Pantamera Pojkar Röd (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Röd Klass A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-27 09:45 165000002 Onyx IBS - Strängnäs IBK 5 - 2 Camilla Örnebro, Rasmus Widén Rosvalla A
2015-09-27 11:15 165000001 Nykvarns IF - IFK Gnesta 12 - 2 Sigge Maurer, Joacim Hansson Björkestahallen
2015-09-27 14:00 165000003 Telge SIBK - Torshälla IBK 4 - 3 Mats Hällgren, Josef Johancsik Wasa Sporthall
2015-10-03 10:00 165000004 Strängnäs IBK - Nykvarns IF 2 - 4 Jonas Jatko, Josef Johancsik Thomas Arena
2015-10-03 12:30 165000006 Telge SIBK - Onyx IBS 2 - 4 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Västergård Arena A
2015-11-27 20:00 165000005 Torshälla IBK - IFK Gnesta 6 - 4 Anton Carlsson, Fredrik Wernqvist Ellfolk Arena
2015-10-10 10:00 165000007 Nykvarns IF - Torshälla IBK 3 - 1 Mathias Lindvall, Martin Nerby Björkestahallen
2015-10-10 10:00 165000008 Strängnäs IBK - Telge SIBK 2 - 5 Mats Hällgren, Kenny Salomonsson Thomas Arena
2015-10-10 14:00 165000009 IFK Gnesta - Onyx IBS 4 - 12 Kjell-olof Ingvar Rolin, Dennis Wagermark Frejahallen
2015-10-17 10:00 165000010 Telge SIBK - Nykvarns IF 2 - 5 Josef Johancsik, Jonas Jatko Västergård Arena A
2015-10-17 10:00 165000011 Onyx IBS - Torshälla IBK 4 - 3 Alexander Hanna, Emil Lindhe Rosvalla B
2015-10-17 13:30 165000012 IFK Gnesta - Strängnäs IBK 3 - 5 Mikael Samuelsson, Dennis Wagermark Frejahallen
2015-10-24 10:00 165000014 Telge SIBK - IFK Gnesta 8 - 3 Kim Ekenhall, Fares Youssef Wasa Sporthall
2015-10-24 15:30 165000015 Torshälla IBK - Strängnäs IBK 2 - 5 Göran Karlsson, Anton Carlsson Ellfolk Arena
2015-10-25 11:45 165000013 Nykvarns IF - Onyx IBS 5 - 1 Josef Johancsik, Fares Youssef Björkestahallen
2015-11-07 12:45 165000016 IFK Gnesta - Nykvarns IF 1 - 4 Josef Johancsik, Jonas Jatko Frejahallen
2015-11-07 13:00 165000017 Strängnäs IBK - Onyx IBS 4 - 5 Fredrik Jansson, Anton Carlsson Thomas Arena
2015-11-08 14:30 165000018 Torshälla IBK - Telge SIBK 2 - 4 Mikael Samuelsson, Karl-Gustav Bergström Ellfolk Arena
2015-11-14 11:30 165000021 Onyx IBS - Telge SIBK 6 - 3 Sigge Maurer, Emil Lindhe Rosvalla A
2015-11-14 14:00 165000020 IFK Gnesta - Torshälla IBK 3 - 7 Christer Avasjö, Jonas Holm Frejahallen
2015-11-15 16:15 165000019 Nykvarns IF - Strängnäs IBK 13 - 3 Mathias Lindvall, Joacim Hansson Björkestahallen
2015-11-21 11:30 165000024 Onyx IBS - IFK Gnesta 6 - 2 Alexander Hanna, Dennis Wagermark Ramdalshallen
2015-11-21 13:30 165000022 Torshälla IBK - Nykvarns IF 5 - 4 Fredrik Jansson, Anton Carlsson Ellfolk Arena
2015-11-22 14:30 165000023 Telge SIBK - Strängnäs IBK 5 - 3 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Västergård Arena A
2015-11-28 15:30 165000025 Nykvarns IF - Telge SIBK 12 - 4 Admir Brkic, Sigge Maurer Björkestahallen
2015-11-29 16:30 165000026 Torshälla IBK - Onyx IBS 7 - 7 Göran Karlsson, Ludwig Achrenius Ellfolk Arena
2016-03-13 15:30 165000027 Strängnäs IBK - IFK Gnesta 4 - 1 , Göran Karlsson Thomas Arena
2015-12-19 09:00 165000028 Onyx IBS - Nykvarns IF 1 - 6 Karl-Gustav Bergström, Håkan Rask Nyköpings Sporthall
2015-12-19 11:00 165000030 Strängnäs IBK - Torshälla IBK 5 - 3 Kjell-olof Ingvar Rolin, Ingela Hedlund Thomas Arena
2015-12-19 14:45 165000029 IFK Gnesta - Telge SIBK 1 - 5 Björn Landin, Henrik Ibjer Frejahallen
2016-01-09 12:30 165000031 Nykvarns IF - IFK Gnesta 8 - 2 Kim Ekenhall, Dennis Wagermark Björkestahallen
2016-01-09 12:30 165000033 Telge SIBK - Torshälla IBK 7 - 0 Tommy Nyring, Mikael Celik Västergård Arena A
2016-01-09 12:45 165000032 Onyx IBS - Strängnäs IBK 6 - 4 Alexander Hanna, Bemir Brkic Rosvalla A
2016-01-16 11:30 165000034 Strängnäs IBK - Nykvarns IF 4 - 3 Göran Engfors, Christian Johnsson Thomas Arena
2016-01-16 12:00 165000036 Telge SIBK - Onyx IBS 3 - 4 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Wasa Sporthall
2016-01-16 13:15 165000035 Torshälla IBK - IFK Gnesta 4 - 2 Anton Carlsson, Karl-Gustav Bergström Ellfolk Arena
2016-01-23 12:00 165000038 Strängnäs IBK - Telge SIBK 1 - 6 Göran Karlsson, Alfred Eriksson Thomas Arena
2016-01-23 13:15 165000037 Nykvarns IF - Torshälla IBK 2 - 5 Henrik Ibjer, Göran Engfors Björkestahallen
2016-01-23 14:00 165000039 IFK Gnesta - Onyx IBS 1 - 9 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Frejahallen
2016-01-29 19:30 165000040 Telge SIBK - Nykvarns IF 4 - 8 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Västergård Arena A
2016-01-30 11:45 165000041 Onyx IBS - Torshälla IBK 3 - 6 Karl-Gustav Bergström, Håkan Rask Ramdalshallen
2016-01-30 14:00 165000042 IFK Gnesta - Strängnäs IBK 6 - 3 Ivan Wahlström, Mika Ristanen Frejahallen
2016-02-07 14:30 165000044 Telge SIBK - IFK Gnesta 8 - 5 Mika Ristanen, Ivan Wahlström Wasa Sporthall
2016-02-07 14:30 165000045 Torshälla IBK - Strängnäs IBK 4 - 2 Göran Karlsson, Göran Engfors Ellfolk Arena
2016-02-07 17:00 165000043 Nykvarns IF - Onyx IBS 6 - 6 Mikael Celik, Josef Celik Björkestahallen
2016-02-13 14:30 165000046 IFK Gnesta - Nykvarns IF 4 - 7 Kjell-olof Ingvar Rolin, Robin Hynninen Frejahallen
2016-02-14 17:30 165000047 Strängnäs IBK - Onyx IBS 1 - 7 Helen Wennström, Martin Nerby Thomas Arena
2016-02-14 18:00 165000048 Torshälla IBK - Telge SIBK 3 - 7 Måns Ericsson, Anton Carlsson Ellfolk Arena
2016-02-20 11:45 165000051 Onyx IBS - Telge SIBK 6 - 2 Admir Brkic, Alexander Hanna Ramdalshallen
2016-02-20 12:45 165000050 IFK Gnesta - Torshälla IBK 3 - 3 Christer Avasjö, Jonas Holm Frejahallen
2016-03-11 19:30 165000049 Nykvarns IF - Strängnäs IBK 7 - 2 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Björkestahallen
2016-03-05 11:00 165000053 Telge SIBK - Strängnäs IBK 7 - 3 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Västergård Arena A
2016-03-06 12:00 165000054 Onyx IBS - IFK Gnesta 6 - 2 Alexander Hanna, Bemir Brkic Rosvalla C
2016-03-06 15:00 165000052 Torshälla IBK - Nykvarns IF 5 - 5 Mathias Lindvall, Jonathan Varli Ellfolk Arena
2016-03-12 13:30 165000056 Torshälla IBK - Onyx IBS 3 - 5 Richard Himberg, Christian Johnsson Ellfolk Arena
2016-03-12 13:30 165000057 Strängnäs IBK - IFK Gnesta 7 - 3 Helen Wennström, Johan Engvall Thomas Arena
2016-03-13 15:00 165000055 Nykvarns IF - Telge SIBK 1 - 4 Kjell-olof Ingvar Rolin, Robin Hynninen Björkestahallen
2016-03-19 11:30 165000058 Onyx IBS - Nykvarns IF 5 - 2 Admir Brkic, Josef Cakici Rosvalla A
2016-03-19 12:30 165000060 Strängnäs IBK - Torshälla IBK 5 - 6 Göran Karlsson, Göran Engfors Thomas Arena
2016-03-19 13:30 165000059 IFK Gnesta - Telge SIBK 4 - 3 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Frejahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Onyx IBS 20 15 2 3 108-68 40 47
2. Nykvarns IF 20 13 2 5 117-63 54 41
3. Telge SIBK 20 12 0 8 93-76 17 36
4. Torshälla IBK 20 8 3 9 78-84 -6 27
5. Strängnäs IBK 20 6 0 14 67-101 -34 18
6. IFK Gnesta 20 2 1 17 56-127 -71 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd Klass B Gripen
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-26 09:00 165010003 IFK Gnesta Pojkar 01/02 - Nykvarns IF 0 - 12 Jesper Asplund, Dennis Wagermark Frejahallen
2015-09-26 13:00 165010001 Torshälla IBK P-01 - Flens IBF 4 - 6 Fredrik Jansson, Anton Carlsson Ellfolk Arena
2015-09-27 11:00 165010002 Onyx IBS P01/02 - Telge SIBK P02 9 - 4 Camilla Örnebro, Rasmus Widén Rosvalla A
2015-10-04 11:30 165010004 Telge SIBK P02 - Torshälla IBK P-01 4 - 11 Kjell-olof Ingvar Rolin, Martin Nerby Västergård Arena A
2015-10-04 12:15 165010005 Nykvarns IF - Flens IBF 6 - 4 Richard Himberg, Christian Johnsson Björkestahallen
2015-11-01 16:30 165010006 Onyx IBS P01/02 - IFK Gnesta Pojkar 01/02 7 - 2 Admir Brkic, Josef Cakici Rosvalla A
2015-10-10 12:30 165010008 Telge SIBK P02 - IFK Gnesta Pojkar 01/02 6 - 5 Kim Ekenhall, Göran Engfors Västergård Arena A
2015-10-10 14:00 165010007 Torshälla IBK P-01 - Nykvarns IF 2 - 9 Göran Karlsson, Charlie Videgren Ellfolk Arena
2015-10-11 10:30 165010009 Flens IBF - Onyx IBS P01/02 3 - 9 Rasmus Widén, Sigge Maurer Hammarvallen
2015-10-17 10:30 165010012 Flens IBF - Telge SIBK P02 10 - 3 Måns Ericsson, Charlie Videgren Hammarvallen
2015-10-17 12:00 165010010 IFK Gnesta Pojkar 01/02 - Torshälla IBK P-01 6 - 4 Mikael Samuelsson, Dennis Wagermark Frejahallen
2015-10-17 13:15 165010011 Onyx IBS P01/02 - Nykvarns IF 3 - 2 Admir Brkic, Emil Lindhe Rosvalla B
2015-10-24 10:30 165010014 IFK Gnesta Pojkar 01/02 - Flens IBF 2 - 7 Jesper Asplund, Rickard Söderberg Frejahallen
2015-10-24 11:15 165010015 Nykvarns IF - Telge SIBK P02 6 - 1 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Björkestahallen
2015-10-24 14:00 165010013 Torshälla IBK P-01 - Onyx IBS P01/02 0 - 10 Göran Karlsson, Martin Nerby Ellfolk Arena
2015-11-07 10:30 165010016 Flens IBF - Torshälla IBK P-01 5 - 1 Håkan Rask, Mikael Samuelsson Hammarvallen
2015-11-08 13:45 165010018 Nykvarns IF - IFK Gnesta Pojkar 01/02 9 - 2 Mats Hällgren, Joacim Hansson Björkestahallen
2015-11-08 14:00 165010017 Telge SIBK P02 - Onyx IBS P01/02 4 - 4 Jonas Jatko, Josef Johancsik Västergård Arena A
2015-11-14 10:15 165010021 Onyx IBS P01/02 - IFK Gnesta Pojkar 01/02 5 - 0 Sigge Maurer, Emil Lindhe Rosvalla A
2015-11-14 10:30 165010020 Flens IBF - Nykvarns IF 4 - 6 Göran Karlsson, Zemone Samuelsson Hammarvallen
2015-11-15 18:30 165010019 Torshälla IBK P-01 - Telge SIBK P02 5 - 6 Göran Engfors, Jonathan Varli Ellfolk Arena
2015-11-21 10:15 165010024 Onyx IBS P01/02 - Flens IBF 7 - 9 Alexander Hanna, Dennis Wagermark Ramdalshallen
2015-11-21 13:30 165010023 IFK Gnesta Pojkar 01/02 - Telge SIBK P02 1 - 4 Alfred Eriksson, Håkan Rask Frejahallen
2015-11-22 12:30 165010022 Nykvarns IF - Torshälla IBK P-01 16 - 2 Björn Landin, Henrik Ibjer Björkestahallen
2015-11-28 12:30 165010027 Telge SIBK P02 - Flens IBF 9 - 1 Kim Ekenhall, Henrik Ibjer Västergård Arena A
2015-11-28 12:45 165010025 Torshälla IBK P-01 - IFK Gnesta Pojkar 01/02 5 - 3 Kjell-olof Ingvar Rolin, Dennis Wagermark Ellfolk Arena
2015-11-29 13:45 165010026 Nykvarns IF - Onyx IBS P01/02 7 - 8 Mathias Lindvall, Jonathan Varli Björkestahallen
2015-12-19 09:30 165010030 Telge SIBK P02 - Nykvarns IF 2 - 4 Kim Ekenhall, Charlie Videgren Västergård Arena A
2015-12-19 10:15 165010028 Onyx IBS P01/02 - Torshälla IBK P-01 1 - 7 Karl-Gustav Bergström, Håkan Rask Nyköpings Sporthall
2015-12-19 10:30 165010029 Flens IBF - IFK Gnesta Pojkar 01/02 9 - 3 Camilla Örnebro, Josef Cakici Hammarvallen
2016-01-09 09:00 165010032 Onyx IBS P01/02 - Telge SIBK P02 4 - 4 Camilla Örnebro, Josef Cakici Rosvalla A
2016-01-09 13:45 165010033 IFK Gnesta Pojkar 01/02 - Nykvarns IF 4 - 5 Henrik Ibjer, Björn Landin Frejahallen
2016-01-10 16:30 165010031 Torshälla IBK P-01 - Flens IBF 4 - 3 Göran Karlsson, Mathias Lindvall Ellfolk Arena
2016-01-16 13:30 165010036 IFK Gnesta Pojkar 01/02 - Onyx IBS P01/02 2 - 9 Fares Youssef, Martin Nerby Frejahallen
2016-01-17 12:30 165010034 Telge SIBK P02 - Torshälla IBK P-01 3 - 3 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Wasa Sporthall
2016-01-17 13:45 165010035 Nykvarns IF - Flens IBF 7 - 1 Josef Johancsik, Fares Youssef Björkestahallen
2016-01-23 09:30 165010039 Flens IBF - Onyx IBS P01/02 3 - 7 Mikael Samuelsson, Måns Ericsson Hammarvallen
2016-01-24 12:00 165010037 Torshälla IBK P-01 - Nykvarns IF 3 - 5 Fredrik Jansson, Anton Carlsson Ellfolk Arena
2016-01-24 14:30 165010038 Telge SIBK P02 - IFK Gnesta Pojkar 01/02 2 - 4 Jonas Jatko, Josef Johancsik Wasa Sporthall
2016-01-30 10:15 165010041 Onyx IBS P01/02 - Nykvarns IF 1 - 8 Sigge Maurer, Alexander Hanna Gripenskolan
2016-01-30 11:00 165010042 Flens IBF - Telge SIBK P02 6 - 3 Charlie Videgren, Christian Johnsson Hammarvallen
2016-01-30 12:45 165010040 IFK Gnesta Pojkar 01/02 - Torshälla IBK P-01 3 - 3 Camilla Örnebro, Josef Cakici Frejahallen
2016-02-06 12:00 165010045 Nykvarns IF - Telge SIBK P02 5 - 5 Josef Johancsik, Christian Johnsson Björkestahallen
2016-02-06 16:00 165010043 Torshälla IBK P-01 - Onyx IBS P01/02 7 - 4 Marcus Åbom, Göran Engfors Ellfolk Arena
2016-02-27 11:00 165010044 IFK Gnesta Pojkar 01/02 - Flens IBF 6 - 4 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Frejahallen
2016-02-13 12:00 165010046 Flens IBF - Torshälla IBK P-01 5 - 3 Christer Avasjö, Jonas Holm Hammarvallen
2016-02-13 13:00 165010048 Nykvarns IF - IFK Gnesta Pojkar 01/02 6 - 0 Richard Himberg, Josef Johancsik Björkestahallen
2016-02-13 15:00 165010047 Telge SIBK P02 - Onyx IBS P01/02 5 - 5 Göran Karlsson, Mathias Lindvall Wasa Sporthall
2016-02-20 12:00 165010050 Flens IBF - Nykvarns IF 2 - 7 Fares Youssef, Josef Johancsik Hammarvallen
2016-02-20 13:00 165010051 Onyx IBS P01/02 - IFK Gnesta Pojkar 01/02 16 - 3 Alexander Hanna, Christian Johnsson Ramdalshallen
2016-02-20 16:30 165010049 Torshälla IBK P-01 - Telge SIBK P02 1 - 3 Admir Brkic, Helen Wennström Ellfolk Arena
2016-03-05 10:30 165010053 IFK Gnesta Pojkar 01/02 - Telge SIBK P02 1 - 7 Göran Karlsson, Martin Morén Frejahallen
2016-03-05 12:30 165010054 Onyx IBS P01/02 - Flens IBF 3 - 3 Arne Brattehag, Sigge Maurer Rosvalla A
2016-03-05 16:45 165010052 Nykvarns IF - Torshälla IBK P-01 5 - 1 Mathias Lindvall, Robin Hynninen Björkestahallen
2016-03-12 12:00 165010055 Torshälla IBK P-01 - IFK Gnesta Pojkar 01/02 2 - 2 Göran Karlsson, Alfred Eriksson Ellfolk Arena
2016-03-12 13:00 165010056 Nykvarns IF - Onyx IBS P01/02 3 - 2 Jesper Höglund, Fredrik Jansson Björkestahallen
2016-03-13 16:00 165010057 Telge SIBK P02 - Flens IBF 3 - 9 Kim Ekenhall, Fares Youssef Wasa Sporthall
2016-03-19 10:00 165010060 Telge SIBK P02 - Nykvarns IF 2 - 3 Martin Nerby, Kenny Salomonsson Västergård Arena A
2016-03-19 10:30 165010059 Flens IBF - IFK Gnesta Pojkar 01/02 9 - 2 Måns Ericsson, Sigge Maurer Hammarvallen
2016-03-19 12:45 165010058 Onyx IBS P01/02 - Torshälla IBK P-01 4 - 3 Camilla Örnebro, Josef Cakici Rosvalla A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 20 17 1 2 131-49 82 52
2. Onyx IBS P01/ 02 20 11 4 5 118-79 39 37
3. Flens IBF 20 10 1 9 103-95 8 31
4. Telge SIBK P02 20 6 5 9 80-97 -17 23
5. Torshälla IBK P-01 20 5 3 12 71-103 -32 18
6. IFK Gnesta Pojkar 01/ 02 20 3 2 15 51-131 -80 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd Klass B Näckrosen
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-26 11:30 165005001 Strängnäs IBK - Torshälla IBK 7 - 1 Tommy Nyring, Martin Nerby Thomas Arena
2015-09-26 15:30 165005003 Nykvarns IF - Telge SIBK 15 - 1 Richard Himberg, Christian Johnsson Björkestahallen
2015-10-13 19:00 165005002 Järna SK - Katrineholms IBF 4 - 5 Josef Johancsik, Dennis Wagermark Hölö Allaktivitetshall
2015-10-03 13:30 165005004 Katrineholms IBF - Strängnäs IBK 3 - 6 Zemone Samuelsson, Mikael Samuelsson Duveholmshallen D
2015-10-04 13:00 165005005 Telge SIBK - Torshälla IBK 5 - 3 Arne Brattehag, Sigge Maurer Västergård Arena A
2015-10-25 14:15 165005006 Nykvarns IF - Järna SK 7 - 2 Josef Johancsik, Fares Youssef Björkestahallen
2015-10-10 12:30 165005009 Torshälla IBK - Järna SK 4 - 3 Göran Karlsson, Charlie Videgren Ellfolk Arena
2015-10-10 13:00 165005007 Strängnäs IBK - Telge SIBK 3 - 7 Mats Hällgren, Kenny Salomonsson Thomas Arena
2015-10-11 15:00 165005008 Katrineholms IBF - Nykvarns IF 2 - 12 Mikael Samuelsson, Karl-Gustav Bergström Valla Sporthall
2015-10-17 14:30 165005011 Järna SK - Telge SIBK 0 - 7 Kjell-olof Ingvar Rolin, Ingela Hedlund Hölö Allaktivitetshall
2015-10-18 12:30 165005010 Nykvarns IF - Strängnäs IBK 7 - 3 Robin Hynninen, Martin Nerby Björkestahallen
2015-10-18 14:30 165005012 Torshälla IBK - Katrineholms IBF 6 - 4 Jan Berg, Jesper Höglund Ellfolk Arena
2015-10-24 10:00 165005013 Strängnäs IBK - Järna SK 4 - 2 Ludwig Achrenius, Jesper Höglund Thomas Arena
2015-10-24 15:00 165005014 Nykvarns IF - Torshälla IBK 8 - 4 Mikael Celik, Josef Celik Björkestahallen
2015-10-25 13:30 165005015 Telge SIBK - Katrineholms IBF 9 - 2 Kjell-olof Ingvar Rolin, Ingela Hedlund Wasa Sporthall
2015-11-08 10:30 165005017 Katrineholms IBF - Järna SK 1 - 5 Zemone Samuelsson, Måns Ericsson Duveholmshallen D
2015-11-08 13:00 165005016 Torshälla IBK - Strängnäs IBK 2 - 1 Mikael Samuelsson, Karl-Gustav Bergström Ellfolk Arena
2015-11-29 10:30 165005018 Telge SIBK - Nykvarns IF 2 - 11 Mats Jernmo, Mika Ristanen Västergård Arena A
2015-11-14 12:00 165005019 Strängnäs IBK - Katrineholms IBF 8 - 0 Anton Carlsson, Fredrik Jansson Thomas Arena
2015-11-15 12:00 165005021 Järna SK - Nykvarns IF 2 - 2 Admir Brkic, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall
2015-11-15 17:00 165005020 Torshälla IBK - Telge SIBK 16 - 4 Jonathan Varli, Göran Engfors Ellfolk Arena
2015-11-21 13:45 165005023 Nykvarns IF - Katrineholms IBF 4 - 2 Robin Hynninen, Fares Youssef Björkestahallen
2015-11-22 11:00 165005024 Järna SK - Torshälla IBK 5 - 2 Mikael Celik, Josef Celik Hölö Allaktivitetshall
2015-11-22 13:00 165005022 Telge SIBK - Strängnäs IBK 2 - 5 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Västergård Arena A
2015-11-28 11:00 165005026 Telge SIBK - Järna SK 3 - 2 Henrik Ibjer, Kim Ekenhall Västergård Arena A
2015-11-28 14:30 165005025 Strängnäs IBK - Nykvarns IF 5 - 3 Helen Wennström, Johan Engvall Thomas Arena
2015-11-29 15:30 165005027 Katrineholms IBF - Torshälla IBK 4 - 5 Håkan Rask, Alfred Eriksson Duveholmshallen D
2015-12-19 15:00 165005028 Järna SK - Strängnäs IBK 3 - 2 Jonas Jatko, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall
2015-12-20 14:00 165005030 Katrineholms IBF - Telge SIBK 8 - 2 Tommy Nyring, Jonas Holm Duveholmshallen A
2016-03-16 19:00 165005029 Torshälla IBK - Nykvarns IF 1 - 5 Göran Karlsson, Anton Carlsson Munktellarenan
2016-01-09 09:00 165005031 Strängnäs IBK - Torshälla IBK 5 - 1 Kjell-olof Ingvar Rolin, Martin Nerby Thomas Arena
2016-01-09 15:00 165005033 Nykvarns IF - Telge SIBK 10 - 2 Mika Ristanen, Dennis Wagermark Björkestahallen
2016-02-23 18:45 165005032 Järna SK - Katrineholms IBF 7 - 3 Jonas Jatko, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall
2016-01-16 10:30 165005035 Telge SIBK - Torshälla IBK 3 - 4 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Wasa Sporthall
2016-01-16 15:00 165005036 Nykvarns IF - Järna SK 5 - 3 Zemone Samuelsson, Alfred Eriksson Björkestahallen
2016-01-17 12:00 165005034 Katrineholms IBF - Strängnäs IBK 2 - 7 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen D
2016-01-23 12:30 165005038 Katrineholms IBF - Nykvarns IF 2 - 8 Mats Jernmo, Andreas Roos Duveholmshallen A
2016-01-23 13:30 165005037 Strängnäs IBK - Telge SIBK 4 - 5 Göran Karlsson, Alfred Eriksson Thomas Arena
2016-01-24 13:30 165005039 Torshälla IBK - Järna SK 4 - 2 Anton Carlsson, Fredrik Jansson Ellfolk Arena
2016-01-31 13:00 165005041 Järna SK - Telge SIBK 4 - 3 Göran Karlsson, Mathias Lindvall Hölö Allaktivitetshall
2016-01-31 14:45 165005040 Nykvarns IF - Strängnäs IBK 5 - 2 Robin Hynninen, Fares Youssef Björkestahallen
2016-01-31 18:00 165005042 Torshälla IBK - Katrineholms IBF 5 - 6 Göran Engfors, Christian Engfors Ellfolk Arena
2016-02-07 13:00 165005045 Telge SIBK - Katrineholms IBF 4 - 2 Ivan Wahlström, Mika Ristanen Wasa Sporthall
2016-02-07 14:00 165005043 Strängnäs IBK - Järna SK 6 - 3 Kjell-olof Ingvar Rolin, Dennis Wagermark Thomas Arena
2016-02-07 14:30 165005044 Nykvarns IF - Torshälla IBK 3 - 3 Robin Hynninen, Joacim Hansson Björkestahallen
2016-02-13 12:45 165005047 Katrineholms IBF - Järna SK 4 - 3 Tommy Nyring, David Nilsson Duveholmshallen D
2016-02-13 16:00 165005046 Torshälla IBK - Strängnäs IBK 3 - 1 Göran Engfors, Anton Carlsson Ellfolk Arena
2016-02-14 12:00 165005048 Telge SIBK - Nykvarns IF 5 - 16 Kjell-olof Ingvar Rolin, Robin Hynninen Wasa Sporthall
2016-02-16 19:00 165005051 Järna SK - Nykvarns IF 2 - 9 Kjell-olof Ingvar Rolin, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall
2016-02-20 10:30 165005049 Strängnäs IBK - Katrineholms IBF 10 - 0 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Thomas Arena
2016-02-21 10:00 165005050 Torshälla IBK - Telge SIBK 8 - 1 Anton Carlsson, Fredrik Jansson Ellfolk Arena
2016-03-05 10:00 165005054 Järna SK - Torshälla IBK 3 - 4 Jonas Jatko, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall
2016-03-06 12:30 165005053 Nykvarns IF - Katrineholms IBF 6 - 5 Robin Hynninen, Kjell-olof Ingvar Rolin Björkestahallen
2016-03-06 13:30 165005052 Telge SIBK - Strängnäs IBK 4 - 10 Jonas Jatko, Josef Johancsik Västergård Arena A
2016-03-12 10:00 165005056 Telge SIBK - Järna SK 5 - 4 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Wasa Sporthall
2016-03-12 15:00 165005055 Strängnäs IBK - Nykvarns IF 4 - 4 Helen Wennström, Johan Engvall Thomas Arena
2016-03-13 12:30 165005057 Katrineholms IBF - Torshälla IBK 1 - 9 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Valla Sporthall
2016-03-20 12:00 165005058 Järna SK - Strängnäs IBK 2 - 5 Kim Ekenhall, Fares Youssef Hölö Allaktivitetshall
2016-03-20 15:30 165005060 Katrineholms IBF - Telge SIBK 6 - 2 Camilla Örnebro, Sigge Maurer Valla Sporthall
2016-03-20 18:00 165005059 Torshälla IBK - Nykvarns IF 3 - 9 Mathias Lindvall, Måns Ericsson Ellfolk Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 20 16 3 1 149-55 94 51
2. Strängnäs IBK 20 12 1 7 98-59 39 37
3. Torshälla IBK 20 11 1 8 88-80 8 34
4. Telge SIBK 20 8 0 12 76-133 -57 24
5. Järna SK 20 5 1 14 61-85 -24 16
6. Katrineholms IBF 20 5 0 15 62-122 -60 15
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd Klass C Braxen
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 11:00 165040003 Telge SIBK P02 - Nykvarns IF 2 - 6 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Västergård Arena A
2015-11-15 12:00 165040002 Flens IBF - Torshälla IBK 5 - 6 Måns Ericsson, Göran Engfors Hammarvallen
2015-09-26 14:15 165040005 Nykvarns IF - Katrineholms IBF P02 18 - 1 Richard Himberg, Christian Johnsson Björkestahallen
2015-09-27 15:30 165040006 Telge SIBK P02 - Flens IBF 7 - 1 Mats Hällgren, Josef Johancsik Wasa Sporthall
2015-10-03 13:15 165040007 Malmköpings IBF P02 - Torshälla IBK 11 - 5 Karl-Gustav Bergström, Alfred Eriksson Malmköpings Sporthall
2015-10-03 15:00 165040009 Katrineholms IBF P02 - Flens IBF 0 - 8 Mikael Samuelsson, Zemone Samuelsson Duveholmshallen D
2015-10-10 11:00 165040011 Telge SIBK P02 - Torshälla IBK 4 - 1 Kim Ekenhall, Göran Engfors Västergård Arena A
2015-10-10 16:15 165040010 Nykvarns IF - Malmköpings IBF P02 13 - 2 Tommy Nyring, Fares Youssef Björkestahallen
2015-10-17 13:00 165040015 Torshälla IBK - Katrineholms IBF P02 3 - 3 Alfred Eriksson, Robin Hynninen Ellfolk Arena
2015-10-17 13:15 165040013 Malmköpings IBF P02 - Telge SIBK P02 1 - 12 Richard Himberg, Christian Johnsson Malmköpings Sporthall
2015-10-18 13:45 165040014 Nykvarns IF - Flens IBF 9 - 2 Mats Hällgren, Joacim Hansson Björkestahallen
2015-10-24 10:30 165040016 Flens IBF - Malmköpings IBF P02 2 - 1 Zemone Samuelsson, Mikael Samuelsson Hammarvallen
2015-10-25 14:30 165040017 Katrineholms IBF P02 - Telge SIBK P02 0 - 3 Zemone Samuelsson, Mikael Samuelsson Duveholmshallen D
2015-10-31 13:15 165040019 Malmköpings IBF P02 - Katrineholms IBF P02 9 - 4 Dennis Wagermark, Håkan Rask Malmköpings Sporthall
2015-12-20 16:00 165040021 Torshälla IBK - Nykvarns IF 0 - 10 Göran Karlsson, Fredrik Wernqvist Ellfolk Arena
2015-11-07 12:00 165040024 Nykvarns IF - Telge SIBK P02 7 - 2 Kjell-olof Ingvar Rolin, Ingela Hedlund Björkestahallen
2015-11-08 11:30 165040023 Torshälla IBK - Flens IBF 6 - 4 Mikael Samuelsson, Karl-Gustav Bergström Ellfolk Arena
2015-11-14 13:30 165040027 Flens IBF - Telge SIBK P02 2 - 8 Göran Karlsson, Admir Brkic Hammarvallen
2015-11-15 12:30 165040026 Katrineholms IBF P02 - Nykvarns IF 3 - 5 Alfred Eriksson, Charlie Videgren Valla Sporthall
2015-11-21 12:00 165040028 Torshälla IBK - Malmköpings IBF P02 1 - 8 Fredrik Jansson, Anton Carlsson Ellfolk Arena
2015-11-21 12:00 165040030 Flens IBF - Katrineholms IBF P02 6 - 2 Mattias Johansson, Karl-Gustav Bergström Hammarvallen
2015-11-28 13:15 165040031 Malmköpings IBF P02 - Nykvarns IF 3 - 9 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Malmköpings Sporthall
2015-11-29 15:00 165040032 Torshälla IBK - Telge SIBK P02 2 - 5 Ludwig Achrenius, Göran Karlsson Ellfolk Arena
2015-12-19 11:00 165040034 Telge SIBK P02 - Malmköpings IBF P02 5 - 3 Kim Ekenhall, Charlie Videgren Västergård Arena A
2015-12-19 11:00 165040036 Katrineholms IBF P02 - Torshälla IBK 9 - 4 Mikael Celik, Josef Celik Duveholmshallen A
2015-12-19 12:00 165040035 Flens IBF - Nykvarns IF 2 - 2 Camilla Örnebro, Josef Cakici Hammarvallen
2016-01-09 13:15 165040037 Malmköpings IBF P02 - Flens IBF 3 - 4 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Malmköpings Sporthall
2016-01-10 14:30 165040038 Telge SIBK P02 - Katrineholms IBF P02 13 - 0 Josef Johancsik, Jonas Jatko Västergård Arena A
2016-01-16 11:45 165040042 Torshälla IBK - Nykvarns IF 2 - 8 Anton Carlsson, Karl-Gustav Bergström Ellfolk Arena
2016-01-17 13:30 165040040 Katrineholms IBF P02 - Malmköpings IBF P02 6 - 8 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen D
2016-01-23 12:00 165040044 Flens IBF - Torshälla IBK 5 - 4 Måns Ericsson, Mikael Samuelsson Hammarvallen
2016-01-24 16:00 165040045 Telge SIBK P02 - Nykvarns IF 2 - 3 Josef Johancsik, Jonas Jatko Wasa Sporthall
2016-01-31 11:30 165040048 Telge SIBK P02 - Flens IBF 3 - 6 Kjell-olof Ingvar Rolin, Josef Johancsik Västergård Arena A
2016-01-31 13:30 165040047 Nykvarns IF - Katrineholms IBF P02 13 - 0 Robin Hynninen, Fares Youssef Björkestahallen
2016-02-06 13:30 165040049 Malmköpings IBF P02 - Torshälla IBK 8 - 8 Måns Ericsson, Alfred Eriksson Malmköpings Sporthall
2016-02-07 15:00 165040051 Katrineholms IBF P02 - Flens IBF 3 - 2 Zemone Samuelsson, Mikael Samuelsson Duveholmshallen D
2016-02-14 13:00 165040052 Nykvarns IF - Malmköpings IBF P02 6 - 5 Fares Youssef, Mats Hällgren Björkestahallen
2016-02-14 13:30 165040053 Telge SIBK P02 - Torshälla IBK 7 - 2 Kjell-olof Ingvar Rolin, Robin Hynninen Wasa Sporthall
2016-02-20 13:15 165040055 Malmköpings IBF P02 - Telge SIBK P02 2 - 13 Måns Ericsson, Kjell-olof Ingvar Rolin Malmköpings Sporthall
2016-02-20 13:30 165040057 Torshälla IBK - Katrineholms IBF P02 6 - 4 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Ellfolk Arena
2016-02-21 13:30 165040056 Nykvarns IF - Flens IBF 7 - 1 Kjell-olof Ingvar Rolin, Josef Johancsik Björkestahallen
2016-03-05 12:00 165040058 Flens IBF - Malmköpings IBF P02 9 - 1 Karl-Gustav Bergström, Christian Johnsson Hammarvallen
2016-03-06 17:00 165040059 Katrineholms IBF P02 - Telge SIBK P02 4 - 4 Zemone Samuelsson, Håkan Rask Duveholmshallen A
2016-03-12 13:15 165040061 Malmköpings IBF P02 - Katrineholms IBF P02 11 - 1 Björn Landin, Karl-Gustav Bergström Malmköpings Sporthall
2016-03-13 13:45 165040063 Nykvarns IF - Torshälla IBK 6 - 5 Kjell-olof Ingvar Rolin, Robin Hynninen Björkestahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 15 14 1 0 122-32 90 43
2. Telge SIBK P02 15 10 1 4 90-40 50 31
3. Flens IBF 15 7 1 7 59-62 -3 22
4. Malmköpings IBF P02 15 5 1 9 76-98 -22 16
5. Torshälla IBK 15 3 2 10 55-97 -42 11
6. Katrineholms IBF P02 15 2 2 11 40-113 -73 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd Klass C Fiskgjusen
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-25 19:30 165030002 Nyfors IK/ Mesta IBK - Trosa Edanö IBK 0 - 5 Jan Berg, Göran Engfors Vilsta Sporthall
2015-09-26 13:00 165030001 Strängnäs IBK P02 - Onyx IBS P01/02 5 - 4 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Thomas Arena
2015-11-08 11:15 165030003 Nykvarns IF - Telge SIBK P03 6 - 6 Mats Hällgren, Joacim Hansson Björkestahallen
2015-10-03 10:00 165030004 Onyx IBS P01/02 - Torshälla IBK 9 - 1 Josef Cakici, Alexander Hanna Rosvalla A
2015-10-03 12:00 165030006 Nykvarns IF - Nyfors IK/ Mesta IBK 7 - 4 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Björkestahallen
2015-12-12 11:00 165030005 Telge SIBK P03 - Strängnäs IBK P02 7 - 3 Kim Ekenhall, Josef Johancsik Wasa Sporthall
2015-10-10 15:30 165030007 Torshälla IBK - Trosa Edanö IBK 4 - 5 Göran Karlsson, Charlie Videgren Ellfolk Arena
2015-10-10 16:00 165030009 Strängnäs IBK P02 - Nyfors IK/ Mesta IBK 11 - 2 Mats Hällgren, Kenny Salomonsson Thomas Arena
2015-10-25 14:30 165030008 Onyx IBS P01/02 - Telge SIBK P03 3 - 6 Camilla Örnebro, Alexander Hanna Rosvalla C
2015-10-17 16:00 165030012 Nyfors IK/ Mesta IBK - Onyx IBS P01/02 3 - 7 Fredrik Jansson, Anton Carlsson Vilsta Sporthall
2015-10-18 11:00 165030010 Telge SIBK P03 - Torshälla IBK 7 - 2 Jonas Jatko, Joacim Hansson Västergård Arena A
2015-11-27 19:15 165030011 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 4 - 3 Robin Hynninen, Josef Johancsik Björkestahallen
2015-10-21 19:00 165030015 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK P02 3 - 6 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2015-10-23 19:30 165030014 Telge SIBK P03 - Nyfors IK/ Mesta IBK 13 - 3 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Wasa Sporthall
2015-10-24 12:45 165030013 Torshälla IBK - Nykvarns IF 3 - 12 Göran Karlsson, Martin Nerby Ellfolk Arena
2015-11-07 11:30 165030017 Strängnäs IBK P02 - Nykvarns IF 2 - 8 Fredrik Jansson, Anton Carlsson Thomas Arena
2015-11-07 15:15 165030018 Onyx IBS P01/02 - Trosa Edanö IBK 9 - 7 Camilla Örnebro, Josef Cakici Gripenskolan
2015-11-08 12:30 165030016 Nyfors IK/ Mesta IBK - Torshälla IBK 5 - 3 Charlie Videgren, Göran Karlsson Vilsta Sporthall
2015-11-14 11:30 165030019 Torshälla IBK - Strängnäs IBK P02 5 - 6 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Ellfolk Arena
2015-11-14 13:15 165030020 Nykvarns IF - Onyx IBS P01/02 8 - 1 Kjell-olof Ingvar Rolin, Robin Hynninen Björkestahallen
2015-11-15 11:30 165030021 Telge SIBK P03 - Trosa Edanö IBK 11 - 3 Christer Avasjö, Jonas Holm Wasa Sporthall
2015-11-21 13:45 165030022 Onyx IBS P01/02 - Strängnäs IBK P02 6 - 7 Camilla Örnebro, Josef Cakici Gripenskolan
2015-11-21 18:00 165030024 Telge SIBK P03 - Nykvarns IF 2 - 4 Charlie Videgren, Josef Johancsik Västergård Arena A
2015-12-06 11:00 165030023 Trosa Edanö IBK - Nyfors IK/ Mesta IBK 6 - 6 Kjell-olof Ingvar Rolin, Ingela Hedlund Hedebyhallen
2015-11-28 10:15 165030025 Torshälla IBK - Onyx IBS P01/02 4 - 5 Kjell-olof Ingvar Rolin, Dennis Wagermark Ellfolk Arena
2015-11-28 13:00 165030026 Strängnäs IBK P02 - Telge SIBK P03 3 - 4 Helen Wennström, Johan Engvall Thomas Arena
2015-11-28 15:15 165030027 Nyfors IK/ Mesta IBK - Nykvarns IF 2 - 11 Anton Carlsson, Göran Karlsson Skjulstahallen A
2015-12-19 12:00 165030028 Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK 4 - 3 Daniel Edlund, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2015-12-19 12:30 165030029 Telge SIBK P03 - Onyx IBS P01/02 8 - 4 Kim Ekenhall, Charlie Videgren Västergård Arena A
2015-12-20 12:30 165030030 Nyfors IK/ Mesta IBK - Strängnäs IBK P02 6 - 4 Anton Carlsson, Fredrik Jansson Vilsta Sporthall
2016-01-09 11:30 165030033 Onyx IBS P01/02 - Nyfors IK/ Mesta IBK 5 - 4 Bemir Brkic, Alexander Hanna Rosvalla A
2016-01-09 15:00 165030031 Torshälla IBK - Telge SIBK P03 4 - 10 Jesper Höglund, Christian Engfors Ellfolk Arena
2016-01-10 15:30 165030032 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 0 - 10 Josef Cakici, Sigge Maurer Hedebyhallen
2016-01-16 11:00 165030035 Nyfors IK/ Mesta IBK - Telge SIBK P03 3 - 3 Ingela Hedlund, Josef Johancsik Vilsta Sporthall
2016-01-17 11:15 165030034 Nykvarns IF - Torshälla IBK 9 - 0 Josef Johancsik, Fares Youssef Björkestahallen
2016-01-17 17:00 165030036 Strängnäs IBK P02 - Trosa Edanö IBK 8 - 5 Robin Hynninen, Göran Karlsson Thomas Arena
2016-01-22 18:30 165030039 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS P01/02 9 - 4 Josef Johancsik, Kjell-olof Ingvar Rolin Hedebyhallen
2016-01-23 16:15 165030038 Nykvarns IF - Strängnäs IBK P02 5 - 0 Richard Himberg, Christian Johnsson Björkestahallen
2016-01-24 15:00 165030037 Torshälla IBK - Nyfors IK/ Mesta IBK 3 - 3 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Ellfolk Arena
2016-01-30 10:00 165030040 Strängnäs IBK P02 - Torshälla IBK 6 - 1 Göran Karlsson, Kenny Salomonsson Thomas Arena
2016-01-30 11:30 165030041 Onyx IBS P01/02 - Nykvarns IF 8 - 7 Sigge Maurer, Alexander Hanna Gripenskolan
2016-01-30 12:15 165030042 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK P03 4 - 4 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2016-02-05 19:30 165030044 Nyfors IK/ Mesta IBK - Trosa Edanö IBK 3 - 5 Fredrik Jansson, Anton Carlsson Vilsta Sporthall
2016-02-07 15:45 165030045 Nykvarns IF - Telge SIBK P03 4 - 3 Mikael Celik, Josef Celik Björkestahallen
2016-02-28 15:30 165030043 Strängnäs IBK P02 - Onyx IBS P01/02 5 - 5 Kjell-olof Ingvar Rolin, Kim Ekenhall Thomas Arena
2016-02-13 10:30 165030046 Onyx IBS P01/02 - Torshälla IBK 5 - 4 Camilla Örnebro, Michaela Westerberg Ramdalshallen
2016-02-13 13:30 165030047 Telge SIBK P03 - Strängnäs IBK P02 12 - 6 Göran Karlsson, Mathias Lindvall Wasa Sporthall
2016-02-13 15:30 165030048 Nykvarns IF - Nyfors IK/ Mesta IBK 17 - 4 Richard Himberg, Christian Johnsson Björkestahallen
2016-02-20 12:00 165030049 Torshälla IBK - Trosa Edanö IBK 2 - 13 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Ellfolk Arena
2016-02-20 12:00 165030051 Strängnäs IBK P02 - Nyfors IK/ Mesta IBK 5 - 5 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Thomas Arena
2016-03-13 09:00 165030050 Onyx IBS P01/02 - Telge SIBK P03 6 - 11 Camilla Örnebro, Josef Cakici Rosvalla A
2016-03-05 09:30 165030052 Telge SIBK P03 - Torshälla IBK 5 - 3 Mikael Celik, Josef Celik Wasa Sporthall
2016-03-05 11:00 165030054 Nyfors IK/ Mesta IBK - Onyx IBS P01/02 4 - 5 Jesper Höglund, Anton Carlsson Vilsta Sporthall
2016-03-06 13:45 165030053 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 4 - 2 Robin Hynninen, Kjell-olof Ingvar Rolin Björkestahallen
2016-03-12 09:00 165030055 Torshälla IBK - Nykvarns IF 1 - 8 Göran Karlsson, Alfred Eriksson Ellfolk Arena
2016-03-12 11:30 165030056 Telge SIBK P03 - Nyfors IK/ Mesta IBK 5 - 7 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Wasa Sporthall
2016-03-12 12:30 165030057 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK P02 12 - 1 Kjell-olof Ingvar Rolin, Ingela Hedlund Hedebyhallen
2016-03-19 09:00 165030060 Onyx IBS P01/02 - Trosa Edanö IBK 8 - 5 Camilla Örnebro, Admir Brkic Rosvalla A
2016-03-19 14:00 165030059 Strängnäs IBK P02 - Nykvarns IF 6 - 7 Göran Karlsson, Göran Engfors Thomas Arena
2016-03-20 11:00 165030058 Nyfors IK/ Mesta IBK - Torshälla IBK 7 - 6 Jesper Höglund, Fredrik Jansson Vilsta Sporthall
2016-03-20 11:00 165030063 Telge SIBK P03 - Trosa Edanö IBK 0 - 5 Kjell-olof Ingvar Rolin, Josef Johancsik Västergård Arena A
2016-03-27 15:00 165030061 Torshälla IBK - Strängnäs IBK P02 6 - 3 Fredrik Jansson, Anton Carlsson Ellfolk Arena
2016-03-28 17:15 165030062 Nykvarns IF - Onyx IBS P01/02 4 - 5 Mathias Lindvall, Robin Hynninen Björkestahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 18 15 1 2 135-52 83 46
2. Telge SIBK P03 18 11 3 4 117-73 44 36
3. Onyx IBS P01/ 02 18 10 1 7 99-102 -3 31
4. Trosa Edanö IBK 18 8 2 8 96-87 9 26
5. Strängnäs IBK P02 18 7 2 9 87-103 -16 23
6. Nyfors IK/ Mesta IBK 18 4 4 10 71-121 -50 16
7. Torshälla IBK 18 1 1 16 55-122 -67 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd Klass D Gripsholm
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-19 16:00 165025002 Trosa Edanö IBK - IFK Mariefred 18 - 5 Ivan Wahlström, Mathias Lindvall Hedebyhallen
2015-10-18 15:15 165025003 Onyx IBS P03 - Telge SIBK P03 3 - 7 Josef Cakici, Alexander Hanna Rosvalla C
2015-12-06 15:30 165025001 Stigtomta IF - Nykvarns IF 2 - 12 Sigge Maurer, Måns Ericsson Rosvalla C
2015-09-25 18:30 165025005 Telge SIBK P03 - Stigtomta IF 5 - 2 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Västergård Arena A
2015-09-26 12:30 165025006 Onyx IBS P03 - Trosa Edanö IBK 0 - 7 Rasmus Widén, Sigge Maurer Rosvalla A
2015-09-27 12:30 165025004 Nykvarns IF - Järna SK 2 - 2 Sigge Maurer, Joacim Hansson Björkestahallen
2015-10-04 14:45 165025008 Nykvarns IF - Telge SIBK P03 5 - 3 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Björkestahallen
2015-10-04 15:00 165025007 Järna SK - IFK Mariefred 6 - 4 Kjell-olof Ingvar Rolin, Ingela Hedlund Pershagens Sporthall
2015-11-01 11:00 165025009 Stigtomta IF - Trosa Edanö IBK 2 - 7 Camilla Örnebro, Josef Cakici Gripenskolan
2015-10-09 18:00 165025010 Telge SIBK P03 - Järna SK 9 - 2 Ingela Hedlund, Joacim Hansson Wasa Sporthall
2015-10-10 10:00 165025012 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 0 - 6 Jonas Jatko, Josef Johancsik Hedebyhallen
2015-10-10 12:15 165025011 Onyx IBS P03 - IFK Mariefred 2 - 1 Alexander Hanna, Camilla Örnebro Ramdalshallen
2015-10-16 18:30 165025014 Telge SIBK P03 - Trosa Edanö IBK 3 - 0 Kjell-olof Ingvar Rolin, Ingela Hedlund Västergård Arena A
2015-10-17 11:30 165025013 Järna SK - Onyx IBS P03 5 - 7 Kjell-olof Ingvar Rolin, Ingela Hedlund Hölö Allaktivitetshall
2015-10-17 13:00 165025015 IFK Mariefred - Stigtomta IF 2 - 8 Charlie Videgren, Göran Karlsson Hammarens IP
2015-10-24 11:00 165025017 Stigtomta IF - Onyx IBS P03 2 - 5 Richard Himberg, Christian Johnsson Rosvalla A
2015-10-25 11:00 165025016 Trosa Edanö IBK - Järna SK 8 - 1 Kjell-olof Ingvar Rolin, Ingela Hedlund Hedebyhallen
2015-10-25 13:00 165025018 Nykvarns IF - IFK Mariefred 19 - 1 Josef Johancsik, Fares Youssef Björkestahallen
2015-10-31 12:00 165025019 Järna SK - Stigtomta IF 1 - 3 Christer Avasjö, Jonas Holm Hölö Allaktivitetshall
2015-12-12 10:00 165025020 Onyx IBS P03 - Nykvarns IF 1 - 19 Josef Cakici, Camilla Örnebro Ramdalshallen
2016-03-20 14:00 165025021 Telge SIBK P03 - IFK Mariefred 11 - 2 Kjell-olof Ingvar Rolin, Josef Johancsik Västergård Arena A
2015-11-05 19:15 165025023 IFK Mariefred - Trosa Edanö IBK 1 - 22 Kjell-olof Ingvar Rolin, Ingela Hedlund Hammarens IP
2015-11-07 14:30 165025022 Nykvarns IF - Stigtomta IF 8 - 4 Kjell-olof Ingvar Rolin, Ingela Hedlund Björkestahallen
2015-11-07 16:30 165025024 Telge SIBK P03 - Onyx IBS P03 6 - 2 Daniel Edlund, Emil Lindhe Västergård Arena A
2015-11-13 18:30 165025027 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS P03 12 - 3 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2015-11-14 11:00 165025026 Stigtomta IF - Telge SIBK P03 1 - 5 Rickard Olsen, Tomas Edstrand Rosvalla B
2015-11-14 13:30 165025025 Järna SK - Nykvarns IF 2 - 7 Charlie Videgren, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall
2015-11-21 12:00 165025030 Trosa Edanö IBK - Stigtomta IF 11 - 3 Kjell-olof Ingvar Rolin, Ingela Hedlund Hedebyhallen
2015-11-21 13:00 165025028 IFK Mariefred - Järna SK 3 - 5 , Göran Karlsson Hammarens IP
2015-11-22 10:00 165025029 Telge SIBK P03 - Nykvarns IF 6 - 5 Kim Ekenhall, Kjell-olof Ingvar Rolin Västergård Arena A
2015-11-28 10:00 165025031 Järna SK - Telge SIBK P03 2 - 11 Charlie Videgren, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall
2015-11-28 13:00 165025032 IFK Mariefred - Onyx IBS P03 4 - 2 Göran Engfors, Ludwig Achrenius Hammarens IP
2015-11-29 12:30 165025033 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 4 - 0 Jonas Holm, Robin Hynninen Björkestahallen
2015-12-20 11:00 165025036 Stigtomta IF - IFK Mariefred 6 - 7 Josef Cakici, Alexander Hanna Rosvalla C
2015-12-20 12:15 165025034 Onyx IBS P03 - Järna SK 5 - 4 Josef Cakici, Alexander Hanna Rosvalla C
2016-01-11 17:45 165025035 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK P03 2 - 5 Kjell-olof Ingvar Rolin, Ingela Hedlund Hedebyhallen
2016-01-09 10:15 165025038 Onyx IBS P03 - Stigtomta IF 4 - 1 Camilla Örnebro, Josef Cakici Rosvalla A
2016-01-09 10:30 165025037 Järna SK - Trosa Edanö IBK 2 - 7 Jonas Jatko, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall
2016-01-09 11:00 165025039 IFK Mariefred - Nykvarns IF 5 - 5 Robin Hynninen, Per-Erik Nerby Hammarens IP
2016-01-16 11:00 165025040 Stigtomta IF - Järna SK 0 - 3 Admir Brkic, Sigge Maurer Rosvalla B
2016-01-16 13:45 165025041 Nykvarns IF - Onyx IBS P03 15 - 2 Alfred Eriksson, Zemone Samuelsson Björkestahallen
2016-01-16 14:00 165025042 IFK Mariefred - Telge SIBK P03 3 - 11 Kjell-olof Ingvar Rolin, Charlie Videgren Hammarens IP
2016-01-23 11:00 165025043 Stigtomta IF - Nykvarns IF 1 - 7 Sigge Maurer, Michaela Westerberg Gripenskolan
2016-01-23 12:30 165025044 Trosa Edanö IBK - IFK Mariefred 16 - 1 Mikael Celik, Josef Celik Hedebyhallen
2016-03-19 13:00 165025045 Onyx IBS P03 - Telge SIBK P03 6 - 2 Admir Brkic, Sigge Maurer Rosvalla B
2016-01-30 09:00 165025048 Onyx IBS P03 - Trosa Edanö IBK 4 - 5 Sigge Maurer, Alexander Hanna Gripenskolan
2016-01-31 00:00 165025047 Telge SIBK P03 - Stigtomta IF WO (5 - 0) Kjell-olof Ingvar Rolin, Josef Johancsik Västergård Arena A
2016-01-31 12:15 165025046 Nykvarns IF - Järna SK 6 - 2 Robin Hynninen, Fares Youssef Björkestahallen
2016-02-06 11:00 165025051 Stigtomta IF - Trosa Edanö IBK 1 - 15 Christer Avasjö, Mika Ristanen Rosvalla A
2016-02-06 11:30 165025049 Järna SK - IFK Mariefred 1 - 6 Tommy Nyring, David Nilsson Hölö Allaktivitetshall
2016-02-07 12:00 165025050 Nykvarns IF - Telge SIBK P03 5 - 2 Kjell-olof Ingvar Rolin, Dennis Wagermark Björkestahallen
2016-02-13 14:00 165025054 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 1 - 3 , Fares Youssef Hedebyhallen
2016-02-14 10:30 165025052 Telge SIBK P03 - Järna SK 9 - 4 Robin Hynninen, Kjell-olof Ingvar Rolin Wasa Sporthall
2016-04-03 10:00 165025053 Onyx IBS P03 - IFK Mariefred 7 - 0 Camilla Örnebro, Sigge Maurer Rosvalla A
2016-02-19 18:00 165025056 Telge SIBK P03 - Trosa Edanö IBK 6 - 8 Ingela Hedlund, Joacim Hansson Västergård Arena A
2016-02-20 12:00 165025055 Järna SK - Onyx IBS P03 3 - 3 Tommy Nyring, David Nilsson Hölö Allaktivitetshall
2016-02-20 12:00 165025057 IFK Mariefred - Stigtomta IF 6 - 7 Göran Karlsson, Mathias Lindvall Hammarens IP
2016-03-05 11:00 165025059 Stigtomta IF - Onyx IBS P03 4 - 6 Arne Brattehag, Sigge Maurer Rosvalla A
2016-03-05 12:15 165025058 Trosa Edanö IBK - Järna SK 4 - 0 Mats Hällgren, Daniel Edlund Hedebyhallen
2016-03-06 11:15 165025060 Nykvarns IF - IFK Mariefred 12 - 2 Kjell-olof Ingvar Rolin, Robin Hynninen Björkestahallen
2016-03-12 12:45 165025062 Onyx IBS P03 - Nykvarns IF 1 - 7 Camilla Örnebro, Robin Hynninen Rosvalla A
2016-03-13 11:30 165025061 Järna SK - Stigtomta IF 6 - 4 Kim Ekenhall, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall
2016-03-13 14:30 165025063 Telge SIBK P03 - IFK Mariefred 11 - 1 Joacim Hansson, Fares Youssef Wasa Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 18 15 2 1 147-37 110 47
2. Telge SIBK P03 18 14 0 4 117-53 64 42
3. Trosa Edanö IBK 18 13 0 5 143-50 93 39
4. Onyx IBS P03 18 8 1 9 63-104 -41 25
5. Järna SK 18 4 2 12 51-98 -47 14
6. IFK Mariefred 18 3 1 14 54-169 -115 10
7. Stigtomta IF 18 3 0 15 51-115 -64 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd Klass D Tullgarn
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-26 10:00 165020001 Strängnäs IBK P03 - IFK Gnesta pojkar 03 8 - 5 Tommy Nyring, Martin Nerby Thomas Arena
2015-09-26 11:00 165020002 Mesta IBK /Nyfors IK P03 - Flens IBF 4 - 7 Fredrik Jansson, Anton Carlsson Vilsta Sporthall
2015-12-13 12:00 165020003 IFK Mariefred - Ekbackskyrkans IBK 02/03 4 - 8 Kjell-olof Ingvar Rolin, Ingela Hedlund Hammarens IP
2015-10-03 09:00 165020004 IFK Gnesta pojkar 03 - Torshälla IBK 2 - 10 Jesper Asplund, Rickard Söderberg Frejahallen
2015-10-03 10:00 165020005 Ekbackskyrkans IBK 02/03 - Strängnäs IBK P03 9 - 7 Admir Brkic, Sigge Maurer Vingåkers Sporthall
2015-10-22 18:00 165020006 IFK Mariefred - Mesta IBK /Nyfors IK P03 4 - 2 Martin Nerby, Per-Erik Nerby Hammarens IP
2015-10-10 09:30 165020007 Torshälla IBK - Flens IBF 9 - 6 Anton Carlsson, Fredrik Jansson Ellfolk Arena
2015-10-10 12:30 165020008 IFK Gnesta pojkar 03 - Ekbackskyrkans IBK 02/03 3 - 6 Kjell-olof Ingvar Rolin, Dennis Wagermark Frejahallen
2015-10-10 14:30 165020009 Strängnäs IBK P03 - Mesta IBK /Nyfors IK P03 13 - 5 Mats Hällgren, Kenny Salomonsson Thomas Arena
2015-10-17 10:30 165020011 IFK Mariefred - Flens IBF 7 - 15 , Göran Engfors Hammarens IP
2015-10-17 14:30 165020012 Mesta IBK /Nyfors IK P03 - IFK Gnesta pojkar 03 5 - 2 Fredrik Jansson, Anton Carlsson Vilsta Sporthall
2015-10-18 13:30 165020010 Ekbackskyrkans IBK 02/03 - Torshälla IBK 13 - 5 Karl-Gustav Bergström, Lars Gustavsson Vingåkers Sporthall
2015-10-24 09:00 165020013 Torshälla IBK - IFK Mariefred 7 - 2 Anton Carlsson, Charlie Videgren Ellfolk Arena
2015-10-24 15:45 165020015 Flens IBF - Strängnäs IBK P03 7 - 10 Admir Brkic, Sigge Maurer Hammarvallen
2015-10-25 13:30 165020014 Ekbackskyrkans IBK 02/03 - Mesta IBK /Nyfors IK P03 9 - 2 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Vingåkers Sporthall
2015-11-07 10:00 165020017 Strängnäs IBK P03 - IFK Mariefred 12 - 1 Fredrik Jansson, Anton Carlsson Thomas Arena
2015-11-07 10:15 165020018 IFK Gnesta pojkar 03 - Flens IBF 7 - 2 Jonas Jatko, Josef Johancsik Frejahallen
2015-11-08 11:00 165020016 Mesta IBK /Nyfors IK P03 - Torshälla IBK 6 - 12 Göran Karlsson, Charlie Videgren Vilsta Sporthall
2015-11-14 10:15 165020019 Torshälla IBK - Strängnäs IBK P03 9 - 5 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Ellfolk Arena
2015-11-14 10:30 165020020 IFK Mariefred - IFK Gnesta pojkar 03 8 - 3 Robin Hynninen, Martin Nerby Hammarens IP
2015-11-15 13:30 165020021 Ekbackskyrkans IBK 02/03 - Flens IBF 3 - 1 Ej offentliggjord, Karl-Gustav Bergström Vingåkers Sporthall
2015-11-21 10:30 165020022 IFK Gnesta pojkar 03 - Strängnäs IBK P03 6 - 3 Kim Ekenhall, Alfred Eriksson Frejahallen
2015-11-21 13:30 165020023 Flens IBF - Mesta IBK /Nyfors IK P03 16 - 4 Mattias Johansson, Karl-Gustav Bergström Hammarvallen
2015-11-22 13:30 165020024 Ekbackskyrkans IBK 02/03 - IFK Mariefred 7 - 5 Mattias Johansson, Karl-Gustav Bergström Vingåkers Sporthall
2015-11-28 09:00 165020025 Torshälla IBK - IFK Gnesta pojkar 03 1 - 3 Kjell-olof Ingvar Rolin, Dennis Wagermark Ellfolk Arena
2015-11-28 13:45 165020027 Mesta IBK /Nyfors IK P03 - IFK Mariefred 7 - 9 Anton Carlsson, Göran Karlsson Skjulstahallen A
2015-11-28 16:00 165020026 Strängnäs IBK P03 - Ekbackskyrkans IBK 02/03 1 - 5 Helen Wennström, Johan Engvall Thomas Arena
2015-12-19 13:30 165020028 Flens IBF - Torshälla IBK 5 - 5 Camilla Örnebro, Josef Cakici Hammarvallen
2015-12-20 11:00 165020030 Mesta IBK /Nyfors IK P03 - Strängnäs IBK P03 2 - 12 Fredrik Jansson, Anton Carlsson Vilsta Sporthall
2015-12-20 14:30 165020029 Ekbackskyrkans IBK 02/03 - IFK Gnesta pojkar 03 5 - 2 Alfred Eriksson, Mikael Samuelsson Vingåkers Sporthall
2016-01-09 09:00 165020031 Torshälla IBK - Ekbackskyrkans IBK 02/03 7 - 4 Göran Karlsson, Marcus Åbom Ellfolk Arena
2016-01-09 10:30 165020032 Flens IBF - IFK Mariefred 9 - 8 Christer Avasjö, Mathias Lindvall Hammarvallen
2016-01-09 12:30 165020033 IFK Gnesta pojkar 03 - Mesta IBK /Nyfors IK P03 7 - 1 Jesper Asplund, Rickard Söderberg Frejahallen
2016-01-16 09:00 165020036 Strängnäs IBK P03 - Flens IBF 9 - 7 Christian Johnsson, Göran Engfors Thomas Arena
2016-01-16 12:00 165020034 IFK Mariefred - Torshälla IBK 3 - 5 Kjell-olof Ingvar Rolin, Charlie Videgren Hammarens IP
2016-01-16 12:30 165020035 Mesta IBK /Nyfors IK P03 - Ekbackskyrkans IBK 02/03 4 - 17 Ingela Hedlund, Josef Johancsik Vilsta Sporthall
2016-01-22 19:00 165020038 IFK Mariefred - Strängnäs IBK P03 6 - 4 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Hammarens IP
2016-01-23 13:15 165020039 Flens IBF - IFK Gnesta pojkar 03 7 - 2 Christer Avasjö, Jonas Holm Hammarvallen
2016-01-24 16:30 165020037 Torshälla IBK - Mesta IBK /Nyfors IK P03 8 - 5 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Ellfolk Arena
2016-01-30 09:00 165020041 IFK Gnesta pojkar 03 - IFK Mariefred 1 - 4 Camilla Örnebro, Josef Cakici Frejahallen
2016-01-30 12:30 165020042 Flens IBF - Ekbackskyrkans IBK 02/03 7 - 4 Charlie Videgren, Christian Johnsson Hammarvallen
2016-01-30 14:30 165020040 Strängnäs IBK P03 - Torshälla IBK 11 - 9 Tommy Nyring, David Nilsson Thomas Arena
2016-02-06 12:30 165020044 Mesta IBK /Nyfors IK P03 - Flens IBF 1 - 11 Marcus Åbom, Göran Karlsson Vilsta Sporthall
2016-02-06 13:00 165020045 IFK Mariefred - Ekbackskyrkans IBK 02/03 3 - 4 Kjell-olof Ingvar Rolin, Robin Hynninen Hammarens IP
2016-02-07 16:45 165020043 Strängnäs IBK P03 - IFK Gnesta pojkar 03 7 - 2 Kjell-olof Ingvar Rolin, Dennis Wagermark Thomas Arena
2016-02-13 10:00 165020048 IFK Mariefred - Mesta IBK /Nyfors IK P03 10 - 3 Ingela Hedlund, Kim Ekenhall Hammarens IP
2016-02-13 13:00 165020046 IFK Gnesta pojkar 03 - Torshälla IBK 5 - 4 Kjell-olof Ingvar Rolin, Robin Hynninen Frejahallen
2016-02-14 10:00 165020047 Ekbackskyrkans IBK 02/03 - Strängnäs IBK P03 10 - 10 Sigge Maurer, Hanna Wallén Vingåkers Sporthall
2016-02-20 09:00 165020050 IFK Gnesta pojkar 03 - Ekbackskyrkans IBK 02/03 2 - 9 Jesper Asplund, Kjell-olof Ingvar Rolin Frejahallen
2016-02-20 09:00 165020051 Strängnäs IBK P03 - Mesta IBK /Nyfors IK P03 9 - 3 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Thomas Arena
2016-02-20 10:30 165020049 Torshälla IBK - Flens IBF 6 - 4 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Ellfolk Arena
2016-03-05 12:00 165020053 IFK Mariefred - Flens IBF 9 - 5 Robin Hynninen, Ingela Hedlund Hammarens IP
2016-03-05 12:30 165020054 Mesta IBK /Nyfors IK P03 - IFK Gnesta pojkar 03 3 - 7 Jesper Höglund, Anton Carlsson Vilsta Sporthall
2016-03-06 13:30 165020052 Ekbackskyrkans IBK 02/03 - Torshälla IBK 8 - 8 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Vingåkers Sporthall
2016-03-12 10:00 165020056 Ekbackskyrkans IBK 02/03 - Mesta IBK /Nyfors IK P03 22 - 2 Karl-Gustav Bergström, Lars Gustavsson Vingåkers Sporthall
2016-03-12 10:30 165020055 Torshälla IBK - IFK Mariefred 8 - 6 Göran Karlsson, Alfred Eriksson Ellfolk Arena
2016-03-12 10:30 165020057 Flens IBF - Strängnäs IBK P03 4 - 4 Fredrik Wernqvist, Håkan Rask Hammarvallen
2016-03-19 12:00 165020060 IFK Gnesta pojkar 03 - Flens IBF 4 - 6 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Frejahallen
2016-03-19 15:30 165020059 Strängnäs IBK P03 - IFK Mariefred 14 - 4 Göran Karlsson, Göran Engfors Thomas Arena
2016-03-20 12:30 165020058 Mesta IBK /Nyfors IK P03 - Torshälla IBK 3 - 11 Jesper Höglund, Fredrik Jansson Vilsta Sporthall
2016-03-06 12:00 165020062 IFK Mariefred - IFK Gnesta pojkar 03 6 - 2 Ingela Hedlund, Fares Youssef Hammarens IP
2016-03-13 10:00 165020061 Torshälla IBK - Strängnäs IBK P03 8 - 7 Göran Karlsson, Göran Engfors Ellfolk Arena
2016-03-27 13:30 165020063 Ekbackskyrkans IBK 02/03 - Flens IBF 12 - 4 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Vingåkers Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ekbackskyrkans IBK 02/ 03 18 14 2 2 155-77 78 44
2. Torshälla IBK 18 12 2 4 132-98 34 38
3. Strängnäs IBK P03 18 10 2 6 146-102 44 32
4. Flens IBF 18 8 2 8 123-108 15 26
5. IFK Mariefred 18 8 0 10 99-116 -17 24
6. IFK Gnesta pojkar 03 18 6 0 12 65-95 -30 18
7. Mesta IBK / Nyfors IK P03 18 1 0 17 62-186 -124 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis