Pantamera Flickor Division 2 (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Flickor Division 2 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-04 13:15 247011001 Moälvens IBK - Granlo BK 2 - 2 Elin Lindgren, Javier Lindström Örnsköldsviks Sporthall
2015-10-04 13:30 247011006 Klockarbergets BK - Järved-Bonäset IBK 3 - 4 Patrick Cederblad, Anders Johansson Njurundahallen
2015-10-04 13:45 247011007 Vattjoms IK - Örnsköldsvik IBK 5 - 5 Alexander Bergman, Jennie Renström Matfors Sporthall
2015-10-04 16:45 247011009 Vattjoms IK - Järved-Bonäset IBK 2 - 2 Alexander Bergman, Jennie Renström Matfors Sporthall
2015-10-04 17:45 247011004 Gullänget-Kroksta IBS - Granlo BK 4 - 3 Stefan Nyberg, Elin Lindgren Skyttis Arena
2015-10-04 18:00 247011008 Klockarbergets BK - Örnsköldsvik IBK 7 - 1 Thomas Eriksson, Jan Öberg Njurundahallen
2015-10-17 09:00 247011015 Järved-Bonäset IBK - Moälvens IBK 8 - 1 Oscar Hermansson, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2015-10-17 12:00 247011016 Örnsköldsvik IBK - Gullänget-Kroksta IBS 0 - 3 Maria Dahlin, Elin Lindgren Skyttis Arena
2015-10-17 15:00 247011010 Järved-Bonäset IBK - Gullänget-Kroksta IBS 6 - 1 Elin Lindgren, Maria Dahlin Örnsköldsviks Sporthall
2015-10-17 16:30 247011011 Örnsköldsvik IBK - Moälvens IBK 1 - 1 Elin Lindgren, Maria Dahlin Örnsköldsviks Sporthall
2015-10-18 14:15 247011014 Granlo BK - IBK Härnösand 1 - 4 Hampus Hernell, Alexander Bergman Skönsbergshallen
2015-11-05 19:00 247011018 Klockarbergets BK - Vattjoms IK 9 - 3 Andreas Bjurman, Urban Berglund Njurundahallen
2015-11-14 09:15 247011023 Järved-Bonäset IBK - Örnsköldsvik IBK 7 - 0 Maria Dahlin, Elin Lindgren Skyttis Arena
2015-11-14 10:45 247011021 Moälvens IBK - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 4 Maria Dahlin, Elin Lindgren Skyttis Arena
2015-11-14 12:30 247011025 IBK Härnösand - Vattjoms IK 3 - 3 Arvid Larsson, Alexander Andersson Öbacka SC
2016-03-01 19:30 247011019 IBK Härnösand - Klockarbergets BK 2 - 6 Alexander Andersson, Jan Öberg Öbacka SC
2015-11-28 09:45 247011026 Granlo BK - Järved-Bonäset IBK 0 - 4 Jennie Renström, Alexander Bergman Höglunda
2015-11-28 11:15 247011030 Moälvens IBK - Klockarbergets BK 3 - 6 Javier Lindström, Fredrik Söderholm Örnsköldsviks Sporthall
2015-11-28 12:45 247011028 Granlo BK - Örnsköldsvik IBK 2 - 1 Oscar Moss, Alexander Bergman Höglunda
2015-11-28 12:45 247011031 Gullänget-Kroksta IBS - Vattjoms IK 2 - 4 Javier Lindström, Per Söderlind Örnsköldsviks Sporthall
2015-11-28 15:45 247011033 Gullänget-Kroksta IBS - Klockarbergets BK 2 - 4 Maria Dahlin, Stefan Nyberg Örnsköldsviks Sporthall
2015-11-28 17:15 247011032 Moälvens IBK - Vattjoms IK 3 - 4 Maria Dahlin, Stefan Nyberg Örnsköldsviks Sporthall
2015-12-06 11:00 247011035 Örnsköldsvik IBK - IBK Härnösand 3 - 3 Simon Hedkvist, Ivica Matanovic Örnsköldsviks Sporthall
2015-12-06 13:00 247011038 Klockarbergets BK - Granlo BK 2 - 2 Fredrik Nensén, Oscar Moss Njurundahallen
2015-12-06 15:05 247011036 Järved-Bonäset IBK - IBK Härnösand 6 - 1 Simon Hedkvist, Thilip Nadarajah Örnsköldsviks Sporthall
2016-01-20 19:00 247011041 Vattjoms IK - Granlo BK 2 - 2 Alexander Bergman, Hampus Hernell Matfors Sporthall
2015-12-13 09:30 247011046 Granlo BK - Klockarbergets BK 7 - 1 Oscar Moss, Robert Lundqvist Höglunda
2015-12-13 10:30 247011044 IBK Härnösand - Moälvens IBK 2 - 2 Alexander Andersson, Per Östman Öbacka SC
2015-12-13 14:15 247011048 Granlo BK - Vattjoms IK 2 - 1 Jennie Renström, Fanny Svedin Höglunda
2015-12-13 16:00 247011043 IBK Härnösand - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 4 Arvid Larsson, Alexander Andersson Öbacka SC
2016-01-10 09:45 247011054 Järved-Bonäset IBK - Granlo BK 2 - 0 Maria Dahlin, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2016-01-10 13:00 247011050 Klockarbergets BK - Moälvens IBK 3 - 3 Kenny Windahl, Fredrik Nensén Njurundahallen
2016-01-10 13:30 247011051 Vattjoms IK - Gullänget-Kroksta IBS 2 - 3 Jennie Renström, Hampus Hernell Matfors Sporthall
2016-01-10 14:45 247011057 Örnsköldsvik IBK - Granlo BK 3 - 3 Thilip Nadarajah, Emma Hägglöf Skyttis Arena
2016-01-10 15:45 247011053 Vattjoms IK - Moälvens IBK 2 - 3 Hampus Hernell, Jennie Renström Matfors Sporthall
2016-01-10 17:30 247011052 Klockarbergets BK - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 0 Urban Berglund, Fredrik Nensén Njurundahallen
2016-01-16 10:00 247011059 Gullänget-Kroksta IBS - IBK Härnösand 5 - 5 Javier Lindström, Thilip Nadarajah Höglandshallen Örnsköldsvik
2016-01-16 14:15 247011060 Moälvens IBK - IBK Härnösand 4 - 2 Javier Lindström, Thilip Nadarajah Höglandshallen Örnsköldsvik
2016-01-30 09:30 247011066 Örnsköldsvik IBK - Järved-Bonäset IBK 1 - 6 Javier Lindström, Stefan Nyberg Skyttis Arena
2016-01-30 11:15 247011063 Vattjoms IK - IBK Härnösand 1 - 3 Alexander Bergman, Hampus Hernell Matfors Sporthall
2016-01-30 15:30 247011064 Klockarbergets BK - IBK Härnösand 3 - 1 Kenny Windahl, Robert Lundqvist Njurundahallen
2016-02-14 10:15 247011071 Granlo BK - Moälvens IBK 2 - 2 Urban Berglund, William Engström Höglunda
2016-02-14 11:30 247011068 IBK Härnösand - Örnsköldsvik IBK 3 - 0 Thomas Berglund, Kenny Windahl Öbacka SC
2016-02-14 14:15 247011073 Granlo BK - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 5 Robert Lundqvist, William Engström Höglunda
2016-02-14 15:00 247011070 IBK Härnösand - Järved-Bonäset IBK 4 - 4 Thomas Eriksson, Jan Öberg Öbacka SC
2016-02-20 11:15 247011079 Järved-Bonäset IBK - Klockarbergets BK 6 - 3 Thilip Nadarajah, Javier Lindström Nolaskolan
2016-02-20 12:45 247011080 Örnsköldsvik IBK - Vattjoms IK 1 - 5 Elin Lindgren, Javier Lindström Nolaskolan
2016-02-20 15:30 247011082 Örnsköldsvik IBK - Klockarbergets BK 1 - 8 Elin Lindgren, Maria Dahlin Nolaskolan
2016-02-20 17:00 247011081 Järved-Bonäset IBK - Vattjoms IK 11 - 2 Elin Lindgren, Maria Dahlin Nolaskolan
2016-02-27 13:00 247011083 Gullänget-Kroksta IBS - Moälvens IBK 3 - 6 Stefan Nyberg, Maria Dahlin Skyttis Arena
2016-02-28 16:00 247011078 IBK Härnösand - Granlo BK 0 - 0 Arvid Larsson, Jan Lindberg Landgrenshallen
2016-03-20 10:00 247011084 Gullänget-Kroksta IBS - Järved-Bonäset IBK 3 - 5 Mikael Körning, Peder Lövdahl Örnsköldsviks Sporthall
2016-03-20 10:00 247011087 Moälvens IBK - Örnsköldsvik IBK 7 - 1 Emma Hägglöf, Thilip Nadarajah Höglandshallen Örnsköldsvik
2016-03-20 15:30 247011085 Moälvens IBK - Järved-Bonäset IBK 1 - 3 Oscar Hermansson, Mikael Körning Örnsköldsviks Sporthall
2016-03-20 16:45 247011088 Vattjoms IK - Klockarbergets BK 3 - 4 Jesper Doherty, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2016-03-20 17:00 247011086 Gullänget-Kroksta IBS - Örnsköldsvik IBK 4 - 0 Maria Dahlin, Mikael Körning Örnsköldsviks Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Järved-Bonäset IBK 14 12 2 0 74-22 52 38
2. Klockarbergets BK 14 9 2 3 62-38 24 29
3. Gullänget-Kroksta IBS 14 5 3 6 43-50 -7 18
4. Moälvens IBK 14 4 5 5 41-43 -2 17
5. Granlo BK 14 3 7 4 31-33 -2 16
6. IBK Härnösand 14 3 7 4 37-42 -5 16
7. Vattjoms IK 14 3 4 7 39-53 -14 13
8. Örnsköldsvik IBK 14 0 4 10 18-64 -46 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis