Herrar Division 5 (2013/14)

Gruppspel
Herrar Div 5 östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-10-11 20:00 1318152003 Kristinehamns IBF U - Storfors IBF 6 - 5 Emil Elfstrand, Oscar Lang Brogårdshallen
2013-10-12 15:00 1318152002 SK Örnen - IFK Väse U 7 - 8 Tomas Hane, Therese Grundin Molkoms Sporthall
2013-10-13 13:30 1318152001 Degerfors IBK U - Åsmyra IBK U 4 - 3 Viktor Nordmark, Andreas Brohm Stora Vallahallen
2013-10-13 15:30 1318152004 Karlstads IBK U - NB 87 5 - 5 Ole Kindström, Jari Marjetta Colorama Arena
2013-10-18 19:30 1318152005 Åsmyra IBK U - NB 87 4 - 11 Lucas Nilsson, Peter Oredsson Grossbolshallen
2013-10-18 19:30 1318152006 Storfors IBF - Karlstads IBK U 4 - 6 Johnny Mizser, David Granström Storfors Sporthall
2013-10-19 13:30 1318152008 Degerfors IBK U - SK Örnen 3 - 1 Krister Eklund, Nicklas Johansson Stora Vallahallen
2013-10-20 11:00 1318152007 IFK Väse U - Kristinehamns IBF U 15 - 12 Tomas Hane, Sören Axelsson Väse Sporthall
2013-11-01 20:00 1318152010 Kristinehamns IBF U - Degerfors IBK U 6 - 3 Niklas Ivarsson, Conny Jonsson Brogårdshallen
2013-11-01 20:30 1318152009 SK Örnen - Åsmyra IBK U 6 - 6 Rebecca Söderholm, Tomas Hane Molkoms Sporthall
2013-11-02 15:15 1318152011 Karlstads IBK U - IFK Väse U 5 - 2 Jari Marjetta, Sören Axelsson Stavdal Hyrcity Arena
2013-11-03 13:15 1318152012 NB 87 - Storfors IBF 7 - 5 Johan Friman, Tomas Hane Stavdal Hyrcity Arena
2013-11-08 19:30 1318152013 Åsmyra IBK U - Storfors IBF 3 - 6 Adam Nilsson, Christoffer Assaf Grossbolshallen
2013-11-08 19:30 1318152016 SK Örnen - Kristinehamns IBF U 7 - 3 Christoffer Risberg, Peter Oredsson Molkoms Sporthall
2013-11-09 11:00 1318152014 IFK Väse U - NB 87 4 - 10 Christoffer Risberg, Peter Oredsson Väse Sporthall
2013-11-09 17:30 1318152015 Degerfors IBK U - Karlstads IBK U 4 - 5 Krister Eklund, Nicklas Johansson Stora Vallahallen
2013-10-26 15:00 1318152019 NB 87 - Degerfors IBK U 4 - 6 Adam Nilsson, Christoffer Risberg Klubbhuset Arena
2013-11-15 19:30 1318152020 Storfors IBF - IFK Väse U 4 - 6 Dennis Hedbom, Robin Johansson Storfors Sporthall
2013-11-15 20:00 1318152018 Karlstads IBK U - SK Örnen 3 - 3 Mattias Pettersson, Sören Axelsson Klubbhuset Arena
2014-01-23 18:30 1318152017 Kristinehamns IBF U - Åsmyra IBK U 10 - 5 Henrik Jansson, Anton Elfman Brogårdshallen
2013-11-29 19:00 1318152024 Kristinehamns IBF U - Karlstads IBK U 4 - 9 Mattias Westman, Björn Svensson Brogårdshallen
2013-11-29 19:30 1318152021 Åsmyra IBK U - IFK Väse U 8 - 17 Peter Oredsson, Christoffer Risberg Grossbolshallen
2013-11-29 19:30 1318152023 SK Örnen - NB 87 4 - 3 Lars Larsson, Johnny Mizser Molkoms Sporthall
2013-11-30 13:00 1318152022 Degerfors IBK U - Storfors IBF 4 - 5 Krister Eklund, Nicklas Johansson Stora Vallahallen
2013-12-06 19:30 1318152027 Storfors IBF - SK Örnen 7 - 7 Pontus Kanneli, Andreas Norberg Storfors Sporthall
2013-12-07 13:15 1318152025 Karlstads IBK U - Åsmyra IBK U 5 - 5 Pontus Huatorpet, Hampus Hassellund Klubbhuset Arena
2013-12-08 12:00 1318152028 IFK Väse U - Degerfors IBK U 9 - 4 Simon Olsson, Minal Landin Väse Sporthall
2013-12-15 16:15 1318152026 NB 87 - Kristinehamns IBF U 10 - 3 Tomas Hane, Simon Olsson Stavdal Hyrcity Arena
2014-01-10 19:30 1318152029 Åsmyra IBK U - Degerfors IBK U 7 - 4 Pontus Kanneli, Andreas Norberg Grossbolshallen
2014-01-10 19:30 1318152031 Storfors IBF - Kristinehamns IBF U 6 - 1 Lars Larsson, Johnny Mizser Storfors Sporthall
2014-01-10 20:00 1318152032 NB 87 - Karlstads IBK U 2 - 4 Christoffer Risberg, Emil Elfstrand Sporthallen Gjutaren
2014-01-12 12:00 1318152030 IFK Väse U - SK Örnen 6 - 3 Peter Strömbäck, Simon Olsson Väse Sporthall
2014-01-17 19:30 1318152036 SK Örnen - Degerfors IBK U 8 - 5 Philip Aronsson-Elffors, Oskar Moberg Molkoms Sporthall
2014-01-17 20:00 1318152033 NB 87 - Åsmyra IBK U 15 - 2 Oscar Olesen, Simon Olsson Klubbhuset Arena
2014-01-18 16:00 1318152035 Kristinehamns IBF U - IFK Väse U 6 - 7 Anna Lundin, David Granström Brogårdshallen
2014-01-19 17:00 1318152034 Karlstads IBK U - Storfors IBF 6 - 7 Jari Marjetta, Tomas Hane Stavdal Hyrcity Arena
2014-01-31 19:30 1318152037 Åsmyra IBK U - SK Örnen 7 - 8 Christoffer Risberg, Adam Nilsson Grossbolshallen
2014-01-31 19:30 1318152040 Storfors IBF - NB 87 2 - 9 Pierre Strand, Nicklas Johansson Storfors Sporthall
2014-01-31 20:00 1318152038 Degerfors IBK U - Kristinehamns IBF U 12 - 7 Johnny Mizser, Lars Larsson Stora Vallahallen
2014-02-01 13:00 1318152039 IFK Väse U - Karlstads IBK U 6 - 6 Johnny Mizser, Gabriel Gunnarsson Väse Sporthall
2014-02-07 19:30 1318152041 Storfors IBF - Åsmyra IBK U 11 - 0 Johnny Mizser, Anna Lundin Storfors Sporthall
2014-02-07 20:00 1318152042 NB 87 - IFK Väse U 13 - 5 Jonas Snäll, Peter Strömbäck Stavdal Hyrcity Arena
2014-02-08 12:00 1318152044 Kristinehamns IBF U - SK Örnen 2 - 8 Krister Eklund, Berndt Swärd Brogårdshallen
2014-02-08 16:15 1318152043 Karlstads IBK U - Degerfors IBK U 6 - 1 Andreas Nilsson, Jörgen Grändefors Stavdal Hyrcity Arena
2014-02-14 19:30 1318152046 SK Örnen - Karlstads IBK U 4 - 3 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Molkoms Sporthall
2014-02-15 13:30 1318152048 IFK Väse U - Storfors IBF 5 - 4 Christoffer Risberg, Emil Elfstrand Väse Sporthall
2014-02-15 16:30 1318152047 Degerfors IBK U - NB 87 4 - 8 Lars Larsson, Nicklas Johansson Stora Vallahallen
2014-02-22 14:30 1318152045 Åsmyra IBK U - Kristinehamns IBF U 7 - 5 Christoffer Frykestam, Mattias Pettersson Grossbolshallen
2014-02-28 19:30 1318152050 Storfors IBF - Degerfors IBK U 9 - 7 Johnny Mizser, Lars Larsson Storfors Sporthall
2014-03-01 11:00 1318152051 NB 87 - SK Örnen 5 - 0 Simon Olsson, Andreas Norberg Klubbhuset Arena
2014-03-01 14:00 1318152049 IFK Väse U - Åsmyra IBK U 24 - 4 Robin Johansson, Jörgen Grändefors Väse Sporthall
2014-03-01 15:30 1318152052 Karlstads IBK U - Kristinehamns IBF U 8 - 1 Tomas Hane, Simon Olsson Stavdal Hyrcity Arena
2014-03-07 19:30 1318152053 Åsmyra IBK U - Karlstads IBK U 6 - 12 Andreas Norberg, Pontus Kanneli Grossbolshallen
2014-03-07 19:30 1318152055 SK Örnen - Storfors IBF 8 - 6 Mattias Westman, Viktor Nordmark Molkoms Sporthall
2014-03-07 20:00 1318152054 Kristinehamns IBF U - NB 87 0 - 10 Oscar Söljén, Pontus Grönberg Brogårdshallen
2014-03-09 11:30 1318152056 Degerfors IBK U - IFK Väse U 3 - 10 Johnny Mizser, Lars Larsson Stora Vallahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. NB 87 14 10 1 3 112-48 64 31
2. IFK Väse U 14 10 1 3 124-89 35 31
3. Karlstads IBK U 14 8 4 2 83-54 29 28
4. SK Örnen 14 7 3 4 74-67 7 24
5. Storfors IBF 14 6 1 7 81-75 6 19
6. Degerfors IBK U 14 4 0 10 64-88 -24 12
7. Kristinehamns IBF U 14 3 0 11 66-112 -46 9
8. Åsmyra IBK U 14 2 2 10 67-138 -71 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div. 5 västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-10-12 14:00 1318151003 BKI Sunnanå U - Grums IBK U 6 - 6 Adam Nilsson, Christoffer Assaf Sannerudshallen
2013-10-12 18:00 1318151001 Deje IBF - Edebäck IBF U 3 - 8 Lucas Nilsson, Peter Oredsson Deje Sporthall A
2013-10-13 17:30 1318151002 Dotteviks IF U - Nordmarkens IBF U 5 - 6 Bosse Andersson, Nicklas Mattsson Strandhallen
2013-10-15 19:30 1318151004 Nykroppa IBK U - Munkfors IBK U 7 - 8 Linus Larsson, Nicklas Johansson Nykroppahallen
2013-10-18 19:00 1318151008 Deje IBF - Dotteviks IF U 8 - 7 Christoffer Assaf, Adam Nilsson Deje Sporthall A
2013-10-18 19:30 1318151007 Nordmarkens IBF U - BKI Sunnanå U 3 - 6 Lars Room, Björn Svensson Årjängs Sporthall A
2013-10-19 15:00 1318151005 Edebäck IBF U - Munkfors IBK U 8 - 3 Christoffer Frykestam, Leif Andersson Ekshärads Sporthall
2013-10-20 19:00 1318151006 Grums IBK U - Nykroppa IBK U 7 - 4 Martin Thorén, Nicklas Mattsson Grums Sporthall
2013-11-01 19:30 1318151011 Nykroppa IBK U - Nordmarkens IBF U 1 - 1 David Granström, Johnny Mizser Nykroppahallen
2013-11-03 15:00 1318151012 Munkfors IBK U - Grums IBK U 5 - 11 Lars-Ove Larsson, Martin Bäcklund Forsnäshallen
2013-11-03 16:00 1318151010 BKI Sunnanå U - Deje IBF 9 - 6 Tomas Hane, Mattias Pettersson Sannerudshallen
2013-11-03 18:00 1318151009 Dotteviks IF U - Edebäck IBF U 3 - 2 Lars Room, Martin Thorén Strandhallen
2013-11-09 17:00 1318151015 Deje IBF - Nykroppa IBK U 10 - 6 Adam Nilsson, Björn Svensson Deje Sporthall A
2013-11-10 16:00 1318151013 Edebäck IBF U - Grums IBK U 7 - 11 Leif Andersson, Martin Bäcklund Ekshärads Sporthall
2013-11-10 17:30 1318151016 Dotteviks IF U - BKI Sunnanå U 2 - 10 Kenneth Ädelby, Bosse Andersson Strandhallen
2014-02-23 19:00 1318151014 Nordmarkens IBF U - Munkfors IBK U 5 - 2 Bo Olsson, Björn Svensson Årjängs Sporthall A
2013-11-22 19:30 1318151018 Nykroppa IBK U - Dotteviks IF U 4 - 11 Johnny Mizser, Gabriel Gunnarsson Nykroppahallen
2013-11-23 16:00 1318151019 Munkfors IBK U - Deje IBF 13 - 8 Christoffer Frykestam, Lars-Ove Larsson Forsnäshallen
2013-11-24 15:00 1318151020 Grums IBK U - Nordmarkens IBF U 13 - 1 Mikael Kolleryd, Björn Svensson Grums Sporthall
2013-11-24 18:00 1318151017 BKI Sunnanå U - Edebäck IBF U 13 - 4 Mattias Pettersson, Christoffer Risberg Sannerudshallen
2013-11-29 20:00 1318151021 Edebäck IBF U - Nordmarkens IBF U 11 - 3 Robin Johansson, Timmy Samuelsson Ekshärads Sporthall
2013-11-29 20:00 1318151023 Dotteviks IF U - Munkfors IBK U 6 - 6 Lars Room, Fredric Westberg Strandhallen
2013-11-30 19:30 1318151022 Deje IBF - Grums IBK U 7 - 12 Pontus Kanneli, Andreas Norberg Deje Sporthall A
2013-12-01 18:30 1318151024 BKI Sunnanå U - Nykroppa IBK U 5 - 6 Pontus Kanneli, Andreas Norberg Sannerudshallen
2013-12-06 19:30 1318151025 Nykroppa IBK U - Edebäck IBF U 12 - 5 Johnny Mizser, David Granström Nykroppahallen
2013-12-08 18:00 1318151027 Grums IBK U - Dotteviks IF U 9 - 1 Jari Marjetta, Björn Svensson Grums Sporthall
2013-12-13 19:30 1318151028 Nordmarkens IBF U - Deje IBF 7 - 6 Björn Svensson, Peter Berntsson Årjängs Sporthall A
2013-12-15 15:00 1318151026 Munkfors IBK U - BKI Sunnanå U 9 - 2 Lars-Ove Larsson, Adam Nilsson Forsnäshallen
2014-01-11 15:00 1318151029 Edebäck IBF U - Deje IBF 7 - 5 Robin Johansson, Timmy Samuelsson Ekshärads Sporthall
2014-01-12 13:00 1318151030 Nordmarkens IBF U - Dotteviks IF U 5 - 4 Björn Svensson, Andreas Nilsson Årjängs Sporthall A
2014-01-12 16:00 1318151032 Munkfors IBK U - Nykroppa IBK U 6 - 7 Dennis Hedbom, Lars-Ove Larsson Forsnäshallen
2014-01-12 19:00 1318151031 Grums IBK U - BKI Sunnanå U 4 - 11 Christoffer Risberg, Emil Elfstrand Grums Sporthall
2014-01-16 19:30 1318151034 Nykroppa IBK U - Grums IBK U 3 - 8 Johnny Mizser, Lars Larsson Nykroppahallen
2014-01-19 15:00 1318151033 Munkfors IBK U - Edebäck IBF U 5 - 6 Dennis Hedbom, Lars-Ove Larsson Forsnäshallen
2014-01-19 15:30 1318151035 BKI Sunnanå U - Nordmarkens IBF U 8 - 3 Christoffer Risberg, Emil Elfstrand Sannerudshallen
2014-01-19 15:30 1318151036 Dotteviks IF U - Deje IBF 7 - 6 Fredric Westberg, Lars Room Strandhallen
2014-01-31 19:00 1318151038 Deje IBF - BKI Sunnanå U 3 - 11 Andreas Norberg, Pontus Kanneli Deje Sporthall A
2014-01-31 19:30 1318151037 Edebäck IBF U - Dotteviks IF U 6 - 7 Jörgen Grändefors, Christoffer Frykestam Ekshärads Sporthall
2014-02-01 13:15 1318151040 Grums IBK U - Munkfors IBK U 11 - 4 Conny Jonsson, Jari Marjetta Grums Sporthall
2014-03-01 11:30 1318151039 Nordmarkens IBF U - Nykroppa IBK U 5 - 8 Ludvig Furtemark Årjängs Sporthall A
2014-02-16 14:00 1318151043 Nykroppa IBK U - Deje IBF 9 - 8 Johnny Mizser, Lars Larsson Nykroppahallen
2014-02-16 15:00 1318151042 Munkfors IBK U - Nordmarkens IBF U 12 - 4 Andreas Norberg, Pontus Kanneli Forsnäshallen
2014-02-16 15:30 1318151044 BKI Sunnanå U - Dotteviks IF U 10 - 1 Björn Svensson, Jonas Snäll Sannerudshallen
2014-02-16 16:00 1318151041 Grums IBK U - Edebäck IBF U 7 - 5 Christoffer Risberg, Emil Elfstrand Grums Sporthall
2014-02-21 19:30 1318151048 Nordmarkens IBF U - Grums IBK U 7 - 10 Bosse Andersson, Peter Berntsson Årjängs Sporthall A
2014-02-22 16:00 1318151047 Deje IBF - Munkfors IBK U 6 - 8 Johnny Mizser, Lucas Nilsson Deje Sporthall A
2014-02-23 16:30 1318151046 Dotteviks IF U - Nykroppa IBK U 7 - 4 Martin Thorén, Nicklas Mattsson Strandhallen
2014-02-23 17:00 1318151045 Edebäck IBF U - BKI Sunnanå U 6 - 4 Christoffer Frykestam, Martin Bäcklund Ekshärads Sporthall
2014-03-02 13:00 1318151049 Nordmarkens IBF U - Edebäck IBF U 8 - 2 Conny Jonsson, Lars Room Årjängs Sporthall A
2014-03-02 15:00 1318151051 Munkfors IBK U - Dotteviks IF U 20 - 0 Andreas Norberg, Mattias Pettersson Forsnäshallen
2014-03-02 16:00 1318151050 Grums IBK U - Deje IBF 11 - 2 Christoffer Risberg, Emil Elfstrand Grums Sporthall
2014-03-04 19:30 1318151052 Nykroppa IBK U - BKI Sunnanå U 10 - 7 Nicklas Johansson, Pierre Strand Nykroppahallen
2014-03-07 20:00 1318151053 Edebäck IBF U - Nykroppa IBK U 11 - 6 Leif Andersson, Christoffer Frykestam Ekshärads Sporthall
2014-03-09 13:00 1318151056 Deje IBF - Nordmarkens IBF U 9 - 4 Adam Nilsson, Simon Olsson Deje Sporthall A
2014-03-09 17:30 1318151054 BKI Sunnanå U - Munkfors IBK U 9 - 10 Pontus Kanneli, Andreas Norberg Sannerudshallen
2014-03-09 18:30 1318151055 Dotteviks IF U - Grums IBK U 6 - 13 Ludvig Furtemark, Anton Johansson Strandhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Grums IBK U 14 12 1 1 133-69 64 37
2. BKI Sunnanå U 14 8 1 5 111-73 38 25
3. Munkfors IBK U 14 7 1 6 111-90 21 22
4. Edebäck IBF U 14 7 0 7 88-90 -2 21
5. Nykroppa IBK U 14 6 1 7 87-99 -12 19
6. Nordmarkens IBF U 14 5 1 8 62-97 -35 16
7. Dotteviks IF U 14 5 1 8 67-109 -42 16
8. Deje IBF 14 3 0 11 87-119 -32 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis