Damjuniorer 95 (2012/13)

Gruppspel
Damjuniorer 95
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-10-05 19:15 1206610001 Sportlife Kungälvs IBK - Landvetter IBK 11 - 3 Narcis Hadziselimovic, Besim Mehmedagic Kastellegårdshallen
2012-10-05 19:40 1206610006 Lindome IBK - IBK Göteborg F-96 6 - 2 Tomas Levin, Jervand Hakopian Almåshallen B
2012-10-06 17:15 1206610005 Partille IBS F-97 - FBC Lerum 5 - 10 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Lexby Idrottshall
2012-10-07 14:00 1206610003 Pixbo Wallenstam IBF - Ale IBF 5 - 1 Pierre Eberhard Berg, Magnus Persson Mölnlycke Idrottshall
2013-01-17 19:00 1206610004 Lindås IBK Svart F-97 - Kärra IBK 6 - 4 Anders Bergström, Kim Nielsen Askims Sporthall
2012-10-14 13:20 1206610010 IBK Göteborg F-96 - Partille IBS F-97 5 - 10 Kim Nielsen, Anders Bergström Torpahallen
2012-10-14 15:00 1206610009 Onsala IBK - Lindome IBK 5 - 5 Tobias Herbertzon, Larry Herbertzon Presse Idrottshall
2012-10-14 18:50 1206610011 FBC Lerum - Lindås IBK Svart F-97 9 - 2 Mika Pulkkinen, Fredrik Wallhede Rydsbergshallen
2012-10-14 19:15 1206610012 Kärra IBK - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 3 Amir Huseinovic, Tomas Levin Lillekärrshallen
2012-10-20 15:30 1206610019 Lindås IBK Svart F-97 - IBK Göteborg F-96 10 - 3 Dejan Cesto, Amir Huseinovic Askims Sporthall
2012-10-21 14:00 1206610020 Partille IBS F-97 - Onsala IBK 5 - 5 Adem Can, Adnan Tongur Lexby Idrottshall
2012-11-17 16:10 1206610018 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Lerum 7 - 8 Kent Andersson H, Mika Pulkkinen Mölnlycke Idrottshall
2012-11-24 18:45 1206610016 Sportlife Kungälvs IBK - Ale IBF 4 - 1 Dejan Cesto, Besim Mehmedagic Kastellegårdshallen
2012-10-21 10:50 1206610023 Pixbo Wallenstam IBF - Sportlife Kungälvs IBK 4 - 3 Tomas Levin, Hajrudin Begic Wallenstamhallen
2012-10-23 20:10 1206610028 Onsala IBK - IBK Göteborg F-96 3 - 3 Andrea Petersson, Louise Petersson Kaparehallen
2013-01-22 18:30 1206610026 Lindome IBK - Kärra IBK 5 - 2 Pierre Eberhard Berg, Magnus Persson Almåshallen B
2013-03-20 20:15 1206610025 Partille IBS F-97 - Ale IBF 4 - 8 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Ugglumshallen
2012-10-27 16:00 1206610033 Ale IBF - Lindås IBK Svart F-97 1 - 9 Kent Andersson H, Mika Pulkkinen Ale Kulturrum
2012-10-28 17:20 1206610029 Landvetter IBK - Onsala IBK 3 - 10 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Landvetter Idrottshall
2012-12-15 19:00 1206610031 FBC Lerum - Lindome IBK 8 - 6 Daniel Fathi-Najafi, Joakim Amri Nilsson Rydsbergshallen
2013-02-10 14:50 1206610032 Kärra IBK - Partille IBS F-97 7 - 3 Kent Österström, Eleonore Green Kärra Sporthall
2012-11-03 12:00 1206610036 Pixbo Wallenstam IBF - Landvetter IBK 8 - 5 Kim Nielsen, Anders Bergström Wallenstamhallen
2012-11-03 12:30 1206610038 Partille IBS F-97 - Sportlife Kungälvs IBK 3 - 10 Kent Andersson H, Mika Pulkkinen Lexby Idrottshall
2012-11-04 12:30 1206610042 IBK Göteborg F-96 - FBC Lerum 4 - 3 Mona Franzon, Tony Cederholm Valhalla
2012-12-21 20:00 1206610041 Onsala IBK - Kärra IBK 1 - 11 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Presse Idrottshall
2012-11-11 10:00 1206610043 Landvetter IBK - IBK Göteborg F-96 4 - 4 Goran Kuduzovic, Dejan Cesto Önnerödshallen
2012-11-11 14:30 1206610044 FBC Lerum - Onsala IBK 9 - 5 Josefine Elgquist, Victoria Persson-Miettinen Rydsbergshallen
2012-11-11 18:40 1206610046 Ale IBF - Lindome IBK 4 - 7 Narcis Hadziselimovic, Besim Mehmedagic Ale Kulturrum
2013-01-11 19:45 1206610048 Sportlife Kungälvs IBK - Lindås IBK Svart F-97 8 - 5 Narcis Hadziselimovic, Besim Mehmedagic Kastellegårdshallen
2012-11-14 20:30 1206610056 FBC Lerum - Kärra IBK 10 - 5 Torbjörn Zahner, Adem Can Rydsbergshallen
2012-11-16 19:30 1206610051 Partille IBS F-97 - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 8 Fredrik Wallhede, Tobias Lindqvist Ugglumshallen
2012-11-16 20:15 1206610055 IBK Göteborg F-96 - Ale IBF 5 - 4 Jonathan Forsemalm, Anders Bergström Torpahallen
2012-11-22 19:15 1206610050 Lindås IBK Svart F-97 - Landvetter IBK 8 - 2 Dejan Cesto, Lazo Cesto Askims Sporthall
2012-11-16 19:15 1206610061 Sportlife Kungälvs IBK - Lindome IBK 2 - 7 Adem Can, Adnan Tongur Kastellegårdshallen
2012-11-18 16:30 1206610063 Pixbo Wallenstam IBF - Lindås IBK Svart F-97 3 - 5 Jonathan Forsemalm, Amir Huseinovic Wallenstamhallen
2012-11-18 17:30 1206610057 Landvetter IBK - FBC Lerum 3 - 12 Henrik Lord Johansson, Hampe Gustavsson Landvetter Idrottshall
2012-11-18 18:40 1206610059 Ale IBF - Onsala IBK 4 - 5 Fredrik Wallhede, Tobias Lindqvist Bohushallen
2012-11-18 19:15 1206610058 Kärra IBK - IBK Göteborg F-96 6 - 1 Narcis Hadziselimovic, Besim Mehmedagic Lillekärrshallen
2012-10-21 12:10 1206610065 Lindome IBK - Lindås IBK Svart F-97 4 - 3 Pierre Eberhard Berg, Magnus Persson Skånhällaskolan
2012-12-01 16:45 1206610068 IBK Göteborg F-96 - Sportlife Kungälvs IBK 4 - 6 Jonathan Forsemalm, Linus Melander Torpahallen
2012-12-01 18:40 1206610064 Partille IBS F-97 - Landvetter IBK 7 - 0 Amir Huseinovic, Jervand Hakopian Öjersjö Idrottshall
2012-12-02 13:00 1206610070 Kärra IBK - Ale IBF 11 - 2 Kent Österström, Eleonore Green Kärra Sporthall
2012-12-08 18:30 1206610076 Pixbo Wallenstam IBF - Lindome IBK 3 - 3 Narcis Hadziselimovic, Besim Mehmedagic Wallenstamhallen
2012-12-08 18:45 1206610074 Sportlife Kungälvs IBK - Onsala IBK 3 - 4 Martin Helg, Jesper Axelsson Kastellegårdshallen
2012-12-09 12:00 1206610077 Lindås IBK Svart F-97 - Partille IBS F-97 7 - 1 Pierre Eberhard Berg, Magnus Persson Askims Sporthall
2012-12-09 17:40 1206610072 Ale IBF - FBC Lerum 3 - 11 Kent Andersson H, Mika Pulkkinen Bohushallen
2012-12-09 17:45 1206610071 Landvetter IBK - Kärra IBK 4 - 14 Jonathan Forsemalm, Christer Carlberg Landvetter Idrottshall
2012-11-11 10:00 1206610083 Kärra IBK - Sportlife Kungälvs IBK 5 - 4 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Kärra Sporthall
2012-12-07 18:30 1206610080 Onsala IBK - Lindås IBK Svart F-97 3 - 8 Tobias Herbertzon, Johan Zetterlund Rydets Idrottshall
2012-12-07 19:00 1206610081 IBK Göteborg F-96 - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 15 Kent Andersson H, Mika Pulkkinen Torpahallen
2012-12-07 19:40 1206610078 Lindome IBK - Landvetter IBK 14 - 2 Adem Can, Adnan Tongur Almåshallen B
2012-12-16 10:00 1206610089 Pixbo Wallenstam IBF - Onsala IBK 4 - 3 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Wallenstamhallen
2012-12-16 13:40 1206610091 Partille IBS F-97 - Lindome IBK 2 - 4 Goran Kuduzovic, Amir Huseinovic Lexby Idrottshall
2012-12-16 17:00 1206610085 Landvetter IBK - Ale IBF 3 - 8 Pierre Eberhard Berg, Jervand Hakopian Landvetter Idrottshall
2013-03-12 19:15 1206610087 Sportlife Kungälvs IBK - FBC Lerum 4 - 6 Narcis Hadziselimovic, Besim Mehmedagic Kastellegårdshallen
2012-12-21 19:10 1206610097 IBK Göteborg F-96 - Lindome IBK 1 - 5 Peter Novakovic, Besim Mehmedagic Torpahallen
2012-12-22 13:20 1206610092 Landvetter IBK - Sportlife Kungälvs IBK 4 - 1 Tilda Lundgren, Nairi Moosakhanian Landvetter Idrottshall
2012-12-22 13:40 1206610094 Ale IBF - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 11 Adam Kruse, Oscar Carestam Bohushallen
2013-01-11 17:45 1206610096 FBC Lerum - Partille IBS F-97 11 - 4 Adam Kruse, Oscar Carestam Rydsbergshallen
2013-03-05 17:15 1206610095 Kärra IBK - Lindås IBK Svart F-97 5 - 2 Christer Carlberg, Jervand Hakopian
2013-01-13 11:30 1206610101 Partille IBS F-97 - IBK Göteborg F-96 10 - 4 Johan Pedersen, Lazo Cesto Lexby Idrottshall
2013-01-13 12:30 1206610100 Lindome IBK - Onsala IBK 3 - 4 Kent Österström, Eleonore Green Streteredsskolan
2013-01-13 13:30 1206610102 Lindås IBK Svart F-97 - FBC Lerum 5 - 5 Goran Kuduzovic, Dejan Cesto Salming Arena
2013-01-13 16:30 1206610103 Pixbo Wallenstam IBF - Kärra IBK 4 - 4 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Wallenstamhallen
2013-01-16 20:30 1206610109 FBC Lerum - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 7 Narcis Hadziselimovic, Besim Mehmedagic Rydsbergshallen
2013-01-20 11:00 1206610110 IBK Göteborg F-96 - Lindås IBK Svart F-97 2 - 6 Therese Magnusson, Peter Novakovic Torpahallen
2013-01-20 15:40 1206610107 Ale IBF - Sportlife Kungälvs IBK 7 - 5 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Bohushallen
2013-03-11 19:00 1206610111 Onsala IBK - Partille IBS F-97 10 - 4 Andrea Petersson, Louise Petersson Presse Idrottshall
2013-01-25 19:15 1206610114 Sportlife Kungälvs IBK - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 6 Goran Kuduzovic, Dejan Cesto Kastellegårdshallen
2013-01-27 12:00 1206610119 IBK Göteborg F-96 - Onsala IBK 3 - 5 Tarek El Abtah, Jesper Axelsson Torpahallen
2013-01-27 18:00 1206610116 Ale IBF - Partille IBS F-97 12 - 3 Josefine Elgquist, Victoria Persson-Miettinen Ale Kulturrum
2013-01-27 19:15 1206610117 Kärra IBK - Lindome IBK 8 - 6 Amir Huseinovic, Aldin Hadziselmovic Lillekärrshallen
2013-02-03 16:30 1206610120 Onsala IBK - Landvetter IBK 11 - 0 Eddie Grahm-Rabe, Samuel Frick Presse Idrottshall
2013-02-03 17:20 1206610122 Lindome IBK - FBC Lerum 3 - 5 Kim Nielsen, Anders Bergström Streteredsskolan
2013-02-19 19:00 1206610123 Partille IBS F-97 - Kärra IBK 2 - 11 Mika Pulkkinen, Hajrudin Begic
2013-03-07 18:30 1206610124 Lindås IBK Svart F-97 - Ale IBF 6 - 3 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Ale Kulturrum
2013-02-08 19:15 1206610129 Sportlife Kungälvs IBK - Partille IBS F-97 4 - 7 Narcis Hadziselimovic, Besim Mehmedagic Kastellegårdshallen
2013-02-10 12:20 1206610133 FBC Lerum - IBK Göteborg F-96 17 - 2 Adam Kruse, Oscar Carestam Rydsbergshallen
2013-03-07 19:15 1206610127 Landvetter IBK - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 7 Kent Andersson H, Mika Pulkkinen Landvetter Idrottshall
2013-03-19 19:00 1206610132 Kärra IBK - Onsala IBK 4 - 3 Narcis Hadziselimovic, Besim Mehmedagic
2013-02-05 18:30 1206610137 Lindome IBK - Ale IBF 5 - 1 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Almåshallen B
2013-02-16 14:30 1206610139 Lindås IBK Svart F-97 - Sportlife Kungälvs IBK 9 - 8 Martin Helg, Adnan Tongur Askims Sporthall
2013-02-17 15:00 1206610134 IBK Göteborg F-96 - Landvetter IBK 7 - 2 Tilda Lundgren, Nairi Moosakhanian Torpahallen
2013-02-19 20:10 1206610135 Onsala IBK - FBC Lerum 3 - 6 Eddie Grahm-Rabe, Matilda Svenblad Kaparehallen
2013-02-22 18:00 1206610146 Ale IBF - IBK Göteborg F-96 7 - 5 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Ale Kulturrum
2013-02-23 17:30 1206610142 Pixbo Wallenstam IBF - Partille IBS F-97 15 - 2 Tomas Levin, Hajrudin Begic Wallenstamhallen
2013-02-23 18:15 1206610147 Kärra IBK - FBC Lerum 4 - 6 Narcis Hadziselimovic, Henry Tames Kärra Sporthall
2013-02-24 13:00 1206610141 Landvetter IBK - Lindås IBK Svart F-97 2 - 11 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Landvetter Idrottshall
2013-02-26 19:00 1206610150 Onsala IBK - Ale IBF 8 - 5 Andrea Petersson, Louise Petersson Kaparehallen
2013-02-27 19:00 1206610152 Lindome IBK - Sportlife Kungälvs IBK 8 - 2 Narcis Hadziselimovic, Besim Mehmedagic Almåshallen B
2013-02-27 19:30 1206610148 FBC Lerum - Landvetter IBK 11 - 1 Therese Magnusson, Mona Franzon Rydsbergshallen
2013-03-01 20:15 1206610149 IBK Göteborg F-96 - Kärra IBK 2 - 6 Martin Helg, Hajrudin Begic Torpahallen
2013-03-02 16:00 1206610154 Lindås IBK Svart F-97 - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 11 Therese Magnusson, Hampe Gustavsson Salming Arena
2013-02-26 19:30 1206610156 Lindås IBK Svart F-97 - Lindome IBK 3 - 3 Adem Can, Adnan Tongur Salming Arena
2013-03-02 16:40 1206610161 Ale IBF - Kärra IBK 1 - 6 Alf Björkner, Andreas Julin Ale Kulturrum
2013-03-03 18:15 1206610155 Landvetter IBK - Partille IBS F-97 6 - 4 Pontus Ekengränd, Therese Magnusson Landvetter Idrottshall
2013-03-03 20:30 1206610159 Sportlife Kungälvs IBK - IBK Göteborg F-96 6 - 3 Henry Tames, Lazo Cesto Kastellegårdshallen
2013-03-09 17:30 1206610165 Onsala IBK - Sportlife Kungälvs IBK 13 - 1 Andrea Petersson, Henrietta Flodell Kaparehallen
2013-03-09 19:30 1206610168 Partille IBS F-97 - Lindås IBK Svart F-97 4 - 10 Roger Zahnér, Janne Vattfors Lexby Idrottshall
2013-03-10 13:40 1206610167 Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 7 Adam Widebert, Rasmus Carlström Almåshallen B
2013-03-10 19:15 1206610162 Kärra IBK - Landvetter IBK 20 - 2 Fredrik Wallhede, Mika Pulkkinen Lillekärrshallen
2013-03-13 20:30 1206610163 FBC Lerum - Ale IBF 9 - 3 Johan Larsson, Mika Pulkkinen Rydsbergshallen
2013-03-15 19:15 1206610174 Sportlife Kungälvs IBK - Kärra IBK 1 - 7 Kent Andersson H, Mika Pulkkinen Kastellegårdshallen
2013-03-16 17:00 1206610172 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Göteborg F-96 8 - 2 Johan Pedersen, Linus Backlund Wallenstamhallen
2013-03-17 17:10 1206610169 Landvetter IBK - Lindome IBK 2 - 11 Tarek El Abtah, Tobias Lindqvist Landvetter Idrottshall
2013-03-17 18:00 1206610171 Lindås IBK Svart F-97 - Onsala IBK 4 - 2 Martin Helg Askims Sporthall
2013-03-23 12:10 1206610181 Lindome IBK - Partille IBS F-97 4 - 3 Kim Nielsen, Magnus Persson Almåshallen B
2013-03-23 17:30 1206610180 Onsala IBK - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 5 Matilda Svenblad, Henrietta Flodell Kaparehallen
2013-03-24 17:00 1206610178 FBC Lerum - Sportlife Kungälvs IBK 12 - 3 Pierre Eberhard Berg, Magnus Persson Rydsbergshallen
2013-03-24 18:50 1206610176 Ale IBF - Landvetter IBK 9 - 5 Narcis Hadziselimovic, Besim Mehmedagic Ale Kulturrum
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Lerum 20 17 1 2 172-79 93 52
2. Pixbo Wallenstam IBF 20 15 3 2 141-67 74 48
3. Kärra IBK 20 14 2 4 143-68 75 44
4. Lindås IBK Svart F-97 20 13 2 5 123-83 40 41
5. Lindome IBK 20 12 3 5 113-69 44 39
6. Onsala IBK 20 9 3 8 106-90 16 30
7. Sportlife Kungälvs IBK 20 6 0 14 89-118 -29 18
8. Ale IBF 20 6 0 14 87-127 -40 18
9. Partille IBS F-97 20 4 1 15 87-151 -64 13
10. IBK Göteborg F-96 20 3 2 15 64-139 -75 11
11. Landvetter IBK 20 2 1 17 54-188 -134 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis