Herrar Div 4 (2010/11)

Gruppspel
Herrar Div 4 västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-01 19:00 1018141004 Säffle FF - Guldkusten IF 12 - 5 Johan Friman, Daniel Monander Tegnérhallen
2010-10-01 20:00 1018141002 Dotteviks IF - BKI Sunnanå U 8 - 6 JanÅke Granqvist, Gabriel Hammarsten Strandhallen
2010-10-01 20:00 1018141005 Åmotfors IF - Mangskog SK 5 - 8 Rick Hedell, Jacob Leijon Gärdeshallen
2010-10-02 18:00 1018141001 Lekvattnets BK - Grums IBK 1 - 10 Alexander Forsdal, Robin Johansson Stjernehallen
2010-10-03 17:30 1018141003 Karlstad IBF U - Nordmarkens IBF U 5 - 4 Ole Kindström, Kevin Kindström Colorama Arena
2010-10-08 19:30 1018141009 Nordmarkens IBF U - Dotteviks IF 5 - 5 Lars Room, JanÅke Granqvist Årjängs Sporthall A
2010-10-09 13:15 1018141006 Grums IBK - Åmotfors IF 12 - 4 Carl Engh, Simon Olsson Grums Sporthall
2010-10-10 15:30 1018141007 Mangskog SK - Säffle FF 5 - 4 Anders Berg, Jari Marjetta Strandhallen
2010-10-10 18:00 1018141010 BKI Sunnanå U - Lekvattnets BK 8 - 3 Minal Landin, Gabriel Persson Sannerudshallen
2010-10-10 19:30 1018141008 Guldkusten IF - Karlstad IBF U 3 - 5 Lars Room, Peter Berntsson Strandhallen
2010-10-15 20:00 1018141015 Åmotfors IF - Säffle FF 4 - 9 Peter Berntsson, Lars Room Gärdeshallen
2010-10-16 13:15 1018141011 Grums IBK - BKI Sunnanå U 11 - 2 Björn Engqvist, Conny Jonsson Grums Sporthall
2010-10-16 16:30 1018141013 Dotteviks IF - Guldkusten IF 6 - 3 Majed Hammami, Simon Olsson Strandhallen
2010-10-17 13:15 1018141014 Karlstad IBF U - Mangskog SK 6 - 2 Sven-Olov Berggren, Daniel Monander Stavdal Hyrcity Arena
2010-10-17 18:00 1018141012 Lekvattnets BK - Nordmarkens IBF U 5 - 11 Jörgen Grändefors, Erik Bergström Stjernehallen
2010-10-29 20:00 1018141016 Dotteviks IF - Grums IBK 4 - 8 Kevin Kindström, Ole Kindström Strandhallen
2010-10-29 20:00 1018141018 Säffle FF - BKI Sunnanå U 9 - 3 Simon Olsson, Carl Engh Tegnérhallen
2010-10-29 20:00 1018141019 Åmotfors IF - Nordmarkens IBF U 7 - 4 Lars Room, Sören Axelsson Gärdeshallen
2010-10-30 13:00 1018141017 Karlstad IBF U - Lekvattnets BK 13 - 0 Daniel Monander, Ole Kindström Stavdal Hyrcity Arena
2010-10-30 17:30 1018141020 Mangskog SK - Guldkusten IF 15 - 2 Kristoffer Andersson, Lars Room Strandhallen
2010-11-05 19:30 1018141023 Nordmarkens IBF U - Säffle FF 1 - 12 Björn Svensson, Leif Pettersson Årjängs Sporthall A
2010-11-06 13:15 1018141025 Grums IBK - Mangskog SK 6 - 6 Carl Engh, Simon Olsson Grums Sporthall
2010-11-06 17:00 1018141021 Lekvattnets BK - Dotteviks IF 1 - 7 Jan Sandström, Tim Sandström Stjernehallen
2010-11-06 18:00 1018141022 Guldkusten IF - Åmotfors IF 6 - 5 Lars Room, JanÅke Granqvist Strandhallen
2010-11-07 18:00 1018141024 BKI Sunnanå U - Karlstad IBF U 3 - 14 Björn Engqvist, Conny Jonsson Sannerudshallen
2010-11-12 19:00 1018141027 Säffle FF - Dotteviks IF 5 - 0 Rick Hedell, Jacob Leijon Tegnérhallen
2010-11-12 20:00 1018141028 Åmotfors IF - Lekvattnets BK 6 - 4 Martin Thorén, Nicklas Mattsson Gärdeshallen
2010-11-13 16:00 1018141026 Karlstad IBF U - Grums IBK 6 - 5 Linus Larsson, David Granström Stavdal Hyrcity Arena
2010-11-13 17:30 1018141029 Mangskog SK - BKI Sunnanå U 2 - 3 Kristoffer Andersson, Majed Hammami Strandhallen
2010-11-13 19:30 1018141030 Guldkusten IF - Nordmarkens IBF U 8 - 4 Majed Hammami, Fredric Westberg Strandhallen
2010-11-26 19:30 1018141033 Nordmarkens IBF U - Mangskog SK 3 - 4 Gabriel Persson, Minal Landin Årjängs Sporthall A
2010-11-26 20:00 1018141032 Dotteviks IF - Karlstad IBF U 6 - 10 Jacob Leijon, Rick Hedell Strandhallen
2010-11-27 15:45 1018141035 Grums IBK - Guldkusten IF 26 - 1 Ole Kindström, Jari Marjetta Grums Sporthall
2010-11-27 17:00 1018141031 Lekvattnets BK - Säffle FF 3 - 10 Erik Bergström, Jörgen Grändefors Stjernehallen
2010-11-28 18:00 1018141034 BKI Sunnanå U - Åmotfors IF 13 - 2 Jacob Leijon, Rick Hedell Sannerudshallen
2010-12-03 19:30 1018141040 Nordmarkens IBF U - BKI Sunnanå U 8 - 3 Leif Pettersson, Björn Svensson Årjängs Sporthall A
2010-12-03 20:00 1018141036 Säffle FF - Grums IBK 3 - 4 Gabriel Hammarsten, Björn Engqvist Tegnérhallen
2010-12-03 20:00 1018141037 Åmotfors IF - Karlstad IBF U 3 - 11 Peter Berntsson, Lars Room Gärdeshallen
2010-12-04 17:30 1018141038 Mangskog SK - Dotteviks IF 11 - 9 Sven-Olov Berggren, Lars Room Strandhallen
2010-12-04 19:30 1018141039 Guldkusten IF - Lekvattnets BK 5 - 5 Lars Room, Sven-Olov Berggren Strandhallen
2010-12-11 13:15 1018141045 Grums IBK - Nordmarkens IBF U 4 - 2 Minal Landin, Gabriel Persson Grums Sporthall
2010-12-11 16:00 1018141041 Lekvattnets BK - Mangskog SK 5 - 7 Alexander Forsdal, Robin Johansson Stjernehallen
2010-12-12 16:30 1018141042 Dotteviks IF - Åmotfors IF 5 - 8 Jacob Leijon, Rick Hedell Strandhallen
2010-12-12 18:00 1018141044 BKI Sunnanå U - Guldkusten IF 18 - 5 Nicklas Johansson, Lars-Ove Larsson Sannerudshallen
2011-02-27 17:00 1018141043 Karlstad IBF U - Säffle FF 12 - 4 Sven-Olov Berggren, Nicklas Johansson Stavdal Hyrcity Arena
2010-12-17 19:30 1018141048 Nordmarkens IBF U - Karlstad IBF U 1 - 4 Martin Thorén, Nicklas Mattsson Årjängs Sporthall A
2010-12-18 13:15 1018141050 Grums IBK - Lekvattnets BK 21 - 3 Björn Engqvist, Conny Jonsson Grums Sporthall
2010-12-18 17:30 1018141046 Mangskog SK - Åmotfors IF 4 - 0 Martin Bäcklund, Christoffer Frykestam Strandhallen
2010-12-18 19:30 1018141047 Guldkusten IF - Säffle FF 6 - 18 Martin Bäcklund, Christoffer Frykestam Strandhallen
2010-12-19 12:00 1018141049 BKI Sunnanå U - Dotteviks IF 7 - 3 Ole Kindström, Kevin Kindström Sannerudshallen
2011-01-14 20:00 1018141052 Dotteviks IF - Nordmarkens IBF U 5 - 2 Conny Jonsson, Björn Engqvist Strandhallen
2011-01-14 20:00 1018141054 Säffle FF - Mangskog SK 15 - 7 Simon Olsson, Carl Engh Tegnérhallen
2011-01-14 20:00 1018141055 Åmotfors IF - Grums IBK 3 - 12 Peter Berntsson, JanÅke Granqvist Gärdeshallen
2011-01-15 14:00 1018141053 Karlstad IBF U - Guldkusten IF 22 - 2 Rick Hedell, Jacob Leijon Klubbhuset Arena
2011-01-16 18:00 1018141051 Lekvattnets BK - BKI Sunnanå U 5 - 5 Leif Andersson, Jesper Nyqvist Stjernehallen
2011-01-21 19:00 1018141056 Säffle FF - Åmotfors IF 15 - 2 Jari Marjetta, Ole Kindström Tegnérhallen
2011-01-21 20:30 1018141059 Nordmarkens IBF U - Lekvattnets BK 4 - 3 JanÅke Granqvist, Lars Room Årjängs Sporthall A
2011-01-22 15:30 1018141057 Mangskog SK - Karlstad IBF U 4 - 12 Christoffer Frykestam, Peter Berntsson Strandhallen
2011-01-22 19:30 1018141058 Guldkusten IF - Dotteviks IF 6 - 6 Gustaf Jönsson, Alexander Svensson Strandhallen
2011-01-23 18:30 1018141060 BKI Sunnanå U - Grums IBK 11 - 8 Linus Larsson, David Granström Sannerudshallen
2011-01-28 19:30 1018141063 Nordmarkens IBF U - Åmotfors IF 1 - 2 Lars Room, Tobias Mattsson Årjängs Sporthall A
2011-01-29 18:30 1018141062 Guldkusten IF - Mangskog SK 7 - 8 Lars Room, Peter Berntsson Strandhallen
2011-01-30 18:00 1018141061 Lekvattnets BK - Karlstad IBF U 1 - 10 Tim Sandström, Jan Sandström Stjernehallen
2011-01-30 18:00 1018141064 BKI Sunnanå U - Säffle FF 4 - 6 Sven-Olov Berggren, Björn Engqvist Sannerudshallen
2011-02-19 13:15 1018141065 Grums IBK - Dotteviks IF 9 - 3 Jari Marjetta, Ole Kindström Grums Sporthall
2011-02-04 20:00 1018141066 Dotteviks IF - Lekvattnets BK 9 - 5 Gabriel Hammarsten, Majed Hammami Strandhallen
2011-02-04 20:00 1018141068 Säffle FF - Nordmarkens IBF U 12 - 1 Gabriel Persson, Minal Landin Tegnérhallen
2011-02-04 20:00 1018141069 Åmotfors IF - Guldkusten IF 7 - 5 Andreas Jansson, Henrik Jansson Gärdeshallen
2011-02-05 13:30 1018141067 Karlstad IBF U - BKI Sunnanå U 8 - 4 Jari Marjetta, Ole Kindström Colorama Arena
2011-02-06 17:30 1018141070 Mangskog SK - Grums IBK 6 - 5 Björn Engqvist, Martin Thorén Strandhallen
2011-02-11 19:30 1018141073 Nordmarkens IBF U - Guldkusten IF 5 - 4 Leif Pettersson, Björn Svensson Årjängs Sporthall A
2011-02-11 20:00 1018141072 Dotteviks IF - Säffle FF 4 - 3 Sören Axelsson, Lars Room Strandhallen
2011-02-12 13:15 1018141075 Grums IBK - Karlstad IBF U 4 - 13 Minal Landin, Gabriel Persson Grums Sporthall
2011-02-13 18:00 1018141071 Lekvattnets BK - Åmotfors IF 5 - 4 Jesper Nyqvist, Jan Sandström Stjernehallen
2011-02-13 18:00 1018141074 BKI Sunnanå U - Mangskog SK 9 - 8 Kevin Kindström, Ole Kindström Sannerudshallen
2011-02-25 20:00 1018141077 Säffle FF - Lekvattnets BK 7 - 5 Gustav Jonsson, Marcus Kjellström Tegnérhallen
2011-02-25 20:00 1018141078 Åmotfors IF - BKI Sunnanå U 6 - 0 Anton Johansson, Lars Room Gärdeshallen
2011-02-26 13:30 1018141080 Guldkusten IF - Grums IBK 3 - 14 Lars Room, Peter Berntsson Strandhallen
2011-02-26 16:00 1018141076 Karlstad IBF U - Dotteviks IF 20 - 1 Jari Marjetta, Rick Hedell Stavdal Hyrcity Arena
2011-02-26 17:30 1018141079 Mangskog SK - Nordmarkens IBF U 10 - 6 Ole Kindström, Kevin Kindström Strandhallen
2011-03-04 19:30 1018141083 Karlstad IBF U - Åmotfors IF 4 - 5 Kevin Kindström, Ole Kindström Stavdal Hyrcity Arena
2011-03-05 13:15 1018141085 Grums IBK - Säffle FF 4 - 1 Lars Room, Peter Berntsson Grums Sporthall
2011-03-05 16:30 1018141082 Dotteviks IF - Mangskog SK 2 - 5 Peter Berntsson, Lars Room Strandhallen
2011-03-05 17:00 1018141081 Lekvattnets BK - Guldkusten IF 8 - 3 Robin Johansson, Jörgen Grändefors Stjernehallen
2011-03-06 18:30 1018141084 BKI Sunnanå U - Nordmarkens IBF U 8 - 5 Jari Marjetta, Peter Berntsson Fageråshallen
2011-03-11 19:30 1018141090 Nordmarkens IBF U - Grums IBK 5 - 7 Leif Pettersson, Björn Svensson Årjängs Sporthall A
2011-03-11 20:00 1018141086 Säffle FF - Karlstad IBF U 12 - 10 Ole Kindström, Jari Marjetta Tegnérhallen
2011-03-11 20:00 1018141087 Åmotfors IF - Dotteviks IF 5 - 6 Marcus Kjellström, Björn Engqvist Gärdeshallen
2011-03-11 20:00 1018141089 Guldkusten IF - BKI Sunnanå U 9 - 10 Johan Friman, Lars Room Strandhallen
2011-03-13 19:30 1018141088 Mangskog SK - Lekvattnets BK 7 - 7 Conny Jonsson, Björn Engqvist Strandhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Karlstad IBF U 18 16 0 2 185-64 121 48
2. Grums IBK 18 13 1 4 170-77 93 40
3. Säffle FF 18 13 0 5 157-80 77 39
4. Mangskog SK 18 11 2 5 119-106 13 35
5. BKI Sunnanå U 18 9 1 8 117-120 -3 28
6. Dotteviks IF 18 7 2 9 89-119 -30 23
7. Åmotfors IF 18 7 0 11 78-124 -46 21
8. Nordmarkens IBF U 18 4 1 13 72-108 -36 13
9. Lekvattnets BK 18 2 3 13 69-147 -78 9
10. Guldkusten IF 18 2 2 14 83-194 -111 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 4 östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-01 19:00 1018142004 Munkfors IBK - Hultsberg/Björkås IBF U 5 - 1 Robin Johansson, Alexander Forsdal Forsnäshallen
2010-10-01 20:00 1018142005 Hagfors IBS U - Karlskoga IBF U 5 - 6 Sven-Olov Berggren, Jan Sandström Älvstrandshallen
2010-10-02 10:30 1018142002 Skattkärrs IK U - SK Örnen 5 - 6 Anders Berg, Jari Marjetta Colorama Arena
2010-10-03 15:30 1018142003 BK Hammarö 06 - Karlstads IBK 4 - 5 Linus Larsson, David Granström Mörmohallen
2010-10-05 20:00 1018142001 Edebäck IBF U - Lusasken IBK 9 - 10 Pontus Jernberg, Jan Sandström Ekshärads Sporthall
2010-10-05 20:00 1018142007 Karlskoga IBF U - Munkfors IBK 5 - 2 David Granström, Lasse Alexandersson Karlbergshallen B Karlskoga
2010-10-08 19:00 1018142006 Lusasken IBK - Hagfors IBS U 5 - 6 Oskar Moberg, Andreas Lindström Brogårdshallen
2010-10-09 14:00 1018142010 SK Örnen - Edebäck IBF U 8 - 2 Christian Fröding, Christoffer Risberg Molkoms Sporthall
2010-10-09 16:00 1018142008 Hultsberg/Björkås IBF U - BK Hammarö 06 9 - 3 Linus Larsson, David Granström Stavdal Hyrcity Arena
2010-11-02 20:30 1018142009 Karlstads IBK - Skattkärrs IK U 5 - 6 Anders Berg, Jari Marjetta Klubbhuset Arena
2010-10-13 19:30 1018142013 Skattkärrs IK U - Hultsberg/Björkås IBF U 8 - 3 Simon Olsson, Carl Engh Klubbhuset Arena
2010-10-15 19:00 1018142011 Lusasken IBK - SK Örnen 6 - 1 Oskar Moberg, Andreas Lindström Brogårdshallen
2010-10-16 15:30 1018142012 Edebäck IBF U - Karlstads IBK 3 - 9 Robin Johansson, Alexander Forsdal Ekshärads Sporthall
2010-10-16 15:30 1018142015 Hagfors IBS U - Munkfors IBK 5 - 5 Erik Bergström, Jörgen Grändefors Älvstrandshallen
2010-10-17 17:00 1018142014 BK Hammarö 06 - Karlskoga IBF U 2 - 5 Minal Landin, Gabriel Persson Mörmohallen
2010-10-22 19:00 1018142018 Munkfors IBK - SK Örnen 7 - 6 Sven-Olov Berggren, Lars-Ove Larsson Forsnäshallen
2010-10-22 19:30 1018142016 Skattkärrs IK U - Lusasken IBK 3 - 5 Carl Engh, Simon Olsson Stavdal Hyrcity Arena
2010-10-22 20:00 1018142019 Hagfors IBS U - Karlstads IBK 10 - 7 Tim Sandström, Jan Sandström Älvstrandshallen
2010-10-22 20:30 1018142020 Karlskoga IBF U - Hultsberg/Björkås IBF U 13 - 3 Olle Warström, Lasse Alexandersson Bergslagshallen
2010-10-23 16:15 1018142017 BK Hammarö 06 - Edebäck IBF U 6 - 10 Minal Landin, Ole Kindström Mörmohallen
2010-11-05 19:00 1018142025 Lusasken IBK - Karlskoga IBF U 3 - 4 Andreas Lindström, Oskar Moberg Brogårdshallen
2010-11-06 13:30 1018142021 Edebäck IBF U - Skattkärrs IK U 11 - 9 Alexander Forsdal, Robin Johansson Ekshärads Sporthall
2010-11-06 15:00 1018142023 Karlstads IBK - Munkfors IBK 10 - 5 Gabriel Persson, Minal Landin Stavdal Hyrcity Arena
2010-11-07 14:00 1018142022 Hultsberg/Björkås IBF U - Hagfors IBS U 7 - 7 Anders Berg, Jari Marjetta Colorama Arena
2010-11-07 14:45 1018142024 SK Örnen - BK Hammarö 06 6 - 3 Jörgen Grändefors, Erik Bergström Molkoms Sporthall
2010-11-12 20:00 1018142029 Karlskoga IBF U - SK Örnen 7 - 4 Pierre Malmgren, Lasse Alexandersson Bergslagshallen
2010-11-13 14:00 1018142030 Hultsberg/Björkås IBF U - Karlstads IBK 5 - 5 David Granström, Linus Larsson Stavdal Hyrcity Arena
2010-11-13 16:45 1018142026 BK Hammarö 06 - Lusasken IBK 5 - 9 Sören Axelsson, Minal Landin Mörmohallen
2010-11-14 15:00 1018142028 Hagfors IBS U - Edebäck IBF U 19 - 7 Erik Bergström, Jörgen Grändefors Älvstrandshallen
2010-11-18 20:00 1018142027 Munkfors IBK - Skattkärrs IK U 8 - 4 Jan Sandström, Tim Sandström Forsnäshallen
2010-11-17 19:30 1018142032 Skattkärrs IK U - BK Hammarö 06 9 - 2 Anders Berg, Jari Marjetta Klubbhuset Arena
2010-11-19 19:00 1018142035 Lusasken IBK - Hultsberg/Björkås IBF U 5 - 5 Christoffer Parmhed, Peter Strömbäck Brogårdshallen
2010-11-20 13:00 1018142031 Edebäck IBF U - Munkfors IBK 6 - 7 Jörgen Grändefors, Jan Sandström Ekshärads Sporthall
2010-11-20 13:30 1018142033 Karlstads IBK - Karlskoga IBF U 7 - 4 Minal Landin, Simon Olsson Stavdal Hyrcity Arena
2010-11-20 14:15 1018142034 SK Örnen - Hagfors IBS U 7 - 7 Christoffer Risberg, Björn Engqvist Molkoms Sporthall
2010-12-03 19:00 1018142036 Munkfors IBK - Lusasken IBK 6 - 5 Jacob Leijon, Rick Hedell Forsnäshallen
2010-12-03 19:30 1018142039 Hultsberg/Björkås IBF U - Edebäck IBF U 9 - 9 Alexander Svensson, Gustaf Jönsson Klubbhuset Arena
2010-12-03 20:00 1018142037 Hagfors IBS U - BK Hammarö 06 16 - 3 Andreas Jansson, Henrik Jansson Älvstrandshallen
2010-12-03 20:00 1018142038 Karlskoga IBF U - Skattkärrs IK U 7 - 5 Johnny Mizser, Jörgen Grändefors Bergslagshallen
2010-12-04 16:00 1018142040 Karlstads IBK - SK Örnen 13 - 6 Alexander Svensson, Gustaf Jönsson Stavdal Hyrcity Arena
2010-12-10 19:30 1018142044 SK Örnen - Hultsberg/Björkås IBF U 5 - 4 Jacob Leijon, Jari Marjetta Molkoms Sporthall
2010-12-10 20:00 1018142045 Lusasken IBK - Karlstads IBK 3 - 6 Peter Strömbäck, Olle Warström Brogårdshallen
2010-12-11 13:00 1018142041 Edebäck IBF U - Karlskoga IBF U 7 - 9 Jörgen Grändefors, Robin Johansson Ekshärads Sporthall
2010-12-11 14:15 1018142042 Skattkärrs IK U - Hagfors IBS U 6 - 4 Rick Hedell, Nicklas Johansson Stavdal Hyrcity Arena
2010-12-11 16:30 1018142043 BK Hammarö 06 - Munkfors IBK 2 - 13 Sören Axelsson, Pontus Huatorpet Mörmohallen
2010-12-17 19:30 1018142047 Hultsberg/Björkås IBF U - Munkfors IBK 1 - 11 Ole Kindström, Jari Marjetta Klubbhuset Arena
2010-12-17 19:30 1018142049 SK Örnen - Skattkärrs IK U 6 - 7 Gustaf Jönsson, Alexander Svensson Molkoms Sporthall
2010-12-17 20:00 1018142050 Lusasken IBK - Edebäck IBF U 11 - 5 Christoffer Parmhed, Lasse Alexandersson Brogårdshallen
2010-12-18 15:00 1018142048 Karlstads IBK - BK Hammarö 06 13 - 1 Jari Marjetta, Ole Kindström Stavdal Hyrcity Arena
2010-12-18 19:00 1018142046 Karlskoga IBF U - Hagfors IBS U 4 - 6 Olle Warström, Johnny Mizser Karlbergshallen B Karlskoga
2011-01-14 19:00 1018142054 Munkfors IBK - Karlskoga IBF U 9 - 3 Sven-Olov Berggren, Jörgen Grändefors Forsnäshallen
2011-01-14 20:00 1018142055 Hagfors IBS U - Lusasken IBK 12 - 4 Jörgen Jönsson, Robin Johansson Älvstrandshallen
2011-01-15 13:00 1018142051 Edebäck IBF U - SK Örnen 8 - 9 Christoffer Frykestam, Jan Sandström Ekshärads Sporthall
2011-01-15 14:45 1018142053 BK Hammarö 06 - Hultsberg/Björkås IBF U 4 - 4 Kevin Kindström, Ole Kindström Mörmohallen
2011-01-15 16:15 1018142052 Skattkärrs IK U - Karlstads IBK 4 - 8 Micael Fasth, Ola Carlsson Stavdal Hyrcity Arena
2011-01-21 19:30 1018142060 SK Örnen - Lusasken IBK 4 - 4 Alexander Forsdal, Robin Johansson Molkoms Sporthall
2011-01-21 20:00 1018142057 Karlskoga IBF U - BK Hammarö 06 8 - 4 Christian Fröding, Christoffer Risberg Bergslagshallen
2011-01-22 16:00 1018142059 Karlstads IBK - Edebäck IBF U 14 - 2 Sören Axelsson, Johnny Mizser Stavdal Hyrcity Arena
2011-01-23 14:15 1018142058 Hultsberg/Björkås IBF U - Skattkärrs IK U 2 - 8 Kevin Kindström, Ole Kindström Stavdal Hyrcity Arena
2011-01-23 17:00 1018142056 Munkfors IBK - Hagfors IBS U 3 - 6 Sven-Olov Berggren, Jan Sandström Forsnäshallen
2011-01-28 19:00 1018142065 Lusasken IBK - Skattkärrs IK U 6 - 7 Alexander Parmhed, Christoffer Parmhed Brogårdshallen
2011-01-29 13:00 1018142061 Edebäck IBF U - BK Hammarö 06 12 - 6 Martin Bäcklund, Jörgen Jönsson Ekshärads Sporthall
2011-01-29 13:15 1018142064 SK Örnen - Munkfors IBK 10 - 7 Nicklas Johansson, Sven-Olov Berggren Molkoms Sporthall
2011-01-29 15:15 1018142063 Karlstads IBK - Hagfors IBS U 6 - 10 Minal Landin, Gabriel Persson Stavdal Hyrcity Arena
2011-01-29 16:00 1018142062 Hultsberg/Björkås IBF U - Karlskoga IBF U 7 - 4 Sven-Olov Berggren, Nicklas Johansson Klubbhuset Arena
2011-02-04 20:00 1018142069 Hagfors IBS U - Hultsberg/Björkås IBF U 15 - 2 Jan Sandström, Tim Sandström Älvstrandshallen
2011-02-04 20:00 1018142070 Karlskoga IBF U - Lusasken IBK 6 - 4 Nicklas Johansson, David Granström Bergslagshallen
2011-02-05 15:00 1018142068 Munkfors IBK - Karlstads IBK 5 - 2 Sven-Olov Berggren, Jörgen Grändefors Forsnäshallen
2011-02-06 14:30 1018142066 Skattkärrs IK U - Edebäck IBF U 9 - 8 Gabriel Persson, Minal Landin Stavdal Hyrcity Arena
2011-02-06 17:00 1018142067 BK Hammarö 06 - SK Örnen 6 - 11 Christoffer Risberg, Christian Fröding Mörmohallen
2011-02-11 19:30 1018142074 SK Örnen - Karlskoga IBF U 5 - 8 Nicklas Johansson, Robin Johansson Molkoms Sporthall
2011-02-11 20:00 1018142071 Edebäck IBF U - Hagfors IBS U 8 - 7 Jörgen Jönsson, Jörgen Grändefors Ekshärads Sporthall
2011-02-11 20:00 1018142075 Lusasken IBK - BK Hammarö 06 17 - 6 Johnny Mizser, Pierre Malmgren Brogårdshallen
2011-02-12 15:00 1018142072 Skattkärrs IK U - Munkfors IBK 5 - 4 Jacob Leijon, Rick Hedell Klubbhuset Arena
2011-02-12 16:00 1018142073 Karlstads IBK - Hultsberg/Björkås IBF U 4 - 5 Henrik Jansson, Simon Olsson Stavdal Hyrcity Arena
2011-02-25 19:00 1018142077 Munkfors IBK - Edebäck IBF U 5 - 5 Christian Fröding, Christoffer Risberg Forsnäshallen
2011-02-25 20:00 1018142078 Hagfors IBS U - SK Örnen 8 - 5 Jörgen Jönsson, Jörgen Grändefors Älvstrandshallen
2011-02-25 20:00 1018142079 Karlskoga IBF U - Karlstads IBK 7 - 5 Pierre Malmgren, Mattias Westman Bergslagshallen
2011-02-27 18:30 1018142080 Hultsberg/Björkås IBF U - Lusasken IBK 9 - 2 Björn Svensson, Leif Pettersson Colorama Arena
2011-03-09 20:30 1018142076 BK Hammarö 06 - Skattkärrs IK U 0 - 14 Johan Skoglund, Sören Axelsson Mörmohallen
2011-03-04 19:00 1018142085 Lusasken IBK - Munkfors IBK 4 - 4 Johnny Mizser, Nicklas Johansson Brogårdshallen
2011-03-04 19:30 1018142084 SK Örnen - Karlstads IBK 7 - 8 Tim Sandström, Jan Sandström Molkoms Sporthall
2011-03-05 13:15 1018142082 Skattkärrs IK U - Karlskoga IBF U 6 - 0 Martin Thorén, Nicklas Mattsson Klubbhuset Arena
2011-03-05 15:30 1018142081 Edebäck IBF U - Hultsberg/Björkås IBF U 12 - 5 Tim Sandström, Jan Sandström Ekshärads Sporthall
2011-03-06 17:30 1018142083 BK Hammarö 06 - Hagfors IBS U 3 - 27 Majed Hammami, Sören Axelsson Mörmohallen
2011-03-11 20:00 1018142088 Karlskoga IBF U - Edebäck IBF U 16 - 4 Nicklas Johansson, Johnny Mizser Bergslagshallen
2011-03-12 14:00 1018142087 Hagfors IBS U - Skattkärrs IK U 7 - 4 Martin Bäcklund, Christoffer Frykestam Älvstrandshallen
2011-03-13 14:15 1018142090 Karlstads IBK - Lusasken IBK OW (0 - 5) Gustaf Jönsson, Alexander Svensson Klubbhuset Arena
2011-03-13 16:00 1018142086 Munkfors IBK - BK Hammarö 06 21 - 4 Tim Sandström, Jan Sandström Forsnäshallen
2011-03-13 17:30 1018142089 Hultsberg/Björkås IBF U - SK Örnen 14 - 4 Rick Hedell, Sven-Olov Berggren Colorama Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hagfors IBS U 18 12 3 3 177-92 85 39
2. Karlskoga IBF U 18 13 0 5 116-88 28 39
3. Munkfors IBK 18 10 3 5 127-84 43 33
4. Skattkärrs IK U 18 11 0 7 119-92 27 33
5. Karlstads IBK 17 10 1 6 127-87 40 31
6. SK Örnen 18 7 2 9 110-124 -14 23
7. Lusasken IBK 17 6 3 8 103-98 5 21
8. Hultsberg/ Björkås IBF U 18 5 5 8 95-124 -29 20
9. Edebäck IBF U 18 5 2 11 128-168 -40 17
10. BK Hammarö 06 18 0 1 17 64-209 -145 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis