Pantamera Pojkar Blå Lätt (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Blå Lätt Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-20 09:00 031009004 IBF Falun Ungdom 1 - KAIS Mora UIF 10 - 9 Linus Hedberg, Jonatan Hedberg Lugnet C
2018-10-20 09:00 031009005 IBF Gagnef - IBF Leksand 5 - 4 Håkan Aspman, Jonatan Åcerclinth Mockfjärds Sporthall
2018-10-21 11:30 031009003 IBF Falun Ungdom 2 - Nås IF 3 - 1 Linus Hedberg, Jonatan Hedberg Guide Arena 2
2018-11-30 00:00 031009002 Hälsinggårdens AIK - Älvdalens IBK -1 - -1 Viktor Ezelius, Jonas Jågas Haraldsbo Sporthall
2018-10-27 11:00 031009010 IBF Falun Ungdom 1 - IBF Gagnef 3 - 6 Maja Bergqvist, Ida Klasér Guide Arena 1
2018-10-27 13:00 031009006 Älvdalens IBK - Bjursås IK 3 - 5 Jonatan Åcerclinth, Elin Schröder Älvdalens Sporthall
2018-10-28 11:30 031009009 IBF Leksand - IBF Falun Ungdom 2 6 - 5 Isac Oscarsson, Hampus Esters Leksandshallen B
2018-10-28 12:00 031009008 KAIS Mora UIF - Hälsinggårdens AIK 4 - 8 Hannes Matz, Leo Olsen Idre Fjäll Arena B
2018-11-03 10:00 031009012 Älvdalens IBK - KAIS Mora UIF 2 - 7 Håkan Aspman, Jonatan Åcerclinth Älvdalens Sporthall
2018-11-10 12:15 031009011 Bjursås IK - Nås IF 3 - 2 Emil Persson, Helmer Carlsson Bjursåsskolans gymnastiksal
2018-11-10 14:45 031009014 Hälsinggårdens AIK - IBF Gagnef Viktor Ezelius, Jonas Jågas Haraldsbo Sporthall
2018-11-11 12:00 031009015 IBF Falun Ungdom 2 - IBF Falun Ungdom 1 4 - 2 Anton Mårtensson, Ida Klasér Guide Arena 1
2018-11-17 12:00 031009016 KAIS Mora UIF - Bjursås IK 5 - 4 Hugo Notenboom, Emelie Pernling Idre Fjäll Arena B
2018-11-18 09:30 031009020 IBF Falun Ungdom 2 - Hälsinggårdens AIK 3 - 1 Jesper Högberg, Anton Mårtensson Guide Arena 1
2018-11-18 10:00 031009018 IBF Gagnef - Älvdalens IBK 4 - 3 Emelie Gesar, Elvira Sjuls Mockfjärds Sporthall
2018-11-18 13:00 031009017 IBF Leksand - Nås IF 7 - 4 Isac Oscarsson, Hampus Esters Leksandshallen B
2018-12-01 12:15 031009021 Bjursås IK - IBF Leksand 5 - 5 Viktor Ezelius, Jonas Jågas Bjursåsskolans gymnastiksal
2018-12-02 12:00 031009022 KAIS Mora UIF - IBF Gagnef 3 - 6 Hugo Notenboom, Emma Wahlberg Idre Fjäll Arena B
2018-12-02 12:00 031009024 Älvdalens IBK - IBF Falun Ungdom 2 8 - 2 Daniel Nyström, Stefan Frost Älvdalens Sporthall
2018-12-02 14:00 031009023 Nås IF - IBF Falun Ungdom 1 6 - 5 Emil Andersson, Kent-Olof Svensson Nås Sporthall
2018-12-09 09:00 031009054 IBF Falun Ungdom 2 - IBF Gagnef 2 - 3 Maja Bergqvist, Ida Klasér Guide Arena 2
2019-01-19 11:30 031009026 IBF Gagnef - Bjursås IK 5 - 5 Tea Karlsson, Elvira Sjuls Mockfjärds Sporthall
2019-01-19 12:45 031009029 Hälsinggårdens AIK - Nås IF 3 - 2 Helmer Carlsson, Emil Forsman Haraldsbo Sporthall
2019-01-20 12:00 031009028 KAIS Mora UIF - IBF Falun Ungdom 2 Elvira Collin, Emma Wahlberg Idre Fjäll Arena B
2019-02-10 10:30 031009027 IBF Falun Ungdom 1 - IBF Leksand 5 - 11 William Lundström, Fredrick Lundin Lugnet B
2019-01-26 10:30 031009032 IBF Gagnef - IBF Falun Ungdom 2 2 - 2 Håkan Aspman, Senad Omerbasic Mockfjärds Sporthall
2019-01-26 12:15 031009031 Bjursås IK - IBF Falun Ungdom 1 7 - 2 Linus Hedberg, Jonatan Hedberg Bjursåsskolans gymnastiksal
2019-01-26 14:30 031009035 Nås IF - Älvdalens IBK 4 - 5 Emil Andersson, Kent-Olof Svensson Nås Sporthall
2019-01-27 13:00 031009033 IBF Leksand - Hälsinggårdens AIK 5 - 2 Senad Omerbasic, Fahrudin Omerbasic Leksandshallen B
2019-02-17 11:15 031009037 Hälsinggårdens AIK - IBF Falun Ungdom 1 9 - 2 Hampus Jansson, Nathalie Jansson Haraldsbo Sporthall
2019-02-17 11:30 031009036 IBF Falun Ungdom 2 - Bjursås IK Phichet Phaetaya Guide Arena 1
2019-02-17 14:30 031009040 Nås IF - KAIS Mora UIF 6 - 4 Hajrudin Omerbasic Nås Sporthall
2019-03-16 14:00 031009039 Älvdalens IBK - IBF Leksand 1 - 13 Stefan Frost, Elin Schröder Älvdalens Sporthall
2019-02-23 12:15 031009041 Bjursås IK - Hälsinggårdens AIK 4 - 8 Phichet Phaetaya, Jonatan Hedberg Bjursåsskolans gymnastiksal
2019-02-24 10:00 031009045 IBF Leksand - KAIS Mora UIF 3 - 6 Senad Omerbasic, Fahrudin Omerbasic Leksandshallen B
2019-02-24 12:30 031009043 IBF Falun Ungdom 1 - Älvdalens IBK 6 - 11 Hampus Jansson, Nathalie Jansson Guide Arena 1
2019-02-24 14:00 031009044 Nås IF - IBF Gagnef 3 - 7 Emil Andersson, Kent-Olof Svensson Nås Sporthall
2019-03-09 13:45 031009048 Bjursås IK - IBF Falun Ungdom 1 5 - 6 Linus Hedberg, Jonatan Hedberg Bjursåsskolans gymnastiksal
2019-03-10 09:00 031009046 KAIS Mora UIF - Älvdalens IBK 6 - 8 Emil Larsson, Emma Wahlberg Idre Fjäll Arena B
2019-03-10 11:15 031009049 Hälsinggårdens AIK - IBF Falun Ungdom 2 7 - 5 Helmer Carlsson, William Lundström Haraldsbo Sporthall
2019-03-10 12:00 031009047 Nås IF - IBF Leksand 3 - 4 Håkan Aspman, Erik Larsson Nås Sporthall
2019-03-15 17:30 031009052 IBF Falun Ungdom 1 - Hälsinggårdens AIK 1 - 4 Carl Morenius, Johannes Sandberg Haraldsbo Sporthall
2019-03-16 09:00 031009053 IBF Gagnef - Bjursås IK 3 - 4 Jonatan Åcerclinth, Elsa Zetterqvist Mockfjärds Sporthall
2019-03-16 09:30 031009051 IBF Leksand - KAIS Mora UIF 10 - 3 Adela Holst, Cornelia Smångs Leksandshallen B
2019-03-16 10:30 031009050 Älvdalens IBK - Nås IF 8 - 3 Stefan Frost, Matilda Gabrielsson Älvdalens Sporthall
Pantamera Pojkar Blå Lätt Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-20 10:30 031010001 Borlänge IBK - Sundborns GOIF 4 - 1 Julia Larsson, Emma Lindblad Wojcik Honefshallen
2018-10-21 11:00 031010003 IBF Lokomotiv Avesta - Samuelsdals IF 7 - 8 Signe Söder, Eddie Engh Kopparhallen
2018-10-21 11:00 031010004 IBF Ludvika - IBF Säter 2 - 7 Jonatan Åcerclinth, Alexander Wåhlander Lorensbergaskolan
2018-10-21 12:30 031010002 IBF Borlänge p-08 - Smedjebackens IBK 8 - 8 Mikael Arnberg, Tim Green Gyllehallen
2018-10-27 10:00 031010005 Smedjebackens IBK - Borlänge IBK 3 - 15 Vilma Lassis, Simon Jansson Bergahallen
2018-10-27 12:45 031010007 IBF Säter - IBF Borlänge p-08 4 - 12 Anton Lindgren, Phichaiyut Gustafsson Skönvikshallen
2018-10-27 16:15 031010006 Samuelsdals IF - Sundborns GOIF 8 - 3 Carl Morenius, Emil Forsman Gruvrisskolan
2018-10-28 14:30 031010008 IBF Ludvika - IBF Lokomotiv Avesta 1 - 5 Felicia Holmgren, Alexander Wåhlander Lorensbergaskolan
2018-11-03 11:00 031010042 IBF Lokomotiv Avesta - IBF Hedemora 5 - 17 Signe Söder, Christer Sundberg Domarhagen
2018-11-04 10:00 031010041 IBF Hedemora - IBF Säter 21 - 1 Eddie Svedlund, William Bemersjö Vasahallen
2018-11-10 11:45 031010009 Samuelsdals IF - Borlänge IBK 2 - 7 Carl Morenius, Emil Forsman Gruvrisskolan
2018-11-10 12:00 031010010 Smedjebackens IBK - IBF Säter 7 - 7 Torbjörn Aspman, Torbjörn Aspman Bergahallen
2018-11-11 12:30 031010012 IBF Borlänge p-08 - IBF Lokomotiv Avesta 8 - 4 Mikael Arnberg, Mikael Arnberg Gyllehallen
2018-11-11 13:45 031010011 Sundborns GOIF - IBF Ludvika 12 - 1 Carl Morenius, Emil Forsman Sundbornshallen
2018-11-17 09:30 031010015 IBF Lokomotiv Avesta - Smedjebackens IBK 4 - 4 Nicklas Hildensjö, Noel Hildensjö Kopparhallen
2018-11-17 10:00 031010014 IBF Ludvika - Samuelsdals IF 2 - 7 William Karlsson, Alexander Wåhlander Parkskolan
2018-11-18 11:45 031010013 IBF Säter - Borlänge IBK 3 - 18 Phichaiyut Gustafsson, Ludvig Romlin Skönvikshallen
2018-11-18 15:15 031010016 Sundborns GOIF - IBF Borlänge p-08 5 - 3 Björn Lundqvist, Sebastian Wattberg Sundbornshallen
2018-11-24 15:00 031010043 IBF Hedemora - Sundborns GOIF 7 - 3 Jonna Lenne, Anders Sundvall Vikmanshyttans sporthall
2018-12-01 11:00 031010044 Smedjebackens IBK - IBF Hedemora 2 - 16 Håkan Aspman, Jonatan Åcerclinth Bergahallen
2018-12-08 10:30 031010017 Borlänge IBK - IBF Ludvika 2 - 1 Mikael Arnberg, Tim Green Honefshallen
2018-12-08 11:00 031010020 Smedjebackens IBK - Sundborns GOIF 4 - 6 Vilma Lassis, Simon Jansson Bergahallen
2018-12-08 15:00 031010019 IBF Borlänge p-08 - Samuelsdals IF 2 - 6 , Mikael Arnberg Honefshallen
2018-12-09 10:30 031010018 IBF Säter - IBF Lokomotiv Avesta 4 - 5 Phichaiyut Gustafsson, Anton Lindgren Skönvikshallen
2019-01-12 11:00 031010045 IBF Hedemora - IBF Ludvika 23 - 0 Jonna Lenne, Ronja Perjans Vikmanshyttans sporthall
2019-01-13 10:45 031010046 Borlänge IBK - IBF Hedemora 1 - 9 Mikael Arnberg Honefshallen
2019-01-19 12:00 031010024 Smedjebackens IBK - Samuelsdals IF 7 - 6 Vilma Lassis, Felicia Holmgren Bergahallen
2019-01-19 15:15 031010023 Sundborns GOIF - IBF Säter 11 - 7 Oscar Hannersjö, Björn Lundqvist Sundbornshallen
2019-01-20 11:00 031010021 IBF Lokomotiv Avesta - Borlänge IBK 4 - 3 Christer Sundberg Domarhagen
2019-01-20 11:00 031010022 IBF Borlänge p-08 - IBF Ludvika 6 - 2 Hans Bylund, Tim Green Gyllehallen
2019-02-02 15:00 031010047 Samuelsdals IF - IBF Hedemora 3 - 10 Linus Hedberg, Jonatan Hedberg Gruvrisskolan
2019-01-26 10:30 031010025 Borlänge IBK - IBF Borlänge p-08 6 - 1 Torbjörn Aspman Honefshallen
2019-01-26 14:00 031010026 IBF Lokomotiv Avesta - Sundborns GOIF 1 - 7 Samuel Nissinen-Eriksson Kopparhallen
2019-01-27 15:30 031010028 IBF Säter - Samuelsdals IF 7 - 10 Christer Sundberg, Ludvig Romlin Skönvikshallen
2019-02-09 10:30 031010029 Borlänge IBK - IBF Lokomotiv Avesta 6 - 6 Phichet Phaetaya Honefshallen
2019-02-09 11:00 031010048 IBF Hedemora - IBF Borlänge p-08 11 - 0 Nicklas Hildensjö, Noel Hildensjö Vikmanshyttans sporthall
2019-02-09 11:45 031010031 Samuelsdals IF - IBF Ludvika WO (5 - 0) Viktor Ezelius, Jonas Jågas Gruvrisskolan
2019-02-09 14:15 031010032 Sundborns GOIF - Smedjebackens IBK 4 - 10 Viktor Ezelius, Jonas Jågas Sundbornshallen
2019-02-10 11:00 031010030 IBF Borlänge p-08 - IBF Säter 2 - 5 Hans Bylund Gyllehallen
2019-02-16 11:00 031010033 IBF Ludvika - Borlänge IBK OW (0 - 5) Elias Lundgren, Alexander Wåhlander Lorensbergaskolan
2019-02-16 12:15 031010035 Samuelsdals IF - Smedjebackens IBK 2 - 4 Carl Morenius, Johannes Sandberg Gruvrisskolan
2019-02-17 11:00 031010034 IBF Lokomotiv Avesta - IBF Borlänge p-08 2 - 4 Eddie Engh, Signe Söder Domarhagen
2019-02-17 12:30 031010036 IBF Säter - Sundborns GOIF 4 - 14 Tomo Karagulov, Ludvig Romlin Skönvikshallen
2019-02-23 10:00 031010049 IBF Säter - IBF Hedemora 0 - 10 Christer Sundberg Skäve Arena
2019-02-24 11:00 031010052 IBF Ludvika - Smedjebackens IBK Simon Jansson, William Karlsson Parkskolan
2019-03-09 10:30 031010037 Borlänge IBK - IBF Säter 9 - 3 , Håkan Aspman Honefshallen
2019-03-09 10:30 031010050 IBF Hedemora - IBF Lokomotiv Avesta 18 - 1 Emma Nyberg, Eddie Svedlund Vasahallen
2019-03-10 11:00 031010038 IBF Ludvika - IBF Borlänge p-08 Tonni Boström, William Karlsson Parkskolan
2019-03-10 11:45 031010039 Samuelsdals IF - IBF Lokomotiv Avesta 11 - 5 Carl Morenius, Emil Persson Gruvrisskolan
2019-03-10 11:45 031010040 Sundborns GOIF - Smedjebackens IBK 3 - 4 Emil Lennartsson, Johannes Sandberg Sundbornshallen
2019-03-16 10:15 031010053 IBF Borlänge p-08 - IBF Hedemora 1 - 5 Julia Larsson, Emma Lindblad Wojcik Gyllehallen
2019-03-17 13:00 031010054 IBF Hedemora - Borlänge IBK 6 - 0 Christer Sundberg, Ida Berglund Vikmanshyttans sporthall
2019-03-17 14:45 031010055 Sundborns GOIF - Samuelsdals IF 2 - 6 Carl Morenius Sundbornshallen
2019-03-17 16:00 031010027 Smedjebackens IBK - IBF Ludvika WO (5 - 0) Bergahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis