Pojkar 05 (2013/14)

Gruppspel
Pojkar 05 Skellefteå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-11-16 09:30 1319882001 Skellefteå IBS /05 - Bureå Idrottsförening Anderstorpshallen
2013-11-16 10:30 1319882002 Gamla Stan IBK /05 - Skellefteå IBK /05 Svart Anderstorpshallen
2013-11-16 11:30 1319882003 Bureå Idrottsförening - Rönnskär Railcare IF /05 Anderstorpshallen
2013-11-16 12:30 1319882004 Skellefteå IBK /05 Svart - Clemensnäs IF Anderstorpshallen
2013-11-16 13:30 1319882005 Rönnskär Railcare IF /05 - Skellefteå IBS /05 Anderstorpshallen
2013-11-16 14:30 1319882006 Clemensnäs IF - Gamla Stan IBK /05 Anderstorpshallen
2013-11-30 09:30 1319882007 Rönnskär Railcare IF /05 - Clemensnäs IF Örjanshallen
2013-11-30 10:30 1319882008 Skellefteå IBS /05 - Gamla Stan IBK /05 Örjanshallen
2013-11-30 11:30 1319882009 Clemensnäs IF - Kågedalens AIF /05 Örjanshallen
2013-11-30 12:30 1319882010 Gamla Stan IBK /05 - Skellefteå IBK /05 Röd Örjanshallen
2013-11-30 13:30 1319882011 Kågedalens AIF /05 - Rönnskär Railcare IF /05 Örjanshallen
2013-11-30 14:30 1319882012 Skellefteå IBK /05 Röd - Skellefteå IBS /05 Örjanshallen
2013-12-14 09:30 1319882014 Skellefteå IBK /05 Svart - Kågedalens AIF /05 Campushallen
2013-12-14 10:30 1319882015 Skellefteå IBK /05 Röd - Bureå Idrottsförening Campushallen
2013-12-14 11:30 1319882016 Kågedalens AIF /05 - Skellefteå IBS /05 Campushallen
2013-12-14 12:30 1319882017 Bureå Idrottsförening - Clemensnäs IF Campushallen
2013-12-14 13:30 1319882018 Skellefteå IBS /05 - Skellefteå IBK /05 Svart Campushallen
2013-12-14 14:30 1319882013 Clemensnäs IF - Skellefteå IBK /05 Röd Campushallen
2014-01-11 09:30 1319882019 Bureå Idrottsförening - Kågedalens AIF /05 Campushallen
2014-01-11 10:30 1319882020 Skellefteå IBK /05 Röd - Rönnskär Railcare IF /05 Campushallen
2014-01-11 11:30 1319882021 Kågedalens AIF /05 - Gamla Stan IBK /05 Campushallen
2014-01-11 12:30 1319882022 Rönnskär Railcare IF /05 - Skellefteå IBK /05 Svart Campushallen
2014-01-11 13:30 1319882023 Gamla Stan IBK /05 - Bureå Idrottsförening Campushallen
2014-01-11 14:30 1319882024 Skellefteå IBK /05 Svart - Skellefteå IBK /05 Röd Campushallen
2013-12-24 15:00 1319882025 Rönnskär Railcare IF /05 - Gamla Stan IBK /05 Örjanshallen
2013-12-24 15:00 1319882026 Skellefteå IBS /05 - Clemensnäs IF Anderstorpshallen
2013-12-24 15:00 1319882027 Skellefteå IBK /05 Svart - Bureå Idrottsförening Eddahallen
2014-03-01 15:00 1319882028 Skellefteå IBK /05 Röd - Kågedalens AIF /05 Eddahallen
2014-01-26 09:30 1319882034 Gamla Stan IBK /05 - Skellefteå IBK /05 Svart Lejonströmshallen
2014-01-26 10:30 1319882029 Bureå Idrottsförening - Rönnskär Railcare IF /05 Lejonströmshallen
2014-01-26 11:30 1319882030 Skellefteå IBK /05 Svart - Clemensnäs IF Lejonströmshallen
2014-01-26 12:30 1319882031 Rönnskär Railcare IF /05 - Skellefteå IBS /05 Lejonströmshallen
2014-01-26 13:30 1319882032 Clemensnäs IF - Gamla Stan IBK /05 Lejonströmshallen
2014-01-26 14:30 1319882033 Skellefteå IBS /05 - Bureå Idrottsförening Lejonströmshallen
2014-02-08 09:30 1319882039 Skellefteå IBK /05 Röd - Skellefteå IBS /05 Campushallen
2014-02-08 10:30 1319882040 Rönnskär Railcare IF /05 - Clemensnäs IF Campushallen
2014-02-08 11:30 1319882035 Skellefteå IBS /05 - Gamla Stan IBK /05 Campushallen
2014-02-08 12:30 1319882036 Clemensnäs IF - Kågedalens AIF /05 Campushallen
2014-02-08 13:30 1319882037 Gamla Stan IBK /05 - Skellefteå IBK /05 Röd Campushallen
2014-02-08 14:30 1319882038 Kågedalens AIF /05 - Rönnskär Railcare IF /05 Campushallen
2014-02-16 09:30 1319882044 Clemensnäs IF - Skellefteå IBK /05 Röd Örjanshallen
2014-02-16 10:30 1319882045 Kågedalens AIF /05 - Skellefteå IBS /05 Örjanshallen
2014-02-16 11:30 1319882046 Skellefteå IBK /05 Röd - Bureå Idrottsförening Örjanshallen
2014-02-16 12:30 1319882041 Skellefteå IBS /05 - Skellefteå IBK /05 Svart Örjanshallen
2014-02-16 13:30 1319882042 Bureå Idrottsförening - Clemensnäs IF Örjanshallen
2014-02-16 14:30 1319882043 Skellefteå IBK /05 Svart - Kågedalens AIF /05 Örjanshallen
2014-03-16 09:30 1319882050 Kågedalens AIF /05 - Gamla Stan IBK /05 Campushallen
2014-03-16 10:30 1319882051 Rönnskär Railcare IF /05 - Skellefteå IBK /05 Svart Campushallen
2014-03-16 11:30 1319882052 Gamla Stan IBK /05 - Bureå Idrottsförening Campushallen
2014-03-16 12:30 1319882047 Skellefteå IBK /05 Svart - Skellefteå IBK /05 Röd Campushallen
2014-03-16 13:30 1319882048 Bureå Idrottsförening - Kågedalens AIF /05 Campushallen
2014-03-16 14:30 1319882049 Skellefteå IBK /05 Röd - Rönnskär Railcare IF /05 Campushallen
2014-01-01 00:00 1319882053 Gamla Stan IBK /05 - Rönnskär Railcare IF /05 Lejonströmshallen
2014-01-01 00:00 1319882055 Bureå Idrottsförening - Skellefteå IBK /05 Svart Campushallen
2014-02-20 18:00 1319882056 Kågedalens AIF /05 - Skellefteå IBK /05 Röd Korpenhallen
2014-03-02 18:00 1319882054 Clemensnäs IF - Skellefteå IBS /05 Örjanshallen
Pojkar 05 Umeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-11-02 13:00 1319860001 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF /Carlshöjd Emilia Hansson, Ulf Stödberg Bråvallahallen
2013-11-02 14:00 1319860002 IBF Dalen - Holmsund City IBC Johanna Hägglund, Ulf Stödberg Bråvallahallen
2013-11-02 15:00 1319860003 Gimonäs Umeå IF /Carlshöjd - Gimonäs Umeå IF Emilia Hansson, Johanna Hägglund Bråvallahallen
2013-11-02 16:00 1319860004 Holmsund City IBC - Hörnefors IF Emilia Hansson, Ulf Stödberg Bråvallahallen
2013-11-02 17:00 1319860005 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen Johanna Hägglund, Ulf Stödberg Bråvallahallen
2013-11-02 10:00 1319860006 Umeå City IBF /Vit - Vindelns IF Anton Broman, Fredrik Broman Umeå Energi Arena Vatten
2013-11-02 11:00 1319860007 Umeå City IBF /Blå - Täfteå IK Anton Broman, Fredrik Broman Umeå Energi Arena Vatten
2013-11-02 12:00 1319860008 Vindelns IF - Spöland Vännäs IF /Strands IK Anton Broman, Fredrik Broman Umeå Energi Arena Vatten
2013-11-02 13:00 1319860009 Täfteå IK - Umeå City IBF /Vit Nora Fjällström, Amanda Jonsson Umeå Energi Arena Vatten
2013-11-02 14:00 1319860010 Spöland Vännäs IF /Strands IK - Umeå City IBF /Blå Nora Fjällström, Amanda Jonsson Umeå Energi Arena Vatten
2013-11-09 13:00 1319860011 Sävar IBF /Vit - Sandåkerns SK Markus Almtén, Mattias Eriksson Sävaråhallen
2013-11-09 14:00 1319860012 Röbäcks IF - Ersboda SK Markus Almtén, Mattias Eriksson Sävaråhallen
2013-11-09 15:00 1319860013 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF /Dragons Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2013-11-09 16:00 1319860014 Ersboda SK - Sävar IBF /Vit Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2013-11-09 17:00 1319860015 Gimonäs Umeå IF /Dragons - Röbäcks IF Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2013-11-30 11:00 1319860016 Sävar IBF /Blå - Holmsund City IBC Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2013-11-30 12:00 1319860017 Obbola IK - Gimonäs Umeå IF Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2013-11-30 13:00 1319860018 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF /Carlshöjd Hanna Axelsson, Wilma Parkle Sävaråhallen
2013-11-30 14:00 1319860019 Gimonäs Umeå IF - Sävar IBF /Blå Hanna Axelsson, Johanna Junes Sävaråhallen
2013-11-30 15:00 1319860020 Gimonäs Umeå IF /Carlshöjd - Obbola IK Johanna Junes, Wilma Parkle Sävaråhallen
2013-11-30 13:30 1319860021 IBF Dalen - Täfteå IK Belinda Mörtell, Alice Timsäter Vildmannahallen
2013-11-30 14:30 1319860022 Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF /Strands IK Belinda Mörtell, Alice Timsäter Vildmannahallen
2013-11-30 15:30 1319860023 Täfteå IK - Vindelns IF Ludvig Carlborg, Emeric Sisask Vildmannahallen
2013-11-30 16:30 1319860024 Spöland Vännäs IF /Strands IK - IBF Dalen Hugo Lindberg, Thim Oscarsson Vildmannahallen
2013-11-30 17:30 1319860025 Vindelns IF - Hörnefors IF Hugo Lindberg, Thim Oscarsson Vildmannahallen
2013-11-24 09:00 1319860026 Umeå City IBF /Blå - Ersboda SK Emilia Hansson, Ulf Stödberg Umeå Energi Arena Väst
2013-11-24 10:00 1319860027 Umeå City IBF /Vit - Gimonäs Umeå IF /Dragons Johanna Hägglund, Ulf Stödberg Umeå Energi Arena Väst
2013-11-24 11:00 1319860028 Ersboda SK - Sandåkerns SK Emilia Hansson, Johanna Hägglund Umeå Energi Arena Väst
2013-11-24 12:00 1319860029 Gimonäs Umeå IF /Dragons - Umeå City IBF /Blå Emilia Hansson, Ulf Stödberg Umeå Energi Arena Väst
2013-11-24 13:00 1319860030 Sandåkerns SK - Umeå City IBF /Vit Johanna Hägglund, Ulf Stödberg Umeå Energi Arena Väst
2013-12-15 12:00 1319860031 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF /Carlshöjd Simon Andersson, David Hansson Elofssonhallen
2013-12-15 13:00 1319860032 Gimonäs Umeå IF - Holmsund City IBC Simon Andersson, David Hansson Elofssonhallen
2013-12-15 14:00 1319860033 Gimonäs Umeå IF /Carlshöjd - Sävar IBF /Vit Simon Andersson, David Hansson Elofssonhallen
2013-12-15 15:00 1319860034 Holmsund City IBC - Röbäcks IF Hugo Lindberg, Thim Oscarsson Elofssonhallen
2013-12-15 16:00 1319860035 Sävar IBF /Vit - Gimonäs Umeå IF Hugo Lindberg, Thim Oscarsson Elofssonhallen
2013-12-15 11:30 1319860036 Obbola IK - Spöland Vännäs IF /Strands IK Robert Segerstedt, Love Redin Olasjöhallen
2013-12-15 12:30 1319860037 Sävar IBF /Blå - Vindelns IF Robert Segerstedt, Love Redin Olasjöhallen
2013-12-15 13:30 1319860038 Spöland Vännäs IF /Strands IK - Täfteå IK Robert Segerstedt, Love Redin Olasjöhallen
2013-12-15 14:30 1319860039 Vindelns IF - Obbola IK Rasmus Dahlgren, Marcus Wixner Olasjöhallen
2013-12-15 15:30 1319860040 Täfteå IK - Sävar IBF /Blå Rasmus Dahlgren, Marcus Wixner Olasjöhallen
2013-12-21 13:00 1319860041 Gimonäs Umeå IF /Dragons - Ersboda SK Anton Broman, Jacob Laggar Sjöfruhallen
2013-12-21 14:00 1319860042 Sandåkerns SK - Hörnefors IF Anton Broman, Jacob Laggar Sjöfruhallen
2013-12-21 15:00 1319860043 Ersboda SK - IBF Dalen David Jakobsson, Robin Källström Sjöfruhallen
2013-12-21 16:00 1319860044 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF /Dragons David Jakobsson, Robin Källström Sjöfruhallen
2013-12-21 17:00 1319860045 IBF Dalen - Sandåkerns SK David Jakobsson, Robin Källström Sjöfruhallen
2014-01-12 09:00 1319860046 Gimonäs Umeå IF /Carlshöjd - Umeå City IBF /Blå Belinda Mörtell, Alice Timsäter Ålidhemshallen
2014-01-12 10:00 1319860047 Holmsund City IBC - Vindelns IF Belinda Mörtell, Alice Timsäter Ålidhemshallen
2014-01-12 11:00 1319860048 Umeå City IBF /Blå - Umeå City IBF /Vit Ludvig Carlborg, Emeric Sisask Ålidhemshallen
2014-01-12 12:00 1319860049 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF /Carlshöjd Ludvig Carlborg, Emeric Sisask Ålidhemshallen
2014-01-12 13:00 1319860050 Umeå City IBF /Vit - Holmsund City IBC Ludvig Carlborg, Emeric Sisask Ålidhemshallen
2014-01-11 10:00 1319860051 Täfteå IK - Hörnefors IF Mattias Eriksson, Pontus Gabriel Täftehallen
2014-01-11 11:00 1319860052 Spöland Vännäs IF /Strands IK - Sävar IBF /Vit Mattias Eriksson, Pontus Gabriel Täftehallen
2014-01-11 12:00 1319860053 Hörnefors IF - Röbäcks IF Mattias Eriksson, Pontus Gabriel Täftehallen
2014-01-11 13:00 1319860054 Sävar IBF /Vit - Täfteå IK Mattias Eriksson, Pontus Gabriel Täftehallen
2014-01-11 14:00 1319860055 Röbäcks IF - Spöland Vännäs IF /Strands IK Mattias Eriksson, Pontus Gabriel Täftehallen
2014-01-12 09:00 1319860056 Ersboda SK - Sävar IBF /Blå Anastasia Oberlauf, Kristina Åström Ersängshallen
2014-01-12 10:00 1319860057 Gimonäs Umeå IF /Dragons - Obbola IK Anastasia Oberlauf, Kristina Åström Ersängshallen
2014-01-12 11:00 1319860058 Sävar IBF /Blå - IBF Dalen Anastasia Oberlauf, Kristina Åström Ersängshallen
2014-01-12 12:00 1319860059 Obbola IK - Ersboda SK Matilda Karlsson, Lisa Vestman Ersängshallen
2014-01-12 13:00 1319860060 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF /Dragons Matilda Karlsson, Lisa Vestman Ersängshallen
2014-02-01 09:00 1319860061 Gimonäs Umeå IF - Hörnefors IF Sofia Deijer, Tilde Åberg Ålidhemshallen
2014-02-01 10:00 1319860062 Gimonäs Umeå IF /Carlshöjd - Umeå City IBF /Vit Sofia Deijer, Tilde Åberg Ålidhemshallen
2014-02-01 11:00 1319860063 Hörnefors IF - IBF Dalen Ludvig Carlborg, Emeric Sisask Ålidhemshallen
2014-02-01 12:00 1319860064 Umeå City IBF /Vit - Gimonäs Umeå IF Ludvig Carlborg, Emeric Sisask Ålidhemshallen
2014-02-01 13:00 1319860065 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF /Carlshöjd Ludvig Carlborg, Emeric Sisask Ålidhemshallen
2014-01-26 10:00 1319860066 Sandåkerns SK - Röbäcks IF David Jakobsson, Robin Källström Vildmannahallen
2014-01-26 11:00 1319860067 Gimonäs Umeå IF /Dragons - Vindelns IF David Jakobsson, Robin Källström Vildmannahallen
2014-01-26 12:00 1319860068 Röbäcks IF - Sävar IBF /Vit David Jakobsson, Robin Källström Vildmannahallen
2014-01-26 13:00 1319860069 Vindelns IF - Sandåkerns SK Hugo Andersson, Hugo Lindberg Vildmannahallen
2014-01-26 14:00 1319860070 Sävar IBF /Vit - Gimonäs Umeå IF /Dragons Hugo Andersson, Hugo Lindberg Vildmannahallen
2014-02-01 12:00 1319860071 Holmsund City IBC - Täfteå IK Mio Lidgren, Tilda Boström Storsjöhallen
2014-02-01 13:00 1319860072 Sävar IBF /Blå - Umeå City IBF /Blå Mio Lidgren, Moa Undin Storsjöhallen
2014-02-01 14:00 1319860073 Täfteå IK - Obbola IK Tilda Boström, Moa Undin Storsjöhallen
2014-02-01 15:00 1319860074 Umeå City IBF /Blå - Holmsund City IBC Storsjöhallen
2014-02-01 16:00 1319860075 Obbola IK - Sävar IBF /Blå Storsjöhallen
2014-02-23 12:00 1319860076 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF Hanna Axelsson, Nora Fjällström FC Vindeln
2014-02-23 13:00 1319860077 Sävar IBF /Vit - IBF Dalen Johanna Junes, Wilma Parkle FC Vindeln
2014-02-23 14:00 1319860078 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF /Blå Hanna Axelsson, Nora Fjällström FC Vindeln
2014-02-23 15:00 1319860079 IBF Dalen - Vindelns IF Johanna Junes, Wilma Parkle FC Vindeln
2014-02-23 16:00 1319860080 Umeå City IBF /Blå - Sävar IBF /Vit Johanna Junes, Wilma Parkle FC Vindeln
2014-02-22 12:00 1319860081 Spöland Vännäs IF /Strands IK - Gimonäs Umeå IF /Carlshöjd Jacob Laggar Hammarhallen Vännäs
2014-02-22 13:00 1319860082 Röbäcks IF - Umeå City IBF /Vit Jacob Laggar Hammarhallen Vännäs
2014-02-22 14:00 1319860083 Gimonäs Umeå IF /Carlshöjd - Sävar IBF /Blå Jacob Laggar Hammarhallen Vännäs
2014-02-22 15:00 1319860084 Umeå City IBF /Vit - Spöland Vännäs IF /Strands IK Matilda Fors, Alvina Mukkala Hammarhallen Vännäs
2014-02-22 16:00 1319860085 Sävar IBF /Blå - Röbäcks IF Matilda Fors, Alvina Mukkala Hammarhallen Vännäs
2014-02-23 10:00 1319860086 Hörnefors IF - Ersboda SK Rasmus Dahlgren, Melinda Wixner Bråvallahallen
2014-02-23 11:00 1319860087 Sandåkerns SK - Obbola IK Rasmus Dahlgren, Melinda Wixner Bråvallahallen
2014-02-23 12:00 1319860088 Ersboda SK - Täfteå IK Ulf Stödberg, Melinda Wixner Bråvallahallen
2014-02-23 13:00 1319860089 Obbola IK - Hörnefors IF Rasmus Dahlgren, Melinda Wixner Bråvallahallen
2014-02-23 14:00 1319860090 Täfteå IK - Sandåkerns SK Ulf Stödberg, Rasmus Dahlgren Bråvallahallen
2014-03-16 09:00 1319860091 Umeå City IBF /Vit - Sävar IBF /Vit Andreas Eriksson, Mattias Eriksson Sporthushallen
2014-03-16 10:00 1319860092 Gimonäs Umeå IF /Dragons - Spöland Vännäs IF /Strands IK Andreas Eriksson, Mattias Eriksson Sporthushallen
2014-03-16 11:00 1319860093 Sävar IBF /Vit - Sävar IBF /Blå Hugo Lindberg, Thim Oscarsson Sporthushallen
2014-03-16 12:00 1319860094 Ersboda SK - Umeå City IBF /Vit Hugo Lindberg, Thim Oscarsson Sporthushallen
2014-03-16 13:00 1319860095 Sävar IBF /Blå - Gimonäs Umeå IF /Dragons Johanna Junes, Wilma Parkle Sporthushallen
2014-03-16 14:00 1319860096 Spöland Vännäs IF /Strands IK - Ersboda SK Johanna Junes, Wilma Parkle Sporthushallen
2014-03-16 09:30 1319860097 Umeå City IBF /Blå - Röbäcks IF David Jakobsson, Robin Källström Ersängshallen
2014-03-16 10:30 1319860098 Sandåkerns SK - Holmsund City IBC David Jakobsson, Robin Källström Ersängshallen
2014-03-16 11:30 1319860099 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF David Jakobsson, Robin Källström Ersängshallen
2014-03-16 12:30 1319860100 Obbola IK - Umeå City IBF /Blå Mio Lidgren, Kristina Åström Ersängshallen
2014-03-16 13:30 1319860101 Gimonäs Umeå IF - Sandåkerns SK Mio Lidgren, Kristina Åström Ersängshallen
2014-03-16 14:30 1319860102 Holmsund City IBC - Obbola IK Mio Lidgren, Kristina Åström Ersängshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis