Röd Flickor (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-02-24 15:40 110400001 Luleå SK Fröd 3/4 5/6 - Öjebyns IBF Fröd 3/4 2 - 2 Sean Limnerius, Axel Wernqvist Kronanhallen
2018-10-19 20:15 110400002 Öjebyns IBF Fröd 3/4 - IBK Luleå Flickor Röd 1/3 3 - 6 Mattis Stanzé, Tobias Fahlman Björklunda Sp
2018-11-18 10:45 110400003 IBK Luleå Flickor Röd 1/3 - Luleå SK Fröd 3/4 5/6 6 - 1 Miroslav Hochel, Johan Degerfalk Örnäsets Sp
2018-11-30 18:30 110400004 Öjebyns IBF Fröd 3/4 - Luleå SK Fröd 3/4 5/6 7 - 3 Mattis Stanzé, Tobias Fahlman Björklunda Sp
2018-12-16 10:45 110400005 IBK Luleå Flickor Röd 1/3 - Öjebyns IBF Fröd 3/4 2 - 4 Annie Ehlin, Josefin Höglund Hälsans hus
2019-01-18 18:00 110400006 Luleå SK Fröd 3/4 5/6 - IBK Luleå Flickor Röd 1/3 0 - 3 Sean Limnerius, Anton Backelind Hertsö Sp
2019-01-25 18:00 110400007 Luleå SK Fröd 3/4 5/6 - Öjebyns IBF Fröd 3/4 1 - 8 Tobias Skogsberg, Sean Limnerius Hertsö Sp
2019-02-17 12:45 110400008 Öjebyns IBF Fröd 3/4 - IBK Luleå Flickor Röd 1/3 3 - 2 Christoffer Flemström, Erik Hansson Björklunda Sp
2019-03-10 18:40 110400009 IBK Luleå Flickor Röd 1/3 - Luleå SK Fröd 3/4 5/6 1 - 2 Sean Limnerius, Johan Kemi Kronanhallen
2019-03-22 20:15 110400010 Öjebyns IBF Fröd 3/4 - Luleå SK Fröd 3/4 5/6 3 - 3 Tobias Fahlman, Mattis Stanzé Björklunda Sp
2019-03-26 18:45 110400011 IBK Luleå Flickor Röd 1/3 - Öjebyns IBF Fröd 3/4 3 - 3 Sean Limnerius, Anton Backelind Kronanhallen
2019-04-02 19:20 110400012 Luleå SK Fröd 3/4 5/6 - IBK Luleå Flickor Röd 1/3 5 - 4 Petter Lindkvist, Anton Backelind Kronanhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Öjebyns IBF Fröd 3/ 4 8 4 3 1 33-22 11 15
2. IBK Luleå Flickor Röd 1/ 3 8 3 1 4 27-21 6 10
3. Luleå SK Fröd 3/ 4 5/ 6 8 2 2 4 17-34 -17 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 11:00 110401001 Öjebyns IBF Fröd 3/4 - Team Kalix IBK Fröd 4/5 3 - 2 Tobias Fahlman, Anton Backelind Björklunda Sp
2018-09-29 11:45 110401002 Sunderby SK Fröd 4 - Luleå SK Fröd 3/4 5/6 3 - 5 Oscar Sundbaum, Axel Wernqvist Sunderby Sp
2018-10-12 18:30 110401004 Öjebyns IBF Fröd 3/4 - Luleå SK Fröd 3/4 5/6 6 - 0 Martin Viklund, Johan Degerfalk Björklunda Sp
2018-10-14 11:00 110401003 Team Kalix IBK Fröd 4/5 - Sunderby SK Fröd 4 5 - 2 Oscar Sundbaum, Axel Wernqvist Sportcity Kalix
2018-10-27 11:45 110401006 Sunderby SK Fröd 4 - Öjebyns IBF Fröd 3/4 2 - 5 Anton Backelind, Miroslav Hochel Sunderby Sp
2018-10-27 12:30 110401005 Luleå SK Fröd 3/4 5/6 - Team Kalix IBK Fröd 4/5 1 - 7 Petter Lindkvist, Sean Limnerius Hertsö Sp
2018-11-09 18:00 110401008 Luleå SK Fröd 3/4 5/6 - Sunderby SK Fröd 4 3 - 1 Sean Limnerius, Lars-Johan Rylander Hertsö Sp
2018-11-09 20:15 110401007 Team Kalix IBK Fröd 4/5 - Öjebyns IBF Fröd 3/4 5 - 3 Henrik Aasa, Mattis Stanzé Sportcity Kalix
2018-11-23 18:00 110401010 Luleå SK Fröd 3/4 5/6 - Öjebyns IBF Fröd 3/4 3 - 6 Sean Limnerius, Sam Ehlin Hertsö Sp
2018-11-25 11:45 110401009 Sunderby SK Fröd 4 - Team Kalix IBK Fröd 4/5 0 - 4 Henrik Aasa, Sean Limnerius Sunderby Sp
2019-01-11 20:15 110401012 Öjebyns IBF Fröd 3/4 - Sunderby SK Fröd 4 8 - 2 Daniel Giornetti, Erik Hansson Björklunda Sp
2019-01-12 11:00 110401011 Team Kalix IBK Fröd 4/5 - Luleå SK Fröd 3/4 5/6 3 - 3 Juha Pasma, Jan Drugge Sportcity Kalix
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Öjebyns IBF Fröd 3/ 4 6 5 0 1 31-14 17 15
2. Team Kalix IBK Fröd 4/ 5 6 4 1 1 26-12 14 13
3. Luleå SK Fröd 3/ 4 5/ 6 6 2 1 3 15-26 -11 7
4. Sunderby SK Fröd 4 6 0 0 6 10-30 -20 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-05 20:15 110402002 Öjebyns IBF Fröd 5/6 - Luleå SK Fröd 3/4 5/6 1 - 3 Terje Skaugvold, Erik Hansson Björklunda Sp
2018-12-02 11:00 110402001 Team Kalix IBK Fröd 4/5 - IBF Argentum 91 Fröd 5/6 4 - 1 Petter Lindkvist, Christer Uggla Sportcity Kalix
2018-10-19 19:00 110402004 Team Kalix IBK Fröd 4/5 - Luleå SK Fröd 3/4 5/6 2 - 2 Juha Pasma, Pasi Ronkainen Sportcity Kalix
2018-11-25 14:00 110402003 IBF Argentum 91 Fröd 5/6 - Öjebyns IBF Fröd 5/6 6 - 1 Johan Degerfalk, Olle Sundstén Arjeplog Sporthall
2018-11-16 19:00 110402006 Öjebyns IBF Fröd 5/6 - Team Kalix IBK Fröd 4/5 0 - 6 Martin Viklund, Daniel Giornetti Björklunda Sp
2018-11-17 12:30 110402005 Luleå SK Fröd 3/4 5/6 - IBF Argentum 91 Fröd 5/6 3 - 1 Miroslav Hochel, Johan Degerfalk Hertsö Sp
2018-12-01 12:30 110402008 Luleå SK Fröd 3/4 5/6 - Öjebyns IBF Fröd 5/6 6 - 0 Axel Wernqvist, Sam Ehlin Hertsö Sp
2019-01-26 11:00 110402007 IBF Argentum 91 Fröd 5/6 - Team Kalix IBK Fröd 4/5 2 - 6 Johan Svanold, Felix Roos Arjeplog Sporthall
2018-12-16 12:00 110402010 Luleå SK Fröd 3/4 5/6 - Team Kalix IBK Fröd 4/5 2 - 2 Axel Wernqvist, Anton Backelind Örnäsets Sp
2018-12-16 12:30 110402009 Öjebyns IBF Fröd 5/6 - IBF Argentum 91 Fröd 5/6 2 - 4 Tobias Fahlman, Mattis Stanzé Björklunda Sp
2019-01-18 20:15 110402012 Team Kalix IBK Fröd 4/5 - Öjebyns IBF Fröd 5/6 0 - 6 Pasi Ronkainen, Juha Pasma Sportcity Kalix
2019-01-20 11:00 110402011 IBF Argentum 91 Fröd 5/6 - Luleå SK Fröd 3/4 5/6 2 - 4 Pasi Ronkainen, Johan Nyström Arjeplog Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Luleå SK Fröd 3/ 4 5/ 6 6 4 2 0 20-8 12 14
2. Team Kalix IBK Fröd 4/ 5 6 3 2 1 20-13 7 11
3. IBF Argentum 91 Fröd 5/ 6 6 2 0 4 16-20 -4 6
4. Öjebyns IBF Fröd 5/ 6 6 1 0 5 10-25 -15 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 13:00 110403001 IBF Argentum 91 Fröd 5/6 - Luleå SK Fröd 6/7 5 - 4 Johan Degerfalk, Maja Norrby Arjeplog Sporthall
2019-02-10 15:40 110403002 Luleå SK Fröd 3/4 5/6 - Öjebyns IBF Fröd 5/6 9 - 1 Annie Ehlin, Sam Ehlin Kronanhallen
2018-11-04 12:30 110403003 Luleå SK Fröd 6/7 - Haparanda AIK Fröd 6/7 2 - 4 Hertsö Sp
2019-01-20 11:00 110403004 IBF Argentum 91 Fröd 5/6 - Luleå SK Fröd 3/4 5/6 2 - 4 Arjeplog Sporthall
2018-10-24 19:00 110403006 Luleå SK Fröd 3/4 5/6 - Luleå SK Fröd 6/7 2 - 1 Annie Ehlin, Sam Ehlin Hertsö Sp
2018-10-28 13:00 110403005 Haparanda AIK Fröd 6/7 - Öjebyns IBF Fröd 5/6 6 - 3 Petter Lindkvist, Josefin Höglund Idrottshuset Haparanda
2018-11-09 18:30 110403007 Öjebyns IBF Fröd 5/6 - Luleå SK Fröd 6/7 2 - 5 Martin Viklund, Anton Backelind Björklunda Sp
2019-02-09 11:00 110403008 IBF Argentum 91 Fröd 5/6 - Haparanda AIK Fröd 6/7 5 - 4 Pasi Ronkainen, Juha Pasma Arjeplog Sporthall
2018-11-25 11:00 110403009 IBF Argentum 91 Fröd 5/6 - Öjebyns IBF Fröd 5/6 6 - 1 Johan Degerfalk, Olle Sundstén Arjeplog Sporthall
2018-11-25 12:00 110403010 Haparanda AIK Fröd 6/7 - Luleå SK Fröd 3/4 5/6 3 - 2 Jörgen Eriksson, Petter Lindkvist Idrottshuset Haparanda
2019-01-11 18:30 110403012 Öjebyns IBF Fröd 5/6 - Luleå SK Fröd 3/4 5/6 1 - 4 Daniel Giornetti, Erik Hansson Björklunda Sp
2019-01-12 12:30 110403011 Luleå SK Fröd 6/7 - IBF Argentum 91 Fröd 5/6 7 - 3 Josefin Höglund, Annie Ehlin Hertsö Sp
2018-11-17 12:30 110403014 Luleå SK Fröd 3/4 5/6 - IBF Argentum 91 Fröd 5/6 3 - 1 Hertsö Sp
2019-01-27 14:00 110403013 Haparanda AIK Fröd 6/7 - Luleå SK Fröd 6/7 3 - 1 Pasi Ronkainen, Juha Pasma Idrottshuset Haparanda
2019-02-06 19:00 110403016 Luleå SK Fröd 6/7 - Luleå SK Fröd 3/4 5/6 3 - 1 Anton Backelind, Sam Ehlin Hertsö Sp
2019-02-10 12:45 110403015 Öjebyns IBF Fröd 5/6 - Haparanda AIK Fröd 6/7 1 - 6 Conny Björnfot, Tobias Fahlman Björklunda Sp
2018-11-24 14:00 110403018 Haparanda AIK Fröd 6/7 - IBF Argentum 91 Fröd 5/6 8 - 4 Pasi Ronkainen, Juha Pasma Idrottshuset Haparanda
2019-03-11 19:00 110403017 Luleå SK Fröd 6/7 - Öjebyns IBF Fröd 5/6 2 - 3 Miroslav Hochel, Oscar Sundbaum Hertsö Sp
2019-03-16 12:30 110403020 Luleå SK Fröd 3/4 5/6 - Haparanda AIK Fröd 6/7 4 - 1 Annie Ehlin, Sam Ehlin Hertsö Sp
2019-03-24 13:00 110403019 Öjebyns IBF Fröd 5/6 - IBF Argentum 91 Fröd 5/6 1 - 6 Tobias Fahlman, Mattis Stanzé Björklunda Sp
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Luleå SK Fröd 3/ 4 5/ 6 8 6 0 2 29-13 16 18
2. Haparanda AIK Fröd 6/ 7 8 6 0 2 35-22 13 18
3. IBF Argentum 91 Fröd 5/ 6 8 4 0 4 32-32 0 12
4. Luleå SK Fröd 6/ 7 8 3 0 5 25-23 2 9
5. Öjebyns IBF Fröd 5/ 6 8 1 0 7 13-44 -31 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-30 11:45 110404001 Sunderby SK Fröd 7 - Jokkmokks SK Fröd 7 10 - 2 Lars-Johan Rylander, Sean Limnerius Sunderby Sp
2018-11-30 18:00 110404002 Team Kalix IBK Fröd 7 - Långskatans IF Fröd7 4 - 4 Anton Backelind, Juha Pasma Sportcity Kalix
2018-10-13 11:45 110404004 Sunderby SK Fröd 7 - Haparanda AIK Fröd 6/7 4 - 3 Tobias Skogsberg, Anton Backelind Sunderby Sp
2018-10-19 18:30 110404006 Långskatans IF Fröd7 - Team Kalix IBK Fröd 7 7 - 3 Mattis Stanzé, Tobias Fahlman Björklunda Sp
2018-10-21 14:30 110404005 Jokkmokks SK Fröd 7 - Luleå SK Fröd 6/7 1 - 5 Johan Kemi, Christer Uggla Rimhallen
2018-11-04 11:00 110404009 Långskatans IF Fröd7 - Jokkmokks SK Fröd 7 4 - 2 Martin Viklund, Johan Kemi Norrmalmia Sph
2018-11-04 12:30 110404007 Luleå SK Fröd 6/7 - Haparanda AIK Fröd 6/7 2 - 4 Dick Sandberg, Josefin Höglund Hertsö Sp
2018-11-16 18:30 110404012 Team Kalix IBK Fröd 7 - Haparanda AIK Fröd 6/7 2 - 15 Liam Rylander, Anton Backelind Sportcity Kalix
2018-11-16 19:45 110404010 Sunderby SK Fröd 7 - Luleå SK Fröd 6/7 2 - 2 Annie Ehlin, Sam Ehlin Sunderby Sp
2018-11-18 13:00 110404015 Haparanda AIK Fröd 6/7 - Jokkmokks SK Fröd 7 8 - 0 Juha Pasma, Petter Lindkvist Idrottshuset Haparanda
2018-12-02 11:45 110404013 Sunderby SK Fröd 7 - Långskatans IF Fröd7 5 - 2 Liam Rylander, Anton Backelind Sunderby Sp
2018-12-14 19:00 110404017 Team Kalix IBK Fröd 7 - Luleå SK Fröd 6/7 1 - 4 Juha Pasma, Anton Backelind Sportcity Kalix
2018-12-16 12:00 110404018 Haparanda AIK Fröd 6/7 - Långskatans IF Fröd7 6 - 3 Alexander Pettersson, Petter Lindkvist Idrottshuset Haparanda
110404021 Jokkmokks SK Fröd 7 - Haparanda AIK Fröd 6/7 OW (0 - 5) Rimhallen
2019-01-13 13:30 110404019 Sunderby SK Fröd 7 - Team Kalix IBK Fröd 7 8 - 5 Liam Rylander, Lars-Johan Rylander Sunderby Sp
2019-01-19 11:30 110404022 Långskatans IF Fröd7 - Sunderby SK Fröd 7 3 - 3 Martin Viklund, Erik Hansson Björklunda Sp
2019-01-19 12:30 110404023 Luleå SK Fröd 6/7 - Jokkmokks SK Fröd 7 7 - 1 Anton Backelind, Miroslav Hochel Hertsö Sp
2019-01-26 14:00 110404025 Haparanda AIK Fröd 6/7 - Sunderby SK Fröd 7 7 - 7 Johan Kemi, Christer Uggla Idrottshuset Haparanda
2019-01-26 14:30 110404026 Luleå SK Fröd 6/7 - Långskatans IF Fröd7 4 - 1 Henrik Aasa, Anton Backelind Hertsö Sp
2019-02-17 11:00 110404030 Team Kalix IBK Fröd 7 - Jokkmokks SK Fröd 7 9 - 1 Pasi Ronkainen, Juha Pasma Sportcity Kalix
2019-02-17 12:30 110404028 Haparanda AIK Fröd 6/7 - Luleå SK Fröd 6/7 5 - 3 Jörgen Eriksson, Magnus Grahn Idrottshuset Haparanda
2019-02-28 18:30 110404032 Haparanda AIK Fröd 6/7 - Team Kalix IBK Fröd 7 3 - 6 Pasi Ronkainen, Juha Pasma Idrottshuset Haparanda
2019-03-01 18:30 110404031 Luleå SK Fröd 6/7 - Sunderby SK Fröd 7 2 - 5 Johan Kemi, Christer Uggla Hertsö Sp
2019-03-23 10:30 110404033 Jokkmokks SK Fröd 7 - Långskatans IF Fröd7 2 - 5 Liam Rylander, Lars-Johan Rylander Rimhallen
2019-03-22 18:30 110404036 Långskatans IF Fröd7 - Luleå SK Fröd 6/7 3 - 4 Tobias Fahlman, Mattis Stanzé Björklunda Sp
2019-03-22 19:00 110404034 Team Kalix IBK Fröd 7 - Sunderby SK Fröd 7 4 - 8 Pasi Ronkainen, Miroslav Hochel Sportcity Kalix
2019-03-27 18:15 110404037 Jokkmokks SK Fröd 7 - Sunderby SK Fröd 7 0 - 8 Liam Rylander, Anton Backelind Sunderby Sp
2019-03-27 19:30 110404038 Luleå SK Fröd 6/7 - Team Kalix IBK Fröd 7 5 - 4 Petter Lindkvist, Axel Wernqvist Hertsö Sp
2019-03-23 14:00 110404040 Jokkmokks SK Fröd 7 - Team Kalix IBK Fröd 7 3 - 6 Liam Rylander, Lars-Johan Rylander Rimhallen
2019-04-07 11:00 110404041 Långskatans IF Fröd7 - Haparanda AIK Fröd 6/7 OW (0 - 5) Norrmalmia Sph
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sunderby SK Fröd 7 10 7 3 0 60-30 30 24
2. Haparanda AIK Fröd 6/ 7 10 7 1 2 61-27 34 22
3. Luleå SK Fröd 6/ 7 10 6 1 3 38-27 11 19
4. Långskatans IF Fröd7 10 3 2 5 32-38 -6 11
5. Team Kalix IBK Fröd 7 10 3 1 6 44-58 -14 10
6. Jokkmokks SK Fröd 7 10 0 0 10 12-67 -55 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis