2020-03-14 11:00 054510079 Valbo IBF F06 - Storviks IF Ludvigbergsskolan
2020-03-14 11:00 054510080 Söderhamns IBF F05/06 - Strömsbro IF F06 Idrottshallen, Söderhamn
2020-03-21 14:00 054510084 Storviks IF - Strömsbro IF F06 Parkhallen
2020-03-22 12:30 054510082 IK Ljusdal F04-06 - Valbo IBF F06 Giganten
2020-03-29 13:30 054510083 Sandvikens AIK F06/07 - Söderhamns IBF F05/06 Arena Jernvallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sandvikens AIK F06/ 07 17 14 1 (0) 2 147-48 99 43
2. IK Ljusdal F04-06 15 10 1 (0) 4 69-53 16 31
3. Söderhamns IBF F05/ 06 15 8 3 (1) 4 60-41 19 28
4. Strömsbro IF F06 15 6 3 (2) 6 69-59 10 23
5. Storviks IF 15 4 4 (1) 7 61-87 -26 17
6. Valbo IBF F06 14 3 3 (1) 8 53-84 -31 13
7. Gävle GIK F06 17 0 3 (1) 14 37-124 -87 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Div 4 Gävleborg (-07-08)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-12 12:00 054512004 Hofors IBK Flick 06-08 - Söderhamns IBF F07-08 3 - 3 Almedina Sörell, Johan Andersson Hoforshallen
2019-10-12 13:30 054512005 Hudik/Björkberg IBK F07-08 - Strömsbro IF F07 4 - 3 Christoffer Johansson, Anders Fernlund OilQuick Arena
2019-10-13 11:45 054512003 Gävle GIK F07 - Valbo IBF F07 1 - 6 Robin Andersson, Benny Grönblad Alfahallen - Gavlehov
2019-10-13 14:15 054512006 IK Ljusdal F07/09 - Sandvikens AIK F08 1 - 5 Mikael Wiberg, Adam Hoek Giganten
2019-10-19 11:00 054512011 Sandvikens AIK F08 - Hofors IBK Flick 06-08 6 - 5 Alfons Eriksson, Ida Markusson Bessemerhallen
2019-10-20 10:00 054512012 IK Ljusdal F07/09 - Hudik/Björkberg IBK F07-08 0 - 7 Mats Fernlund, Anders Fernlund Giganten
2019-10-20 11:00 054512009 Söderhamns IBF F07-08 - FBC Bollnäs F07-08 6 - 4 Niklas Jansson, Moa Thorsén Idrottshallen, Söderhamn
2019-10-20 12:45 054512010 Strömsbro IF F07 - Gävle GIK F07 3 - 2 Oliver Parment, Torbjörn Ström Nynäshallen
2019-10-26 12:40 054512016 FBC Bollnäs F07-08 - Sandvikens AIK F08 3 - 6 Anna Lindgren, Joakim Lindgren Bollnäs Sporthall B
2019-10-27 12:00 054512018 Hofors IBK Flick 06-08 - Hudik/Björkberg IBK F07-08 1 - 10 Nicoline David-Engbrink, Andreas Sjöberg Hoforshallen
2019-10-27 14:30 054512013 Andersbergs IBK F07-08 - Valbo IBF F07 3 - 11 Imre Mattsson-Åkerlund, Karim Boudiaf Andersbergs Sporthall
2020-02-16 15:00 054512017 Gävle GIK F07 - IK Ljusdal F07/09 9 - 2 Celine Pettersson, Mats Fernlund Vallbackskolan
2019-11-03 09:00 054512020 Strömsbro IF F07 - Valbo IBF F07 9 - 7 Reine Schröder, Martin Stenberg Alfahallen - Gavlehov
2019-11-03 10:30 054512019 Söderhamns IBF F07-08 - Andersbergs IBK F07-08 3 - 4 Anna Lindgren, Joakim Lindgren Idrottshallen, Söderhamn
2019-11-03 11:30 054512023 Hudik/Björkberg IBK F07-08 - FBC Bollnäs F07-08 8 - 4 Alfred Rundgren, Adam Hoek OilQuick Arena
2019-11-03 14:00 054512024 Hofors IBK Flick 06-08 - Gävle GIK F07 3 - 8 Johan Andersson, Anton Hanstorp Hoforshallen
2019-11-10 13:30 054512025 Andersbergs IBK F07-08 - Strömsbro IF F07 3 - 9 Pär Hedlund, Johan Andersson Andersbergs Sporthall
2019-11-10 16:05 054512030 FBC Bollnäs F07-08 - Gävle GIK F07 7 - 5 Anders Fernlund, Jimmy Löfgren Bollnäs Sporthall A
2019-11-10 17:30 054512027 Valbo IBF F07 - IK Ljusdal F07/09 15 - 5 Tuva Andersson, Ida Markusson Ludvigbergsskolan
2020-02-07 19:00 054512026 Söderhamns IBF F07-08 - Sandvikens AIK F08 1 - 4 Joakim Lindgren, Anna Lindgren Idrottshallen, Söderhamn
2019-11-16 10:30 054512033 Hudik/Björkberg IBK F07-08 - Söderhamns IBF F07-08 9 - 1 Christoffer Johansson, Anders Östlund OilQuick Arena
2019-11-17 14:00 054512034 Hofors IBK Flick 06-08 - Valbo IBF F07 5 - 10 Anton Hanstorp, Roger Collin Hoforshallen
2019-11-17 14:15 054512031 Sandvikens AIK F08 - Andersbergs IBK F07-08 5 - 3 Mattias Dahlqvist, Kjell Mogren Bessemerhallen
2019-12-15 10:30 054512032 IK Ljusdal F07/09 - Strömsbro IF F07 3 - 10 Emilia Åsén, Per-Olov Nilsson Giganten
2019-11-24 13:00 054512040 Söderhamns IBF F07-08 - Gävle GIK F07 9 - 2 Tomas Eriksson, Per-Olov Nilsson Idrottshallen, Söderhamn
2019-11-24 14:15 054512039 Strömsbro IF F07 - Hofors IBK Flick 06-08 10 - 2 Benny Grönblad, Thomas Sterner Träffen Arena
2019-11-24 15:00 054512041 Valbo IBF F07 - FBC Bollnäs F07-08 19 - 3 Celine Pettersson, Tuva Andersson Ludvigbergsskolan
2019-11-24 16:00 054512038 Sandvikens AIK F08 - Hudik/Björkberg IBK F07-08 6 - 4 Johan Andersson, Kjell Mogren Arena Jernvallen
2020-01-12 09:30 054512037 Andersbergs IBK F07-08 - IK Ljusdal F07/09 6 - 2 Anders Löfgren, Thomas Sterner Andersbergs Sporthall
2019-11-10 13:00 054512044 Hofors IBK Flick 06-08 - IK Ljusdal F07/09 8 - 0 Reine Schröder, Martin Stenberg Hoforshallen
2019-12-01 10:40 054512046 FBC Bollnäs F07-08 - Strömsbro IF F07 2 - 10 Johnny Sundberg, Jimmy Löfgren Bollnäs Sporthall B
2019-12-01 12:30 054512043 Hudik/Björkberg IBK F07-08 - Andersbergs IBK F07-08 10 - 5 Kristin Jonsson, Anders Östlund OilQuick Arena
2020-03-07 16:00 054512045 Gävle GIK F07 - Sandvikens AIK F08 5 - 0 Imre Mattsson-Åkerlund, Martin Stenberg Novahallen - Gavlehov
2019-12-14 12:30 054512051 IK Ljusdal F07/09 - FBC Bollnäs F07-08 6 - 5 Gustav Bergshem, Adam Hoek Giganten
2019-12-15 10:00 054512050 Hudik/Björkberg IBK F07-08 - Gävle GIK F07 4 - 1 Anders Östlund, Alfred Rundgren OilQuick Arena
2019-12-15 11:00 054512049 Andersbergs IBK F07-08 - Hofors IBK Flick 06-08 7 - 3 Torbjörn Ström, Isak Johansson Andersbergs Sporthall
2019-12-15 17:45 054512054 Söderhamns IBF F07-08 - Valbo IBF F07 1 - 9 Joakim Lindgren, Anna Lindgren Idrottshallen, Söderhamn
2019-11-09 13:10 054512056 FBC Bollnäs F07-08 - Hofors IBK Flick 06-08 2 - 1 Anders Fernlund, Jimmy Löfgren Bollnäs Sporthall A
2019-12-19 19:15 054512059 Valbo IBF F07 - Sandvikens AIK F08 7 - 8 Pär Hedlund, Johan Andersson Ludvigbergsskolan
2019-12-22 10:00 054512055 Gävle GIK F07 - Andersbergs IBK F07-08 5 - 3 Torbjörn Ström, Alfons Eriksson Alfahallen - Gavlehov
2019-12-22 11:00 054512060 Söderhamns IBF F07-08 - Strömsbro IF F07 3 - 8 Joakim Lindgren, Anna Lindgren Idrottshallen, Söderhamn
2019-11-30 15:15 054512065 IK Ljusdal F07/09 - Söderhamns IBF F07-08 3 - 7 Christoffer Johansson, Mikael Wiberg Giganten
2020-01-11 09:30 054512064 Hudik/Björkberg IBK F07-08 - Valbo IBF F07 1 - 1 Adam Hoek, Michael Hoek OilQuick Arena
2020-01-11 10:00 054512066 Sandvikens AIK F08 - Strömsbro IF F07 4 - 4 Kevin Wijk, Anton Rapp Bessemerhallen
2020-01-11 11:00 054512061 Andersbergs IBK F07-08 - FBC Bollnäs F07-08 4 - 4 Anders Löfgren, Thomas Sterner Andersbergs Sporthall
2020-01-11 17:00 054512070 Söderhamns IBF F07-08 - Hofors IBK Flick 06-08 6 - 4 Mats Fernlund, Jimmy Löfgren Idrottshallen, Söderhamn
2020-01-12 10:30 054512069 Valbo IBF F07 - Gävle GIK F07 6 - 1 Hugo Jonsson, Anton Rapp Ludvigbergsskolan
2020-01-12 12:15 054512071 Strömsbro IF F07 - Hudik/Björkberg IBK F07-08 5 - 0 Ida Markusson, Albin Ljung Testebo Arena
2020-01-12 14:45 054512072 Sandvikens AIK F08 - IK Ljusdal F07/09 4 - 2 Sebastian Söderström, Mattias Dahlqvist Bessemerhallen
2020-01-18 10:00 054512077 Hofors IBK Flick 06-08 - Sandvikens AIK F08 3 - 4 Astrid Haglund, Andreas Sjöberg Hoforshallen
2020-01-18 12:00 054512078 Hudik/Björkberg IBK F07-08 - IK Ljusdal F07/09 16 - 1 Alfred Rundgren, Anders Östlund OilQuick Arena
2020-01-18 14:10 054512075 FBC Bollnäs F07-08 - Söderhamns IBF F07-08 2 - 3 Joakim Lindgren, Jimmy Löfgren Bollnäs Sporthall B
2020-01-19 16:15 054512076 Gävle GIK F07 - Strömsbro IF F07 2 - 1 Kevin Wijk, Anton Rapp Alfahallen - Gavlehov
2020-01-25 10:30 054512079 Valbo IBF F07 - Andersbergs IBK F07-08 9 - 4 Daniel Ahlin, Hugo Jonsson Ludvigbergsskolan
2020-01-26 11:00 054512083 IK Ljusdal F07/09 - Gävle GIK F07 1 - 6 Emilia Åsén, Per-Olov Nilsson Giganten
2020-02-08 10:45 054512084 Hudik/Björkberg IBK F07-08 - Hofors IBK Flick 06-08 7 - 3 Gustav Bergshem, Anders Östlund OilQuick Arena
2020-03-15 15:15 054512082 Sandvikens AIK F08 - FBC Bollnäs F07-08 Bessemerhallen
2020-02-01 13:10 054512089 FBC Bollnäs F07-08 - Hudik/Björkberg IBK F07-08 1 - 7 Mats Sjöqvist, Per-Olov Nilsson Bollnäs Sporthall A
2020-02-02 11:00 054512086 Valbo IBF F07 - Strömsbro IF F07 5 - 5 Hugo Jonsson, Alfons Eriksson Ludvigbergsskolan
2020-02-02 11:30 054512090 Gävle GIK F07 - Hofors IBK Flick 06-08 8 - 2 Jaad Abou Chaaya, Kevin Wijk Alfahallen - Gavlehov
2020-02-02 14:30 054512085 Andersbergs IBK F07-08 - Söderhamns IBF F07-08 3 - 2 Thomas Sterner, Anders Löfgren Andersbergs Sporthall
2019-11-10 08:45 054512092 Sandvikens AIK F08 - Söderhamns IBF F07-08 3 - 9 Allan Lind, Melvin Larsson Bessemerhallen
2020-02-09 11:30 054512093 IK Ljusdal F07/09 - Valbo IBF F07 4 - 11 Emilia Åsén, Anders Fernlund Giganten
2020-02-09 12:15 054512091 Strömsbro IF F07 - Andersbergs IBK F07-08 12 - 1 Imre Mattsson-Åkerlund, Elias Parment Testebo Arena
2020-02-29 11:30 054512096 Gävle GIK F07 - FBC Bollnäs F07-08 5 - 8 Alfons Eriksson, Hugo Jonsson Alfahallen - Gavlehov
2020-02-16 10:00 054512098 Strömsbro IF F07 - IK Ljusdal F07/09 15 - 0 Celine Pettersson, Roger Collin Alfahallen - Gavlehov
2020-02-16 10:30 054512099 Söderhamns IBF F07-08 - Hudik/Björkberg IBK F07-08 1 - 8 Per-Olov Nilsson, Mats Sjöqvist Idrottshallen, Söderhamn
2020-02-16 10:30 054512100 Valbo IBF F07 - Hofors IBK Flick 06-08 8 - 3 Anders Löfgren, Thomas Sterner Ludvigbergsskolan
2020-02-16 14:15 054512097 Andersbergs IBK F07-08 - Sandvikens AIK F08 4 - 5 Rikard Karlsson, Mattias Dahlqvist Andersbergs Sporthall
2020-02-22 12:00 054512105 Hofors IBK Flick 06-08 - Strömsbro IF F07 2 - 13 Alfons Eriksson, Astrid Haglund Hoforshallen
2020-02-23 10:40 054512107 FBC Bollnäs F07-08 - Valbo IBF F07 5 - 5 Anders Fernlund, Jimmy Löfgren Bollnäs Sporthall A
2020-02-23 11:30 054512104 Hudik/Björkberg IBK F07-08 - Sandvikens AIK F08 3 - 2 Anders Östlund, Alfred Rundgren OilQuick Arena
2020-02-23 15:00 054512103 IK Ljusdal F07/09 - Andersbergs IBK F07-08 1 - 5 Per-Olov Nilsson, Mikael Wiberg Giganten
2020-02-23 15:15 054512106 Gävle GIK F07 - Söderhamns IBF F07-08 7 - 1 Jaad Abou Chaaya, Ludvig Hermansson Nynäshallen
2019-12-01 10:30 054512111 Sandvikens AIK F08 - Gävle GIK F07 5 - 5 , Andreas Sjöberg Bessemerhallen
2020-02-29 15:45 054512112 Strömsbro IF F07 - FBC Bollnäs F07-08 9 - 3 Torbjörn Ström, Celine Pettersson Testebo Arena
2020-03-01 14:15 054512109 Andersbergs IBK F07-08 - Hudik/Björkberg IBK F07-08 0 - 9 Rikard Karlsson, Reine Schröder Andersbergs Sporthall
2020-03-21 12:30 054512110 IK Ljusdal F07/09 - Hofors IBK Flick 06-08 Giganten
2020-03-08 10:30 054512120 Valbo IBF F07 - Söderhamns IBF F07-08 4 - 2 Anton Hanstorp, Magnus Undén Ludvigbergsskolan
2020-03-08 11:15 054512116 Gävle GIK F07 - Hudik/Björkberg IBK F07-08 2 - 10 Roger Morin, Markus Renström Novahallen - Gavlehov
2020-03-08 12:00 054512115 Hofors IBK Flick 06-08 - Andersbergs IBK F07-08 3 - 6 Sebastian Söderström, Astrid Haglund Hoforshallen
2020-03-08 15:10 054512117 FBC Bollnäs F07-08 - IK Ljusdal F07/09 6 - 0 Anders Fernlund, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall B
2020-03-14 14:15 054512125 Sandvikens AIK F08 - Valbo IBF F07 Bessemerhallen
2020-03-15 12:00 054512122 Hofors IBK Flick 06-08 - FBC Bollnäs F07-08 Hoforshallen
2020-03-15 14:15 054512121 Andersbergs IBK F07-08 - Gävle GIK F07 Andersbergs Sporthall
2020-03-15 14:30 054512126 Strömsbro IF F07 - Söderhamns IBF F07-08 Testebo Arena
2019-10-12 11:10 054512127 FBC Bollnäs F07-08 - Andersbergs IBK F07-08 4 - 5 Anna Lindgren, Joakim Lindgren Bollnäs Sporthall B
2020-03-21 17:30 054512132 Strömsbro IF F07 - Sandvikens AIK F08 Testebo Arena
2020-03-22 15:00 054512131 Söderhamns IBF F07-08 - IK Ljusdal F07/09 Idrottshallen, Söderhamn
2020-03-22 17:30 054512130 Valbo IBF F07 - Hudik/Björkberg IBK F07-08 Ludvigbergsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hudik/ Björkberg IBK F07-08 17 14 1 2 117-37 80 43
2. Strömsbro IF F07 16 12 2 2 126-43 83 38
3. Valbo IBF F07 16 11 3 2 133-60 73 36
4. Sandvikens AIK F08 15 10 2 3 67-59 8 32
5. Gävle GIK F07 17 8 1 8 74-71 3 25
6. Andersbergs IBK F07-08 17 7 1 9 66-97 -31 22
7. Söderhamns IBF F07-08 16 6 1 9 58-77 -19 19
8. FBC Bollnäs F07-08 16 4 2 10 63-99 -36 14
9. Hofors IBK Flick 06-08 16 1 1 14 51-108 -57 4
10. IK Ljusdal F07/ 09 16 1 0 15 31-135 -104 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis