Herrar Division 3 (2011/12)

Gruppspel
Herrar Division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-09-28 20:00 1111130005 Team Boden IBF B - Wibax Patriot IBK Piteå C 4 - 8 Daniel Theander, Joel Andersson Boden Arena
2011-10-01 12:45 1111130003 IBK Luleå C - Team Kalix IBK 13 - 6 Thomas Lönnhager, Tobias Skogsberg
2011-10-07 19:00 1111130009 Wibax Patriot IBK Piteå C - IBK Luleå C 11 - 9 Pasi Ronkainen, Jari Korpi Norrmalmia Sph
2011-11-12 16:00 1111130007 Team Kalix IBK - Gammelstads IF 11 - 6 Kurt-Lennart Wass, Roger Adermalm Sportcity Kalix
2011-10-09 13:30 1111130016 Gammelgårdens IF - Team Kalix IBK 12 - 5 Roger Adermalm, Kjell Wilhelmsson Sportcity Kalix
2011-10-30 14:00 1111130018 Kiruna AIF B - Wibax Patriot IBK Piteå C 6 - 6 Kurt-Lennart Wass, Jan Drugge Kiruna Sp
2011-10-16 19:00 1111130023 Team Kalix IBK - Team Boden IBF B 5 - 2 Pasi Ronkainen, Jari Korpi Sportcity Kalix
2012-02-29 19:30 1111130019 Wibax Patriot IBK Piteå C - Gammelstads IF 8 - 7 e.förl. Tobias Levin, Mikael Jaldeby Norrmalmia Sph
2011-10-22 10:30 1111130030 Kiruna AIF B - Team Kalix IBK 9 - 7 Kiruna Sp
2012-03-17 13:00 1111130026 IBK Luleå B - Wibax Patriot IBK Piteå C 0 - 14 Joel Andersson, Daniel Theander Hälsans hus
2011-10-27 19:30 1111130031 Team Kalix IBK - IBK Luleå B 15 - 15 Jan Drugge, Hannu Kallijärvi Sportcity Kalix
2011-10-29 15:00 1111130034 Wibax Patriot IBK Piteå C - Gammelgårdens IF 6 - 7 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Björklunda Sp
2011-11-13 14:00 1111130039 Kiruna AIF B - Gammelgårdens IF 15 - 12 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Kiruna Sp
2011-11-13 15:45 1111130038 IBK Luleå B - Team Boden IBF B 4 - 6 Johan Nyström, Daniel Persson
2012-03-12 18:30 1111130037 Gammelstads IF - IBK Luleå C 11 - 12 e.förl. Daniel Persson, Conny Björnfot Gammelstad Sp
1111130044 Team Boden IBF B - Gammelstads IF Boden Arena
2012-01-22 13:00 1111130043 Gammelgårdens IF - IBK Luleå B 11 - 2 Hannu Kallijärvi, Jan Drugge Sportcity Kalix
2012-02-04 12:30 1111130045 IBK Luleå C - Kiruna AIF B 13 - 5 Jan Drugge, Dick Sandberg Hälsans hus
2011-11-21 20:30 1111130049 IBK Luleå C - Team Boden IBF B 13 - 6 Dick Sandberg, Jan Drugge
2011-11-27 16:30 1111130053 Team Kalix IBK - Wibax Patriot IBK Piteå C 6 - 5 Jan Drugge, Hannu Kallijärvi Sportcity Kalix
2012-01-07 15:30 1111130050 Gammelstads IF - Gammelgårdens IF 10 - 7 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Gammelstad Sp
2012-02-05 12:00 1111130051 IBK Luleå B - Kiruna AIF B 8 - 9 e.förl. Dick Sandberg, Kurt-Lennart Wass
2011-12-03 12:00 1111130057 Kiruna AIF B - Team Boden IBF B 7 - 5 Roger Adermalm, Dennis Eriksson Kiruna Sp
2011-12-04 10:30 1111130056 Gammelgårdens IF - IBK Luleå C 5 - 6 Hannu Kallijärvi, Jan Drugge Sportcity Kalix
2012-02-23 19:15 1111130055 IBK Luleå B - Gammelstads IF 9 - 3 Daniel Persson, Conny Björnfot Luleå Energi Arena
2011-11-30 20:00 1111130063 Team Boden IBF B - Gammelgårdens IF 5 - 11 Daniel Theander, Joel Andersson Boden Arena
2011-11-30 20:30 1111130062 IBK Luleå C - IBK Luleå B 7 - 13 Dick Sandberg, Lars Ejnestrand Luleå Energi Arena
2012-01-28 11:00 1111130061 Gammelstads IF - Kiruna AIF B 9 - 5 Lars Möller, Dick Sandberg Gammelstad Sp
2011-12-14 20:00 1111130069 Team Kalix IBK - IBK Luleå C 8 - 14 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Sportcity Kalix
2011-12-17 11:30 1111130071 Wibax Patriot IBK Piteå C - Team Boden IBF B 10 - 4 Alvar Grenvall, Lars Möller Norrmalmia Sph
2012-01-13 19:15 1111130075 IBK Luleå C - Wibax Patriot IBK Piteå C 9 - 8 Pär Wårell, Daniel Persson
2012-03-17 13:00 1111130073 Gammelstads IF - Team Kalix IBK 11 - 7 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Gammelstad Sp
2012-01-11 20:30 1111130082 Team Kalix IBK - Gammelgårdens IF 8 - 8 Johan Nyström, Daniel Persson Sportcity Kalix
2012-01-15 13:45 1111130084 Wibax Patriot IBK Piteå C - Kiruna AIF B 10 - 13 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Norrmalmia Sph
2012-01-18 20:00 1111130089 Team Boden IBF B - Team Kalix IBK 6 - 2 Conny Björnfot, Joel Andersson Boden Arena
2012-03-07 20:00 1111130085 Gammelstads IF - Wibax Patriot IBK Piteå C 6 - 9 Conny Björnfot, Daniel Persson Gammelstad Sp
2011-12-10 14:00 1111130096 Team Kalix IBK - Kiruna AIF B 9 - 15 Hannu Kallijärvi, Jan Drugge Sportcity Kalix
2012-01-27 19:00 1111130092 Wibax Patriot IBK Piteå C - IBK Luleå B 11 - 5 Alvar Grenvall, Kurt-Lennart Wass Norrmalmia Sph
2012-02-11 13:45 1111130097 IBK Luleå B - Team Kalix IBK 5 - 4 Hannu Kallijärvi, Jan Drugge Hälsans hus
2012-02-12 17:00 1111130100 Gammelgårdens IF - Wibax Patriot IBK Piteå C 20 - 10 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Sportcity Kalix
2011-11-19 13:45 1111130103 IBK Luleå C - Gammelstads IF 13 - 10 Alvar Grenvall, Kurt-Lennart Wass Örnäsets Sp
2011-12-11 12:00 1111130105 Gammelgårdens IF - Kiruna AIF B 10 - 6 Pasi Ronkainen, Jari Korpi Sportcity Kalix
2012-02-18 11:00 1111130104 Team Boden IBF B - IBK Luleå B 7 - 3 Daniel Theander, Fredrik Lindqvist Boden Arena
2011-12-14 20:30 1111130110 Gammelstads IF - Team Boden IBF B 8 - 8 Lars Ejnestrand, Dick Sandberg Gammelstad Sp
2012-02-17 18:45 1111130109 IBK Luleå B - Gammelgårdens IF 4 - 27 Jan Drugge, Daniel Theander
2012-02-19 13:00 1111130111 Kiruna AIF B - IBK Luleå C 6 - 7 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Kiruna Sp
2011-12-18 13:00 1111130116 Gammelgårdens IF - Gammelstads IF 10 - 7 Alvar Grenvall, Kurt-Lennart Wass Sportcity Kalix
2012-03-01 20:00 1111130115 Team Boden IBF B - IBK Luleå C 4 - 6 Johan Nyström, Jan Drugge Boden Arena
2012-03-03 12:00 1111130117 Kiruna AIF B - IBK Luleå B 9 - 6 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Kiruna Sp
2012-03-03 16:00 1111130119 Wibax Patriot IBK Piteå C - Team Kalix IBK 4 - 3 Lars Möller, Mikael Jaldeby Norrmalmia Sph
2012-01-09 20:30 1111130121 Gammelstads IF - IBK Luleå B 6 - 3 Mikael Jaldeby, Thomas Lönnhager Gammelstad Sp
2012-01-29 11:00 1111130123 Team Boden IBF B - Kiruna AIF B 7 - 8 Jan Drugge, Johan Nyström Boden Arena
2012-03-07 20:15 1111130122 IBK Luleå C - Gammelgårdens IF 12 - 10 Pär Wårell, Dick Sandberg
2011-10-22 14:45 1111130128 IBK Luleå B - IBK Luleå C 13 - 12 Dick Sandberg, Lars Ejnestrand
2012-03-04 13:00 1111130127 Kiruna AIF B - Gammelstads IF 11 - 9 Kurt-Lennart Wass, Jan Drugge Kiruna Sp
2012-03-17 13:00 1111130129 Gammelgårdens IF - Team Boden IBF B 14 - 3 Kurt-Lennart Wass, Lars Möller Sportcity Kalix
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBK Luleå C 14 10 1 (1) 3 146-116 30 32
2. Gammelgårdens IF 14 9 1 (0) 4 164-99 65 28
3. Kiruna AIF B 14 8 2 (1) 4 124-118 6 27
4. Wibax Patriot IBK Piteå C 14 7 2 (1) 5 120-99 21 24
5. Gammelstads IF 13 4 3 (0) 6 103-113 -10 15
6. IBK Luleå B 14 4 2 (0) 8 90-141 -51 14
7. Team Kalix IBK 14 3 2 (0) 9 96-125 -29 11
8. Team Boden IBF B 13 3 1 (0) 9 67-99 -32 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis