Herrar Division 4 (2016/17)

Gruppspel
Herrar Division 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-30 20:00 169900003 Onyx IBS U - Telge SIBK 11 - 7 Bemir Brkic, Admir Brkic Ramdalshallen
2016-10-01 11:30 169900001 IFK Gnesta U - IK Standard U 4 - 6 Fares Youssef, Henrik Ibjer Frejahallen
2016-10-01 12:00 169900004 Torshälla IBK U - Trosa Edanö IBK U 5 - 14 Christian Johnsson, Martin Morén Ellfolk Arena
2016-10-09 13:30 169900008 Telge SIBK - Torshälla IBK U 6 - 5 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Västergård Arena A
2016-10-09 16:00 169900005 Trosa Edanö IBK U - IFK Gnesta U 6 - 3 Håkan Rask, Mikael Samuelsson Hedebyhallen
2016-10-09 19:00 169900007 Nykvarns IF V - Onyx IBS U 5 - 5 Henrik Ibjer, Stefan Öberg Björkestahallen
2016-10-15 11:00 169900011 Onyx IBS U - IK Standard U 7 - 2 Sigge Maurer, Admir Brkic Rosvalla C
2016-10-16 11:30 169900009 IFK Gnesta U - Telge SIBK 4 - 5 Christian Johnsson, Daniel Edlund Frejahallen
2016-10-16 17:30 169900012 Torshälla IBK U - Nykvarns IF V 5 - 8 Martin Morén, Göran Karlsson Ellfolk Arena
2016-10-22 13:00 169900016 IK Standard U - Torshälla IBK U 10 - 3 Mats Jernmo, John Awabdeh Hållstahallen
2016-10-23 13:00 169900015 Trosa Edanö IBK U - Onyx IBS U 4 - 8 Rasmus Widén, Richard Himberg Hedebyhallen
2016-10-23 18:30 169900013 Nykvarns IF V - IFK Gnesta U 3 - 4 Tommy Nyring, Mathias Lindvall Björkestahallen
2016-10-28 19:00 169900018 Onyx IBS U - Torshälla IBK U 20 - 8 John Awabdeh, Jonathan Varli Rosvalla A
2016-10-29 13:00 169900019 IK Standard U - Nykvarns IF V 9 - 5 Christian Johnsson, Daniel Edlund Hållstahallen
2016-10-30 16:45 169900020 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK U 8 - 7 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Västergård Arena A
2016-11-05 13:45 169900024 Nykvarns IF V - Telge SIBK 11 - 6 Joakim Lindkvist, Richard Himberg Björkestahallen
2016-11-06 15:00 169900021 Torshälla IBK U - IFK Gnesta U 2 - 8 Göran Karlsson, Mathias Lindvall Ellfolk Arena
2016-11-06 15:00 169900023 Trosa Edanö IBK U - IK Standard U 7 - 6 Sigge Maurer, Bemir Brkic Hedebyhallen
2016-11-12 10:45 169900028 Nykvarns IF V - Trosa Edanö IBK U 8 - 12 John Awabdeh, Jonathan Varli Björkestahallen
2016-11-12 13:00 169900027 IK Standard U - Telge SIBK 7 - 6 Göran Karlsson, Mikael Samuelsson Hållstahallen
2016-11-22 19:30 169900025 IFK Gnesta U - Onyx IBS U 8 - 7 Richard Himberg, Tommy Nyring Frejahallen
2016-11-16 19:30 169900029 IK Standard U - IFK Gnesta U 2 - 5 Göran Karlsson, Mikael Nilsson Hållstahallen
2016-11-18 20:15 169900032 Trosa Edanö IBK U - Torshälla IBK U 6 - 6 Daniel Edlund, Emil Lindhe Hedebyhallen
2016-11-20 17:30 169900031 Telge SIBK - Onyx IBS U 8 - 9 Alexander Hanna, Bemir Brkic Västergård Arena A
2016-11-25 19:00 169900035 Onyx IBS U - Nykvarns IF V 11 - 7 Rasmus Widén, Bemir Brkic Ramdalshallen
2016-11-25 19:30 169900036 Torshälla IBK U - Telge SIBK 7 - 3 Göran Karlsson, Martin Dalsgard Ellfolk Arena
2016-11-26 18:30 169900033 IFK Gnesta U - Trosa Edanö IBK U 3 - 3 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Frejahallen
2016-12-17 13:00 169900039 IK Standard U - Onyx IBS U 9 - 11 Mats Jernmo, Karl-Gustav Bergström Hållstahallen
2016-12-18 13:00 169900040 Nykvarns IF V - Torshälla IBK U 30 - 3 Admir Brkic, Sigge Maurer Björkestahallen
2016-12-18 18:30 169900037 Telge SIBK - IFK Gnesta U 4 - 9 Joakim Lindkvist, Kjell-olof Ingvar Rolin Västergård Arena A
2017-01-07 11:45 169900043 Onyx IBS U - Trosa Edanö IBK U 7 - 2 Alexander Hanna, Bemir Brkic Ramdalshallen
2017-01-08 16:00 169900044 Torshälla IBK U - IK Standard U 6 - 6 Göran Karlsson, Martin Morén Ellfolk Arena
2017-01-08 16:15 169900041 IFK Gnesta U - Nykvarns IF V 6 - 7 John Awabdeh, Jonathan Varli Frejahallen
2017-01-09 19:15 169900047 Nykvarns IF V - IK Standard U 5 - 4 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Björkestahallen
2017-01-13 19:30 169900046 Torshälla IBK U - Onyx IBS U 6 - 10 Göran Karlsson, Martin Dalsgard Ellfolk Arena
2017-01-15 13:00 169900048 Trosa Edanö IBK U - Telge SIBK 3 - 5 Rasmus Widén, Bemir Brkic Hedebyhallen
2017-01-21 13:00 169900051 IK Standard U - Trosa Edanö IBK U 6 - 5 Joakim Lindkvist, Göran Karlsson Hållstahallen
2017-01-22 14:30 169900049 IFK Gnesta U - Torshälla IBK U 14 - 2 Göran Karlsson, Håkan Rask Frejahallen
2017-01-22 16:15 169900052 Telge SIBK - Nykvarns IF V 6 - 10 John Awabdeh, Jonathan Varli Västergård Arena A
2017-01-28 18:30 169900055 Telge SIBK - IK Standard U 5 - 8 John Awabdeh, Jonathan Varli Västergård Arena A
2017-01-29 15:30 169900056 Trosa Edanö IBK U - Nykvarns IF V 3 - 8 Admir Brkic, Sigge Maurer Hedebyhallen
2017-02-05 11:00 169900053 Onyx IBS U - IFK Gnesta U 5 - 5 Rasmus Widén, Alexander Hanna Ramdalshallen
2017-02-03 19:30 169900060 Torshälla IBK U - Trosa Edanö IBK U 9 - 10 Göran Karlsson, Martin Dalsgard Ellfolk Arena
2017-02-04 13:30 169900059 Onyx IBS U - Telge SIBK 16 - 4 Camilla Örnebro, Josef Cakici Rosvalla A
2017-02-07 19:15 169900057 IFK Gnesta U - IK Standard U 8 - 2 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Frejahallen
2017-02-12 13:00 169900061 Trosa Edanö IBK U - IFK Gnesta U 3 - 5 Admir Brkic, Sigge Maurer Hedebyhallen
2017-02-12 14:15 169900063 Nykvarns IF V - Onyx IBS U 4 - 2 Mats Jernmo, Mika Ristanen Björkestahallen
2017-02-12 17:00 169900064 Telge SIBK - Torshälla IBK U 11 - 5 Göran Karlsson, Richard Himberg Västergård Arena A
2017-02-17 19:00 169900067 Onyx IBS U - IK Standard U 11 - 2 Admir Brkic, Sigge Maurer Ramdalshallen
2017-02-17 19:30 169900068 Torshälla IBK U - Nykvarns IF V 7 - 11 Mikael Nilsson, Martin Morén Ellfolk Arena
2017-02-18 18:30 169900065 IFK Gnesta U - Telge SIBK 9 - 9 Richard Himberg, Christian Johnsson Frejahallen
2017-02-25 13:00 169900072 IK Standard U - Torshälla IBK U 10 - 4 Mikael Nilsson, Martin Morén Hållstahallen
2017-02-26 13:00 169900071 Trosa Edanö IBK U - Onyx IBS U 5 - 3 Göran Karlsson, John Awabdeh Hedebyhallen
2017-02-26 19:30 169900069 Nykvarns IF V - IFK Gnesta U 9 - 6 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Björkestahallen
2017-02-27 19:30 169900074 Onyx IBS U - Torshälla IBK U 20 - 8 Arne Brattehag, Sigge Maurer Ramdalshallen
2017-03-04 13:00 169900075 IK Standard U - Nykvarns IF V 10 - 1 Marcus Åbom, Fredrik Wernqvist Hållstahallen
2017-03-04 15:00 169900076 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK U 6 - 3 John Awabdeh, Jonathan Varli Västergård Arena A
2017-03-10 19:30 169900077 Torshälla IBK U - IFK Gnesta U 7 - 3 Göran Karlsson, John Awabdeh Ellfolk Arena
2017-03-11 15:00 169900080 Nykvarns IF V - Telge SIBK 7 - 9 Arne Brattehag, Admir Brkic Björkestahallen
2017-03-12 16:00 169900079 Trosa Edanö IBK U - IK Standard U 4 - 8 Rasmus Widén, Bemir Brkic Hedebyhallen
2017-03-18 13:00 169900083 IK Standard U - Telge SIBK 3 - 7 Martin Morén, Christian Johnsson Hållstahallen
2017-03-18 15:15 169900081 IFK Gnesta U - Onyx IBS U 3 - 7 Richard Himberg, Mikael Nilsson Frejahallen
2017-03-19 19:15 169900084 Nykvarns IF V - Trosa Edanö IBK U 4 - 6 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Björkestahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Onyx IBS U 18 13 2 3 170-97 73 41
2. Nykvarns IF V 18 10 1 7 143-114 29 31
3. IK Standard U 18 9 1 8 110-104 6 28
4. IFK Gnesta U 18 8 3 7 107-89 18 27
5. Telge SIBK 18 8 1 9 115-134 -19 25
6. Trosa Edanö IBK U 18 7 2 9 103-108 -5 23
7. Torshälla IBK U 18 2 2 14 98-200 -102 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis