Herrjunior (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Herrjunior 99-01
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 10:00 169580003 Onyx IBS - Katrineholms IBF 3 - 1 Daniel Edlund, Emil Lindhe Rosvalla Arena
2018-09-30 13:30 169580002 Strängnäs IBK - Telge SIBK 10 - 4 Christian Engfors, Bethel Zaya Karinslundshallen
2018-10-05 19:00 169580001 Malmköpings IBF / Flens IBF - Torshälla IBK Röd 10 - 2 Christian Engfors, Anton Carlsson Malmköpings Sporthall
2018-10-07 18:30 169580004 Torshälla IBK - Nykvarns IF 2 - 13 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Skjulstahallen A
2018-10-08 19:30 169580006 Katrineholms IBF - Malmköpings IBF / Flens IBF 6 - 4 Aarre Hietanen, Mikael Samuelsson Duveholmshallen A
2018-10-13 13:00 169580007 Nykvarns IF - Strängnäs IBK 8 - 5 Robin Hynninen, Mathias Lindvall Björkestahallen
2018-10-14 14:30 169580005 Torshälla IBK Röd - IFK Gnesta 7 - 6 Christian Engfors, Bethel Zaya Skjulstahallen A
2018-10-14 16:15 169580008 Torshälla IBK - Onyx IBS 5 - 7 Bethel Zaya, Christian Engfors Skjulstahallen A
2018-10-19 19:00 169580011 Malmköpings IBF / Flens IBF - Torshälla IBK 5 - 8 Aarre Hietanen, Mikael Samuelsson Malmköpings Sporthall
2018-10-19 19:30 169580009 IFK Gnesta - Telge SIBK 4 - 6 Mathias Lindvall, Jesper Asplund Frejahallen
2018-10-21 18:00 169580012 Strängnäs IBK - Onyx IBS 2 - 2 Fredrik Wernqvist, Stefan Öberg Thomas Arena
2018-11-13 19:00 169580010 Torshälla IBK Röd - Katrineholms IBF 6 - 4 Christian Engfors, Göran Karlsson Skjulstahallen A
2018-10-28 12:00 169580016 Strängnäs IBK - Malmköpings IBF / Flens IBF 11 - 5 Stefan Öberg, Christian Johnsson Thomas Arena
2018-10-28 17:30 169580013 Katrineholms IBF - IFK Gnesta 6 - 2 Aarre Hietanen, Mikael Samuelsson Duveholmshallen A
2019-02-01 19:30 169580014 Nykvarns IF - Telge SIBK 9 - 5 Robin Hynninen, Jesper Asplund Björkestahallen
2019-03-12 20:15 169580015 Torshälla IBK - Torshälla IBK Röd 5 - 2 Aarre Hietanen, Ej offentliggjord, Göran Karlsson Stiga Sports Arena C
2018-11-09 19:30 169580017 IFK Gnesta - Nykvarns IF 5 - 12 Jesper Asplund, Dennis Wagermark Frejahallen
2018-11-10 13:00 169580019 Telge SIBK - Onyx IBS 4 - 2 Robin Hynninen, Mats Jernmo Västergård Arena A
2018-11-11 14:30 169580018 Torshälla IBK - Katrineholms IBF 3 - 5 Christian Engfors, Anton Carlsson Skjulstahallen A
2018-11-11 17:00 169580020 Torshälla IBK Röd - Strängnäs IBK 3 - 10 Christian Engfors, Anton Carlsson Skjulstahallen A
2018-11-17 10:15 169580024 Malmköpings IBF / Flens IBF - Telge SIBK 3 - 2 Göran Engfors, Mikael Samuelsson Malmköpings Sporthall
2018-11-17 10:30 169580022 Onyx IBS - Nykvarns IF 5 - 5 Bemir Brkic, Rasmus Widén Rosvalla Arena
2018-11-17 14:00 169580021 Torshälla IBK - IFK Gnesta 11 - 3 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Skjulstahallen B
2018-11-18 13:30 169580023 Strängnäs IBK - Katrineholms IBF 9 - 5 Christian Engfors, Anton Carlsson Thomas Arena
2018-11-23 19:30 169580025 IFK Gnesta - Onyx IBS 5 - 3 Bemir Brkic, Rasmus Widén Frejahallen
2018-11-25 12:15 169580027 Nykvarns IF - Malmköpings IBF / Flens IBF 11 - 6 Dennis Wagermark, Patrik Andersén Björkestahallen
2018-11-25 14:30 169580026 Torshälla IBK - Strängnäs IBK 3 - 8 Christian Engfors, Anton Carlsson Skjulstahallen A
2018-11-25 15:30 169580028 Telge SIBK - Torshälla IBK Röd 4 - 2 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Västergård Arena A
2018-12-14 19:00 169580030 Malmköpings IBF / Flens IBF - Onyx IBS 7 - 3 Anton Carlsson, Göran Karlsson Malmköpings Sporthall
2018-12-15 17:30 169580032 Telge SIBK - Katrineholms IBF 4 - 3 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Västergård Arena A
2018-12-16 13:30 169580029 Strängnäs IBK - IFK Gnesta 11 - 2 Christian Engfors, Anton Carlsson Karinslundshallen
2018-12-16 16:00 169580031 Torshälla IBK Röd - Nykvarns IF 4 - 16 Bethel Zaya, Göran Karlsson Skjulstahallen A
2019-01-12 12:00 169580033 IFK Gnesta - Malmköpings IBF / Flens IBF 13 - 7 Patrik Andersén, Håkan Rask Frejahallen
2019-01-13 13:30 169580034 Onyx IBS - Torshälla IBK Röd 6 - 4 Arne Brattehag, Sigge Maurer Ramdalens Sportcenter
2019-01-13 17:00 169580036 Nykvarns IF - Katrineholms IBF 22 - 2 Emil Moberg, Viktor Taavitsainen Björkestahallen
2019-01-13 18:00 169580035 Torshälla IBK - Telge SIBK 1 - 6 Fredrik Wernqvist, Håkan Rask Skjulstahallen A
2019-01-17 19:30 169580040 Nykvarns IF - Torshälla IBK 10 - 1 Göran Karlsson, Filip Broström Björkestahallen
2019-01-20 12:00 169580037 Torshälla IBK Röd - Malmköpings IBF / Flens IBF 6 - 3 Christian Engfors, Filip Broström Skjulstahallen A
2019-01-20 15:15 169580039 Katrineholms IBF - Onyx IBS 7 - 6 Emil Moberg, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen A
2019-01-20 18:30 169580038 Telge SIBK - Strängnäs IBK 4 - 5 Jesper Asplund, Jonas Holm Västergård Arena A
2019-01-25 19:00 169580043 Strängnäs IBK - Nykvarns IF 5 - 5 Fredrik Wernqvist, Göran Engfors Thomas Arena
2019-01-25 19:30 169580041 IFK Gnesta - Torshälla IBK Röd 9 - 9 Emil Moberg, Viktor Taavitsainen Frejahallen
2019-01-26 13:45 169580044 Onyx IBS - Torshälla IBK 5 - 1 Josef Cakici, Admir Brkic Ramdalens Sportcenter
2019-01-28 19:00 169580042 Malmköpings IBF / Flens IBF - Katrineholms IBF 5 - 3 Robin Hynninen, Jesper Asplund Malmköpings Sporthall
2019-01-31 19:30 169580046 Katrineholms IBF - Torshälla IBK Röd 3 - 3 Håkan Rask, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen A
2019-02-03 14:30 169580045 Telge SIBK - IFK Gnesta 5 - 3 Aarre Hietanen, Ivan Wahlström Västergård Arena A
2019-02-03 17:30 169580048 Onyx IBS - Strängnäs IBK 5 - 3 Rasmus Widén, Sigge Maurer Rosvalla C-hall
2019-02-03 18:00 169580047 Torshälla IBK - Malmköpings IBF / Flens IBF 5 - 10 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Skjulstahallen A
2019-02-08 19:00 169580052 Malmköpings IBF / Flens IBF - Strängnäs IBK 7 - 3 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Malmköpings Sporthall
2019-02-09 17:00 169580049 IFK Gnesta - Katrineholms IBF 7 - 5 Jesper Asplund, Robin Hynninen Frejahallen
2019-02-09 18:15 169580050 Telge SIBK - Nykvarns IF 3 - 4 Jonas Holm, Christer Avasjö Västergård Arena A
2019-02-10 16:30 169580051 Torshälla IBK Röd - Torshälla IBK 9 - 3 Stefan Öberg, Dennis Wagermark Skjulstahallen A
2019-02-15 19:00 169580056 Strängnäs IBK - Torshälla IBK Röd 9 - 3 Christian Engfors, Göran Engfors Thomas Arena
2019-02-16 13:15 169580055 Onyx IBS - Telge SIBK 5 - 1 Camilla Örnebro, Sigge Maurer Ramdalens Sportcenter
2019-02-16 19:15 169580053 Nykvarns IF - IFK Gnesta 5 - 1 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Björkestahallen
2019-02-17 16:00 169580054 Katrineholms IBF - Torshälla IBK 4 - 5 Aarre Hietanen, Håkan Rask Duveholmshallen A
2019-02-22 19:30 169580057 IFK Gnesta - Torshälla IBK 8 - 7 Robin Hynninen, Dennis Wagermark Frejahallen
2019-02-23 15:45 169580060 Telge SIBK - Malmköpings IBF / Flens IBF 8 - 0 Viktor Taavitsainen, Emil Moberg Västergård Arena A
2019-02-24 11:00 169580058 Nykvarns IF - Onyx IBS 8 - 3 Mathias Lindvall, Mats Jernmo Björkestahallen
2019-02-25 19:30 169580059 Katrineholms IBF - Strängnäs IBK 3 - 7 Anton Carlsson, Göran Karlsson Duveholmshallen A
2019-03-01 19:00 169580063 Malmköpings IBF / Flens IBF - Nykvarns IF 2 - 13 Robin Hynninen, Dennis Wagermark Malmköpings Sporthall
2019-03-02 13:45 169580062 Strängnäs IBK - Torshälla IBK 8 - 4 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Thomas Arena
2019-03-03 13:15 169580061 Onyx IBS - IFK Gnesta 4 - 1 Anton Carlsson, Sigge Maurer Rosvalla Arena
2019-03-03 14:00 169580064 Torshälla IBK Röd - Telge SIBK 3 - 3 Viktor Taavitsainen, Emil Moberg Skjulstahallen A
2019-03-08 19:00 169580067 Nykvarns IF - Torshälla IBK Röd 19 - 2 Jesper Asplund, Robin Hynninen Björkestahallen
2019-03-08 19:30 169580065 IFK Gnesta - Strängnäs IBK 5 - 13 Richard Himberg, Daniel Edlund Frejahallen
2019-03-09 12:00 169580066 Onyx IBS - Malmköpings IBF / Flens IBF 8 - 8 Arne Brattehag, Sigge Maurer Ramdalens Sportcenter
2019-03-10 15:00 169580068 Katrineholms IBF - Telge SIBK 7 - 4 Håkan Rask, Mikael Samuelsson Duveholmshallen A
2019-03-15 19:00 169580069 Malmköpings IBF / Flens IBF - IFK Gnesta 2 - 4 Håkan Rask, Mikael Samuelsson Malmköpings Sporthall
2019-03-15 19:00 169580071 Telge SIBK - Torshälla IBK 10 - 6 Mattias Lönnborg, Patrik Andersén Västergård Arena A
2019-03-17 16:30 169580070 Torshälla IBK Röd - Onyx IBS 4 - 5 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Stiga Sports Arena A2
2019-03-17 18:30 169580072 Katrineholms IBF - Nykvarns IF 4 - 6 Aarre Hietanen, Håkan Rask Duveholmshallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 16 14 2 0 166-55 111 44
2. Strängnäs IBK 16 11 2 3 119-68 51 35
3. Onyx IBS 16 8 3 5 72-66 6 27
4. Telge SIBK 16 8 1 7 73-67 6 25
5. Malmköpings IBF / Flens IBF 16 6 1 9 84-106 -22 19
6. Katrineholms IBF 16 5 1 10 68-96 -28 16
7. IFK Gnesta 16 5 1 10 78-113 -35 16
8. Torshälla IBK Röd 16 4 3 9 69-115 -46 15
9. Torshälla IBK 16 4 0 12 70-113 -43 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis