Division 5 Herrar Gästrikland (2015/16)

Gruppspel
Herrar division 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-23 19:00 051500004 Älvkarleby IK - Södra Tolvfors IF 2 10 - 3 Jonathan Blank, Magnus Undén Sörgärdets Sporthall
2015-10-24 13:00 051500005 Norrsundets IF - Storviks SK 2 7 - 8 Roger Morin, Göran Karlsson Norrsundets Sporthall
2015-10-25 11:00 051500003 Gårdskärs IBK - Tierp IBK 2 9 - 18 Reine Schröder, Roger Morin Rotskärsskolans Sporthall
2015-11-20 19:00 051500002 Valbo AIF 2 - Åmots IF 8 - 8 Erik Lindberg, Magnus Nordahl Träffen Arena
2015-10-31 15:00 051500009 Storviks SK 2 - Gårdskärs IBK 18 - 6 Göran Karlsson, Magnus Nordahl Parkhallen
2015-11-01 13:00 051500010 Norrsundets IF - Älvkarleby IK 3 - 13 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Norrsundets Sporthall
2015-11-06 19:00 051500006 Åmots IF - Andersbergs IBK 7 - 10 Anders Löfgren, Jonas Tidsjö Centrumhuset
2016-03-16 20:15 051500008 Södra Tolvfors IF 2 - Valbo AIF 2 14 - 6 Thomas Sterner, Anders Löfgren Hedviglundshallen
2015-11-06 20:00 051500015 Gårdskärs IBK - Älvkarleby IK 3 - 22 Roger Morin, Reine Schröder Rotskärsskolans Sporthall
2015-11-07 09:30 051500014 Valbo AIF 2 - Norrsundets IF 13 - 6 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Valbo Sportcenter
2015-11-07 16:00 051500012 Åmots IF - Södra Tolvfors IF 2 1 - 12 Thomas Sterner, Hampus Andersson Centrumhuset
2016-01-10 18:00 051500011 Andersbergs IBK - Tierp IBK 2 10 - 14 Martin Brolin, Jonathan Blank Andersbergs Sporthall
2015-11-13 19:30 051500017 Storviks SK 2 - Tierp IBK 2 6 - 6 Jakob Westerlund, Magnus Nordahl Parkhallen
2015-11-13 20:00 051500020 Gårdskärs IBK - Valbo AIF 2 5 - 24 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Rotskärsskolans Sporthall
2015-11-14 13:00 051500016 Södra Tolvfors IF 2 - Andersbergs IBK 5 - 11 Rikard Karlsson, Magnus Undén Hedviglundshallen
2015-11-15 15:00 051500018 Norrsundets IF - Åmots IF 7 - 3 Marcus Svedinger, Thomas Sterner Norrsundets Sporthall
2015-11-21 13:00 051500021 Andersbergs IBK - Storviks SK 2 11 - 2 Jonas Tidsjö, Per Linderdahl Andersbergs Sporthall
2015-11-21 13:00 051500022 Södra Tolvfors IF 2 - Norrsundets IF 10 - 4 Jonathan Blank, Roger Collin Hedviglundshallen
2015-11-21 14:15 051500024 Åmots IF - Gårdskärs IBK 19 - 10 Magnus Undén, Richard Öhneskog Centrumhuset
2015-11-21 15:30 051500023 Tierp IBK 2 - Älvkarleby IK 6 - 17 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Aspenhallen
2015-11-27 19:00 051500027 Älvkarleby IK - Storviks SK 2 6 - 3 Roger Morin, Karim Boudiaf Sörgärdets Sporthall
2015-11-27 20:00 051500028 Gårdskärs IBK - Södra Tolvfors IF 2 7 - 18 Thomas Sterner, Elias Löfgren Rotskärsskolans Sporthall
2015-11-27 20:15 051500029 Valbo AIF 2 - Tierp IBK 2 9 - 9 Göran Karlsson, Marcus Svedinger Ludvigbergsskolan
2015-11-28 13:00 051500026 Norrsundets IF - Andersbergs IBK 11 - 4 Roger Morin, Jonathan Blank Norrsundets Sporthall
2015-12-04 19:30 051500033 Storviks SK 2 - Valbo AIF 2 7 - 18 Magnus Nordahl, Magnus Undén Parkhallen
2015-12-05 12:00 051500031 Andersbergs IBK - Älvkarleby IK 5 - 7 Thomas Sterner, Anders Löfgren Nynäshallen
2015-12-06 13:00 051500032 Norrsundets IF - Gårdskärs IBK 22 - 6 Göran Karlsson, Roger Morin Norrsundets Sporthall
2015-12-06 16:45 051500035 Tierp IBK 2 - Åmots IF 12 - 10 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Aspenhallen
2015-12-11 19:30 051500037 Valbo AIF 2 - Älvkarleby IK 8 - 11 Karim Boudiaf, Jonas Tidsjö Träffen Arena
2015-12-11 20:00 051500036 Gårdskärs IBK - Andersbergs IBK 6 - 10 Rikard Karlsson, Robert Brodin Rotskärsskolans Sporthall
2015-12-12 14:15 051500039 Åmots IF - Storviks SK 2 8 - 14 Anders Löfgren, Richard Öhneskog Centrumhuset
2015-12-12 17:00 051500040 Tierp IBK 2 - Södra Tolvfors IF 2 6 - 13 Emma Holmqvist, Felicia Hassan Aspenhallen
2016-01-15 19:30 051500043 Älvkarleby IK - Åmots IF 12 - 3 Karim Boudiaf, Roger Morin Sörgärdets Sporthall
2016-01-16 13:00 051500044 Norrsundets IF - Tierp IBK 2 12 - 8 Elias Löfgren, Anders Löfgren Norrsundets Sporthall
2016-01-16 15:00 051500041 Andersbergs IBK - Valbo AIF 2 11 - 14 Thomas Sterner, Hampus Andersson Andersbergs Sporthall
2016-01-16 17:00 051500045 Storviks SK 2 - Södra Tolvfors IF 2 2 - 10 Erik Lindberg, Magnus Nordahl Parkhallen
2016-01-23 11:00 051500047 Åmots IF - Valbo AIF 2 7 - 15 Göran Karlsson, Martin Brolin Centrumhuset
2016-01-23 15:00 051500050 Storviks SK 2 - Norrsundets IF 11 - 10 Göran Karlsson, Magnus Undén Parkhallen
2016-01-24 11:45 051500049 Södra Tolvfors IF 2 - Älvkarleby IK 11 - 9 Magnus Undén, Rikard Karlsson Hedviglundshallen
2016-01-24 14:20 051500048 Tierp IBK 2 - Gårdskärs IBK 14 - 6 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Aspenhallen
2016-01-29 19:00 051500055 Älvkarleby IK - Norrsundets IF 5 - 7 Karim Boudiaf, Roger Morin Sörgärdets Sporthall
2016-01-30 12:00 051500054 Gårdskärs IBK - Storviks SK 2 8 - 8 Hampus Andersson, Karim Boudiaf Rotskärsskolans Sporthall
2016-01-30 13:00 051500051 Andersbergs IBK - Åmots IF 22 - 9 Anders Löfgren, Henrik Hultin-Öberg Andersbergs Sporthall
2016-01-30 17:00 051500053 Valbo AIF 2 - Södra Tolvfors IF 2 7 - 6 Rikard Karlsson, Robert Brodin Valbo Sportcenter
2016-02-05 19:00 051500060 Älvkarleby IK - Gårdskärs IBK 32 - 6 Petter Lundgren, Oskar Simryd Sörgärdets Sporthall
2016-02-06 13:00 051500059 Norrsundets IF - Valbo AIF 2 19 - 16 Karim Boudiaf, Roger Morin Norrsundets Sporthall
2016-02-07 16:50 051500056 Tierp IBK 2 - Andersbergs IBK 3 - 6 Magnus Undén, Hampus Andersson Aspenhallen
2016-02-12 19:30 051500057 Södra Tolvfors IF 2 - Åmots IF 20 - 3 Anders Löfgren, Thomas Sterner Hedviglundshallen
2016-02-12 20:00 051500065 Valbo AIF 2 - Gårdskärs IBK 8 - 8 Rikard Karlsson, Magnus Undén Valbo Sportcenter
2016-02-13 14:15 051500063 Åmots IF - Norrsundets IF 4 - 4 Robert Brodin, Rikard Karlsson Centrumhuset
2016-02-13 15:00 051500062 Tierp IBK 2 - Storviks SK 2 7 - 8 Sarah Ejderskog, Leif Ericsson Aspenhallen
2016-02-13 15:45 051500061 Andersbergs IBK - Södra Tolvfors IF 2 2 - 20 Roger Morin, Karim Boudiaf Andersbergs Sporthall
2016-02-19 19:00 051500068 Älvkarleby IK - Tierp IBK 2 11 - 13 Karim Boudiaf, Roger Morin Sörgärdets Sporthall
2016-02-19 20:00 051500069 Gårdskärs IBK - Åmots IF 12 - 8 Anders Löfgren, Thomas Sterner Rotskärsskolans Sporthall
2016-02-20 16:00 051500066 Storviks SK 2 - Andersbergs IBK 9 - 12 Magnus Nordahl, Karim Boudiaf Parkhallen
2016-02-21 13:00 051500067 Norrsundets IF - Södra Tolvfors IF 2 7 - 6 Göran Karlsson, Roger Morin Norrsundets Sporthall
2016-02-27 11:15 051500073 Södra Tolvfors IF 2 - Gårdskärs IBK 18 - 2 Jonathan Blank, Benny Grönblad Träffen Arena
2016-02-27 13:00 051500071 Andersbergs IBK - Norrsundets IF 9 - 8 Robert Brodin, Magnus Undén Andersbergs Sporthall
2016-02-27 14:30 051500074 Tierp IBK 2 - Valbo AIF 2 10 - 14 Tomas Hallenberg, Leif Ericsson Aspenhallen
2016-02-27 15:00 051500072 Storviks SK 2 - Älvkarleby IK 5 - 11 Magnus Nordahl, Roger Morin Parkhallen
2016-03-04 19:00 051500076 Älvkarleby IK - Andersbergs IBK 9 - 4 Anders Löfgren, Hampus Andersson Sörgärdets Sporthall
2016-03-05 13:00 051500078 Valbo AIF 2 - Storviks SK 2 13 - 7 Karim Boudiaf, Roger Collin Valbo Sportcenter
2016-03-05 14:15 051500080 Åmots IF - Tierp IBK 2 3 - 9 Thomas Sterner, Anders Löfgren Centrumhuset
2016-03-11 20:00 051500077 Gårdskärs IBK - Norrsundets IF 8 - 14 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Rotskärsskolans Sporthall
2016-03-11 19:00 051500082 Älvkarleby IK - Valbo AIF 2 19 - 11 Roger Morin, Karim Boudiaf Sörgärdets Sporthall
2016-03-12 11:00 051500085 Södra Tolvfors IF 2 - Tierp IBK 2 13 - 3 Benny Grönblad, Thomas Sterner Hedviglundshallen
2016-03-13 16:00 051500084 Storviks SK 2 - Åmots IF 22 - 5 Magnus Nordahl, Erik Lindberg Parkhallen
2016-03-20 13:00 051500081 Andersbergs IBK - Gårdskärs IBK 12 - 4 Jonathan Blank, Jacob Holmström Andersbergs Sporthall
2016-03-18 20:00 051500086 Valbo AIF 2 - Andersbergs IBK 11 - 12 Jakob Westerlund, Tomas Hallenberg Valbo Sportcenter
2016-03-19 10:40 051500089 Tierp IBK 2 - Norrsundets IF 4 - 17 Anders Löfgren, Hampus Andersson Centralhallen
2016-03-19 10:45 051500090 Södra Tolvfors IF 2 - Storviks SK 2 14 - 11 Thomas Sterner, Tomas Hallenberg Hedviglundshallen
2016-03-19 14:15 051500088 Åmots IF - Älvkarleby IK 4 - 5 Martin Brolin, Göran Karlsson Centrumhuset
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Älvkarleby IK 16 13 0 (0) 3 199-95 104 39
2. Södra Tolvfors IF 2 16 12 0 (0) 4 193-91 102 36
3. Andersbergs IBK 16 10 0 (0) 6 151-139 12 30
4. Norrsundets IF 16 9 1 (0) 6 158-128 30 28
5. Valbo AIF 2 16 8 3 (0) 5 195-159 36 27
6. Storviks SK 2 16 6 2 (0) 8 141-152 -11 20
7. Tierp IBK 2 16 6 2 (0) 8 142-164 -22 20
8. Åmots IF 16 1 2 (0) 13 102-194 -92 5
9. Gårdskärs IBK 16 1 2 (0) 13 106-265 -159 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis