Herrar Division 3 (2016/17)

Gruppspel
Herrar Division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-25 10:45 110130003 Luleå SK H3 - Haparanda AIK H3 (A-lag) 3 - 15 Gustaf Vallgren, Jörgen Eriksson Hälsans hus
2016-09-25 16:30 110130002 Sunderby SK H3 (A-lag) - Pajala IF H3 16 - 3 Urban Svanberg, Mikael Jaldeby Sunderby Sp
2016-11-30 19:00 110130001 Tväråselets AIF H3 - Wibax Patriot IBK Piteå H3 (C-lag) 4 - 7 Jens Stenberg, Alexander Milovanovic Älvsby Sp
2016-10-01 15:00 110130004 Pajala IF H3 - Wibax Patriot IBK Piteå H3 (C-lag) 5 - 11 Tobias Skogsberg, Per-Anders Blind Pajala Sp
2016-10-22 17:00 110130005 Haparanda AIK H3 (A-lag) - Tväråselets AIF H3 5 - 4 Pasi Ronkainen, Jari Korpi Idrottshuset Haparanda
2016-10-07 18:45 110130008 Luleå SK H3 - Sunderby SK H3 (A-lag) 5 - 4 Tobias Skogsberg, Per-Anders Blind Örnäsets Sp
2016-10-08 13:00 110130006 Tväråselets AIF H3 - Pajala IF H3 18 - 3 Gustaf Vallgren, Martin Hallén Almroth Älvsby Sp
2017-01-21 15:00 110130007 Tväråselets AIF H3 - Pajala IF H3 10 - 4 Dick Sandberg, Magnus Grahn Älvsby Sp
2016-10-12 19:00 110130010 Tväråselets AIF H3 - Luleå SK H3 8 - 7 Alexander Milovanovic, Jens Stenberg Älvsby Sp
2016-10-14 19:30 110130009 Wibax Patriot IBK Piteå H3 (C-lag) - Sunderby SK H3 (A-lag) 9 - 5 Conny Björnfot, Gustaf Vallgren Norrmalmia Sph
2016-09-17 17:00 110130011 Haparanda AIK H3 (A-lag) - Wibax Patriot IBK Piteå H3 (C-lag) 15 - 6 Pasi Ronkainen, Jari Korpi Idrottshuset Haparanda
2016-10-19 20:30 110130012 Sunderby SK H3 (A-lag) - Luleå SK H3 6 - 5 Dick Sandberg, Lars Ejnestrand Sunderby Sp
2016-10-29 11:00 110130014 Wibax Patriot IBK Piteå H3 (C-lag) - Tväråselets AIF H3 10 - 6 Johan Nyström, Jörgen Eriksson Norrmalmia Sph
2016-10-30 16:00 110130013 Haparanda AIK H3 (A-lag) - Pajala IF H3 12 - 6 Jan Drugge, Stefan Lundqvist Idrottshuset Haparanda
2016-11-06 13:45 110130015 Luleå SK H3 - Pajala IF H3 7 - 3 Jörgen Eriksson, Jari Korpi Hälsans hus
2016-11-06 13:45 110130016 Sunderby SK H3 (A-lag) - Haparanda AIK H3 (A-lag) 4 - 9 Conny Björnfot, Simon Olofsson Sunderby Sp
2016-10-15 17:00 110130017 Haparanda AIK H3 (A-lag) - Luleå SK H3 17 - 6 Gustaf Vallgren, Johan Nyström Idrottshuset Haparanda
2016-11-19 17:00 110130018 Wibax Patriot IBK Piteå H3 (C-lag) - Pajala IF H3 8 - 5 Conny Björnfot, Johan Nyström Björklunda Sp
2016-11-20 13:00 110130019 Tväråselets AIF H3 - Haparanda AIK H3 (A-lag) 9 - 7 Per-Anders Blind, Conny Björnfot Älvsby Sp
2017-01-08 13:00 110130020 Pajala IF H3 - Tväråselets AIF H3 12 - 9 Jörgen Eriksson, Johan Nyström Pajala Sp
2016-12-03 17:00 110130021 Haparanda AIK H3 (A-lag) - Luleå SK H3 15 - 16 e.förl. Johan Nyström, Dick Sandberg Idrottshuset Haparanda
2017-02-01 19:00 110130022 Tväråselets AIF H3 - Sunderby SK H3 (A-lag) 12 - 6 Thomas Lönnhager, Conny Björnfot Älvsby Sp
2016-12-10 13:45 110130024 Sunderby SK H3 (A-lag) - Tväråselets AIF H3 8 - 7 Johan Nyström, Dick Sandberg Sunderby Sp
2016-12-10 16:00 110130023 Wibax Patriot IBK Piteå H3 (C-lag) - Haparanda AIK H3 (A-lag) 10 - 9 Conny Björnfot, Simon Olofsson Norrmalmia Sph
2016-12-14 20:30 110130026 Sunderby SK H3 (A-lag) - Wibax Patriot IBK Piteå H3 (C-lag) 7 - 4 Conny Björnfot, Daniel Persson Sunderby Sp
2016-12-18 15:00 110130025 Pajala IF H3 - Haparanda AIK H3 (A-lag) 7 - 6 e.förl. Jörgen Eriksson, Johan Nyström Pajala Sp
2017-01-14 17:15 110130028 Haparanda AIK H3 (A-lag) - Sunderby SK H3 (A-lag) 11 - 7 Pasi Ronkainen, Magnus Grahn Idrottshuset Haparanda
2017-01-15 13:00 110130027 Pajala IF H3 - Luleå SK H3 8 - 12 Johan Nyström, Dick Sandberg Pajala Sp
2017-01-08 17:15 110130029 Wibax Patriot IBK Piteå H3 (C-lag) - Haparanda AIK H3 (A-lag) 9 - 3 Martin Hallén Almroth, Gustaf Vallgren Norrmalmia Sph
2017-01-20 18:45 110130030 Luleå SK H3 - Tväråselets AIF H3 7 - 4 Pär Wårell, Urban Svanberg Örnäsets Sp
2017-01-25 20:30 110130032 Sunderby SK H3 (A-lag) - Luleå SK H3 7 - 10 Conny Björnfot, Thomas Lönnhager Sunderby Sp
2017-01-29 17:45 110130031 Pajala IF H3 - Wibax Patriot IBK Piteå H3 (C-lag) 6 - 8 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Pajala Sp
2016-12-03 17:45 110130033 Pajala IF H3 - Sunderby SK H3 (A-lag) 13 - 11 Martin Hallén Almroth, Gustaf Vallgren Pajala Sp
2016-12-04 14:45 110130034 Pajala IF H3 - Sunderby SK H3 (A-lag) 5 - 9 Martin Hallén Almroth, Gustaf Vallgren Pajala Sp
2017-02-04 15:45 110130035 Luleå SK H3 - Wibax Patriot IBK Piteå H3 (C-lag) 5 - 8 Christoffer Flemström, Lars Ejnestrand Luleå Energi Arena
2017-02-11 12:00 110130037 Wibax Patriot IBK Piteå H3 (C-lag) - Luleå SK H3 6 - 7 e.förl. Anton Håkansson, Conny Björnfot Norrmalmia Sph
2017-02-11 16:30 110130036 Haparanda AIK H3 (A-lag) - Sunderby SK H3 (A-lag) 11 - 10 e.förl. Jari Korpi, Pasi Ronkainen Idrottshuset Haparanda
2017-02-17 19:30 110130038 Wibax Patriot IBK Piteå H3 (C-lag) - Tväråselets AIF H3 12 - 3 Jens Stenberg, Alexander Milovanovic Norrmalmia Sph
2017-02-19 13:00 110130039 Tväråselets AIF H3 - Luleå SK H3 10 - 5 Jens Stenberg, Magnus Grahn Älvsby Sp
2017-02-22 20:30 110130042 Sunderby SK H3 (A-lag) - Tväråselets AIF H3 7 - 3 Conny Björnfot, Tobias Skogsberg Sunderby Sp
2017-02-24 18:45 110130041 Luleå SK H3 - Wibax Patriot IBK Piteå H3 (C-lag) 7 - 8 Dick Sandberg, Lars Ejnestrand Örnäsets Sp
2017-02-26 15:00 110130040 Pajala IF H3 - Haparanda AIK H3 (A-lag) 3 - 18 Pasi Ronkainen, Juha Pasma Pajala Sp
2017-03-04 09:30 110130044 Luleå SK H3 - Pajala IF H3 9 - 2 Per-Anders Blind, Pasi Ronkainen Luleå Energi Arena
2017-03-04 17:00 110130043 Wibax Patriot IBK Piteå H3 (C-lag) - Sunderby SK H3 (A-lag) 11 - 6 Alexander Milovanovic, Pär Wårell Norrmalmia Sph
2017-03-04 17:00 110130045 Haparanda AIK H3 (A-lag) - Tväråselets AIF H3 7 - 4 Pasi Ronkainen, Juha Pasma Idrottshuset Haparanda
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Wibax Patriot IBK Piteå H3 (C-lag) 15 12 1 (0) 2 127-93 34 37
2. Haparanda AIK H3 (A-lag) 15 9 3 (1) 3 160-104 56 31
3. Luleå SK H3 15 6 2 (2) 7 111-121 -10 22
4. Sunderby SK H3 (A-lag) 15 6 1 (0) 8 113-118 -5 19
5. Tväråselets AIF H3 15 6 0 (0) 9 111-107 4 18
6. Pajala IF H3 15 2 1 (1) 12 85-164 -79 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis