F13/14 (2015/16)

Gruppspel
Pantamera F13/14
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-07 18:50 171314007 Almunge IK - Livets Ord IF 4 - 6 Maximilian Halvarsson, Lars Halvarsson Almunge Sporthall
2015-10-10 09:40 171314006 FBC Uppsala Ungdom Svart - Rasbo IK 2 - 1 Georgios Papadakis, Albin Karlsson Allianshallen C
2015-10-10 11:00 171314005 Enköpings IBK (F13/14) - SK Vide 4 - 5 Johan Öberg, Rasmus Pehkonen S:t Ilianshallen
2015-10-10 11:20 171314003 Björklinge BK - Storvreta IBK 6 - 1 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Björklinge Sporthall
2015-10-10 13:30 171314004 Bålsta FBC - Stenhagens KK 0 - 12 Jonas Nordqvist, Simon Johansson Fridegårdsskolan
2015-10-11 10:50 171314008 IS Saga - Lamadjurets AIBC 2 - 2 Jacob Granberg, Marcus Granberg Allianshallen B
2015-10-16 19:15 171314011 Stenhagens KK - Alunda IBF 3 - 4 Jelena Spasic, Miodrag Djuric Stenhagen BoKC
2015-10-17 10:00 171314015 Lamadjurets AIBC - FBC Uppsala Ungdom Svart 3 - 4 Rasmus Larsson, Pontus Wirdby Örsundsbro Sporthall
2015-10-17 16:10 171314014 Livets Ord IF - Enköpings IBK (F13/14) 4 - 1 Marcus Granberg, Jacob Granberg Allianshallen B
2015-10-17 16:40 171314012 SK Vide - Björklinge BK 1 - 6 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Alsike sporthall
2015-10-18 10:40 171314013 Rasbo IK - Bålsta FBC 5 - 0 Marko Spasic, Miodrag Djuric Hall 2000
2015-10-18 13:10 171314016 IS Saga - Almunge IK 3 - 4 Maximilian Halvarsson, Josef Berndtsson Allianshallen B
2015-10-17 09:00 171314017 FBC Uppsala Ungdom Vit - Storvreta IBK 1 - 1 Simon Johansson, Fabian Fahimi Allianshallen A
2015-10-23 19:20 171314024 FBC Uppsala Ungdom Svart - Almunge IK 3 - 3 Marcus Granberg, Jacob Granberg Allianshallen B
2015-10-24 11:10 171314023 Enköpings IBK (F13/14) - IS Saga 3 - 5 Christian Jensen, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2015-10-24 11:30 171314022 Bålsta FBC - Lamadjurets AIBC 3 - 3 Josef Berndtsson, Rasmus Pehkonen Fridegårdsskolan
2015-10-25 11:40 171314020 Alunda IBF - Rasbo IK 11 - 0 Anders Leander, Thomas Tanskanen Olandshallen
2015-11-01 19:05 171314021 Björklinge BK - Livets Ord IF 4 - 2 Maximilian Halvarsson, Miodrag Djuric Björklinge Sporthall
2015-11-06 19:15 171314025 Stenhagens KK - FBC Uppsala Ungdom Vit 3 - 2 Christoffer Wallenborg, Miodrag Djuric Stenhagen BoKC
2015-11-07 14:20 171314030 IS Saga - Björklinge BK 1 - 5 Josef Berndtsson, Rasmus Pehkonen Allianshallen B
2015-11-07 16:50 171314032 FBC Uppsala Ungdom Svart - Enköpings IBK (F13/14) 5 - 0 Jacob Granberg, Tony Nyberg Allianshallen C
2015-11-07 20:10 171314026 SK Vide - Storvreta IBK 3 - 1 Victor Flemström, Christoffer Flemström Alsike sporthall
2015-11-08 16:00 171314029 Alunda IBF - Lamadjurets AIBC 4 - 1 Thomas Tanskanen, Jelena Spasic Olandshallen
2015-11-08 16:20 171314031 Almunge IK - Bålsta FBC 6 - 1 Maximilian Halvarsson, Lars Halvarsson Almunge Sporthall
2015-11-14 11:15 171314040 Bålsta FBC - Enköpings IBK (F13/14) 1 - 3 Rasmus Larsson, Eric Cederholm Fridegårdsskolan
2015-11-14 13:20 171314039 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom Svart 5 - 1 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2015-11-14 15:55 171314034 Stenhagens KK - Rasbo IK 6 - 3 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Stenhagen BoKC
2015-11-15 14:10 171314038 Alunda IBF - Almunge IK 2 - 0 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Olandshallen
2015-11-15 15:30 171314033 FBC Uppsala Ungdom Vit - SK Vide 8 - 3 Andreas Persson Stenberg, Christoffer Wallenborg Allianshallen B
2015-11-15 17:20 171314035 Storvreta IBK - Livets Ord IF 5 - 4 Nick Kyller, Niklas Arvidsson Ärentunaskolan
2015-11-21 11:10 171314047 Enköpings IBK (F13/14) - Alunda IBF 0 - 3 Eric Cederholm, Rasmus Larsson S:t Ilianshallen
2015-11-21 12:10 171314043 Lamadjurets AIBC - Stenhagens KK 0 - 3 Pontus Wirdby, Felicia Hassan Örsundsbro Sporthall
2015-11-21 12:45 171314048 Bålsta FBC - Björklinge BK 0 - 11 Johan Öberg, Christian Jensen Fridegårdsskolan
2015-11-21 17:20 171314042 Livets Ord IF - SK Vide 2 - 1 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Allianshallen B
2015-11-22 10:45 171314041 Rasbo IK - FBC Uppsala Ungdom Vit 2 - 7 Anton Wärm, Sarah Ejderskog Hall 2000
2016-02-07 13:10 171314044 IS Saga - Storvreta IBK 1 - 0 Marko Spasic, Jelena Spasic Allianshallen C
2015-11-28 14:45 171314052 Stenhagens KK - Almunge IK 1 - 3 Christer Andersson, Joakim Ottosson Stenhagen BoKC
2015-11-28 15:40 171314056 Alunda IBF - Björklinge BK 6 - 2 Michaela Pålsson, Anton Wärm Olandshallen
2015-11-28 16:40 171314051 SK Vide - IS Saga 3 - 5 Arvid Englund, Rikard Ohlström Alsike sporthall
2015-11-29 08:30 171314049 FBC Uppsala Ungdom Vit - Livets Ord IF 3 - 1 Emma Holmqvist, Felicia Hassan Allianshallen B
2015-11-29 12:50 171314050 Rasbo IK - Lamadjurets AIBC 3 - 1 Sarah Ejderskog, David Söderström Hall 2000
2015-11-29 17:20 171314053 Storvreta IBK - FBC Uppsala Ungdom Svart 1 - 3 Andreas Persson Stenberg, Jelena Spasic Ärentunaskolan
2015-12-04 18:50 171314059 Almunge IK - Rasbo IK 2 - 0 Maximilian Halvarsson, Per-Olof Svensson Almunge Sporthall
2015-12-05 08:30 171314060 FBC Uppsala Ungdom Svart - SK Vide 5 - 5 Oskar Wallin, Pierre Engström Allianshallen C
2015-12-05 09:40 171314061 Enköpings IBK (F13/14) - Stenhagens KK 2 - 2 Jan-Olov Cederholm, Eric Cederholm S:t Ilianshallen
2015-12-05 11:30 171314062 Bålsta FBC - Storvreta IBK 1 - 2 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Fridegårdsskolan
2015-12-05 12:10 171314057 Lamadjurets AIBC - FBC Uppsala Ungdom Vit 5 - 8 Christoffer Wallenborg, Maximilian Halvarsson Örsundsbro Sporthall
2015-12-05 16:40 171314058 IS Saga - Livets Ord IF 2 - 2 Jelena Spasic, Marko Spasic Allianshallen C
2015-12-11 19:15 171314070 Stenhagens KK - Björklinge BK 0 - 1 Miodrag Djuric, Andreas Persson Stenberg Stenhagen BoKC
2015-12-12 09:40 171314067 Livets Ord IF - FBC Uppsala Ungdom Svart 5 - 1 Wictoria Fahimi, Mikael Rosenius Allianshallen C
2015-12-12 10:50 171314065 FBC Uppsala Ungdom Vit - IS Saga 5 - 3 Mikael Rosenius, Wictoria Fahimi Allianshallen C
2015-12-12 12:20 171314066 Lamadjurets AIBC - Almunge IK 2 - 11 Christoffer Flemström, Victor Flemström Örsundsbro Sporthall
2015-12-12 19:00 171314069 SK Vide - Bålsta FBC 9 - 4 Maximilian Halvarsson, Christoffer Wallenborg Alsike sporthall
2015-12-13 10:30 171314068 Rasbo IK - Enköpings IBK (F13/14) 8 - 4 Maximilian Halvarsson, Christoffer Wallenborg Hall 2000
2015-12-13 15:00 171314071 Storvreta IBK - Alunda IBF 0 - 5 Marko Spasic, Nick Kyller Ärentunaskolan
2015-12-19 09:40 171314074 FBC Uppsala Ungdom Svart - IS Saga 1 - 0 Albin Karlsson, Ronnie Eriksson Allianshallen C
2015-12-19 09:50 171314073 Almunge IK - FBC Uppsala Ungdom Vit 1 - 2 Noah Lönegren, Oliver Halvarsson Almunge Sporthall
2015-12-19 11:00 171314077 Björklinge BK - Rasbo IK 10 - 2 Christoffer Wallenborg, Maximilian Halvarsson Björklinge Sporthall
2015-12-19 11:20 171314075 Enköpings IBK (F13/14) - Lamadjurets AIBC 3 - 5 Eric Cederholm, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2015-12-19 13:45 171314076 Bålsta FBC - Livets Ord IF 2 - 9 Erik Rosvall, Rasmus Larsson Fridegårdsskolan
2015-12-20 13:40 171314078 Alunda IBF - SK Vide 4 - 4 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Olandshallen
2016-01-08 19:15 171314088 Stenhagens KK - Storvreta IBK 2 - 1 Fabian Fahimi, Wictoria Fahimi Stenhagen BoKC
2016-01-09 10:50 171314081 FBC Uppsala Ungdom Vit - FBC Uppsala Ungdom Svart 1 - 0 Fabian Fahimi, Michael Selg Allianshallen A
2016-01-09 11:10 171314082 Almunge IK - Enköpings IBK (F13/14) 3 - 1 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Almunge Sporthall
2016-01-09 12:00 171314085 Livets Ord IF - Alunda IBF 0 - 4 Jelena Spasic, Marko Spasic Allianshallen C
2016-01-09 14:45 171314084 Lamadjurets AIBC - Björklinge BK 3 - 5 Maximilian Halvarsson, Christoffer Wallenborg Örsundsbro Sporthall
2016-01-10 10:50 171314083 IS Saga - Bålsta FBC 7 - 0 Christoffer Wallenborg, Maximilian Halvarsson Allianshallen C
2016-01-16 11:20 171314096 SK Vide - Stenhagens KK 4 - 3 Emma Holmqvist, Felicia Hassan Alsike sporthall
2016-01-16 12:20 171314091 Björklinge BK - Almunge IK 5 - 0 Andreas Persson Stenberg, Josef Berndtsson Björklinge Sporthall
2016-01-16 13:20 171314089 Enköpings IBK (F13/14) - FBC Uppsala Ungdom Vit 2 - 1 Erik Rosvall, Rasmus Larsson S:t Ilianshallen
2016-01-16 14:00 171314090 Bålsta FBC - FBC Uppsala Ungdom Svart 1 - 4 Jan-Olov Cederholm, Eric Cederholm Fridegårdsskolan
2016-01-16 17:00 171314095 Storvreta IBK - Rasbo IK 3 - 1 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Ärentunaskolan
2016-01-17 14:00 171314092 Alunda IBF - IS Saga 2 - 0 Josef Berndtsson, Per Ericsson Olandshallen
2016-01-23 08:30 171314103 Livets Ord IF - Stenhagens KK 4 - 5 Christoffer Wallenborg, Andreas Persson Stenberg Allianshallen B
2016-01-23 10:50 171314099 FBC Uppsala Ungdom Svart - Alunda IBF 0 - 2 Maximilian Halvarsson, Christoffer Wallenborg Allianshallen B
2016-01-23 12:00 171314098 Björklinge BK - Enköpings IBK (F13/14) 7 - 0 Emma Holmqvist, Felicia Hassan Björklinge Sporthall
2016-01-23 15:30 171314097 FBC Uppsala Ungdom Vit - Bålsta FBC 3 - 2 Andreas Persson Stenberg, Stina Dingfors Allianshallen A
2016-01-24 12:30 171314104 Rasbo IK - SK Vide 4 - 5 Tony Nyberg, Vesa Petterson Hall 2000
2016-01-24 13:40 171314102 Storvreta IBK - Lamadjurets AIBC 4 - 1 Johnny Söderqvist, Andreas Persson Stenberg Vattholma Sporthall
2016-01-29 19:15 171314110 Stenhagens KK - IS Saga 2 - 1 Wictoria Fahimi, David Kolsmyr Stenhagen BoKC
2016-01-30 11:20 171314105 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom Vit 4 - 2 Marko Spasic, Jelena Spasic Björklinge Sporthall
2016-01-30 17:10 171314111 SK Vide - Lamadjurets AIBC 4 - 5 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Alsike sporthall
2016-01-31 13:00 171314106 Alunda IBF - Bålsta FBC 13 - 1 Olle Isacsson, Jonas Backman Olandshallen
2016-01-31 14:30 171314109 Storvreta IBK - Almunge IK 4 - 6 Ian Engblom, Tony Nyberg Ärentunaskolan
2016-01-31 14:45 171314112 Rasbo IK - Livets Ord IF 1 - 6 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Hall 2000
2016-02-12 18:50 171314118 Almunge IK - SK Vide 4 - 4 Peter Alenbring, Per-Olof Svensson Almunge Sporthall
2016-02-13 10:50 171314113 FBC Uppsala Ungdom Vit - Alunda IBF 2 - 5 David Wigfeldt, Victor Flemström Allianshallen C
2016-02-13 12:00 171314117 FBC Uppsala Ungdom Svart - Stenhagens KK 3 - 3 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Allianshallen C
2016-02-13 12:45 171314120 Lamadjurets AIBC - Livets Ord IF 3 - 3 Josef Berndtsson, Noah Lönegren Örsundsbro Sporthall
2016-02-13 13:30 171314116 Enköpings IBK (F13/14) - Storvreta IBK 5 - 2 Tony Nyberg, Theodor Jonsson S:t Ilianshallen
2016-02-14 16:40 171314119 IS Saga - Rasbo IK 3 - 2 Andreas Persson Stenberg, Lars Halvarsson Allianshallen C
2016-02-20 09:00 171314125 SK Vide - Enköpings IBK (F13/14) 4 - 5 Tony Nyberg, Jelena Spasic Alsike sporthall
2016-02-20 11:00 171314128 Lamadjurets AIBC - IS Saga 3 - 2 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2016-02-20 15:30 171314126 FBC Uppsala Ungdom Svart - Rasbo IK 2 - 1 Albin Karlsson, Andreas Persson Stenberg Allianshallen C
2016-02-21 13:40 171314123 Storvreta IBK - Björklinge BK 0 - 10 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Vattholma Sporthall
2016-03-07 19:10 171314124 Stenhagens KK - Bålsta FBC 4 - 1 Andreas Persson Stenberg, Wictoria Fahimi Stenhagen BoKC
2016-03-15 17:50 171314127 Livets Ord IF - Almunge IK 4 - 3 Maximilian Halvarsson, Andreas Persson Stenberg Allianshallen C
2016-02-06 10:50 171314235 FBC Uppsala Ungdom Vit - IS Saga 2 - 5 David Kolsmyr, Stina Dingfors Allianshallen C
2016-02-07 18:50 171314236 Livets Ord IF - SK Vide 4 - 6 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Allianshallen A
2016-02-29 19:00 171314238 Lamadjurets AIBC - Rasbo IK 2 - 4 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2016-03-05 14:30 171314237 Alunda IBF - Stenhagens KK 5 - 3 Anton Wärm, Peter Alenbring Olandshallen
2016-03-05 13:10 171314143 IS Saga - Enköpings IBK (F13/14) 5 - 1 Per-Olof Svensson, August Knutson Allianshallen C
2016-03-05 17:10 171314141 Livets Ord IF - Björklinge BK 1 - 9 Rasmus Pehkonen, Andreas Persson Stenberg Allianshallen B
2016-03-06 12:15 171314140 Rasbo IK - Alunda IBF 0 - 6 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Hall 2000
2016-03-06 12:40 171314137 Storvreta IBK - FBC Uppsala Ungdom Vit 2 - 4 Albin Karlsson, Andreas Persson Stenberg Ärentunaskolan
2016-03-14 19:00 171314142 Lamadjurets AIBC - Bålsta FBC 8 - 1 Fabian Fahimi, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2016-03-16 18:50 171314144 Almunge IK - FBC Uppsala Ungdom Svart 4 - 1 Christoffer Wallenborg, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2016-03-11 19:00 171314150 Björklinge BK - IS Saga 3 - 1 Leif Ericsson, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2016-03-12 11:20 171314152 Enköpings IBK (F13/14) - FBC Uppsala Ungdom Svart 3 - 6 Eric Cederholm, Victor Flemström S:t Ilianshallen
2016-03-12 12:30 171314151 Bålsta FBC - Almunge IK 2 - 7 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2016-03-12 14:20 171314145 FBC Uppsala Ungdom Vit - Stenhagens KK 1 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Wallenborg Allianshallen C
2016-03-13 10:40 171314149 Alunda IBF - Lamadjurets AIBC 3 - 1 Anders Leander, Thomas Tanskanen Olandshallen
2016-03-13 16:00 171314146 Storvreta IBK - SK Vide 4 - 5 Felicia Hassan, Peter Alenbring Ärentunaskolan
2016-03-18 19:10 171314155 Livets Ord IF - Storvreta IBK 2 - 1 Stina Dingfors, David Kolsmyr Allianshallen B
2016-03-19 13:40 171314153 SK Vide - FBC Uppsala Ungdom Vit 4 - 4 Felicia Hassan, Sarah Ejderskog Alsike sporthall
2016-03-19 17:10 171314159 FBC Uppsala Ungdom Svart - Björklinge BK 1 - 8 Marko Spasic, Georgios Papadakis Allianshallen B
2016-03-20 10:00 171314154 Rasbo IK - Stenhagens KK 2 - 1 Joakim Ottosson, Marcus Gozzi Hall 2000
2016-03-20 12:00 171314160 Enköpings IBK (F13/14) - Bålsta FBC 10 - 2 Johan Öberg, Rasmus Pehkonen S:t Ilianshallen
2016-03-20 17:20 171314158 Almunge IK - Alunda IBF 2 - 8 Miodrag Djuric, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Alunda IBF 17 16 1 0 87-19 68 49
2. Björklinge BK 17 16 0 1 101-22 79 48
3. Stenhagens KK 17 9 2 6 56-37 19 29
4. Almunge IK 17 9 2 6 63-49 14 29
5. FBC Uppsala Ungdom Vit 17 9 2 6 56-46 10 29
6. FBC Uppsala Ungdom Svart 17 8 3 6 42-46 -4 27
7. Livets Ord IF 17 8 2 7 59-55 4 26
8. SK Vide 17 7 4 6 70-72 -2 25
9. IS Saga 17 7 2 8 46-40 6 23
10. Enköpings IBK (F13/ 14) 17 5 1 11 47-68 -21 16
11. Lamadjurets AIBC 17 4 3 10 48-67 -19 15
12. Rasbo IK 17 5 0 12 39-71 -32 15
13. Storvreta IBK 17 4 1 12 32-60 -28 13
14. Bålsta FBC 17 0 1 16 22-116 -94 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis