Herrar Division 3 (2018/19)

Gruppspel
Herrar Division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 14:00 161200001 Ekbackskyrkans IBK U-lag - Visby IBK U-lag 5 - 24 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Vingåkers Sporthall
2018-09-29 16:30 161200005 IK Standard U-lag - Onyx IBS U-lag 14 - 7 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Skjulstahallen A
2018-09-30 13:30 161200006 Järna SK - Nykvarns IF U-lag 7 - 9 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Hölö Allaktivitetshall
2018-09-30 14:00 161200002 Flens IBF U-lag - Torshälla IBK U-lag 5 - 13 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Hammarvallen
2018-10-06 18:15 161200010 Onyx IBS U-lag - Galagowear FBC Södertälje 2 - 10 Jonas Holm, Christer Avasjö Rosvalla Arena A
2018-10-07 12:00 161200011 Nykvarns IF U-lag - IFK Gnesta U-lag 4 - 5 e.förl. Stefan Öberg, Mattias Lönnborg Björkestahallen
2018-10-07 14:00 161200012 Järna SK - IK Standard U-lag 9 - 6 Arne Brattehag, Sigge Maurer Hölö Allaktivitetshall
2018-10-07 16:00 161200007 Torshälla IBK U-lag - Ekbackskyrkans IBK U-lag 13 - 2 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Skjulstahallen A
2018-10-13 11:45 161200017 Galagowear FBC Södertälje - Järna SK 8 - 6 Jesper Asplund, Göran Karlsson Wasa Sporthall
2018-10-13 14:15 161200015 Visby IBK U-lag - Onyx IBS U-lag 13 - 5 Jonas Jatko, Dennis Wagermark Kvarnängshallen
2018-10-13 16:15 161200018 IFK Gnesta U-lag - IK Standard U-lag 9 - 7 Fredrik Wernqvist, Göran Engfors Frejahallen
2018-10-14 14:00 161200016 Flens IBF U-lag - Nykvarns IF U-lag 6 - 9 Bemir Brkic, Rasmus Widén Hammarvallen
2018-10-16 20:30 161200024 IFK Gnesta U-lag - Galagowear FBC Södertälje 13 - 9 Bemir Brkic, Rasmus Widén Frejahallen
2018-10-21 09:30 161200022 Järna SK - Visby IBK U-lag 9 - 8 Liz Lyander, Robert Lyander Södervärnshallen
2018-10-21 13:00 161200023 IK Standard U-lag - Flens IBF U-lag 8 - 4 Jonas Holm, Kent Erlandsson Skjulstahallen B
2018-10-21 17:00 161200021 Nykvarns IF U-lag - Torshälla IBK U-lag 7 - 4 Ivan Wahlström, Sigge Maurer Björkestahallen
2018-10-24 19:30 161200028 Torshälla IBK U-lag - IK Standard U-lag 7 - 4 Christian Engfors, Göran Karlsson Skjulstahallen A
2018-10-28 13:30 161200025 Ekbackskyrkans IBK U-lag - Onyx IBS U-lag 9 - 17 Aarre Hietanen, Mikael Samuelsson Vingåkers Sporthall
2018-10-28 14:00 161200030 Flens IBF U-lag - Galagowear FBC Södertälje 2 - 18 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Hammarvallen
2018-11-17 16:00 161200029 Visby IBK U-lag - IFK Gnesta U-lag 11 - 6 Abbe Lami, Sadjad Nima Kvarnängshallen
2018-11-03 14:00 161200036 Flens IBF U-lag - Visby IBK U-lag 13 - 12 Patrik Andersén, Dennis Wagermark Hammarvallen
2018-11-04 12:00 161200032 Järna SK - Onyx IBS U-lag 9 - 5 Stefan Öberg, Mattias Lönnborg Hölö Allaktivitetshall
2018-11-04 12:00 161200035 Galagowear FBC Södertälje - Torshälla IBK U-lag 6 - 7 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Pershagens Sporthall
2018-11-04 16:00 161200031 Nykvarns IF U-lag - Ekbackskyrkans IBK U-lag 13 - 0 Ivan Wahlström, Patrik Andersén Björkestahallen
2018-11-07 19:00 161200037 Ekbackskyrkans IBK U-lag - Järna SK 2 - 21 Göran Karlsson, Håkan Rask Vingåkers Sporthall
2018-11-09 19:00 161200038 Nykvarns IF U-lag - IK Standard U-lag 13 - 3 Arne Brattehag, Sigge Maurer Björkestahallen
2018-11-10 14:00 161200042 Torshälla IBK U-lag - Visby IBK U-lag 11 - 7 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Skjulstahallen B
2018-11-10 15:30 161200039 Onyx IBS U-lag - IFK Gnesta U-lag 5 - 7 Arne Brattehag, Sigge Maurer Nyköpings Sporthall
2018-11-13 20:30 161200044 IFK Gnesta U-lag - Järna SK 10 - 8 Bemir Brkic, Admir Brkic Frejahallen
2018-11-17 15:30 161200045 Galagowear FBC Södertälje - Nykvarns IF U-lag 9 - 8 Patrik Andersén, Sigge Maurer Wasa Sporthall
2018-11-17 16:30 161200043 IK Standard U-lag - Ekbackskyrkans IBK U-lag 11 - 6 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Skjulstahallen A
2018-11-18 14:00 161200046 Flens IBF U-lag - Onyx IBS U-lag 7 - 16 Sigge Maurer, Mikael Samuelsson Hammarvallen
2018-11-24 14:30 161200049 Ekbackskyrkans IBK U-lag - IFK Gnesta U-lag 1 - 28 Bemir Brkic, Rasmus Widén Vingåkers Sporthall
2018-11-24 14:30 161200052 Nykvarns IF U-lag - Visby IBK U-lag 13 - 6 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Björkestahallen
2018-11-24 15:00 161200053 Onyx IBS U-lag - Torshälla IBK U-lag 2 - 10 Arne Brattehag, Sigge Maurer Ramdalens Sportcenter
2018-11-24 16:30 161200050 IK Standard U-lag - Galagowear FBC Södertälje 11 - 10 e.förl. Mattias Lönnborg, Stefan Öberg Skjulstahallen A
2018-11-25 12:30 161200051 Järna SK - Flens IBF U-lag 15 - 6 Bemir Brkic, Admir Brkic Hölö Allaktivitetshall
2018-12-01 15:30 161200056 Flens IBF U-lag - IFK Gnesta U-lag 0 - 17 Håkan Rask, Dennis Wagermark Hammarvallen
2018-12-02 13:00 161200055 Galagowear FBC Södertälje - Ekbackskyrkans IBK U-lag 29 - 2 Bemir Brkic, Rasmus Widén Wasa Sporthall
2018-12-02 15:30 161200058 Torshälla IBK U-lag - Järna SK 11 - 5 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Skjulstahallen A
2019-03-09 09:00 161200057 Visby IBK U-lag - IK Standard U-lag 15 - 6 Liz Lyander, Robert Lyander ICA Maxi Arena
2018-12-08 11:30 161200061 Ekbackskyrkans IBK U-lag - Flens IBF U-lag 2 - 15 Johan Nordlander, William Wengelin Vingåkers Sporthall
2018-12-08 16:00 161200063 IFK Gnesta U-lag - Torshälla IBK U-lag 0 - 5 Bemir Brkic, Rasmus Widén Frejahallen
2018-12-09 14:30 161200062 Galagowear FBC Södertälje - Visby IBK U-lag 12 - 8 Bemir Brkic, Rasmus Widén Wasa Sporthall
2018-12-09 18:00 161200066 Nykvarns IF U-lag - Onyx IBS U-lag 6 - 5 Bemir Brkic, Rasmus Widén Björkestahallen
2018-12-15 13:00 161200067 Visby IBK U-lag - Ekbackskyrkans IBK U-lag 18 - 2 Aarre Hietanen, Jonas Jatko Kvarnängshallen
2018-12-15 15:30 161200072 Nykvarns IF U-lag - Järna SK 11 - 1 Dennis Wagermark, Patrik Andersén Björkestahallen
2018-12-15 16:15 161200071 Onyx IBS U-lag - IK Standard U-lag 2 - 9 Camilla Örnebro, Rasmus Widén Ramdalens Sportcenter
2018-12-16 18:00 161200068 Torshälla IBK U-lag - Flens IBF U-lag 13 - 2 Bemir Brkic, Rasmus Widén Skjulstahallen A
2019-01-12 16:00 161200077 IFK Gnesta U-lag - Nykvarns IF U-lag 9 - 9 e.förl. Patrik Andersén, Håkan Rask Frejahallen
2019-01-13 13:30 161200073 Ekbackskyrkans IBK U-lag - Torshälla IBK U-lag 4 - 20 Christian Engfors, Göran Karlsson Vingåkers Sporthall
2019-01-13 14:00 161200078 IK Standard U-lag - Järna SK 6 - 5 Fredrik Wernqvist, Stefan Öberg Skjulstahallen B
2019-03-05 19:30 161200076 Onyx IBS U-lag - Galagowear FBC Södertälje 3 - 20 Niclas Andersson, Sigge Maurer Ramdalens Sportcenter
2019-01-19 13:30 161200082 Nykvarns IF U-lag - Flens IBF U-lag 33 - 1 Arne Brattehag, Sigge Maurer Björkestahallen
2019-01-19 14:00 161200081 Onyx IBS U-lag - Visby IBK U-lag 4 - 13 Fredrik Wernqvist, Daniel Edlund Ramdalens Sportcenter
2019-01-19 14:00 161200084 IK Standard U-lag - IFK Gnesta U-lag 9 - 6 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Skjulstahallen A
2019-01-20 15:00 161200083 Järna SK - Galagowear FBC Södertälje 4 - 8 Sigge Maurer, Patrik Andersén Hölö Allaktivitetshall
2018-10-20 16:30 161200088 Visby IBK U-lag - Järna SK 7 - 4 Liz Lyander, Robert Lyander Södervärnshallen
2019-01-26 12:30 161200090 Galagowear FBC Södertälje - IFK Gnesta U-lag 9 - 9 e.förl. Patrik Andersén, Ivan Wahlström Wasa Sporthall
2019-01-27 14:00 161200089 Flens IBF U-lag - IK Standard U-lag 3 - 11 Aarre Hietanen, Sigge Maurer Hammarvallen
2019-01-27 19:30 161200087 Torshälla IBK U-lag - Nykvarns IF U-lag 7 - 6 Christian Engfors, Göran Karlsson Skjulstahallen A
2018-09-30 15:00 161200095 IFK Gnesta U-lag - Visby IBK U-lag 7 - 11 Patrik Andersén, Dennis Wagermark Frejahallen
2019-02-02 15:00 161200096 Galagowear FBC Södertälje - Flens IBF U-lag 30 - 0 Dennis Wagermark, Ivan Wahlström Wasa Sporthall
2019-02-02 16:30 161200091 Onyx IBS U-lag - Ekbackskyrkans IBK U-lag 15 - 3 Admir Brkic, Camilla Örnebro Ramdalens Sportcenter
2019-02-03 15:30 161200094 IK Standard U-lag - Torshälla IBK U-lag 4 - 5 e.förl. Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Skjulstahallen B
2019-02-09 15:15 161200102 Visby IBK U-lag - Flens IBF U-lag 22 - 5 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Kvarnängshallen
2019-02-10 13:30 161200097 Ekbackskyrkans IBK U-lag - Nykvarns IF U-lag 1 - 26 Anton Carlsson, Göran Karlsson Vingåkers Sporthall
2019-02-10 17:15 161200098 Onyx IBS U-lag - Järna SK 1 - 9 Mattias Lönnborg, Arne Brattehag Ramdalens Sportcenter
2019-02-10 19:00 161200101 Torshälla IBK U-lag - Galagowear FBC Södertälje 14 - 10 Stefan Öberg, Dennis Wagermark Skjulstahallen A
2019-02-12 20:30 161200105 IFK Gnesta U-lag - Onyx IBS U-lag 20 - 5 Viktor Taavitsainen, Sigge Maurer Frejahallen
2019-02-16 14:15 161200108 Visby IBK U-lag - Torshälla IBK U-lag 4 - 5 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Kvarnängshallen
2019-02-16 16:30 161200104 IK Standard U-lag - Nykvarns IF U-lag 10 - 7 Aarre Hietanen, Magnus Nordahl Skjulstahallen A
2019-02-17 15:00 161200103 Järna SK - Ekbackskyrkans IBK U-lag 18 - 0 Mats Jernmo, Rasmus Widén Hölö Allaktivitetshall
2019-02-23 12:00 161200111 Nykvarns IF U-lag - Galagowear FBC Södertälje 11 - 7 Mathias Lindvall, Patrik Andersén Björkestahallen
2019-02-23 13:00 161200110 Järna SK - IFK Gnesta U-lag 9 - 10 Stefan Öberg, Christian Johnsson Hölö Allaktivitetshall
2019-02-24 10:30 161200112 Onyx IBS U-lag - Flens IBF U-lag 8 - 4 Camilla Örnebro, Viktor Taavitsainen Rosvalla Arena A
2019-02-24 13:30 161200109 Ekbackskyrkans IBK U-lag - IK Standard U-lag 7 - 12 Aarre Hietanen, Karl-Gustav Bergström Vingåkers Sporthall
2019-03-02 13:00 161200116 Galagowear FBC Södertälje - IK Standard U-lag 9 - 4 Sigge Maurer, Patrik Andersén Wasa Sporthall
2019-03-02 13:00 161200118 Visby IBK U-lag - Nykvarns IF U-lag 11 - 7 Daniel Karlsson, Daniel Mårtensson Kvarnängshallen
2019-03-02 13:15 161200115 IFK Gnesta U-lag - Ekbackskyrkans IBK U-lag 31 - 1 Mats Jernmo, Dennis Wagermark Frejahallen
2019-03-03 14:00 161200117 Flens IBF U-lag - Järna SK 5 - 20 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Hammarvallen
2019-03-09 16:00 161200119 Torshälla IBK U-lag - Onyx IBS U-lag 3 - 2 e.förl. Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Skjulstahallen B
2019-03-09 13:00 161200123 IK Standard U-lag - Visby IBK U-lag 3 - 8 Liz Lyander, Robert Lyander ICA Maxi Arena
2019-03-10 13:30 161200121 Ekbackskyrkans IBK U-lag - Galagowear FBC Södertälje 4 - 24 Aarre Hietanen, Karl-Gustav Bergström Vingåkers Sporthall
2019-03-10 15:00 161200122 IFK Gnesta U-lag - Flens IBF U-lag 14 - 10 Viktor Taavitsainen, Richard Himberg Frejahallen
2019-03-10 16:15 161200124 Järna SK - Torshälla IBK U-lag 3 - 4 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Hölö Allaktivitetshall
2019-03-16 15:00 161200127 Flens IBF U-lag - Ekbackskyrkans IBK U-lag 17 - 3 Christian Engfors, Göran Engfors Hammarvallen
2019-03-16 15:00 161200132 Onyx IBS U-lag - Nykvarns IF U-lag 4 - 17 Admir Brkic, Camilla Örnebro Rosvalla Arena A
2019-03-16 15:30 161200129 Torshälla IBK U-lag - IFK Gnesta U-lag 10 - 9 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Stiga Sports Arena A2
2019-03-16 17:00 161200128 Visby IBK U-lag - Galagowear FBC Södertälje 8 - 7 Ivan Wahlström, Patrik Andersén Kvarnängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Torshälla IBK U-lag 18 15 2 (2) 1 162-82 80 49
2. Nykvarns IF U-lag 18 12 2 (0) 4 209-96 113 38
3. Visby IBK U-lag 18 12 0 (0) 6 206-124 82 36
4. Galagowear FBC Södertälje 18 11 2 (0) 5 235-116 119 35
5. IFK Gnesta U-lag 18 10 3 (1) 5 210-123 87 34
6. IK Standard U-lag 18 9 2 (1) 7 138-132 6 30
7. Järna SK 18 8 0 (0) 10 162-117 45 24
8. Onyx IBS U-lag 18 4 1 (0) 13 108-183 -75 13
9. Flens IBF U-lag 18 3 0 (0) 15 105-264 -159 9
10. Ekbackskyrkans IBK U-lag 18 0 0 (0) 18 54-352 -298 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis